Kanaal Hoorn-Medemblik. Kantongerecht te Alkmaar. Officieele installatie van Burge meester Sutuiair Meijer te Heerhugowaard De Langendijker Groentenveilingen. Dinsdag 24 April 1934. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9470 Het nut van de kanalisatie van West-Friesland. Ongemotiveerd verzet van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor West friesland. Burgemeester en Wethouders van Hoorn hebben het volgend schrijven poricht tot de Provinciale Sta ten van Noord-Holland: Wij*hebben de eer U mede te deelen. dat door ons met proote ingenomenheid kennis genomen werd van het donr hoeren Gedeputeerde Staten bij Uw Col- lepc ingediend voorstel betreffende den aanleg van het kanaal Hoorn—Medeinblik. Aangezien de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor West-Friesland zich niet een uitvoorigen brief tot Uwe Vergadering heeft gewend, welks inhoud onze instemming geenszins heeft, zijn wij zoo vrij, voorzoover noodig. een krachtig beroep te doen <>p Uw College om te willen bevorderen, dat bedoeld kanaal met spoed tot stand komt De Kamer van Koophandel eu Fabrieken voor West-Friesland ziet thans blijkbaar het nut van de kanalisatie van West-Friesland niet meer in. terwijl zij tot voor ennelc jaren geleden van deze kanalisa tie een groot voorstandster was. Zij merkte op, dat in de laatste jaren zeer veel gansch anders is geworden en wijst dan allereerst op den moeilijken finan- cicelen toestand waarin de gemeenten en de water schappen verkeeren. Wij kunnen niet ontkennen, dat deze ongunstige omstandigheicKindcrdaad bestaat, doch het is ons niet duidelijk, dat de Kamer d i t als argument op den voorgrond plaatst om aan te toonen waarom zij van het nut der kanalisatie niet meer overtuigd is. Het nut van de kauali.»atie wordt o i. door de fi- nancieele omstandigheden van gemeenten en water schappen geenszins te niet gedaan, noch daardoor overschaduw d. Op grond dier financieele omstandigheden zou al leen uitstel kunnen worden bepleit. Naar onze mcening wordt de waarde van bedoelde kanalisatie in het algemeen en in het bijzonder als werkverschaffingsobject door de Kamer van Koop handel en Fabrieken onderschat. Het wil ons voor komen, dat een spoedige uitvoering van dit werk voor den economischen toestand in West-Friesland zegenrijke gevolgen zal hebben en wij zijn overtuigd, dat van verzwaring van lasten voor de gemeenten geen sprake behoeft te zijn, wanneer in aanmerking wordt genomen, dat andere maatregelen tot bestrij ding van de werkloosheid zullen moeten worden ge nomen. indien niet tot uitvoering van de kanalisatie plannen wordt overgegaan. De Kamer van Koophandel en Fabrieken wijst er op. dat daarnaast rek'-ning moet worden gehouden met d<v groote vlucht, die het autovervoer in de laat ste 10 jaren heeft genomen. Wij blijven van meening. dat aan een goede ka nalisatie voordeden verbonden zijn, welke inet auto vervoer nimmer te bereiken zullen zijn. Vooral ach ten wij dit voor West-Friesland van betcekenis. om dat de aanvoer van bouwmaterialen enz. voor dit gebied over groote afstanden moet geschieden. In hoeverre het mogelijk zal zijn te voldoen aan het verzoek van meergenoemde Katner om meer dere kosten ten laste van het Rijk te brengen, in verband met het ontwerp van Wet tot wijziging en verhooging van het zevende Hoofdstuk B der Rijksbegrooting voor 1031. ingediend bij Koninklijke Boodschap van 1.