Raad Harenkarspel. Een Huwelijk Radioprogramma WTVPJVnVPVT'FP SLOOTDORP. Zaterdagavond gaf de muziekvereeniging de Wie- ringcrmeerfanfare een uitvoering m hotel Smit al hier met medewerking van de gymnastiekvereniging W.M.T. De heiangstelling voor deze opvoering was van dien aard, dat de ruime zaal van het naar de eischen des tijds ingericht hotel tot in do uiterste hoeken bezet was. Na een openingswoord van den voorzitter, den heer J. v. d. Wal. werden door de Wie* ringermcer-fanfare eenige muzieknummers ten ge- hoore gebracht, welke werden afgewisseld door oefe ningen van de gvmnastiekvereeniging W.M.T. eeni- ge voordrachten van den hier goed bekenden humo rist, den heer L. Loozcn. welke het humoristisch gedeelte van dezen avond te verzorgen had en om wien onbedaarlijk werd gelachen. Ondanks het nog jeudig bestaan der belde ver- eenigingen. konden de opgevoerde nummers zeer goed worden genoemd, waarvoor het daverend ap plaus van het publiek wel het beste bewijs was. Ds. Fisher was dan ook zeker de tolk van alle aan wezigen. toen hij na afloop een woord van hulde bracht aan de beide vereenigingen voor het dezen avond gepresteerde. Tevens richtte Ds. Fisher een ernstige vermaning tot heide vereenigingen om voor al de onderlinge samenwerking en harmonie te be waren en wekte verder allen op. om zooveel moge lijk lid der vereeniging te worden of op andere wijze te steunen. In de pauze werden door eenige dames loten aan geboden, voor de verloting van een tweetal taarten tot versterking van de kas. De eerste prij.s een taart, met, opschrift „Steunt de Wieringermeer-fanfare" werd gewonnen door den heer J. de Jong alhier, do tweede, eveneens een taart met opschrift, viel ten deel aan een troepje jongelui, die hem wederom ter beschikking stelden van de gymnastiekvereni ging. waarna deze taart bij opbod werd verkocht voor den prijs van f2.50. Een gezellig bal sloot de zen succesvollen avond. HET G.E-B. OVEROEDRAOEN AAN HET PROV. ELECTR. BEDRIJF. De raad dezer gemeente kwam Zaterdagmorgen 10 uur ten raadhuizc in spoedeischende vergadering bijeen. Voorzitter de heer H. Nol et, burgemeester. Secre taris de heer G. H. Essing. De heer Duijves was afwezig. De Voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom en hoopte, dat de beraadslagin gen in liet belang der gemeente zullen zijn. De notulen van de vorige vergadering, voorgelezen door den secretaris, werden onveranderd goedge keurd en vastgesteld. Daarna was aan de orde het in de vorige raads vergadering aangehouden voorstel om het Gem. Electr. Bedrijf aan het Prov. Bedrijf over te doen. Zooals men in het raadsverslag in het nummer van 4 April j.J. heeft kunnen lezen, was de oorzaak van deze aanhouding de door vele raadsleden onvoldoen de verzekerde positie, van den administratcur-lijn- werker te Waarland na de overdracht. Volgens het ingekomen schreven is het P.E.X. niet bereid tot een verdere concessie betreffende de po sitie van den lijnwerker aan te gaan. In dit schrijven wordt er de aandacht op geves tigd. dat den ambtenaar een voldoenden anderen werkkring is aangeboden, welke hij erhter niet heeft aanvaard, zoodat een ander voor Dirkshorp is aan gewezen. Het P.E.X. wil nu den administrateur-lijn- werker in Waarland in dienst nemen en hem gedu rende de acht jaren, die hij recht heeft op wacht geld, zijn salaris tot aan het wachtgeld aanvallen. Het ligt niet in de bedoeling van het P.E.X. den adm.