Kruschen Zijn wouw kleedde hem aan. Vliegveld op Texel. Autoraces vragen slachtoffers. Neem 'n "AKKERTJE" Op den bodem van de zee. Bomaanslag te Salzburg. ÜT de OMGEVING Ingezonden stukken. Plaatselijk Nieuws. Belangrijk besluit van den raad. De raad der gemeente Texel heeft besloten tot den aanleg van een vliegveld in den polder Ei er land, welke werkzaamheden zullen worden'uitgevoerd in werkverschaffing onder dagelijksche leiding van de Nederlandsche Heide Mij. Voorts nam de gemeente raad nog de volgende besluiten: a. het aanleggen van een fietspad tusschen Den Hoorn en Hot Noordzeestrand, tevens uit te voeren in werkverschaffing. b. tot clectrifieatie van het Z. en midden van polder Eierland. het net van de N.V. Texelsche Electr. Mij. (Centrale te Den Burg) zal hiertoe een uitbreiding ondergaan. MOTORONGELUK BIJ OITERSWIJK. Oisterwijk. Zondagnacht is de motorrijder G. H. uit Haren bij het nemen van een bocht met groote snelheid tegen een boom gereden. H. en de duopas- sagicr B. S. uit Oisterwijk, werden van liet voertuig geslingerd. Beiden werden in bewusteloozen toe stand en hevig bloedend overgebracht naar het R.K. ziekenhuis te Tilburg. De toestand van S., die een hersenschudding heeft bekomen, was vandaag iets minder ongunstig, doch de toestand van H. was van dien aard, dat hem de Heilige Sacramenten der Ster venden zijn toegediend. SIMON DE WIT. f Te Amsterdam is gister overleden in den ouderdom van 82 jaren de heer Simon de Wit. de eigenaar van verscheidene winkelzaken in kruidenierswaren in het land. Hij werd geboren te Worraerveer. Van klein af is hij zijn zaken begonnen, maar door groo te volharding en vlijt heeft hij ze gemaakt tot groo- ten bloei. Talrijke ongelukken op een Italiaansche baan. Een doode en verscheidene ge wonden. Rome: Bij de auto-races om den Bordina-beker in Alexandria zijn Zondag verscheidene ongelukken gebeurd. De Italiaansche renner Carlo Pedrazzini vloog met zijn Maderati-wagen uit een bocht en kwam zoo ongelukkig onder den wagen terecht, dat hij nog slechts als lijk geborgen kon worden. De Italiaan Nuvolari brak bij een val beide becnen. Minossi vloog onder 't'publiek en wondde zes personen, terwijl ten slotte de Italiaan Ferrari ernstig in het gelaat gewond werd, toen hij met zijn wagen een hevige botsing had. POLITIEKE BOTSINGEN IN BELGIë. Onlusten te Aalst en Brussel. Te Aalst kwam het Zondag tot botsingen tusschen socialistische Jonge Wachten en communisten eener- zijds en Vlaamsch-Nationalisten anderzijds. De com munisten trachtten eenerzijds het Vlaamsche Huis te bestormen waar een meeting werd gehouden. Po litie en hereden gendarmes moesten herhaaldelijk chargeeren om de betoogers uiteen te drijven. Nadien kwam het tot vechtpartijen tusschen verschillende groepen der heide partijen, waarbij talrijke personen gewond werden. Een politie-agent werden de kleeren van het lijf gescheurd. Ook te Brussel kwam het Zondagmorgen tot een vechtpartij tusschen leden van 't Nationaal Legioen en communisten, waarbij twee personen werden ge wond. uil zoo'n nieuw handig zakdoosje bij Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn, Belangrijke geografische ontdekkingen. Londen. Professor Stanley Gardiner van de Universiteit van Cambridge verklaarde gisteren, dat in de Indische Oceaan en de Arabische Zee sporen waren gevonden van een groot continent, dat 30 mil- lioen jaar geleden moet zijn verdwenen en waar fan tastische monsters van meer dan 30 meter lengte moeten hebben geleefd. Ook zou de John Murray- expeditie, waarvan prof. Gardiner secretaris is, een tweede „Doode Zee" hebben ontdekt. Vicekanselier Fey aan gevaar ontsnapt. VlD. verneemt uit Weenen: Naar pas thans bekend wordt, is Zaterdag in den schouwburg, te Salsburg tijdens een vergadering der Ileimwehr, waar vice-kanselier Fey zou spreken, die echter op het laatste