Paaschcongres S.D.A.P. Het groote avontuur Woensdag 4 April 1934. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9459 Resolutie over de democratie. Moordaanslag te Princenhage. DE PAUS AAN DE DUITSCHE KATHOLIEKE JEUGD. VULKAANUITBARSTING OP IJSLAND. Kort verhaal ANDERE HOUDING BIJ OORLOGSGEVAAR. Duys verlaat ontstemd het congres. Koos Vorrink tot voorzitter van de S.DJLP. gekozen. Na de opening van hot Paaschcongres, waarvan we in ons nummer van Zaterdag reeds de openings rede, gehouden door den scheidenden voorzitter, den heer Oudegeest, hebben gegeven, is over talloozo on derwerpen liet woord gevoerd, waarbij het niet aan critiek en lof der verschillende vertegenwoordigde afdcelingen heeft ontbroken. Het eerst werd aangesneden de kwestie-Duys, die bi liet afgeloopen jaar in een brochure critiek had uitgeoefend op de partij-taktiek. Namens do Congres commissie werd voorgesteld alle voorstellen in zake acze kwestie naar den Partijraad te verwijzen. Toen do heer Duys hierover het woord vroeg, merkte de voorzitter op, dat Mr. Duys geen afgevaar digde op het congres is en alleen als gast aanwezig Het congres zal dus moeten beslissen of hem het woord zal worden gegeven. Do heer Duys: II weet nog niet, wat ik ga zeggen en bestrijdt me nu al. Het voorstel wordt in stemming gebracht en hoe wel het blijkbaar velen niet duidelijk is, waarover zal worden gestemd, wordt een aantal handen op gestoken, van tegenstemmers. Zonder verder af te Wachten, wat gebeuren zal, staat de heer Duys op, roept: Leve de democratie en gaat de zaal uit, I)c heer Zwcrtbrock staat van de bestuurszetel op en roept: 't Is toch een schandaal. Met hoongcrocp en gelach wordt deze uitroep be groet. Een voorstel voor den heer Swiorstra uit Hoorn, die het betreurt, dat men Duys heeft belet, hot woord te voeren, doet nog aan de hand om de com missie te verzoeken het rapport over de za&k-Duys voor te lezen aan het congres, doch dit voorstel wordt met overgrooto meerderheid van stemmen verwor pen. De heer Swierstra had er nog op gewezen, dat deze zaak vooral met het oog op het feit, dat mr. Duys lijstaanvoerder is in Noord-Holland, uit de wereld behoort geholpen te worden. Do kwestic-Duvs was hiermee voorloopig van de baan en kwamen in behandeling de jaarverslagen en do discusics daarop. Rode van den heer Albarda. Vervolgens spreekt de heer Albarda als voorzitter van do Kamerfractie, nadat door do leden van het Partijbestuur de opmerkingen en critiek op het be leid van partijbestuur en Kamerfractie waren be antwoord. Ir. J. W. Albarda deed daarbij mededeeling van de motieven, die ertoe geleid hadden, dat het P.B. het lidmaatschap van do Anti-Oorlogs Liga voor partij leden had verboden, n.1. een circulaire van do Liga. waaruit bleek, dat deze op militairen leest geschoeid was en bereid was, ook illegale wegen to volgen. In de zitting van Zondagochtend lichtto Ir. Abarda de conclusies van hot herzieningsrapport toe, die waren neergelegd in een viertal resolu ties, n.1. over do tactiek en methoden der sociaal- democratie, over do democratie, over ontwape ning en het oorlogs- en gifgasgevaar en over het voeren van actie voor een plan van socialisatie en planmatige productie, dat door een daartoe in te stellen wetenschappelijk bureau zal worden uitgewerkt en aan een buitengewoon congres zal worden voorgelegd. Ir. Albarda verklaarde, dat de S.D.A.P. bereid is elke regeering te steunen, die stelling