-lijnwerker tusschentijds te ontslaan als hij in staat blijft zijn werk tc vervullen en zijn plicht doet. De heer De Groot merkte op, dat er zeker niet veel meer aan te doen zal zijn. Het is wel zeker, dat de administrateur niet wordt ontslagen als hij zijn plicht doet. Zijn B. en W. eensgezind op dit punt? De Voorzitter antwoordde, dat de minderheid met gemengde gevoelens met het voorstel accoord gaat. De heer Dc Groot kon zich met de overname aan het P.E.X. vereenigen. Wethouder Dekker vroeg of de lijnwerker verze kerd is door het P.E.X. hij een eventueel ongeval. Wethouder De Vries zeide, dat het zelfstandige „aannemers" zijn. Ze komen niet voor de ziektewet in aanmerking. Nergens voor. Er wordt niet geplakt voor den heer Dekker. De heer Borst vond het wel wat vreemd, dat hij niet verzekerd is. Voorzitter meende, dat de man zich tot den Raad van Arbeid of iets dergelijks moest wenden. Wethouder DeVlter vond daï nog weer een nadeel voor den adm.-lijnwerker. De heer Francis was voor overname. Alleen de kwestie van den lijnwerker ging niet zooals spr. wenschte, maar spr. wilde het daarop niet laten strfenden en het gunstige voorstel van het P.E.X. aannemen. De heer Burger vond het P.E.N. een beetje kruime lig tegenover den ndministrateur-lijnwerker. Het P. E.X. neemt hem aan, maar verzekert hem niet. Dc heer II. Dekker wilde op het voorstel ingaan, Spr. was van oordeel dat de administrateur wel ver zekerd was, dat hij acht jaar aan het P.E.X. verbon den zou blijven als er niets gebeurde. De heer K. Doekens zeide dat tenslotte het go- .meentehelang hoven het persoonlijk belang ging en het gemeentebelang cischt de overdracht. Als de ad ministrateur ongemotiveerd zou worden ontslagen, kan de gemeente hem altijd nog bijstaan. De heer Francis merkte op. dat het den heer Dek ker zelf aanging, dat hij zich in Waarland vastgezet heeft. De betrekking in Dirkshom was wel goed ge weest. Daarvoor zouden zeker veel sollicitanten zijn gekomen. Do heer Bakker was het met den heer Burger eens. De administrateur is de dupe. Spr. kan zich er niet mee vereenigingen, het op deze manier over te doen. Dc heer De Groot vroeg of het net de kosten van de verzekering niet kan dragen door een kleine ta- riefsverhooging. De heer Bakker dacht dat de gemeente voor het wachtgeld van den administrateur aansprakelijk kon worden gesteld. De Voorzitter wees er op. dat men eenige jaren een ambtenarenreglement heeft aangenomen. Nu het moot worden toegepast, komt men er allemaal tegen op. Dan moet het reglement veranderd worden. Dc heer Bakker wilde een kleine aanvulling van de overeenkomst, n.1. de garantie van het wacht geld hij eventuecle ongeschiktheid. Wethouder De Vries zeide. dat de ambtenaar ook verplichtingen heeft. Hoewel hij daar niet aan vol daan heeft, is men hem toch heel mooi tegemoet gekomen. Het voorstel van B. en W. werd tenslotte z. h. st. aangenomen. De Voorzitter feliciteerde de gemeente met deze overdracht en was er blij over, dat deze n n was geschied, daar hem hekend was, dat het "volgend jaar alle gemeentelijke bedrijven zouden worden gedwongen aan het P.E.N. over te gaan. Eervol ontslag adm.-lijnwerker G.E.B. Het volgende punt der agenda vermeldde het voor stel van B. en W. om den adm.-lijnwerker van het G.E.B. met ingang van 1 Mei a.s.. gelijk met de op heffing van het bedrijf, eervol ontslag tc vcrlcenen. Aldus werd besloten. Verhuring gemeentewoning. B. en W. stelden voor. de gemeentewoning op de oude voorwaarden te verhuren aan Mej. W. Lan- jouw, voor onbepaalden tijd, waarmee dc raadsleden accoord gingen. Rondvraag. Bij de rondvraag werd door den heer K. Doekes gevraagd naar de resultaten van het schrijven van B. en W. aan den Minister omtrent het verstrekken van huurtoeslag aan de arbeiders. De Voorzitter antwoordde, dat B. en W. geen ant woord hebben ontvangen, maar dat de volgende maal tegen het einde van den zomer er op de nood zakelijkheid zal worden gewezen. Verder wees de heer Doekes op de kolenbonnen; de ongeorganiseerden hebben deze, al