oogenblik werd vervangen door den tweeden vice-burgcmcestcr van Weenen, den Heimwehrlcider Lahr, een bomaanslag gepleegd. Toen Lahr het woord nam, ontplofte een in een bloe- menvaas verborgen helsche machine. Er werden groote verwoestingen aangericht. Vier personen werden ernstig, een aantal anderen licht gewond. Een persoon is gearresteerd. GASHOUDER ONTPLOFT. Milaan. In de voorstad Bovisa is Maandagmid dag een gashouder ontploft, waardoor de gasvoor- zicning van Milaan en omstreken moest worden stopgezet. Men gelooft dat de schade pas over en kele dagen zal zijn hersteld. Twee arbeiders rijn gewond. ERNSTIG ONGELUK IN TSJECHO-SLOWAKIJE. Pressburg, Maandagmiddag werd het plaatsje Babin in het comitaat Arva door een grooten brand geteisterd. 130 huizen zijn verwoest. Drie menschen zijn om het leven gekomen .Ook veel vee is in de vlammen omgekomen. EXPRESSTREIN IN MEXICO ONTSPOORD. New York (V.D.) Gemeld wordt dat bij Quere- tero (op ongeveer 200 K.M. ten Noord-Westen van Mexico City de internationale expresstrein Loredo- Mexico City is ontspoord. Kif reizigers zijn ernstig gewond, 20 personen werden licht gewond. Hel ver keer op het traject is gestagneerd. TREINONGELUK IN MANDSJOERIJE. Tokio. (V.D.) Volgens een bericht uit Kintsjau is bij die stad een militaire trein ontspoord. Tot nu toe zijn 29 Mandsjoerijsche soldaten als slacht- oflcrs gemeld. DRIE WAGONS VAN EEN TREIN UITGEBRAND. New York (V.D.): Te Newark is tengevolge van het doorslaan van een zekering in een personentrein, die onderweg was naar New York, brand ontstaan. Drie wagons brandden volkomen uit. De trein kon tij dig tot staan worden gebracht, zoodat de passagiers ongedeerd bleven. Ook een oud gebouw langs de spoorlijn geraakte in brand en werd een prooi der vlammen. Hulpbehoevend door rheumatiek. Een jaar geleden kreeg ik rheumatiek in mijn schouder. Het was zoo erg. dat mijn vrouw mij mijn sokken en schoe nen moest aantrekken en me in mijn jas moest helpen. Ik probeerde aller lei medicijnen zonder succes. Toen zag ik een ad vertentie van Kruschen Salts en ik besloot dit eens te probeeren: met het gevolg dat ik mijn rheumatiek kwijt ben. Daarom beveel ik Kruschen Salts zoo graag aan, wanneer ik iemand ontmoet, die last van rheumatiek heeft. L. M. G. (Origineele brief ter inzage.) Rheumatiek wordt veroorzaakt door onvoldoende werking der inwendige organen, waardoor een op hooping van afvalproducten ontstaat, en een daar mee gepaard gaande vorming van stoffen, die scha delijk zijn voor den algeheelen gezondheidstoestand. De zes zouten in Kruschen sporen nieren en ingewan den aan tot gemakkelijke, geregelde werking. De „kleine dagelijksche dosis" Kruschen Salts houdt U dus inwendig vrij van alle onzuiverheden, welke Uw gezondheid zouden kunnen benadeelen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a fl. 0.90 en fl. 1.60 per flacon, omzetbe lasting inbegrepen. Let op dat op het étiket op de flcsch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voor komt. PLOTSELING DEN WEG OVERGESTOKEN. Door een motorrijder aangereden en ge dood. Bolsward. Zondagmiddag heeft bij Srhettcns een ernstig motorongeval plaats gehad. De 34-jarige IJ. Molenaar uit Schraard, die links van den weg liep, trachtte bij het hooren van een signaal op het laat ste oogenblik naar rechts over te steken. Hij werd hierdoor door den 18-jarigen motorrijder J. v. d. Heide uit Bolsward aangereden. Met een ernstige schedelfractuur werd het slachtoffer opgenomen. Hij overleed enkele uren later. V. d. H.