Kantongerecht te Alkmaar. Raad Zuidscharwoude. Doodelijke aanrijding. Een moderne Arke Noachs. ZIJPE. Donderdagmorgen ontstond een binnenbrandje In de arbeiderswoning van don heer De S. aan den Belknierxveg alhier. Aan een voorbijganger, die door de echtgenoote \an don heer De S. werd te hulp geroepen, mocht het gelukken het vuur met eenige emmers water te blusschen. Als oorzaak van den brand wordt genoemd het om verspringen van do kachel door een hond. Naar men ons meedeelde was het verbrande verzekerd. PETTEN. Donderdagavond vond ten aanschouwe van een grootc schare belangstellenden een oefening plaats met de reddingsboot. Do bedoeling van deze avondlijke oefening was het werken met de evrlichtingsaoparatcn. In het bijzon der was men benieuwd naar de capaciteit van den nieuwen eiectro-dynamischen schijnwerper. Naar de schipperons meedeelde, kan deze pi-oef als volkomen geslaagd beschouwd worden, zelfs op oen afstand van $00 M. uit den wal had men nog alle profijt van dit instrument. eeerrügowaard Naar we vernemen is in een der laatste nachten waschgoed van de bleek ontvreemd bij de erven B. aan den Jnnglijnisweg. Een Ingesteld politioneel onderzoek leidde nog niet op een spoor. Ter huldiging van den heer P. M. dc Vries, die na ruim 35-jarigen diensttijd aan de posterijen den dienst met pensioen gaat verlaten, is een comité go- vormd, bestaande uit de hoeren D. Wijnker, Burge meester, past. de Meulder. Dr Spierings, plaatse), geneesheer, Th. v. d. Meer, dir. Zuivelfabr. Excelsior en C. Ilartog, hoofd eener school. langend uk De tulpenkweekers hebben veel last van de rat ten. De meeste zijn bezig met het strooien van arse nicum of gebruiken een ender verdelgingsmlddel Er zijn jaren geweest, dat de schade bijzonder groot was. die men nu wil voorkomen. Er moeten weer buitengewoon veel ratten zijn. Voor de titelwedstriiden van den Nederland- schen Kolfbond, welke Zondag den Keizerstitel zal laten verspelen, hebben zich 21 mededingers aange meld. Het Is duidelijk, dat deze wedstrijden ook hun aantrekkingskracht uitoefenen op andere kolvers. De beste spelers komen nu in de baan. zoodat een hijzonder spannende wedstrijd wordt verwacht, on der groote belangstelling. De tomaten ln de kassen staan over het alge meen zeer best. Vooral de laatste degen rifn ze sterk vooruitgegaan en staan ze volop in bloei. Deze to- matenkassen worden in hoofdzaak te St. Pancras ge vonden. voor de verwarming waarvan de kweekers hun brandstof van de Langendijker gasfabriek in den vorm van cokes betrekken. De schipperij aan den Langendijk is zoo buiten gewoon slecht, dat we van verschillende schippers hoorden, dat ze het bijltje er hij zouden willen neerleggen, als ze maar op een geschikte wijze van hun boot konden afraken. In den tegen woord igeq tijd met de evenredige vrachfverdecling valt dit heelemaal niet mee. Als er gevaren wordt, zijn het doorgaans nog kleine vrachtjes, waaraan niets te verdienen is. Buitengewoon erg l§ het den laatsten tijd geweest met de concurrentie van de vracht auto's. Meermalen is er sprake geweest van aanslui ting dezer gemeente bij de Verwerhlngslnrichtlng van den Keuringsdienst Rarslngerhófn. We verne men dat dit onderworp binnenkort weer aan de orde komt, nu de N.V. Thermochemlsche Fabrieken niet overgaat tot dc oprichting van een Destructiebedrijf. ZUIDSCHARWOUDE. Onze plaatsgenoot, de heer J. Molenaar, is aangewe- *en als leider van de gymnastiekvereniging in dc .Wieringermeer. GEMEENTE ZUIDSCHARWOUDE. Burgerlijke