erkende spr. dat de steunuitkeeringen voor hen lager zijn. wel ontvangen, terwijl de georganiseerden geen kolen- bonnen hebben gehad, en deze toch ook hun con tributie voor de organisaties hebben te betalen. Spr. was van oordeel, dat de gemeente deze kolenbonnen niet kon betalen. Als de minister het goedkeurt, dat zo worden verstrekt, heeft men er eigenlijk niet veel aan. Het Rijk moest ze verstrekken. Hierover zal vroegtijdig worden gecorrespondeerd met don Minister. De heer Doekes zeide. dat het Crisiscomité aan de gemeenten, die. onder curateele van het rijk staan, de bijdragen voor extra steun aan werkloozen zoo verstrekt, zonder dat de gemeente er iets aan be hoeft hij te dragen. Zou dat ook voor deze gemeente niet kunnen worden toegepast? Voorzitter betwijfelde dit ten zeerste, daar het Crisiscomité op het standpunt staat, dat de gemeen ten juist onder curateele moeten staan en dat Is met deze gemeente nog niet het geval, al heeft men wel een groot bedrag huiten de bcgrooting gehouden. De baggerregeling onmogelijk. Tenslotte vroeg de heer Doekes. of er niet iets aan kon worden gedaan, dat de baggerregeling eenigszins soepeler werd gemaakt, want de menschen kunnen het niet volhouden. Er is er al een in de gemeente, die zich uit elkaar heeft gewerkt. Daar is de gc- meenTe foch oo£ nfef mee gphaaf. Het ïs gewoonweg niet te doen. Spr. vond het abnormaal, dat in de werkverschaffing werk werd eeêisrht. dat niet door de menschen kan worden volbracht. De Voorzitter merkte op. dat andere personen zeggen, dat het wel kan. Nergens dan alleen in Westfriesland wordt er in de werkverschaffing min der gewerkt dan 8 uur. Als men nu in Den Haag ziet, dat er zooveel aan die acht uren mankeert, wordt er meer werk opgegeven en als dat niet kan, is het wel mogelijk, dat de baggerregeling niet ge schikt wordt geoordeeld voor werkverschaffing. Het kan, had spr. van een deskundige gehoord, ook an ders worden verdeeld over een dag, b.v. voor den middag 8/5 gedeelte en na den middag na een flin ke schafttijd do resteerende 2/5. De heer S. Burger merkte op, dat die deskundige er dan niets vanaf weet. Ook de andere heeren voerden nog even het woord over deze geruchtmakende zaak en waran allen van oordeel, dat het onmogelijke werd verlangd. Op de vergadering van de 50 Westfriesche gemeenten zal er over worden gesproken. Dat is het eenige juiste adres volgens den Voorzitter. Nadat de heer Borst had gevraagd of de burge meester eens een onderzoek wilde instellen naar de oorzaak van hooge gnsrekenlngen en slechte gas, waarover hij spr. klachten waren ongekomen, volg de sluiting. verzwaard is door te moeten opvolgen Uw vorigen burgemeester, den heer Wiebe van Slooten. die zoo tal van jaren aan deze gemeente was verbonden, die Heerhugowaard met hart en ziel lief had en daaraan zijn beste krachten gaf. Hem te moeten opvolgen, die de gemoedelijkheid in persoon was en die aan kennis van gemeentezaken een gfoote kennis paarde van personen en toestanden in de gemeete. is geen gemakkelijke taak. Heeren Wethouders! Meer nog dan met den Raad heb ik met U samen te werken. Moge de samenwerking en verstandhou ding tot heil der gemeente zoo zijn. als ik 10 jaren achtereen in mijn vorige gemeente in verschillende samenstellingen van het college van dagelijksch be stuur heb mogen ondervinden en waaraan ik zeer prettige herinneringen bewaar. Ik richt vanaf deze plaats ook een kort woord tot den nieuw benoemden gemeente-secretaris. Ik stel mij voor, dat gij Uw werk aan hooge eischen zult doen beantwoorden. Vrijwel dagelijks zal ik met U samenwerken. Ik hoop en vertrouw, dat gij mij met Uwe kennis terzijde zult staan. U, mijnheer Beerepoot, hebt gedurende geruimen tijd het secretariaat