N.H.V.B.-Uits'agen I HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor IOcL K.NV.B. Sportberichten uit Den Helder. DIVERSEN. FEDERATIE VAN VEREEN1GINGEN VOOR VREEMDELINGENVERKEER in NoordhoHand boven het Noordzeekanaal. Van Geclen's Medaille-Magazijn Bekentenis in het Putbroeksche drama. Tegen de Hitlervlag. 22 April. S D: H.R.C. B—D.F..S. 1. ft-1. 4 K: Oudeschild 2Held. Boys 2, 32. 4 L: Dirkshorn 1— CallnntsooR 2, 64. Adsp. P.r J.V.C. a—H.R.C. b 1—5. Adsp. II: H.R.C d—Held. Boys a 2—1; H.R.C. c— Helder d 3—2. OVERZICHT. In 3 D is de stand peworden na de zware neder laatr van D.E.S.: Helder 5 15 9 3 3 49-30 21 Oudeschild 14 8 3 3 4224 19 Kolhorn 14 8 2 4 42-20 18 Sneees 3 14 7 2 5 43—22 10 B.K.C 2 15 7 2 6 39-38 16 H.R.C 6 11 7 1 3 37—28 15 D.P..S. 14 6 1 7 39-37 13 H.R.C 7 9 1 0 8 15—37 2 Sparta 3 14 0 0 14 12-83 0 Bovendien heelt Sparta 3 twee verliespunten. In 4 K hebben wo nu als stand: J.V.C 2 14 11 1 2 56—14 23 Watervogels 2 15 9 2 4 41—20 20 Texel 3 14 8 1 5 48—33 17 Helder 6 14 7 2 5 47-37 16 Held. Boys li 6 2 6 46—34 14 Callantsoog 13 6 1 6 39—34 13 Oudeschild 13 1 3 9 19-69 5 H.R.C. 8 8 2 0 6 1131 4 H.R.C 9 9 0 2 7 12—50 0 Dirkshorn klom door haar overwinning op Cal- lantsoog 2, enkelo plaatsen. POSKO. 2 16 12 3 1 76-15 27 Petton 2 16 12 2 2 69-20 26 J.V.C. 3 15 9 4 2 50-36 22 B.K.C. 3 16 8 1 7 3G40 17 Succes 4 16 6 2 8 46-48 14 Dirkshorn 14 5 1 8 46—39 11 Callantsoog 2 16 1 10 28-42 11 Held. Boys 3 15 4 2 9 29-66 10 Kolhorn 16 1 0 15 16—00 2 Adspiranten. In afd. P. staat JA r.C a nu zeker onderaan: Helder a 10 6 4 0 49-6 16 Sparta a 10 6 3 1 28-8 15 H.R.C. a 8 4 3 1 40-10 11 H.R.C b 8 2 3 3 1515 7 Helder b 9 2 0 7 7-69 4 J.V.C. a 9 0 1 8 4—35 1 Promotie 2e klasse A. H.R.C. heeft de promotiecompetitie slecht Ingezet. Ondanks do radicaal gewijzigde voorhoede wisten de Heldersehen het niet tot een zege te brengen. Zaandijk was niet van groote kracht: een degelijke en vlugge derde klasser, maar in productiviteit was zij de mcerdero van de Racingclub. Zaandijk 1 1 0 0 3—1 2 H.R.C 10 0 1 1—3 0 0.S.V. S A. Enkelo resteerende wedstrijden werden afgewerkt. Assendelft werd door D.W.V. verpletterd (18). K.V.V. kon het tegen het Amstcrdamsche Meteoor ook niet bolwerken (Z—3). O.S.V. 18 16 0 2 79—32 32 Kennemers 18 16 1 2 78—26 31 p.W.V. 17 10 2 .6 56-43 22 Helder 18 7 4 7 56-53 18 Hollandia 18 8 2 8 57—65 18 Meteoor 18 6 4 8 42—50 16 Purmersteijn 17 5 3 9 4355 13 K.V.V. 18 4 2 12 38-65 IC Assendelft IS 3 4 11 46-81 10 Weervogels 18 2 4 12 43—72 8 Promotie 4e klasse. ATkmaarsche Boys heeft Zondag met 2—2 weten gelijk te spelen tegen Weervogels in Zaandam. Do Alkmaarders hebben het er o.i. best afgebracht. De Vogels waren aardig op dreef de laatste weken. ILN.V.B.-Beker. West Frisla werd op eigen terrein gewipt door het Dordsche O.D.S. (1—3). Succes bleef aan door een 31 zege op Helder. In dezen wedstrijd had een jammerlijk voorval plaats. De trouwe rechtsback, Daan Nieuwbuurt, die vanaf de oprichting meespeelt, 17 Mei 1924, kreeg last van een oud knie-ongemak en door de ernst van het ge val laat het zich aanzien dat Daan als actief sport man noodgedwongen ontslag zal moeten nemen. Wc wenschen hem volledig herstel toe en speciaal idat hij in staat zal zijn het jubileumfeest in de twee de helft van Mei van Succes, voor alles zijn club, zal kunnen bijwonen. H.R.C. zet haar prom.