stand over de maand Maart 1934. Geboren: Ario, zoon van Cornelis Spaans en Guur* tje Koeman: Jacobus Barnardus, zoon van Johnn- ncs Frederiks en Emma Beemsterboer; Engeltje, dochter van Willem Kui.it en Aaltje Bruin. Ondertrouwd: Lubertus Johannes Huiberta en Reijertje Bergen; Jacob Tromp en Aafje van der Hurk. Getrouwd: Arie Brommer en Aaltje Stins. Overleden: Jan Paarlberg, oud 66 jaar, echtgenoot van Trijntje de Geus; Ma rijtje Hartman, oud 72 jaar, weduwe van Cornelis Ruls. GEMEENTE BROEK OP LANGENDIJK. Burgerlijke stand over de maand Maart 1934 Geboren: Klaas, zoon van G van Schoorl en van G. Swart; Wouter, zoon van H. van der Heerik en van L. Penning; Simon Nicolaas, zoon van J. H. de Jong en van V. Jonk; Pieter, zoon van C. Dekker en van J. Zon. Ilerbertus, zoon van A. Kamp en van M. van Zoonen; Simona Aafke, dochter van J. Wa genaar en van T. Plugboer. Getrouwd: A. Bosman, oud 25 jaar, wonende te IJmuidcn (Velsen) en G. A. Mulder, oud 22 jaar. Overleden: Reinout je Klein, oud 72 jaar, echtge noote van P. de Geus; Pictertje Hart, oud 30 jaar. weduwe van Cornelis Wit; Simon Dirkmaat, oud 67 jaar, echtgenoot van B. Schrijver, overleden te Alk maar. WARM RN Hü TZRN Aan de veiling te Warmenhtilzen werd in Maart 1934 verhandeld: 1.072.100 Kg. roode kool. 450.000 Kg. gele kool. 463.750 Kg. Deensche witte kool. 45.350 Kg. uien, 3350 Kg. peen, 7600 Kg. bieten, 550 Kg. Schot- sche muizen Ter vorgelijklng het verhandelde ln Maart 1933: 812.900 Kg. roode kool. 251.000 Kg. gele kool. 021.050 Kg. Deensche witte kool, 66.475 Kg. uien. 2525 Kg. peen, 35.700 Kg. bieten, Schotsclie muizen. De omzet bedroeg in Maart 1934 f 114.172.60 tegen f 37.156.50 in Maart 1933. wie rin gr rw aart) Rnndveefokvereeniging Wieringerwaard. Vrijdagmorgen werd alhier de iaarlijksche voor- Jaarskeuring gehouden van 1- en 2-jarige stieren. Voorgebracht werden: 5 tweejarige en 15 eenjarige stieren. Van de vijf tweejarigen werden er vier definitief Ingeschreven, te weten: Klazina's Meine. eig. .T. A. Mooij: Albert, eig. N. Kaan Kz.: Frans Meine 2, eig. C Spaans en Frans Max 63. eig. C. Tromp. Van de 15 eenjarigen werden 12 voorloooig Inge schreven, nJ.: Wodan Frans 23 en Wodan Frans 33. eig. J. Schenk Kz.; Wodan Frans 29. eig. K. Schenk Kz.; Gerard 30. eig. D. Kaan Kz.; Frans Meine 16 en Frans Meine 17. eig. Gehr. Sleutel: Frans Constantijn .30 en Frans Constantijn 31, eig. N. Kaan Dz.; Frans 198 en Constantijn Frans 2. eig. F. A. F. Groneman; Frans 127, eig. Jb. Stammes; Wodan Lodewijk, eig. C. R. Blaauboer. D<f keuring mocht zich in een tlinke belangstelling verheugen. Ook uit andere gemeenten waren ver schillende fokkers aanwezig. De keuringscommissie bestond uit de heeren E Koster Dz., Ir. De Vries en Jm. Blaauboer Kz. W I ER 1 N r, EN Maandag 9 April a s. zal de officicele opening der FrOI>elschool alhier plaats vinden, in de O.L. school te Hippolytushoef. J.l. Donderdagavond werd de arbeider H. v. Gin- kel op den hoek Slingerweg—Elft aangereden door een vischauto van de fa. R. uit Enkhuizen. Dit onge val kwam gelukkig best af. G. kreeg geen ernstige verwondingen. Sportniouws voor Zondag a.s. L. R. „Wielingen", rijles 10 uur. Saccesnleuws. H.R.C.