ïereiniging tot bevordering van het Vskonderwijs in Westfriesland De Langendijker Groentenveilingen. ONGELUKKEN MET DE PAASCHDAGEN. Ingezonden stukken. Ernstig ongeluk te Nijmegen. Dronken chauffeur veroorzaakt een aanrij ding. - Meisje ernstig ge wond. Zaterdagavond heeft te Nijmegen in de Sieker- straat een ernstige autobotsing plaats gehad. De heer en mevrouw Bcnda en dochtertje reden in ge noemde straat met hun auto, toen van tegenover- gestelden kant een auto naderde, welke op zoo on voorzichtige wijze den anderen wagen tegemoet reed, dat een botsing onvermijdelijk was. De heer en me vrouw B. kwamen er tamelijk goed af, maar het meisje kreeg een ernstige wonde aan het gelaat en vermoedelijk een lichte hersenschudding. Zaterdag avond was de toestand van het meisje, dat in het Canisiusziekenhuis ter verpleging is opgenomen, ernstig, doch Zondagmiddag was er een verbetering ingetreden. De bestuurder die de botsing had veroorzaakt Linsen genaamd, verkeerde in kennelijke» staat van dronkenschap en werd door de politie onmiddellijk gearresteerd cn naar de hoofdwacht gebracht, waar hij den nacht kon doorbrengen. Zijn auto werd zwaar beschadigd, de andere wagen liep minder groote schade op. De auto van L. is door de politie in beslag genomen. Tegen L.. die cr evenals zijn metgezel, zonder noemenswaardig letsel al- kwam, is proces-verbaal opgemaakt. Plotseling stilgehouden en door een an dere auto omver gereden. Maandagmiddag omstreeks twee uur had op den Amersfoortschen straatweg te Soesterberg een auto ongeval plaats, dat nog betrekkelijk goed is afge- loopen. Uit de richting Amersfoort kwam een auto, welke bestuurd werd door den heer G. S. uit Bot terdam. Ter hoogte van den Protestantenbond hield hij plotseling stil en was het zijn bedoeling een zijweg in te slaan. Doordat hij plotseling stil stond en geen richting had aangegeven kon een hem ach- teroprijdende auto, bestuurd door den heer C. J. P.t uit Utrecht niet zoo plotseling meer passeeren, met het gevolg, dat dezen tegen den stilstaande auto reed en deze voortduwde. Door den schok sloeg deze orn, waarna do carburateur van den motor in brand vloog. Dc tweede inzittende, wist door den voorruit stuk te slaan uit den wagen to komen en kon daar op nog den bestuurder uit zijn benarde positie bevrij den, beide inzittenden van den wagen hadden slechts lichte verwondingen opgeloopen. De auto brandde totaal uit De politie uit Soesterberg stelde een onderzoek in en maakte proces-verbaal. Aanrijding met doodelijken afloop Op den Herveldscheweg te Tilburg is een 13-jarig meisje door een auto overreden en op slag gedood. Het ongeluk is veroorzaakt, doordat het meisje, dat op de Jiets reed, van achteren een duw kreeg van een andere wielrijdster. Zij kwam toen vlak voor een passcerende auto terecht, met het gevolg, dat zij werd aangereden, met bovenstaand noodlottig gevolg. Het lijkje is naar het St. Elisabethziekcnhuis .vervoerd. Van de duo gevallen. Maandagmiddag is mej. K., die op de duo van een motor zat, op onverklaarbare wijze komen te vallen, nabij den Zuidcrzecschenstraatwcg te Oldebrock. Zij kwam met het hoofd op den betonnen straatweg te recht. Zij werd in bcwusteloozen toestand een nabij gelegen woning binnengedragen. Een ontboden ge neesheer constateerde een zware hersenschudding* xoodat het meisje niet mocht worden vervoerd. Ilaar toestand is zorgwekkend. Motorfiets vernield. Twee gewonden De 24-j'arIge monteur C. S. Bos uit Arnhem, reed op zijn motorfiets op den Velperweg. Van den an