~ werd licht ge wond. LANGEND IJK Voor den laatsten bridge-wedstrijd van 't seizoen was .veer heel wat belangstelling. Ditmaal waren het 92 dames en hoeren, die hunne krachten in den vreei- zamen strijd hebben gemeten. Evenals bij de vorige wedstrijden was deze voor bereid door den heer J. Deutekom, terwijl de heer G. C. v. d. Gulik liet openingswoord sprak. Medegedeeld werd. dat door den heer Schouten, kap per te Broek op Langendijk een extra prijs, bestaan de uit een flesch eua de cologne, beschikbaar was gesteld, welke werd bestemd voor het gemengde paar, dat na de prijswinners het hoogste, puntenaantal nc- haalde. Er werd gespeeld in drie groepen, en de wedstrijd had een aangenaam verloop. De uitslagen waren als volgt: Groep A. Oneven lijn: Eerste prijs de heeren W. Hoogeboom en Jb. Lakenstein te Warmenhuizen, met het beste resultaat van I8V2 punt aan 8 tafeltjes; 2o prijs de heeren H. G. Rijs cn A. de Groot, Warnienhui zen, 32 put. Groep A. Even lijn: Eerste prijs de heeren Blom en Leek te Bergen 20V2 punt; tweede prijs de heeren G. en J. Deutekom te Noordscharwoude, 31 punten. De heer en mevr. C. P. Eecen hadden ook 31 punten, doch hun score was een weinig lager. De extra prijs voor de beste no. 3 werd aan dit paar toegewezen. Groep B. Oneven lijn: Eerste prijs de heeren P. Slot en D. Boeder Jr. te Oterleek. 23 punt.; tweede prijs de heeren D. F. C. van der Heuvel en J. D. Buis, tc Ursem, 29 pnt. Groep B. Even lijn: Eerste prijs de heeren C. Stoop en A. Bruin te Noordscharwoude 19 pnt.; tweede prijs de heeren P. Nicolai en T. Hoogeboom te Warmenhui zen, 34 pnt. Groep C: Oneven lijn: de heeren II. van der Molen en J. Groot, 20 pnt., eerste prijs; tweede prijs de hee ren T. Neefjes en J. Deen te Obdam, 21 pnt. Groep C. Even lijn: Eerste prijs de heer P. Quant en mej. K'emper te Warmenhuizen. 19V-» pnt.; tweede prijs de heeren A. de Groot en D. Westcr, 22 punten. Ongetwijfeld is er in de eigenlijke bollenstreek meer te genieten van de bloemenvelden dan aan Langen dijk. Daar toch zijn deze velden uitgestrekter en lig gen ze in grootcre complexen bijeen. Hier echter liggen de akkers meer verspreid, wat een anderen in druk teweeg brengt, die het oog niet minder bekoort. Het is dan ook op het oogenblik de moeite wel waard, ook hier een kijkje te nemen. Het is echter moeilijker, omdat men de bloeiende akkers slechts kan overzien als men per vaartuig de velden ingaat. Dan merKt men op, hoe ook aan Langendijk de bloembollenteelt zich de laatste jaren heeft uitgebreid en hij een na dere beschouwing bemerkt de insider wel, dat de Lan- gendijker bollen het bdter doen dan vele andere in dc bollenstreek. De Nationale Kolfwedstrijden van den Ned. Kolf- bond zullen dit jaar gehouden worden te Berkhout in de kolfbaan van De Ridder St. Joris. Z IJ P F STOLPERVLOTBRUG. Zondagavond ongeveer half 12 ontdekten een twee tal personen, die ter plaatse passeerden, brand in de woning van den heer C. Zwaan alhier. Zij waarschuw den onmiddellijk dc bewoners, die, hevig ontdaan en in nachtgewaad de woning in allerijl moesten verla ten, daar de vlammen zeer snel oni zich heen grepen. De brandweer was spoedig op dc plaats van den brand aanwezig, doch kon niet meer voorkomen, dat de gehcele behuizing afbrandde. Naar men ons mede deelde was het verbrande verzekerd. 'T ZAND. Vorige weck geraakte de heer R. alhier met paard en driewielde kar op den Rijksweg aan de hol. De kar sloeg om en de heer R. geraakte daardoor het paard, dat geheel los raakte, kwijt. Hoewel de juist, aanko mende heer Z. zijn paard en wagen dwars op den weg zetter, holde het dier daar ijskoud overheen, daarbij den boel aardig ruïneerendc. Het onstuimige paard werd daarna pas te Stolpe gegrepen. Persoonlijke on gelukken kwamen gelukkig niet voor, alleen mate- rieele schade. Daar het paard door den heer R. ge leend was van den heer J. K. alhier, is dit grapje .voor den betrokken eigenaar allesbehalve aangenaam. We vernemen dat door don heer Flumans alhier een apparaat is uitgevonden, hetwelk, op den schoor steen geplaatst, dc eigenschap heeft val- en rukwin den tc neutraliseeren, waardoor het ongemak van ron kende kachels bij ongunstige