—Succes a. Vertrek 1.15. H.R.C E—Succes b. Vertrek 1.15. Schoolwed strijden. Woensdag 11 April zal oen aanvang gemaakt wor den met de Schoolvoetbaiwedstrijden. Aan deze wed strijden nemen deel: O. L. school, Hippolytushoef, 2 elftallen; R. K. s<T.oo! 1 elftal; O. L. school, Wester- land, 1 elftal; O. L. school Den Oever, 1 elftal. Van de Chr. School te Den Oever ls nog niet defini tief bekend of zij deel neemt. Schrijft ook deze in, dan zijn er fi elfV-Uen, welke dan een halve competitie tegen elkaar spelen. De wedstrijden worden allen gespeeld op het Suc ces-terrein. Het programma voor Woensdagmiddag ls als volgt: 4 uur: O. L. school, Den Oever—R. K. school te Hip polytushoef. 5.15 uur: O. L. srhool te Hippolytushoef—O. L. school te Westerland. De Raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagavond acht uur ten randhuize. De heeren Groen en Kramer waren afwezig, met kennisgeving van verhindering. Do voorzitter, de heer Jhr. A. L. van Spengler, bur gemeester, opende dc vergadering met een woord van welkom, waarna do notulen werden vastgesteld. Ingekomen stokken en mededeellngen. Aanwezig was proces-verbaal van opname van kas en boeken bij den gemeente-ontvanger. Onder de uitga\cn is begrepen een bedrag van f4132.03, geplaatst bü een bankinstelling. Van het gemeentebestuur van Oudkarspel was in gekomen oen overzicht van ontvangsten en uitgaven van den kcuringskring Oudkarspol. Het nadeelig sal do was f330.64; voor rekening dezer gemeente kwam fOG.13, Eveneens was een verslag van genoemden dienst aanwezig. Het jaarverslag van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alkmaar over 1933. Goedgekeurd van Ged. Staten terugontvangen het raadsbesluit tot het heffen van 50 opcenten op de Ver mogensbelasting 1931. Verder de goedkeuring op de tijdelijke korting van 6 op het salaris van den gemeenteveldwachter. De heffing van de vermakelijkheidsbelasting werd goedgekeurd. Voor kennisgeving aangenomen. De landverhuring. Afschrift is Ingekomen van het procesverbaal van de gehouden landverhuring. De uitkomsten zijn niet ongunstig te noemen, merkt de voorzitter op. Spr. hoopte dat ook het ontvangen van de pachten geen moeilijkheden zal opleveren. Zninigheld gebodon. Van het Prov. Bestuur was een schrijven Ingeko men, houdonde mededeel ïng, dat, nu een gedeelte van het geraamde bedrag van do kosten voor werkloos heidsbestrijding huiten de begrooting der gemeente is gebracht en derhalve op de uitgaven zooveel mogelijk moet worden bezuinigd, ontmoet het bij Ged. Staten bezwaar, dat bij het besluit buitengewone hulp aan workloozen lieschikbanr wordt gesteld. Ged. Sta ten geven in overweging te bevorderen, dat door h-t Nat. Crisis-Comité in de extra hulp wordt voorzien. Dit laatste zal worden geprobeerd. De werkverschaffing wordt stopgezet In verband met het Inkrimpen van werkzaamhe den in de centrale werkverschaffing in den Wierin- germeerpolder zal de tewerkstelling van arbeiders uit deze gemeente per 11 April worden stopgezet, deelde de inspecteur mede. Voorzitter deelde mede, dat door B. en W. pogingen In het werk zijn gesteld, om de werkloozen in het Staatsboschbeheer geplaatst te kunnen krijgen. De Inspecteur was echter van meening. dat een zeer klein anntal zou kunnen worden geplaatst. Kortom, als er geen werkohject aanwezig is, zal op andere wijze worden voorzien, b.v. door een steunregeling. Hoewel er wel wat meer arbeiders bij de plaatselij ke werkverschaffing werken, heeft spr. daar ook weinig hoop op. Voorzitter merkte op, dat B. en W. diligent zijn op dit punt. De heer Kroon zou op het Kerkepad eenige voe ten zand willen brengen. Voorzitter ried aan. de Kerkewel voorloopjg te la ten nisten in verhand met de financiën. Het is ook geen voldoende werkobject voor de werkverschaf fing. De heer Muller