Raad Nieuwe Niedorp. Neem 'n "AKKERTJE" DE MIJNRAMP IN JOEGO-SLAVIE. Storm en overstroomingen in Noord-Italië. HET DRAMA VAN PUTBROEK. Moord te Waspik. De winkelsluidnpontwerpen. Groote dorpsbranden. staan en leidde tot uitzetting van den heer Kriller. ïn deze quacstie mengde zich de aannemer Arie Corn. KI., die tegen den heer Kriller riep: Kerel, je moet je er zóó niet uit laten zetten, ben je gek, ke rel, je moet je daar tegen verzetten! De heer Kriller voldeed aan een bevel, zich te ver wijderen, doch de aanwezige rijksveldwachter v. d. Leegte had z.i .aanleiding tegen den heer KI. proces verbaal op te maken wegens opruiing, voor welk feit de aannemer thans terecht stond. Volgens den verbalisant werd door de inmenging van den verdachte, de heer Kriller geanimeerd een meer reclaeitrante houding aan tc nemen. Hij werd door v. d. Leegte de zaal uitgezet en daarop verwij derde de verbalisant ook den heer KI. Verbalisant verklaarde nog, dat ook zekere heer Jb. Koster zich geroepen gevoelde in de oppositie te komen. De heer KI. verklaarde, dat hij er zich eigenlijk niet mee had moeten bemoeien, doch geen bedoeling te hebben do politie op eenigo wijze te bemoeilij ken. De verbalisant bleef bij zijn opinio dat verdachte KI. door zijn inmenging de tot dusver bewaarde rust in de zaal had verstoord. Overigens gaf verbalisant toe, dat verdachte op Bergen niet bekend stond als een tot opruien ge neigd persoon. De lieer v. Bladeren, kunstschilder, gehoord als getuige a décharge had do verdachte door den veld wachter zien verwijderen, anders niet. De heer K. had zijn handen in den zak en had zich kalm ver wijderd. Hij kende den heer K. als een doodgoeien kerel. De officier relevecrdo dat de verdachte, misschien uit taktiek, het slot van do hem geïncrimineerde woorden ontkende. Doch do officier hield zich aan de dagvaarding en het proces-verhaal. Spr. zog dus in die woorden een opruiing en vond het oen uiterst kinderachtige manier van doen. De officier vond in dit optreden oen poging om andoren togen het gezag op te ruien. Door de woorden werd de stemming in tic zaal meer onrustig. Het gezag moet gehandhaafd worden! riep de officier, en wie zulks aanrandt, krijgt met mij te doen! Eisch tenslotte li dagen gevangenisstraf. Mr. Judel, verdediger van verdachte, bracht in herinnering do sensatie, die bewuste vergadering in Borgen had veroorzaakt, zeer overdreven geruchten deden de ronde, terwijl zoo goed als niets was ge beurd. Vergaderingen van allerlei aard en richting worden in Bergen gehouden, zonder dat er iets is gebeurd. Pleiter gaf volkomen toe «lat er wel eens onaangename dingen worden gezegd, doch daar bleef het hij. Voorts releveerde pleiter, dat verdach te allerminst het voornemen had om op een politieke bijeenkomst zijn mond eens te roeren, het was zijn bedoeling te gaan biljarten. Het feit echter dat een oude man als Kriller met de politie in conflict kwam, had hij er zich spontaan mee bemoeid, meer met de bedoeling bemiddelend op tc treden. Verdachte, re leveerde pleiter, had met geen enkele partij iets te maken en wenschte ook geen partij te kiezen. PI. betwijfelde bovendien of iemand als Kriller wel een man is, die door anderen moet worden opgewekt om zich te gaan verweren, daar is Kriller zelf mans genoeg voor. Als pleiter overtuigd was, dat verdachte een op ruier zou zijn, zou hij hier niet staan om hem te .verdedigen! Pleiter concludeerde eindelijk vrijspraak of ontslag van rechtsvervolging. Natuurlijk kon een geani meerd debat over de juridische opwerpingen tegen de dagvaarding, niet uitblijven. We hebben