Een Huwelijk Radioprogramma V.A.R.A.-Zomerfeest op 1 Juli te Amersfoort. Uit OMGEVING Schoolgebouw ingestort. de Op Zondag 1 Juli a.s. zal do V.A.R.A. een lande lijk Zomerfeest organisecren. dat gehouden wordt op het bekende sportterrein Birkhoven. in de boschrijke omgeving van Amersfoort. Dit terrein is wegens zijn uitgestrektheid en doordat bet geheel door hoog op gaand hout is omsloten, voor hot samenbrengen \an vele tienduizenden feestgangers uitermate geschikt. Met de Xedcrlandsrhe Spoorwegen zijn reeds bo ■prekingen gevoerd, die tot gevolg hebben gehad, dat ▼e!e extra treinen op dien dag zullen worden inge legd, terwijl de reiskosten voor deelnemers aan het Zomerfeest aanmerkelijk zijn verlaagd. Doordat de Spoorwegen zich bereid hebben verklaard, zoowel aan de lijn Amersfoort—Amsterdam als aan «Ie verbin ding Utrecht.—Amersfoort een tijdelijk station te ma ken, kunnen dc feestgangers in de onmiddellijke na bijheid van het terrein Birkhoven uitstappen. Op den dag zelf zal van 's morgens tot 's avonds een afwisselend programma worden gegeven, voor een •belangrijk deel te verzorgen door bekende medewer kers uit den omroep, met wie dc luisteraars dus van wat dichterbij kennis zullen kunnen maken. Er wordt wederom het V.A.R.A.-Zomerfeest in 19:51 werd door 123.000 personen bezocht een groote deelname uit het gehecle land verwacht. Door de vorming van spaarfondsen in alle plaatselijke afdoe- lingen zijn iie feestgangers in dc gelegenheid de reis- sorn geleidelijk te voldoen. Naar ons wordt medegedeeld, melden zich ovejral reeds vele deelnemers bij dc plaatselijke besturen aan. Hoofdonderwijzer en verscheidene leer- lingeu gedood. Zaterdagochtend tegen 10 uur is onder donderend gekraak het middengedeelte ingestort van het oude schoolgebouw te Winterbach, hij Stuttgart. In de schoollokalen bevonden zich dc onderwijzer en dc kinderen, die niet meer allen den uitgang konden bereiken. Van alle kanten renden de door een pani- sclien schrik bevangen bewoners van de plaats toe om de eerste hulp te verkenen. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse. Onder groot levens gevaar moest de berging der bedolvenen plaats vin den. Kohnle. de hoofdonderwijzer, die met zijn li chaam nog twee kinderen bedekte, werd dood uit het puin te voorschijn gehaald. Voor zoover tot nu loc vaststaat, zijn nog vier schoolkinderen dood geborgen. Hoeveel gewonden met het ongeluk te betreuren zijn is op het oogen- blik niet na te paan. aangezien de kinderen naar alle richtingen een goed -heenkomen hebben gezocht. De aanblik van dc plaats des onheils is hartver scheurend. Met reeds sedert langen tijd bouwval lige schoolgebouw is geheel ingestort. Slechts dc muren staan nog ten dcele overeind. Over het instorten van een schoolgebouw te Win terbach wordt nog gemeld, dat de ramp groote ont roering heeft gewekt. De brandweer is bezig, het gebouw geheel naar beneden te halen. Van de ge- dooden zijn de lijken van de onderwijzer en zes leer lingen geborgen, terwijl een leerling nog vermist wordt. Vijf kinderen zijn zwaar gewond; één hunner verkeert in hopeloozcn toestand. De oorzaak schijnt niet te schuilen in de bouw valligheid van bet schoolgebouw, maar in de kana- lisaticwerken, die in de nabijheid worden verricht en waardoor de ondergrond schijnt te zijn verzakt. EEN JEUGDIG MISDADIGER. Zijn 13-jarig vriendje vermoord. Gelsenkirchen: De moord op den 13-jarigen knaap Walfcenhorst is Zaterdagmiddag opgelost. Ge bleken is. dat de moord is gepleegd door den nog niet geheel li-jarigen medescholier van het slachtoffer, Hans Christen, die gearresteerd is. Na aanvankelijk ontkennen gaf de jongen tenslotte toe Fritz Walken- linrst in een zandkuil te hebben vermoord en begra ven. De jongen werd Zondagmorgen naar de plaats gebracht, waar dc moord gepleegd was. Hij toonde echter niet. het minste berouw. Toen men hem hierop v ees, verklaarde hij, dat Walkenliorst hem lang ge noeg dwars had gezeten. FEUILLETON. DOOR ETHEL M. DELL. Vertaald door Dicky Wafelbakker. 