DE NIEUWE HELD. Herdenking van een bloedig wapenfeit U OMGEVING DE MOOISTE FOTO BAYER (Tweegesprek.) Krantenbericht: De Sowjetregeering heeft een nieuwe onderscheiding ingesteld voor burgers, die blijk geven van daden van moed in dienst van den staat Zij zullen kosteloos de cinema mogen bezoeken, op vacantie dagen gratis per spoor mogen reizen, en de trams door het voorbalcon mogen binnengaan. Stalin: Kameraad Pjotr, dat heb je p r a c h t i g ge daan daar met onze kameraden van de „Tsjeljoeskin". Als jij en onze andere kameraden er niet geweest waren, en jelui je niet zoo heldhaftig hadden gedra gen, hadden alle opvarenden een wissen dood ge vonden in het barre ijs. Ik ben trotsch op jelui, ka meraden. Het heele land is trotsch op jelui. Ik heb besloten jelui, je raadt het noit! tot Held te ver klaren, tot Nationalen Held. Pjotr: Maar kameraad Stalin, wij hebben toch niet anders gedaan dan onzen plicht, onzen kameraad- schappelijken plicht! Stalin: Dat kan wel; maar ons volk heeft behoefte aan Helden, die het kan vereeren en waaraan het een voorbeeld kan nemen. Wij hebben nog veel te weinig Helden. Pjotr: Maar het heeft toch genoeg aan uw schit terend voorbeeld, kameraad Stalin. li is toch d e Held de onovertroffen en onovertrefbare Held, na Lenin en Marz. Stalin: Stil, kameraad Pjotr, Lenin en Marz zijn dood. En wat mij betreft ,ik ben een klasse opzich- zelf. Naast mij is nog voldoende plaats voor ondergeschikte Helden. Pjotr: Als u dat zoo ziet, kameraad Stalin! Stalin: Precies", zoo zie ik dit Ik heb dus besloten jeloi voor de oogen van ons volk uit te roepen als Nationale Helden. Pjotr: Zeer vereerd, kameraad Stalin. Zeer geroerd (Plengt een traan). Het is het hoogste geluk, dat ik ken door u, kameraad, tot Held te worden uit geroepen. (Valt Stalin om den hals.) Stalin: Zoo Pjotr, voortaan mag je nu wanneer je vacantie hebt, kosteloos met onze treiuen reizen en voor noppes in den bioscoop. Versta je: voor noppes! Pjotr: O, kAmeraad Stalin, hoe ben ik getroffen. Dat bad ik nooit, nooit durven hopen, dat ik d&t nog eens zou beleven! Nu begin ik my eerst Held te gevoelen! Stalin (grijpt Pjorts band): Kameraad, dat is nog niet alles! Dat is toch nog niet voldoende be looning voor een Held als jij! Vindt je wel? Pjotr: (Staart vol verwachting Stalin aan). Stalin: Je mag voortaan ook, wanneer je met de tram mee wilt, instappen via nu, raad eens? het voorbalconl Is dat even wat? (Slaat Pjotr op den schouder.) Pjotr: Wankelt, Valt in zwijm in Stalins armen. Doek. („Algem. Handelsblad.") De wrakresten van de „Kopenhagen". In Denemarken hecht men nog niet veel waarde aan het bericht Dezer dagen hebben we gemeld, dat te Kopenha gen een telegram uit Sydney was ontvangen, waarin meegedeeld wordt, dat opvarenden van het Finsche zeilschip Lawhill op eenige honderden mijlen afstand van Australië wrakresten van het sedert December 1928 vermiste Deensche schoolschip „Kopenhagen" ge vonden hebben. Volgens de meening van den kapi tein van de Lamhill zou de „Kopenhagen" op oen ijs berg geloopen zijn. Voorloopig hecht men in Denemarken nog niet veel waarde aan dit bericht aldus de corr. van de N. R. Ct. te Stockholm. De reeder van de Lawhill, Erics son te Mariehamntf op de Alandsei landen, heeft ver klaard, dat het schip den zesden April te Port Ade- laide is aangekomen en niet to Sydney is geweest, hoewel dit volgens het telsgram wel het geval zou zijn. Daarentegen is een ander schip van Ericsson's vloot den zevenden dezer te