mv.b.-uitslagen. HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor IOcL Prima Spenen=vaseline Firma GEBR. ROTGANS Fa. GEBR. ROTGANS, Gedipt. Drogist, Schagen Marktberichten. Promotie ie klasse. Naar alle waarschijnlijkheid Is het niet gegeven aan de Alkraaarschc Boys om de Kaasstad te ver rassen met een derde klasser. Na den hoopvollen wedstrijd in Zaandam tegen Meervogels werd Zondag met 26 van Beverwijk verloren en dat nog wel in Alkmaar. Of Van der Horst's gemis den doorslag gaf is ons niet bekend, maar 't zou een begrijpelijke verklaring kunnen zijn van deze zware nederlaag. Enfin, er is weinig van te zeggen in zoo'n competitie. Men lctto maar eens op de vreemde gedragingen bij het drietal H.H. O.S.V. en Zaandijk. Weervogels Beverwijk Alkin. Boys 2 1 2 1 2 0 0 5—13 1 8—5 2 1 4S 1 6 Het Oefenwedstrijd N.H.V.B.-clftal te Hoorn tegen Hol lanriia 3-2 voor den N.H.V.B. Competitie: S D: H.R.C. 6—Sparta 3, 10—0. 4 L: Dirksltorn—Held. Boys 3, 11—1. Adsp. R: H.R.C d—Succes a 7—2. Rauchbeker: H.R.C 2—Q.S.G 3—2. OVERZICHT. De oefenwedstrijd die het voorloopige N.H.V.B.- elftal gespeeld heeft te Hoorn is niet alleen op oen overwinning uilgeloopen, hij heeft soowel de leiders als de spelers met de beste verwachtingen voor de lerbondenwedstrijden vervuld. Voor rust wilde het nog niet erg. Met 2—0 wist Hollandia de rust te doen ingaan, maar daarna, zoo als het uit den aard der zaak met combinaties gaat, was er eenheid en samenspel bij de provinciale voet ballers en speciaal het laatste kwartier was het spel een lust voor de oogen. De Hollandiahestuurders be aamden dan ook, dat het spel best 3e klasse K.N.V.B. was. De opstelling was: Stadt (K.F.C. 3); Goudswaard (M.L.D.) en Bakker (Z.F.C. 4); M. Schenk (Wierin- gerwaard), Spaarman Beemster) en Tauber (B.K.C.); Bakker (C.S.V.), Faus (N. Niedorp), Sepers (N. Nie- dorp). Snijders (Held. Boys), en Kuiper Held. Boys». Later zijn Schenk en Spaarman, evenals Snijders en Kuiper van plaats verwisseld. Vermoedelijk zal dit elftal gehandhaafd blijven voor den Zondag te Heemstede te spelen wedstrijd tegen den Haarlemsche V.B. De aanvang is half twaall. Kampioenschap van Noord-Holland B. Voor dit tournooi niet te verwarren met dat om het kampioenschap van den N.H.V.B. werd alleen gespeeld B.K.C.Sparta. De Poldersche club behoef de zich niet eens erg in te spannen om met 3—0 te winnen. 3 D. H.n.C. fi steeg door een 10—0 overwinning op Spar ta 3 tot de derde plaats. Helder 5 15 9 3 3 40—30 21 Kolhorn 15 9 2 4 47—20 20 H.R.C 6 13 9 1 3 52—30 19 Oudeschild 14 8 3 3 42—24 19 Succes 3 15 7 2 6 45—47 10 B.K.C 2 15 7 2 6 39—38 16 D.F.S. 15 fi 1 8 .39—42 13 H.R.C 7 9 1 0 8 15—37 2 Sparta 3 15 0 0 15 12—93 Bovendien heeft Sparta 3 twee verliespunten. 4 L. In 4 L Is door de groote Dirkshornoverwinning de stand: Dosko 2 16 12 3 1 75-15 27 Petten 2 16 12 2 2 59—20 26 J.V.C. 3 15 9 4 2 50—36 22 B.K.C 3 16 8 1 7 3640 17 Succes 4 16 6 2 8 46-48 14 Dirkshorn 16 6 1 8 57—40 13 Calantsoog 2 16 5 1 10 28—42 11 Held. Bovs 3 16 4 2 10 30—67 10 Kolhorn 2 '16 1 0 15 16-90 2 De wedstrijd Dirkshorn—J.V.C 3 zal deze aardige competitie besluiten. De jonge Dirkshornder club zou haar eerste seizoen werkelijk fraai,besluiten door 'n overwinning op J.V.C 3. Of dit zal lukken is echter aan twijfel onderhevig! CALLANTSOOO. SERIEWEDSTRIJDEN VAN ZONDAO 6 MEI. Fraai lenteweer begunstigde dit jaar de serie- wedstrijden van de v.v. „Callantsoog". Na de loting, werd de strijd aangegegaan