*» Maart 10:14, waarbij een crediet van f 60.000.000.voor werkverruiming wordt aange vraagd, teneinde daarmede de gemeenten en water schappen te ontlasten, laten wij gaarne aan het oor deel van Uwe Vergadering over. Het spreekt vanzelf, dat een poging in die richting ons zeer aangenaam zou zijn. Tenslotte veroorloven wij ons U beleefd doch drin gend te verzoeken de voordracht van Gedeputeerde Slaten tot het doen aanleggen van het kanaal Hoorn- Medemblik aan te nemen en met spoed te willen doen voorbereiden de voortzetting van dit kanaal tot Purmorend. waaraan zeker niet minder groote behoefte bestaat. Burgemeester en Wethouders van Hoorn, w.g. LEEMHORST. De Secretaris, wj7. H. J. ROOM. Brutale inbraak in Oss. De daders gearresteerd. Oss, 22 April. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft te Oss een brutale inbraak plaats ge had, in de woning van den heer v. d. Heuvel, timmer- fabrikant en caféhouder in de Verlengde Torenstraat, alhier. Ongenoode gasten hebben, na verschillende café ramen te hebben geforceerd, door een achterraam het huis weten binnen te dringen. Zij kwamen eerst in de huiskamer. Alles werd daar doorzocht tot zelfs in den kelder. Doch hier werden slechts enkele guldens, sigaren en sigaretten buit gemaakt. De inbrekers zijn, zonder den heer en mevrouw Van den Heuvel te sto ren, de slaapkamer binnengedrongen. Daar zagen zij kans uit een nachtkastje een beurs met zilvergeld, in houdende ongeveer f 100.en een revolver mede to nemen. Onder liet nachtkastje stond een geldkistje met polissen en dergelijke papieren. Ook dit was van hun gading. Hun brutaliteit ging nog verder. Zij poog den onder het kussen van mevrouw v. d. Heuvel ook nog iets te vinden, waardoor zij wakker werd. Zij zette onmiddellijk dc daders na. doch deze verlieten ijlings het huis. Door hot tumult werd ook do heer des huizes wakker. Hij begaf zich direct naar den burgemeester en naar de politie. Onmiddellijk werd een onderzoek ingesteld. Dank zij den speurzin van den politiehond van den rijksveldwachter Wens uit Heesch was het mogelijk reeds na enkele uren drie verdachten te arresteeren. Het zijn zekere Van G., Van R. en Van T. Toen de politie Van G. thuis wilde arresteeren, wilde hij de deur niet opendoen. Do po litie heeft zich toen met geweld toegangs tot de wo ning versghaft. De andere arrestaties gingen gemak kelijker. Het onderzoek wordt voortgezet. De verdachten op vrije voeten. De drie vermoedelijke daders zijn, na te zijn ver hoord, door de politie op vrije voeten gesteld. STRAFZITTING VAN VRIJDAG 20 APPIL. Br. op Langend ij k. DRONKEN WIELRIJDER IN T DONKER. Een voeger uit Broek op Langendijk, de hoer Ger- rit Sm., was in den avond van 15 Maart door den rijksveldwachter den Bokser aangehouden, omdat hij zonder licht reed. Alstoon bleek mijnheer ook nog dronken te zijn en werd hij in 't „schuurtje" gedeponeerd. Thans terecht staande, beweerde deze dubbele zondaar, dat zijn dronkenschap aanleiding was geweest van het lichtgebrek. Hij was te suf geweest om zijn lamp te ontsteken. Vonnis In totaal f 12 boete of 12 dagen. Harenkarspel. DE VERBLINDENDE VERLICHTING. In de voortgezette zaak tegen den chauffeur Nic. W. uit Harcnkarspel, wiens wagen in aanrijding was gekomen met een autobus, werd thans gehoord de lieer de Hnrtogh. onbezoldigd rijksveldwachter uit de Minnemoer en ten tijde van de. aanrijding passagier van do autobus. Hij kon verklaren, dat de chauffeur W. met verblindend licht had gereden en dus oorzaak was geweest der consternatie, waarop veroordeeling tot f 6 boete of 6 dagen ter zake ont