windgesteldheid wordt opgeheven. De heer Fl. heeft op deze uitvinding oc trooi aangevraagd. HARENKARSPET Benoemd tot electriciën-lijnwerker bij het P.E.N., met standplaats Dirkshorn, dc lieer P. de Vries S.J.zn. alhier. Voor dien bankwerker bij de H.A.B.O. te Sclia- gcn. A N NA P AU L OW A' A BREEZAND. R.K. Tooneel De R.K. Tooneelvereeniging voerde Zondagavond in de zaal van den heer Borst op „Haar laatste wil". Dit blijspel in drie bedrijven, vol goeden humor, be handelt de wederwaardigheden van een aantal erf genamen van een oude tante, die o.a. in haar testa ment heeft bedongen, dat zij een week na haar over lijden gezamenlijk 4 dagen in haar huis in vrede met elkaar moeten doorbrengen. Enfin we behoeven over den inhoud niets meer te zeggen. U begrijpt het wel: 't is vuur en water. Tenslotte valt dan de erfe nis ten deel aan het aardige, verliefde paartje Tilly de Veer-Alkema. dat op verdienstelijke wijze gespeeld werd door mcj. Van Emmerik en den heer C. v. d. Vlugt. De andere dames verdienden, al noemen we ze niet afzonderlijk, zeker ook allen een pluimpje, alleen al omdat zij zich zoo goed aanpasten bij het spel der heeren. De tooneelvereeniging is immers geen gemengde club, maar bestaat alleen uit heeren leden. De tweede proef, om een tooneelstuk te geven voor dames en heeren, is dan ook, dank zij dat goede aanpassingsvermogen van de dames, goed geslaagd. Met. publiek, waaronder we pastoor Van der Eetn opmerkten (pastoor Verhoef! moest tot zijn spijt be richt van verhindering zenden), heeft onbedaarlijk gelachen. Het genoot van de dankbare, goedgespeelde roiein van de heeren J. v. Grieken en J. Mulder als Snetselaar en Gro<-r.. die we. om niet tc uitvoerig te worden, van de vele heercnrollen slechts afzonderlijk kunnen noemen. Na afloop werd den regisseur, den heer E. van Ligteren, onder luide bijvalsbetuigingen een blijk van waardeering. een ets, aangeboden, waarna Snaphaan c.s. er voor zorgden, dat de stemming bij het gezel lig samenzijn niet verflauwde. De grimage was in handen van den heer Polman van Den Helder. CALLANTSOOG Uitvoering Fanfarecorps. Zondagavond gaf het plaatselijk muziekcorps on der zijn directeur, den heer A. Vriesman, zijn 2e uit voering in dit seizoen in het Dorpskoffiehuis. De ojv komst was goed, de zaal was tot in de uiterste hoe ken gevuld, hetgeen vooar de executanten, dio dit wel eens anders meemaakten, een aangename gewaarwor ding moet zijn geweest. De heer C. v. Twuijver opent met een welkomstwoord en spoedig daarna schettert het eerste nummer (een zeer actueel stuk) door de zaal: De Pelikaanmarsch van Maas. Hierna volgen Juanita (wals), de Leeuw van Florence, een fantasie over motieven uit Norma van Bellini en tot-slot de bekende Feestmarsch van J. H. van der Glas. Er is vooruitgang te bespeuren bij het corps; dit is o.i. in de eerste plaats te danken aan den ijverigen dirigent. Een enkele onzuiverheid kon de goede uitvoering niet schaden. Na de pauze volgde tooneelspel. Opge voerd werd: De verjongde Professor, een klucht van F. van Duinen. We volstaan met de natnen der me- despclenden te memoreeren. Het waren de dames: A. Butter, L. Schut-Hof, N. Mooij, M. de Haan en N. v. Twuijver en de heeren G. Kuiper, H. J. Schut, A. W. H. de Wit en C. v. Twuijver. Het spel was van goede kwaliteit en er is danig geschaterd om de grappige verwikkelingen. Een dankbaar applaus was de belooning voor den velen arbeid, die aan de opvoering vooraf ging. De vereeniging mag op een niooien slotavond terugzien. Een gezellig bal hield het publiek nog eenigen tijd bijeen. OUDE N r EDORP Donderdagavond j.1. werd namens de Oudercom missie der O. L. school alhier een film vertoond van de Vacantie-Kindertehuizen, die beheerd worden door den Bond van Ned. Onderwijzers. Deze film, opgenomen door den bekenden cineast Du pont, is een juweeltje van moderne filmkunst. Naast de inrich ting van bedoelde Tehuizen, het leven der kinderen bij hun 3-dnngs verblijf aldaar, laat ze ons eveneens prachtige natuuropnamen zien, die vooral treffen door dc manier waarop ze genomen zijn. De aanwe zigen waren dan ook vol lof over het gebodene. Des middags werden, naast bovengenoemde film, ook e enige andere gedraaid voor de schoolkinderen. Ook dezen hebben zeer genoten, vooral van „Oom Tom en de Weeskinderen". Des avonds werd door den heer J. van Amstel, die met de S.K.F.