echter op deze woordenvloed niet gerekend en willen vol staan met publicatie van het vonnis, waarbij ver- De raad dezer gemeente vergaderde Dinsdagmor gen half elf ten raadhuize. Voorzitter de heer P. Pluister, burgemeester, Se cretaris de heer P. Haringhuizen. Alle leden waren aanwezig. Na opening door den Voorzitter werden de uitge breide notulen der vorige vergadering voorgelezen en vastgesteld onder dankzegging aan den samen steller. Ingekomen «takken. Van Ged. Staten was goedkeurintr ontvangen op de gemeentebegrooting voor 1934, heffing van opcen ten op de gemeentefondsbelasting, verhuur van ge meenteland aan D. Koorn en verkoop van land aan de Provincie. Voorzitter deelde mede, dat nog geen bericht is ontvangen, dat het terrein voor de ambtswoning van den onderwijzer mag worden opgehoogd in werkver schaffing. 't Wordt spoedig verwacht Aanwezig was proces-verbaal van opname van kas en boeken bij den gemeente-ontvanger. Voorts de verslagen van de vergaderingen van den Vlceschkeuringsdienst op 27 Januari en 22 Februari en verslag van de vergadering van de Gascommissie op 8 Maart. Naar aanleiding van het verslag van den Keurings dienst vroeg de heer Olie naar het keurloon. Voorzitter antwoordde, dat dit nog niet nader is geregeld. In aansluiting op het verslag van de Gascommis sie deelde Voorzitter mede, dat in de commissiever gadering is besloten om de loopende leeningen voor een jaar niet af te lossen en het bedrag dat daardoor vrij komt in een soort reservefonds te storten om de moeilijke tijden door te komen. Een en ander na tuurlijk mits de raad er zijn goedkeuring afin kan hechten en de geldgevers er mee accoord gaan. Van deze laatsten heeft men hoopvolle berichten ont vangen. Dit zou een reuze verlichting zijn voor de gasfabriek. De raad stemde met het besluit van de Gascom missie in. Het gastarief. De heer Borst vond het wel een groot verschil, als er voor de eerste 15 M3. gebruikte gas 12 cent moet worden betaald en dan tot 105 M3. 7 cent per M3. Spr. vreesde, dat daardoor aansluitingen zouden vervallen in verband met de lage petroleumprijzen. Spr. zou liever willen, dat er 10 cent werd vastge steld voor de eerste 20 M3. Voorzitter was het daarmee niet eens. Het is al een heele verbetering, dat het hooge tarief van 40 op 15 M3. is teruggebracht. De beer olie vroeg, welke motieven er tot deze wijziging hebben geleid. De Voorzitter: Men wil het gebruik animceren. Het ls een vorm van vastrecht. Wethouder Gaijaard was het met den Voorzitter eens. Men is spoedig aan de 15 M3. toe. Het is goed gezien van de Gascommissie. De heer Borst wenschte geacht te worden tegen te hebben gestemd. Eervol ontslag schoolschoonmaker. Ingekomen was een ontslagaanvrage van P. Piers als schoolschoonmaker met ingang van 1 April jl. Voorgesteld wordt, hem dit op de meest eervolle wijze te verleenen onder dankbetuiging voor de door hem bewezen diensten. Aldus besloten. Bijdrage aan „IJs. en Volksvermaak". De Vereeniging voor IJs- en Volksvermaak ver zoekt om een bijdrage in de kosten van werkver schaffing op de N'iedorper Rijd ter somma van f200. dachte werd veroordeeld wegens mondelinge op ruiing tot ecnig strafbaar feit tot f 50 boete of 35 d. De politierechter achtte het feit buitengewoon ern stig en de veroordeelde overweegt misschien hooger beroep. Texel. DE VERDACHTE BUITEN GEVECHT GESTELD. De niet verschenen heer Joh. M. te Texel had zich schuldig gemaakt aan een grievende beleediging van de familie Lips, die hij in 't openbaar van zeer lee- lijke dingen had beticht. De verdachte kon echter niet aanwezig zijn, omdat hij