deren kant naderde een bestelauto van de Posterijen. Een aanrijding was niet to voorkomen. Bos liep een bloedende wonde aan het voorhoofd op en brak zijn linkerpols. De duorijdster, Mej. J. H. R. uit Benne- kom liep een ernstige hoofdwonde, een lichte hersen schudding en een gebroken rechterpols op. Beiden zijn naar het gemeenteziekenhuis overgebracht. Het motorrijwiel is ernstig beschadigd. Motorrijder in brand geraakt. Op de Blijdorperbrug te botterdam, is Maandag ochtend een ernstig motorfietsongeluk gebeurd. Do heer M. M. L., wonende in de Crooswijkschestraat, die daar op zijn motorfiets reed, werd aangereden door een vrachtauto, bestuurd door B. H. Door de botsing vloog het motorrijwiel in brand. De berijder werd met brandende benzine overgoten. L. had nog de tegenwoordigheid van geest in het water te sprin gen, waaruit hij door omstanders kon worden gered Hij had echter reeds ernstige brandwonden aan het gelaat, handen en armen bekomen. Het motorrijwiel werd totaal vernield. L. is ter ver pleging in het ziekenhuis aan den Coolsingel opge nomen. DRIE MENSCHEN DOODGESCHOTEN. In een café te Marseillc. In een café in de Rue Cannebiere te Marseille zijn den Eersten Paaschdag drie mannen doorgeschoten door eenige onbekend gebleven lieden. Eerst dacht men aan een wraakneming, doch uit het verhoor waaraan vier gearresteerde personen zijn onderwor pen geweest, is gebleken, dat het hier een „afreke ning" betreft tusschcn obscure elementen. Twee der drie slachtoffers zijn Corsicanen. Op den vloer van het café, waar dc slag word geleverd zijn zeven auto matische pistolen en patroonhouders gevonden. INCIDENTEN IN PENNSYLVANIfi. Schoten tijdens een massavergadering. Een ernstig incident heeft zich Tweeden Paasch dag te Uniontown afgespeeld. Toen de echtgenooto van den gouverneur, Pinchot, in een massavergade ring van mijnwerkers een toespraak hield, werden plotseling 5 schoten gelost. Twee personen werden gewond, een persoon werd bij de dientengevolge ontstane paniek onder den voet geloopen. Het kwam tot een algcmecne vechtpartij tusschen aanhangers en tegenstanders der vakvereenigingen. Mevrouw Pinchot ontkwam zonder letseL EEN ROEMEENSCHE STAD DOOR BRAND VERWOEST. Het Roemecnschc stadje Frumusica bij Botosani is door een ernstigen brand zoodanig geteisterd, dat de plaats een prooi der vlammen dreigt te worden. Dirkshorn, 31 Maart '34. Geachte redacteur. Beleefd verzoek ik een plaatsje in Uw veelgelezen blad. Duar wij als melkboeren in de courant van Zater dag 24 Maart door inzender van dat ingezonden stukje worden beschuldigd, dat geval Brommer, wat het inelkverkoopen betreft, ZOUden hebben aange bracht, zoo verzoek ik ais mede-beschuldigde aan den schrijver \an dat artikeltje zijn naam per inge zonden te willen bekend maken, daar ik het dan wel verder met u zal uitzoeken. U, mijnheer de redacteur, dankend voor de mij toegestane plaatsruimte tcckeu ik. A. P. Wink. Breezand, 30 Maart. Geachte Redecteur, Gaarne zag ik onderstaand stukje in uw blad ge plaatst, waarvoor hij voorbaat mijn dank. GASMASKERPARADE. Opnieuw hebben wo hier getuige kunnen zijn van het menschonwaardig schouwspel: het dragen van gasmaskers. Een aantal militairen op de fiets waren hiervoor de propagandisten. Luid pratende en naar allo kan ten rondziende, wil men de burgerbevolking, voor- loopig bij het zien daarvan met het gebruik van gasmaskers vertrouwd maken ol met andere woor den: dat een mentaliteit gekweekt moet worden, die aanstonds het publick er toe zal kunnen