Een Hu wel ij k HONIG'S GROENTESOEP 6 borden voor 20 ets. NIEUWE N IET) O RP Zondagavond jl. caf Nledorps Gemengd Koor en Meisjeskoor een uitvoering in de Prins Maurits al hier, onder leiding van haar Directeur, den heer J T. Hovenier. Alvorens werd aangevangen sprak de Directeur een enkel woord tot het publiek, er op wij zende, dat Niedorps Gem. Koor. vergeleken bij voor heen door verschillende omstandigheden sterk is gehandicapt, maar het niet te min aandurft heden avond een uitvoering te geven. Spr. memoreert den vroegeren bloei van het koor en dat het zoo jammer zou wezen indien het geheel ging kwijnen. Na een opwekking tot toetreding als lid wordt met de af wikkeling van het programma begonnen. Hoewel het soms wat onevenwichtig klonk, hebben wij met ge noegen geluisterd naar de nummers die ten ge- hoore werden gebracht. Wat wij van het thans be trekkelijk kleine koor ten gehoore kregen. was uiterst beschaafde zang. met fijne nuanceering en duidelijke uitspraak. Jammer dat nog een der so pranen ontbrak. Met Meiregen behaalde het koor destijds op het concours een eerste prijs. Hoewel het ook nu goed werd gezongen was de dunning in do gelederen der leden zeer goed waar te nemen. „Die Mühle im Schwarzwald", welk nummer nog al eens voor de radio is te hooren en vooral voor een klein koor niet gemakkelijk is uit te voeren, deed ook hier de te lichte bezetting zich gelden, waar door het geheel wat te enkel klonk. De operette in 1 bedrijf „Het hoedje dat haar past" door het Meisjeskoor, werd heel goed uitgevoerd. Geboord de verschillende sopraantjes die hierin een rol hadden fe vervullen, kunnen wij aannemen, dat In deze meisjes in de naaste toekomst voor 't Ge mengd koor zeer goede krachten schuilen, waardoor de vereeniging ongetwijfeld weer tot grooteren bloei zal komen. Tot slot werd een tooneelstukje opge voerd; een klucht in 1 bedrijf, „De Macht der Vrouw", een aardige klucht, vol geestige verwikke lingen, daarbij een zeer vlot spel, waarmede de spe lers veel succes oogstten en het publiek een amu sante afwisseling werd bezorgd en de lachspieren ge weldig veel hadden te verduren. liet is een mooie avond geweest, waarmede Niedorp's Gemengd koor mer belangstelling had verdiend. De heer D. J. kwam Zaterdagavond met zijn vrachtauto van Alkmaar over Terdiek, toen plotse ling het tweejarig zoontje van J. B. dwars over den weg wilde steken, met het noodlottig gevolg dat hij werd gegrepen, door de bumper en tegen den grond gesmakt. Hoewel het jongetje reeds vast lag onder een der wielen, is het aan het kalme rijden en het krachtig remmen van den heer J. te danken, dat er ger werd voorkomen. Niettemin moest hij achteruit rijden om het jongetje te bevrijden, dat hij hevig bloedende bij zijn ouders thuis bracht. Dr. de Boer verleende de eerste hulp. Volgens ooggetuigen treft den chauffeur niet de minste schuld. J. staat als een zeer kalm rijder bekend. LANGEND IJ K ZUIDSCHABWOUDE. Bij de gehouden biljartwedstrijden tusschen de clubs O.K.K. alhier en Do Drie Ruiten te Alkmaar was de uitslag de volgende: Het tweede vijftal van O.K.K. 914 car., dat van De Drie Ruiten S90, al zoo 2-4 winstpunten voor O.K.K.; prijs zilveren krans. Eerste vijftal O.K.K. 82-4 car., dat van De Drie Ruiten 971 car., alzoo 147 winstpunten voor Do Drie Ruiten; prijs zilveren beker. De tuinbouwarbciders leggen zich niet voetstoots neer bij de gewijzigde baggerregeling, zooals we die in ons vorig nummer hebben vermeld. Zij zullen n.1. een protestvergadering houden, waarin op het onge motiveerde van de wijzigingen zal worden gewezen en aangetoond, dat zij onuitvoerbaar zijn. Het is ons bekend, dat men met dit protest niet slechts uiting zal geven aan de ontevredenheid der arbeiders, doch ook aan die der