waargenomen en gij zult dit nog eenigen tijd doen. Ik vertrouw dat ik ook op Uw bij stand en medewerking zal mogen rekenen. Op den gemeente-ontvanger, het secretarie-perso neel, het onderwijzend personeel, de politie en voorts op allen, die de gemeente in welke betrekking of functie ook dienen of die met de gemeente in be trekking staan, doe ik een beroep om hun beste krachten te geven aan het hun opgedragen werk. Tenslotte een enkel woord tot de ingezetenen. Het zal mij niet altijd gemakkelijk vallen U met dezelfde groote gemoedelijkheid tegemoet te treden, als mijn geachte ambtsvoorganger. Dit neemt niet weg, dat ik de gemoedelijke sfeer, die het platteland eigen is, niet uit het oog verlies. Het is mijn ernstig streven. U met persoonlijke wel willendheid tegemoet tc treden en U te helpen zooveel ik dit kan en mag doen. Moge het God gevallen. Zijn onmisbaren Zegen op mijn arbeid te doen rusten. Vervolgens voerden het woord de wethouder Tromp namens de R.K. raadsfractie, de heer Koste lijk namen de V.-D. raadsfractie, de heeren Wagenaar, Groenland, Quant, namens diverse vereenigingen, Beerepoot, ambtenaar ter secretarie, waarna de Bur gemeester alle sprekers dankte, en op een prettige samenwerking hoopte. Spr. dankte hartelijk voor de spontane ontvangst. Na afloop der openbare vergadering voerden nog het worod Dr. Zvvarteveen als voorzitter der feest commissie, welke de taak van Burgemeester Sutman Meijer niet gemakkelijk noemde, maar er niet aan twijfelde of Burgemeester zal steeds zijn best doen om alle moeilijkheden te overwinnen. Oud-Burgemeester v. Slooten mocht niet nalaten zijn opvolger hartelijk te begroeten en had zich er op verheugd, dat zijn buurman zijn opvolger is gewor den. en hoopt dat hij met de burgers zal meeleven en tot heil der burgerij werkzaam mag zijn. Vervolgens spraken nog Burgemeester Loggers van B'horn. de heer Th. v. d. Meer, direct, van de zuivel fabriek „Excelsior", Dr. Spierinss, gemeente-arts, wel ke speciaal mevr. Sutman Meijer verwelkomde als komende uit dezelfde gemeente als spreker. De heer Joh. Beers, administrateur G.E.B., en O. Hartog, Hoofd der O. L. School II. Bij het verlaten der raadszaal werd de Burge meester met een lang zal hij leven, door H.U.G.O. be groet, waarna men zich naar het Sportterrein begaf, waar de schoolkinderen stonden opgesteld, en de heer 'en mevrouw Sutman Meijer een welkomslied toezon- -gen, waarvoor een dankwoord van den heer Sutman Meijer door de kinderen in ontvangst moet worden genomen. Hierna volgde nog muziek, waarop Dr. Zwarte- ,veen allen dank zegde voor de medewerking van alle vereenigingen, waarop de officieele ontvangst was af- geloopen. De dag besloot met een concert, waarvan beide mu- r.iekvereenigingen een gedeelte op zich namen, en wat door een groot aantal en aandachtig publiek werd aangehoord, waarna ieder voldaan naar huis toog en Heerhugowaard weer zijn gewone rustige aanzien her kreeg. LANOENDIJK De vroege koolplanten hebben het op tal van ba nen -yveer hard te verduren door de vele aardvlooien, die in groot aantal en met veel vraatzucht op de jonge fdanten aanvallen. Het gevolg ervan is. dat verschil- ende plantenbancn totaal worden kaalgevreten en men opnieuw moet zaaien. In de druivenkassen tc St. Pankras is het „druivenhaantje" begonnen zijn schadelijken invloed te demonstreeren. De exemplaren op te zoeken en ze tc verdelgen is het beste bestrij dingsmiddel, dat dan ook ijverig werdt toegepast. SINT PANCHAS De eerste rijpe tomaten zijn dit jaar geplukt door Gehr. Groen alhier. FEUILLETON. DOOR ETHEL M. DELL. Vertaald door Dicky Wafelbakker. 