nota bene op een brui loft te Texel nog wel, bloedend was verwond. De of ficier deed voorlezing van deze sensationeele tijding, die wel weer werk zal geven. Eisch f 20 boete of 10 dagen. Vonnis dito. Noordscharwoude. JF. KUNT F.B MF.F. SUKKELEN! Als beklagenswaardige navolgers van den legen- darischcn hoer Ahasverus. schijnen onze geachte col lega's van de N. Langendijker. de heeren Jan Keij- zer Jr. en zijn rechterhand Frcd. Groot wel gedoemd te zijn om voortdurend naar de Alkmaarsehe recht zalen te zwerven. Op 2 Maart j.1. brachten zij in kwa liteit. van getuigen een visite aan het receptie-salon netje van den kantonrechter, om op te treden tegen den handelaar uit den Blauwe-rcigerspolder Jos. Tr.. den hen zou hebben genegerd door hun auto niet te laten passeeren. zoodat een belangrijke vergade ring van den ministerraad door hen werd gemist. En tot overmaat van ramp werd deze obstakelaar ook nog vrijgesproken! Thans echter hadden zij nog iets uit te knobbelen met betrekking tot een insinu atie. door genoemden heer Jos. Tr. ter zelfder gele genheid geuit en moest nu het apparaat van den Politierechter weer in werking worden gesteld, om hun gekrenkte eer te restaureeren. Mijnheer Tr. had den heer Fred. Gr. gekwalificeerd als 'n suffert en 'n stommert, 'n groote nog wel, wat hij echter heusch niet is en dus deze kwalificaties niet nam. De heer Groot, die als kunstlievend lid van „De Dageraad" souffreert aan een ongeneeslijke eedsschuwheid, volstond met de teekening van het formulier van af stand en de belofte. Verdachte ontkende. Eisrh f 15 boete of 10 dagen. Vonnis tegen verdachte, die voor heen meermalen met den mattenklopper der justitie kennis maakte, f 10 boete of 5 dagen! Sc h a g o n. EEN ZIEK FORDJE VAN 17 EN* N HALF POP VERDONKEREMAAND. De 31-jarige koopman NIc. Sn. werd uitgenoodigd zich op het bankje der zuchten neer te vleien, op grond van het feit, dat hij door zekeren heer P. C. Tuinman op 5 Januari had laten wegkapen een ford. die het eigendom was van den tweedehands- handelaar P. Posthumus. Het betrof hier een nogal ingewikkeld auto-gcscharrel, voor den outsider ach ter een perstafel, op 'n half uur afstand, niet best te volgen. Posthumus had in een café bedoeld ford je voor het kapitale bedrag van f 17.50 verkocht aan den heer Blanuboer van de firma Rlaaub'ocr en Kossen. De heer Sn., de man die thans terecht stond, had echter inmiddels het fordje zelf ingepikt. Maar Posthumus had evenwel al de f 17.50 gevan gen! De verdachte debiteerde 'n andere lezing en beweerde dat hij de ford ten verkoop had ontvan gen en men de opbrengst samen zou deelen. Hij had geen bedoeling zich de ford toe, te eigenen. De Offi cier bracht licht in do duistere zaak en vroeg vrij spraak. Mr. Verdoorn refererde zich en do politie rechter sprak verdachte vrij. Alles in een vloekje en 'n zuchtje! B. en W. meenen dat niet hooger kan worden ge gaan, ook in verband met den toestand der ge- meentefinanciën dan tot f 100. waarom-wordt voor gesteld de bijdrage op deze som te bepalen. De heer Borst vroeg, of wel eens een rekening wordt voorgelegd dezer vereeniging Voorzitter antwoordde, dat de stand der kas wordt meegedeeld. De heer Borst vroeg, welk loon er werd uitge keerd en hoeveel arbeiders te werk werden gesteld. Voorzitter zeide, dat f337 aan loon is uitgekeerd. Het aantal arbeiders is spr. onbekend. Conponbel asttng. Voorstel om de door de gemeente van de op brengst van effecten verschuldigde couponbelasting bij de uitbetaling van die opbrengst aan de daarop rechthebbenden af te houden. Aldus besloten. De watervoorziening