neemt tegen het fascisme en do democratie beschermt. In geen geval mag do arbeidersbeweging van den democratischen weg afwijken. Do gewijzigde omstandigheden in Europa ma ken con wijziging noodig van de houding der partij inzake den strijd tegen het oorlogsgevaar. In do huidige periode kan men den eisch der nationale ontwapening niet op den voorgrond stellen en zal de democratie zich voorloopig heb ben to bepalen tot een krachtige actie voor in ternationale ontwapening. Vooral het laatste punt stond in het middelpunt der discussies, die op deze inleiding volgden en waarbij een groot aantal sprekers het woord voer den, zoodat de gchecJe middagzitting ermee gevuld was. Het nieuwe Partijbestuur. Dij enkele candidaatstclling is tot partijvoorzitter gekozen de heer K. Vorrink, aangezien de heer Oudegcest zich niet herkiesbaar stelde. Tot secreta rie-penningmeester word de lieer C. Woudenberg en tot secretaresse Mej. Mr. Ribbius Peletier herkozen. Tot leden van het dagclijksch bestuur werden ge kozen: E. Boekman, S. II. de Miranda en F. M. Wi- baut; tot overige leden van het bestuur: J. W. Al barda, W. Banning, W. Droes, D. A. van F.ck. Suzo Groene weg, J. van de Kieft, J. E. Stokvis en W. II. Vliegen De nieuwe partijvoorzitter is in Vlaardingen ge boren in het jaar 1892. Aan de kweekschool to Haar lem werd hij opgeleid voor onderwijzer. Resoluties nader toegelicht. Maandagochtend werd het Paaschcongres voortge zet en hield Ir. J. W. Albarda een rede. ter beant woording van de discussie, naar aanleiding van do conclusie op het Herzieningsrapport, welke discus sie tot gisteravond tien uur had geduurd. Opnieuw betoogde Ir. Albarda, dat de S.D.A.P. ook voor den middenstand open stond, doch daarom haar socialistische politiek niet wenschte op te ge ven. Hij constateerde met voldoening, dat de reso lutie over de democratie, de algemeene instemming van hot congres had en dat slechts diegenen, die te kwader trouw waren, thans nog twijfel konden wekken aan de oprechte democratische gezindheid der S.D.A.P. Spreker was dan ook bereid een amen dement in de resolutie aan te nemen, waarin dui delijk wordt uitgesproken, dnt de grondwet, dc mid delen tot bereiking van het doel der S.D.A.P., waar borgt en dat do Partij elke geweldmaatregel of voulreiding van geweld ondoelmatig acht en on wettige sancties verwerpt. IToewel tegen den luchtoorlog afdoende bescher ming technisch onmogelijk is. is de Partij verplicht, medewerking te verlccncn aan het organiscercn van eerste hulp- en waarschuwingsdiensten. De resolutie inzake ontwapening en oorlogsge vaar kan door het Congres niet verworpen worden, omdat de Partij daardoor zichzelf in een uiterst ge vaarlijke positie zou brengen. Intrekking van de resoluties inzake do houding der Partij in geval van oorlogsgevaar is in de gewijzigde Europecsche omstandigheden eveneens noodzakelijk, wil men de Duitsche troepen niet den weg door Nederland vrij laten. Hoewel momenteel minder nadruk erop ge legd kan worden, blijft de eisch va nationale ont wapening gehandhaafd. De resolutie van het Partijbestuur inzake tac tiek en methode kwam vervolgens in stemming en werd op slechts een enkele stem na bij hand opsteken aangenomen, evenals de resoluties inzake de democratie en inzake het socialisti sche plan. De resolutio inzake ontwapening en oorlogsgevaar werd in den door Ir. Albarda voorgestcldcn gewijzigden vorm, zij het ook met een grooter