- en degr. wedstrij den slecht in. Helder ultgebekerd. Een stralende lentedag, een prachtig terrein, een goede Zaandijkploeg; ziedaar allerlei factoren, die dezen wedstrijd tot een pracht-wedstrijd konden ma ken, alleen H.R.C. werkte niet mee. Het wordt afgezaagd om te vertellen, dat H.R.C. slecht speelde, maar één ding leeren we er toch uit, flat II.R.C. geen 2e klasse ploeg heeft, evenals Zaan dijk, want wanneer de Racers in D.W.S. vorm waren geweest, dan zouden de Zaankanters er dik in zijn gegaan. Weer was het elftal door elkaar gegooid en ondanks alles wordt het er niet beter op. Prins liep af en toe zoo gevaarlijk uit, dat men het ergste vrees de, maar Siersma en Beijor, die als vanouds uitste kend waren, wisten gelukkig doelpunten te voorko men. In de halflinie was Jo Sanders de man, maar 15 min. voor tijd was hij volkomen uitgespeeld. Scholten en Post waren in één woord hopeloos: wat die man keerden, weten we niet, maar een feit ishet dat er geen hal behoorlijk geplaatst werd. De voorhoede was als linie geen voorlinie maar een achterlinie, want de binnenspelers Hoogendijk en Roobol zaten gedurig achter. Stcffens was hier wel de uitblinker, maar aan gezien Nebbeling zijn taak als middenvoor niet be greep, werden de vleugels weer veel te weinig in den strijd betrokken. Het was een kick- en rush-systeem zonder meer. Zaandijk speelde het z.g. 3-back-systeem, de spil fungeerde ais 3e back. terwijl do halfspelers meer naar voren gingen. De binnenspelers speelden iets achter de voorhoede aan, om als schakel te fun- geeren, maar als er een aanval was, dan waren ze wel degelijk present, hetgeen bij H.R.C. niet gezegd kan worden. Uitblinkers waren wel rechtsbinnen en mid denvoor, die er vaak zoo keurig combineerend van door gingen, dat het een lust was om te zien. Over den wedstrijd het volgende: Bij den aanvang werd Zaandijk gehuldigd door H.R.C. voor het behalen van het afdeelingskampiocn- schap en vervolgens gaan allen gezamenlijk op een foto. Na wat terreinverkennen, zien we Zaandijk razend snel aanvallen en voordat de H.R.C.ers weten wat er gebeuid, ligt de hal reeds achter Prins, door toedoen van den rechtsbinnen, die een voorzet van links in eens inkogelde. (0—1). Zaandijk blijft voorloopig do- mineeren en de Racers ontkomen aan de 2e doorbo ring als de Z. linksbinnen van dichtbij rakcling over schiet. Na 5 min. spelen valt Beneker uit en wordt vervangen door Nebbeling, die al dadelijk den Z.-kee- per op de proef stelt. Prins veroorzaakt nog al eens gevaarlijke momen ten door ver uit te loopen, maar voorloopig weten Siersma en Beijcr het gevaar te bezweren. H.R.C komt nu in den aanval en sluit Zaandijk in. Dit wordt hen noodlottig, want als Roobol eenmaal op een me ter afstand nog over weet te schieten, loopt de mid denvoor der Zaankanters door alles heen en geeft op het beslissende moment over aan den rechtsbinnen, die met een kalm boogballetje over de weer te ver uit- gcloopen Prins den stand op 9—2 brengt Eerst even voor rust zet H.R.Ceenige gevaarlijke aanvallen op, waarvan er één succes heeft, wanneer Reinders een voorzet van Steffens benut. 12. Met dezen stand breekt rust aan. Na dc pauze zien we aanvankelijk een ander H.R.C. in actie. Zaandijk is de kluts kwijt en in deze periode zit het Racing niet mee, wanneer Hoogedijk net over kogelt en even later Nebeling een kopbal in dezelf de richting dirigeert. Dan is het echter weer afgc- loopen en keurig combineerend trekken de Zaandij kers op het Racing doel af en eenmaal redt Prins keu rig. Het spel gaat nu geruimen tijd op en neer, maal ais ongeveer 10 minuten voor tijd de middenvoor van Zaandijk uit een corner den bal netjes in den hoek de poneert. 