tuinders cn vele gemeentebestuur ders. De Commissie uit de 50 Westfriesche gemeen ten is met deze regeling accoord gegaan, doch zij vertolkt daarmee niet de meening van alle gemeen tebesturen. NOORDSCHARWOUDE. De Bazar. Met de beide Paaschdagen werd er in „Concordia" ©en bazar gehouden, ten bate van „Concordia", de zangvereeniging „Crescendo" en het plaatselijk cri siscomité. De bazar werd Zaterdagavond geopend door den voorzitter van liet comité tien heer P. Deutekorn, die o.m. zegt, dat het goed gjzicn was om nu een bazai te houden, daar dc tojstand aan den Langendijk iets beter is geworden wat zeker van invloed /.a! zijn op den bazar. Een woord van lof tot alle mede werkers is wel op zijn plaats, daar men wel eens genoeg krijgt van een bazar. Een bijzonder woord van welkom richt spr. tot den heer Bazuin, verte genwoordiger van de firma Holsmuller te Alkmaar, welke firma weer zoo bereidwillig was om den thee FEÜILLETON DOOR ETHEL M. DELL. Vertaald door Dicky Wafelbakker. 14. Marcia lachte en gaf toe. „Laat me er dan in ir* geval een envelop omheen doen. Kom binnen en help me een picknickmandje in te pakken rnet wat thee gerei." Hij schoof het raam in dc hoogte en stapte naar binnen. „Ik wilde dat je de kinderen ook zoo'n mandje had meegegeven, dan hadden wc onze thee in de tegenovergestelde richting kunnen nuttigen." „Oh. waarom?" vroeg Marcia. „Ik zal liet bijzon der Drettig vinden bet kasteel te kunnen bewonde ren." Gedurende enkele seconden liep hij rusteloos de kamer op en neer. Er lag een eigenaardige, uit dagende uitdrukking in zijn oogen, welke ze er vroeger nimmer in gezien had, en ze was blij dat zijn pessimistische stemming van dien middag hem ver laten had. ,Ach, ik weet het niet," zei bij. „Ik denk dat ik er zoo meer dan genoeg van krijg in kudden rond tc loopen. Jij niet?" „Je bedoelt dat je je verveelt? Nee, ik kan me den tijd niet herinneren dat ik me werkelijk zoo voelde. Ik vermoed dat de vacantic ons heel veel goed heeft gedaan." Hij keek haar met een blik van verbazing aan. „Weet je zeker dat het alléén door de vacantio komt? Ze was nog druk met het inpakken van het thee gerei bozig. „Ik bon van dit kleine plaatsje gaan houden," zpi ze. „ïk vermoed dat het hier 's zomers verrukkelijk zal zijn. Wil iii het mandje dragen. Denk er om: het is vrij zwaar." „Ik zal alles we! dragen. Vergeet niet een dikken mantel mee te nemen, want dien zul Je wel kunnen velen." „Ja, hij hangt in de hall. Oh. daar is je teekc- ning," zei ze. „Th. m! haar Iver loten totdat we te rugkomen. Do sobots ligt in deze Indo. Z'« je wol?" „Geef mij dan maar den sleutel van de lade." vroeg hij. „Ik wil geen risico loopen. Ik voor mij tuin ln te richten. Spr. hoopt op aller medewerking en verklaarde den bazar officieel voor geopend. (Applaus). De diverse stands waren keurig ingericht alsmede de theetuin, die een gezellig aanblik bood. Voorts waren diverse attracties aanwezig als schiettent, sjoelbak enz. Overdruk is het op dezen bazar niet geweest. Het feit dat hier kort geleden ook nog een bazar is gehouden zal hieraan wel niet vreemd geweest zijn. Wat over gebleven was werd den laatsten avond avond door het rad van avontuur verkocht. Voor de drie Cs hopen wij, dat de opbrengst mee zal vallen. Van de le naar de 2e klas is nog geslaagd E. Bos alhier, leerling van de Ambachtsschool, afdeeling timmeren te Alkmaar. Voor den nieuwen cursus van het U.L.O.