aantal stemmen tegen, eveneens aan genomen. Dc op deze resolutie betrekking hebbende amende menten zijn hierdoor vervallen Bij motie van orde werd besloten de voorstellen inzake staatspensioen en cumulatie van functies op een volgend congres to behandelen. Tegen één uur Maandagnacht werd het Congres met een slot- en tevens afscheidswoord van den heer Oudegcest gesloten. De heer Oudegeest zegt hierbij zich geen congres te herinneren, waar zooveel groote beslissingen met zoo grooten ernst en in zóó groote kameraadschap- pclijkhcid zijn genomen. Dit congres gaf een waar dig en krachtig antwoord aan alle ophitsers, die 't Nederlandsche volk in het veld willen voeren tegen de Nederlandsche arbeidersklasse. Spr. wenscht Ne derland geluk met oen georganiseerde arbeiders klasse, zooals zij zich in deze dagen heeft getoond. Spr. neemt afscheid van den strijd, die hij veer tig jaar gestreden heeft. Hij dankt voorts do con grescommissie en allen, die aan de organisatie van het congres hebben medegewerkt. Beide slachtoffers niet levensgevaarlijk gewond. Dader meldt zich bil do po litie. De Oude Baan te Princenhage werd Zaterdag avond omstreeks 10 uur in opschudding gebracht door een moordaanslag, die gelukkig geen doodclijke slachtoffers eischte. In genoemde straat woont het nog jeugdige echtpaar v. O., terwijl tegenover hen de 30-jaripe S., bij zijn ouders inwoont. Deze S. legdo een meer dan gewono belangstelling aan den dag voor de eclitgenoote van v. O. Toen de vrouw 's avonds met haar man een fami liebezoek in de buurt aflegde, drong de ongehuwde hun woning aan de Oude Baan binnen en verborg zich in de huiskamer. Des avonds laat kwam het echtpaar thuis; de vrouw betrad het eerst de woning. Juist wilde zij in de woonkamer het electrisch licht aanknippen, toen zij door don insluiper, die in den waan ver keerde den echtgenoot voor zich te hebben, met een zwaar voorwerp op hot hoofd werd geslagen. Bloe dend gewond en zonder een kik to geven zonk do vrouw bewusteloos ineen. Intusschen had haar man kans gezien licht te maken en een hevig ge vecht ontstond tusschen beide mannen. De ongehuw de trok zijn mes en bracht den ander vijf steken in het hoofd toe, alsmede een in het rechterbeen. De echtgenoot behield echter den overhand cn wist den onverlaat tegen den grond te drukken. Het „Lnndjahr" gaat na Paschen in. Voor 1931 zal Ze was een van die vrouwen, die nooit de aan dacht trokken. Niet op kantoor, waar ze werken, tot tevredenheid van haar chefs niet op straat, waar geen man ze ten tweede male zou nakijken, geen vrouw op haar kleeding let, niet de enkele malen dat zo uitgaan. Een vrouw, niet leelijk en niet mooi. Niot bepaald slecht gekleed, doch ook nooit char mant. Een dier vrouwen met hart en hersens, die door een of andere noodlottige beschikking nooit in iets bijzonders slagen, nooit succes hebben, nooit een groote, liefde, roem, sterke emoties, zelfs nooit he vige smarten leeren kennen. Zo verdiende goed haar brood en nam een eervolle, doch onopval lende plaats in op kan toor. Zc was niet In- populair onder colle ga's, vrouwelijke of mannelijke, die het zelfde doen. Zelden had ze vrienden Ze maakte een paar onbelangrijke verliefdheidjes door, waarvan ze later wel inzag, dat ze erg kunsi matig waren opgewekt en in het leven gehouden en die niet werden be antwoord. Ze werd ten huwelijk gevraagd door een boekhouder met twee kinderen. Weduwnaar. Dat aanbod sloeg