1—3, is alle spanning er uit en de wedstrijd gaat uit als een nachtkaars. H.R.C. heeft verdiend ver loren en we zien de kans op de „Heldersche Derby" Helder—H.R.C. al weer danig toenemen. - Helder was met 2 invallers voor Godschalk en Schotting naar Wielingen en verloor daar van Succes met 3—1, na met rust met 1—0 voor gestaan te heb ben. Een slecht resultaat. WIERINGERWAARD-NIEUWS. Doordat de proefelftallen van den N.H.V.B. Zon dag 1.1. moesten spelen, is er niet gevoetbald. Ook a.s. Zondag zal er slechts misschien in den namid dag gespeeld worden tegen Oudesluis, dat hiertoe is uitgenoodigd. Op de laatst gehouden bestuursvergadering is be sloten dat met het oog op de atlethiektraining de oefenavonden voortaan op Woensdag en Donderdag avond zullen zijn. AARTSWOUD. In de vorige weck gehouden vergadering van de voetbalvereeniging werd inplaats van J. Baron, wel ke bedankt had als secretaris, gekozen J. Koeten Jr. Tot bestuursleden de hecrcn P. Silver en W. Dcute- kom. Tevens werd besloten zitbanken te plaatsen en hiervoor een kleine entrée te heffen. Als elftalcom missie werd gekozen de hoeren J. Schoonewil, W. Deutekom cn J. Baron. Tot consul de heer J. van der Bel. Het tweede elftal ging voor de competitie naar Medemhlik om M.F.C 4 te bekampen. In een slap gespeelden wedstrijd moesten de Aartswoudcrs een jammerlijk onderspit delven. De uitslag was 70. Trainen jongens, goed trainen, want daarin zit de kracht NOORDSCHARWOUDE. V.V.O. IVoorwaarts comb. 13. Vergadering van het Algemeen Bestuur van de Federatie ,op Zaterdag 21 April j.1. gehouden, in ho tel Den Burg te Den Helder. Vertegenwoordigd zijn 10 van de 16 aangesloten vereenigingen, t.w. de volgende V.V.V.'s: Alkmaar, Callantsoog, Castricum, Egmond aan zee, Heiloo, Den Heldor, Hoorn, Schoorl, IJmuiden, Zaanstreek, De vereenigingen te Bergen, Wijk aan zee,, Wierin gcn, Heemskerk, Beverwijk en Groet-Camperduin zijn niet vertegenwoordigd. Voorzitter: Mr. D. Breebaart; Secretaris: Mr. J. P. Bosman; Penningmeester. Bosschaert. Te ruim elf uur opent de voorzitter deze eerste vergadering na do oprichting, met een hartelijk wel komstwoord. In 't bijzonder heet spr. welkom den heer Uriessen, burgemeester van Den Helder, buiten gewoon bestuurslid van de V.V.V. „Helders Belang". Do heer Driessen, aldus spr., beziet als buitengewoon bestuurslid niet vanuit de hoogte de handelingen van do vereeniging, doch werkt zelve zeer zeker me de. Het wordt dan ook zeer op prijs gesteld dat Z.E.Achtb. hier aanwezig is. De heer Driessen dankt voor deze vriendelijke woorden van welkom. Voorts heet spr. ook de vertegenwoordiging van de pers welkom. Overgegaan wordt tot de behandeling van de agenda. De notulen der oprichtingsvergadering worden voorgelezen en onder dankzegging aan den samen steller goedgekeurd. Naar aanleiding van een opmerking van den heer v. d. Garde (Schoorl), zullen de notulen voortaan aan de vertegenwoordigers toegezonden worden. De voorzitter deelt mede, dat de V.V.V. Bergen aanmerking gemaakt heeft op den dag van verga dering, en op het daaraan verhinden van een uit stapje of excursie. Het blijkt uit opmerkingen