brekend rijbewijs en f 4 boete of 4 dagen wegens de verblindende verlichting volgde. Oude Niedorp. DAT LIEP NOG BEST AF! In den mistigen morgen van 1 Maart reed de koopman KI. St. uit Heerhugowaard, te Oude Nie dorp niet zijn vrachtauto den Zijdewinder weg in en nam alstoon de bocht te veel link9, waarop een aan rijding volgde met den wielrijder Simon de Jong, die met een meisje voor op zijn rijwiel, geheel rechts van den weg aan kwam peddelen. Simon werd met fiets en kind omver gereden en de koopman, in zijn ijver om den wielrijder te sparen, reed toen tegen een voor de woning van de familie Tesselaar ge plaatst hek op. Vermoedelijk had hij in zijn ontstel tenis inplaats van op de rem, op hot gaspedaal ge trapt! Het ongeval liep nog best af en bepaalde zich tot een beschadigde fiets, 'n kapotte kinderklomp en een in elkander gereden hek. De schade werd door den koopman geheel voldaan. Maar niettemin had hij ook nog zijn schuld af te doen aan de justitie en deze werd lieden bepaald op f 10 boete of 10 dagen, met de vermaning in 't vervolg voorzichtiger te zijn, opdat het rijbewijs niet in gevaar zou komen. De voorraden al kleiner. - Moge lijkheden voor goede prijzen wer den als gunstig beschouwd. - De nitvoercijfers over de maand Maart wezen ook in die richting. - Waren veel beter dan verleden jaar. Plot selinge kentering trad echter in. - De handel dood. - Buitengewoon slechte prijzen voor roode kool. - Ook die voor gele loopen tot bijna op de helft terug. - Deensche witte kool veel lager in prijs - Uien slecht. Bieten ook lager prijzen. - Goede prijzen voor peen. - Klei ne aanvoer. - Aanvoer aardappels. Als het naar de Meimaand begint te loopen, ls het aan de aanvoeren ter markt duidelijk te bemorken, dat de voorraden stapelproducten bij de Langendij- ker tuinbouwers zoodanig zijn verminderd, dat er van groote aanvoeren geen sprake meer is. Het zijn dan in hoofdzaak de „laaie", de vasthouders, die wat meer durven wagen dan anderen, en die dus het langst hun kool bewaren. De ervaring heeft geleerd, dat bij zeer schraal, guur weer in de tweede helft van April en de eerste helft van Mei er nog wel eens dikke prijzen kunnen worden gemaakt, zoodat zoo'n taaie overhouder nog wel eens een buitenkansje heeft gehad. Aangezien den laatsten tijd de mogelijkheid, orn tegen goede prijzen te verkoopen, nog al gunstig was en er enkele weken geleden aan de Broeker vei ling van vrij officieele zijde werd meegedeeld, dat men zich voor den afzet naar het buitenland, ondanks een tijdelijke inzinking niet ongerust behoeft te ma ken, was er nu te meer aanleiding om met de aan voeren nog wat te wachten. De bouwers gaan over 't algemeen den loop met betrekking tot den uitvoer nog al nauwkeurig na, zoodat zij uit de berichten daaromtrent eenige hoop konden putten, dat er nog wel plaats was voor hun producten in het buiten land. Uit het feit, dat b.v. weer goede cijfers werden gepubliceerd met betrekking tot den uitvoer van aardappelen en groenten, was men niet al te onge rust. Zoo werden in Maart 18.494 ton pootaardappelen ter waarde van f718000 uitgevoerd tegen 11407 ton ter waarde van f245000 in de overeenkomstige maand van 1933. De kwartaalcijfers spraken te dezen aan zien ook duidelijk: 34.671 ton ter waarde van f 1.327.000 in het eerste kwartaal van 1934 tegen 15.997 ton ter waarde van f 370.000 in hetzelfde kwartaal van 1933. Niet minder dan 10.495 ton werden afgenomen door België en Luxemburg en 4996 ton door Frankrijk. Klei-nardappelen