'n STEEK VAN EEN WESP IN DE LIP KLOOSTERBALSEM Kantongerecht te Alkmaar. Koopt Nederlandsche producten. Landbouwhuishoudonderwijs. Roode Kruis-diploma. DE MOOISTE FOTO Ingezonden stukken. SANEERING BLOEMISTERIJ. Het Schager Beker=tournooi. DOET ZIJN LIP OPZWELLEN AKKER'S 0.1.L..L n« Gevaar voor aardbevingen in Zuid-Frankrijk. Wesielijke Ford=Toer. De ontvoering van June Robles. In de bocht geslipt. In het Noordhollandsch Koffiehuis van Mevr. Zwaag werd Vrijdag een propagandadag gehouden voor het Nederlandse!) fabrikaat. Door verschillende fabrikanten-werd aan deze pro paganda deelgenomen, door met een kleinen stand aanwezig te zijn, waarbij de diverse producten wa ren tentoongesteld, reclamemateriaal werd uitge reikt en bestellingen werden genoteerd. De propagandarede werd uitgesproken door den lieer J. Bom, directeur van het Nederlandsch Fabri- catenhuis, die daarbij wees op den moeilijken toe stand. dien ons land meemaakt. Nederland met zijn 400.000 werkloozen. Een ramp voor ons landje, die oorzaak is van geestelijke verwording van een groot gedeelte van ons volk, en die aan ons Neder landsche volk per jaar kost f 350 millioen, voor le niging van de armoede dier werkloozen en welke som moet worden betaald door belastingbetalend Nederland. En als hoofdpunt behandelt de spreker dan, dat mot hot Nederlandsche geld, dat wij verdienen en onnoodig uitgeven aan buitenlandsche artikelen, wij verergeren de werkloosheid, verzwaren de belasting en de armoede der werkloozen doen toenemen. Met dat Nederlandsche geld moeten we geven wat den Nederlandschen arbeiders toekomt, dat is werk, in plaats van steunuitkeering. Met nadruk wijst spr. op de noodzakelijkheid te koopen producten van Nederlandsch fabrikaat, te cischen bij zijn winkelier producten die in ons va derland zijn gemaakt. Onze vaderlandsliefde moet worden aangewakkerd, dat alles in het belang van die groote schare werkloozen. Als de Nederlandsche huisvrouw verlangt Ned. fabrikaten, dan zullen de winkeliers met dien eisch rekening moeten houden. Op die wijze moeten wij allen worden propagandisten van het Ned. fabri kaat. Gedemonstreerd wordt hoe verschillende fabrikan ten reeds hun naam of merk op hun producten be vestigen, zoodat de Ned. huisvrouwen weten wat zij koopen. In zijn krachtig pleidooi, doet spr. dan nog uit komen, dat onze Ned. fabrikanten het allerbeste op hun gebied leveren en daarom geen buitenland sche producten geprefereerd behoeven te worden. Onder de bezoekers die bestellingen deden, werden als attractie een vijftigtal prijzen verloot. Het Bestuur van de Verecniging voor Landbouw huishoudonderwijs in Noord-Holland heeft hierbij het genoegen het volgende onder Uwe aandacht te bren gen: De 5-jarige cursussen aan de scholen te Alkmaar, Purmerend en Schagen zijn veranderd in ^jarige cur sussen met een 1-jarigen vervolgcursus. De vervolgcursus kan alleen dan worden gegeven indien het aantal leerlingen boven het minimum blijft. Tot dezen vervolgcursus kunnen desnoods ook meisjes worden toegelaten die niet de eerste drie leerjaren meemaakten. Tot deze cursussen worden leerlingen toegelaten, die 12 jaar zijn en het Ge leerjaar hebben doorloopen. De vakken van onderwijs zijn: Breien en verstellen 36 uur Naaien van onderkleeding 301 uur Stof versieren 13 uur Costuumnaaien 172 uur Koken 3S7 uur Huishoudelijk werk 107 uur Waschbehandeling 