Centrale Stierenkeuring. mantelpakje? E - Schagen EIND-SOIREE Pracht Rijwielen A Schmalz! BH SCHMALZGEKLEEO IS HOED BESTEED. S. DE VRIES Westfriesche-Rund.Varkens-enPaardenslagerij Ziel onze étalages Openbare Uitvoering W S. O. s. K. SMIT, Ernstig ongeval te Eindhoven. Verkeer en alcohol. De mensch is voor verbetering vatbaar. De prestaties van Molokoff. Olifanten aan 't spelen. Hoe vindt je dit Natuurlijk heb ib hel gekocht hij levert uitsluitend eerste kwaliteit J. DE RUIJTER. Tuingereedschappen: DANSCLUB S.O.S. op 28 April. Fanfarecorps „CALLANTSOOG". „De verjongde Professor". Bal na. Luxe Auto Een Kiek, Pendule, Barometer, Wekker, Horloge, enz. 1. G. van GEELEH, Lagezijde B 49, lel. 26, Schagen HOOFDPIJN VERSTOORDE FAMILIEGELUK. Nu weer vroolijk en opgewekt „Ik ben getrouwd en moeder van twee kinderen. Stumperds; als ze van school thuiskwamen moesten ze altijd erg stil zijn vanweg mijn gevoelig hoofd. Ik leed voortdurend heel erg aan hoofdpijn en zenuw achtigheid, lk probeerde allerlei medicijnen, maar niets hielp me inderdaad werd het steeds erger. Het minste geluid kon ik niet meer verdragen. Drie jaar geleden begon ik voor 't eerst Kruschen Salts te gebruiken. Nu kan ik weer werken en ben altijd opgeruimd en vroolijk. Verscheidene menschen lach ten me uit toen ik hun vertelde wat ik ging innemen zelfs mijn eigen zuster maar toen ze zagen hoe ik veranderd was, waren ze verstomd en nu nemen ze zelf ook Kruschen Salts. Ik heb het honderden menschen aanbevolen gedurende de laatste jaren, want ik vind het een prachtig middel, vooral voor vrouwen als ikzelf, tusschen 40 en 50, Het is eert won der. Ik neem Kruschen 's morgens in mijn eerste kop thee en zou het nooit willen missen. Onlangs heb ik eens een tijd lang geen Kruschen gehad en ik was dezelfde vrouw niet meer." Mevr. M. D. to L. Zoovele kwalen waaraan men lijdt en hoofdpijn is wel de meest voorkomende klacht kunnen meestal worden teruggebracht tot één en dezelfde oorzaak: traagheid der inwendige organen. Wanneer de afvoerorganen onvoldoendt werken, blijven steeds afvalstoffen in het lichaam achter, welke het bloed onzuiver maken en de algeheele gezondheidstoestand kunnen schaden. De „kleine dagelijksche dosis" Kru schen Salts zal uw afvoerorganen tot beter werking aansporen en zoodoende steeds inwendig zuiver hou den. Kruschen Salts zal u naar lichaam én geest ver- frisschen en verjongen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten h f0.90 en f 1.(50 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op dat op het étiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maat schappij Amsterdam, voorkomt. Meisje op de fiets door een aato aangereden en gedood. Donderdagavond om twaalf uur werd de 22-jarige Mej. M. Maas uit Eindhoven, die per fiets op den Boschdijk te Eindhoven, dichtbij het Rijkskrankzin nigengesticht reed, aangereden door een auto uit Den Bosch, bestuurd door den heer Hanrath uit Den Bosch. Het meisje werd van haar fiets geslingerd. Op het moment, dat de auto, om nog een botsing t* voorkomen, naar links uitweek, werd deze door een uit tegenovergestelde richting komende auto aangereden. De auto's kwamen op elkaar terecht. In de auto. waarin de heer Hanrath was gezeten, bevonden zich verder de heer A. Schampers, griffier penningmeester van het waterschap De Aa te Den Bosch, de heer Damen, ambtenaar van het water schap De Aa, uit Den Bosch. De heer Schampers liep eenige kneuzingen op aan den rechter voet, de heer Damen bekwam een ernstige beenfractuur, als mede vrij ernstige kneuzingen. De heer Hanrath kwam met den schrik vrij. In de andere auto, waren vier personen gezeten, H. S. Strijbos uit Eindhoven, de Gebr. Vertogen en F. Hikspoor. De