zo af. Ze was pas twee cn dertig, nog frisch, zooals alle andere vrouwen. Haar leven wns zonder avontuur vcrloopen. Ze durfde nu geen avontuur meer verwachten. O, het was niet bepaald aan liefde en zulke sensaties dnt ze verlangend dacht. Ze had veel gezien om zich heen, veel vrouwen zien sterven tijdens hun huwe lijk. Neen, nu was ze over haar tijd heen, waarin ze als een bitter gemis voelde, dat ze niet getrouwd wns. Neen, wét zc miste was het groote avontuur. Een maal in haar leven zou ze het willen meemaken. Als ze in de bioscoop zat en de romantische gebeur tenissen volgde, verbeeldde zc zichzelf in do plaats van dc diverse heldinnen en zuchtte diep, wanneer het stuk ten einde was. Zooiets meemaken, dan had men tenminste geleefd. Zc stelde zich allerlei situ aties voor, waarin zc zou geraken, allerlei soorten van gebeurtenissen, allerlei typen van menschen, die aan dit avontuur zouden meewerken, doch de werkelijkheid bleef altijd gelijk. Het was kort voordat ze haar 43sten verjaardag vierde. Vieren is een sterk woord. Ze had bloemen gekregen, van kennissen. Ze had een feestje gege ven, heel intiem. Toen dos avonds had zc in zich zeiven geglimlacht, toen zo zich in don spiegel be keek. Niet gerimpeld, on enkele lijntjes na. F.on gladde hu'd, heldere oogen, achter de bril legio zon, een hchrrm dat gezond was cn sterk. En toch, had zij ge'~efd? Als r.e stierf, zou er iets voortleven van haar? Zou ze, in het laatste oeg«nhlik van haar leven, kunnen terugzien op resultaten, op licts, wat zc volbracht?. Op het hulpgeroep van zijn vrouw, die inmiddels was bijgekomen, liet de echtgenoot hun beider aan rander los, die hiervan gebruik maakte, om te ont vluchten. Terstond werd de politie gealarmeerd cn werd do hulp van een geneesheer ingeroepen; dr. Jolingh verbond de talrijke slag- en snijwonden welke het echtpaar had opgeloopen. Ze bleken gelukkig niet van ernstigen aard te zijn. De dader spoedde zich naar het huis zijner ouders, alwaar hij het mes, waarmede hij den overval pleeg de, verborg. Vervolgens zwierf hij geruimen tijd rond en meldde zich des nachts bij do politie aan, met do mededeeling, dat „hij er tweo van kant had ge maakt." Het voorwerp, waarmede de aanvaller de vrouw had neergeslagen, bleek een zware soldeerbout te zijn, welke hij in de woning had aangetroffen. Verscherping van het conflict tnsschen de R.K. Kerk en de Duitsche regeering. De „Koelnlsrhe Volkszeitung" publiceert den vol genden Paaschgroet, dien dc Paus door den pracscs- gtneraal mgr. Kiens uit Dusseldorf in een eigenhan dig schrijven tot de Katholieko jeugd van Duitschland heeft gericht. Dit schrijven, dat een scherp licht werpt op het conflict tusschen de R.K. kerk en Duitschland naar aanleiding van de R.K. Jeugdbonden, luidt als volgt: „Aan de katholieke Duitsche jeugdbonden. Geliefde Zonen! Met groote voldoening ontvingen wij do uitingen van uw kinderlijke gehechtheid aan den plaatsvervan ger van Christus en uw onverbrekelijke trouw aan de katholieke kerk. Wij ontvingen ze met innige deel neming, want gij hebt, strijdende in de eerste rijen, voor uw religieuze idealen groote offers gebracht en gij brengt ze nog dagelijks. Groot is onze voldoening over den moed, welke zich bij u in het belijden van uw geloof openbaart, cn do ware, bovennatuurlijke gezindheid, die u bezielt.. Niet tegenstaande allo moeilijkheden, waardoor dc Voor zienigheid u leidt, niettegenstaande oen