aan den Vflverweg. Hierna was aan de orde het voorstel tot het ga randeeren van een jaarlijksche bijdrage, groot ten hoogste f 28.35, in de kosten van aansluiting aan de waterleiding van de perceclen aan den Vijverweg. De Secretaris lichtte een en ander toe. Als boven genoemd bedrag wordt gegarandeerd, kan aanslui ting volgen. Verscheidene bewoners hebben reeds hot contract geteekend. De totale kosten zullen f 780 bedragen. Zoolang alle perceelen niet zijn aangesloten zal de gemeente het gevraagde bedrag bijdragen. De schoolgeldregeling. Niet gewijzigd. De R.K. Land- en Tuinbouwbond afd. 't Veld, ver zocht de schoolgeldvcrordening'dezer gemeente ge lijkluidend te maken aan die van Oude Niedorp (heffing naar het belastbaar inkomen met kinder aftrek). opdat de leerlingen uit de beide gemeenten aan de R.K. scholen in 't Veld een gelijk schoolgeld hebben te betalen. B. en W. merken op, dat de later gewijzigde ver ordening te Oude Niedorp oorspronkelijk gelijk was aan de onze. Men zou zich dus tot die gemeente moeten richten om deze weer gelijk te krijgen. Bo vendien meent het College, dat het geen aanbeveling verdient tot wijziging der verordening over te gaan, omdat, dit een mindere opbrengst zou bcteekenen en het bovendien ook uit een billijkheidsoogpunt gewenscht is de bestaande heffing te handhaven. De heer Olie was het met B. en W. eens. We hebben een goede uniforme regeling. Het is zoo niet aanvaardbaar. Als er aanstonds leerlingen naar Schagen gaan, zou men ook daarmee rekening moe ten houden. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Voor het agentschap der arbeidsbemiddeling werd een verordening vastgesteld. Vervoerkosten schoolkinderen. Een vijftal ouders uit de Moerbeek, wier wonin gen op een grooteren afstand dan 5 K.M. van de school in de kom dezer gemeente zijn verwijderd, vroegen om vergoeding van de kosten van vervoer hunner kinderen naar voormelde school over het jaar 1934. Voorgesteld wordt de vergoeding toe te kennen. Voorzitter zeide, dat men er zich niet aan kan ont trekken, het is onze plicht. Het voorstel werd aldus aangenomen. Verder werd behandeld een verzoek van de af- deeling „Volksonderwijs" om een bijdrage van f100 in de kosten van vervoer van schoolgaande kinderen uit de buitenwijken, waarvoor uit hoofde van den afstand geen aanspraak op een wettelijke vergoe ding kan worden gemaakt. Voorgesteld wordt ook hieraan tegemoet te komen. Voorzitter lichtte een en ander nader toe. De ver eeniging had een klein tekort. De heer Borst vroeg of Ged. Staten hier niet tegen op zouden komen. De Voorzitter was daar niet zoo bang voor. Het komt op de suppl, begrooting. De heer Keesom informeerde er naar, hoe het staat met de Katholieke kinderen. De Voorzitter antwoordde, dat daar nog een kwes tie over is. Als ze net als Volksonderwijs met een verzoek komen, zal de raad er zeker mee accoord gaan. Het verzoek van Volksonderwijs werd ingewilligd. Wijziging begrootingen 1933 en 1934. B. en W. stelden voor de bcgrooting 1933 te wijzi gen. Verschillende af- en overschrijvingen tot een to taal bedrag van f G848.01 werden vastgesteld. Onder de uitgaven is begrepen een bedrag van f 2312.58, voor bijdrage der gemeente in de kosten van werkverschaffing in de Wieringermeer. Het bedrag der af- en overschrijvingen voor 1931 was f 4559, welke voortkwam uit een gewijzigd voor schrift waardoor bel geheele bedrag voor werkver schaffing moet worden geraamd inplaata van alleen de bijdrage der gemeente. Onder de uitgaven is nog een post opgenomen voor aandeel in een extra uitkecring aan arbeiders iu werkverschaffing