van de PAASCHDAGEN SPORT De Competitiewedstrijden. Nieuwe Niedorp kampioen. Sparta-nieuws. Woensdag 4 April 1934. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9459 Willem II struikelt. DIVERSEN. AIcmaria—H.R.C. 4—2. Hilversum onderaan. K.N.V.B. - Overzicht van Paschen 1934. Da competitie werd slechts in enkele uitingen door leefd met de Paaschdagen, maar het waren de wed strijden dan ook wel! AFDEELINO I. 2e klasse A. In deze tweede klasse hebben we een felle wor steling meegemaakt die de ontknooping moest ge ven voor do vraag: wie komt definitief onderaan. H.R.C. of AIcmaria. Racing had mooie troeven: een gelijk spel beteekonde vrijwaring voor degradatie kans. Maar Alcinaria had ook een beste kaart: eigen terrein en dan als ..aas over nas" de moreele steun van de 6—3 beker zege op K.F.C. AIcmaria heeft deze kamp ontegenzeggelijk ver diend gewonnen. Een uitvoeriger relaas over de 42 sege vindt men elders in dit blad! We willen hier nog even de stand opgeven: D.W.S. 18 12 2 8 43-22 87 West-Frisia 18 9 3 6 46-33 21 Z.V.V. 18 8 3 7 42—36 19 Kinheim 17 6 6 5 34—29 18 A.F.C. 18 7 4 7 47—43 IS O.V.V.O. 17 5 5 7 25—31 15 Zeeburgia 17 5 5 7 26—37 15 W.F.C. 17 6 3 8 30-45 15 AIcmaria 18 5 4 9 36-34 14 H.R.C 18 5 4 9 29-48 14 AFDEELING II. De beslissingswedstrijd ExcelsiorHilversum te Haarlem was oen wedstrijd van groote spanning. Na 90 minuten voetbal op leven en dood was de stand nog 2—2. In de verlenging wist Excelsior het eerste punt te maken. Jubeltonen aan Rotterdamscho zijdo, een rouwgezicht bij Hilversum. - Niet alleen 't Gooi, maar ook de andere Hilver- sumsche club, die de plaatsnaam draagt, is gedoemd tot het spelen van degradatiewedstrijden. De tegen standers zullen zijn: de Rotterdamsche tweede klas- ser R.F.C., die na nek-aan-nek race met haar plaats- genoote C.V.V. kampioen is geworden en waar- schijndijk andermaal een Rotterdammer, nl. Over maas. die na de 4—1 overwinning van 2en Paasch- dag op baar concurrent Gouda nog een klein tikje noodig heeft om zich kampioen te mogen noemen. Of Rotterdam s haan dus ook koning kraait! AFDEELING III. Hier Is de strijd in 2 B beslist. Doordat Quick aan A.Z.C. een nederluag toebracht is haar stadgenoot© kampioen geworden. Zal N.E.C. het nou eindelijk halen of moeten we in eenigsztns verdicht Neder- landsch haar initialen uitleggen als: Nooit Eerste Classer? In 2A solt men nog lustig met elkaar: Z.A.C., Borne en Ligtersbeek winnen week aan week en daveren met hun drieën naast elkaar met evenveel verlies- punten op het einde af. We wachten gedwee. Wellicht weet het herboren Z.A.C. met geoalquctter Bakhuys de drickamp te winnen. AFDEELING IV. Hier verrichtte P.S.V. een verrassende prestatie door het bezoekende Willem II met 1—0 te kloppen. Wellicht heeft Willem 11 zich evenzeer verkeken op Philips als vele brave burgers van Nederland in dertijd en nog steeds op de gelijkluidende aandeel tjes! In elk geval, de Tilburgenaren zijn ineens niet meer ongenaakbaar, want stadgenoot Longa, winnend met 4—3 van B.V.V., heeft nu precies de zelfde cijfers. Beide zijn nu uitgespeeld. Er is evenwel nog iets aan de orde, wat op het oog ingewikkeld lijkt, maar vrij eenvoudig is. In den stand is de wedstrijd LongaWillem II niet mee gerekend. Deze heeft Willem II gewonnen. Maar er heft per ongeluk een ongerechtigd speler meegedaan. Willem II was ter goeder trouw ,want het was eigenlijk een fout veroorzaakt door 'n