wilde de bagger 's zomers opbelten. Na eenige besprekingen werd de behandeling der agenda voortgezet De nieuwe baggerregeling. Niet naar genoegen De commissie uit de 50 Westfrlesche gemeentebe sturen. berichtte accoord te gaan met de baggerre geling. zooals deze per 1 April zal worden toege past. n.1. dat voor oen driekwart schuit f 0.45 wordt betaald. Wethouder Du Btirck zelde, dat er bil de wei houders geen sympathie bestond voor dit voorstel. Het is een onaannemelijk voorstel va nden Minister gaat den arbeiders boven hun macht. Spr. had svm- nathie voor de agitatie van dc arbeiders daartegen. Spr. stelde voor. aan den Minister in overweging te geven, deze nieuwe regeling niet toe te passen en de oude te handhaven. Spr. Stelde vast. dat het een onmogelijkheid ls en verwonderde zich over het standpunt van de Commissie uit de 50 Westfriesche gemeenten De deskundigen zijn er tegen. Wethouder Bekker merkte op. dat alleen ondes- kund'gcn hebben hesloten tot deze regeling. Spr. vond dat zeer afkeurenswaardig. Een gunst, maar niet verplicht het aan te nemen. Voorzitter memoreerde het standpunt van de commissie en was het volgens den Voorzitter geen vereisehte. dat de baggerregeling wordt aangenomen. Het is een gunst, dat tenslotte na veel werken door de commisie de bnggerregpüng is toegestaan. Spr. memoreerde hoe de regeling in overeenstemming met de 50 gemeenten is vastgesteld. Volgen de oude re geling kon er 50 cent ner uur worden verdiend. Daarvoor wordt geen wer'*ve-sclWftnnr in h«f leve»-* geroepen. Om die reden is het aanvangsuur op 7 uur vastgesteld. Wel uitvoerbaar of niet? Met de nieuwe regeling kan evenwel worden ver diend, meer als bij de oude. Dat kan wel degelijk. Dus ning nJet van oncleskund'ghe'd worden ge sproken in aansluiting van een vergadering van on- Strafzitting van Vrijdag 6 April. Koedijk. DE KOEUIJKF.R LOONDORSCHER ZEGEVIERDE. De agenda prijkte heden met 128 zaken. Dit ba gatelletje werd geopend niet de voortzetting van het proces tegen den heer W. V., landbouwer te Koedijk en medevennoot van een coöperatieve dorschma- chine, welke heer werd verdacht als een werkgever, die de arbeidswet had gesabotteerd. Evenwel kwam men na verhoor van den controleur Lodder unaniem tot de conclusie, dat het hier betroi een onderdeel van een vrijgesteld landbouwbedrij! en werd de heer V. vrijgesproken. Ber8HET GEVALLETJE KON HEDEN NIET UITGEKIEND WORDEN. Omdat het claxonsignaal niet tijdig of duidelijk werd gegeven of gehoord, riebelde op 11 November ile garagehouder Nieuwland te Bergen, met een baal piepers op zijn fiets nogal vinnig tegen den door den heer W. Moorbeek bestuurden vrachtauto op het attentievordcrende kruispunt Kruisweg en Ademo van Scheltemalaan. De aanrijding bezorgde den heer Nieuwland een ernstige doofheid en den vrachtrij der een strafvervolging, omdat hij niet voldoende de claxon had bespeeld. De heer M. was nederig ge noeg te erkennen, dat hij als juridisch kampioen te gen een prijsvechter als de ambtenaar, niet veel te beduiden had en zich den rechtskundigen bijstand van Mr. Buiskool uit Schagen, die meer met dat watertje voor den dokter kwam. verzekerd. De stand der partijen draaide echter al heel gauw ten gunste van den heer M„ doch tot een oplossing kwam het niet, zoodat de zaak on!»epaald werd ge traineerd, ten einde een politieambtenaar opmetin gen te laten doen om uit te maken op welken al- stand van de Adema Laan de chauffeur had go- claxoneerd. Noordscharwoude. DE VERZUIMDE AANGIFTE