o.a. van de heeren van Diepen, Aukes en Nijpels dat inderdaad Zaterdag een ongewenschten dag is. Besloten wordt bij voorkeur op Woensdag te ver gaderen. De heer Margadant bepleit het houden van tocht jes of excursies na de vergaderingen, waarin naar spr. meent, ook groote propagandistische waarde ligt. Goedgevonden wordt dit zoo mogelijk te handha ven, daar reeds in dien geest is gesproken in de oprichtingsvergadering. Voorts heeft de heer van Deventer, directeur van de A.N.V.V., die eveneens uitgenoodigd was, bericht van verhindering gezonden. Mededeelingen. De voorzitter deelt mede dat de Kon. goedkeuring op de statuten is gevraagd. Eenigc opmerkingen van zeer ondergeschikten aard zijn door den Minister van Justitie gemaakt. De secretaris heeft deze wij zigingen aangebracht en opnieuw de statuten Inge zonden. Uitgave van een gids. Nu verkrijgt" de Heer Dinkelherg het woord over het samenstellen en uitgeven van epn gids van Noordholland, uit te geven door de Federatie. De vraag is hoe zal dit geschieden? Zonder advertenties of met advertenties, ter dekking van de kosten? F.en gids zonder advertenties heeft zeker meer aesttetisch aanzien, doch zal gezien de bescheiden financiën bezwaarlijk zijn. Spr. heeft van de vereenigingen gidsen opgevraagd om de tekst samen te stellen. De voorzitter deelt mede dat het bestuur over wil gaan tot uitgifte van een gids met advertenties, ge zien do bezwaren. In de najaarsvergadering zal deze Overschrijving. Gevraagd: E. Luinenburg van Hem naar West- Frisia (Sportkroniek). A. Plakman van Sparta naar Nieuwe Niedorp; P. Schelfus van Alcmaria naar Bergen. Verleend: C. D. Prins van Sparta naar B.K.C. Ingetrokken: B. de Boer van Helder naar B.K.C. (Alg. Sportblad). Kampioenschap Noord-Holland. Het Alg. Sportblad deelt mee, dat de A klasse niet doorgaat wegens te weinig deelname. In de B-klasse komen uit: Helder, Andijk, Vrone, I.V.V., Uitgeest, Succes. E.V.C., N. Niedorp, Sparta, Texel, D.T.S. en mogelijk Monnikendam. Er zullen twee groepen gemankt worden en er wordt een halve competitio gespeeld. Het Nederlandsch Elftal. Het elftal voor den strijd van Zondag a.s. te Ant werpen is niet veranderd, behoudens de verwachte vervanging van Van Male door Keizer van Ajax. Volgens de Sportkroniek zijn er door den K.N.V.B. 12.000 kaarten verkocht, terwijl men in Noord-Bra bant nog kaarten wist te bemachtigen uit België. NIEUWE NIEDORP. Nieuwe Niedorp 1Oudendijk 1, 61. Nieuwe Niedoro 2V.C.L. 1, 40. De tweede ronde voor het Gouden Kruis bracht. N.V.V. I tegen Oudendijk I, een derde klasser. Het is een bijzonder gemakkelijke overwinning voor N.V.V. geworden, van zulke wedstrijden gaat inecr kwaad dan goed uit, vooral voor de winnaar. In den beginne gaf Oudendijk flink partij, zelfs traden zij flink aanvallend op, maar allengs kwam het ver schil in klassen naar voren. Hoewel N.V.V. kalm, zelfs soms te kalm speelde, kreeg zij langzaam maar zeker de meerderheid. Bij een ver uitloopen van den Oudendijk-doelman weet Kaaij na duel met genoem den speler voor te zetien en Scpers zorgt voor de rest 1—0. Even later was het wederom Sepers, die na goed individueel spel den stand op 2—0 brengt. Zeer veel kansen worden of gemist of door den Oudendijker keeper er uit gehouden. Na een ware belegering van het Oudendijk-doel, weet Deugt eindelijk het derde punt langs den Ou dendijk-doelman te jagen. Na de rust is het