gebrekje van het bondsburcau. De wedstrijd moest dus reglementair ongeldig wor den verklaard. Men heeft toen besloten do wedstrijd dan alleen opnieuw te spelen indien dit voor de be slissing noodzakelijk is. D.w.z. dat nu na de resul taten van Zondag vast is komen te staan, dat 15 April a.s. Longa—Willem II weer wordt gespeeld. Dan kan dus de beslissing vallen. N.O.A.D. en N.A.C. speelden gelijk (11). Een spannend slot onderaan. De stand bovenaan is: Willem II 17 12 2 3 42-27 2G Longa 17 13 0 •4 53-31 26 P.S.V. 18 9 4 5 45—31 22 En onderaan: N.O.A.D. 17 4 4 9 22—29 12 Middelburg 17 5 1 11 27—47 11 N.A.C. 17 3 4 11 19-31 10 Te spelen zijn nog: N O A.Ü.—Middelburg en N.A.C—Bleijerheide. Men make zijn voorspelling: het is een dubbeltje op zijn kant, anders! AFDEELING V. Velocitas won van Frisia: G.V.A.V. van Leeuwar den (3-2). Overschrijving. Verzocht: S. Hoogvorst van H.R.C. naar Water vogels (Alg. Sportbl.) Kampioenschap Noord-Holland. Volgens de off. modedeelingon van den N.H.V.B. hebben voor de afd. A ingeschreven West-Frisia 1 en Zaandijk 1; voor de afd. B. o.a. Helder 1, Andijk 1, Vrone 1. Uit. eest 1, Succes 1, terwijl de vereeningin- gen Nieuwe Niedorp en Monnikendam meedoen als ze kampioen worden. Noord-DuitschlandNoord-Nederland. Volgens de Sp.kroniek wordt dezo wedstrijd op 3 juni te Hamburg gespeeld. Het N.H.V.B.-elftaL Alles wat men hierover hoort en te weten kan ko men bestaat uit gefluisterde geruchten. Zoo zou er eerstdaags weer een proefwedstrijd te Anna Paulow- na komen. Olympische Spelen in Ml Verre Oosten. In de Sportkroniek lezen we dat voor het eerst het Ned. Indische Elftal mee zal doen aan de 10c Olympiade in het Verre Oosten te houden in de maand Mei te Manilla op de Philippijnen, Spannend, doch matig spel. Beslis singswedstrijd noodig. (Van onzen sportredacteur.) Op een schitterenden Zondag zijn wc met honder den anderen uit de meelevende streek tusschen Alk maar en Den Helder opgetrokken naar de arena aan do Nicuwpoortslaau om daar getuige te zijn van den strijd om het bestaan, die daar AIcmaria Vic- trix zou voeren. Staat het aloude AIcmaria geen zil veren jubileum als tweede klasser te vieren? Klinken uit de diepte der vierde klasse geen juich kreten van jeugdige scharen, die de suprematie-ovcr- dracht met den dag verbeiden? AIcmaria wist het, voelde het en liet beklemde haar ook, want zij moest "winnen van H.R.C om de kans te behouden, zich in een nieuw tweegevecht op neutraal terrein tegen de Heldersche rood jakken te mogen doen gelden. Er was echter een hoopvollcn moroelen steun, en dat was de 6—3 zege voor den beker tegen K.F.C. H.R.C. stelde zich na het winnen van de toss als volgt op: Prins; Siersma, Beljer, Post, Scholten en Roobol; Kaptein, Looyenga, Beneker Sr., Hoogondijk en Heynders. AIcmaria: Jongmans; Rijlsma en Jonker; Burger, Do Grand en Lcngers; Koppel, Van der Pol, Peere boom, Rootring cu 1 lamst ra. De leiding was in handen van Van Gessel, wat reeds een garantie inhield voor een uitstekende rechtspraak In hypernerveuze stemming werd begonnen. Do eerste vijl minuten mogen dan ook buiten spelpeil- beoordeeling staan. Het karakter van den wedstrijd was niet moeilijk te onderkennen. Al spoedig werd het een hecten strijd om den bal en de mildadige voorjaarszon tooverdc een film voor een aantrek kelijke kleurenfilm waarin de bekoring van de voet halspanning duidelijk als Leidmotiv was ver werkt. Afwisselend