-film het land doortrekt, een rede ge houden over een Centraal Vacantie-kinderhuis, dat gesticht zal worden door den Bond van Ned. Onder wijzers. Dit zal openstaan voor een 3-daagsch verblijf voor alle hoogste klassen, zoowel van openbare als bijzondere scholen uit kleine plaatsen en dorpen van ons land. De kosten van het verblijf zullen zeer klein zijn. Het voordeel van dit tehuis is, dat zulk een klas in zijn geheel gaat. Ook do kinderen, waar van de ouders niets kunnen betalen, en die zoo'n uitstapje juist noodig hebben, gaan mee. Het hoofd van onze school bedankte den spreker voor zijn re de en filmvertooning en verzekerde hem, dat, wan neer straks dit tehuis klaar is, de school te Oude Niedorp één der eersten zal zijn om er gebruik, van te maken. SPORT. DIRKSHORN. DirkshornCalantsoog II 84. De overwinningenreeks werd Zondag door D.F.C weer voortgezet met een overwinning op Callantsoog dat met bovengenoemde cijfers het onderspit moest delven. Het mooie weer had een flink aantal bezoe kers naar het terrein gelokt en zij hadden zich niet te beklagen over een saaien wedstrijd, want de doel punten waren weer dik gezaaid. Bovendien was het spel veel mooier om te zien dan vorige week. Vooral voor rust heeft men een mooien en heel vlug ge speelden wedstrijd gezien met goed opgezette aan vallen, vooral aan de D.F.C.-zijde. Het begin was heel snel en de verdedigingen wer den dadelijk geducht aan den tand gevoeld. Het was D.F.C. dat het eerst dc score opende, en al gauw opvoerde tot 3—0. Twee doelpunten van v. Teulin- gen waren werkelijk prachtig, beiden werden schit terend ingekopt, het eeno vanuit een goed genomen co**enr. het andere uit een even mooi gegeven voor zet van rechts. De Vries op dc rechtsbuitenplaats heeft laten zien, wat hij hier waard is. Zijn voorzet ten waren dikwijls prachtig voor de doelmond ge plaatst. In samenwerking met de hinncnspelers Schuit en v. Teulingen is dit een uitstekend trio: doorzetters en handige spelers. Op de spilplaats heeft I.instra zij nreputatie weer bevestigd: sloom op 't eerste gezicht, maar een spe ler die overal opduikt, wanneer hij er niet verwacht wordt en steeds nog een bal aan zijn schoenpunt heeft hangon, als men denkt dat hij er onmogelijk hij kan! De achterhoede was weer het minst sterke deel. de keeper deed zijn werk goed, maar de backs met dc kanthalfs waren bij tijden te onbetrouwbaar, te aarzelend, niet op elkaar rekenend, met het ge volg: opstoppingen voor eigen doel en tenslotte Barometerstand op Dinsdagmorgen 8 uur: 745 m.M. Vooruitzichten: Regen en wind. Temperatuur: 8 gr. C. is 46 gr. F. ONZE BRIL PAST... DE PRIJS OOK! Firma GEBR. ROTGANS SCHAGEN schieten in eigen doel. F.r moet meer opgeruimd worden met verre schoten. Bij Callantsoog viel één der backs juist op door goed wegwerken en de kee per toonde ook van 't goede hout gesneden te zijn, ondanks de ze spunten op zijn credit. Scheidsrechter was nogal eens onachtzaam op hands e.d. maar overigens een rustig leider. 