24. Verder en verder ging het... De straten werden nauwer en de verlichting schaarscher. Er hing een heerlijke avondkoelte en ze begreep dat hui ten de dauw al over de velden zou liggen. Het enkele uren terug dreigende onweer was voorbij getrokken en er schitterden zelfs sterren aan den hemel. Nu reden ze weer langs de rivier en zouden die weldra oversteken. Er ging een groote bekoring van liet donkere, zacht st.roomende water uit, doch... was alles dien avond niet van overweldigende schoon heid? Ze reden over de brug en even later waren ze weer temidden van huizen, echter slechts voor korten tijd. Op een bijna geheimzinnige wijze waren ze ineens onder hooge, breede boomen en hadden de bewoonde wereld achter zich gelaten. Er werd nog steeds geen woord gesproken. Zóó volmaakt was het be grijpen tusschen hen, dat woorden niet alleen over bodig, maar ook grof waren geweest. De stilte om hen heen was gelijk de betoovering van een sprook jesbeeld. Als de vlucht van een vogel geleek hun tocht in den nacht. Ze had het gevoel alsof ze door moest blijven gaan... steeds verder... nooit ophouden. Do avondkoelte streelde haar wangen en haren cn haar heele lichaam trilde van geluk. Toen ze echter tenslotte hun vaart verminderden, kwam er een uitroep van verrukking over haar lip pen. Want hij had haar naar een plek gebracht, waarnaar haar geheele ziel dien avond had gesnakt Vóór hen strekte het koele, stilstaande water zich uit, beschenen door den goudgele stralen der maan, die de boomen in spookachtigen gloed hulde. En vlak voor de plaats waar ze stilhielden, lag een smal pad dat naar het water leidde. „Hier is het een paradijs", fluisterde ze. F.ric boog zich voorover en maakte het deurtje 1 an den wagen open. Is het werkelijk precies zooals je verlangde?" vroeg hij zacht „Oh ja, oh ja." Ze stapte uti en liep het smalle voetpad af, alsof ze zich in een droom voortbewoog. Het had inder daad een betooverd oord kunnen wezen, want er werd geen enkel geluid gehoord, Eric volgde haar, en naast elkander bleven ze aan den oever stilstaan. „De rand van het water, koel cn diep", citeerde hij. Met een impulsief gebaar wendde zc zich tot hem. „Eric, het is buitengewoon goed van je geweest. Ik zal het nooit vergeten", stamelde ze. „Zelfs niet in de dagen vol klatergoud?" vroeg hij half spottend. Ze glimlachte en er was een droevige trek om haar lippen verschenen. „Deze plek zal nu meer dan ooit een oase in de woestijn wezen", zei ze. En toen kwam er ineens een gevoel van eindeloos medelijden over hem. „Arm klein meisje!" zei hij. „Arm, klein meisje, wat moet je een vreeselijken tijd hebben doorgemaakt." Ze sprak hem onmiddellijk tegen, ofschoon dit niet heftig gebeurde. „Oh, nee, heelemaal niet Ik heb allerminst te klagen." Hij ging er niet dadelijk verder op door, maar zei na enkele, seconden van stilte: ,.lk geloof, dat jij de eenzaamste vrouw bent, die op de heele wereld kan bestaan." Ze maakte een gebaar alsof zc weer wilde tegen spreken, doch dit gebeurde niet. En daarna ging hij rustig voort: Er moest geen woestijn voor menschen zooals jij bent, kunnen bestaan. Die was er ook niet toen we in Frankrijk waren, hoewel je je vaak zoo doodmoe voelde dat je ineens had kunnen neervallen. Je nam je last dapper weer op de schouders en ging met ons verder. Het was toen niet eenzaam voor je, want we waren allen kameraden." „Ben je. vergeten hoe we het er kort geleden roe rend over eens waren dat Frankrijk ons volmaakt had bedorven?" vroeg ze, naar het heldere water starend. „Dat zei jij tenminste", atnwoordde hij. „Diep in je hart weet je echter maar al te goed dat we daar werkelijk lééfden, en jc tegenwoordige bestaan slechts een armzalig surrogaat is. Volgens mij zijn we er niet door bedorven: integendeel: we werden er menschen door." Ze antwoordde hem met een lichten zucht. Ze