VAN OVERLIJDEN De veehouder Teun K. te Noordscharwoude had glad verzuimd aangifte bij den burgerlijken stand te doen van het overlijden van een op j?et land on der Harenkarspel gestorven schaap op 9 Augustus. Het door hem na waarschuwing gevonden kadaver verkeerde echter ln zoo verregaanden staat van ont binding dat hij zich had gehaast het stoffelijk over schot aan den schoot der aarde toe te vertrouwen, vóór de wormen er mee aan den haal gingen. Maar de werkman had kermisvacantie en de baas nog andere besognes en was alzoo de begrafenis formeel wat in de war geloopen. Maar op het nako men van dergelijke formaliteiten wordt hoogen prijs gesteld en geen dispensatie verleend, zooals boer Teun door een mét 4 pop verlichte portemonnaie aan de weet kwam. St Pancras. DE OUD-IN T-NIEUW-SCHUTTER. De 26-iarige Maarten K. uit St. Pancras had zich een tweedehands revolver aangeschaft, misschien met het doel een wapenrek te fokken, maar in elk ge val om de intrede van 1934 met feestelijke kanon- nades te begroeten. Maar de verscherpte wapenwet tevredenen. Deze regeling is zeer logisch. Het lieeft geen nut, als spr. het loon te laag vindt. Daardoor komt geen verandering. Als men er niet mee ac coord gaat, kan de regeling zeer zeker worden stop- gezet door den Minister. Da heer Kroon was van oordeel dat vier schuiten een heelep restatie is voor een dag werk. Moeilijk, zal het eqliter zijn, een verandering te verkrijgen. Do heer Muller nam niet aan, dat iemand, die vier schuiten heeft gebaggerd, 's middags welgemoed nog eens aan een nieuwen dagtaak begint. Het werk zou er ook onder lijden en was spr. ook voor een verandering. Spr. wilde de practische feiten onder het oog van den Minister brengen. Voorzitter heeft al eens medegedeeld, dat liet on mogelijk geacht werd. Maar het heeft niets geholpen. De heer Dijkhuizen zou meenen dat het niet ver standig zou zijn om nu al te adresseeren. Spr. wilde daar een maand mee wachten, dan weet men het Ondeskundige deskundigen. Op de vergadering van do 50 Westfriesche gemeen ten zullen de wethouders, als ze er komen, zeer ze ker hun standpunt ln dezen kenbaar maken. Wet houder Du Burck geloofde, dat «Ie leden van de commissie van vijf even deskundig zijn als hij. Zou de Minister geen rekoning kunnen houden niet het zwaardere werk, evenals er rekening wordt gehou den met het verschil van levensonderhoud in de steden en op het platteland. Spr. handhaafde zijn voorstel. Na nog eenige besprekingen werd het voorstel van den heer Du Burck niet gesteund. Men wilde volstaan met zijn misnoegen uit te spro- kon op de vergadering van de Westfriescho Ge meenten. B. en W. stelden voor over te gaan tot het sluiten van een geldleenlng van f 5000 ter bestrijding der kosten van uitbreiding der lichtbedrijven. Aldus besloten. B. en W. stelden voor, een verordening op de ar beidsbemiddeling in het leven te roepen. Aldus besloten. Gratificatie gemeenteopzichter. B. en W. stelden vervolgens voor den gemeento- opzichter, don heer J. Rutsen, voor gedurende het Jaar 1933 uitgeoefende controle en administratio van de baggerregeling een gratificatie te vorleenen groot f 225. Aoorzitter lichtte een en ander toe. Het voorstel werd aangenomen. Benoemingen. Aftredend lid der plaaUelijke schoolcommissie is de heer Jh. Rutsen. B. en W. biedon de volgende aan beveling aan: 1. Jb. Rutsen; 2. P. Boon. De heer Rut sen werd herkozen. De heeren J. Glas en G de Boer Wz. bedankten als lid van de comm. tot wering van schoolverzuim. De