zijn beide partijen in den aan val geweest. Maar toch niet zoo dat één van beide daardoor een zeker overwicht op den ander kon krijgen. Dat het terrein van het halgevecht meermalen de Alcrnariahelft was, lag alleen aan 't Heldersche windvoordeel, niet aan grootere doel- druk Do eerste die zich verstoutte het doel onder schot te nemen, was Beneker. Maar hij miste en het zou blijken dat de kwaliteit van dit eerste schot do schotvaardigheid van de roodjakken verpersoonlijk te. Want H.R.C zou slecht blijven schieten ondanks het feit dat de aanvallen gevaarlijk zouden aanzien. Ook Looyenga schoot even later over. M.F.C. geklopt met 4—2. (Van onzen sportredacteur). Nauwelijks hekomen van de Alkmnarsche escapa de wendde zich ons tweewielige vervoermiddel langs en door de Westfriesche dreven naar Hoorn om ge tuige. te zijn van den beslissingswedstrijd tusschen Nieuwe Niedorp en M.F.C Er was een ongedacht groote belangstelling; naar onze schatting 1200 menschen, hetgeen voor een N.H.V.B.-wedstrijd een respectabel aantal is. We merkten o.a. op do N'.ILV.B.-bestuursleden Oden en Wagtendonk, en de besturen van beide vereenigingen en Ilollandia. Om niet de deur in huis te vallen: hot was een zeer spannende en snelle partij voetbal, die wel op het peil stond van behoorlijk vierde klas. We heb ben vierde klnssors dit jaar minder zien voetballen We hebben onze mecning getoetst aan die van vele andere tot oordeelen bevoegden, die liovendien als wij, getuigen waren geweest van AIcmaria— H.R.C En zij beaamden ten volle dat men om een aantrekkelijke partij te zien niet naar AIcmaria— H.R.C bad behoeven to gaan, inplant? van N.V.V.— M.F.C We laten natuurlijk buiten beschouwing de ongetwijfeld veel minder goede balbehandeling, maar de geestdrift, het tempo, de snelheid van handelen waren niet zoo bijzonder veel minder. Er is o.a. beter gespeeld dan destijds in Nieuwe Niedorp, toen M.F.C met 2—1 gewonnen heeft. Wij schrijven dit toe aan het hetere en breedere terrein. Nieuwe Niedorp beeft het gewonnen en niemand zal de rechtmatigheid er van betwisten, die dezo match heeft gezien. We hebben pal gestaan over de energie, waarmee N. N. doorbeet en tenslotte een eindspurt inzette. De Niedorper voorhoede was be ter dan destijds. Sepers en Faus tastten uitstekend door, waren wel eens te fanatiek, maar zc lieten de M.F.C.-backs niet meer de gelegenheid om alles weg te pikken en do achterhoede als een muur te ma ken. De Weerd was ook nu weer technisch dc beste half met Hynsent als gelijkwaardige overbuurman, maar in het spelbeeid was hij niet meer zoo domi- neerend. N. Niedorp was hier in Hoorn sterker dan thuis. En zij heeft daarom kunnen winnen met een zelfde overwicht als eertijds M.F.C Uok nu kwam het overwicht dat den wedstrijd besliste in de tweede helft, tot uiting. in de eerste helft was het aanvankelijk M.F.C., dal dc aandacht vroeg voor lelie aanvallen. Van Rijn bleek goed op stoot en snel op de linksbuitenplaats. Tactisch goed gezien wisselden Barten en de Weerd om, waardoor dit Medemnlikker voordcel gedeelte lijk geneutraliseerd werd. Op lang niet ongevaarlijke uanvallen waren beide doelen vergast, zonder suc ces te hebben, toen Faus tia 20 minuten een bal „trok" en kalm doelpuntte (11). Do toekenning van dit punt ging niet zonder tegenstribbeling, want Faus had hands gemaakt en een der weinigen die het niet had geconstateerd, was scheidsrechter Roels, dio