heer Strijbos liep een kaakfractuur op, een der Gebrs. Vertogen, aannemer te Heeze, bekwam een armbreuk. Zijn broer, winkelier te Sterksel, en diens knecht F. Hikspoor, bekwamen eenige kneuzingen. Strijbos en de drie passagiers die in zijn wagen za ten, werden naar het Binnengasthuis te Eindhoven overgebracht. De heeren Hanrath en A. Schampers zijn per auto van den G.G.D. van Eindhoven naar Den Bosch getransporteerd, waar allen de heer Da men in het ziekenhuis werd opgenomen. Het meisje werd eenige meters verder van de plaats waar de beide auto's met elkaar in botsing kwamen, gevonden en is in zorgwekkenden toestand naar het Binnengasthuis in Eindhoven vervoerd, waar zij gistermorgen vroeg aan de gevolgen van ernstige verwondingen is overleden. De auto's zijn ernstig beschadigd. Aanrijding met doodelijken afloop. De 21-jarige R. H. Onflee te Warnsveld is Don derdagavond te ongeveer 10 uur. toen hij op zijn mo torfiets reed bij het hotel „De Kat" alhier van ach teren aangereden door een auto. bestuurd door een handelsreiziger uit Rotterdam, die later bleek onder den invloed van sterken drank te verkeeren. O. werd mot motor en al nog een groot eind meege sleurd en daarna door een heg geslingerd. Vreeselijk verminkt en bewusteloos werd hij naar het Alge meen Ziekenhuis te Zutphen vervoerd, waar hij te middernacht, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is overleden. Nieuw experiment in Amerika ansch ver beterhuis voor meisjes. New York (V.D.) In het verbeterhuis voor meis jes te Framington in Massachuseits past men een geheel nieuwe methode toe. Voor de gevangenen zijn cursussen ingesteld om zich op het gebied van de kunst te bekwamen. De resultaten die dit heeft opgeleverd, heeft men inmiddels reeds kunnen zien in de „public gallery" te New York. Aan het gevan genispersoneel is een speciale onderwijzeres toege voegd, die haar leerlingen medeneemt buiten het gevangenisterrein, voor het schetsen van land schappen en bijwijlen in groepjes van acht, naar het museum in Boston. De methode blijkt een groot succes te zijn. Bij de meisjes wordt nieuwe belangstelling gewekt en elk \an haar werkt naarstig teneinde voor het volgen der cursussen in aanmerking te komen. Do beste leerlinge verricht arbeid in een juwe lierszaak. Vele van de gemaakte schetsen en teekeningen betreffen het gevangenisleven. Alle afgebeelde figu ren zijn echter gezichtloos, daar men is overeenge komen, dat men geen gezichten van gevangenen aan de wereld zal toonen. ZONDERLINGE DAAD. De politie te Amsterdam heeft een 54-jarigen werk- loozen timmerman aangehouden, die verdacht wordt zich te hebben schuldig gemaakt aan brandstichting. De man had Donderdagochtend in de vroegte, ter wijl hij ietwat aangeschoten was, waarschijnlijk uit baloorigheid door een gebroken ruit van het onder huis van een onbewoond perceel aan het Leidsche- plein, vlak naast het politiebeureau, een scheut ben zine gegoten en deze vervolgens in brand gestoken. Het vuur doofde echter onmiddellijk weer uit. Een agent, die op een afstand het gebeurde gadesloeg, heeft den man ingerekend. Hij is in het bureau opge sloten. Door de Provinciale Commissie tot bevordering van de Rundvecfokkcrij in Noordholland werd gister, Vrijdag 20 April 1934, in den Bergerhout te Alkmaar, de jaarlijksche Centrale Stierenkeuring gehouden. Van fokkerszijde was weer groote belangstelling, zoowel uit onze provincie als daarbuiten. De prijzen, die voor de eenjarige stieren werden gemaakt, waren f 50 d f 75 hooger dan vorig jaar, maar van een vluggen handel kon desondanks niet worden gesproken. We hoorden prijzen noemen van f 250, f 300 en f 325, een uitblinker voor f 400. De uitslag der keuring was