werden er minder uitgevoerd, doch er konden hoogere prijzen worden bedongen de uit voer bedroeg 11.770 ton ter waarde van f 201.000 te gen 15.144 ton ter waarde van f 143000 in Maart 1933. Aan witte en gele kool werden in Maart 193-4 nog 7295 ton uitgevoerd ter waarde van f437000 tegen 5417 ton ter waarde van f 131000 in dezelfde maand van het vorige jaar. De uitvoerwaarde was dus per ton bijna twee en een half maal zoo groot als het vorige jaar. Van de 7295 ton werden er niet minder dan 5069 ton naar Duitschland uitgevoerd, een ver- neugend feit voor de Langendijkcr tuinders, die er van overtuigd zijn, dat het voor het maken van eenigszins bevredigende prijzen noodig is, dat Duitschland aan de markt komt. Aan roode kool werden in de laatste maard 5-492 ton, waarvan 3954 ton naar Duitschland, uitgevoerd, ter waarde van f283.000 tegen 3150 ton ter waarde van f114.000 in Maart 1933. Voor uien bleek Groot-Brittannië weer de beste afnemer. Van de 14.118 ton werden er 11995 ton naar dat land geëxporteerd ter waarde van f276000 tegen 11.862 ton ter waarde van 247000 in dezelfdo maand van 1933. Dat de prijs der peen beter is geweest, blijkt S c h o o r L CONFLICT MET DE ZOMERWONING VERORDENING. In strijd met de verordening, had mej. E. M. R. te Schoorl, aan een metselaarsgezin uit Oude Nie dorp hospitaliteit verleend in een door haar in eigen dom toebehooronde zomerwoning en was deswege voor den kantonrechter gedaagd. Als haar gemach tigde verscheen de heer C. Kriller, aannemer aldaar, verklarende dat bedoelde metselaar werkzaam was op een door gemachtigde aangenomen werk en men uit humaniteit dit gezin toen had toegestaan, be doelde woning te betrekken. Gedurende do behan deling deze weinig beduidende zaak, ontstond nog oen spoedig geluwd conflict tusschen den kanton rechter en verdachte. Opgelegd werd f 5 boete of 5 oagen, doch het is niet uitgesloten, dat hooger be roep wordt aangeteckend. Heerhugowaard. HET KOUDE LAMPJE. De koopman Piet K. uit Oudorp hobbelde in den Avond van 8 Maart over den Middelweg te Heerhugo waard met zijn kettenwagen en werd alstoen door majoor Fluiter uit Alkmaar opgemerkt, dat bedoeld voertuig onverlicht was. De koopman, heden compa- reerende, ontkende het feit niet, doch beweerde niet te hebben opgemerkt, dat de carhidlantaarn was gedoofd. De lantaarn was nog warm, doch hier was hij toch wel dc plank leelijk mis, want de eensklaps verschenen majoor verklaarde van die warmte niets te hebben gemerkt. Vonnis f 3 boete of 3 dagen. N. Niedorp. DE CONTROLEUR GECONTROLEERD. De controleur van de pootpiepers-centralc. de z.g. N.A.K., Pieter B. uit N. Niedorp, reed op 9 April in zijn knus wagentje op den Middelweg te Heerhugo waard, alwaar werd geconstateerd, dat de handrem in zeer onvol voldoenden toestand verkeerde, f 5 boe te of 5 dagen. Br. op Langendijk. DE POLITIONEELS GEBARENTAAL VERKEERD BEGREPEN. Volgens den Alkmaarschen politieagent Verbaan zou de fabrikant Wilh. BI. uit Broek op Langendijk hebben nagelaten gevolg te geven aan het gegeven stopteeken, voor welk feit deze industrieel uit het rijk der „taaie gele" thans terecht stond. Hij wees echter met kalme beslistheid eenig recalcitrant op zet van de hand en beweerde in de meening te hebben verkeerd dat hem was aangewezen rechts te rijden, nadat hij voor eenige voetgangers op den Kennemerst raat weg, alwaar het incident plaats greep, had moeten uitwijken. Het werd noodig ge acht den verbalisant eens te interviewen en had aan