tiisschen Aartswoud I en D.E.S. I (Barsingerhorn). Het spelpeil van D.E. S. bleek stukken beter dan van Aartswoud. Voor de rust weten beide ploegen éénmaal te scoren (1—1). Vijf minuten voor het einde weet D.E.S. snel ach tereen driemaal te scoren, zoodat deze club ver diend won met 4—1. Hierna stellen zich op Callantsoog I en S.D.O. uit Jubbega (Fr.) De Friezen waren voor deze gelegen heid met een groot aantal mannelijke en vrouwe lijke supporters uit het Noorden gekomen, hetgeen ln ons dorpje niet weinig drukte veroorzaakte. Al spoedig blijkt dat de gasten zullen mededingen naar den eersten prijs. Kort na den aanvang weet S.D.O. te doelpunten (0—1). C. dat in het veld goed tegen de Friesche 3e klas kampioenen is op gewassen, weet het niet verder te brengen dan de verdediging tegen de Friezen. Ruststand (01). Na de rust komt C. voortdurend gevaarlijk opzet ten. De S.D.O.-koeper is echter taai en vasthoudend en uit de moeilijke situaties weet hij steeds te red den. door zich moedig op den bal te werpen. Een doorbraak van S.D.O. geeft hun een 20 voorsprong Vlak tegen het einde weet C. uit een corner een doelpunt te maken (1—2). In dezen stand komt. geen verandering, zoodat S.D.O. zich in de overwinnaars finale plaatst. Te 2 uur hinden de verliezers den strijd aan om de 3e en 4e plaats. Kort na den aanvang weet Aarts woud te scoren (01). Na de rust heeft de A-keeper de handen vol om de gevaarlijka aanvallen van C. te keeren. C. heeft vaak pech en zoo komt het einde met gelijken stand (11). Het nemen van penaltv's heslist in het voordeel van Callantsoog. dat hierdoor den 3en prijs bemachtigt, tenvijl Aarts woud met den 4en prijs tevreden moet zijn. De groote spanning komt in de finale tusschen D. F S. m S.D.O. (Jubbega). Beide ploegen zijn aan el kaar gewaagd en geen moment is te voorsnellen, wie den strijd zal winnen. S.D.O. weet voor de rust het doel eenmaal te vinden. Ruststand alzoo 01. Na de rust vergrooten de verre gasten hun voorsprong (0—2). door het felle spel van hun voorhoede, dat echter meermalen sterk ,o.p den man" speelde znodat scheidsrechter Anneveldt, die zeer correct leidde, zelfs den linksbuiten uit het veld moest zenden. Teder meent, dat D.F.S. reeds verloren heeft, als in het laatste kwartier de Rarsingertyomers geducht ko men opzetten en 2 maal onhoudbaar weten te doel punten. znndat de strijd onbeslist eindigt (2—2). Tot tweemaal tot worden drie strafschoppen ge nomen en het resultaat blijft een gelijken stand Vol gens het reglement heslist nu het lot en D.F. S. i« de gelukkige en legt hierdoor beslag on den beker. S.D.O. wint den tweeden prijs (lauwertak). De resultaten luiden dus: Aartswoud TD.F.S. 1 1—4: Callantsoog T—S.D.O. T 1—2: Aartswoud T— raPnnfsoog T. 11 (C. wint met strafschoppen); D.f.S. T—S.D.O. T 22 (D.F.S. wint door loting). Te ruim 5.30 verzamelden zich de elftallen in dc ATHLETIEK. Nu al recordverbeteringen. Wedstrij den van A.V.A.C Dc voetbalsport absorbeert reeds jaren het leeu wendeel van de publieke belangstelling voor sport gebeurtenissen. Door toedoen van Willy den Ou den en menschen als Pijnenburg en Wals willen resp. de zwem- en wielersport ook wel eens bij vlagen op de handen worden gedragen, maar bij de Athletiek is het maar bij hooge uitzondering dat de belangstelling van Jan Publiek zich op deze prach tige zomersport richt Alle reden is er voor om het even te hebben over die hardlooperij en springcrij zooals de athletiek in de wandeling heet Zondag hield de A.V.A.C wedstrijden te Amster dam. En het is op dezen wedstrijdag geweest dat er. ondanks de prille vroegte van het seizoen, drie Ned. Records werden verbeterd. Deze betroffen de nummers Speerwerpen, Dis cuswerpen en Kogclstooten, de drie werpnummers derhalve. Wat een verblijdend tecken is, want op dit gebied zijn we steeds nog niet in staat aan andere landen het hoofd te bieden. De speerwerper van Meijl van P.S.V. wierp twee maal boven het record van Knol (56.88) n.1. 