^^ssmssjs^ Denkt om 28 April! S o i r e „S.O.S." Hotel Igesz, 8 uur. jongelui, die trouwen gaan, lot- en gebriisvee M. DE VRIES VOSSEKOP BIOSCOOP Cen ideale combinatie IKLEEREN- ■BVERF met c/e g\oobte vetffaacht. SCHOONHOVEN, UlT de OMGEVING Kotter Slijpmachine. Nic. KAMP Schagen De vorige week schreef mijn vriendin... ATTENTIE! Friesche Coöp. Exportslachter! introducties verkrijgbaar bij de leden en 's avonds aan de zaal. om aan iedere stof een anderefrisschekleurtegeven. Uffi!pWT Eerst ontkleuren met de voor het weefsel onschadelijke Vossekop Ontkleurder COLOREX Dan verven met Zóó maakt U iedere stof weer als nieuwl Voor hen. die prijs stellen op een smaakvol ingerichte woning tegen billijken prijs, die mooie meubelen, tapijten, enz. weten te waardeeren, is Langestraat ALKMAAR, DE Woning-inrichting. ANNA PAULOWNA Loop der bevolking. Ingekomen: Mej". E. Becht van Amsterdam; A. Wink van Harenkarspel; J. W. van den Berg en gez. van Heemstede; Wed. J. v. d. ZalmRaaphorst van Noordwijk; mej. J. van Ekeren van Wieringen; K. Kaaij van Winkel; Th. G. Teeuwen van Haarlem; J. R. Bottema en echtg. van Schagerbrug; P. Wen- del van Den Helder. Vertrokken: Mej. M. C. F. B. Lemmens naar Heus- den (België); mej. Th. C. v. d. Waal naar Veldho ven; mej. N. F. Glasbergen naar Zijpe; J. C. Doom, idem; M. B. Bouma naar Rosmalen; P. Voorthuijzen naar Den Helder; mej. M. Leering naar Heerhugo- waard; mej. M. A. Kranenburg naar Den Helder; C. C. VriesDissel naar Zijpe; mej. M. Mehrl naar Dinslaken (Duitschl.) Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Margaretha, dochter van M. J. Rozenbroek en H. M. Zomerdijk; Catharina Alida, dochter van B. Buning en A. C. Hoep; Elizabeth Maartje, dochter van J. D. Stapel en G. M. Zon. Getrouwd: B. Th. Straathof en G. E. v. d. Zalm; S. Vries en C. C. Dissel. Politie. Gevonden: en wild-lederen handschoen. Verloren: kap van kinderwagen; rijwielplaatje; pa#r voetbalschoenen. Bouwvergunningen. B. en W. verleenden bouwvergunning aan G. v. d. Berg Az., voor een woonhuis aan de Zandvaart; aan A. Kroon, voor een woonhuis aan de Molenvaart. BREEZAND. A.D.O.-nieuws. Zaterdag a.s., te half vier, speelt de Chr. v.v. A.D.O. I tegen Zwaluwen I van Hoorn voor de competitie. Daarna A.D.O. II tegen Zwaluwen II. Wij ontvingen zoo Juist de nieuwste gecom bineerde H.H. Handelaren, vraagt thans prijs. Voor Ford en Chevrolet speciale tarieven, met en zonder bijlevering van zuigers. WIER IN GE RW AARD Ongeveer 70 personen, waaronder vele niet-Wie- ringerwaarders waren Dinsdagavond in de zaal van den heer H. v. d. Woude aanwezig om te luisteren ('t zij uit belangsteling, 't zij uit nieuwsgierigheid) naar hetgeen de heer Swemmelaar zou vertellen, wat het Nationaal-Socialisme wil en welken kant het uit moet in onze Maatschappij. De vergadering werd ingeleid door Mr. van Leeu wen uit Alkmaar, waarna de heer Swemmelaar, die zich heeft doen kennen als een vlot spreker, ons een en ander heeft verteld wat betreft de N.S.B. Aller eerst wilde spr. een artikeltje, dat voorkwam in de }TeJegraaf voor de zooveelste keer recht zetten. Ver der werden de Ministers besproken, dat de N.S.B. .xeer sterk groeiende is, dat in ons land zeer velen {(hoewel nog geen lid) toch N.S. denken; dat niet N.S.B.'ers onrust brengen, doch de democraten; dat het oude systeem heeft afgedaan; dat de N.S.B. niet meer is tegen te houden; dat b.v. de droogmaking der Zuiderzee alleen afhangt van de politieke par tijen. De helft plus een heeft toch gelijk. De SJD.A.P. werd danig aan den tand gevoeld. Deze neemt, aldu9 spr., levertraan bij fusten. Politiek is totaal overbo dig. De N.S.B. is gegroeid uit de drang der omstan digheden, en wil een gezuiverde democratie. Waar om de Minister en Kamerleden zulke salarissen en pensioenen? De Minister kunnen buiten deskundi gen niets doen. Het meerendeel der Kamerleden blijft 3 jaar en zooveel maanden van de vergade ringen weg en dan gaan ze de boer op, met ver zoek hen toch vooral weer af te vaardigen. Zoo gaat de heer Zwemmelaar nog eenigen tijd door, waarbij ook de Vara en Zwertbroek nog ter sprake werd gebracht Verder werd nog verteld, dat het overgroot e deel der SD.A.P. reeds was overge gaan naar de N.S.B. In de pauze werd gelegenheid gegeven om schrif