De Competitiewedstrijden. SPORT Schager Bekertournooi. PROGRAMMA N.H.V.B. BELGIE—NEDERLAND. AJAX EN K.F.C. SPELEN GELIJK. K.N'.V.B.-overzicht van 22 April. Kampioenschap van Nederland. Ajax en K.F.C hebben na een zeer spannenden wedstrijd gelijk gespeeld (1—1). Dit resultaat valt ons van de Ivoogers erg mee en het zal niet nalaten de voorspellingen van de komende weken te beheer- schen. Willem II had na een aanvankelijke voorsprong 11 og zwaar werk aan Velocitas (64). De stand is: Ajax 3 2 1 0 11-2 5 K.F.C 2 1 1 0 5—2 3 Willem 11 1 1 0 0 6—4 2 Velocitas 2 0 0 2 4-7 0 Hcracles 2 U 0 2 2—14 0 AFDEELING L Promotie 2e klasse. Zonder twijfel mag de positie van 't Gooi zeer précair worden geacht. Nu verloren de Hilversum mers met 3—1 van Velox. De stand is: D.W.S. 2 110 3—2 3 Velox 2 10 1 4—3 2 't Gooi 2 0 112-41 AFDEELING IL Overmaas zette de promotie-competitie in met een 54 overwinning op R.F.C. De kansen van deze laatsten zijn o.i. miniem geworden. Hilversum 1 1 0 0 4—0 2 Overmaas 1 1 0 0 54 2 R.F.C 2 0 0 2 4—9 0 AFDEELING IIL Tn 2 A is de zeer interessante race tusschen Z.A. C., Borne en Rigtersbleek in zooverre beslist, dat Rigtersbleek er uit ligt door de 11—1 nederlaag te gen Z.A.C. Borne won evenwel met 51 van RODA. Weet Borne nu a.s. Zondag van U.D. te winnen, dan krijgen we een beslissingswedstrijd tusschen Z. A.C. en Borne. U.D. won Zondag met 6—2 te Apeldoorn van Ro- ,ïmr et Velocitas. Wc houden het op Z.A.C1 I AFDEELING IV. Middelburg is toch het slachtoffer geworden. N.A. C. won met 61 van Bleijerheide en Middelburg zelf werd met 64 door N.O.A.D. geklopt. De stand onderaan: N.O.A.D. 18 5 4 9 28—33 14 N.A.C 18 4 4 10 2533 12 Middelburg 18 5 1 12 31—53 11 AFDEELING V. Naast den wedstrijd Sneek—Veendam (2—5), die geen belang meer had, werd de promotie-wedstrijd H.S.C.Alcidcs gespeeld. De Hoogczanders zijn op het Juiste oogenblik van de dwalingen huns weegs teruggekeerd en zij won- nen dan ook met 9—1! De Kooi 2 110 4—3 3 H.S.C 2 10 1 10—3 2 Alcides 2 0 11 2-10 1 Geen vondsten van beteekenls, doch goede kern voor representabel elftal. (Van onzen sportredacteuer). Het parade-weer van Zondag paste uitstekend bij den wedstrijd. Deze proefwedstrijd toch, die de lan douwen te Anna Paulowna verluchte met provin cialen luister, zou ons vertoonen de bloem der Noord- Hollandschc jongelingschap uit alle oorden der pro vincie bijeengeharKt, maar men kon nauwelijks ver wachten dat doze 22 voetballers competitiesfeer zou den weten uit te stralen. En daarom was het prettig om in een genotvolle zomeratmosfeer met belangstelling zijn oog te laten gaan over het spel. Dit spel begon eigenlijk pas in de tweede helft vorm en karakter te krijgen, toen men aan elkaar gewend raakte. En onzo beoordeeling van spel en spelers gaat dan ook hoofdzakelijk terug op datgene, wat we in dio laatste helft aan indrukken hebben opgedaan. Kort samengevat is onze mcening zooals in de aanhef genoenid: geen vondsten van beteekenis, doch een goede kem is aanwezig voor een representabel elftal. Een onderhoud. Onder de vele voetbalenthousiasten, die zich voor den wedstrijd in het clublokaal ophielden, merkten we op de bestuursleden van den N.H.V.B., de heeren Brussel en Van Ketel, en de heeren Baas en Sougé, die met den heer Brussel met de verkiezing zijn be last. We hebben ons, ingevolge onze belofte in ons blad van Zaterdag gedaan, voor een onderhoud tot den heer Brussel gewend om het een en ander