57.80 en 59.47. We naderen dus al prachtig de fiO Meter. A. G. J. de Bruin van Olvmpia, Den Haag. die al eenige jaren met de Haarlemmer Eijsker stuivertje wisselt om de eerste en tweede plaats bracht de records kogelstooten en discuswerpen belangrijk om hoog. Kogelstooten bracht hij van 13.92 (F.ijsker) op \4.\8*6 en discuswerpen van 42X8*6. op 43.65! Dat we ons op de werpnummers nog lang geen illusies behoeven te koesteren, is vlug aangetoond. De wereldrecords zijn n.1 .ongeveer: speerwerpen pl. m. 75 meter, kogelstooten pl.m. 16 meter, discus werpen pl.m. 50 meter. Feitelijk ligt onze kracht alleen op de 100 Meter, en de 4 keer 100 Meter Estafette. Doch. wie weet welke fenomenen ons dierbare waterland ln do toekomst voortbrengt! zaal van den heer J. Luikes-Butter. De heer H. J. Schut, voorz. van Callantsoog, neemt het woord. Snr. memoreert, dat de dag geslaagd mag heetcn. Hij dankt de Friezen voor bun komst en ook de andere elftallen is hij dankbaar voor hun medewerking Vervolgens dankt spr. den heer Annovcldt, die de leiding van de 4 wedstrijden op zich wilde nemen (applaus) Spr. weet «lat fluitist zijn vaak ondank baar werk is, maar hoewel spr, eenige kriteik verno men heeft, weet hij dat de scheidsrechter correct en onpartijdig leidde en «lat de in drift geuite woorden thans na den wedstrijd teruggenomen zijn. Ah her innering aan het bezoek te Callantsoog biedt hij dc Juhbegaërs een drnagmedailie aan. Vervolgens reikt spr. aan den D.K.S.-aanvoorder den eersten prijs, een beker uit. De D.E.S.-aanvoerder dankt met een woord woord. S.D.O. ontvangt hierna den tweeden prijs, een lauwertak. Spr. overhandigt zichzelf den 3en prijs: een medaille, terwijl hij mededeelt dat Aartswoud eerder moest vertrekken en den prijs reeds ontvan gen heeft. Ten slotte dringt spr. er bij de dorpsgenooten op aan om donateur te worden van Callantsoog en met dit propagandistisch woord, dat we van harte onder strepen, is het voetbalfestijn weer ten einde. Vermel den we nog dat de eerste priis beschikbaar gesteld was door hotel Duinzicht, do 2e priis door de firma Denijs te Schagen en de 3c en 4e prijs door de v.v. Callantsoog. WIERINGEN. Blanw Wit ISucces I. 30. Succes is een eervolle bekerdood gestorven. Na de eerste drie wedstrijden tegen een derde klas ser te hebben gewonnen, is het S. niet mogen geluk ken, het zoet der overwinning te smaken in de 4c ronde tegen BI. Wit I, integendeel de Bi. W. waren over alle linies sterker, hun balcontrole was uitste kend. waartegen de Suceessers tevergeefs streden. S. heeft stand gehouden tot den laatsten minuut. Met de rust was de stand 2—0. waarbij de eerste goal in zui ver buitenspclpositie werd gescoord. Na de rust wist S. stand te houden totdat 7 minuten voor einde BI. Wit Succes den genadeslag gaf. Over den wedstrijd het volgende: Succes sepelde met 1 invaller voor Nieuwbuurt; en naar wij vernamen had BI. Wit ook eenige invallers!» Rijkers wint «ie toss en verkoos in de zon op te