brengen, aan de voorbereidingen tot afweer van luchtaanval len mco te werken, als de overheid dat wcnscht. Worden we ons goed bewust, wat een dergelijke parade voor ons beteekent, en wat de gevolgen van het aanvaarden van het dool zullen zijn? De tegenstand der bevolking to breken, door hen zoogenaamd iets to geven, wat hen straks zal kun nen beveiligen, maar wat in wezen slechts het cn- moufleercn van de werkelijkheid is. Immers, afgezien van de principieele bezwaren, blijkt uit verklaringen van vele deskundigen duide- delijk, dat bescherming tegen de gifgassonoorlog. onmogelijk moet worden geaebt, óók al werd deze oorlog „slechts" gevoerd met dc thans algemeen be kende gassen. (Daarbij komt dat kinderen, zieken, zwakken en ouden van dagen, die geen gasmaskers kunnen dra gen, totaal hulpeloos zullen zijn. W. L. van Warrnelo, oud-kapitein der artillerie „Luchtoorlog cn gasmas kers.") Onthouden wo ons dus van iedere medewerking aan luchtbescherming, welke ons slechts nader brengt tot vernietiging der volkeren. Nogmaals dankend voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, J. PRANGER. „Grieta Hoeve" 61, Breezand (N.IL) Bekendmaking. TOELATING NIEUWE LEERLINGEN CURSUS FRANSCHE TAAL. Burgemeester en Wethouders van Schngen bren gen ter algcmecne kennis, dat do toelating van nieu we leerlingen tot den cursus in de Fransche taal zal geschieden op 1 Mei a.s. Do aangifte zal moeten geschieden vóór genoemden datum bij liet Hoofd van den cursus, den lieer A. Koning, Stationsweg, Schagen. SCHAGEN, 31 Maart 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. Corneüsscn. Do Secretaris, Roggeveen. MARKTPOLITIE. Burgemeester en Wethouders der gemoente Scha gen brengen ter algenicene kennis, dat met ingang van 5 April 1934 tot cn inet 3 Mei 1934 op markt dagen geen rijtuigen op liet Marktplein, langs het Rensgars, liet Noord en in de Nieuwst raat mogc:i worden geplaatst, dan alleen gedurende den tijd voor op- en afladen, terwijl het uit- en inspannen van paarden op het Marktplein, langs het Noord en het Rensgars niet zal mogen geschieden. Overtreding zal gestraft worden met een gcldbocto van ten hoogsto f 25 ol hechtenis van ten hoogste 6 dagen. SCHAGEN. 31 Maart 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. Corne'isscn. De Secretaris, Roggeveen. Onder voorzitterschap van den heer Groot te Alk maar werd Zaterdag 31 Maart 1934 in het Noord- Hollandscli Koffiehuis van Mevrouw Wed. L. Zwaag de 2Gstc jaarvergadering van deze vereeniging ge houden. De Voorzitter opende in de voor de vereeniging nieuwe omgeving de vergadering, zijn genoegen uit sprekende over dc groote belangstelling. Namens den directeur heette spr. allen welkom, in het hijzonder den heer .Tb. de Vries, waarnemend burgemeester en het eerelid, den heer Schuitcmakcr. De teckenschool te Schngen, die reeds een reeks van jaren heeft be staan, is vanaf 1 Januari 1.1. nnnr onze vereeniging overgegaan. Dat verheugt onze vereeniging en spr. dankt het gemeentebestuur van Schngen. zoomede den heer Srhmalz, voor de medewerking daarbij. Het afdelingsbestuur van Sehagen wordt van harte wel kom gelieeten. Spr. gelooft wol. dat de bestuursleden mannen van de praktijk, goed «Ie belangen der tee- kensehool zullen behartigen en de leeraren zich zul len aansluiten hij den gang van zaken onzer ver eeniging. De afdeeling Winkel, die haar 25-jarig bestaan heeft herdacht, feliciteert spr. van harte en spreekt den wensch uit. dat met nieuwen ijver de nieuwe periode zal worden tegemoet gegaan. Spr. brengt