over het elftal te vernemen. Onze eerste vraag behelsde de methode van ver kiezing. Naar men weet, ijveren o.a. wij voor een gedecentraliseerd keuze-apparaat. Wij willen vier districtselftallen, elk samengesteld door terdege m het desbetreffende district bekende menschen. Officieel vernamen wij nu dat de elftalcommissie terzijde gestaan wordt door een corps van correspon denten. Deze correspondenten heeft men in alle oor den van de provincie en o.a. heeft men ook scheids rechters tot correspondent aangesteld, omdat die uit den aard der zaak overal komen en gemakkelijker los van de vereenigingen staan. De heer Brussel ontzenuwde de uitlating van een vooraanstaanden Zaanschen scheidsrechter, als zou er aan de Zaanstreek beter gevoetbald worden. Als tastbaar bewijs wees de heer Brussel op het feit, dat 15 van de 22 spelers uit het district 1 D (den kop van Xoord-Ilolalnd) komen. Echter moet men reke ning houden met het feit dat de meer Zuidelijk in onze provincie gelegen elftallen K.N.V.B.-juniorcn hebben, die dus niet meer voor den N.H.V.B. be schikbaar zijn en dat er speciaal hij de Zaanscho clubs een neiging bestaat om jonge goede spelers di rect hooger op te laten komen. Andere clubs, bij voorbeeld H.R.C., laten deze jongelui echter meestal inschrijven in het derde elftal. Op onze vraag of er ook een speciale reden was. waarom er geen spelers van M.F.C. en Nieuwe Niedorp in aanmerking waren gekomen, voor dezen proefwedstrijd. kregen we ten antwoord dat de commissie van oordeel was dat geschikt materiaal niet aanwezig was en dat eerder al gebleken was, dat N.N.-spelcrs hoewel in hun club heel goed als N.H.Y.B.-speler hadden gefaald. De wedstrijd. De opstelling was als volgt: Elftal A: Stadt K.F.C 3 J. Vriesman S. Bakker Petten Z.F.C 4 Kuilman M. Schenk Agema H.R.C 4 Wieringerwaard M.L.D. Wolthuis Roomeyer Danc Kuiper Rem M.L.D. H.R.C. 3 O.S.Y. 3 Held. Boys Q.S.C 3 Scheidsrechter Snijders C. Lont Ewald Molenkamp P. Vriesman Bakker Succes 2 Watervogels CS.V. Petten CS.V. Tauber Spaarman Steen voorde B.K.C. Becmster B.K.C Van Teulingen Hz. Goudswaard B.K.C M.L.D. De Schipper B.K.C Elftal B. De wedstrijd was op zichzelf vrij saai. Pas in de tweede helft werd er beter en somtijds goed spel ge leverd. Na een kwartier spelen had de linksbuiten van A, de O.S.C.'er Rem, het ongeluk zijn kuitbeen te bre ken. Dit was absoluut aan een noodlottig toeval te wijten. De B.K.C.'er Post viel in. In het midden van de eerste helft scoorde Tauber voor B. Een vrijen schop, vanaf de middenlijn werd door Stadt schro melijk onderschat en verkeerd beoordeeld, hetgeen een zeer grove fout was. Hoewel A dooreengenomen sterker was, doelpuntte B in het begin van de tweede helft wederom door Molenkamp, van wiens voet do hal via een A-been juist in do hoek vloog, waar Stadt hem allerminst had verwacht. Toen men echter langzamerhand ingespeeld raak te, uitte zich bij A een grootere dosis voetbalkennis en kracht dan bij B. De wedstrijd won zeer in aan zien en het A-elftal heeft enkele heel behoorlijke aanvallen opgebouwd. Drie ervan, toevallig allen ovcrlinks, brachten met regelmatige tusschenpozcn een 3—2 overwinning tot stand. Alle drie goals wor den gemaakt door Dane, die een doortastend mid- voor bleek. De spelers. We kunnen geen lofliederen gaan aanheffen. Er was echter wel materiaal aanwezig dat bij eenige onderlinge oefening en kennismaking behoorlijke kracht kan ten toon spreiden. Van de