be- binnen. BI. Wit brengt het leder aan 't rollen, doch 'direct neemt S. den bal over en een prachtigen aan val, door Kuiper voorgezet, had bijna succes, als dc BI. W. keeper niet vlug was uitgeloopen. De BI. W. aanvallen zijn gevaarlijk, doch doordat de I. buiten dikwijls buiten spel staat, gaan hun kansen verlo ren, doch steeds weer komen z.e opzetten, doch Tiet weet erger te voorkomen. Als er 22 min. zijn gespeehi, gaat de BI. W. midvoor alleen er vandoor en vlak voor doel schiet hij onhoudbaar in. 10. S. pakt ook flink aan, doch de meeste aanvallen stranden op de hechte BI. W. achterhoede, even voor rust maakt BI. Wit er 20 van en spoedig is het rust. Na de rust pakt S. flink aan en menige gevaarlijke situatie ontstaat voor het BI. W. doel; en als wij den ken den achterstand verkleind te zien, wordt voor buitenspel gefloten. S. krijgt weinig kans en als er 38 min. is gespeeld, maakt Hl. W. er 30 van. S. is uitgebekerd, doch is op het veld van eer ge storven. JULLANADORP. J.V.C.-nleuws. Zondagmiddag had op het J.V.C.-terrein de wed strijd J.V.C-veteranen tegen een J.V.C.-combinatie plaats. Door droevige familieomstandigheden waren enkele leden van „Op Stoot" verhinderd, zoodat nu een vrij sterke J.V.C.-combinatie daarvoor in dc plaa's kwam. De algemecne verwachting was, dat de J.V.C- veteranen het daartegen zwaar te verantwoorden zou hebben. Toch merkten we a! heel spoedig, dat de ve teranen, die het eerst succes hadden, toen de linksbui ten een voorzet wist te benutten, zich goed zouden verdedigen. Tot de rust bleef de stand 1—0.. Ook na dc rust konden de J.V.C.ers het doel niet vinden. Allo aanvallen strandden op het stoere ve teranen backstel en ook de keeper der veteranen ver toonde nog prarhtstaaltjes van zijn talent. Eindelijk hadden de J V.C'ers succes en was de stand 11. Maar geen paar minuten later gaf de rechtsbuiten der veteranen met een hard schot zijn ploeg de lei ding weer. Nu zetten de J.V.C.'ers er alles op, om tenminste een gelijk spel te krijgen. Even voor het einde moest de veteranen-keeper voor een hard schot zwichten. Het einde van dezen genoegelijken wedstrijd die door een flink publiek werd bijgewoond, eindigde dus met 22. PETTEN. De beide Petten-elftallen hadden Zondag bezoek van de Atlasteams uit Den Helder. Het schitterende weer, benevens het feit, dat bet geruimen tijd geleden was, dat op eigen terrein gespeeld werd, had vele l»« langstellcndcn naar de niet genoeg te waardeeren tri bune gedreven. Allereerst bonden de reserves den strijd aan. Pet ten 2, dat eenige spelers aan het eerste had moeten afstaan, was gecompleteerd door eenige adspiranten. Ofschoon dit thans nog geen versterking heloekendc. hield hun spel goede beloften in voor dc toekoms'. Voor de rust waren beide partijen aan elkaar ge waagd en het verwonderde ons dan ook geenszins «lat met gelijken stand 00 gedraaid kon worden. Ge steund door den wind kwam A. er nu geleidelijk be ter in en het spel vond grootendccls op de P. helft plaats, waar enkele der verdedigers jammer ge noeg niet alle zich tot het uiterste inspanden. Niet temin zag Raven, die goede met slechte momenten af wisselde, zich 4 keer gepasseerd, zoodat het einde kwam met 40 voor Atlas. Het eerste elftal verscheen zonder Tiessen en J. Vriesman, terwijl De Waard weer 1. half speelde, op welke plaats hij beter thuis hoort dan in de voor hoede, waar thans Bakker debuteerde. Doch dit was evenmin een openbaring, zoodat de bezetting van