Het zestig millioenen-plan. De mishandeling in den Wieringermeer- polder. DE „ZANGER VAN HET LEVENSLIED" Hoe zullen ze worden besteed? Kreugers dagboek wordt verbrand. Dynamict-vondst te Singapore. Greote boschbrand in Lotharingen. De kaashandel in moeilijkheden. Rijksinspectie werkverschaffing voor Noordholland. U'T de OMGEVING RECHTBANK. Drio hardhandige polderwerkers staan in hooger beroep terecht Bevestiging van het vonnis der Alkmaarsche Recht bank yeëischt. In hooger beroep hebben zich voor het Amster- damsche Hol drie polderwerkers te verantwoorden gehad, die door de rechtbank te Alkmaar wegens zware mishandeling waren veroordeeld tot gevange nisstraffen, resp. lot 2, 2 en 1 jaar. Verdachten waren werkzaam bij de werken in den Wieringenneerpolder. In November 1933 kregen zij over een loonkwestie oneenigheid met den ploeg baas. Deze oneenigheid werd min ol meer hardhan dig beslecht, daar de polderwerkers den man zoo aftuigden, dat deze deerlijke verwondingen opliep, waarvan hij de gevolgen zijn geheele leven zal moe ten dragen. Voor de rechtbank te Alkmaar ontkenden verdach ten zich aan opzettelijke mishandeling schuldig te hebben gemaakt, ze waren driftig geweest en daar door waren de slagen een beetje te hard uitgevallen. Voor het gerechtshof bekenden zij echter zich aan poging tot zware mishandeling te hebben schuldig gemaakt. De procureur-generaal Mr. A. baron van Harinx- ma thoe Slooten wees erop, hoewel verdachten te voren nooit zijn veroordeeld, dit feit zeer ernstig moet worden geacht. Hij eischte derhalve bevestiging van het vonnis der rechtbank. De verdedigers Mrs. A. Prinsen Geerlings en Esser pleitten clementie. Arrest 17 April. Ontduiking der inkomstenbelasting. In hooger beroep opnieuw 3000 gulden boete gcëlscht, benevens een voorwaardelijke gevangenisstraf. De zanger van het levenslied C. P., wonende te Bloemendaal, stond gister voor de vierde kamer der arr. rechtbank te Amsterdam terecht, verdacht van ontduiking van de inkomstenbelasting. Op 3 Januari j.1. werd hij te dier zake bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie maan den. Hij kwam van dit vonnis in verzet, zoodat gister de zaak opnieuw diende. Hem is ten laste gelegd, dat hij zijn belastingbil jet voor het jaar 1 Mei 193030 April 1931. als „am- bulant-artist" heelt ingevuld met een bedrag van 1 8900. In werkelijkheid bedroegen zijn inkomsten f 25.037.49. Uit deze opzettelijke onjuiste aangifte kon nadeel voor het rijk ontstaan. Verdachte beweert vervolgens, dat hij nooit een behoorlijke boekhouding heeft gevoerd en dat het in dit proces overgelegde kasboekje, waarin zijn in komsten zijn opgeteekend, allemaal „fantasie"* is. Hij deed dit om zijn vrouw een goeden indruk van zijn inkomsten te geven. Getuige Roel, inspecteur der directe belastingen verklaart vervolgens, dat verdachte ruimschoots in de gelegenheid was gesteld, om zijn aangifte te her zien. Enkele gegevens omtrent het optreden en de verdiensten van den conferencier waren voor den belastingdienst aanleiding den conferencier te ver- Ec! „Werkfonds 1934" door minister-presi dent Coli'n geïnstalleerd. - Uitvoering van greote werken tot bestrijding dsr werkloosheid werdt voor bereid. „Het fonds zal werken om werk te schep pen en 1934 zal gekenmerkt zijn als het jaar, waarin de opgang begint uit de diepe depressie." Gistermiddag heeft in de Rolzaal van het Binnen hof te Den Haag de Minister-President dr. H. Co- 1 ij n. als algemeen voorzitter het .Werkfonds 1934" ge installccrd. liet is bekend, zeide hij in zijn inleidende rede, dat aanstonds bij zijn optreden dit Kabinet heeft ver klaard, dat bestrijding der werkloosheid een der voor uitspringende punten van het regccringsbeleid zou vormen. „Het normaal-werkend