houding der zaak tot de volgende zitting plaats. uit de uitvoereijfers overduidelijk: 2150 ton werden er in Maart Uitgevoerd ter waarde van f73000 tegen 3339 ton voor een aangegeven waarde van 32000 in de zelfde maand van 1933. Voor do beide laatste pro ducten bleek nog weinig belangstelling uit Duitsch land te komen. Intusschen heeft de laatste week niet aan de ver wachtingen voldaan. Er kwam een buitengewoon sterke inzinking, die door insiders vooral wordt toe geschreven aan de warmte, die er op sommige dagen der laatste weken aan zomersche dagen deed den ken. De handel durfde niet meer koopen uit vrees voor stroppen. En als in dezen tijd zoon inzinking plaats vindt, dan komt er niet zoo gemakkelijk een opleving dan in het midden van het seizoen. De vorige week was het al slechter gesteld op de roode koolmarkt. Sommige partijen doorschot waren toen al onverkoopbaar en ook de allermooiste kool liep toen al in prijs achteruit. Zoo erg als het deze week was, had echter nie mand voorzien, noch venvacht. Slechts 'n enkel par tijtje van liet allermooiste goed kon toen f 4.90 op brengen, doch al spoedig was de handel zoo lusteloos, (men drukte het nog sterker uit: de handel was to taal dood) dat de prijs voor kool van 2 tot 3 pond, die de vorige weken tot f 0.— opbracht, nu daalde tot f2.40f2.90. De groote kool bracht, voor zoover ze verkocht werd, f 1.op, maar verschillende partijen waren onverkoopbaar, draaiden door. Aangezien er van deze kool nog betrekkelijk groote hoeveelheden aanwezig zijn, gevolg van de omstandigheid, dat het met de prijzen niet wilde vlotten, als bij de gele en Deensche witte kool. is dit voor de bewaarders ervan epn strop. Uit handelskringen hoorden we stemmen, die weinig moed gaven voor de volgende weken. Het feit, dat bet weer de laatste dagen meewerkte en de prijzen nog sterk terugliepen, lijken wel op een beves tiging van die vrees. De aanvoer beliep aan beide vei lingen nog 40 spoorwagens. Al was het met de gele kool niet zoo'n debacle als met de roode, toch was de stemming voor dit tuin bouwproduct verre van opgewekt. Konden we de vo rige week nog van een record-prijs van f S.70 spreken, deze week zette in met. een maximumprijs van f 7.— voor die soorten, welke het heele seizoen door het meest gewild waren: pariijen met kool van een ge wicht van 23 pond. De volgende dagen werd nog even boven de f6.gemaakt, doch in de tweede helft der week zakte de prijs tot ver heneden de f5. Voor de mooie %groote kool van de eerste soort kon toen nog steeds f3 a f3.60 worden bedongen, terwijl voor doorschot f 1 a f 2 minder werd betaald. De prij zen waren dus tot op ongeveer de helft gedaald. De aanvoer aan beide veilingen bedroeg in totaal 22 spoorwagens. Het was tot nu toe met de Deensche witte kool zoo mooi geloopen. Groote, zoowel als kleine, door schot evengoed als eerste soort, hadden zeer bevre digende prijzen opgebracht. Aanvankelijk scheen de markt weerstand te kunnen bieden. De mooiste kooi van 3 pond of even lichter kon toen nog gemiddeld bij de f7.opbrengen en voor de groote kon nog f 5.of iets meer worden bedongen, doch ook hier trad spoedig een algemeene verlaging in, zoodat op het eind der week dc noteeringen aan de Broeker veiling lagen tusschen f 1.20 en f U0 en te Koord- scharwoude tusschen f3.— en f4.80, een geweldige prijsdaling alzoo. De aanvoer beliep nog ongeveer 25 spoorwagens. Treurig was het weer gesteld mot de uien: som migen zoeken ze niet eens meer uit, omdat het den arbeid niet loont. Mooie partijen gele uien konden in een zeldzaam geval f 1.10f 1.50 opbrengen: veel werd echter voor 80 cent tot f 1.