den linkervleugel vooralsnog een lastig probleem blijft Beide ploegen waren nagenoeg van gelijke kracht als was P., gesteund door den wind. iets meer aan vallend. Een kogel van Eriks belandde via den kee per bij Jac. Vriesman, die op schitterende wijze P. de leiding gaf. Eriks benutte een vrije schop op den rand van het strafschopgebied, terwijl de A r. bui ten den achterstand van zijn club tot 21 verklein de, met welken stand gedraaid werd. Na de pauze bleef Het een gelijk opgaanden strijd tusschen twee volkomen gelijkwaardige ploegen. Al leen had A. wat meer geluk bij het schieten, terwijl het eigen doel eenige malen op zeer gelukkige wijze aan doorboring ontkwam. Zoo konden de Helderschen nog tweemaal scoren, terwijl P. niet verder kwam dan tot een groot aantal hoekschoppen. Eindstand 23. Scheidsrechter Vriesman leidde correct. üt de omgeving WIERINGEN J.l. Zaterdag heeft onder zeer groote belangstelling de heropening plaats gehad van het geheel verbouwde en vergrootte hotel-café-restaurant „Het Wieringer Wapen", van den heer Jb. Duijnker, aan den Poel- weg te Westerland. Het nieuwe gebouw is bij het oude niet meer te vergelijken. In één woord het is een pracht zaak geworden en geheel tot in de puntjes verzorgd. Bij dc opening werden den heer en mevr. Duijnker een schat van bloemen aangeboden, hetwelk bewijst dat het op prijs wordt gesteld dat men in het zakenleven met den tijd meegaat. We wenschcn vanaf deze plaats de heer en mevr. Duijnker dan ook veel succes in hun nieuwe zaak. Veemarkt. De JaarliJksche veemarkt zal dit Jaar worden ge houden op 23 en 30 Mei en 6 en 13 Juni a.s. Bouwvergunningen. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente heb ben vergunning verleend aan: J. Schooneveldt te Amsterdam tot het oprichten van een benzine- pompinstallatie op den Afsluitdijk nabij Den Oever; aan de fa. A. Kingma en Zn. te Slootdorp tot het in richten van een bakkerij aldaar, beiden ingevolge de Hinderwet. Aan de fa. Kingma en Zn. te Slootdorp tot het op richten van een slagerij aldaar; aan P. Lont Pzn. tot het bouwen van een woon- en winkelhuis aan de Koningstraat: aan C. de Graaf tot het bouwen van een woonhuis aan den Koningsweg; aan de Wed. P. Mulder tot het maken van een bergplaats aan den Slingerweg. per groote bas 30 cent. Gediplomeerd Drogist. HOOGZIJDE. - SCHAGEN. Hare Maiesteit de Koningin heeft hare dank be tuigt aan het Gemeentebestuur voor de blijken van deelneming bij het overlijden van H.M. de Koningin- Moeder. Van den heer Directeur van het Kabinet der Ko ningin werd het volgende schrijven ontvangen: „Ter voldoening aan de bevelen van Hare Majes teit de Koningin heb ik de eer U Hoogst Derzelver dank over te brengen voor do betuigde deelneming bij gelegenheid van het overlijden van Hare Ma jesteit de Koningin-Moeder. Hare Majesteit heeft deze door U uitgedrukte gevoelens van medeleven op hoogen prijs gesteld." Aan de voetbalvereeniging Succes werd vergun ning verleend tot het houden van eens verloting op een feestavond te houden op 12 Mei a.s. ter her denking van het 10-jarig bestaan van genoemde ver eeniging. Ten behoeve van een te houden fancy-fair door de mandolineclub O.K.K. alhier werd deze vereeniging eveneens vergunning verleend tot het houden van een loterij. DEN OEVER. Nog een motorrijwiel tegen een auto. Een auto-ongeval, hetwelk eveneens nog betrek kelijk goed is afgeloopen, doch .waarvan de gevol gen niettemin fataal hadden kunnen zijn, had Zater