-onderwijs hebben zich 22 leerlingen aangemeld. Dit kan ze ker een succes genoemd worden. Op de dezer dagen gehouden tentoonstelling van bakkersvakonderwijs, werden door onze plaatsge noot Harry Bouweas niet minder dan drie eerste prijzen behaald. WIERÏNOEN Door stemgerechtigden der Herv. Gem. te Ooster- land is de heer M. Usyblok Sr. benoemd tot lid van liet kiescollege in de vacature van den heer S. de Jongh. Paaschdruktc en visscheri]. Begunstigd door het mooie voorjaarsweer mocht Den Oever zich Paaschmaandag in een groot e druk te verheugen. Reeds vroeg in den morgen trokken tientallen auto's en motorfietsen over den afsluit dijk. Doch do grootste drukto concentreerde zich in hoofdzaak aan de havens. Velen togen hierheen in de hoop eens iets van de haringvisscherij te mo gen zien. En het geluk was dezen alsmede den vis- schers mee. Flinke vangsten werden aangevoerd en vrouwen en kinderen sloegen alles met belangstel ling gade wat of vader of broeder aanbracht. Som mige visschers brachten over de tien last haring binnen. Daar er met de feestdagen door de uitwa teringssluizen niet gespuid was, mochten de visschers nabij deze sluizen zich ook in betere vangsten ver heugen. In tegenstelling met de vorige week waren de prijzen iets beter. Zij liepen van de f O.SO tot de f 1.20 per kist Wil de handel op het buitenland een beetje vlotten, dan hebben wij wel eenig vertrouwen dat de prijzen den eersten tijd niet meer zullen zak ken. Om de visch naar het buitenland te vervoeren ligt in de groote werkhavcn een stoomtrawler te In den, die straks met ongeveer 1500 kisten haring het ruime sop zal kiezen. Den Oever kan op een goede Paschen terugzien. Zondag, le Paasrhdng, werd alhier in Cinema de Haan door het Instituut voor Arbeidersontwikke ling, 's middags een opvoering gegeven door de Jon ge Spelers, onder leiding van Ben Groeneveld, van „Bulletje en Boonestaak" naar het bekende kindek verhaal van A. M. de Jong. Des avonds werd opgevoerd het populaire tooneel- stuk „De wereld op zijn kop", naar den roman „Het Duizendjarig Rijk" van Upton Sinclair, bewerkt door A. M. de Jong. De inleiding werd gehouden door Ben Groeneveld. Het stuk speelde in het jaar 2000. Medespelenden waren: Ben Groeneveld. J. Fiolet, J. Lemaire Jr.. Jan Seves. Hettie Rijken, Arie Das, Nellie Ernst, Diehard Flink, L.. W. en Nel Snel. Alien speelden hun rollen uitstekend, waarvoor ze dan ook een geweldig anlaus verwierven. Na de. opvoering werd de avond met een gezellig hal besloten. Het publiek was zoowel 's middags als 's avonds zeer talrijk. Het Instituut voor Arbeidersontwikkeling kan dan ook op een goedgeslaagden avond terugzien. DEN OEVER Fancylalr „Apollo". Het blijkt van de muziekvereeniging „Apollo" een goede gedacht geweest te zijn voor instandhouding harer kas een fnnevfair te organiseeren. De organi satie en voorbereiding van een en ander was ter hand genomen door een commisie, geheel los staand van de vereeniging. Deze commissie bestond uit de herren M. J. Bosker, Jb. Kaleveld, Jn. Klein Jz. Jr., C. Tijsen Mzn. en Jn. Verfaille. En laten wo het maar meteen zeggen, gemelde heeren mogen op een uit stekend geslaagd fonevfair terugzien. Zooals we reeds in ons vorig nummer schreven is de pret j.1. Zaterdagavond begonnen en j.1. Maandagavond beslo ten. Alle avonden was de keurig versierde zaal van den heer J. Lont tot den nok gevuld en vooral den laatsten avond heeft in het teeken van een enorme geloof dat het hier in den zomer onmogelijk mooiej; kan wezen dan nu." „Misschien ook niet," zei Marcia. „Ben je van plan weer door 't raam te gaan? Als je er niets op tegen hebt. zag ik je liever door de deur vertrekken." Met een diepe buiging opende hij de deur voor haar. „Ik volg je als een getrouwe slaaf," zei hij. Een overweldigend gevoel van geluk kwam ineens over haar. De zon stond stralend aan den hemel en er hingen heerlijke voorjaarsgeuren in de lucht. Peters auto kon niet bepaald een luxe-vervoermid del genoemd worden. Hij had Eric's raad opgevolgd eerst een tweede-handsch artikel te koopen, zoodat hij daarmede goed kon leeren