Sydney aangekomen. Ericsson heeft van den kapitein van de Lawhill nog geen medcdeeling over de vondst ontvangen. Er kan aan herinnerd worden, dat een jaar geleden de Noorsche tankboot Thorshavn een dekluik mee bracht, dat bezuiden Tristan da Cunha opgevischt was en dat naar men vermoedde van de „Kopenha gen" afkomstig zou zijn. Hoewel het aan een nauw keurig deskundig onderzoek is onderworpen, heeft men niet kunnen vaststellen, dat dit werkelijk het geval was. Vermoedelijk zal het comité van de ouders van de 45 leerlingen, die zich aan boord van de „Kopenhagen" bevonden, zich telegrafisch met den kapitein van de Lawhill in verbinding stellen. Het comité beschikt over een belangrijk bedrag voor na sporingen. Gevangenen ontsnapt En opnieuw ingerekend na opwindende Jacht. Londen: Maandagavond hebben vijf jeugdige gevangenen uit Durham Goal, die korten tijd geleden te werk waren gesteld in de buiten gebruik zijnde ge vangenis van Northallerton, voor het verrichten van herstellingswerkzaamheden, kans gezien te ontsnap pen en er met een auto vandoor te gaan. Dinsdagoch tend vroeg werden zij echter te York weer gepakt. Deze snelle aanhouding was het resultaat van nau we samenwerking tusschen de gemeentepolitie van York en die van North Ridding. Onmiddellijk na ontvangst van het bericht der ontsnapping en de mededeeling, dat de mannen in de richting van York vluchtten, hebben beide politie diensten hun patrouilles, zoowel die te voet als de motorbrigades, gemobiliseerd, teneinde hen op te van gen. De auto met de voortvluchtigen passeerde, zon der dat de inzittenden zulks bemerkten, de verde'<t opgestelde politiemannen, in het Noordelijke voor stadje Clifton Green, om vervolgens op een barri cade te stuiten. Het eenige wat er voor de vluchte lingen opzat, was een zijstraatje in te slaan, welke op fle rivier uitloopt. Toen zij den oever naderden beseften de mannen hun benarde positie. Zij remden op het laatste oogenblik, maar de wagen reed door en verdween in de diepte. Drie der inzittenden die ach terin gezeten waren, wisten zich uit den wagen te werken, den kant te bereiken en te verdwijnen :n de richting Clifton Ings. De beide andoren, die moeite hadden zich te bevrijden, konden door de politie, die inmiddels naderbij gekomen was, worden gear resteerd. De nasporingen naar de drie overigen wer den voortgezet. Men had succes, want op twee mijl af stand van York trof men de mannen aan in e-n schuur. Zij werden ingerekend en naar het hoofd bureau van politie te York overgebracht, om daarna naar Northallerton te worden getransporteerd. De auto is uit het water opgehaald. Uit den grooten wereldoorlog. De lan ding van de Engelsche vlootmacht te Zee- brugge. In den nacht van 22 op 23 dezer, verjaardag van Sint-Joris, zal het zestien jaar geleden zijn dat een deel van de Engelsche vlootmacht, na een geweldige beschieting, tqt een landing op het havenhoofd to Zeebrugge, op de Belgische kust, overging. Vele Brit- sche zeelieden en Duitsche militairen lieten bij dit stoutmoedige wapenfeit het Jeven. Deze episode uit den wereldoorlog zal Maandag a s. te Zeebrugge worden herdacht Verscheidene afdcelin- gen van de British Legion, delegaties van Belgische oud-strijdersvereenigingen en van de Britsche vloot zullen deze herdenking bijwonen. Aan den voet van het Britsche monument te Zeebrugge zullen bloe men worden gelegd. IT DE HAREN KARSP F. 1 DIRKSHORN. Onder leiding van den heer L. Doekes werd ten huize van den heer Pijper de Algemeene