183 uur Voedingsleer 43 uur Gezondheidsleer 43 uur Warenkennis 43 uur Beceptenleer en keukeninrichting 43 uur Lager onderwijs 172 uur Natuurkunde 43 uur Scheikunde en tuinbouw 66 uur Pluimveeteelt 10 uur Zuivelbereiding 20 uur Boekhouden 2i uur Bedrijfsleer 20 uur In den vervolgcursus worden gegeven: 156 uur Costuumnaaien t; 66 uur Koken 36 uur Kinderverzorging en Opvoeding. Hot onderwijs wordt gegeven gedurende het le jaar 'dno dagen per week, de twee volgende jaren 2 dagen per week en het 4e jaar 1 dag per weck! Do cursus te Alkmaar begint met Juni, de cursussen te Purmerend en Schagen met September. Het schoolgeld bedraagt voor het eerste jaar f30,—, voor de twee volgende jaren f20.per jaar en voor den vervolgcursus i 10.(per lesuur nog geen vier centen). Inlichtingen worden gaarne verstrekt door den heer G. Nobel te Lutjewinkel en door: Mej. Chr. van der Weide, Hoofd der school te Alk maar; Mej. H. Alting, Hoofd der school te Purmerend; Mej. L. Piet, Hoofd dei* school te Schagen. Na gehouden cursus, ondér leiding van Dr. A. v. d. Sluis, alhier, werd ten overstaan van Dr. Van Rooyon te Zaandam het examen, ter verkrijging van het Roode Kruis-diploma afgelegd. Het diploma behaalden: ^lajoor E. F. H. Holema te Schagen; Brigadier der rijksveldwacht v. Ens te Winkel; Brig.-tit. Kloprogge te Dirkshorn; Brig.-tit. Leegwater te Warmenhuizen en de rijksveldwach ters: de Weijze te Wieringerwaard. Van Iperen te Callantsoog. Srhellingerhout te Kolhorn en Over hand te 't Zand. Aan dc dames Mevr. Slingerland en D. Breet te Schagen en Mevr. Srhellingerhout te Kolhorn werd het diploma toegezegd. MARKTOVERZÏCHT. De handel in vette koeien was Donderdag f.1. vlug. prijzen tot 30 ets. De beste en duurste koe werd verkocht door den heer Gerrit Boontjes, zoon van J. K. Boontjes, alhier, voor den prijs van f 230 aan slager De Beurs uit Den Helder. De handel in gelde- en kalfkoeien was heel goed, flinke prijzen werden er gemaakt. Kalfkoeien tot f 250, geldekoien tot f 170. Met de pinken was het niet al te best. De handel in pinkstieren was stug. De handel in nuchtere kalveren was vlug. Vol gens een bekend koopman, vlogen ze als eieren uit den mand. Voor vette kalveren waren niet veel gegadigden, prijs f 25—f 35. Oude slachtschapen .dus vette f 1826, deze han del was iets stiller. Een groote aanvoer van over- houders en lammeren, hier was veel drukte te con- stateeren. De handel in overhouders was goed. Met de lammeren ging het ook wel. De duurste voor de slacht golden tot f 13. Voor de weide f R11. Dat er wel wat ingezien wordt, bleek, dat de heer P. Borst, koonman te Oudkarspel, van den heer T. Ziip. Moer beek, aan huis daags van te voren S0 stuks lamme- meren aan 1 koppel kocht voor f 10 per stuk door elkander. De handel in hokken en geiten was stug. Weinig paarden aangevoerd, dat was wel te den ken. Maandags te voren hadden wij groote paarden markt gehad, dus hier was niet veel in te doen. Met de vette varkens was het iets minder, een tragen handel. Daarentegen was de handel in big gen en schrammen goed. Behoorlijke prijzen wor den er besteed, met een grooien aanvoer van big gen. Weinig kippen enz. aangevoerd, doch de handel was goed. NIEUWE VEREENIGING. Een dezer dagen kwamen kleinhandelaren in groenten en fruit bijeen, om te geraken tot de oprich ting cencr verecniging, zich ten doel stellende de belangen van