doelverdcdigers was Stadt beter dan de Schipper, die niet heeft gefaald, maar bij aandach tige vergelijking met zijn overbuurman, de ingebo ren zwier van bet keepen mist het opstellen, het uitloopen, het bezweren van een corner zijn goede toetssteencn. Jammer, dat we niet in de gelegenheid waren Prins in het doel te zien. Het eigenaardige feit doet zich voor dat de Schipper thans in B.K.C 2 keept, sinds Prins, do oude Sparta-keeper, overschrijving heeft! Keeper Stadt maakte evenwel een zeer ernstige fout bij Tauber's vrije schop. Dit deed aan zijn op treden afbreuk. Van de vier in actie zijnde backs durven we Vries man en Bakker gerust aan te houden. Van Teulingen bleek voor de tweede keer moeilijk mee te kunnen buiten clubverband met zijn gelijknamige neef vormt hij een rotszekere achterhoede! en Gouds waard was zeer middelmatig. In de halflinies zijn Kuilman en Steenvoorde on der de maat gebleven. Van de laatste hadden wij dit nooit verwacht. Hij heeft toch niet voor niets in de laatste wedstrijden van de kampioensclub Zondag J.l. is het de eerste Zondag van het Scha- gcr-Beker-tournooi geweest. De 4de klasse N.H.V.B. vereenigingen zouden elkaar gaan bekampen. Jam mer was het dat een tweetal vereenigingen, t.w. Dirksliorn en Heldersche Boys II zich terug moesten trekken, daar deze beide elftallen compctiewedstrij- den moesten spelen. Als eerste wedstrijd stond op het programma vermeld Heldersche Boys IIWater vogels II. Zooals boven reeds gemeld, vond deze ontmoeting niet plaats en kwam Watervogels direct een ronde verder. Om half twaalf treden dan aan: PETTEN II—J.V.C. n, 1-4). Als scheidsrechtre Anneveldt de beide aanvoer ders bij zich roept, overhandigt do Petten-aanvoer der met een hartelijk speechje bloemen aan z'n col lega wegens het behalen van het kampioenschap in de 4e klasse door J.V.C II. We waren benieuwd wat de kampioensploeg er van terecht zou brengen. Het viel ons bitter tegen. De bal wordt door J.V.C. aan het rollen gebracht en de eerste wedstrijd van het Schagcr-Beker-tournooi is begonnen. Direct viel J.V.C. aan, maar verder dan de robuste Petton-backs brengen ze het niet. Er wordt hoog en onbesuisd gespeeld en er is weinig aantrekkelijks te zien. Trouwens het is slechts 4e klasse N.H.V.B.-voetbal De J.V.C.-ers permitteeeren zich de luxe om geweldig v^el te missen, waarvan Petten niet genoegzaam profiteert. Zoo langzamer hand komt P. ecnigszins in de meerderheid, maar door te lang treuzelen en slecht afgeven, gaan veel goede kansen verloren. Het J.V.C.- doel ontkomt ternauwernood aan een doorboring als hun back er weer eens finaal over den bal heen maait, weet v. d. Ham slechts naast te schieten. Het spel wordt eenigszins forscher, wat ons goed doet. De Petten- keeper stopt eenige malen achtereen een paar harde schoten op sublieme wijze en laat zien, dat J.V.C. met verre schoten geen succes zal behalen. De rust gaat dan ook mot blanco stand in. Na de rust, die blijkbaar de Julianadorpers goed heeft gedaan, wordt direct een zeer goede aanval op de Petten-veste ondernomen, maar voor de goal gekomen, hebben de J.-spelcrs er geen notie van wie nu feitelijk wel zal schieten. Hooge boogballen bij legio, die natuurlijk niets opleveren. De Petten- keeper grabbelt een bal uit den hoek van z'n heilig dom en zet meteen z'n voorhoede aan het werk. Po rechtsbuiten bemachtigt het bruine monster, geeft een goede voorzet, welke door allen wordt gemist. Gelukkig is v. d. Ham juist aan komen loopen, die mooi laag naar binnen doorgeeft. De J.