overigens uitstekend gefloten heeft Dit leek minder mooi voor M.F.C Temeer waar de open bare meennig was dat M.F.C, zij het dan met groo te moeite, de Nieuwe Niedorper zego zou bevestigen Een riem onder 't hart van degenen die nog steeds op M.F.C. hoopten, was dc gelijkmaker, die. Schaap door lofwaardig doorzetten wist te scoren (11). Tot dc rust is do stand zoo gebleven. Na halftime hebben we een niet verslapte tweede helft aanschouwd. Aanvankelijk wees niets op een naderende beslissing. Zelfs toen Faus een bal van links inknaldc (2—1) en Nieuwe Niedorp gek van vreugde was, hadden we een zwaar hoofd in de vroegtijdige blijdschap. We bleken OQS verkeken te hebben. Bij M.F.C. had blijkbaar met één slag een gelaten hulpeloosheid in dc voorhoede post gevat, want letterlijk geen enkele bal kwam goed voor do doelmond. Nieuwe Niedorp echter met als binnen- trio van recht naar link: Faus, Sepers en Bregman (die in de eerste helft vlak voor rust voor don jon gen Visser moest invallen), begon wat men noemt lekker vrij to spelen en er word een tempo aan den dag gelegd zooals in N.H.V.B.-wedstrijdcn zelden tc AIcmaria heeft eenigen tijd noodig gehad om los te komen in haar goal-productieapparaaL Keppel was hyper-nerveus en zijn buurman Van dc Pol deed zoo onbeduidend in den beginne, «Int het met één lamme vleugel begrijpelijkerwijs slecht vliegen was. Peereboom evenwel scheen door geen enkele beklemming gevat en door geen vooroordeal in ver warring gebracht. Hij was zelfs zoo argeloos, dat hij een onverwachte misser van Beyer niet uitbuitte en naast schoot, waar Alkmaar de juichtoon al klaar had- Nog geen minuut later verbeterde de Nieuwe Niedorper zich: een aanval over rechts bracht hem in het bezit van den bal en niet een enorm hard schol trol hij de uiterste rechter bovenhoek van het Racing-doel. Peereboom's goal werkte inspireerend en de wedstrijd holderdeholderde door in bonte af- wfaadlng van aanvallen. Onverwacht maakte Beneker gelijk. Een voorzet van Kaptein, waarop de lange mldvoor stevig door liep, deed Jongmans zijn zelfvertrouwen verliezen en de stand was gelijk ri1). De inhoud van 7 autobussen, tal van auto's en een spoorwagon deed kondschap van de Heldersche in genomenheid inct deze gelijkmaker. Het voorhoedespel van Haring blijkt evenwel pri mitief als de roode door het goal moreel gesteund de beenen onder 't lijl krijgen. De Adonis-achtige links- huiten kan alleen buitenspel staan en niet voorzet ten en alle durf en vermogen tot het richten van eon schot blijkt beperkt tot Beneker, terwijl Kar>- tcin zijn gave voorzetten van eenige jaren terug niet meer kan geven. Als Racing het dan niet kan in do achterhoede weert Jonker zich heel goed trekt AIcmaria ten strijde. Maar ook hier breekt be sei van zwakte door. Do vleugels worden niet ge noeg in het spel betrokken en als dat gebeurt blijkt het niet feilloos. Post en Roobol zijn meestal de baas. Peereboom moet het doen. Een vrije schop als een kanonskogel heeft de handen van Prins doen tintelen en de harten der Racers doen sidderen. Dan volgt de eenigo volmaakte aanval van den wedstrijd: Biji.