met verlok kingen cn met druk werkende propaganda voor een nieuwe levensopvatting, die u van Christus af naar het heidendom terug brengt, zijt gij trouw gebleven aan uw eed van liefde en trouw aan den Heiland en zijn Kerk. En daardoor blijft gij des te vaster in uw toewijding voor uw volk en vaderland, die gij, even als vroeger, trouw en onbaatzuchtig wilt dienen. Onze herderlijke verantwoordelijkheid heeft ons den toestand van de Duitsche katholieke jeugd doen ken nen en wij weten, dat hij ook de groote zorg van uw bisschoppen is. In elk geval moeten uw vereenigingen weten, dat haar zaak ook de onze is. Mot vaderlijke liefde leiden wij u onder het kruis van Jezus Christus, dat ook uw banieren verlicht en wij schenken u, uw leiders en hun gezinsleden als bron van kracht en onschok- bare trouw aan het geloof den apostolischen zegen. Vaticaan, Paschen 1934. PIUS XI." Haar werk was altijd vlijtig en zorgvuldig ge daan. Doch andere vrouwen kunnen het zoo doen. Nooit had zij iets bijzonders gedaan, nooit iets bij zonders meegemaakt. Zc wandelde naar haar kantoor, haar vaste ge woonte, door weer cn wind. En op den hoek van een straat zag zij een kind spelend den weg over- loopen en tegelijk een auto om den hoek komen, in volle vaart. Haar hersens werkten zoo snel, als ze nog nooit gedaan hadden cn zc reageerde daarop even snel. Toen zc het bewustzijn verloor wist ze zelf niet goed, wat zo gedaan had. Zo kwam bij in het hos pitaal met een vreemd, loom gevoel. Het duurde even, voordat z.o het zich allemaal herinnerde. Ze glimlachte flauwtjes, toen do verpleegster vertelde, hoe gelukkig de moeder van het kind was geweest, dat ze telkens kwam vragen, doch nog niet bij haar mocht worden toegelaten. Ze glimlachte een beetje. Blijkbaar vonden ze haar erg dapper. Haar kwam het voor, dat ze iets heel gewoons gedaan had. Ze had snel gehandeld, zonder veel denken. Was het zoo moedig, als de anderen schenen te vinden. Dc dokter zei van wel en do zuster ook. Wel, dan was het Iets nl3 een klein avontuurtje van haar loven. Zo voelde zich opgewekt worden bij die gedachte, hoewel ze pijn had. Er verliepen eenige dagen. Bloemen werden bin nen gebracht, van dc moeder van het geredde kind, van collega's, van haar chef. Ze lag tevreden en rustig, nam do medicijnen, kreeg inspuitingen en glimlachte tegen den dokter en dc zuster. Dat men nog dagen lang kan liggen van zco'n klein ongeluk je! Zo had nauwelijks iets gevoeld Den derden dag zei ze: „Laat haar toch eens bin nen mot dc kleine". Ze meende moeder. De zuster wisselde een blik met den doktor, die knikte. Do moe der mocht binnen. Ze schreide cn tilde bet kind op. dat do zieke kuste. Die glimlachte en verlangde, dat ze zouden weggaan.. Ze moest ergens over denken. Toen zo weer alleen lag, doezelend, begon ze te pein zen. Wat was er geweest in het gezicht van den dok ter, toen hij ja knikte tegen de zuster? Opeens herin nerde zo zich iets. Toen haar moeder stierf, had de dokter juist zoo gekeken en geknikt bij een wensch, dien do stervende uitte. .Het deed cr nu toch niets meer toe", zei hij naderhand. En op eens wist de vrouw in het bed dat zij stervende was. Ze lag onbeweeglijk, in een chaos van emoties en merkte pas na minuten, dat de sterkste emotie die van vreugde was! Zo stierf. Ze redde een kind en stierf daardoor ze was een heldin. Ze kon het bijna niet bevatten, doch geen angst belette dat haar, geen schrik of smart, doch