bedrijfsleven kan thans on ze valide en werkwillige arbeiders voor een veront rustend deel niet meer opnemen. Een wijziging van dezen toestand op korten termijn laat zich evenmin verwachten. Ook biedt de werkverschaffing voor dit euvel onvoldoende uitkomst. De rogcering acht méér werkgelegenheid noodzakelijk en vooral acht zij het noodig, dat onze geschoolde arbeiders in hun eigen vak weder kunnen worden te werk gesteld. Vandaar het reeds aanstonds aangekondigde voornemen om een aantal normale werken aan tc vatten. Zoodra de Rogcering den financieelen toestand vol doende gunstig achtte om tot de uitvoering van haar plannen over te gaan, heeft zij onverwijld haar aan vrage om een crediet voor 60 millioen ingediend. Na dat dit bewilligd zal zijn, behoort onverwijld de uit voering ter hand genomen te worden. Arbeidsvoorwaarden. Daarbij zal één gedachte niet mogen worden uit het oog verloren. Do uitvoering van een aantal overigens normale werken heeft in dit geval echter ook een ah normale zijde, deze n.1., dat zij thans nog niet zouden worden aangevat, wanneer niet bijzondere redenen daartoe drongen. De werken, hoezeer deze behooren opgetrokken te worden op een economisch en tech nisch gezonde basis, worden nu aangevat, omdat ook een moreele overweging daartoe noopt. Het rijk ge troost zich met het oog daarop het offer, dat bet zijn kapitaal-dienst belangrijk verzwaart. Daaruit volgt zonder meer, dat de kosten van de aldus ondernomen werken beneden het normale peil moeten liggen. Dit geldt met name van de loonen. En dat te eerder, nu immers hef drijvend houden van ons bedrijfsleven het noodzakelijk maakt, dat ons loonpeil zich aanpast bij dat. van de ons omringende landen. De aandacht zal derhalve vooral gericht moeten worden op een tweetal onderwerpen: bruikbare werk- objecten en de arbeidsvoorwaarden. zoeken zij'n aangifte Te herzien. Verdachte trachtte zich daarvan te onttrekken, de belastingdienst stel de toen een uitvoerig onderzoek in; er werd tenslotte huiszoeking gedaan en men vond bescheiden, waar uit de onjuiste aangifte duidelijk werd. Als getuige A décharge komt de heer A. Wun- nink, directeur van Curré voor het getuigenhekje. Hij verklaart, dat de onkosten van artisten, zooals verd., vrij hoog zijn. Verdediger: „Hoe is verd.'s financicele levenshou ding?" Getuige Wunnink: „Ik zou bijna zeggen dat hij „akelig zuinig" is." De heer Meyer Hamel verklaart eveneens, dat de onkosten van verd. hoog zijn, soms 30 a 40 pet. van de aangeboden gage. De artisten, die zij meebren gen: pianist, goochelaar, etc. moeten door den ar- tist, die het contract heeft geteekend, zelf worden gedragen. De accountant Rijnders geeft aan de hand van cijfers inlichtingen over de onkosten van P. om contracten af te sluiten en artisten te engageeren moet verd. P. dikwijls café's bezoeken, wat ook veel onkosten met zich brengt. Geinige Roel wordt weer voorgeroepen en ver klaart, dat verd. in de gelegenheid Is geweest zich te verantwoorden voor den Rnad van Beroep. Deze instantie is juist voor geschillen inzake onkosten etc. Verdachte heeft dit echter niet gedaan. Requisitoir. De Officier van Justitie is van meening, dat verd. onjuiste opgaven heeft gedaan. Do staat komt op deze wijze te kort. De eerlijke menschen moeten hierdoor meer betalen. Een strc om van menschen is hun aangifte komen verbeteren, nadat in de cou rant had gestaan, dat verd. tot drie maanden ge vangenisstraf was veroordeeld. Gezien de omstan digheden meent de Officier, dat de strafmaat te hoog is. Hij requireert f 3000 boete, subs. 109 dagen hechtenis, benevens een voorwaardelijke gevangenis straf van drie maanden, met een proeftijd van 3 jaar. De verdediger drong met klem aan op vrijspraak, subs. verzocht hij