32. Marcia begreep dat Lillith haar meening tegenover anderen evenmin onder stoelen en banken zou ste ken, en ze was er dan ook van overtuigd dat ze het onderwerp van menig gesprek moest uitmaken. Dien middag vermeed Marcia haar schoonzuster voor het eerst zooveel mogelijk en ze was blij toen ze eindelijk afscheid kon nemen. Ze. zou dien avond met Everard bij een beroemden rechter. Lord Bevis, dineeren. Dit was een van de zeldzame gelegenhe den dat ze er op kon rekenen door hem vergezeld te worden. Hij had een diepe bewondering voor Lord Bevis, met wien hij in zijn loophaan vaak te maken had. Gewoonlijk waren zijn partijen erg saai, maar ze hadden eenige, attractie voor Marcia, omdat haar echtgenoot hij haar was. Ze verschenen zoo zelden ergens tezamen. Ze wilde er dien avond bijzonder mooi uitzien, en Hobbs, die van opinie was, dat haar meesteres eigen lijk veel te weinig om kleeren gaf, genoot er van haar mooiste toiletten uit te leggen. Marcia koos een rescdakleurige japon, die prach tig bij haar goudblond haar stond, en droeg haar schitterendste sieraden. „U ziet er heel mooi uit, Mylady", zei het kante niertje vol trots, waarop Marcia haar een van haar lieve glimlachen schonk. ..Het doet me genoegen dat het naar je zin is. Hobbs", zei ze. Terwijl ze de trappen afliep ging de gedachte door haar brein dat wanneer er dien avonti niets gebeurde, zo dien volgenden dag een zeker be sluit zou nemen. Eric wachtte haar dan: ze had be loofd hem te ontmoeten. Ze zouden samen dineeren en daarna wilde hij ergens met haar heengaan. Waarheen wist ze niet! Ze had het gevoel een vermoeden, dat vrijwel zekerheid werd. dat ze vanaf morgen precies zou weten wat er ging gebeuren. Ze zou vóóruit of te rug gaan. Het was eenvoudig een onmogelijkheid op hetzelfde punt te blijven staan. Dien avond zou dc beslissing komen Alles hing van F.verard af. Indien hij haar slechts een maal aankeek met oogen die werkelijk zagen, dan A' E U U' E N I EDO H P Algemeene vergadering der Coöperatieve Boeren leenbank op Zaterdagavond 3 Mei j.l. in de Prins Mnurits alhier. Aanwezig 1:5(5 leden. L>e voorzitter dc heer A. Winkel opende met wel kom, en staat nog even stil hij het heengaan van den oud-kassier.Schoot*!. Slechts ongeveer 1V> jaar heeft hij van het hem toegekende pensioen kunnen genie ten, wat wij hem gaarne nog wat langer hadden gegund. Vrij onverwachts is echter het einde geko men. Spr. memoreert dan nogmaals in korte woorden wat dc overledene voor dc bank is geweest, waar door zijn nagedachtenis in dankbare herinnering bij ons zal blijven voortleven. Dc kassier leest dc notulen, welke worden goedge keurd. Hierna doet voorzitter enkele mededeelingcn: om trent de gewijzigde rentevoet, dat deze voor voor schotten is verhoogd met C pet. en thans vanal 1 April j.l. iV2 prt. bedraagt. De rentevoet voor spaar gelden e.d. blijft onveranderd. Deze verhooging is voor het goede beloop der rekening noodzakelijk. Functionarissen van do bank mogen zonder toestem ming van de Centraio geen gelden opnemen of voor elkander borgspreken. Uit liet rapport van de Centrale bank wordt mede