dc vrees voor teleurstelling! Zij zou haar leven zoo eindigen na iets grootsch te hebben gedaan? Dat was te mooi om waar te kun nen zijn. Doch ze voelde haar krachten wegvloeien. „Tot het laatste toe heeft zo gelukkig niets ver moed", zei de zuster later tegen do moeder van het kind, „zo glimlachte, toen zc gestorven was, zooals ze 1c voren telkens had geglimlacht, zoo blij, zoo tevre den als een kind Ze was cr bepaald heel zeker van, dat ze spoedig genezen zou." Iloe kon ze vermoeden, dat die kleine, goedige on beduidende vrouw zoo gelukkig glimlachte omdat ze zeker wist, dat zc zou sterven? FLORENCE EEKIIORST, Geen menschenlevens In gevaar. Reykjavik, 2 April (V.D.). Dc in het Zuid-Ooste lijke deel van IJsland gelegen vulcaan Skeidar Joe kel is weer in werking. Reeds einde der vorige week kon een sterke wijziging van de Skeidar-gletsjer worden waargenomen. Geweldige ijsmassa's kwamen in de Skeidar-rivier terecht. Van Reykjavik, dat op ongeveer 250 K.M. van den vulcaan verwijderd ligt, zag men ontzettende vuur zuilen opstijgen, waarvan de hoogte op der^ avond van den Eersten Paaschdag op eenige duizenden meters werd geschat. Binnen 20 minuten werden 78 bliksemslagen geteld. Tegelijkertijd hoorde men een onderaardsch gerommel. In den nacht op Maandag is een aschregen geval len, welke mogelijk ook het Noordelijke deel van het eiland zal treffen, aangezien de windrichting intus schen is veranderd. De Skeidar-rivier spoelt ten dee- le kokend water mede. De telegrafische verbindingen zijn groofondeels verbroken. Men gelooft niet dat menschenlevens in gevaar verkeeren, aangezien het gebied ten Zuiden van den vulcaan uiterst dun be volkt is. Uitbarsting houdt met onverminderde kracht aan. Nader uit Kopenhagen: Naar uit Reykjavik op IJsland gemeld wordt, houdt de werking van den vulcaan Skeidarjoekel met on verminderde kracht aan. De uit den vulcaan op stijgende rookzuil heeft een hoogte bereikt van 17 tot 20 K.M. In den nacht op Zondag ving in ver schillende plaatsen een zware aschregen aan. Zon dag was in Breidal de grond bedekt met een dikke lang zwavelachtige asch. Men vreest, dat door deze asch de plantengroei in de betrokken streken ernstig te lijden zal hebben. De Skeidarrivier, die tengevolge van het smeltwater reeds Zaterdag buiten zijn oevers was getreden, zou volgens dc laatste berich ten reeds een breedte van 10 K.M hebben bereikt. Reeds heeft de rivier zijarmen gevormd. Machtige blokken ijs zijn door de watermassa's dalwaarts ge sleept. 465e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) ?,de klasse, 1ste lijst Trekking van Dinsdag 3 April 1924 Hooge PrUzen f 20.00027 5.000.— 7023 2.000.— 10794 1.500.— D78 1.0003596 13788 400.— 10029 11705 200.— 3001 10470 100— 1476 1764 2165 6561 7700 16263 16272 PrUzen van 35. 5 34 42 107 143 182 183 267 293 300 311 328 348 420 439 447 430 436 500 519 536 541 561 602 631 642 661 669 704 898 932 950 976 1014 1032 1052 1067 1077 1090 1124 1130 1153 1180 1197 1240 1271 1282 1288 1365 1402 1457 1504 1544 1560 1588 1644 1660 1674 1712 1723 1742 1752 1818 1941 1943 1943 1967 2012 2028 2088 2110 2180 2170 2172 2242 2264 2272 2278 2303 2334 2387 2433 2434 2437 2465 2593 2651 2701 2730 2327 2858 2885 2903 2954 2973 2989 2998 3023 3050 3070 3121 3163 3167 3287 3302 3389 3442 34e4 3469 3490 3522 3524 3641 3648 3651 3654 3658 3670 3781 3785 3810 3843 3891 3892 3911 3928 4016 4019 4101 4115 4119 4198 4204 4256 