clementie voor zijn cliënt met het oog op diens antecedenten. Vonnis 18 April a.s. ZWARE REGENS IN AMERIKAANSCHE STATEN. Ernstige ongelukken. Naar uit St. Paul (Minnesota> wordt gemeld, zijn gedurende de laatste dagen in de staten Minnesota^ Wisconsin cn Zuid-Dakota zware regens gevallen." Een spoordijk bij Hudson, in den staat Wisconsin werd doorweekt, waardoor een goederentrein ont spoorde. Drie spoorwegbeambten werden daarbij ge dood. In Beau Clairc. eveneens in Wisconsin, stort te een personenauto van een ondermijnde brug af. Hierbij verdronken twee personen, terwijl vier wer den gewond. De aangerichte schade, vooral aan den oogst, is zeer groot. VERKORTING VAN HOFROUW IN BELGIS. Met drie maanden. Koning Leopold heeft in overleg met zijn moeder, zijn gemalin en zijn broeder den wensch kenbaar gemaakt dat de nationale rouw wegens het overlij den van koning Albert, met drie maanden zal worden verkort, ten einde den handel en het maat schappelijk leven, welke toch reeds onder de eco nomische crisis lijden, niet noodeloos lang schade te berokkenen. De rouw zal nu den lrn Mei eindigen. De koninklijke familie echter zal den vollen rouwtijd handhaven. Hier nu M. H. H.. acht de Regecrina zich gelukkig een beroep te kunnen doen op de volle medewerking van uw kring, dien zij reeds als een „instituut van vertrouwensmannen heeft aangekondigd.Vertrouwen bij dc Regeering, vertrouwen bij de ondernemers, ver trouwen bij de arbeiders. De Regeering ontveinst zich geenszins de moeilijk heden van de taak. die gij hebt willen op u nemen. Ik ken de grootc waarde, die aan bet instituut der coll. contracten gehecht wordt. Dat intusschen voor de werken, waarover hot thans gaat, deze contracten niet zullen kunen gelden is, na bet voorafgaande, duidelijk. Het is er om te doen, dat deze gansche kring zich doorloopend bewust toont, dat aan den eenen kant de noodigc werkverruiming alleen te ver krijgen is op een lager liggende loonbaais dan in de collectieve contracten voor overeenkomende werken geldt en dat aan den anderen kant te waken zij tegen het ruw verbreken van een waardevol bouwsel. Dat onze arbeidende bevolking op deze wijze deel neemt aan de bespoedigende totstandkoming van wer ken, die de economische kracht van het land helpen verhoogen en dus medewerken tot een later verhef fing van het levenspeil van ons volk, kan ongetwij feld bijdragen tot overwinning van bezwaren, die in dien kring wellicht gevoeld zouden kunnen worden. Werkobjecten. Wat de werkobjecten hetreft laat het Ingediende wetsontwerp voile vrijheid. Toch zal bij de keuzo 'dier objecten rekening zijn te honden met enkele overwegingen, die de Regeering onder uwe aandacht wenscht te brengen. In de eerste plaats zal er tegen gewaakt moeten worden, dat het oog valt op werken, die anders toch reeds nu zouden worden uitgevoerd. Ten tweede zal do keuze mede geleid moeten worden door de overweging, dat het werk eenerzljds zooveel mogelijk over de verschillende deelcn des lands wordt verspreid, doch aan den anderen kant vooral ten goede behoort te komen aan plaatsen, waar de meeste werkloozen bijeen wonen. Ten derde zal in het oog zijn te houden, dat de werken mede dienstbaar zijn te maken aan dc mo gelijkheid eener algemeone loonsverlaging, b.v. door den houw van goedkoope volkswoningen. Ten vierde worde bij de keuze gelet op het bedrag der uit dc werken voortvloeiende directe en zijde- Hrgsehe loonbedragen. Om dit nader toe te lichten wijs ik er op. dat bij den bouw van een huis, naast de eigenlijke bouwvakarbeiders, ook steenbakkers en anderen betrokken zijn. Ten vijfde eindelijk zal een doel van den aan tc wijzen arbeid moeten worden gereserveerd voor do jeugdige werkloozen, wier zeer bijzondere moeilijk heden dc