gedeeld, dat dc credieten van rekening-couranthou ders, welke geen omzet vertoonen, als geheel bevro ren moeten worden beschouwd en deze het karakter dragen van vaste voorschotten, waarvan het stellen van aflossingsvoorwaarden noodzakelijk is. Afwezig op dc vergadering door verhindering, zijn de heeren J. de Vries en 1'. Blokker, beiden lid van den raad van toezicht. De lieer P. Zwagerman, vraagt het woord naar aanleiding van dc verhoogde rentevoet voor voor schotten en i.z. de mcdedecling der z.g. bevroren credieten, waarop aflossing zal moeten geschieden. Spr. vindt deze regeling, gezien de lijdsomstandig lieden, geheel misplaatst. Voorzitter licht toe, dat dc verhoogde rentevoet vergeleken bij andere banken en onze zusterver- eenigingen absoluut niet uit de lijn is en voor onze bank noodzakelijk, zulks mede omdat onze bank voorheen steeds te goed had bij de Centrale Bank. maar nu in schuld staat, waarvoor reeds een zelfde rente moet worden betaald. Was dit niet liet geval geweest, dan was vrij zeker'niet tot deze verhooging overgegaan. Wat de bevroren credieten betreft, zeel Voorzit ter dat wanneer deze zaak op voorschrift der Cen trale wat krapper aangepakt moet worden, dit niet wil zeggen, dat in deze de betrokken leden onderste boven gewerkt zullen worden. In deze zal door ons bestuur toch evengoed een zooveel mogelijke soe pele toepassing plaats vinden. Bij monde van den heer IJ. Meijer wordt namens de commissie voor het nazien der rekening mede gedeeld, dat de boeken in keurige orde zijn be vonden en adviseert den kassier te dechargeere». waartoe wordt besloten. De rekening sloot in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van f 582.214.93. De balans gaf een de bet- en erbditcijfer aan van f 626.702.71 met een winstcijfer van f 1341.99. Wegens aftreding van den heer IJ. Meijer als zoodanig, wordt als commissielid voor het nazien der volgende rekening aangewezen de heer D. Olie. De kassier geeft hierna een uitgebreid overzicht van 't gebeuren, in een keurig jaarverslag, waarvoor hem dank wordt gebracht. Het aantal leden bedroeg op het einde van 't jaar 353 en is met 8 toegenomen, liet aantal spaar voorschot- en rekening-courant-boekjes bodroeg resp. 632. 311 en 47. Ontvangen spaargelden f 171.100 .uitgegeven f 188.600. uitgegeven voorschotten f 24320, terug ont vangen f 30.200. ontvangen in loopende rekening f 173.410, uitgegeven f 161.560. De reserve, aangevuld met de gemaakte winst a f 1341.99 steeg tot een van f 35.433.56. Bestuursverkiezing. Aftredend is het lid van het Bestuur, de heer C. Goet en het lid van den raad van toezicht, de heer D. Krillcr. Beide heeren worden met groote meerderheid van stemmen herbenoemd en nemen hun benoeming aan. Hierna sluiting. OUDE N1EDOR P Blijkens advertentie in dit nummer komt de Cen traal Bioscoop met Hemelvaartsdag in de tooneelzaal van den lieer Feijs niet de fiimvertooning „De On dergang van de Tilanic". Belangstellenden verwijzen we naar die annonce. zou er een band tusschen hen gesloten worden welke nimmer meer verbroken kon worden. Als hij evenwel blind bleef Er voer onwillekeurig een rilling door haar leden en ze deed zich geweld aan die gedachte van zich af te schudden. Hij zou zijn carrière hebben om zich te troosten als hij tenminste troost noodig had. En zij welke troost zou ze voor haar verloren idealen en verwoeste liefde krijgen? Everard stond in de hall op haar te wachten. „Wij zijn laat, beste kind," zei hij kortaf. Ze wist dat hij het land had als ze maar even over tijd was, maar ze maakte geen verontschuldigingen. Dien