Faus. die na goed solosnel er met een ver, hard schot 10 van maakt: dezelfde maakte er later, door verkeerd beoordeelcn van den keeper 50 van. Oudendijk zag haar tnnic volhouden ten slotte toch beloond met een goede goal, door haar goed spelenden mid- voor gescoord, 51. Voordat het einde daar was, had N.V.V. nog éénmaal gescoord, zoodat het einde een 61 overwinning bracht. Hiervóór had N.V.V. II, hoewel onvolledig zijnde, een 40 overwinning behaald op het zwak spelende V.C.L. I. Bregmnn scoorde 2 maal. Van Zoonen en Rarsingerhorn elk eenmaal. V.C.L. kreeg maar weinig kans om Bart te passeeren, daar was de N. V.V.-verdediging te sterk voor. OUDKARSPEL. Rauch-Reker. De uitslag van den voetbalwedstrijd tussehen D.T.S. I en Zeemeeuwen I was een gelijk spel 11. Door dezen stand is D.T.S. uitgebekerd, daar de bezoekers bij gelijk spel winnen. kwestie beslist moeten worden. Voor 1934 kan geen gids meer worden samengesteld, zonder de propa ganda te schaden, daar deze niet goed verzorgd zal kunnen zijn. De heer Nijpels ziet er bezwaar in advertenties op te nemen, en stelt voor dat de vereenigingen een aantal exemplaren tegen kostprijs overnemen, daar deze dan geen eigen gids behoeven uit te geven. De voorzitter wijst er op dat het de bedoeling is één verhaal over Noord-Holland samen te stellen en niet aparte stukjes over de verschillende plaatsen op te nemen, wat als los zand aan elkander zou hangen. De heer Margadant betoogt dat een gids niet de geest moet ademen dat er aan verdiend wordt, doch hij moet een korte handleiding zijn. De heer Schuitemaker sluit zich hierbij aan, en merkt op dat eventueel een kaart, met aan de ach terzijde advertenties, uitgegeven zou kunnen worden Een redactiecommissie wordt benoemd, t.w. de hoeren Dinkelherg en Voet, heiden journalist. In do najaarsvergadering zal hierop teruggekomen worden. Leider en Informatiebureau. De voorzitter deelt nu mede, dat als leider van het informatiewezen van de federatie een jongmensch met eindexamen H.B.S. zal worden benoemd. Voor 1934 zal geen vergoeding nog gegeven kunnen wor den. Aansluiting bij de A.N.V.V. Beslopen wordt tot aansluiting hij de A.N.V.V., ten einde nauw te kunnen samenwerken en officieel erkend te zijn bij de A.N.V.V. Wijziging Huish. reglement. Op voorstel van het bestuur wordt dit zoo gewij zigd, dat bij het aantal leden, dat als maatstaf voor het betalen van contributie geldt, ook donateurs en andere begunstigers worden gerekend. Aanvrage subsidie aan Gemeenten en Kamers van KoophandeL Om een hooger budget te verkrijgen, zal getracht worden subsidie te verkrijgen van de gemeenten en Kamers van Koophandel in het ressort der federa tie. daar zij in het belang van dit deel van Noord- Holland werkzaam is. De heer Butter (Hoorn) vreest verlaging van de subsidies aan de plaatselijke vereeniging. De heer Nijpels stelt voor, ook bij rle provincie aan te kloppen. Dit wordt goedgevonden. Besloten wordt de subsidies te vragen. Kaartje van de autobuslijnen in het ressort. Een kaartje van Noordholland boven het Noord zeekanaal is ontworpen in zwart, met in rood aan gegeven de autobuslijnen. Dit kaartje zal in groote hoeveelheid worden aangemaakt en op groote schaal verspreid, wat de reeds groote propagandistische waarde nog meer zal vergrooten. Ter dekking van te maken onkosten zal den ondernemers een bijdrage van 5 cent per K.M. van hun lijnen worden