als volgt: Éénjarige stieren, geboren 1 April 1933 of later: In de eerste klasse werden geplaatst: Trijntje's Henriot van Jn. Blauw Pz., Stonipctoren; Frans Wo- dan 40 van A. Francis, Schagen; Marie's Wodan van P. Waal, Beemster; Hollander 6 van firma Ruijter, Beemster-Blokker; Frans Constantijn 1, van N. D. Kaan, Wieringerwaard. In de tweede klasse werden geplaatst: Henriot Ma- rie 10 van P. Otjes Mz., Beemster; Frans Constan tijn 30 van N. D. Kaan, Wieringerwaard; Frans Meine 17 van Gebr. Sleutel, Wieringerwaard; Hol lander 8 van firma Ruijter, Beemster-Blokker. Éénjarige stieren, geboren 1 Januari—31 Maart '33. Geplaatst werden in de eerste klasse: Henriot 3 van P. Konijn, Venhuizen; Wodan Frans 24 van J. Schenk Kz., Wieringerwaard; Frans Max 83 van K. Schenk Kz., Wieringerwaard; Hollander 4 van firma Ruijter, Beemster-Blokker; Frans 12 van A. IJ ff, Beemster. In de tweede klasse werden geplaatst: Sneek's Meine van K. Metselaar, Twisk; Excellent 11 van J. Meurs, Oostwoud; Meine 24 v. Jb. Wiering, Zwaag- dijk; Meine Henriot van C. Stapel Pz., Hoogkarspel; Dora's Meine van N. Ruijter, Beemster; Frans E, van A. Brak Jr., St. Maarten. Tweejarige stieren: In de eerste klasse werden geplaatst: Thompson van P. Spaan e.a., Oterleek; Karei van M. Bakker Sz., Oosterland, Wieringen; Frans Wodan 25 van H. Nobel, Barsingerhorn; Blok Zeppelin van K. Reijne. Barsingerhorn. In de tweede klasse werden geplaatst: Albert van N. Kaan Kz., Wieringerwaard; Blok Max 11 van Jb. Th. Broersma, Lutjewinkel. In de derde klasse werden geplaatst: Albert van Arie Bloem, Ooster-Blokker; Frans Meine 6 van Jb. Bijvoet Gz., Koegras; Klaziena's Meine. van J. A. Moojj, Wieringerwaard; Frans 191 van van Twuij- ver e.a.. Uitgeest; Nico van Wed. D. N. Mulder, Wie- ringen; Mina's Frans van K. Zijp, Twisk; Frans Max 82 van E. Koster Pz., Wognum; Excellent 2 van J. Meurs, Oost woud. Van de driejariqe en ondere stieren werden in de eerste klasse geplaatst en kregen een premie van f25: Constantijn Frans van F. A. F. Groneman, Wie ringerwaard; Hendrik van W. Jimmink Hz. e.a., 't Zand; Worteltje's Wodan van D. Hoogland. Scha- gerwaard; Blok Max 9 van J. E. J. Kramer, Burger- brug. Bij de redding der „Tsjeljoeskin-"beman« ning. Moskou. Het Tass-agentschap meldt eenige bij zonderheden over de moeilijke omstandigheden, waar onder de redding der bemanning van de „Tsjeljoes- kin" moest geschieden. Wegens het gevaar, dat de vliegtuigen niet zouden kunnen dalen, had men elk toestel voorzien van val schermen, waaraan proviand, accumulatoren en zelfs een kleine motor en een dynamo op het ijs konden worden neergelaten. De landingen zijn echter gelukt, maar toch hebben de valschermen goede diensten bewezen. liet toe stel van den vlieger Molokof bood, naast den piloot en den mecanicien, slechts ruimte voor één, hoogstens twee passagiers. Molokoff liet nu van de valscher men haastig twee vreemdsoortige hangmatten ma ken, die aan den vleugel en dtn romp van zijn vliegtuig werden bevestigd. In elke hangmat werd een passagier gestopt, voor wien de tocht natuurlijk allerminst aangenaam was, daar bij den sterken wind en vorst de hangmat en de kleeding van den bijna onbeschutten passagier met ijs bedekt werden, doch niettemin zijn de tochten goed volbracht Molokoff alleen heeft 39 schipbreukelingen van het ijs naar het vasteland gebracht; zijn vernuftige uit vinding heeft het reddingswerk aanzienlijk bespoe digd. Met een pijpleiding van de Bataafscha petroleummaatschapplj. Door een mili taire patrouille verjaagd. Ten vervolge op een bericht, dat de 1ste luitenant P. L. van Hemert met een halve brigade militairen op verzoek der Bataafsche Petroleummij. naar Kloeang is vertrokken om