avond was slechts één enkel ding van beteekenis. Het vuur zou hoogcr oplaaien, of voor altijd ge doofd worden. „We zullen nog we! op tijd komen," zei ze en ging hem voor naar den wachtenden auto. Zwijgend volgde hij haar. Onwillekeurig verscheen er een glimlach om haar lippen bij de gedachte dat ze zich dien avond zoo mooi voor hem had gemaakt. Hij had haar eigenlijk met geen blik verwaardigd. Onderweg werd geen woord gesproken. Everard zat in gedachten verdiept. Er waren eenige belangrijke zaken waarover hij met Lord Bevis wilde praten, en hij moest alles goed memoreeren voordat hij er met zijn gastheer over zou beginnen. Gelijk Lillith eens zeer juist te kennen had gegeven deden zi|n hersenen aan een keurig gerangschikt bureau den ken. Voor elke zaak waren er afzonderlijke hokjes. Zooals Marcia wel gedacht had. kwamen zo op tijd. al behoorden ze dan ook tot de laatste gasten. Er waren een twaalftal menschen aanwezig die zij allen oppervlakkig kende. Ze wist dat men aan de diners welke Lord Bevis gaf. zichzelf moest amu- seeren. Gewoonlijk gelukte haar dit dan ook, doch dien avond was ze bijzonder moe en ze kreeg zelfs het gevoel alsof dc anderen haar als dom en onbe nullig moesten beschouwen. Ze had. totaal geen lust zich in te spannen. Ze zat naast haar gastheer, die weinige opmerkingen maakte, en klaarblijke lijk van opinie was dat geen vrouw meer dan op pervlakkige abndacht van hem kon verwachten. Marcia vroeg zich af of ze niet den schijn kon aan nemen zich uitstekend te amuseeren, maar tenslot te vond ze het niet noodig. daar niemand toch no titie. van haar nam, oordeelde ze. Aan haar andere zijde zat een advocaat van een jaar of dertig, een zekere Baronford, dien ze altijd als een van haar meest cynische kennissen had be schouwd. Hij verkeerde blijkbaar in een van zijn bekende stemmingen en daar ze meermalen had ondervonden dat elk gezegde van hem bitterheid tot ondertoon had, voelde ze weinig neiging een ernstig gesprek met hem te voeren. Hij was een vrijgezel, die vooral in eclitscheidings- zaken een zekere reputatie had verworven. Zo had LANGEND IJ K Men deeit ons mee, dat de Commissie van Beheer voor dc Gemeenschappelijke Liohtbedrijven voor de 4 Langendijker gemeenten en St. Pancras, besloot, de kosten van de omzetbelasting, die op het bedrijf drukt, op de verbruikers te verhalen. Dc stand van do vroege aardappels is in het zui delijk gedeelte van Broek oj> Langendijk en St. Pancras, vanwaar de eerste aardappelen altijd hot eerst aan de Broeker veiling worden aangevoerd, zeer goed. Langs den Twuijverweg staan ze in het bijzonder zeer mooi. Als het weer niet beter wordt, dan we dit de laatste week hebben gehad, is het echter te vreezen, dat de eerste aardapelen later zul len worden aangevoerd aan verleden jaar. Niet alle arbeiders houden zich aan dc uitspraak hunner organisaties in zake de bag&erregeiing. Er zijn er nl., die 3 schuiten per dag halen. \N e hoorden zelfs van iemand, die het klaar wist te spelen, er 6 te halen. Het was er dan ook dc modder naar. ver zekerde men ons. Het weekloon van f 10.80 voor 4 schuiten per dag. waarvan het toch moeilijk is rond te komen, zal hier wel de krachtigste stimulans zijn. HOOGWOUD Burgerlijke stand van 1 tot en met 30 April 1934. Geboren: Johannes Xicolaas, zoon van Klaas Groot en van Marijtje Slot; Berta, dochter van Thijs Zwiep cu van Berta Zwiers; Agatha Johanna. dochter van Cornelis Rood on van Agatha Twisk: Trijntje, doch ter van Wytzo Iliemersnia en van Weibrigje de Vries; Willem, zoon van Jan Rood en van Emma