-ma, dc Grand, S an de Pol, Hamstra, Peereboom en liet is 21. Een keihard schot van Looyenga do uitzondering die de regel bevestigt springt te gen de paal, als Beneker den terugspringenden hal wil inschieten, staat hij buitenspel. Het is dan rust, waarin verademing komt oin de kracht te geven voor een even bezige tweede helft. Het dreigde in de tweede helft met hetzelfde gan getje door te gaan. Nog wist geen van beide aan den ander de wet voor te schrijven. Een vlijmscher- pon kogel van Peereboom in volle ren spatte van de paal terug en drong een gedachte van Alk- maarsche suprematie op. Als een doodnuchtere ontgoocheling zoo typisch voor het voetbalspel drukt Beneker dan even later bij oen misverstand van Bijlsraa en den kee per, den bal in het net (2—2). genieten valt. Sepers trapte nummer drio er in. Toen was alle twijfel weg. Een laatste krachtsin spanning nog van Ter Haar, maar het schot ging ver naast en over. Zelfs scoorde N. Niedorp de vierde goal voor dat het einde kwam en zij maakte dat slot tot een heer lijk moment voor haar talrijke aanhang. Een uitbundig gejubel brak los, een vreugdedans, Grootes, de zwoegende aanvoerder, ging op de schouders. De beer Overdijk, Hollandia's voorzitter, compli menteerde N.V.V. on boob bloemen aan. De heer Bonman, consul van den K.N.V.B. te Hoorn, feleci- teerde dc N. Niedorpers, en ook de. heer Theunissen, de M.F.C-voorzittcr bleef niet achter. Onnoodig te zeggen dat ook wij onze felicitaties met een woord van hulde voor den mooien wedstrijd aanbieden. Het is jammer voor M.F.CL, maar Nieu we Niedorp heeft ontegenzeggelijk in een regelmati ge n kamp getoond de sterkste te zijn. De onstellingen waren: M.F.C: Verleg; de Boer en Van do Wetering; Zwa- nink, Buma en Rijnsent; Ter Haar, Hart, Boekei Schaap en Van Rijn; N. Niedorp: Blokker: Van Herwerden en Reijne; de Weerd, Grootes en Barten; Deugd, Visser, Sepers, Faus en Kaaij. Onze correspondent te Nieuwe Niedorp schrijft nog het volgende: Zoo is dan Nieuwe Niedorp I er In geslaagd na een voorspoedig seizoen het kampioenschap van haar afdeeiing ie behalen. De strijd om dezen veel be geerden titel is anders wel bijzonder spannend ge weest. tot het laatst was onzeker wie de sterkste wel was, N.V.V. of M.F.C. Beide clubs hebben zich wel de sterkste getoond in haar afdeeiing. N.V.V. had steeds de leiding, maar M.F.C. volgde als een schaduw, klaar om van een N.V.V. misstap gebruik te maken. Tweemaal werd verloren, eerst van W. Frisia III Iti Fnkhuizen en daarna van M.F.C. I in N Niedorp, Hierbij is het gebleven en heeft een verdiende over tuigende 41 overwinning op M.F.C. in Hoorn het kampioenschap aan N.V.V. gebracht. Zoo is dan na een ongeveer 15-jarig bestaan het ideaal van een dorpsclub bereikt (toelating tot den K.N.V.B.). In haar roemrijk bestaan heeft N.V.V. I reeds verschil lende kampioenschappen behaald, zooals enkele ma len het W.F.V.B. kampioenschap in afdeeiing zoowel als gcheelen Bond. In 1925 naar den N.H.V.B. over gegaan, werd in seizoen 1927—*28 het kampioenschap in 2 C behaald. Overgegaan naar do eerste klasse in 1928 werd de 5e plaats bereikt. In de jaren hier op volgende heeft N.V.V. echter steeds een zeer eer volle palats op de randglijst ingenomen. In 1930 werd de N.H.V.B. trophée, het Gouden Kruis, behaald. Talrijk zijn de successen welke behaald werden in serie- als nederlaagwcdstrijden. Er waren jaren dat N.V.V. in den zomer een zeer sterk elttal op de been had, maar was de competitie weer daar, dan bleven do verwachte successen uit. Nu is er niets verwacht (althans niet het thans bereikte) en heeft N.V.V een mijlpaal in haar geschiedenis bereikt,immer dit kam pioenschap stelt alle vorige behaalde successen verre in de schaduw. L>e