chauffeeren. De wa gen wekte dan ook inderdaad den indruk nimmer anders dan juist voor dit doel gebruikt te zijn ge worden. „De jongen is al een kranige chauffeur," vertelde Eric haar. „Er zal hem nooit iets overkomen, want daarvoor is hij veel te voorzichtig." „Het doet me pleizior dat te hooren," zei ze. „Den nis en Goldie vinden het nu eenmaal een overweldi gend genoegen met hein uit te gaan." „En jij kunt het natuurlijk niet over ie hart ver krijgen hun dat te verbieden," lachte hij. „Je hoeft je evenwel niet zenuwachtig te maken, zooals ik je al zei." „Ik houd van Peter." gaf Marcia te kennen. De weg langs de kust bood een wondermooi tafereel en ze konden er ten volle van van genieten, daar er heel weinig gereden werd. Marcia eaf te kennen nooit in haar leven iets mooiers te hebben gezien. On som mige gedeelten leken ze bijna geheel en al door de zee omringd te zijn, welke dien middag een saffier blauwe tint had. „Ik heh hot gevoel," zei ze zacht, .alsof we plotse ling twen duizend in.nr terug zijn gegaan." „Het ontwaken der oervmuw," lachte hij. „Pefer's auto behoort zeer zeker niet ln dez^n tijd thuis. Ts het misschien maar niet beter als we het ding hier achter laten?" „Natuurlijk niet. Riid echter heel langzaam, want ik wil ven n'les ten volle genietpn." Hij voldeed can haar verlangen. „Je hebt gelijk: het zou jammer wezen iets van die schoonheid te mo°ten missen. Ik moet ie eerlijk bekennen heel wat natuurschoon in mijn leven gezien te hebben, maar dit oord doet me aan een snrookie denken. Ik had niet vervarht dat het Ver zoo moo' zou zijn. Ik 'al er in de toekomst noo'f rn*ar aan kunnen den ken zonder ?o»i o- mede in verhand te brengen." (.lip'ftoii'n schooic'd c*u haar ho*n bracht haar da grootste ontroering. „Tk ben precies zoo," zei zc langzaam. belangstelling gestaan. En wat of hier wel het mees te in den smaak viel, is moeilijk te zeggen. In de eerste plaats mogen wo hier wel noemen het theater van „Prof. Mullens". Ook de inventaris van de vroo- lijke keuken heeft het leelijk moeten ontgelden. Ver der mochten de schiettent en het rad van avontuur zich in een groote klandizie verheugen. Alles hier te noemen waar men zijn centen kon kwijt raken zou ons te ver voeren. linten wc tenslotte volstaan een woord van dank te brengen in de eerste plaats aan dc fancyfair-commissie, die ales zoo uitnemend had geregeld cn in de. tweede plaats aan alle andere me dewerkenden die zich moeite noch tijd getroost heb ben om dit alles tot zoo'n uitstekend einde te bren gen. Hieronder volgt nog de uitslag van dc verloting waarbij we opmerken dat het eerste getal het lot nummer is en het tweede het prijsnuinmer. 326—12, 360—70, 101—40. 995—63, S3S-43, 967-416, 195-21, 183—79, 9-2. 774—20. 907—18, 305-52, 308- 78, 836—46. 467—7. 391—53. 685-39, 245-60. S27—75. 555-22, 174—51. 902-67, 948—50, 284-65, 955—9, 957 —38, 600—49, 922—1. 894—30. «99—264—42. 757-23, 790—32, 4S168, 204-69, 12—57. 418—26. 43—59. 686— 44. 98573. 574—37, 657-6. 912-47. 782-35, 844-45, 631-28. 975-24. 399-19. 972-80. 350-36. 906-62. 196 -64, 725—4S, 602—56. 963-41, 937-31, 9S2-14, 813-3, 791-4, 333—11. 33533. 741-8, 706—13, 708—55. 592 —76, 712—25, 934—17, 79-74, 789—27, 999-77, 739—54, 339-10. 