-keeper grijpt mis en de P.-rcchtsbinnen heeft verder geen moeite. 1—0. Groote vreugde bij de P.-snelers en verslagen heid in het .J.-kamp. Nadat J.V.C. kans heeft gezien een strafschop te missen op den rand van het straf schopgebied, is het einde en heeft Petten II de kam pioenen uitgeschakeld. Thans krijgen we J.V.C. m—ST. MAARTEN, 3-2. Bij dezen wedstrijd zal de heer Bijlsma als arbiter fungeeren. St. Maarten verliest de toss en mag af- B.K.C. als de beste en meest tactische speler gegol den? Agema, die voor den weer herrezen Joop San ders van H.H.C. meespeelde Sanders heeft tever geefs getracht H.R.C te doen standhouden tegen Zaandijk— heeft redelijk gespeeld, zonder een be lofte voor grootere prestaties in de nabije toekomst in te houden. Tauber maakte o.i. kans op herkiezing omdat het een goede speler is met techniek en door zijn aangeboren capaciteiten zich gemakkelijk zal aanpassen bij hooge voetbal. Dat vermogen schrijven we in nog sterkere mate aan Mein Schenk toe. Deze Wieringcrwaarder zal even moeten wennen aan sneller tempo en wat feller moeten worden. Dan zijn wo absoluut niet bang voor zijn herkiezing. Spaar man zal de top van zijn kunnen wel bereikt hebben. Het zou ons al heel vreemd voorkomen als hij weer gekozen werd. In de voorhoede van B. werd met onbegrijpelijke starheid op links gespeeld, alhoewel de midvoor en de rechtsbuiten clubnienschen waren! Mode doordat Vriesman geen schakel was, was de B-ploeg vleugel lam. hetgeen de sprintcapacieiten en de kogels van de Castricummer Bakker tot nul reduceerde. Molenkamp was een matig midvoor, zonder door tastendheid, en het prettige enthousiasme waarmee de jonge Ewald zich weerde, stak er gunstig bij af. Lont's voorzetten waren vaak goed, maar zijn spel gaat niet hoog en... hij is bar éénbeenig. De voorhoede van A verried iets meer de hand van do meester. Als Roomeyer en Wolthuis nog een keer samenspelen hebben we ons over een rechter vleugel niet meer ongerust te maken en ook de O.S.V.-midvoor kan best meekomen. Frans Kuiper kon ons niet bekoren. Na z'n goede verrichtingen van verleden jaar we herinneren ons een oefen wedstrijd tegen Z.F.C. 2 viel hij tegen en afgaan de op Heldersche berichten beweegt zijn spel zich in dalende lijn. Als we de prestaties van Post mogen opmaken uit het feit, dat hij voor alle drie goals de voorzetten kant en klaar afleverde, had had deze invaller die op ongedachte wijze zijn hartcwcnsch in vervul ling zag gaan: éénmaal mee te spelen in liet N.H. V.B.-elftal zijn plaats al verdiend. Deze enthousiaste speler zal zijn plaats altijd wel waard zijn, mits hem op het hart gebonden wordt, niet pingelen en dadelijk afgeven en hij zich nog even gaat toeleggen op het nemen van corners. Hoe wordt het N.H.V.B.-el!tal? Voorop stellen we: we welen niets, we weten niet, wanneer er een oefenwedstrijd wordt gespeeld, noch wanneer het voorloopige elftal wordt samengesteld. Hierover waren geen medcdeelingen te krijgen. Alleen dit: eind Mei zal het N.H.V.B.-elftal op het Vicrbondcntournooi moeten uitkomen. Als we na hetgeen we gezien hebben, het N.H. V.B.-elftal op zouden moeten stellen, dan zou hot ons niet van harte gaan om onze keus tot de 22 jongelui van Zondagmiddag te beperken. In onze memorie liggen twee geweldige wedstrij den tusschen M.F.C. en Nieuwe Niedorp verankerd en het zijn de indrukken van deze parelen in ons provinciaal sportgebeuren, die ons doen besluiten om van bet opgeven van een N.H.V.B.