zet* er heel jong uit, meisjesachtig slank, zooals ze daar blootshoofds naast hem stond. Haar manlel was eenigszins naar achteren geschoven en haar prach tige, volle hals kwam marmerwit in het maanlicht uit. „Soms verlang ik er naar weer verpleegster te kunnen worden", zei zo ineens. „Maar..." „Maar ben je er niet sterk genoeg voor?" vroeg hij. „Dat is het niet", antwoordde ze op ernstigen toon. „Ais ik niet getrouwd was zou ik hot zeer zeker doen. Onder dc gegeven omstandigheden is het ech ter onmogelijk. Mijn echtgenoot gaf er stelling nooit zijn toestemming voor." „Kan hij jc dan niet missen?" De oude cynische klank was weer in zijn stem gekomen. Ze maakte een licht gebaar van protest. „Hij zou het niet ge past vinden, en tot op zekere hoogte heeft hij mis schien wel gelijk. Het gezelschapsleven eischt nu eenmaal ook rechten. Ik heb heel wat aan hem te danken." „Werkelijk? Je schijnt aan aardig wat menschen iets te danken te hebben. En is geen sterveling jou iets verplicht?" Ze keerde zich om en zag hem aan. „Eric, proheer me alsjeblieft niet ontevreden te maken op zulk een wondermooien avond. Laat me op mijn eigen manier gelukkig wezen." „Het ligt allerminst in mijn Mdoeling je je geluk te ontnemen", zei hij bedaard. „Als jc maar nooit denkt dat je mij iets verplicht bent, Marcia." Ze stak hem haar hand toe, en er kwam een ne vel voor haar oogen. „Nee, oh nee, Tusschen ons kunnen er nimmer schulden bestaan. „Dat ^s de werkelijke bcteekenis van vriendschap, geloof ju ook niet?" „Van onze vriendschap", verbeterde hij. „Er is iets wat ik je al eerder had willen zoggen, doch het is zoo moeilijk, want ik weet niet hoe ik het precies in woorden zal kunnen uitdrukken. Enfin, ik zal het probeeren laat mij je vacantievriend zijn." Er kwam een verlegen, jongensachtige glimlach om zijn lippen. „Begri.jp je wat ik bedoel? Je moet. me in de gelegenheid stellen je zoo nu en dan eens op iets te onthalen, zonder te zeggen: „Kan ik dat eigenlijk wel toestaan?" „Ik begrijp het", zei Marcia, en er was een warme, teedere klank in haar stem. „Dat is de bcdoelincr van vriendschap, en iets mooiers kan er eigenlijk niet bestaan." „Ik ben blij dat dit nu ten volle tot je doordringt", zei hij. Ze lachte zachtjes, terwijl ze haar hand uit de zijne trok. „Mijn beste vriend, dat is al lang geleden tot me doorgedrongen, want wc werden als het ware ge boren om goede vrienden te zijn." Hij keek haar aan en er lag een eigenaardige uit drukking in zijn oogen. „Voel je dat ook?" vroeg hij. „Ja, natuurlijk", zei ze eenvoudig. „Ik heb nooit... een vacantievriend gehad." WOENSDAG 25 APRIL. HILVERSUM (301A M.) V.A.R.A.: 8.00 Gramofoonmuziek; 0.00 Klein Orkest; 0-80 Onze Keuken door P. J. Kers Jr.; V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding; VA.R.A.: 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven; 12.00 Dc Notenkra kers o.l.v. Daaf Wins: 1.00 De Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst; 2.00 Verzorging zender; 2.15 Knipcursus; 0.00 Voor de kinderen; 4.00 Vragenuur tje: 5.00 Vroolijkc gramofoonmuziek; 6.30 Orgelspel door Johan Jong; 7.00 Sportuitzending: 7.20 VARA- Orkest; 8.15 Herhaling S.O.S.-berlchten; 8.17 Radio* tooneel; 9.15 VAR A-Orkest: 10.00 Var. Dias en Varia; 10.15 Sportpraatje; 11.15 Gramofoonmuziek. HUIZEN (1875 M.) N'.