dan verder in herinnering, de fcest- vergadering, wegens het 25-jarig bestaan, om daarna den secretaris, den heer Bot geluk fe wensehen met de koninklijke onderscheiding, die hem gewerd, een propte eer mede voor onze vereeniging. Spr. hoopt «Int de heer Bot. als drager «Ier medoile, nog jaren in ons mldflen aanwezig zal zijn. Applaus. Door den administrateur, den heer G. Bot, West woud, werden de zeer uitvoerige notulen gelezen, die onder applaus werden goedgekeurd. Hierna heeft de installatie plaats van de nieuw gekozen hoofdbestuursleden, onder het uitspreken van harlclijke woorden. In het bijzonder wordt ver welkomd het nieuw gekozen hoofdbestuurslid, dc heer M. C. Tuinman, Schagen. Reeds in de gehouden conferentie met het nfdeelingsbestuur van Schagen, is gebleken, dat de hoeren hart hebben voor de tee- kenschool, wat ook tot uiting is gekomen hij de or ganisatie van de tontryinstelliiig. Do Voorzitter hoopt, dat de finanticcle resultaten voor de nfd. Schagen goed zullen mogen zijn en dat de stand houders goede zaken zullen maken. De heer C. Blnauhoer, voorzitter van de afdeeling Schagen, roept de hoeren welkom in deze gemeente en dankt voor den steun hij het organiseeren der ten toonstelling. Spr. dankt ook de standhouders voor de medewerking en brengt hulde aan don heer Jh. Roggeveen, d;e jarenlang do basis is geweest voor onze feekensehool. Spr. stelt voor den heer Rogge veen tot eerelid van de afdeeling Schagen te benoe men. Applaus. De lieer Jb. dc Vries, waarnemend burgemeester, wijst op het belangrijke d«>cl der vereeniging en het doet hem genoegen, dat Schngen als jongste telg tot de vereeniging is toegetreden. Spr. heet namens de gemeente Schagen do vereeniging hartelijk welkom en uit de beste wensehen voor den groei en bloei der vereeniging. De Voorzitter hoopt dat de tontoonstelinp aan het doel der vereeniging meerdere bekendheid zal geven. Medcdeeling wordt gedaan van de ingekomen stuk ken. Vanwege do regeering waren de teekenscholen te Groofobroek en Wervershoof opgeheven, maar door de bemoeiingen van het hoofdbestuur was genoegen genomen met samenvoeging van beide scholen tot één teckenschool te Hoogknrspel. Evenwel, nader hand is het gelukt het vereisekte aantal leerlingen, 24. voor Wervershoof te verkrijgen en Is de tecken school te Wervershoof gehandhaafd. Na informatie wordt medegedeeld, dat de leerlin gen der teekenscholen niet meer de dagscholen mo gen bezoeken en het wordt onjuist geoordeeld, dat de leerlingen eerst in de prnctijk moeten zijn, vóór zij een teckenschool kunnen bezoeken. In het jaarverslag komen tot uiting do moeilijk heden die de regceringshezuinigingen brengen, zoo mede de verminderde arbeidsgelegenheid, waarmede cepaard enat de moeilijkheid om werk voor de leer lingen te hebben. Hef aantal leden wns 615, verdeeld over 11 nfdee- lingen. Tc Wicringen is thans het gehcele onderwijs programma in uitvoering. Door don Voorzitter wordt den hoeren patroons meilegedeeld. dat de contract-leerlingen onzer ver eeniging niet op de loonlijsten behoeven te worden geplaatst, niet verzekerd zijn dus en voor hen dus geen zegels geplakt behoeven te worden. Door den administrateur Hommer wordt rekening en verantwoording gedaan, de uitgaven bedroegen f 7038.9S'4. «ie ontvangsten f 1473.49, zoodat de netto- kosten bedroegen f 5565.49%, van welk bedrag door het rijk 70 pet. wordt betaald cn de overige 30 pet. door dc betrokken gemeenten. I)c controle-commissie bracht bij monde van den heer Molenaar, te