Klaver; Jacobu Cornelia, dochter van Sijtjo Schek- kerman. Ondertrouwd: Johannes Jacobus Jong, oud 25 ja ren, te Zwang met Aafje Portegies, oud 26 jaren, te Hoogwoud: Paulus Groot, oud 24 jaren, met Anna Bos, oud 25 jaren, beiden to Hoogwoud; Johannes Anihonius Sncek, oud 23 jaren, te Sijbekarspcl met Nccltje Ciroor, oud 23 jaren te Hoogwoud; Simon Bakker, oud 22 jaren, niet Elisabcth Helder, oud 21 jaren, beiden alhier; Simon Glas, oud 21 jaren niet Aaltje Appel, oud 19 jaren, beiden alhier; Pietcr Cornelis Zee. oud 21 jaren te Twisk en Eytje David- zon, oud 20 jaren, to Hoogwoud; Gerrit Blom. oud "0 jaren, te Nibbixwoud met Keeltje Groot, oud 23 jaren, to Hoogwoud: Frederik Bosman, oud 25 jaren te Wervershoof met Ida Elisabcth Koenis, oud 21 jaren, te Hoogwoud; Xicolaas Pieter Bakker, oud 27 jaren, te Medemblik, met Hiltje Bossen, oud 23 ja ren, te Hoogwoud. Getrouwd: Ysbrand Visser, oud 26 jaren to Dor drecht, met Ouke Slagter, oud 26 jaren, te Hoogwoud; Petrus Jacob van Westen, oud 24 jaren te Sijbekars pcl met Veronica van Diepen, oud 22 jaren te Hoog woud; Johannes Jacobus Jong, 25 jaren te Zwaag met Aafje Portegies, oud 26 jaren, te Hoogwoud: Paulus Groot, oud 24 jaren, niet Anna Bos. oud 25 jaren, beiden te Hoogwoud; Joannes Anihonius Sneek, oud 23 jaren te Sijbekarspcl met Neeltje Groot, oud 23 jaren, ie Hoogwoud: Simon Bakker, oud 20 jaren, met Elisabcth Helder, 21 jaren, beiden to Hoogwoud: Simon Glas. 21 jaren met Aaltje Ap pel, 19 jaren beiden to Hoogwoud; Pieter Cornelis Zee, 21 jaren, te Twisk niet Eytje Davidzon, 20 ja ren, te Hoogwoud. Overleden: Mart ha Langedijk, oud 10 jaren, doch ter van Willem Langedijk en van Maria Helena van Diepen; Manrtje Appel, oud 63 jarep. erhtgenoote van Johannes Gerrit Spaander. Vertrokken en inqekomen personen van 1 tot en met 30 April 1934. Johanna Marm Lensing. B.K. van Zuidend D 5 naar Grootebroek: Maria Klisabeth Bcers, R.K., van Weere K 28 naar Heerhugowaard: Petronella Cor nelia Bos. R.K. van I 4 naar Heerhugowaard; Ouke Slagter, N.H., van Gouwe R 29 naar Nieuw-Lckker- land; Veronica van Diepen, R.K. van Weere K 63 naar Zwaag: Pietcr Koster, N.H. van Gouwe II 71 naar Hoogkarspel: Aafje Portegies, R.K. van Weere K 53 naar Zwaag: Neeltje Groot. R.K., van Koordeind I) 79 naar Sijbekarspcl; Guurtje Kos, weduwe van P. Vet van Koordeind D 76 naar Zwaag: Dirk Timmer man en gezin. N.H. van Aartswoud G 18 naar Win kel; Cornelis Dekker, N.H. van Koordeind D 73 naar Amerongcn, Averstraat 329; Jan Feenstra en gezin, N.H. van Aartswoud G 29 naar Dronrijp; Jannes van Wijk, N.H. van Koordeind D 77 naar Norg; Xico laas Kolken cn vrouw, II.K., van Kerkelaan C 3 naar Berkhout; Cornelis Mooy en gezin van Aartswoud G naar Schagen; Klaas Rempt, X.IL, van Aartswoud het sterke vermoeden dat hij een zeer slechte opinie over haar se.xe had, doch dat liet haar ijskoud. Onder gewone omstandigheden had ze wéllicht met hein kunnen argumenteeren, maar nu voelde ze er geen lust in. Do menschen om haar heen stonden immers allemaal stil, terwijl zij... ja, waar heen rende ze eigenlijk? Ze mocht zich echter niet op die manier laten gaan, begreep ze, en ze trachtte zich dan ook te beheerschen en wat belangstelling voor baar omge ving te koesteren. Aan de overzijde van de tafel zat haar echtgenoot in druk gesprek met een paar ken nissen gewikkeld. Toevallig ontmoetten ziln oogen baar; er lag niet de minste uitdrukking in terwijl die op baar gevestigd waren. Ze vermoedde zelfs dat hij haar in werkelijkheid niet eens zag. De gast naast haar maakte een opmerking over de groote vacantic die op til was. „Wat vliegt de tijd toch om." zei ze. „Het lijkt ine pas gisteren toe dat Ze hield ineens op. Ze merkte heel goed dat hij haar opmerking zeer banaal vond. „Ja." antwoordde hij niettemin. „Men kan den tijd niet tegenhouden. Gisteren koren vandaag oud brood. De ondeugden van gisteren en de deug den van heden. En zoo gaat het maar voort. 