904—29, 526-5, 566-34, 909-16, 704—58, 834 —71, 634—61. In het geheel waren er in de 1000 loten 80 prijzen waarvan de hoofdprijs een heerenrijwiel was. KOEG R A S JULIA NADORP. Door het bestuur van do Begrafenisvereeniging „De Laatste Eer" alhier, word in de reeds jaren bestaan de vacature van Reservc-Voorlooper benoemd de heer K. Wijnsma, die dezo benoeming heeft aangenomen. Gymnastlekvereeniglng „Sportlust". Op den lsten Paaschdap, des avonds, gaf bovenge noemde vereeniging een uitvoering in de zaal van het café „Prins Hendrik" van den heer A. Kossen, voor een tot in alle hoeken bezette zaal, terwijl The Happy s Band voor muzikale aanvulling en later ook het bal verzorgde. De instructeur, de heer H. Del ver, heette allen welkom, gaf eenigc toelichtingen en wenschte allen een genoegelijken avond. Daarna nam de uitvoering van dc verschillende gymnastische oe feningen een aanvang, die gerangschikt naar de leef tijden der leden en onderscheid makende tusschen de dames- en heerenleden, naar verhouding moeilijker werden en ook meer de aandacht van de toeschou wers in beslag namen. Wij willen echter wel zoggen, dat er al heel veel in de sport verbeterd is, en als men ieder voor zich en gezamenlijk volhoudt om deze sport te blijven beoefenen, dan zijn wij er zeker van, dat wij binnen niet te langen tijd er getuige van kun nen zijn, dat velen het gepresteerde door den heer Delver, zonder de.m inste moeite na zullen doen. Dat spreken we dus af. Na deze oefeningen werd een lans gebroken tot op voering van het ledental en speciaal voor J.V.C geldt dit woord. Daarna had de opvoering van de één acter: „Tan te Habakuk" plaats, dat tamelijk goed werd weer gegeven. Een aanval op de beuren volgde toe, en het bal besloot dezen avond. W 1 N K P. J. Zondagavond, eersten Paaschdag, gaf de gym- nastickvcreeniging „Sparta", onder leiding van haar directeur, den heer S. Keesman uit Schagen, een uit voering in do tooneclzaal van den heer D. A. de Bruijn. Voor deze uitvoering was nogal belangstelling. Aangezien het dc bedoeling is. zich in de toekomst ook moer op marcheeren toe te leggen, heeft „Sparta" twee trommen aangeschaft en 2 harer leden daar voor laten oefenen. Deze uitvoering werd met trom geroffel geopend. Achtereenvolgens werden tal van oefeningen uitgevoerd, zoo door heeren als dames. Rithmische oefeningen en dansen, uitgevoerd door een damesafdeeling, hadden de bijzondere belangstel ling en vooral het mooie van don dans, werd ver hoogd door fantastische verlichting. Aan de werktuigen werden zware toeren verricht, zoowel door de turners als door den directeur zelf. Een bijzondere attractie was het laatste nummer, toen een tiental gemaskerde turners en turnsters werkten en het publiek moest beoordeelen wie het waren. Geestig in aankleeding cn geestig in wijze van werken, was dit vermakelijk nummer en slechts enkelen slaagden er in de gemaskerden thuis te kun nen brengen. Voor de goede oplossers was er een taart beschikbaar gesteld. Na de pauze werd nog een blijspelletje opgevoerd, „Ik verbind menschen ook altijd met bepaalde plaatsen. We mogen wel heel dankbaar zijn elkan der in zulk een hcmelsch oord terug gezien te heb ben." „Na in een hel gescheiden te zijn geworden," merkte hij op. Dit was de eerste maal dat hij rechtstreeks over dc verschrikkingen van de eerste periode sprak, welke hen zoo dicht bij elkander had gebracht. Ze antwoordde niet en keek naar de helblauwe zee. Enkele seconden zweeg hij ook, doch daarna zei hij zacht: „Het was niet voortdurend een hel voor me. Na dien tijd heb ik ten volle begrepen hoeveel oogenblikken er zijn geweest waarin ik me in een hemel waande." Nog steeds zweeg zij en geleidelijk bracht hij den wagen tot stilstand. Ze scheen het echter niet te be merken, want haar oogen staarden droomcrig in de verte. „Marcia," zei hij ineens. Ze schrok en keerde zich om. Zo keek hem vragend aan en het was duidelijk merkbaar dat ze niet vermoedde wat er in die mo menten in hem omging. Voor een kort oogcnblik aarzelde hij. om daarna te zeggen: „Je hebt me nooit ik weet niet of het opzettelijk geschiedde iets over je man verteld." „Werkelijk niet?" vroeg ze. „Dat wist ik niet. Ik veronderstel gedacht te hebben dat het je niet kon interesseeren." ,Ik interesseer me voor