dagmiddag plaats te Den Oever op den Molgerdijk. De heer S„ die in achterwaartsche richting een der aldaar aanwezige dammen was koinen afrijden, om zich in de richting Den Oever te begeven, kwam op den rijweg toen vanuit den Oever in volle vaart een motor mot zijspan naderde. Voorzichtigheidshalve bleef de heer S. staan, om den motorrijder gelegen heid te geven hetzij voor of achter de auto heen te passeeren. De berijder van de motorfiets raakte de kluts kwijt en vloog in het midden tegen de auto op. Beide objecten werden zwaar beschadigd. De auto werd weggesleept door garage Boersen, terwijl Gebr. Kaan de inmiddels gedemonteerde motor met zij span en de onfortuinlijke 3 inzittenden naar Am sterdam vervoerden. Een van hen was door den schok bewusteloos geworden, doch kwam na een kwartier weer bij. Ook had een tweetal van hen en kele wonden opgeloopen aan gelaat en handen. Dr. de Groot, direct telefonisch gewaarschuwd, was on middellijk ter plaatse, doch behoefde geen dienst meer te doen. Door de politie is proces-verbaal op gemaakt. De motorrijder zal worden vervolgd voor het niet functionneeren der handrem, waardoor de aanrijding had kunnen zijn voorkomen. Revue. De door den heer M. J. Bosker geschreven revue „Zoo'n welvaart toch", waarvan wij voor veertien dagen een uitgebreid verslag gaven, is jl. Zaterdag avond voor een vrij goed bezette zaal ten tweeden male opgevoerd in de concertzaal van den heer Lont. Ook deze opvoering had wederom een schit terend succes. Van deze plaats mogen wij den heer Jan Bruul een woord van lof niet onthouden voor zijn geheel belanglooze medewerking wat betreft de lichteffecten en wat daarmede samenhangt. Naar men ons mededeelde, zal genoemde revue Zondag na Binksteren opgevoerd worden te Ilippmytushoef in Cinema De Haan. Wij twijfelen er niet aan of ook daar zal Bosker's revue een gunstig onthaal vinden. Barometerstand op Dinsdagmorgen 8 uur: 775 m.M. Vooruitzichten: Mooi weer. Temperatuur: 11 gr. C. is 53 gr. F. Het aangewezen adres voor: BREUKBANDEN - BUIKBANDEN. ELASTIEKEN KOUSEN, etc. Aanrijding. Maandagmorgen had op den hoek van den Poel- weg bij de Haukes een aanrijding plaats tusschen een luxe auto en een motorrijwiel, die wonder bo ven wonder best is afgeloopen. De luxe auto kwam van de Haukes, terwijl de motorrijder koers zette naar de Wieringermeer Blijkbaar hadden zij elkan der niet gezien, zoodat de motor tegen de auto botste. Doordat beiden gelukkig met een matige snelheid reden, mankeerde de auto zoo goed als niets, terwijl de motorrijder met enkele ontvellingen en een kapotte koplamp zijn reis kon vervolgen. Auto-ongeval. Jl. Zaterdagmorgen reed een met kool beladen vrachtauto met een flinke snelheid uit de bocht van den weg voor de boerderij van den heer A. Klein. Met een klap vloog de auto in de greppel langs den weg. De bestuurder alsmede twee passagiers, die iu de cabine zaten, bekwamen geen letsel. Ook de auto kwam er behoudens enkele schrammen vrij goed af. Na de lading gelost te hebben en met behulp van dommekrachten en een andere auto werd het zaakje weer op den weg gezet, waarna de onfortuin lijke rijders hun tocht naar Groningen konden voort zetten. B A R ,S N G ER HG V Zaterdagavond gaf de kinderzangklasse, onder lei ding van den heer H. J. Zaal, een uitvoering in de zaal van den heer A. de Graaf, met de operette „De Prins van Sind". Ter inleiding zong de Gem. Zangvereeniging „Cae- cilia" een drietal nummers, waarna met de