heele commissie tot wering van schoolverzuim was aftredende. Herbenoemd werden de heeren J. Rcnaud en G Kramer en verder gekozen de heeren Jb. Weel, H. J. Erkamp en P. Goed. Rondvraag. De heer Dijkhuizen vroeg of er al iets hekend is van de personeele belasting, waarop door Voorzitter ontkennend werd geantwoord. Daarna sluiting. DOORTASTEND VREDESTICHTER. Knuppelde zijn schoonvader neer. Te >cu ontstond Woensdagavond ruzie in het gezin L)e schoonzoon De K., die in de huurt woont, hoorde ervan en wilde aan al dat getwist een eind gaan maken. Hij voorzag zich daartoe van een stevigen knuppel en aldus gewapend toog de vrede stichter op pad. Op de plaats der ruzie gearriveerd sloeg hij er met zijn knuppel direct flink op los, d.w.z. op zijn schoonvader, die een gapende wonde en een armkweU' ur opliep. Tot dank voor deze vre desboodschap werd de schoonzoon echter per om gaande, gearresteerd en in het cachot opgesloten. geeft geen sanctie meer voor zulke verouderde grafrv jes cn werd heden de jolige schutter veroordeeld tot f 6 boete of 5 dagen en zijn proppeschieter verbeuwl verklaard. Harenkarspel. NACHTRUMOER IN DE Wn.DF.RNIS. Do Tuitjehorner slager Gerrit de Nijs, en echtgë- noote, snurkende in den nacht van 7 op 8 Januari de slaap des rechtvaardigen, werden te middernacht eensklaps ruw opgeschrikt door een geweldig gé- trommel op de ruiten, zooals den in profond negligé naar den winkel stormende slager ontdekte, teweeg gebracht door Arie P. en Ario GI., welke heeren op deze barbaarsche manier te kennen gaven, worst te erlangen, nun wensch werd niet bevredigd, doch 's morgens constateerde de slager dat als gevolg Van de hardhandige worst-manifestatie 'n spiegel- en 'n kamerruit verbrijzeld waren. Deze baldadigheid had het resultaat dat de beulingmtnnaars ieder werden veroordeeld tot het maximum op baldadigheid cé- steld en wel f Ï5 boete of 15 dagen. NACHTRAVEN IN DE ..MORRF.ROK'. Tn den Oudejaarsnacht j.l., bevond het echtpaar Berghuis, wonende in de Moerbeek, gom. N. Nie- dorp. zich in diepen rust die echter plots wreed werd gestoord door een helsrh spcctakel. gerammel vau een verbrijzeld ruit en heftig gebrul: We zullen je lui koud maken! Het leek wel of alle ..gangsters' uit het donkere polderland waren saamgerot. De ont stelde echtelieden liepen naar buiten en ontwaarden een bende van 7 personen, die hen weer in huis terugdreven, alwaar zij in hun angst in den stal een schuilplaats zochten. Onder de aanvallers had den zij ook ontdekt zekeren Cornelis Z. cn deze moo'e meneer stond dan nu terecht om tot f 15 hoe- te of 15 dagen te worden veroordeeld. Feitelijk veel te kort, doch de wet laat geen zwaarder straf toe. (Varmenhuizen. GEVAARLIJKE „VOORTVARENDHEID". De vrachtautochauffeur Corn. P. te Warmenhuizen reed op 12 Fehr. te Castricum den drukken overweg op. Juist op 't moment dat de hoornen neerstreken. Voor deze vrijmoedigheid stond het jongmensch h<v den terecht. Hij beweerde echter in den donkeren morgen de daling der snoorhoomen te laat te heb ben bemerkt. Ken feit is dan ook, dat later ter nlaatse schijnwerpers aan de hoornen zijn bevestigd De straf was dus bijzonder licht en werd bepaald op f 3 boete of 3 dagen. S EEN8 VERDWAALDE BR AKW ATER K AP ITE IN. De schlnper Klaas Br. uit Schagen had het stuur van zijn freat verwiscld voor het rad van een auto en kon op 28 Fehr. te Barsingerhorn desgevraagd geen geldig rijbewijs toonen. Wat deed ie ook In de koul Zlin winst- en verliesrekening sloot heden niet