Vergade ring V8n de Coöperatieve Boerenleenbank te Dirks- horn gehouden. De Voorzitter verwelkomt op hartelijke wijze de le den en de pers en zegt verder: 't Is nog altijd het juk van de crisis, dat op onze schouders drukt. Toch schijnt er eenige verbetering in den finantleelen ach terstand te komen. Hopen we. dat die verbetering zal standhouden. Ook met het oog op onze Bank. welke den slechten toestand zeer ondervindt. In de laatste jaren is het verantwoordelijkheidsgevoel op een zeer zware proef gesteld. Het voldoen aan zijn verplich tingen is voor velen een moeilijke taak gebleken on der de voortdurende tegenspoed. En toch is dat de eerste eisch, om weder tot de normale toestanden te rug te keeren, want zonder crediet kunnen we de zaken niet in het rechte spoor houden. Uit de presentielijst blijkt, dat 87 leden aanwezig zijn. De waarnemende secretaris, do heer Wartenhorst, leest nu de notulen, die zonder opmerkingen worden goedgekeurd. Hierna volgt de rekening van den kassier. Zij was vooraf aan de leden toegezonden en wordt zonder be merkingen vastgesteld. Uit het jaarverslag van den kassier noteerden we het volgende. De Boerenleenbank telt op het oogen blik 147 leden. In het afeeloopen jaar werd ingelegd een bedrag van f 105192.86 en terugbetaald f 10621.62. Het saldo der inleggers was f 17848.60. In loopende rekening werd uitgegeven f 165364.84 en ontvangen f 17351531. Van rekeninghouders is nog te vorderen f 46487.09 en is nog verschuldigd f 10685.58. Aan depo sitoobligaties loopt nog een bedrag van f 9000. Er is een winst gemaakt van f 1490.83, waardoor de reserve weder is gestegen. Dit wat het finantieele gedeelte betreft Voorts zijn de vergaderingen van het Be stuur en den Raad van Toezicht geregeld gehouden, terwijl de controle niet Is tekort geschoten. Aanmer kingen op de administratie behoefden niet te worden gemaakt, ook niet vanwege de Centrale. De Voorzit ter dankt den kassier voor zijn accuraat werk en zijn verslag. Bij de thans volgende verkiezingen worden met bij na algemeene stemmen herkozen tot lid van het Bestuur de heer L. Doekes en tot lid van den Raad van Toezicht de heer J. Wartenhorst. die beiden hun benoeming weder aannemen. Bij acclamatie worden herbenoemd tot plaatsvervangende bestuursleden de heeren D. Swart en M. de Pee. De Voorzitter deelt mee. dat de rente onveranderd is gebleven. Naar aanleiding van de reserve ontspint zich een geanimeerd debat over winst, en dubieuse winst, in verband met dubieuse posten in de boeken. Deze vriendschappelijke besprekingen zullen stellig het inzicht der aanwezigen zeer hebben verhelderd. Bij de rondvraag geeft de heer Hagenaar den wensch te kennen, dat een borg bij eventueele op schorting der aflossing hierin wordt gekend cn dat bij totale aflossing de borg daarvan bericht ontvangt van den kassier. De kassier zal met dezen wensch gaarne rekening houden. De Voorzitter sluit nu de vergadering met dank aan de leden van het Bestuur en den Raad van Toe zicht voor het werk en aan de vergadering voor de rustige besprekingen. Honen we op een beteren tijd, want slechts met moeite houden velen het hoofd ho ven water. Onze Bank en ook de Centrale zijn ech ter nog krachtig genoeg om de stooten op te vangen. W F. R I V C E V Werkverschaffing. De Minister van Sociale Zaken acht het wensche- lijk de vergoeding, welke voor het gebruik van eigen waterlaarzen aan de bij de werkverschaffing geplaatste werkloozcn tot nu toe werd uitgekeerd op een vast bedrag te bepalen. Nu de prijzen voor dergelijke waterlaarzen niet onbelangrijk zijn gedaald en ook het onderhoud minder uitgaven vergt, wordt het juist geacht deze vergoeding in het algemeen tegelijk op een lager bedrag te stellen. M-i.v. 1 Mei a.s. zal als vergoeding voor het gebruik van eigen waterlaarzen aan de tewerkgestelden voortaan niet meer worden betaald dan f 030 per man per week. Woningbouw. Dat de bouwnijverheid in onze gemeente nog lang niet stil ligt, bewijzen de jaarcijfers over 1933. In dat jaar werden n.1. 