ge vraagd, hetgeen tegenover de groote reclame een heel klein bedrag is. Van verschillende zijden is de toezegging reeds gedaan. Gediscusieerd wordt over de voordeeligste wijze van uitgave, steendruk of gewone 2-kleuren-druk door 'n boekdrukker. Antobustoeren door Noordholland. De bedoeling van deze tochten zal zijn een uit wisseling van gasten en inwoners der aangesloten plaatsen onderling. Als voorbeeld wordt genoemd om hij voorkeur op Vrijdag uit de verschillende plaatsen autobussen te laten rijden naar Alkmaar, waar de beroemde kaasmarkt, die. zooals de heer Mr. Bosman opmerkte, het uithangbord van Alk maar is, bezichtigd wordt. Vandaar vertrekken pl.m. 11 uur naar allerlei richtingen autobussen, en de toeristen kunnen dan zelf kiezen waarheen hun tocht zal gaan, b.v. naar de hoogovens en havens van IJmuiden of naar de Wieringermcer. de Zaan streek, Callantsoog, etc. Ongeveer 4 uur komen deze BEKERS, TAKKEN, KRANSEN, EEREKRUIZEN - MEDAILLES Uw aangewezen adres LAGEZIJDE B 40 - TEL. 28. SCHAGEN. Alles direct nit voorraad leverbaar. Eigen graveer- inrichting. ANNA PAULOWNA. N.A.S.B.-voetbaL Zondagmorgen speelde een combinatie van het eerste en het toekomstig derde elftal een vriend- schappelijken wedstrijd tegen een Heldersch elftal van den Sportbond. De leiding was spoedig in het bezit van de Rooic Rakkers, maar deze konden niet verhinderen, dat de overwinning tenslotte aan Den Helder kwam, hoofdzakelijk door het medespelen van de jonge en nog ongeoefende spelers. Het tweede, dat des middags zijn laatsten compe titiewedstrijd tegen Enkhuizen zou spelen, behaalde do eerste, maar papieren 50 overwinning, doordat Enkhuizen zonder voorkennis was weggebleven. A.s. Zondag speelt het eerste waarschijnlijk in Breezand tegen R.C.B. II. bussen weer in Alkmaar terug en kunnen de passa giers in hun eigen bus overstappen en zijn op diner- tijd thuis. De tochten zullen zoo mogelijk even lang genomen worden en de prijzen gelijk gesteld. Van deze prijzen zal 10 pet. aan de Federatie moeten worden afgedragen, en daarvan weer 5 pet. aan de plaatselijke V.V.V.'s, welke dc deelnemers aan de tochten werven, terwijl in Alkmaar de verdere dis tributie geschieden zal. De gelegenheid wordt dus geschapen om voor niet te veel geld 'n aardige trip te maken. De heer Margadant wijst als voorbeeld op de toch ten in het buitenland. De heer Biersteker dacht eerst, dat de V.V.V.'s on afhankelijk deze tochten zouden organiseeren, doch vindt centralisatie op deze manier beter. Het bestuur zal de voorbereidingen vèor deze toch ten uitwerken. Begrooting 1934. De bogrooting voor 1934 wordt overeenkomstig het bestuursvoorstel vastgesteld. Het totaal aan ontvang sten en uitgaven is slechts f 425. dus niet ruim. Tot lid van de commissie tot nazien van de reke ning 1934 worden de hoeren Aukes (Castricum). van Diepen (Heiloo) en v. d. Garde (Schoorl) benoemd, welke hun benoeming aanvaarden. Rondvraag. De heer Biersteker wil nogmaals met vreugde spreken over het tot stand komen van de federatie. Onze provincie is rijk aan bezienswaardigheden. Door een uitwisseling is het mogelijk onze casten veel te laten zien, waardoor deze hun eigen land en volk weer beter leeren kennen en toch van de rust van hun vacantieoord kunnen genieten. Spreker hoopt dat het werk dezer federatie veel vruchten zal mogen afwerpen. De heer Nijpels zou gaarne zien dat getracht wordt ook