of steunregeling door het Natio naal Crisis-Comité. De raad ging hiermee accoord. Onderhoud brandkranen. Uitbreiding materiaaL B. en W. stelden voor met het P.W.N. een over eenkomst aan ie gaan, betreffende het overnemen van het onderhoud tier brandkranen, tegen een ver goeding van f 2 per jaar en per kraan. Aldus besloten. Voorzitter merkte op, dat de brandkranen ver uit elkaar liggen, nj. 200 meter. Het zou wel gewenscht zijn, dat er ecnige bij worden geplaatst. De kosten zijn pl.m. f 80 per aansluiting. In verband met de laatste brand in deze gemeente sprak Voorzitter een woord van waardeering aan het adres van de brand weer van Barsingerhorn, die zoo prachtig hulp ver leend heeft. Daar mag men echter niet op steunen. Ook is er tekort slangenmateriaaL Doordat even voor den brand de waterleidingbuis op 2 plaatsen gesprongen was, had men lage druk gehad. Bij den brand bij Van Herwerden hebben de brandkranen evenwel bewezen, goed te werken. Verder moeten eigenlijk kenteckenen voor de brandweer worden verstrekt, terwijl men een rook- masker, eenigo luidsprekers en lampen noodig heeft. Als dat aangeschaft is, kan men een flinke brand het hoofd bieden. Voorgesteld werd voor deze uit breiding een leening aan te gaan van f 1000, af te lossen in 15 jaren. Na eenige besprekingen werd dit voorstel aange nomen en zullen op een 7-tal criticke punten brand kranen worden aangebracht. Rondvraag. Do beer Olie vroeg, of het baggeren en de werk verschaffing in de Wieringermeer zoo door gaan. Voorzitter antwoordde bevestigend. Alleen is het aantal te werkgestclden van 35 op 20 teruggebracht in de Wieringermeer. Eenigo arbeiders zijn in de baggerregeling geplaatst voor gemeenterekening om de Voorstoot uit tc baggeren. Dat kost niets meer dan de Wieringermeer. De heer De Jong vroeg, wanneer de bouw van de onderwijzerswoning begon. Voorzitter antwoordde, dat deze op tijd klaar zou komen. Op een vraag van den heer Borst, hoeveel arbei ders uit deze gemeente aan den weg van het Gcest- merambacht zouden worden geplaatst, kon Voorzit ter geen definitief antwoord geven, maar dacht van 30 pet. Verder Informeerde de lieer Borst naar de loonen in de werkverschaffing. Voorzitter zedie, dat het wel wat ongunstiger is geworden den laatsten lijd. De, brandstoffentoeslag is er af en de voorwaarden zijn een weinig veran derd. Verleden winter is er gemiddeld f 15 per week verdiend. Spr. dacht, dat de ontevredenheid al weer wat geluwd was. Daarna volgde sluiting. uit zoo'n nieuw handig zokdoosje bij Gevalle kou, Griep, Ini.uenza. Bijzetting van 110 slachtoffers. Belgrado, 24 April (V.D.) De teraardebestel ling van de slachtoffers der mijnramp te Senitze bij Serajewo, die aanvankelijk heden zou plaats vin den, is tengevolge van de voor den tijd van het jaar zeer grooto hitte nog gisteravond geschied. De voorbereidingen voor de tcranrde-besteiling waren slechts van korten duur. De 110 kisten werden op een daartoe door de mijndirectie beschikbaar ge stelde plaats aan de aarde toevertrouwd. Nog 27 lij ken van slachtoffers liggen in do mijn en konden dus niet gelijktijdig met de anderen begraven wor den. Or het kerkhof waren ongeveer 2000 menschen bijeen. De plechtigheid werd o.a. bijgewoond door den minister voor sociale zaken en den minister voor het mijnwezen De Joegoslavischo regeering heeft namens vele buitenlandscho staten betuigingen van deelneming ontvangen. Rivieren meer dan 50 c.M. gestegen. Milaan, 24 April (V.D.) Tengevolge van den storm en den hevigen regenval in Noord-Italië ko men op verschillende plaatsen overstroomingen voor. De