Regeering volkomen verstaat cn die ook voor sommigen uit uw kring reeds een voorwerp zijn van hun ernstige bemoeienis. Dat de uiteindelijke beslissing over objecten en voorwaarden na de ontvangst van uwe advie zen M.TI.H., zal liggen bij de Regeering. behoeft nauwelijks afzonderlijk te worden rezegd. Maar dit mag niet leiden tot een eindeloos been en weer zenden van stukken en dus tot ontoelaat baar uitstel van hendelen. Vrees ('en-voor koes ter ik trouwens niet. omdat de berokken mi nister allen in het algemeen presidium zijn op genomen. „Reusachtige" aanbiedingen afgewezen. De correspondent van de „Daily Telegrnph" te Stock holm meldt, dat curatoren van de failiete nalaten schap van Ivar Kreuger beslist hebben dat Kreugers dagboek zal verbrand worden. Bij het onderzoek der politie naar de zaken van Kreuger en bij dc processen in verband hiermede speelde dit dagboek een groote rol. Het. bevat bijzon derheden over zijn frauduleuze transacties, over per sonen met wie hij in verbinding is geweest, over zijn betrekkingen tot, cn bijdragen aan, verschillende po litieke partijen, over zijn liefdesaangelegenheden en over de betaling van een aanzienlijke som aan don vroegeren premier Ekman voor verkiezingsdoeleinden. Een der curatoren deelde mede, dat er reusaehticc aanbiedingen waren gedaan voor het recht van pu blicatie. Curatoren hebben die aanbiedingen echtei alle van de hand gewezen. Zij achten het het best het dagboek volledig te vernietigen zoodra de zwendela rijen van Kreuger terdege onderzocht zijn. NAZI-ACHTIGE STRENGHEID IN BULGARIE. Omdat een oud-generaal belachelijk was gemaakt Het militaire gerechtshof te Sofia heeft twee dor pelingen te Rila tot 12 jaar en verscheidene anderen tot een geringer aantal jaren gevangenisstraf ver oordeeld, omdat zij een gepensionnoerd generaal van het Bulgaarsche leger belachelijk hadden ge maakt. De generaal zou in het dorp een politieke rede houden. De dorpelingen honden een leeg olie- blik aan zijn nuto en dwongen den chauffeur lang zaam door het dorp te rijden. De autoriteiten achten dit een ernstig geval. Te Sofia wordt echter groote verontwaardiging geuit over dc gestrengheid van het vonnis. Voldoende om de hcele stad in de lucht te doen vliegen. De politie heeft te Singapore een groot springstof depot ontdekt. Behalve duizend dynamiet patronen, die voldoende waren om oen groot gedeelte van Sin gapore op te blazen, werd nog een groote hoeveelheid andere springstoffen gevonden. Twee Chineezen wer den gearresteerd. Men vermoedt dat zij do springstof fen uit de steengroeven hebben gestolen. GO mornen bosch vernield. Een dezer dagen brak in het district Pfaffenteich hij Weiscnburg in Lotharingen nabij de Duitsche grens een boschbrand uit. die tengevolge van den krachtigen Oostenwind snel om zich heen greep. Spoedig waren hulptroepen, waaronder vele militai ren. ter plaatse om den brand te bestrijden, cn nok de brandweer uit het in den Pfalz gelegen plaatslo Schwcigcn en personeel der houtvesterijen op Duitseh gebied kwamen over de grens om bij het blusSchingswerk behulpzaam te zijn. Dit alles kon niet voorkomen, dat ongeveer 60 morgen bosch ver nield werden. Echter slaagde men erin tc voorko men, dat de brand ook op Duitseh gebied oversloeg. Spr. richtte vervolgens woorden van waardeering tot den voorzitter van liet fonds en verzocht hem reeds thans het voorbereidende werk te willen be ginnen. Antwoord van den heer Zaalborg. De voorzitter van het Werkfonds 1934, de hber C J. P. Zaalberg, beuniwoordde deze instailaiierede en zeido daarbij o.rn. het volgende: Dat de Regeering te midden van de zwaar op haar drukkende budget ai re zorgen en verantwoorde lijkheid aanvaardt om straks na toestemming der Staten-Geenraal den