Bobcldijk, rapport uit, tot onver- amlerde vaststelling werd geadviseerd, waartoe de vergadering besluit. Aan den heer Hemmer wordt dank gebracht voor zijn keurig beheer. Renoenul wordt de controlecommissie 1934. be« staande uit 2 loden uit de afdeelingcn en één lid uit het Hoofdbestuur. De begrooting 1935 wordt aangeboden, tot een be< drag van f 6319.40 en aldus vastgesteld. Medegedeeld wordt dat de Inspecteur ook In den vervolge de teekenscholen onverwachts zal bezoeken. De volgeiule algcmecne vergae«lring, met de daar aan verbonden tentoonstelling zal worden gehouden te Spierdijk, welke afdeeling volgend jaar haar 25- Jarig Jubileum zal herdenken. Bij de rondvraag brengt dc heer M. C. Tuinman, Sehagen. naar voren, dat waar voorheen de teeken- sc.hool te Schagen een 50-tal leden had, thans met kunst en vliegwerk een leerlingen-aantal is bereikt van 30. De nhleeling schrijft dit toe ann het feit, «lat Schngen voorheen had een 3 jarigen cursus, terwijl de Vereeniging heeft een 5-jarigen cursus. Spr. vraagt of naast den 5-jarigen cursus soms een 3-jari- gen cursus kan worden gehouden. Door den heer Wegdam, Hoogwoud, werd de vraag gesteld of «le Vereeniging met de wijze van benoe ming van leerlingen wel den meest prnetNrhen weg wordt gevolgd. Lc.at het Hoofdbestuur de benoeming doen. of dc voordrachten eerder hij de afdeelingcn inzenden. F.en andere vraag gold de afgifte van contracten voor leerlingen. Door den Direrteur-rontrolour, den lieer D. Saai, worden de vragen beantwoord. Op verzoek van den heer Porte te Midden-Beem- ster zal aan de «liverse hoofden van scholen meer dere bekenheid gegeven worden van het vakonder wijs, zulks in navolging van de propaganda die go- voerd wordt door de ambachtsscholen. De heer Schuitemaker, oud-directeur, brengt in herinnering hoe hij 23 jaren geleden getracht heeft de 3 bestaande teekenscholen te Schagen te vereeni gen tot één school, doch nul op het requost kreeg. Spr. uit zijn teverdenheid dat nu Schagen tot de Vereeniging is toegetreden. Over den teruggang van het aantal leerlingen behoeft Schagen zich wel niet bevreesd te maken. Ons Vakonderwijs kweekt uit muntende vakmenschen en de kosten van het vak onderwijs In Westfriesland zijn buitengewoon laag, het leerlingstelsel is het nangewezen systeem voor het platteland. Spr. dringt er op aan, dat vanuit Westfrieslnnd pogingen worden aangewend, om over het geheele land het vakonderwijs ingevoerd te krij gen. Door den Directeur wordt medegedeeld, hoe het proefwerk voortaan een geheel andor karakter zal dragen, voor het praktijk-werk boekjes zullen wor den hijgehouden, waarin do leerlingen diverse me- dedeelingen zullen liehoorcn te vermelden. Tenslotte worden medc«leclingen gedaan betreffen de de juryrapporten en volgt uitreiking van do be kroningen (Zie Zatcrdagno.) Des middags om 4 uur werd In café „Dc Beurs" van den heer C. Boontjes een zeer interessante film vertoond, n.l. do „Insiflito film", door N.V. W. F. Stocl's Handelmaatschappij, waarbij de heer Ilain- mclberg op onderhoudende wijze voor toelichting zorgde. De tentoonstelling. Do groote tentoonstelling in de garage van den heer C. Boontjes viel inmiddels reeds een druk l>e- zoek ten deel, cn het groot aantal teekeningen, op allerlei gebied, zoowel als hot gemaakte proefwerk, trok vooral van «le vaklieden groote aandacht en verwierf veel waar<lecring. Ook do keurige stands, in het midden van het geliouw hatiden volop de lielang- stelling en de betrokken firmas' maakten dan ook een zeer goede