stand van het Lago Maggiore is in de laatste 24 uur meer dan 50 c.M. gestegen. De Po en de Adigo (Etsch) zijn op vele plaatsen buiten hun oevers ge treden en op verschillende plaatsen is de waterstand van de Po vier meter boven normaal. Op vele plaat sen zijn de straatwegen overstroomd, zoodat het ver keer omgeleid moet worden. Te Biella werd een 37-jarige man door een wind hoos gegrepen en in het water geslingerd, waarna hij door de golven weer op den oever werd gewor pen, waar hij vele uren later zwaar gewond werd gevonden. Ook op den provincialen straatweg van Varallo naar Alagna kwam een lawine neer, waardoor het verkeer werd versperd. De jaarbeurs tc Varallo moest tengevolge van het noodweer tot 1 Mei worden uitgesteld. In de Dolomieten is overal opnieuw sneeuw ge vallen. De temperaturen zijn sterk gedaald. Aan de Riviera woedt do storm eveneens met groote heftigheid. Te Genua moesten de schepen hun ankerkettingen versterken. Verscheidene schepen, waaronder ook van groote afmeting, hebben hun vertrek uitgesteld. Groote schade richtte de storm in de haven van Savona aan. Een nieuwgebouwde pier werd over een lengte van 50 meter door de golven vernield, terwijl de golven over oen ander havenhoofd heensloegen en het nabij de haven ge legen spoorwegemplacement in groot gevaar bracht. Meer dan honderd spoorwagens werden tegen en door elkaar geslingerd en voor een groot gedeelte vernield, terwijl de rails uit den grond werden ge rukt. De bekentenis van den Jongen v. d. Eisen. - Een der drie slachtoffers bij zijn vader gebracht, die hem a bont portant neerschoot. Roermond, 24 April. Omtreïit den inhoud van de door v. d. Elzen afge legde bekentenis vernemen wij bet volgende: Na in den avond van het drama te Posterholt ver schillende cafés tc hebben bezocht, wilde de zoon zich ter ruste begeven. Hij werd echter door zijn vader weer naar beneden geroepen, om zich met hem nanr Putbroek te hegeven. De zoon voelde hier eerst niets voor, doch gaf tenslotte toe en heiden gin gen zwaar bewapend op weg. Ruiten gekomen deel de de vader den zoon mede. dat hij nanr het huis van de Kerstens ging om zich daar verdekt op te stellen en de bewoners naar buiten te lokken. Hij zou echter eerst een schot door de ruiten lossen en als daarop de zoons van Kersten naar huiten kwa men, zou hil hen ieder een schot in de knoken geven. Zij zouden het stroopen dan wel afleeren. De zoon had hier niet veel trek in. maar ging tenslotte met het voorstel van zlln vader accoord om den stroo- pers schrik aan te jagen. Voorbü de woning van Reijnders in Putbroek gin gen beiden het veld in. Vader v. d. Elzen liep links, dus het kortst langs den weg van Annendaal naar Putbroek. Opeens draaide vader van den Elzen dien weg weer op; de zoon zag hem in gesprek met Wil lem Kersten. Zij hadden het over stroopen en strik ken. Er waren nog twee personen op den weg. Een van hen bleek te zijn Matthias Kersten, en in den derde meende hij een zoon van Wehrens tc herken nen. Vader van den Elzen en Willem Kersten kwa men naderbij. Zij waren in een heftig twistgesprek gewikkeld. Plotseling ging een schot af uit het ge weer van vader van den Elzen. Willem Kersten vluchtte in de richting zijner woning, terwijl vader van den Elzen onmiddellijk op Frans Wehrens schoot. De zoon zag Wehrens vallen, terwijl Matthi as Kersten begon te huilen. De vader gelastte zijn zoon om op Willem Kersten te schieten, terwijl hij zelf Matthias Kersten neerschoot. De zoon vervolgde Willem Kersten en loste verschillende schoten op den vluchteling. Deze kwam te vallen en toen van den Elzen