71 bouwvergunningen verdeeld, waarvan 61 betroffen niuewbouw (39 woonhuizen, 15 bedrijfsgebouwen en 7 andere gebouwen) en 10 verbouw (4 woonhuizen, 5 bedrijfsgebouwen, 1 an der gebouw). Het aantal gereed gekomen woningen bedroeg 51 tegen 78 in 1932 en 48 in 1931; dat der opgerichte woonketen 10, tegen 7 in 1932 en 15 in 193L Feestavond ten bate der Kleuterschool, in Cinema de Haan te HippolytnshoeL Woensdagavond gaf bovengenoemde Kleuterschool- vereeniging een feestelijke bijeenkomst in de bios coop van den heer de Haan. Hoewel geen enkele kleuter aanwezig was, was deze avond toch bestemd als propaganda voor deze nuttige instelling, die zoo als bekend hier geheel met particuliere middelen werd tot stand gebracht. Mevr. de Haan—Bosker heet in een gepaste speech de aanwezigen van harte welkom, waarna direct wordt overgegaan tot het zeer uitgebreide programma, dat met zorg was sa mengesteld uit vrijwillige krachten, allen dus dilet tanten. Eerst hooren wij den heer M. Kooy, die eeni ge liederen voordraagt, welke er direct al „in" ko men. Dan komt een pittige „kleuter" op het tooneel, n.1. Miekje Kort, die met een zuiver, helder stemme tje en zoo vrij als een vogeltje een liedje, getiteld „Jantje" zingt. Deze twee nummers oogstten oen geweldig applaus. Nadat de heer Niek Klomp eon stuk gedeclameerd heeft, volgt de topic van den avond, het tooneelstukje „Spreekt met Jansen en 't komt in orde". Een en ander stond onder deskundige leiding van Mej. Gr. Bosker Jd. Dit komische stukje had een overweldigend applaus in ontvangst te nemen. Het zou geheel onnoodlp zijn hier namen van medespc- lenden te noemen. liet is voldoende op te merken, dat het alle oud gedienden waren en dus het spel in één woord subliem was, zonder uitzondering. Het programma wordt voortgezet niet zang door den heer Kooy en eenige goed gezongen schlagers door mej. Tr. Bruul. Dan treedt de heer Jannes Bos ker voor het voetlicht en geeft eenige staaltjes van zijn goocheltoeren ton l>este, welke zeer in den smaak vallen van de aanwezigen; natuurlijk werd er „bar" gelachen. Dezelfde krachten als tevoren komen dan nog eens weer met hetzelfde succes. Wij kunnen echter niet nalaten de aparte baby-dans to vermelden, waar de heer J. N. Bruul zoo veel werk aan heeft besteed. Keurig in een woord gezegd. Tot slot volgt het op treden van de Hawaian Girls, die eenige mandoline soli ten gehoore brengen met piano begeleiding van den heer J. N. Bruul. Méj. Metselaar verzorgt hel vocale gedeelte en zingt daarbij, en dan wanneer het applaus afgezakt is, dankt Mevr. de Haan-Bosker met een korte toespraak allen die dezen avond zóó deden slagen. Natuurlijk werd een geanimeerd bal het einde van dezen pracht-avond. GEMEENTE WIERINGEN. Burgerlijke stand van 13 t.m. 19 April 1934h Geboren: Janna, dochter van J. Hof <*i A. Boers; Emma. dochter van S. Blom en E. Hoekstra; Fenje Alberdina, dochter van S. IJzer en Z. Luppens; Hu- bertus Josef, zoon van A. C. Kemmeren; Jacobus