-elftal naar onzen smaak af te zien. Maar tevens stemt het ons medelijdend met ons gewestelijk elftal, dat geen van de drie commissieleden bij genoemde twee wedstrij den aanwezig was. En het stemt ons tegelijk strijdlustig om door te ijveren voor een grondige herziening van het keuze plan! 29 AprlL 2 E: H.R.C 4-Texel 2. 3 D: D.E.S.Kolhorn; H.R.C. 6Succes 3. 4 G: Aartswoud 2Ilauwert 1. 4 K.: OudeschildCallantsoog. 4 L: DirksliornHeld. Boys 3. (Alg. Sportblad). (Eventueele wijzigingen en aanvullingen vermel den wij ouder gewoonte des Zaterdags Red. S. C.) trappen. Raar weet direct reeds door te breken en het is te danken aan het in den weg loopen van een zijner spelers, dat St. M. binnen een minuut de leiding niet had. Dan een onvergeeflijke fout van scheidsrechter Bijlsma. Als Raar weer is doorge broken, trapt do J.V.C-back weg, maar raakt den bal half. waarna deze bij den linksbuiten komt. Het fluitje klinkt voor buitenspel, wat o.i. echter opgc heven was. De J.V.C.-ers komen thans hoe langer hoe meer in den aanval. Enkele malen koint St. Maarten er eens door, welke aanvallen echter niet van gevaar ontbloot zijn wegens het verre opdrin gen der J. bakes. Dit kost hen ook een doelpunt, als Raar door alles heenloopt en op tijd afgeeft aan z'n rechtsbinnen, die via keepers handen soort, 0—1. Hierna wegen de partijen vrijwel tegen elkaar op en breekt de rust aan. Na de rust maakt J.V.C. reeds spoedig gelijk 11. Dan maakt St. Maarten door toedoen van K. Numan een juweel van een goaltje en brengt den stand op 1—2. Jammer voor het harde werken van de St. Maarteners, dat kort voor het einde J.V.C. weer gelijk maakt, 2—2. Zoo komt ook het einde. Van de 3 penalty's maakte J.V.C. er slechts één. Maar wat St. Maarten er van maakte, was nog veel slechter. Men zag kans alle drie strafschoppen te missen. Al- zoo verloor St. Maarten met 3—2. Daar thans Watervogels II tegen Dirksliorn uit zou rnoetcn komen, maar ook Dirksliorn verhinderd was, werd besloten Watervogels II een afmattingswed- strijd tc laten spelen tegen een Schagen-combinatie. Deze wedstrijd werd na een geanimeerd partijtje met 51 door de Schagen-Comb. gewonnen DE DEMI-FINALE. PETTEN II—J.V.C. III, 1—2. Direct na het beginsignaal neemt Petten het spel in handen en moet dan ook de J.V.C.-keeper direct handelend optreden, wat hem uitstekend afgaat. Overigens valt ons op dat het spel van J.V.C. beter was dan van hun tweede. Er werd iets beter uitge keken en getracht te plaatsen. Bij Petten was het echter mis. Er werd hoog en onbesuisd gespeeld en maar lukraak weggetrapt. Vlak voor de rust krijgt de J.V.C-linksbinnen een mooie kans, die hij echter niet weet te benutten. Met blanco stand gaat de rust in. Na de rust zijn de bordjes verhangen. Direct begint J.V.C. een behoorlijk tempo te spelen en we denken reeds, dat we nu een aardigen wedstrijd zul len krijgen, als eensklaps alle fut er uit lijkt en weg is het tempo. De Petteners zitten niet stil. Een hard schot springt ver buiten het bereik van den J.V.C.