'Is het erg onbescheiden van me te informcercn waar U de vacantic gaat doorbrengen?" „Volstrekt niet." antwoordde Marcia glimlachend. ..Ik moet U eerlijk bekennen eigenlijk nog geen plan gemaakt te hebben. Mijn man Weer hield ze op. „Uw man?" vroeg hij verbaasd. „Weet U dan niet wat hij voornemens is te doen? Hij gaat naar het Gerechtshof terwijl alle anderen vrij nemen, en voor dat doel sta ik hem mijn kamers in de Tcniple af. Ik vrees dat een dame zich daar niet op haar ge mak zou voelen. Wist U het nog niet?" Er lag een spottende klank in zijn stem, welken ze opzettelijk negeerde. Zc moest zich nu goed zien te houden. „Hoe buitengewoon vriendelijk van U, mijnheer Baronford." zei zc glimlachend. „Daardoor zal er een groote moeilijkheid voor me opgelost worden. Ja, natuurlijk wist ik dat hij in de stad zou blijven, cn in de maand Augustus worden cr de noodige reparaties aan ons huis verricht." Zóó dringend was de noodzakelijkheid geweest zich onmiddellijk achter een schild te verbergen, zoodat die man naast haar niet kon zien was er in haar omging, dat het nog niet eens dadelijk tot haar doordrong welk een vreeselijke slag haar ge troffen had. Toen ze echter ophield met spreken, kreeg ze ineens het gevoel alsof ze flauw zou vallen. Slechts met een uiterste krachtsinspanning geluk te het haar zich goed te houden, cn wachtte ze het antwoord van haar tafelheer af. G 12 naar Schagcn; Gerrit Stapel. N.H. van Bockel- weg A 12 naar Hoorn, Jan Glas, R.K. van Sijbekars pcl naar I 18; Petronella IJrsem, R.K. van Opmeer naar Zuidend D 5; Klaas Veerman, N.II. van Twisk naar Aartswoud K 18; Willem de Boer en gezin, N.H. van Sijbekarspcl naar Gouwe H 7. WOENSDAG 9 MEI. HILVERSUM (301.5 M.) V.A.R.A. 8.00 Gramofoonmuziek: 9.30 „Onze Keu ken" door P. J. Kers; V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding V.A.R.A.: 10.15 Uitzending voor de arbeiders in do continubedrijven: 12.00 KIcin-ensemhIe: 2.00 Ver zorging zender; 2.15 Knipcursus: 3.00 Voor de kin deren; 5.30 Klein-ensemble: 6.00 Idem; 7.00 Sportuit- zending; 7.20 Orgelkwintet o.l.v. Cnr Steijn: 8.00 herhaling S.O.S.-herirhten en Vaz Dias": 8.15 Concert door de. Arbeiders Zangvereeniging ..De Stem des Volks", afd. Rotterdam; 9.30 VARA toonool: 11.30 Gramofoonmuziek: 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.Vr: 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.15 Gra mofoonmuziek: 10.30 Morgendienst: 11.00 Harmoni umbespeling: 12.00 Politieberichten: 12.30 Orgelspel: I.30 Gramofoonmuziek: 2.15 Concert; 3.45 Verzor ging zender: 4.00 Pianorecital: 5.00 Kinderuiirtjo; 6.00 Causerie 6.30 Onderwijsfonds voor de Binnen vaart: 7.15 Politieberichten: 7.15 Gramofoónmuziek; 7.30 Causerie: „De Pluimveemnntregelen": 8.00 Con cert door de Arnhomsche Orkestvereeniging; 9.00 Ouderuurtje: 9.30 Vervolg concert: 10.30 Gramofoon muziek; 11.30 Sluiting. LUXEMBURG (1304 M.) 7.00 Concert; 7.50 Idem: 8.40 Accordeonspel; 9.30 Pianorecital; 9.45 Concert: 10.25 Dansmuziek. BRUSSEL (484 M.f 12.15 Gramofoonmuziek: 12.30 Orkest: 4.20 Dans muziek; 8.35 Populair concert: 9.30 Dansmuziek. BRUSSEL (322 M.)' 12.30 Gramofoonmuziek: 5.35 Orkest: 7.20 Orkest: 8.30 Symphonic-orkest; 9.30 