Ar- noldus, zoon van B. v. Leeuwen en G. W. ten Wolde. ANNA P AU LO XV NA Portret-Atelier JAC. DE BOER Keizerstraat DEN HELDER BHEEZAND. Ouderavond School IL Na een inleidend woord van het hoofd der school, den heer B. de Vries, waarin deze mededeelde, hoe door een klein tekort aan kinderen het aantal leer krachten van 5 op 4 is gekomen, betoogde de heer Vergaaij de wenschelijkheid en mogelijkheid het daarheen te leiden, dat er weer vijf komen. De klassen tellen nu ruim 50 en ruim 40 leerlin gen, verdeeld over twee leerjaren, zoodat aan elk individueel kind slechts weinig aandacht besteed kan worden. De jongste en de minder goede leerlin gen zullen daar 't meeste van te lijden hebben. Het kind kan zich tegen deze verslechtering niet venve ren, de ondenvijzer wel. Het doel is dan ook niet do taak van den laatste te verlichten, doch het kind in bescherming te nemen. De strijd om 't bestaan zal steeds moeilijker worden; het is dus zaak de jeugd zooveel mogelijk mee te geven. De groote werkloos heid onder de jonge ondenvijzers zal het mogelijk maken tegen f 10 per week een volledig bevoegde leerkracht te krijgen. Spr. meende zelfs in deze tij den op een klein offer voor deze zaak te mogen re kenen. Wat men daarvoor van 't gezinsinkomen be steedt. komt de gemeenschap te goede en als 't deze niet goed gaat, ondervindt het huisgezin toch ook den terugslag. Over het geopperde plan werden nog eenige dis cussies gevoerd, wanrna een commissie werd ge vormd .die zal onderzoeken of hiervoor voldoenden steun van ouders en andere voorstanders van open baar onderwijs te verwachten is. Wanneer U Iets koopt, dan onderzoekt U en over tuigt U zich van de goe de kwaliteit. Zoudt U bij een geneesmiddel minder zorgvuldig te werk gaan? Onderzoent ook hier pre cies, door op het Bayer- kruis te letten, dat echt heid en goede hoedanig heid der Aspirin-tabletten garandeert. tc- ltiftand vprkrijgbaor In co oranjo-bandbulsjpt van abl. 70 ct*. an oranjazakja* van 2 tabt. 10 cl*. SCRonnr Woensdagavond had de begrafenlsvereeniging „De Laatste Eer" hare jaarvergadering belegd in het lo kaal van den heer Timmerman. Er waren 41 leden ter vergadering aanwezig, toen de Voorzitter, de heer R. Wognum, de vergadering opende. Spreker deed uitkomen dat ook het elfde vereenigingsjaar weder een goed jaar was geweest voor de vereeniging. De weinige begrafenissen waren niet alleen een finanti- cel voordeel, doch stemden ook uit anderen hoofde tot blijdschap. De secretaris, door huiselijke aangelegenheden ver hinderd, werd deze keer vervangen door den heer G. Duinmeijer, die de notulen las en daarna een uit voerig jaarverslag, waaruit we zagen, dat de vereeni ging 792 leden telde op 28 Februari, verdeeld over 257 gezinnen. Verder waren er 5 donateurs ingeschreven. Veel bijzonders was er niet voorgevallen, zoodat het Bestuur slechts één keer bijeen was geweest. Veran deringen in bestuur en personeel hebben niet plaats gehad. Klachten over het werk kwamen niet binnen, wel daarentegen bewijzen van hooge tevredenheid. Met dank aan allen, die zich in het belang van de vereeniging hadden diensthnar gemaakt, en met de beste wenschcn. eindigde dit verslag. De Voorzitter bracht hiervoor den afwezigen secre taris dank. Hierna deed de penningmeester, de heer J. Hoog land Cz., verslag van de finantieele zaken, waaruit viel aan te teekenen, dat de ontvangsten, waaronder oen batig saldo van het vorig dienstjaar ad f 773.93, f 1769.17 hadden heloopen. en de uitgaven f 