— verkocht. Voor drielingen werd steevast 80 cent betaald. Grove uien golden van f 0.80f 1.80, al naar de qualiteit. Ongeveer 6 spoorwagens maakten den aanvoer uit. Ook voor bieten was maar matige belangstelling; de mooiste partijen liepen van f 1.30f 1.70. Er werden er echter nog voor 90 cent tot f 1.10 verhandeld. Voor mooie groote peen werd f3.40—f3.90 besteed, een goede prijs. Kleine brachten f 1.10 op. Aardappelen, Bevelanders, golden 12.60—f2.70. UlT DS OMGEVING Zaterdagmiddag vond dc officieele installatie plaats van den heer B. J. Sutinan Meijer, voorheen Burge meester van Oude Niedorp, thans Burgemeester van Heerhugowaard. Om 10 minuten voor 2 uur arriveerde de nieuwbe noemde Burgemeester met zijn familie aan de grens der gemeente, waar een kleurige stoet zijn Edelacht bare stond op te wachten cn onder de tonen van het „Wilhelmus", gespeeld door dc muzickvereeniging „Hou en Trou" reed de Burgemeester de gemeente binnen, waarna door den Wel Eerwaarden Heer Pastoor de Meulder een welkomstreden werd uitge sproken, welke rede met aandacht werd aangehoord en met daverend applaus werd beloond. Na de rede van Pastoor De Meulder bood het doch tertje van den loco-Burgemeester den heer Wijnker, onder een toepasselijk vers. hetwelk gedicht was door mevr. PnrteWit, onderwijzeres aan school II, 'ecu ruiker bloemen aan. Nadat zijn Edelachtbare eenige dankwoorden had gesproken, zette de optocht zich in beweging, welke onder groote belangstelling der gemeentenaren langs den prarhtigen Middenweg trok. Overal stonden de nicnschen langs den weg en van huis tot huis waaide de vaderlaudsrhe driekleur, terwijl eerepoorten waren opruicht aan t Verlast, in de Buurt en bij den ingang van het gemeentelijk Sportterrein, terwijl de prachtige versiering van het Raadhuis, welke 's avonds feeënriek verlicht was, ie ders bewondering opwekte. Onder klokgelui werden dc verschillende kerken gepasseerd en bij den Molenweg stonden de verschil lende sport- en andere vereenigingen opgesteld, welke zich zoo aan de stoet aansloten, terwijl aan den Hon den weg de schoolkinderen der '2 hoogste klasse zich ook nog aansloten, zoodat de optocht een respecta- hole afmeting had toen ze op de plaats van bestem ming aankwam. Onder de tonen der muziek van H.U.G.O. betrad do burgemeester niet zijn echtgenootc het raadhuis, waarna door den loco-burgemeester de installatie- rede werd uitgesproken, en waarin o.a. werd gezegd: Afgaande op l»ot gerucht, dat u reeds uit uwe vorige gemeente is voorafgegaan en de zoo bij uitstak hartelijk gesproken afscheidswoorden aldaar, zijn wij gesterkt in de verwachtingen, die wij van onzen nieuwen burgemeester koesteren. Zeer zeker wacht u een zware taak, doch ik ben er van overtuigd, gezien do ondervinding, die gij nis burgemeester in Oude Niedorp reeds hebt opgedaan, dat het u gegeven zal zijn deze taak naar bchooren te vervullen. Ik twijfel er niet aan of ik mag zeggen namens den geheelen raad, dat ook wij van onzen kant alles zul len doen om u deze taak zoo licht mogelijk te maken. De steeds in ons college ncerschende aangename verhouding en de steeds op den voorgrond tredende idéé van samenwerking waarborgen u dat. Ik spreek dan ook de hoop uit dat wij door dezo samenwerking met vereende krachten onder Gods onmisbaren zegen, de moeilijke tijden, die ook op onze gemeente hun stempel heben gedrukt, te