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) II.20 Concert; 2.20 Orkest; 7.20 Idem: 10.20 Dansmu ziek. BERLIJN (357 M.) 320 Orkest; 5.50 Concert 6.40 Volksliederen; 7.50 Vroolijk gevarieerd programma. HAMBURG (332 M.) I.35 Gramofoonmuziek: 3.20 Operaronrert; 5.50 Gra mofoonmuziek; 7.50 Dansmuziek; 9.40 Idem. KEULEN (458 M.) 12.20 Orkest; 3.20 Populair concert; 6.20 Omroep orkest; 7.50 Dansmuziek; 11.20 Gram.muziek. DAVENTRY (1500 M.) 12.05 Orkest; 2.50 Idem; 755 Idem; 10.05 Dansmu ziek. PARIJS RADIO (1796 M.) II.35 Populair concert; 8.05 Concert; 9.50 Dans muziek. MILAAN (389 M.) 4.30 Vocaal concert; 4.55 Gramofoonmuziek; 8.03 Dansmuziek. ROME (421 M.) 4-30 Populair concert; 5.15 Gramofoonmuziek; 8.05 Concert; 9.20 Populaire en dansmuziek. WEENEN (507 M.) 3.25 Gramofoonmuziek; 8.40 Concert; 9.50 Populair concert. WARSCHAU (1345 M.) 3.55 Jszimuzirk: 4.20 Vocaal concert; 835 Syrapho- nie-orkest; 9.40 Dansmuziek. BEROMUNSTER (540 M.) 320 Omroeporkest; 4.10 Gramofoonmuziek: 7.10 Om roeporkest 8.30 Moderne Scandinavische muziek. „Oh. het is niets bijzonders. Ik vond het een genot hem \an dienst te kunnen zijn. Bovendien heeft U dan ook gelegenheid iets anders te doen dan huis houdelijk werk te verrichten voor een afwezigen echtgenoot. Hij scheen die laatste opmerking zelf zeer geestig te vinden en lachte cr hartelijk om. En bij dien lach viel het haar ineens op dat hij met dit laatste gezegde nog iets anders had bedoeld... dat zijn woorden een. dubbelzinnige beteekenis moesten hebben. En daarom diende zc nog beter comedie te spelen dan zc tot nu toe gedaan had. „Nu kan ik inderdaad andere afspraken maken", zei ze eenigszins uitdagend, terwijl ze hom strak in de oogen keek. „Ja, ja, dat is een uitstekend idee, Lady Temple- ton. Zonder twijfel zult U zich met mooi weer op het water amuseeren?" „Op het water?" Ze had het dus juist gezien; die man wist iets. „Op het water?" herhaalde zo. zoo dat de overige gasten het konden hooren. „Hoe komt U er bij te veronderstellen dat ik op een dergelijke wijze mijn vacantie wilde doorbrengen?" Weer verscheen een lia'cüj' ongunstige glimlach' om zijn lippen. „Vindt U I werkelijk zoo n belache lijke veronderstelling Lud -mnleton? Ieder mcnsch zijn eigen genoegen! Ik voor mij geef er de voorkeur aan met mijn jacht door de Middellandsche Zee to kruisen. Voelt U niets voor de zee?" „Nee, ik houd het meest van rivieren", zei ze glimlachend. „IJ heeft me inderdaad op een idee ge bracht. Op welke manier zou ik een woonschuit kun nen bemachtigen?" „Eens ben ik met een dergelijk vaartuig de Jumma opgegaan", antwoordde hij. „Die Indiaansche rivie ren zijn ongelooflijk woest in vergelijking met da stroomen in Engeland. Hoeft U wel eens jacht ge mankt op groot wild. Lady Tcmpleton?" Die plotselinge wending van hot gosprek was oon ware verlichting voor haar. Wellicht had ze het zich slechts verbeeld dat de man op iots doelde wat hij ontdekt kon hebben. Hij bezat hinderlijke, kleina oogjes, welke aan die van een Chinees deden don ken", en ze kon zich nog niet voorstellen dat er wer kelijk geenerlei beteekenis achter zijn woorden had gelegen. Maar in elk geval was dc situatie voor het oogenblik gered, en indien hij het een of andere wapen tegen haar wilde gebruiken dan zou dit ver moedelijk vooreerst toch niet gebeuren en wachtte hij een betere kans af. Maar wat kwam het er per slot van rekening op aan, vroeg ze zich vermoeid af. Haar besluit was nu eenmaal genomen en er viel niets meer aan to veranderen. Wordt .vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 10