vcreeniging heeft natuurlijk haar „ups en downs" gehad, maar momentcel is het N.V.V. lichaam weer frisch en gezond. Er heerscht een goe de geest bij leden en haar thans steeds grooter wor dende aanhang. Wat wil een plattelandsclub meer? Het is natuurlijk onmogelijk al die personen te noe men welke zich voor dc club verdienstelijk hebben gemaakt, want. begonnen onder den naam D.T.S later Blauw-Wit, verder N.V.C., N.V.V., thans Nieuwe Niedorp, zijn zeer veel namen, welke zeer nauw met de verceniging samen te gaan. 't huidige kampioens elftal is dit seizoen vrijwel steeds volledig uitgeko men, wat de homogeniteit zeer hoog opvoerde. De financiën hebben onze club steeds groote zorg ge haard maar de gehouden verloting en nu de twee knalwedstrijden tegen M.F.C. waren kasstukken. La ten we hopen, dat ook hierin het grootste leed gele den is. N.V.V. neemt nu aan de kampioencompeti- tie deel en heeft ingeschreven voor de Gouden Kruis- wedstrijden, zoodat N.V.V. nog een drukke periode tegemoet gaan, We rekenen er echter op, dnt Nieuwe Niedorp haar naam in de komende wedstrijden als afdeelingskampioen zal hoog houden en haar toonen waardig te zijn. Des avonds had in de Prins Maurits in verband met liet kampioenschap een feestelijke bijeenkomst plaats. Een en ander had een zeer gezellig verloop. PAASCHVOETBAL. Ajax won haar eigen Paaschtournooi resp. door overwinningen op C.S. Bnigeois uit Brugge (10) en Go Ahead uit Deventer (2—0). De Oostelijke eerste klassers won eerst van de Icrsche amateurchib Bo hémien F.C. {62). Feijenoord won te Rotterdam het tournooi van Sparta door achtereenvolgons de Frnnsche ploeg Stade Franrois (10) en Sparta (Z1) te slaan. Sparta had de finale door een 2—1 overwinning op de Engelsche Wimhledon F.C. bereikt. De Hongaarsche profclub Budai had niet veel suc ces. Zij speelde hier drie wedstrijden. Velocitas won met 32, Enschedé ook (42), terwijl Velox met 1—1 gelijk speelde. K.N.V.B. BEKER. Voor dit tournooi won V.S.V. van D.W.S. (42). Alkmaar verloor slechts met 3—0 van Zeehnrgia. Z. A.C. verloor met 21 van Enschedesrhe Bovs. Wn- geningen sloeg de derde klasser S.M.I.. Spa tram. D. I'.C. «leed evenzoo met dc derde klasser F.iinckwijk (60). Achilies werd door de tweede klasser F.V.G verrast (41). Allo poëzie is er af. De harde werkelijkheid is weer dat AIcmaria met een gelijk spel weg is en het spel brengt dut tot uiting. Zenuwachtig getrap. Ondeskundige aanvallen, slappe passes met veel vaart on weinig richting, ondoordachte uittrappen en rommelig wedstrydaanzien. Want Racing be liefde niet aanvallend uit te blinken. Het ging niet, noch over links, noch over rechts. Roobol en Hoo gondijk wisselen om; haat brengt liet niet. Het valt ons dan op dat Hoogondijk een aardige voetballer is en als half goed speelt en dat Roobol, een goed half- speler, geen productief voorhoedespeler is. Het spe cifieke zesde zintuig van den voetballer dat blijk baar verborgen ligt in het onderbewustzijn en nu aangekweekt wordt hij het Ned. Elftal, blijkt te slui meren hij de H.Il.C'ers. Gesteund door den wind en Let besei van het heilige moeten hooft AIcmaria, toen, circa op oio helft van het tweede riool, den knoop doorgehakt. Een paar breedo aanvallen had den Hamstra en Keppel actief bezig doen zijn en toen do eerste met eon hard schot den H.R ('..