reclame niet haar expositie. Des Zondags, len Paasclulag heerschte er opnieuw een gezellige drukte in het tentoonstellingsgeliouw, zoowel door het bezoek van de vakmenschen als van andere belangstellenden en het hezockregister be vatte toen reeds een respectabel aantal handtceko- ningen van bezoekers. In totaal werd de tentoonstelling door 1500 perso nen bezocht Uitstekend georganiseerd was het geheel én voor de tentoonstellingscommissie èn voor de jonge af- De tuinders geven blijk vnn een tevredencr stemming. - De toe stand is veel gunstiger den do laatste 2 k 3 jaar. - Deze week aan vankelijk iets minder opgewekte stemming. Roode kool iets la ger. - Gele kool brengt weer goede prijzen cp. - Idem Deenrche witte. - Uien slecht, al waren do prijzen iets minder laag. - Bieten station- nair. - Peen, geringe aanvoer, duur. - Taaie gele zeer bevredigen de prijs. - Aanvoer boerekool - Aardappelen. - Lage prijzen. Om de stemming onzer tuinders te peilen, is het goed en gcwcnschi. zijn oor e ns te luisteren te Ier- gen aan rle uitingen, die in tuindtrskriugen worden vernomen. Een bouwer is gouw toverden, maar laat ook spoedig het hoofd hangen. Wordt hij voor zijn arehid, al is het ook maar op karige wijze bc'oond, dan hoort men hem niet. mopperen, doch zijn de toe standen als ze de laatste drie jaren zijn geweest, dan hoort men klaagtonen uit den treuren. De om standigheden waren dan ook zoo buitengewoon slecht, dat men een overmaat aan optimisme moet bezitten om den last, die de crisislast op zijn schou ders legde, zonder morren tc dragen. Het is dan ook een voortdurend vragen om steun geweest, een vra gen, dat alleszins zijn motiveering vond in den har ren nood, waarin de I.angendijkcr tuinbouw ver keerde. De eerste maanden van 1934 zijn nu echter heter geweest dan dit de laatste jaren het geval was en de tuinders laten niet na, dat gaarne te erkennen. In bijeenkomsten van menschen. die in nauwer of meer verwijderd verband met den welstand der tuinders te maken hebben, hoort men optimistischs en bemoedigende klanken, die getuigen van een grooter voldoening over den loop van zaken dan men vóór dien kon opvangen. Ware het niet, dat een deel der tuinders vooral te vinden In de onmiddellijke nabijheid van Langendijk. weinig hebben geteeld door de verwoestingen van ongedierte en koolziek- ten, zoodat zij weinig van de betere prijzen hebben geprofiteerd en volgens de grondslagen van de te genwoordige steunregeling ook weinig van deze zul len genieten, de stemming zou nog mc'-r tevreden heid vertolken. In elk geval meenen velen, dat het ergste leed nu wel geleden is. al ma? dan hier ook de waarschuwing gelden, dat men b'j die conclusie toch wel wat voorzichtigheid en voorbehoud in acht mag nemen. De afgeloopen week was aanvankelijk de stem ming iets minder opgewekt dan het de laatste weken viel te constateeren. Dit is echter wol eens meer het geval geweest in de week vóór Paschcn. zoodat dit niet als een verontrustend verschijnsel moet worden aangemerkt. Gezien het beste weer, dat we deze week hadden voor de bcwaarkoo! en dat ook van invloed is op de concurrentie van de jonge groente, had men mogen verwachten, dat de prijzen wat zou den oploopen. Er hebben blijkbaar minder gunstige factoren gewerkt, ofschoon niet mag worden ontkemi dat men over het algemeen over den loop van zaken op onze veilingen niet ontevreden mocht zijn. De aanvoer van roode kool was uit den aard van het gevorderde seizoen minder geworden; toch wer den er aan beide veilingen nog 