telijke vragen in te dienen, waarvan door een zestal personen gebruik werd gemaakt. De le vraag welke werd beantwoord, was spr. het meest sympathiek. Deze vraag werd waarschijnlijk paar genoegen van den vrager beantwoord. De be antwoording der overige vragen gaf aanleiding tot vele interruptie's, waarhij het af en toe nogal heftig begon te worden. Zij, die de vragen hadden gesteld, zijn zeer zeker niet allemaal door de antwoorden bevredigd. Aan het einde werd evenals elders ook weer het Wilhelmus gezongen, waaraan natuurlijk niet door alle aanwezigen werd meegedaan. De aanwezige po litie die slechts eenmaal een vermanend woord heeft doen hooren, behoefde verder niet handelend op te treden, zoodat deze bijeenkomst een kalm verloop heeft gehad. LANGE ND IJ K De Koïfwedstrijden van den Noordhollandschen fColfbond zullen dit jaar gehouden worden op 13 cn ,14 Mei a.s. Een groot aantal deelnemers zijn daarvoor ingeschreven. We vernemen, dat de mogelijkheid en wensche- ljjkheid door de betrokken instanties zal onder het oog worden gezien, om toch nog een derde leerkracht aan de U.L.Ó. school aan te stellen. Men deelde ons p.1. mee, dat deze mogelijkheid zou worden gezocht in de aanstelling van een kweekeling. ZUID SCHAR WOUDE. In het winkelhuis, voorheen bewoond door den heer fc. A. Koomen, die er een naaimachinehandel in dreef, zal nu een nieuwe zaak in schoenwerk worden op gericht In de vergadering van 24 April besloot het plaat selijk crisis-comité tot stopzetting harer werkzaam heden. Door den penningmeester werd een overzicht van de ontvangsten en uitgaven gegeven over het verloopcn winterseizoen. Verslag werd uitgebracht omtrent het aantal ondersteunden: In 1932, le half jaar 85 personen, waarvan 33 Prot. en 32 R.K.; 2e halfjaar 89, waarvan 45 R.K. en 44 Prot., in 1933 82 personen, waarvan 43 R.K. en 39 Prot, De heer Met selaar, vice-voorzitter sprak de hoop op spoedig her stel van den voorzitter den heer S. de Boer Kzn. uit en memoreerde het vele werk in het afgeloopen sei zoen verricht. Hun kans waargenomen. Inbrekers te Arnhem slaan hnn slag tij dens dat de bewoners feest vieren. Arnhem, 25 April. Tijdens het défilé, dat gis teravond, ter gelegenheid van het ^Vfe-jarig ambts jubileum van den burgemeester van Arnhem, mr. S. J. R. de Monchy, plaats vond en dat vele menschep naar het Velperplein had gelokt, hebben inbrekers hun slag weten te slaan in een pand aan den Sons- beekweg te Arnhem. Door een zijraampje wisten zij zich toegang tot het huis te verschaffen, dat zij ge heel doorzochten. In hun handen viel een buit van ongeveer f 150 aan contanten, benevens een hoeveel heid gouden sieraden van een zeer belangrijke waar de. De bewoners van het huis had de gouden voor werpen van een vriend in bewaring genomen en ze tot nog toe in de safe gesloten. Gisteren evenwel had hij ze juist er uit gehaald en ze gereed gemaakt om ze heden mee te geven. De politie stelt naar de daders een ernstig onder zoek in. DIENSTBODE AANGEHOUDEN. Verdacht van oplichting te Purmerend. De Centrale Recherche te Amsterdam heeft te dier stede een 23-jarige dienstbode aangehouden, die zich te Purmerend aan oplichting zou hebben schuldig gemaakt. Haar arrestatie is dan ook geschied on verzoek van de Purmercndsche politie, die do zaak verder zal afwikkelen. Dr. ECKENER ZIEK. Stuttgart (V.D.) De bekende Zeppelin-vaarder Dr. Hugo F.ckener is Dinsdag opgenomen in het ziekenhuis te Esslingen, wegens een aanval van een acute ingewandziekte. NIEUWE NIEDORP Kampioensfeest. Op Zondag 29 April a.s. zal een feestavond worden gehouden, ter eere van het le Elftal der voetbal- vereeniging, wegen9 het behaalde Kampioenschap le klasse D N.H.V.B. Aan dezen avond zullen de plaatselijke sportvereenigingen hun medewerking verleenen. Tevens zal een goede humorist het pro gramma afwisselen en na afloop het bal op animee- rende wijze met attracties leiden. Schitterende bal- muziek zal den avond opluisteren. Het belooft dus een prachtavond te worden. Zie advertentie in dit nummer. CALLANTSOOG Herhalingsoef. verlofgangers. De verlofgangers J. Beun en L. G. Kakebceke, be- hoorende resp. tot het 21e en 14e reg. infanterie, moeten voor herhalingsoefeningen worden opgeroe pen. Werkverschaffing. Na schorsing van de