- keeper tegen den paal het veld weer in. v. d. Ham blijft echter staan toekijken, hoe J.V.C. den bal weg werkt, wat voor Petten een aardige kans verloren doet gaan. De rust breekt aan en geen der beide partijen heeft het net kunnen vinden. Na de rust krijgt men hetzelfde spel met aan weerszijden eeni ge gevaarlijke momenten. Het einde komt ook thans met blanco stand. Hier ook neglementair straf schoppen nemen. Petton neemt het eerste deze strafschoppen. Slechts één van de drie strafschoppen Het Nederlandsch elftal samengesteld Do Keuze-Commissie van den K.N.Y.B. heeft gis termiddag na afloop van den kampioenswedstrijd AjaxK.F.C het Nederlandsch elftal samengesteld, dat op Zondag 29 April te Antwerpen tegen Belgió uitkomt in de voorronde der wereldkampioenschap pen. Het Nederlandsch elftal ziet er als volgt uit: Doel: Keizer (Ajax). Achter: Weber (A.I).O.) en Van Run (P.S.V.). Midden: Pcllikaan (Longa), Anderiesscn (Ajax) en Van Heel (Feijenoord), aanvoerder. Voor: Wels (Unitas), Vente (Neptunes), Bakhuys (Z.A.C), Smit (Haarlem) en Mynders (D.F.C.). Als reserves zijn aangewezen: Van Male Feije noord), van Diepen beek (Ajax). Graafland (H.B.S.) Oprinsen (N.O.A.D.), Lagendaal (Xerxes), en Schoc- maker (Quick Dcil Haag.) WIERINGEN. SUCCES I—HELDER L3L Het is S. voor de derde maal gebikt een derde klasser in het bekertournooi te kloppen, en we kun nen er bij vermelden, dat S. dezen wedstrijd ver diend heeft gewonnen, alhoewel H. met de rust do leiding had. Jammer dat de S.-aanvocrder een ta melijke blessure opgcloopen heeft, wat waarschijnlijk het einde zijner voetbal loopbaan zal zijn. Om half drie laat scheidsrechter J. J. Scblütter van Amsterdam beginnen en laat ik even dit ver meiden, de leiding was prima. II. wint de opgooi en verkiest met den wind in den rug te beginnen. S. trapt af en direct een vlug opgaande partij. H. speel de een prima wedstrijd, jammer dat hun linksbuiten Godschalk niet van de partij kon zijn. waarvoor een mindere debutant fungeerde. S. ziet in dat aanpak ken de boodschap is, en het spel golft dan ook heen cn weer. Als II. een aanval onderneemt en Nieuw- buurt dezo meende af te slaan, gebeurde het incident, ür. Beeker verleende spoedig hulp, en Daan werd buiten gevecht gesteld. Na een kwartier wordt het spel hervat, en Scholting neemt zijn plaats in. wat hem goed afgaat, alle II.-aanvallen worden afgesla gen, en steeds probeert S. aan do andere zijde door te breken, maar ook Burger c.s. zenden retour. Als er een half uur is gespeeld is het Bak. de rechtsbui ten van II., die den bal te pakken krijgt, alleen gaat hij er vandoor en onhoudbaar verdwijnt <lc bal in het S.-doel, 01 voor II. S. probeert het ook aan de andere zijde, doch voor rust behoudt II. de leiding, en het begint er na te staan dat S. het onderspit zal moeten delven, daar II. met een gelijk spel, de over winnaar blijft. Als de thee en de rust de spelers hoeft verkwikt, wordt om half vier weer begonnen. S. krijgt den flauwen wind mee en schijnt hier van te profifee ren; direct gaan ze ten aanval over cn na 5 min. weet de S.-midvoor er door tc komen en met een diagonaal schot scoort hij de gelijkmaker. De S.-aan- hang juicht en ziet S. allengs er heter in komen. Doch II. pakt ook flink aan. en menigmaal wordt Posthumes aan'de tand ge\oold, die echter op mees terlijke wijze zijn doel verdedigt. Dan is S. weer aan do beurt, keurig worden de aanvallen opgezet, en door hun vleugels goed voorgezet. Na 'n mooie voor zot van Kuiper, krijgt Albcrt den hal to pakken, handig maakt hij hem vrij en voor do tweede maal geeft hij Barend het nakijken en bezorgt S. de lei ding. F.r moet nog 20 minuten worden gespoeld, en hard wordt er door H. gewerkt voor de gelijkmaker, wat hun niet gelukt; wel komt eenmaal de lat er bij te pas, waardoor de bal liet veld inspringt. Als 10 minuten voor bet eind door don H.