Texel te doen aansluiten. Dc Voorzitter acht het beter dat de niet aangeslo ten V.V.V.s eerst het nut en de werking van de fede ratie inzien. Spreker zegt dat Medemhlik nog niet kan aansluiten, daar deze V.V.V. met groote schul den zit tengevolge van de sterrit rondom de voor malige Zuiderzee. Naar aanleiding van de opmerking van den heer Dinkelherg wordt besloten de volgende vergadering te houden. Hierna sluiting. Na afloop van de vergadering werd gemeenschap pelijk een Heldersche kofiemaaltijd gebruikt. Dit was schitterend in orde, want om werkelijk visch te eten moet men in Den Helder zijn. Hierna werd onder leiding van de heeren Van Scheijen, bestuurslid van de V.V.V. „Helders Be lang" en Bijvoet, ingenieur op 's Rijks Marinewerf, een wandeling over het groote complex van de Ma rinewerf gemaakt. Onze aandacht werd o.a. geves tigd op de z.g. „Millioenenhoek", d.i. de plaats waar de oude schepen zijn opgelegd. Voorts hebben we de onderzeeboot K 17 kunnen zien, welke in het „ge vecht" met den steiger aan het Havenhoofd, zijn neus beschadigd had en nu voor straf in een der dokken onder doktere behanedling gesteld is. Door den heer Ir. Bijvoet werd op gezellige en vlotte wijze doel en gebruik van een cn ander uitgelegd. Wo keerden dan ook zeer voldaan terug naar Hotel „Den Burg", vanwaar per auto langs don zeeweg naar Huisduinen werd gereden. In het Badhotel van de N.V. „Zeebad Huisduinen" werd door de V.V.V. „Helders eBlang" een thee aangeboden. Alles was in de puntjes verzorgd. Door den heer Biersteker werd nog een propaganda-woord gesproken en dankte de heer Mr. Breebaart namens de federatie voor de goe de ontvangst. Na bezichtiging van het hadhotel en de daarbij behoorende villatjes scheidden de strijders op het gebied van het Vreemdelingenvereker met een „tot ziens in Hoorn". De zoon van den Jachtopziener legt een volledige bekentenis af. Roermond: Naar de „Nieuwe Koerier" ver neemt, heeft één der veroordeelden in het drama van Putbroek, n.1. Van den Elzen Jr., in de strafgevangenis te Leeuwarden een volledige bekentenis afgelegd. Van den Elzen bekende n.1., tezamen met zijn va der de misdaad in de bosschen van Putbroek in den herfst van 1931 te hebben bedreven. Ook deelde hij mede. dat hij zonder eenige hulp van zijn vader de drie lijken vanaf de plaats van de misdaad naar de kuil heeft gedragen. Hierdoor waren zijn kleeren ge heel met bloed besmeurd. Hij had ze verborgen in het. water vlak bij zijn woning. Deze kleeren zijn door de justitie te Roermond op de door Van den Elzen aangeduide plaats gevonden. Voorts heeft v. d. E. verklaard, dat zijn vader hem bekend heeft, dat hij ook Roubroeks, wiens lijk later werd gevonden, had doodgeschoten. Hij heeft verze kerd, dat geen derde prsoon in het misdrijf betrokken is geweest. Van den Elzen Sr. heeft tot nu toe geen bekentenis afgelegd. Ongeregeldheden In een Fransche haven. Zondag zijn te Cherbourg incidenten voorgekomen, in verband met het feit, dat een Duitsch vrachtschip, dat daar hinnengeloopen is, de hakenkruisvlag voerde. Communisten namen daaraan aanstoot en bekogelden het schip met steenen, terwijl zij demonstratief de in ternationale zongen. Er ontstond tussehen de demon stranten en de Duitsche zeelieden een handgemeen, waaraan door de politie een einde werd gemaakt. Drie personen werden gearresteerd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 7