alles wat jou betreft," zei hij langzaam en duidelijk verstaanbaar. „Dat is heel vriendelijk van je." „Oh, nee, heelemaal niet. Ik kan eenvoudig niet anders. Ik wil alles en iedereen die verband met je houdt precies volgens de werkelijkheid zien." „Tk geloof niet dat er veel te vertellen valt," zei Marcia peinzend. „Mijn man heeft het altijd heel druk en is hoewel hij me dit nooit gezegd heeft zeer eerzuchtig. Hij heeft al een hooge po sitie bereikt en ik veronderstel dat hij nog hooger zal klimmen." „En... zou je dat graag willen?" vroeg Eric kortaf. Ze schudde met haar hoofdje... „Ik weet hot wer kelijk niet. Ilij moet datgene doen wat hem het ge lukkigst maakt. De ééno mensch kan nooit over een ander oordeelen, geloof je wel?" Morven nam een eigaret uit zijn koker. „Hot wordt toch maar al te vaak geprobeerd", zei hij. „Ik behoor niet tot eon van die menschen", zei ze. „Volgons mij moet ieder voor zichzelf kiezen." „Ten koste van anderen?" vroeg hij. „Nee. natuurlijk niet. TTnt bedoeld* i!< heejemne! niet. Wo moeten ons uiterste best doen ons naar elkander te schikken* zoodat niemand zich verdrie etiteld: „Kistje met kruit", dat onder regie van den eer P. Langercis was ingestudeerd, door enkele da mes- en heerenloden, en zeer vlot en geestig werd ge speld en een mooi slot van de uitvoering vormde. Burgerlijke Stand over het tijdvak 1—31 Maart "34. Overleden: Maartje Bart, oud 78 jaar, weduwe van C Hartog. Loop der bevolking. Ingekomen personen: Jan Strooker en echtgenoot© van Midwoud; Barend Barnardus Haringa van Am sterdam; Kornelis van der Kooi van Oenkerk (Tiet- jerksteradecl); Corneiis Joh. Middelkoop en gezin van Barsingerhorn; Pieter Molenaar van Barsinger- horn; Neetje Pieternella Steen van Schagen; Trijn tje van Zoonen van Oude Niedorp; Catharina Jacoba Leen van Zijpe; Sietze Hielkema en gezin van Abbe- kerk. Vertrokken personen: Ludovlcus Roels en gezin naar Halfweg; Charles Franciscus de Betue naar Zandvoort; Marinus Dokter en gezin naar Amster- dam; Akke Statema (Wed. P. Jensma) en gezin naar Leeuwarderadeel; Rense Pander naar Meppel. t NEE Rf\U GO WAARD Zondag, len Paaschdag, garje tooneelvereeniging „Harmonie" alhier voor 'n tamelijk goed bezette zaal een uitvoering in de tooneelzaal van café „De Zwaan" alhier. Opgevoerd werd: „In andermans schoenen", een blijspel in 3 bedrijven van Dom de Gruijter. In aanmerking genomen dat er nogal eenige nieu we krachten meespeelden, is er over 't algemeen goed spel gegeven. Enkele nieuwe leden hadden nog eenigszins last van plankenkoorts. Het publiek heeft echter van het pittige blijspel zeer genoten, want na ieder bedrijf klonk er een hartelijk applaus. Om in bijzonderheden te treden, moeten wij opmer ken dat er echter op kleinigheden gelet moet wor den en niet achter op een foto een adres en postzegel door het publiek laten waarnemen. Overigens alle lof voor het gebodene. In het bijzonder aan Nelly Dupont en Truus Mar- tens, ofschoon Dick ook zeer verdienstelijk spel gaf. Tot slot moeten wij Klazina nog vermelden, die Al was het dan ook een klein rolletje, en in aanmerking genomen dat zij voor het eerst voor het publiek op trad, dit rolletie schitterend ten uitvoer bracht De regie was in handen van den heer J. Rossen» hacker uit Heiloo, dus goed verzorgd, terwijl de gri- mage van den heer Jac. Groothuizen uit Alkmaar o.L goed geslaagd was. Al met al een genotvol len avond, wat met een ge zellig bal besloten werd. WJERÏN GE RWAARD 1ste Paaschdag gaf de Arb. kinderzangklaRse met het gemengde, koor een gecombineerde uitvoering in de goed bezette zaal van den heer P. Schenk. Het was de eerste uitvoering van de kinderen, cn het moet gezegd worden, zc hebben zich uitstekend ge houden. Eerst zong hot groote koor twee