een nadeelig saldo van f3 bo«»tc of 3 dagen. Helder. AL TF. GOED IS BUURMANS GF.K! De autobuschauffeur Piet R uit Helder had het gewaagd eenige pacsngiors boven het wettige aantal op te nemen, wat door een Alkmaarschen verkeers agent werd gesnant. Zijn slanheid werd den man noodlottig, niet alleen moest hij uit eigen beurs het reisgeld van het overschot passagiers bijpassen, maar werd hij tevens ook nog veroordeeld tot f3 boete of 3 dagen. Bestuurder van den wagen opgespoord. Na een langdurig en zeer moeilijk onderzoek is de Maastrichtsche politie er zeer waarschijnlijk in ge slaagd den bestuurder aan te hóuden van do nu»o, waardoor verleden weck Vrijdag een pl.m. 46-|arige man op den Tongerscheweg bij Maastricht is overre den en gedood. Bij den aanvang van het onderzoek bleek, dat een der lampen van den wagen vernield moest zijn, aan gezien men glasscherven ter plaatse aantrof. Een agent van politie zag dien avond een auto mot één lamp en noteerde het nummer, waarop men vet- der concludeerde en zocht. Succes werd verkregen, toen men de auto in een garage te Nieuwenhagen aantrof. Hier bleek, dat de wagen toebehoorde aan zeke ren H., aldaar, doch den bewusten avond was hij niet door hem bestuurd, maar door een zekeren R. uit Nieuwenhagen in gezelschap van een broer van den eigenaar H. Het ongeluk verklaarden zij niet gemerktte hebben, maar wel een klap gehoord te hebbïen. Ze waren toen echter doorgereden, daar zij niet wisten wat dit bo- tcckende. Sarrassani naar uld-Amerlka. 60.000 galden vTacht. Zaterdag vertrekt de „Aldebaran" van Van Nievelt Goudriaan uit Rotterdam met den inventaris van het circus Sarassani aan boord, als wagens, toestellen, enz., zoomede do helft van het personeel, die naar Rio do Janeiro worden overgebracht. Bij deze geheele affaire blijkt overigens wel, welk een omvangrijk bedrijf zoo'n circus is. Ter provian deering werden o.a. tonnen gewicht aan visch inge slagen, terwijl oen 85 paarden eveneens als voedsel voor de dieren zijn bestemd. De tweede gecharterde hoot „Alderamin', die einde volgende week zal vertrekken, krijgt een nieuw roer en een van een nieuw systeem, zoodat de snel heid met 3 1 mijl kan worden opgevoerd. Het ligt in de bedoeling ongeveer tweo maanden in Zuid-Amerika te blijven. Daarna zullen nog op enkele eilanden voorstellingen worden gegeven. De „Aldeharan" en de „Alderamin" blijven al dien tijd in dienst van Sarrassani. Met deze booten ook zal het circus tegen November naar Europa terugkeeren. De reis duurt 22 dagen on het overbrengen van al die olifanten, leeuwen, tijgers, zebra's, zeeleeuwen, dromedarissen en paarden, tezamen eenige honder den, vereischt zeer veel zorgen. Het varen met een ark is ook in den modernen lijd geen gemakkelijk karweitje. 465e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 2de klasse, 3de UJst Trekking van Donderdag 5 April 1934 Ilooge PrUzen f 400 19258. f 200 9298. Praten van 35. 109 133 639 917 1143 1186 1511 1638 2009 2099 2235 2240 2324 2656 2962 3061 3186 3279 3326 3333 3370 3519 3544 3547 4086 4466 4686 4721 5042 5169 5481 5642 5763 5925 5953 6088 6154 6294 6296 6507 7825 7995 8411 8527 8559 8813 9258 9324 9401 9914 9964 9988 10541 10766 10784 10907 11278 11466 11631 12263 12832 13534 13548 13738 13764 13968 14119 14144 14255 14426 14651 14659 15000 15116 15136 15232 15461 15702 16014 16244 16409 16560 16981 17081 1765S 18252 18574 18591 19152 193T3 19646 20067 20203 20407 20450 20453 20767 20911

Schager Courant | 1934 | | pagina 15