25 spoorwagons ver handeld. F.en prijs van f7 is deze week niet meer besteed: de hoogste noteering voor het mooiste kliengoed, eerste qualiteit, was f 6.70. Kool van 3 tot 4 pond brncht van f5.50 tot f6.50 op, terwijl voor do grootste f2— f2.50 werd betaald. De groote kool blijft maar op ongeveer dionzelfden prijs staan, zoo- dat er voor sommigen, het gewichtsverlies in aan merking genomen, nog wel minder zal worden ge maakt dan enkele weken geleden. Het mooiste door schot bracht op de be te marktdagen f5 tot f 5.20 op. bet doorschot van dc grootste soort werd voor f 1.90 f2.10 verkocht. F.r was, voor wat de groote kool aangaat, eigenlijk maar weinig verschil in prijs; grooter was het voor het kleine goed. Een iets min dere vraag uit het buitenland was oorzaak, dat de pri'zcn iets achteruit liepen. Voor gele kool was de stemming gunstiger; er werden hoogere prijzen gemaakt dan de vorige week, toen er van eertigen achteruitgang sprake wns. Aan de Brocker veiling kwamen op het laatst der weck nog noteeringen van f7.40 en f7.50 voor. voor kool *vnn ongeveer 2 en een half pond. Voor kool van 2 kilo werd tot bijna f6 betaald en even zwaarder f5.10 tot f 5.30. Voor de grootste soorten lagen de prijzen tusschen f4.20 en f4.90, ongetwijfeld een beste prijs. Dc consumenten zullen dergelijke knol ongetwijfeld duur betalen. Ook voor doorschot wer den ze«-r bevredigende prijzen besteed: in t laatst «Ier week f5—f5.80. in het begin iets minder. Zelfs de grootere soorten deden het best. zoodat de aller- gmotste tot f 4.50 opbrachten. De aanvoer aan beido veilingen beliep rond 30 spoorwagens. De bouwers, die nog Deenschc witte kool rijk wa ren. hadden ook weer niet te klagen en de prijzen ervan «taken torenhoog uit boven die, welke ver leden jaar voor deze koolsoort werden besteed. Voor de groote van de eerste soort werden weer prijzen betaald, liggende tusschen f7 en f7.50; de laagste noteeringen voor het kleinste goed Ineen tusschen f5 en f6. Voor het meest gezochte doorschot, de grootste alzoo, werd f5f6 80 besteed, zoodat er een veel kleinere marge ligt tusschen de prijzen van groote en kleine Deensche kool dan tusschen dia van «le roode. De financieele uitkomsten van de laat ste zijn clan ook veel ongunstiger dan van de eerste. Dat de voorraden der Denen sterk geslonken zijn bleek wel uit do aanvoeren: aan de Broeker veiling slechts 3 spoorwagens, aan die tc Noordscharwoude 9. Wel brachten de gele uien iets meer op, doch da prijzen bleven nog ver benoden het middelmatige. N oor de mooiste partijen werd f 1.50f 1.90 gemaakt, veel bracht echter niet meer dan f 1.10f 1.50 op. Voor grove uien werd f 1.80f2.10 betaald voor zeer .oedc qualiteit; afwijkende bracht f 1.30—f 1.70 op. Voor drielingen kon niet meer dan 80 cent worden bedongen. Dc voorraden raken ook van dit product uitgeput, zoodat maar tusschcn de 2 en 3 spoorwa gons werden aangevoerd. De mooiste bieten werden verkocht voor f2.70 tot f3.10. Voor groote werd fl.50f 1.70 hetaald. Kr kwam maar weinig peen aan «le veiling; wat aangevoerd werd, werd vrij duur betaald, n.l. f4— f4.60 per 100 K.G. Een aan onze veiling zeldzaam voorkomend pro duct was boerekool; ze werd voor f 1.20 verkocht. Taaie gele kool, die het vorige jaar zoo goed als onverkoopbaar was. werd nu verhandeld voor f5.80- f 6.60. Blauwe Eigenheimers brachten f2.40 op; voor Be vclanders werd f2.20 be'.aalrl. Redelijk was de prij- voor blauwe aardeppels n.l, 13.60, Eigenheimers g; yen voor 12.20,

Schager Courant | 1934 | | pagina 2