liederen en toen was de beurt aan de kinderen, die met een hartelijk applaus werden ontvangen. Ze zongen 3 liodjes van v. Oort met pianobegeleiding van den directeur, den heer Kos. Vervolgens zong het koor weer eenige liederen, welke uitstekend werden gezongen. Toen zongen de kinderen nog eenige liedjes van Jacques Dalcroze, waarna een oogcnblik werd gepauzeerd, om het tooneel in orde te brengen voor de kindcr-operette: „Jantje in Modderstad". Deze operetttc hebben d« kinderen zeer goed opgeveord, gezien den korten tijd van bestaan der kinderzangklasse. Na afloop werd den heer Kos, door de kinderen een bloemenmand aangeboden. Daarna volgde de verloting, die ten doel had, de kinderen dezen zomer een reisje te laten maken. Voor deze verloting was zeer veel animo. Er waren niet minder dan 94 prijzen beschikbaar gesteld door leden der Zangvereeniging en burgers. „W„AZ." had als lste prijs een barometer gegeven. Na de verloting sloot de voorzitter, de heer Goo- sens, dezen uitstekend geslaagden avond, met een woord van dank aan allen, dio aan het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt, den heer Kos voor zijn bekwame leiding en spoorde de aanwezige ouders aan, hun kinderen naar de Arb.zang te stu ren. Daarna volgde een gezellig baL Z IJ P E SCHAGERBRUO. De heer p. Bruijn alhier is geslaagd voor het diplo ma der Ambachtsschool te Alkmaar (afd. smednn- bankwerken. Aan de Ambachtsschool te Alkmaar Is bevor derd van dc le naar de 2e klasse L. Berg, alhier. tig of teleurgesteld kan voelen. Geloof je ook niet?" Hoewel zo op ernstigen toon sprak, glimlachte ze toch. „Ik vrees dat zooiets in deze wereld onbestaanbaar is", zei hij. „Laat mij je illusies echter niet verstoren. Het klinkt zoo goed cn aardig, en als het je bevre digt..." Hij hield op en trok zijn schouders in de hoogte. „Oh, jo bent vreesclijk cynisch", merkte ze op. „Of waarheidlievend. Wil je mij soins vertellen dat jij je nimmer in je bewegingen belemmerd of teleurgesteld hebt gevoeld?" „Dan zal het mijn eigen schuld zijn geweest", zei ze. „Ik heb meer dan voldoende gelegenheid gehad mijn vleugels te kunnen uitstrekken." Morven begon to lachen. „Ja, in den oorlogstijd, ver weg van de huiselijke atmosfeer. Toen kon ja dat inderdaad doen." Ineens werd hij heel ernstig. „Het moet zeer moeilijk voor je zijn geweest jo la ter weer in een gewoon bestaan te schikken, veron derstel ik." „Noe," antwoordde ze haastig. „Dat was het niet. Vergeet niet dat ik mijn kinderen had." „Ja, die had je," zei hij droogjes. „En ook je echt genoot. Het zal hem genoegen hebben gedaan je terug te zien." Marcia zweeg; cn er verscheen een diepe rimpel tusschen haar wenkbrauwen. „Welnu?" vroeg hij met een zekere koppigheid. „Was hij erg Mij?" Ze keerde zich af en staarde naar de zee. „Ik weet het niet. Ik denk van wel. Hij had zijn werk, moet je niet vergeten." „En jij het jouwe." Er was een klank van licht© ironie in zijn stom. „Jo had je last weer op te nemen van do plek, waar je dien achterliet misschien was deze nog een weinig zwaarder geworden en je moest er aan gewend zien te raken dien te dragen. Niemand dacht er aan je dezen van de schouders t© nemen." „Is... het niet jammer op die manier te praten?" vroeg ze verward. „Het kan toch niet in je bedoeling liggen me ontevreden cn ongelukkig te maken?" „Of de kruimols te zien eten... en voldaan te zijn" zei hij grimmig. „Ik weet niet wat ik het minst verlang. Je bent zoo bewonderenswaardig, dat ik de éénê noch dc andere gedachte kan verdragen. „Misschien... misschien denk je veel te veel aan me", zei ze bedaard, echter zonder hem aan te zien. „En misschien", bracht hij schor uit, „denken an deren niet half genoeg aan je." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 12