werkverschaffing gedurende drie weken, aanvankelijk was schorsing voor één week bedoeld is het werk weer hervat, zij het op beperkte wijze, gezien den zeer slechten finan- cieelen xoestand. Verslag agentschap der arbeidsbemidde ling over het jaar 1933. Uit het verslag ontleenen wij het volgende: In de Commissie van Toezicht op het Agentschap werd als nieuw lid geïnstalleerd de heer L. J. van Wachendorff van Rijn, in de plaats van K. ten Boe kei Gz., die als lid bedankte. Ingeschreven werden de volgende aanbiedingen: Landarbeiders 128; bouw vakarbeiders 43; los werkman 18; grondwerkers 6; zuivel werkers 2; tuiniers 2; bakschippers 2. Geplaatst werden: Landarbeiders 15; bouwvakar beiders 17; bakschippers 2. Ingeschreven aanvragen van werkgevers: Landar beiders 5, (15); bouwvakarbeiders 7, (17); bakschip pers 2 (2); De tusschen haakjes geplaatste cijfers is het aantal geplaatsten. Gevonden voorwerpen. Gevonden: een klem (Engelsche). Inl. ter gem.- secretarie. Woningverkoop. Het huis, bewoond door den heer G. v. Delft, eige naar de heer A. Vos Jbz., is in eigendom overgegaan aan den heer A. Vos Jnz. BARS7NGERHORN De dienstplichtigen C. P. Visser der lichting 1929 en H. Roeters der lichting 1928 zijn opgeroepen om voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst te komen bij het 21e Regiment Infanterie te Amers foort op 13 Augustus 1934. Predikbeurten. ZONDAG 29 APRIL. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Burgerbrug, geen dienst. Callantsoog, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, geen dienst. Schagerbrug, nam. 2 uur, Ds. Witkop. Schoorl, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Nam. 1.30 uur, Jeugddienst Groet, zie Schoorl. Warmenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. Oudkarspel, geen dienst. Noordscharwoude, voorm. 10 uur, Ds. Van Baaien. Nieuwe Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Boeke, v. Schoorl. Julianadorp, voorm. 10 uur, Ds. M. van Wichen. Huisduinen, nam. 7 uur, Ds. M. van Wichen. Oosterland, nam. 7 uur, Ds. Meihuizen. Valkkoog, voorm. 9*4 uur, Ds. Tinholt. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Heerhugowaard, nam. 2 uur, Ds. Baar. Hoogwoud, voorm. 10 uur, Ds. Los. Aartswoud, geen dienst. Winkel, geen samenkomst. Dirkshorn, geen samenkomst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Haars. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. Meihuizen. EVANGELISATIE. Schagen, voorm. 10.30 uur, de heer De Witt van Noord wijk aan Zee. Nam. 5.30 uur, de heer De Witt. Breezand, voorm, 10 uur, de heer Boon. Nam. 3V?. uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp. Zondag 29 April voorm. 10 uur, nam. 7 uur, 26, 27, 28 April, nam. 8 uur, de heer Looij van Rijsoord. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Winkel (t.o. 't Raadhuis), nam. 7 uur, Ds. Ruijs. Woensdagmiddag 3.30 uur Kindersamenkomst en hnn toekomstige woning met smaak wen- schen In te laten richten, kannen zich met het volste vertrouwen in verbinding stellen met ondeTgeteekende. De vele tevredenheids- betuigingen zullen U een waarborg zijn voor coulante bediening. Door geringe bedrijfsonkosten, scherp con- curreerende prijzen. Beleefd aanbevelend, OUDESLUIS AKKRUM. Afdeeling Levend Vee Afzet. Koopt Uw door bemiddeling der boven genoemde afdeeling. Vraagt inlichtingen ten kantore to AkJkrum, telefoon no. 11. „Ga naar Lind, |e weet wel, op de Mient, die heeft mooie hoeden en 'n geweldige keuzei" Ik was het toch reeds van plan, want al mijn vriendinnen koopen bij Lind-op-de-Mient. Wat 'n ge zellige zaak en wat 'n prachtige sorteering - je zoekt maar uit. Of je nu 'n voordeelig dopje of 'n elegante modelhoed wenscht, bij Lind-op-de-Mient kun je terecht. Ik ga voortaan altijd naar Lind-op-de-Mient I Die is eenigl Komt U ook eens kijken? U slaagt zeker I Alleen-verkoop van hoeden tegen origineele Gieskes-pri{zen. Zaal KOSSEN, Spoorbuurt, Anna Paulowna. ZATERDAG en ZONDAG 8 uur. Toegang 18 jaar. De prachtfilm: Waarin een koor van sterren en 200 girls medewerken. In het uitgebreid voorprogramma: HOLLANDSCH NIEUWS, o.a. Holland—Ierland, enz. Penteekening, Komische 2-acter, enz. Zaterdag halve prijs: 30 ct. bel. lnb. Zondag gewone prijs. Zondag 2 nnr: Matinée.

Schager Courant | 1934 | | pagina 4