Jr. zijn revolver op hem wilde afschieten, bemerkte hij dat deze niet meer geladen was. Hij bracht Kersten vervolgens bij zijn vader, die hem a bout portar.t doodschoot.. Toen lagen ale drie dood neer. Met hun tweeën legden zij de lijken in een greppel langs den weg. De vader zond zijn zoon vervolgens naar huis om een schop en eenige zakken te halen, terwijl hij zelf bij de lijken de wacht hield. Toen de zoon terugkwam, werd een kuil gegra ven, waarin de lijken gelegd werden .De zoon moest den grond boven de lijken blijven aantrappen. Ten slotte werden er zakken overheen gelegd, waarop nog weer aarde en mos kwam. Door de bosschen keerden zij huiswaarts. Thuisgekomen bleken do kleeren van den zoon met bloed besmeurd te zijn. Vader van den Elzen zeide, dat hij zijn kleeren bij eikaar moest binden en maar direct in het water aan den boschrand achter het huis moest laten zinken. Toen de zoon terugkwam, overhandigde zijn vader hem twee portemonnaies om te zien wat erin zat. In de eene zaten drie bankbiljetten van f 25 en eenige van f 10, terwijl in de andere f 2 en eenig kleingeld zat. Van deze portemonnaies heeft men later niets meer gezien. Toen de zoon zich verder uit kleedde, bemerkte hij dat ook zijn onrlerkleeren ge heel vol bloed zaten. De vader heeft deze kleeren verborgen, maar de zoon meent, in de bosschen in een konijnenhol. Daarna hebben vader en zoon el kaar niet meer gesproken voor Zondagavond. Toen zeide de vader tegen zijn zoon: „Zij hebben de ge weren in beslag genomen, maar als zij komen moet je zwijgen. Zij kunnen ons niets bewijzen. De wa pens zijn goed gepoetst." Lijk van een 70-jarigen man met diepa snijwonden in den hals in het kanaal gevonden. Waalwijk. Gistermorgen ontdekte men in het Zuider Afwateringskanaal te Waspik het lijk van den 70-jarigen ongehuwden J. Kools uit Waspik. Het lijk had een diepe snijwonde aan den hals. Op eenigo meters afstand van het water vond men bloedsporen en voetstappen, zoodat men overtuigd is, dat hier een moord gepleegd is en na den moord het lijk in het water is geworpen. Omtrent den dader of eventueel daders is nog niets bekend. De politie heeft de zaak in handen. Telegrafische aandrang tot behandeling van den Ned. R.K. Middenstandsbond. De Ned. R.K. Middenstandshond zond per 23 April het onderstaand telegram aan den Voorzitter van den Ministerraad: „De Ned. R.K. Middenstandsbond dringt wegens ernstig geschade en bedreigde economische belan gen, als herhaaldelijk breeder uiteengezet, met mees ten klem aan op spoedige behandeling en tot stand- brenging beide ontwerpen „Winkelsluitingswet." Kroatisch dorp door brand vernield. Belgrado. Het dorp Kraljewatz in Kroatië is 'oor een groote brand zoo goed als geheel vernield. Meer dan 100 huizen werden een prooi der vlammen. Het vuur werd aangewakkerd door een krachtigen wind en vond gemakkelijk prooi tengevolge van de groote hitte en droogte. De brandweer stond zoo goed als machteloos. Bij het blusschingswerk werden verscheidene menschen gewond. In een Hongaarsch dorp 25 behuizingen in asch gelegd. t Boedapest. In het Noord-Hongaarsche dorp Vcr- pelet is gistermiddag waarschijnlijk door wegwaaien de vonken uit een schoorsteen brand ontstaan, die gistermorgen nog voortduurde en toen reeds 25 wo ningen met stallingen en bijgebouwen in de asch had gelegd. Do brand kreeg gelegenheid zich snel uit te breiden, doordat het grootste gedeelte der dorpsbewoners naar een jaarmarkt in de huurt was, zoodat er in het dorp zelf slechts weinig krachten .voor het blusschingswerk beschikbaar waren.

Schager Courant | 1934 | | pagina 7