boven zullen komen. Met dit gesproken woord overhandig ik li de voor zittershamer en ten toeken van uwe waardigheid hang ik u de ambtsketen om en verklaar ik hierbij u als burgemeester van Heerhugowaard tc hebben «e- installeerd. Hierna na de Burgemeester het woord voor do vol gende met gloed cn overtuiging uitgesproken woor den: Mijne Hoeren! Alvorens het ambt van burgemeester der gemeente Heerhugowaard in het openbaar te aanvaarden, be nevens het pre-idium in l w midden, past het mij al lereerst, eerbiedigen dank te betuigen aan Hare Ma jesteit de Koningin voor de benoeming t"t burge meester van deze gemeente, terwijl ik voorts oprech ten dank breng aan den lieer Minister van Binnen- landsche Zaken en aan den het r Commissaris der Koningin in de provincie Noord hol land, die mijne benoeming hebben willen bevorderen. in de tweede plaats gaat mijn dank uit naar den oudsten wethouder in deze gemeente, die mij heeft gcinstalleerd en uien ik erkentelijk ben voor de vriendelijke woorden mij toegesproken. Heeren leden van den gemeenteraad! Toen ik de vorige Zaterdag in een openbare ver gadering van den Raad der gemeente Oude Niedorp afscheid nam, heb ik het als een der schaduwzijden van mijn heengaan als burgemeester van die gemeen te beschouwd, dat daarmede werden losgemaakt ban den die in een tijdsbestek van 10 jaren steeds zijn ge weest banden van vruchtdragende samenwerking en onderlinge verstandhouding met hen. die met mij tot het besturen van de gemeente geroepen waren. De ambtsketen, waarmede ik zoo juist bon omhan gen, verzinnebeeldt den band. die mij nu voortaan zal binden aan de gemeente Heerhugowaard. Ik zal het als een van God mij opgelegde roeping beschouwen om al mijne krachten te wijden aan het heil der gemeente, waarmede ik nu verbonden beu en wier belangen ik heb gezworen te zullen voorstaan en bevorderen. Het is mijn innige wensch. dat de samenwerking tusschen U en mij geschieden zal in een sfeer van vertrouwen, van onderlinge verstandhouding en waardeering. Ik ben er mij van bewust, dat de persoonlijke lei ding van den burgemeester van invloed kan zijn op den gang van zaken. Tact, kennis vair zaken, onpar tijdigheid zijn onmisbare factoren voor een goede vervulling van het ambt. Meer nog dan anders is in deze tijden van afgang en afbrokkeling een rustig maar vastberaden optreden mede eisch. Die leiding heeft te geven, moet het oogenblik aan voelen waarop eu hoe hij moot handelen. Nu eens moeten gevaarlijke klippen worden omzeild, dan weer moet liet roer gewend of moet met vaste hand aan het stuur voorwaarts worden gestevend. Al is er in deze gemeente geen heterogene bevol king, al zijn er geen scherp geteekende deelen der gemeente, zooals overal waar nicnschen leven en wer ken, zullen nu eens in meerdere dan in mindere mate stroomingen worden waargenomen, die zoo mo gelijk in één bedding moeten worden geleid. Wanneer groepsbelangen botsen of zelfs kwesties van persoonlijken aard zich voordoen, moet men den burgemeester kunnen beschouwen als den man, dien men onder alle omstandigheden zijn vertrouwen ten volle moet kunnen schenken. Noem dit alles moielijkheden en voeg daarbij de zorgen, die dit benauwend tijdsgewricht heeft opge worpen, zij zijn er nu eenmaal en daarom moeten zij moedig onder het oog worden gezien. Het leven zou zonder betcekenis en inhoud zijn indien er in het ge heel geen moeilijkheden waren. Ik ontveins mij niet, dat de mij opgelegde taak nog

Schager Courant | 1934 | | pagina 9