-kee per tot een uitval had gedwongen en tot het los laten van het leder, richtte Koppel goed in liet lee- ge doel (32). Dat was met recht de kogel door de kerk *of het hek van den dam. Hoewol Roobol een maal vlak naast kopte, schoten van Keppel en een kopbal van Rootring waren gevaaqMjker en een tast haar product van den overdruk die AIcmaria uit oefende, was een geweldig schot van Hamstra, waar geen houden aan was (4—2). AIcmaria won verdiend. We heieven «dus een be slissingswedstrijd op neutraal terrein. Op welk ter rein dit zal zijn on wanneer is niet bekend. Zeker niet voor 15 April zal hij gespeeld worden. Of het Ilolandiaterrein aangewezen wordt, is niet zeker; er wordt ook gesproken over do Koog cn over een Hnarlemseh terrein. Nog een opmerking over den wedstrijd: hij was spannend, maar het ging lang niet hoog en er zijn vele oogenblikken geweest, dot er geknoeid werd. Iets war opviel en het vermelden waard is, was het betere kopwerk van AIcmaria en Peereboom's schot. Zondag 1 April trokken de heide Schngen-adspf- ranten-elftallen naar de Juttcrij om er twee verte genwoordigende H.R.C.-elftallen te bekampen. Om 12 uur vpnd de ontmoeting H.R.C. a—Schapen a plaats. In een van heide zijden goed en vlug gespeel den wedstrijd werden de puutjes gedeeld. De 22 uitslag is voor de a-adspiranten van Schagen zeer goed te noemen. Het lang niet voor do poes zijnde H.R.C. a vond een pittig spelend elftal tegenover zich geplaatst. Een compliment voor de a-tjos is hier wel op zijn plaats. We zullen nu wel een hesLssingwcd- strijd tegemoet mogen zien tusschen deze twee elf tallen. Flink oefenen jongens. De kans is er! Daarna, om 1.15 uur traden H.R.C. e en Schagen b tusschen de krijtlijnen. Ook de b-tjes hebben zicK fiink geweerd. Ze moesten wel met 2—1 in H.R.C. e hun meerder® erkennen, maar dit neemt niet weg, dat er taai is volgehouden. De heide adspiranten-elftallen geven hoop op de toekomst. Serieus oefenen, jongens en er zal nog zoor veel te horeiken zijn. J.V.C. I—SCHAGEN II, 0—5. Voor het spelen van een Gouden Kruis wedstrijd to gen de reserves van Schagen op den 2en April naar J.V.C. I. Al vreesden we nu niet direct een nederlaag voor Rempt en zijn mannen, dat een J.V.C. 1 met 5—0 zou worden verslagen, hadden wc toch ook niet mogen denken. Voor rust bracht Schagen, dat toen don wind als bondgenoot had, den stand op 20. Na de thee ging jt nog veel vlotter. Regelmatig werd de score tot 50 verhoogd. J.V.C. legde zich er ten slotte geheel bij neer en 't grootste deel van 't spel was voor geel zwart. Een verslag van dezen goed gespeelden wedstrijd zal men vinden onder 't Sportnieuws uit Julianadorp. Deze uitslag geeft weer aan, dat Schagen II mo menteel is samengesteld uit goede spelers, die elkaar begrijpen willen. Als de nood aan den man komt, zijn uit dit team goede krachten te trekken voor 't le van Schagen. SCHAGER SCHOOLVOETBALWEDSTRIJDEN. Van 11 tot 28 ApriL Schoolvoethal, het festijn van de jeugd! Eerst daags beginnen de Schager wedstrijden ook weer. Deelnemers zijn: Schagen (met drie elftallen), St. Maartensbrug, Kolhorn, Oudesluis, Haringhuizen, Wieringenvaard, Dirkshorn, Nieuwe Niedorp, Bur- gerbrug. Lutjewinkel en CaMantsoog. Dertien elftal len dus. Woensdag 11 April begint de. voorronde met: Sint- Maartensbrug—Kolhorn en OudesluisSchagen 2. De wedstrijden worden op Woensdag- en Zaterdag middag gespeeld op het Sparta-terrein te Schagen. Toont Uw belangstelling eens; U zult er aardigo momentjes beleven!

Schager Courant | 1934 | | pagina 9