608.10, zoodat het bezit op het einde van het boekjaar f 1161.07 bedroeg. Door de finantieele commissie was een richtig be heer geconstateerd, zoodat de rekening kon worden goedgekeurd door de vergadering. Penningmeester en commissie werden bedankt. P.en voorstel om In het komende jaar geen boete te heffen voor vprgadering-verzuim. werd aangenomen, nog aangevuld met het idéé van den heer P. Kos. om aan de getrouwen een gelaeie te offreeren. Dit laat ste echter hij wijze van proef. De aftredende bestuursleden, de heeren R. Wog num. C. Delver en F. Mosk, werden allen met 40 van de 41 uitgebrachte stemmen herbenoemd. Ze na men deze benoeming weder aan, met dank voor het in hun gestelde vertrouwen. De heer J. Ridder had schriftelijk te kennen gege ven. als droger te bedanken, dit met het oog op zijn leeftijd. Het bestuur respecteerde deze ontslagaan vrage. zij het noode, daar de heer Ridder van de oprichting van de vereeniging af, altijd een zeer correct drager is geweest. De Voorzitter stelde voor. het ontslag eervol te ver- leenen en zegde dank aan Ridder voor alles wat hij met zooveel amhitie had verricht. Applaus. De secretaris loofde nog de wijze waarop de echt- genoote van Ridder de kleeding steeds verzorgde. De heer C. Kreiigsmnn gaf nog enkele dingen weer. verhandeld in de hondsvergadering. Hiervan gaf dit bind -irige week verslag. Een bestuursvoorstel, om bij wijze van proef, en alleen déér, waar het noodig is. een derde volgkoets in te lasschen. werd aangenomen. Aanvankelijk werd dit door de heeren Kooij en Kos bestreden, welke heeren liever de reserve wat storket zagen groeien. Ze verlangden echter geen stemming en konden zich ten slotte wel met het bestuursvoor stel vereenigen. Ingekomen was een brief van den heer C. Duin Wz, waarin werd gewezen op het begraven met autos. Het Bestuur zoowel als het Rondsbestuur voelden hiervoor nog niet alles. Echter zal het idéé in over weging worden genomen. Tot leden van de finantieele commissie werden aangewezen de heeren P. de Jongh. A. Duinmeijer en F. Mosk. Bij het Bestuur worden nog sollicitaties ingewacht voor een reserve-drager. Rondvraag. De heer W. Kooij zou liever wat vroeger in het jaar vergaderen. De avond korten en het landwerk eischt meer tijd. Een vroeger vergade ren zou z.i. meer menschen trekken. De Voorzitter zegde, indien mogelijk, hiervoor alle medewerking toe. De heer S. de Jong stelde voor om een adres tfl richten aan het Gemeentebestuur voor een automa tisch zinkapparnat op hef kerkhof. Dit verzoek zal door het Bestuur worden ingewil ligd. Op voorstel van den heer IJ. Minkema werd het Bestuur een klein crediet gegeven, om hiervoor, en zulks in overleg met den betrokken persoon, een pas send blijk van waardeering te koopen voor den heer J. Ridder. Hierna sluiting. Z tJ P E T ZAND. Woensdagavond is het 2e gedeelte van den biljart wedstrijd tusschen de clubs „de Carambole" en „de Nachtegaal" alhier bij den heer de Wit gespeeld. De daarvoor door „de Nachtegaal' beschikbaar gestelde medaille werd glansrijk door deu club ..de Caram bole" gewonnen. De nog jonge club heeft daardoor de drie dezen winter gespeelde wedstrijden allen met groote voorsprong gewonnen en daardoor een 4-tal mooie prijzen in de wacht gesleept. Het ligt In de bedoeling het volgend seizoen a.s. herfst meerdere wedstrijden fe organiseeren. waarhij we hopen dat de leden alsdan hun krarhten op dezelfde manier al? to* heden zullen onplooien De wedstrijd van j.1. Woensdag gaf den volgenden uitslag: Naam te maken car. gew. car. beurten gew. Watertor 100 62 16 3.88 Strooper 45 45 16 2.81 K. Snaas 50 29 13 2.23 Glas 50 50 13 3.85 D. Boekei 200 55 10 530 J. Vogelzang 50 50 10 5.