4311 4316 4357 4399 4449 4486 4495 4528 4529 4541 4575 4611 4694 4698 4713 4715 4718 4745 4748 4760 4731 4800 4806 4822 4843 4846 4861 4383 4902 4915 4955 4932 5019 5065 5068 5087 5093 5099 5110 5160 5201 6208 5221 5241 5249 5274 5319 5442 5475 5488 5498 5514 5529 5588 5590 5594 5595 5630 5S96 5717 5720 5725 5732 5762 5785 5836 5348 5379 5890 5892 5903 5912 5921 5938 5950 5963 5973 5979 6048 6078 6103 6146 6151 6285 6388 6390 6418 6428 6440 6464 6465 6468 6498 6595 6612 6634 6640 6646 6660 6697 6773 6786 6810 6329 6842 6876 6892 6932 6070 6976 7091 7102 7120 7125 7165 7203 7221 7222 7223 7228 7272 7303 73C3 7317 7348 7369 7449 7468 7501 7514 7534 7543 7579 7615 7622 7635 7645 7686 7693 7715 7759 7802 7822 7928 7957 7960 7964 7938 7970 7974 7984 7986 8009 8019 8022 8052 8054 8059 8117 8125 8132 8140 8170 81C3 8355 8403 8427 8472 8493 8501 £505 8523 8556 8561 8598 8378 8633 8694 8738 8717 8749 8792 8831 8853 8897 8899 8:45 8963 8968 9031 9096 9133 9215 9248 9378 9333 9449 94S2 9516 9535 9543 9555 9530 9341 8368 9694 9729 9775 9842 9857 9370 9375 9937 8949 9965 9995 10010 10011 1C0C3 10074 1CD33 10122 10144 10145 10151 10212 10220 10222 10223 10230 10308 10309 10349 10357 10334 1C375 10393 10411 10413 10417 10466 10566 10570 10359 10307 10831 10841 10872 10874 10893 10917 10922 10950 10963 10982 11058 11118 11123 11125 11143 11155 11162 11168 11358 11330 11490 11502 11321 11709 11760 11767 11856 11861 11084 12003 12928 12084 12138 12148 12148 12150 12217 12224 12241 12246 12267 12271 12279 12311 12322 12233 12396 12433 12439 12468 12518 12555 12600 12651 12CS4 12699 12702 12762 12781 12804 12C29 12337 12&17 12928 12D39 13037 13046 13070 13073 13110 13126 13164 13192 13224 13232 13278 13334 13336 1?347 13352 13439 13473 13479 13564 13602 13603 13623 13647 13658 13708 13733 13846 13858 13937 14907 14016 14067 14097 14104 14108 14126 14170 14221 14285 14286 14298 14351 14382 14411 14419 14147 14455 14456 14596 14513 14517 14582 14502 14C37 14641 14560 14671 14680 14685 14712 14727 11763 14780 14822 14836 14866 14900 14934 14956 143S5 14S36 14972 14976 14983 14986 15036 15016 15089 15117 15133 15139 15157 15165 15184 15187 15203 15248 15294 15313 15386 15407 15454 15503 15525 15548 15589 15612 15615 15622 15623 15643 15670 15697 15705 15708 15851 15378 15879 15897 15922 15936 15941 15948 15982 16046 16085 16092 16144 16145 16146 16203 16282 16333 16418 16427 16431 16477 16522 16525 16552 16616 16668 16G98 16713 16768 16830 16882 16918 16934 16973 17024 17026 17088 17107 17193 17205 17277 17281 17312 17378 17379 17416 17441 17462 17527 17553 17566 17590 17594 17620 17640 17668 17734 17757 17830 17842 17887 17890 17940 17982 17993 17994 18003 180C6 18020 18024 18038 18057 18070 18037 18155 18180 18236 18245 18250 18266 18307 18344 18369 18433 18436 18464 18504 18537 18570 18579 18595 18600 18629 18644 18647 18687 18818 18829 18838 18865 1S892 18902 18923 18948 18991 19010 19015 19020 19055 19104 19154 19172 19173 19208 19244 19270 19278 19280 19299 19332 19389 19398 19422 19423 19437 19489 19513 19515 19533 19626 19636 1966#19677 19683 19709 19713 19752 19760 19761 19762 19763 19800 19818 19884 19916 19921 19953 19963 20007 20012 20022 20080 20126 20157 20173 20177 20133 20192 20208 20215 20367 20378 20393 30125 20443 20492 2C319 20663 20668 20704 20733 20755 20781 20809 20311 208$1 20853 20855 20873 20932 20947 20958 20963

Schager Courant | 1934 | | pagina 5