opvoering van de operette een aanvang werd gemaakt. Het is steeds weer een genoegen de jeugd te zien optreden. De vrijheid en ongekunsteldheid, waarmee zij zich be wegen doet altijd weer prettig aan. De inhoud van deze operette is ietwat verouderd, en de melodieën niet altijd even gemakkelijk. Niet temin werd het werkje met groote aandacht gevolgd en viel de uitvoering zeer te loven, zoowel do koren als soli kregen een goede vertolking. Het was voor den directeur dan ook een succes volle avond. De Voorzitter van „Caecilia" dankte aan het slot allen die tot het welslagen hadden bijgedragen en besloot met een opwekking tot toetreding, zoowel tot de kinderklasse als tot het gemengd koor. Laten wij hopen dat deze opwekking succes zal heb ben. „Caecilia" dat reeds meer dan 30 jaren onafgebro ken een goede plaats in het plaatselijk vereenigings- leven heeft ingenomen, hoopt op veler medewerking en daadwerkelijken steun in den vorm van een flinke toename van het ledental. ALKMAAR. 5 Mei 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 4 paarden f 100—225; 56 koeien: melk I 150—220 en gelde f 120—190; 90 nuchtere kalveren (slacht) f 3—13; 152 overhouders f 12—20; 211 lammeren f 8—10, slacht f 10—14; 4 schram men; 78 biggen; 78 biggen (10 weken) f 8—12.50: 9 bokken en geiten f 6—14, kleine bokjes f 0.50—2. Handel redelijk. AMSTERDAM, 7 Mei 1934. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 437 vette koei en, waarvan de prijzen was: le kw. 58—64 ct., 2e kw. 50—56 ct., 3e kw. 4248 ct., per Kg. slachtgewicht; 46 melk- en kalfkoeien f 160—225 per stuk: 189 vette gal veren: le kw. 40—52 ct., 2e kw. 30—38 ct., 3e kw. 2230 ct. per Kg. levend gewicht; 106 nuchtere kal veren f 2.50—5 per stuk; 52 schapen f 15—22 oer stuk; 753 varkens: vleeschvarkens, wegende van 00110 Kg„ 4142 ct., zware varkens 9— 40 ct.. vet te varkens 3940 ct. per Kg. slachtgewicht; 8 paar den f 60105 per stuk. ALKMAAR, 7 Mei. Aardbeien per doos 742 cent, andijvie f 2—4 60, bloemkool I f 15—22, II f 10—14, kropsla f 1—4.30, komkommers f 8—16.50, per 100 stuks, asperges f 15 33, prei f 3.306.30, rabarber f 1.50—3.50, raapste len f 0.60—1.80, radijs f 0.60—3.60, selderie f 0.70— 1.50, wortelen f 714.50 per 100 bos, postelein 28 -46 cent. spinazie 16—48 cent per bak, roode kool f 2.20 3.30, uien f 3.305.20 per 100 Kg., snijboonen f 2S —33, tomaten f 28—35, witlof I f 6—9.50, II f 3-5. AMSTERDAM. 7 Mei 1934. Boerennoteering. Rogge f 7.25—7.85, wintergerst f 4.254.75, Chevaliergerst f 5—5.50, haver f 5.50 -6, duiveboonen f 89. groene erwten f 77.50, alles ner 100 Kg.; karwijzaad f 10.75—11, bl. maandzaad f 7.50— 8.25 per 100 Kg. WARMENHUIZEN. 7 Mei 1934. Aanvoer: 5200 Kg. roode kool, le kw. f 1. 2e kw. tl. AMSTERDAM. 7 Mei. Aardappelen. (Bericht van den makelaar Jac. Knoop.) Zeeuwsche bonten en blauwen f 4 50 be velanders f3.504 per 70 kg. Friesche roodst*»* f *25 —4.50, bintjes f2.90—3.10 per 70 kg. industrie 50— 5 per 100 kg.; Limburgsche industrie f2.70—2.80 per 70 kg. ALKMAAR. 7 Mei. Vee. Aangevoerd 35 vette koeien f 140—235; 5 vette kalveren f3445. 50—76 ct. per kg.; 123 nuch tere kalveren f414; 450 vette varkens 20—35 ct. per kg. Handel stug. PUBMEREND, 7 Mei. Voorjaarsrundermarkt. Aangevoerd 1448 stuks (vorig jaar 2333) melkkoeien f110—210; geldekoeien f 80-155; pinken f45—115 Handel in melkkoeien stug, in geldekoeien vlug. in pinken matig. (Zie voor laatste markten elders in dit no.)

Schager Courant | 1934 | | pagina 7