's Morgens speelde een veteranen-elftal tegen het tweede elftal van D.F.C. en wist te winnen met 43. Ze toonden dnaarmee, dat ze het nog niet heelcmaal verleerd waren. T ZAND. Voethal van Zondag: G.Z. IHollandia I 80; G.Z. IIHollandia II 21. Geachte Redactie, Zijt gij bereid 't volgende in Uw blad op te nemen?. Bij voorbaat mijn dank. Uit het verslag van de in Veerburg gehouden ver gadering der lloll. Mij. v. Landbouw in uw nummer van 17 April is nie gebleken, de volle aandacht en ernst, welke men schonk aan het punt: Opheffing plaatselijke werkloosheid, 't Is inderdaad dan ook een heel belangrijk vraagstuk, wat heusch wel, om tot goede resultaten te komen, de medewerking van en werkgever en werknemer eischt. Maar ziet, er staat hier een zin, waaraan verschil lende -arbeiders zich kunnen stootcn en wel dezej dat als de wil er was, ze voor andere werkkrachten niet onder behoeven te, doen. Dit is m.i. geen zuiver beeld tegenover «Ie arbeiders onder elkander. Want verschil van productiviteit in arbeidskrach ten vindt men overal en de menschen, die van an dere plaatsen, hier hun boterham trachten te ver dienen, zijn gelijk aan ons. Het zal den werkgevers niet onbekend zijn, de ver schillende handigheidjes, welke ze bij hun werk toepassen, als b.v. met wieden de aarde hier en daar over 't onkruid halen, inplaats van andersom, en bij, om te noemen, hoeken spitten, de zwarte grond, als gedaan werk er maar een beetje overheen werpen. Dut deze methode van werken, de werk gever niet zoo nauw aantcckcnt, ligt wel aan de goedkoopere wei-krachten, welko hij dikwijls aan buitenarbeiders heeft, en 't zal daarbij wel lang niet onwaarschijnlijk zijn, dat ook de meer optimistische vrooiijkheid van deze menschen in den omgang aangenatper is dan 't dikwijls zure gekanker der in gezet enen. Dat de arbeiders uit onzo omgeving van dc eigent bedrijven vervreemden, is helaas waar. Doch do oorzaak is moeilijk te vinden, wanneer men zich meer vijand waant, dan wel elkanders vrienden. De loonkwestie, daar waar alles 0111 gaat, 't valt niet mee, om daarover een oordeel uit te spreken, gezien de tegenwoordige omstandigheden. Wel lijkt 't me een zwakke erkenning, dat een weekloon van pl.m. f 15 als zeer noodig \oor gezins- onderhoud wordt geacht. Door dagelijksche ervaring zou ik hiervoor met kracht willen roepen om aller aandacht. Wieringerwaard. K. Meeldijk—Kossen. Bekendmaking. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SCHAGEN brengen ter algemeene kennis, dat op grond van de desbetretfende provin ciale verordening voor het bouwen langs provinciale wegen als regel de toestemming van het College van Gedeputeerde Staten wordt vereischt. Schagen, 20 April 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. CORNELISSEN. De Secretaris, ROGGEVEEN. JOPIE ZONNESTRAAL. in het Noordhollandsch Koffiehuis van Mevr. Zwaag werd Zondagavond deze kinder-revue-operctte in 4 be« drijven door Nico Snel's Koorklassen opgevoerd. 't Is al half negen als deze „kinderavond" beging en een woordvoerder van den heer Snel ons heeft medegedeeld, dat koorzang voor kinderen te moeilijk! is en deze operette een propagandistische strekking heeft. En dezelfde woordvoerder conmplimenteerda aan het einde den heer Snel en sprak van het schit terend welslagen der opvoering. Inderdaad, deze operette is wel zeer arm aan koorzang en dat, terwijl de paar koortjes, die wij te liooran kra gen, juist de zonnestraaltjes in de operette waren. Aardige tooneeltjes waren o.a. het verschijnen van de kabouters en van de danseresjes.tcrwijl de decors uitmuntend verzorgd waren door den heer J. Koning, Toen de woordvoerder den heer Snel had toegespro ken, huldigde do hoer Snel op zijn beurt den regis seur, den heer Dick Meelis. Zoowel de heer Snel als de heer Meelis kreeg van.de kinderen bloemen. De zaal was goed bezet en het publick was gul met zijn applaus, waar een groep Alkmaarsche suppor ters een belangrijk aandeel in nam. SCHOOLVOETBAL. Zaterdagmiddag speelden de clubs Lutjewinkel— Wieringerwaard, met als uitslag 01 en Callantsoog— Schagen I, eveneens met 0—1 als resultaat. Woensdagmiddag begint de tweede ronde.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2