kapitaaldienst te verzwaren met zestig millioen gulden, zegt duidelijker dan welk betoog ook, hoe dringend nooilig het is ook de thans beraamde middelen too te passen om gele genheid tot werken te scheppen, mits dat geschiedt op zoodanige wijze, dat daaruit voor de toekomst blijvende versterking van het bedrijfsleven voort vloeit. en wel door liet uitvoeren van nuttige open bare werken en door het aanwakkeren van werkge legenheid daarbuiten in het bedrijfsleven. Een afzonderlijke, niet minder zegenrijke taak legt U ons op in het zoeken %an werkgelegenheid voor de steeds grootcr wordende schaar van jongeren, die nu zij rijp zijn geworden om hun intrede in de wc rcld van den arbeid te doen, daar vergeefs zoeken naar een toegang tot den arbeid. Voor hen is het in verhoogde mate noodig om arbeid ter wille van den arbeid to krijgen, ook al draagt die geen directe vruchten voor dc voortbrengingskracht van het be drijfsleven. Uw toczeg^ng, dat wij ons werk zullen mogen verrichten iAnuuwc samenwerking met en onder leiding van w cn Uwe ambtgenooten is ons een waarborg, dat het Werkfonds 1934 zijn naam mot ccre zal kunnen dragen, liet zal werken om werk te scheppen en 1934 zal gekenmerkt zijn als het jaar. waarin de opgang begint uit de diepe depressie, waarin de rampzalige wereldgebeurtenissen land en volk van Nederland hebben neergedrukt. De weg, dien het Werkfonds 1934 zal moeten gaan. zal dikwijls leiden over paden, die naar hot oordeel van velen of van enkelen, die bet verschil tusschen verleden cn heden niet beseffen, alleen betreden wor den met rcuctionnaire bedoelingen. Menige loon strijd, als het ging om een rechtmatig deel van de vruchten van den arbeid bad mijn warme instem ming. Thans leven wij helaas in gansch andere om standigheden. Willen wij nu de masale tot rust ge dwongen energie tot productleven arbeid brengen, dan is dut pas mogelijk hij een loonpeil, dat beïn vloed, ja beheerscht wordt door het peil der produc tiekosten in het buitenland en door de algemeene verarming ook in ons vaderland. De nog op een his torisch hoog peil staande loonen in vele beschutte bedrijven cn overheidsdiensten zijn geenszins een belang voor de arbeidersklasse als geheel, zij leggen zware lasten op dc minder bevoorrechte klasso,ere- nooten en beletten In sterke mate de mogelijkheid om in de onbeschutte bedrijven de werkgelegenheid ie doen toenemen voor de duizenden slachtoffers der werkloosheid. De critick. waaraan ons werk zal blootstaan, zul len wij aandachtig tyinhporen, we zullen er lcerlng uit trekken, doch wanneer zij vorotkomt uit de thans zoo noodlottige dwalingen over de huidige waar deering van de boteekenis van loonpeil, koopkracht, zucht naar winst en wat dies meer zij. dan zullen wij ons gepantserd gevoelen, door dezelfde overtui ging. die ligt in de woorden, welke de Regeering in de Memorie van Toelichting tot het wetsontwerp dat o"s onze taak voorschrijft, tot de Volksvertegen woordiging richt en welke u hier voor ons heeft doen leven. Wij zullen ook binnenskamers wel voor mccningsvrschlllen komen tn staan, doch aller vu rige wensch naar snelle vermindering vnn den mas- salen nood zal de eensgezindheid krachtig bevorde ren. Barometerstand op Donderdagmorgen 8 u.: 757 m.M, Vooruitzichten: Goed weer. kouder. Temperatuur: 7 gr. C. is 44 gr. F. ONZE BRIL PAST... DE PRIJS OOK! Firma GEBR. ROTGANS SCHAGEN Kamers van Koophandel bij den mini* ter op audiëntie. Op verzoek van een 14 Maart te Alkmaar gehou den vergadering, heeft dr. H. Col ij n een special® audiëntie verleend aan zes Kaïnera van Koophandel to weten do hceren G. Nobel en G. Grondsma, van Alkmaar; A. van Wijnen en J. Bcijen, van Gouda; P. L. E. G. M. Stuyt en Mr. A. A. Deen ik. van naar- lern; C. Kroon en