-konper wordt uitgetrapt, schiet hij den bal slecht weg. Albert heeft heni te pakken cn scoort voor de 3e maal. waardoor S. zoo goed als winnaar was. H. probeert het nog wel, doch speelt een verloren wedstrijd, er worden geen doelpunten meer gemaakt, zoodat S. als over winnaar in de vierde ronde wordt geplaatst. Wie nu de tegenstander zal worden, is niet hekend. doch het zal wol een 2e klasser worden. S. kan zich beroe pen op een prachtig bekertournooi. wordt benut. Daarna is J.V.C. aan de beurt, die er twee in een goal omzet. Zoo is Petten II door J.V.C, 111 met 21 uitgeschakeld. DE DAG FINALE. WATERVOGELS II-J.V.C. III, 3L De eerste aanvallen zijn voor Watervogels, die hef tempo gaat aangeven. Eenige minuten na het begin signaal krijgt de W.-linksbuiten den bal te pakken en lost een ver. doch onhoudbaar schot. De J.V.C.- keeper beoordeelde dit schot verkeerd en vla den paal verdwijnt de bal in de touwen. 1—0. Geen 2 minu ten daarna vergroot hun rechtsbinnen den voor sprong 20. Wo beginnen voor een debacle te vree zen, maar ofd it heeft geholpen, als bij tooverslag begint J.V.C harder te werken en werkelijk, ze sma ken het genoegen, dut een der Watervogels-spelers den bal in eigen doel deponeert, 2—1. Kort daarop bad J.V.C. gelijk kunnen maken, als de keeper van W. een bal los laat en op den grond valt. weet de J.V.C.-linksbinncn nog naast te schieten. Had dezo speler een klein tikje gegeven, zeker was het goal geweest, maar het moest natuurlijk zoo hard mo gelijk en trof geen doel. Vlak voor de rust duikt de W.-keccpr nog een hard schot uit den beneden hoek, waarna het rusten Na de rust wordt nogal forsch begonnen. Men begint met elle bogen te werken, wat scheidsrechter Wit niet ont gaat en een legio strafschoppen ies hiervan de oor zaak. Het duurde ongeveer 15 minuten alvorens Wa tervogels met een goed schot haar voorsprong ver groot en hiermede de overwinning tot een voldon gen feit makende. Bij J.V.C. begint do vermoeidheid een zeer groote rol te spelen. Deze jongens hadden 's middags reeds 3 wedstrijden gespeeld van 1 uur. Dus 3 uur voetballen, dat is toch feitelijk te lang. liet komt ons voor, dat de verdeeling der wedstrij den even anders had kunnen zijn. Het systeem af val wedstrijden is te zwaar, ook voor do hoogerc elf tallen. Het einde komt met een 31 overwinning voor Watervogels IL De prijsuitreiking. Wanneer de voorzitter van het Schager-Beker- tournooi. de heer Breehaart, zal overgaan tot de prijsuitreiking, moet eerst nog geloot of strafschop pen genomen worden voor de medaille van de hoog ste score. J.V.C. en Watervogels hebben elk drio goals gemaakt. Besloten wordt strafschoppen te ne men. Van de 12 genomen strafschoppen weet Wa tervogels er slechts 1 te benutten en J.V.C. geen enkele. Dus met elkaar werden er maar eventjes 11 strafschoppen gemist. Watervogels won dus de me daille. Met een korte toespraak reikte de heer Brcebaart do prijzen van dezen dag uit, t.w. lste prijs Watervogels II, tak; 2de prijs J.V.C III, medaille. Watervogels 2 heeft zich derhalve voor de derde klasse gekwalificeerd en zal het tegen de derde klassers kunnen probecren. Zoo is deze eerste dag voorbij, die ons voetbal heeft laten zien, hoe het niet gespeeld moet worden, maar daar waren het 4de klasse N.H.V.B.-clubs voor.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6