— G. Snaas 180 116 20 5.80 J. SI ijkerman 35 35 20 1.75 C v. Mook 80 61 18 3.40 Truiman 55 55 18 3.06 J. Snaas 160 160 15 1066 P. Vader Cz. 135 112 15 7.47 R. Delver 40 19 12 138 J. Wetj 30 30 12 230 J. de Wit 50 50 20 230 P. de Wit 50 50 20 230 SCHAGERBRUG. We venvijzen naar de advertentie in ons blad, waarin een samenkomst alhier op a.s. Zondag wordt aangekondigd. GEMEENTE ZIJPE. Burgerlijke stand van 13 t.m. 19 April. Geboren: Lucas, zoon van Gerhard Wilhelm Stöve en van Magdalena Kectc; Gerardus Jacobus, zoon van Nicolaas Gerardus Verduin en van Maria Dek- l;er; Catharina, dochter van Jan Ploeger cn van Ja- coba Kouwenberg; Catharina Anna Maria, dochter van Nicolaas Hoebe en van Johanna Groen. Ondertrouwd: Arle Jan Eriks, oud 23 jaar, vee houder te Den Helder, cn Elizabetb Sleutel, oud 19 jaar, alhier; Hermanus Juurlink, oud 24 jaar, land bouwer te Medemhlik, cn Maria Elisaheth Klaver, oud 23 jaar, alhier; Willem Eriks, oud 25 jaar, vee houder, en Geertje de Boer, oud 21 jaar, beiden alh. Jan Dekker, oud 28 jaar, tuinbouwer te Oude Nie- dorp, en Jannetje Burger, oud 24 jaar, alhier. Getrouwd: Geene. Overleden; Guurtje de Wit, oud 69 jaar, echtge- noote van Jacob de Moor; Jozef Zwemmer, oud 1 maand, zoon van Jakob Zwemmer en van Neeltje Kocmeester; Trijntje Over, oud 87 jaar, weduwe van Floris Rezelman. W I KRING F RW AARD 5 Naar we vernemen, zal a.s. Dinsdag 24 dezer, van wege de N.S.B. do spreker Swemmeiaar een uiteen zetting geven van het Nationaal Socialisme. Voor ver dere bijzonderheden zie men advertentie in het num mer van heden. WINKET Door de afdeeling van de S.D.A.P. en den Winke- ler Bestuurdershond wordt ook dit ianr het Meifeest gevierd en wel op Zaterdag 28 April a.s. Medewerking zal daarbij worden verleend door de A.J.C. uit Alkmaar, terwijl als spreker de heer Van der Val!, eveneens uit Alkmaar, zal optreden. Voor nadere bijzonderheden raadplege men de ad vertentie in dit nummer. SINT MAARTEN GEMEENTE SINT MAARTEN. Ondertrouwd: Bruno August Rudoïf Ernst, oud 25 jaren, en Aaltje Ootjers, oud 30 jaren. Overleden: Catharina Maria Frankenhout, oud 4i jaren, echtgenoote van Willem Bij post. Marijtje Dammes, oud 83 jaren, weduwe van Jacob Bos, wo nende te Hoogwoud. L A v C, E N D IJ K Aan de grossiers in aardappelen is door de Neder- landsche Aardappel Centrale een circulaire gericht, waarin wordt medegedeeld, dat gehouden controle op erkenningen en vervoerbewijzen van z.g. venters lieeft uitgewezen, dat niet allen van de rechten en verplichtingen van de houders van bonboeken door drongen zijn. Door het afgeven van deze bonboeken heeft de N.A.C. een gedeelte van haar werkzaamhe den op de schouders van de handelaren gelegd in goed vertrouwen dat de daardoor verkregen facili teiten zouden vergelden met het nauwgezet in acht nemen van de daaraan verbonden verplichtingen. Er wordt op gewezen, dat het afgeven van ver voerbewijzen aan niet erkende handelaren een over treding der wet is, waarom wordt aangedrongen op stipte naleving der te dien opzichte geldende bepa lingen om het welslagen van de Regeeringsmaa.tre- gelen te verzekeren. NOORDSCHARWOUDE. Naar wij vernemen is het café. eigendom en be woond door den heer P. de Moe! alhier, in eigen dom overgegaan aan den heer G. Oud, alhier.

Schager Courant | 1934 | | pagina 14