J. Schardam, van Hoorn; J. Keg on L. Olivicr, van Zaandam; K. Eriks, van Leeuwar den; L. Withoff Keus, vnn Leiden, en P. Kool, afge vaardigde van de Vereeniging van kaashandelaren Breedvoerig zijn de belangen van onzen kaasexport besproken. De audiëntie heeft een vol uur geduurd. Export van Edammer cn Gouda naar IreiitJ. Slechts mogelijk met certifi caat van oorsprong. Het Haagsche Corr. Bur. meldt: Do minister van Economische Zaken heeft een uitvoerregeling van Edammer- cn Gouda kaas naar Italië vastgesteld. De uitvoer van deze producten naar genoemd land zal slechts zijn toegestaan in dien de zending vergezeld is van een door den mi nister vastgesteld certificaat van oorsprong, Deze certificaten zullen worden afgegeven door don lieer J. A. Geluk te Den Haag. De Minister van Sociale Zaken heeft benoemd tot Rijksinspecteur voor de werkverschaffing, den heer P. Kikkert. Burgemeester van Deemster, thans ad- junct-Rijksinspccteur voor do werkverschaffing. U' 1 U M V. V HUI ,V Woensdagavond had in de kolfbaan van den heer Slikker ten overstaan van notaris Mr. C. J. de Lango uit Alkmaar oen openbare verkooping bij opbod plaats van diverse perccclen bouwland en kool- schuur, behooreude tot de nalatenschap van de er ven Jl>. Gutker—Vlam alhier: Perceel no. 1 18.5 snees A f 31 per snoes, kooper Jn. Pie, alhier; perc. no. 2 21 sn., A f 36 per sn., koop ster mcj. J. Gutker, alhier; perc. no. 3 9.5 sn. a f 2-8 per sn., kooper W. Gutker, alhier; perc. no. 4 19.5 sn. A f 31 per sn., kooner J. Jonker, Zuldscharwoude; perc. no. 5 20.5 sn., 4 f 35 per sn., kooper W. Gutker, alhier. No. 6 33 snees f 38 per snees, kooper J. Jonker, Zuldscharwoude; No. 7, 2VA snees a f 35 per snees, J. Jonker, Zuldscharwoude; No. 8. 20 snees a f 31 per snees mcj. J. Gutker a!h.;No.9 U1 snees A f31 per snees, K. Westra. alhier; No. 10, 19'/2 snees A f 30 per snees, C. Kroijer, Kalvcrdijk; No. 11. koolschuur en erf, 2 Are 20 c.A., kooper J. Jonker ic Zuldschar woude voor f 805. Totale Inzet f 0540 voor 195H sn. bouwland. Volgende week afslag met combinatiën. S V T P A X C U A S GEMEENTE SINT PANCRAS. Burgerlijke stand over Maart 1934. Geboren: Nccltjo, dochter van Pieter de Wit cn Necltjo Keizer. Gehuwd: Jacob Olie cn Aafje Hastcr. Ingekomen personen: Necltjo Lcijcn Pd., dienst bode, van Koedijk naar No. 273; CorueMa Pielken* rood, dienstbode, van Bróep op Langendijk naar No. 289; Jan Schoon, bakkersknecht, van Oterleek naar No. 18Sa. Vertrokken personen: Maartje Mosk, huishoudster, van No. 2SS naar Alkmaar; Daniël do Jong, vcldar- beider, van No. 324 naar Hoogwoud; Roelof Blok, z.b. van No. 321 raar Alkmaar; Jobs. Gijb. Jacs Ger- sen, bakkersknecht, van No. 11 naar Broek op Lan gendijk; Ferpme Woudstra. huishoudster, van No. 323 naar Broek op Langendijk. t a .vr, en nu K OUDKARSPEL. Burgerl. Stand over Maart 193L Geboren: Thcodora, dochter van Bemardus Theo- dorus Pankras en Catharina Hessing. Petrus Johan- nes, zoon van Johannis Drammer en Alida van der Grngf; Johannes, zoon van Cornelia Molenaar en Hen drika Hessing, Cornelia, dochter v. Jan Ilink en Aiv tje van Bergen. Ondertrouwd: Hendrik Schram. 25 jaar, wonende to Heemskerk en I-Iendrika Dorothea Bruin, 21 jaar, wonende te Oud karspel. Overleden: Cornelia op 't Land van Dijk, 74 jaar, wed. van Lourens Vis. Loop der bevolking over Maart 193?. Ingekomen: J. G. Kort (echtgen. van P. Schagen) van Oudorp; J. Visser cn gezin van Hecrhugowaard; M. Visser en gez. van Amsterdam; J. J. Langendijk van Velscn; P. Kort van IIcnsbroek: J. Bruin van Be verwijk. Vertrokken: KI. den Besten en gezin naar Schagen: F. G. van Dijk naar 's-Gravcnhage; E. Doorn naai Noordsc-harwm^d^; C, S^hejtns naar Amsterdam.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2