aldaar de streek van een olifantenplaag te bevrijden, deelt het Pal. Nbl. thans mede, dat het hem is gelukt, een kudde van ongeveer vijftig olifanten te verdrijven, waarbij drie vrouwe lijke exemplaren werden neergelegd. De pijpleiding der B.P.M. was danig beschadigd doordat de olifanten er mee aan het spelen waren geweest. De pijpen, die op verhoogingen staan, laten geen voldoende ruimte voor de beesten om er onder door te gaan; daarom zetten zij hun ruggen er onder, hetgeen begrijpelijkerwijs funeste gevolgen voor de olieleiding ten gevolge had. Na een verbijlf van 7 dagen is de patrouille weer naar Palembang teruggekeerd. ONTPLOFFING IN VUURWERKFABRIEK IN OHIO. Eenige slachtoffers; groote schade. Uit Dayton (Ohio). In de vuurwerkfabriek alhier heeft dezer dagen een oncploffing plaats gehad, waar door drie arbeidsters werden gedood en vier anderen zwaar gewond. Twee fabrieksgebouwen geraakten door deze ontploffingen in brand en werden in de asch gelegd. Van verscheidene huizen in de omgeving werden de ruiten vernield. DIMITROF CONTRA GOERING. Binnenkort zal bij een uitgeversmaatschappij te Amsterdam verschijnen „Dimitrof contra Goering" (Bruinboek II), Onthullingen over do werkelijke brandstichters van den Duitschen Rijksdag. Ingeleid door Dr. D. N. Pritt, kings counselor. Bijdragen van Komain Rolland, Theodor Dreiser, Lion Feuchtwau- ger en Georgij Dimitroff. Opgenomen zijn tot dusverre nergens gepubliceerde documenten, verklaringen, brieven en foto's, een uitvoerige Dimitroff-biografie en de eerst gepubliceerde bijdrage van Georgij Dimi troff „Wat beoogden de Nationaai-Socialisten met den Rijksdagbrand?" Jf Is het niet aardig? Ook mijn JAPONNEN koop ik er altijd. Je kunt er wat fijn winkelen. Reuze keus en beslist niet duurder dan bij wie ook. Je moet er ook eens gaan kijken. Ze brengen geregeld wat nieuws. Ik zeg altijd maar: jr GU kunt het GOEDKOOPST koopen bij MOLENSTRAAT A SCHAGEN Prima emaille Broodtrommels 12.7S 18-els Twisted Matten 2.75 6-cls Twisted Matten 11.20 Kopjes, wit porcelein, met gondrand 00 cent 0 stuks Dito groote Theepotten 50 cent Koffiekan f 0.80 2<-deelig Tafelservies, met goudrand t8. Nog enkele prima Nikkelen Theelichtjes f 1. Noteering Paardenvleesch. Magere Lappen 30 ct. p. pond 4 pond Doorr. Lappen f 1.— Riblappen 35 ct. p. pond Fijne Baklapen 40 ct. p. pond Gehakt. 4 pond voor fl.— Roastbief, extra malsch 45 ct. p. pond Rollade, mager, of doorregen, 3 pond voor fl.— Fijne Biefstuk 60eLp. pond Prima Rookvleesch, gesneden 35 cL p. half pond Aanbevelend, VET EN SPEK. 5 pond dik vet gerookt Spek f150 5 pond mager Rookspek f 1.75 5 pond gedraaid Varkensvet fl.25 5 pond versch vet Spek f 1.25 Metworst Bloedworst Leverworst 3 pond Saucijzen 3 pond Rund- en Varkensgehakt 25 ct. p. pond 30 ct, p. pond 20 cL p. pond f I.- fl.- met Emaille KEUKEN-ARTIKELEN! Gieters, Harken, Slangen, enz. enz. U staat verbaasd over zulke lage prijzen. der Kxtra versterkt orkest. Toegang alleen op introductie, welke bij do leden verkrijgbaar zijn. op Zondag 22 April a.s., in 't Dorpskoffiehuis. Opgevoerd zal worden vijf mu zieknummers en hel kluchtspel in drie bedrijven: Entrée 60 ct., bel. inbegrepen. Donateurs vrijen toegang op vertoont van kaart. VOOR DE PINKSTERENI met remnaaf f 27.50. NOORD. SCHAGEN. Tevens te huur, 6 ct. per K.M. koopt U op 't oogenblik het voordeeligste bij VAN GEELEN, daar wij wegens plaatsgebrek tijdens dc verbouwing onze prijzen extra hebben verlaagd. - Kom eens kijken naar onze enorme keuze, of schrijf even een briefkaartje, dan komen wij met een mooie collectie bij U thuis en kan U op Uw gemak uitzoe ken. Profiteert van deze buitengewone aanbieding.

Schager Courant | 1934 | | pagina 10