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.15 Gramo foonmuziek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Pianoduotten: 12.00 Politieberichten: 12.15 Gramofoonmuziek; 12-30 Middagconcert door kwintet; 2.00 Koorplaten; 2-30 Praatje voor jeugdige Postzegelverzamelaars; 3.00 Concert; 3.45 Verzorging zender: 4.00 Vervolg con cert; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 Landbouwhalfuurtje; 6-30 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart: 7.00 Poli tieberichten; 7.15 Gramofoonmuziek; 7.30 Causerie; 8.00 Chr. Radiokoor: 9.00 Lezing; 9.30 Vaz Dias; 9.40 Orgelconcert; 10.40 Gramofoonmuziek. LUXEMBURG (1304 M.) 7.00 Gramofoonmuziek; 7-30 Kinderkoor; 8.40 Zangre- cital; 8.50 Concert; 10.25 Dansmuziek. I BRUSSEL (484 M.) 11.15 Orkest: 12.30 Gramofoonmuziek; 4J20 Dansmu ziek; 5.35 Kamermuziek; 9.30 Orkest BRUSSEL (322 M.) 12.30 Populair concert; 4.20 Beet hoven-concert; 5.50 Gramofoonmuziek; 7.20 Concert; 9.30 Gram.muziek. KALUNDBORO (1281 M.) 2.50 Omroeporkest; 7.05 Cembalo-recital; Groot Jazz concert BERLIJN (357 M.) 5.50 Omroeporkest; 7.50 Dansmuziek. I DAVENTRY (1500 M.) 11.20 Orgelconcert; 12.05 Orkest; 2.20 Concert; 8.55 Orkest; 10.15 Dansmuziek. PARIJS RADIO (1798 M.) 11.35 Orkest; 8.05 Idem; MILAAN (369 M.) 4.30 Vocaal concert; 7.00 Gramofoonmuziek; ROME (421 M.) 4.30 Concert; 7.00 Gram.muziek; 7.40 Idem; 8.20 Opera-uitzending. WEENEN (507 M.) 3J25 GramofoonmurJek: 4.40 Kwartet: 6.45 Militair concert; 8.50 Orgelconcert; 9.45 Dansmuziek. WARSCHAU (1415 M.) 3.55 Populair concert: 5.30 Gramofoonmuziek; 8.35 Pianorecital9.40 Gramofoonmuziek BEROMUNSTER (540 M.) 3.20 Gramofoonmuziek: 3.40 Huismuziek: 4.10 Gramo foonmuziek: 4.30 Concert; 4.50 Operettemuziek; 7.10 Opera-uitzending. „Hoe is het je dan in 's hemelsnaam gelukt zoo jong te blijven?" Ze schudde met haar hoofdjo. „Ik denk dat ik al leen jong hen... bij jou. Die vacantio in Cornwall heeft wonderen voor me gedaan." „Verlang je er nog wel eens naar terug?" vroeg hij. Ze draaide zich ineens om alsof iemand haar pijn had gedaan, en ze dit niet wilde laten merken. Hij wachtte even, en daar ze niet antwoordde, drong hij aan: „Vertel het ine eens. Marcia." Zo bleef onbeweeglijk staan. En na enkele secon den scheen het pas tot haar door te «hingen dat hij een antwoord verwachtte. „Hoe dikwijls... Oh, hoe dikwijls heb ik er nadr terug verlangd, Eric", sta melde zo. „Is het zóó erg geweest, kindje?" De mantel was zonder dat ze het merkte van haar schouders gegleden en hij bracht dien weer op zijn plaats. Ze, dankte hem zwijgend. „Het is erg jam mer dat je me die vraag stelde," zei zc even later, „want ik moest je eerlijk antwoorden." „En waarom zou ik het niet mogen weten?" vroeg hij. „Ir dat óók niet bij vriendschap inbegrepen?" „Ja." zei ze, en er klonk een snik in haar keel. „Maar je moogt me niet aanmoedigen meer te zeg gen... omdat het zoo kinderachtig van me is. Het is een soort heimwee, ccn gevoel dat menschen van den tegenwoordigen tijd eigenlijk niet meer kennen. Het is ouderwetsch geworden." „Dat weet ik", zei hij. „Is het erg onredelijk van me?" vroeg ze even la ter. En hij antwoordde haar op de manier zooals men een verdrietig kind getroost zou hebben: „Nee, Marcia, het is niet onredelijk. Integendeel: zeer na tuurlijk en begrijpelijk. Te bent zoo wanhopig een zaam. Vanaf het oogenblUt dat ik je ontmoette heb ik dat al in je oogen gezien. Je vacantie in Cornwall was inderdaad een oase in de woestijn. Den een of anderen dag zullen we liet. nog eens overdoen, jij en ik... met Peter en de kinderen, om alles „be hoorlijk" te maken. Voor een kort oogenhlik geleek ze inderdaad op een kind, dal op het punt stond in tranen uit te barsten. „Oh, ja, dat zullen we doen," zei ze opge wonden. „Ik geloof evenwel niet dat het ooit meer hetzelfde zal kunnen zijn." „Misschien zal het nog boter wezen", zei hij. „In ieder geval kunnen de rotsen en de zee niet veran deren." „Wij wel", bracht ze met trillende, lippen uit. Ilij antwoordde niet, doch uit zijn stilzwijgen bleek dat hij het volstrekt niet met haar eens was. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 10