genoemde categorie te dienen. De bijeenkomst werd geleid door den voorzitter der afd. Hoorn, Nadat doel en streven van een dusdanige vcreeni- ging in den breede waren uiteengezet werd tot 't verccnigen besloten. Negen en twintig personen ga ven zich als lid op. De verecniging kreeg den naam „Door Eendracht Sterk". Het bestuur werd als volgt samengesteld: De heer P. Foppcma, voorzitter, A. de Beurs, Anna Paulowna, secretaris, J. Balk, Scha gen, penningmeester; P. Bruin, Schagerbrug, J. Bak ker, Oude Niedorp, Fa. Doves, Wieringen en J. Smit Barsingerhorn, commissarissen. HET PINGUIN-IJS. Gaarne hebben we voldaan aan de vriendelijke uit- noodiging van de directie der E.S.M.I., een kijkje te nemen in de afdecling, waar in den vervolge het Pinguin-roomijs zal worden geconserveerd. Zoo we reeds hebben gemeld krijgt de E.S.M.I. het roomijs uit Baambrugge. Te Schagen moet dus in dc war me zomerdagen dit product zoodanig worden be waard, dat het aan waarde niet in het minst verliest. Dat geschiedt inderdaad. Twee ijscon- servatoren, elk met een inhoud van 1000 Liter staan opgesteld. Deze worden automatisch gekoeld door middel van een koelmachine werkend met chloor- mcthyl. Deze koelmachine koelt eerst een spieraal, voorkomend in een pekclbak, af en «leze afgekoelde pekel op haar beurt weer dc in de ruimten bewaarde bekertjes, gevuld met ijs. De koelmachine wordt aangedreven door een 2 P.K. electro-motor, de pckelcirculatio wordt bewerk stelligd door een P.K. motor. De gehcele instal latie werd geleverd door de N.V. Machinefabriek J. en H. W. v. d. Ploos: te Apeldoorn. Vermeldenswaard is nog dat dc bewnarbakken zijn geisoleerd door een 24 c.M. dikke isolatieband. Het geheel ziet er keurig uit, de behandeling is in alle opzichten hygiënisch. N.O.G. Donderdag j.1. vergaderde de afdecling Schagen van het N.O.G. ten huize van den heer J. Peetoom. Na de verwelkoming door den voorzitter en de lezing der notulen door den secretaris, deed de eerstgenoemde mededeeling van de opheffing der scholen te Valkkoog en Eenigenburg. Al de moeite, die de betrokken ou ders, het gemeentebestuur van St. Maarten en onze verecniging gedaan hebben om deze scholen te be houden, hebben niet gebaat. En minister Marchant heeft weer ecnigo openbare scholen doen verdwijyen, terwijl de kleine bizondero scholen blijven bestaan. Wel wordt met twee maten gemeten. En bitter wordt men gestemd, als men ziet, dat dc minister, die vroe ger steeds getuigde van zijn liefde voor dc openbare school, thans alleen haar de slagen doet toekomen. Straks, wanneer de herfst met zijn wind- en stormvla gen over de Noordhollandsche dreven heerscht, zul len de kinderen naar de ver afgelegen scholen mogen gaan. En de ouders zullen den minister dankbaar zijn voor zijn groote zorgen voor liet openbaar onder wijs. Ingekomen was het verslag van het Ondersteunings fonds, waaruit bleek, hoe noodig tegenwoordig dit fonds is. Gememoreerd werd de mooie avond die de afdec ling in het laatst van April hield, dank zij vooral de medewerking van den heer Hemmer uit Bcemster en de dames der afdeeling. Vervolgens was het woord aan den heer D. Brou wer te Schagen om een inleiding te geven over het rapport van de Comissie voor de Openbare School, waaraan hij als lid dier commissie had medegewerkt. Na deze inleiding ontspon zich een geanimeerde be spreking, waaruit bleek, dat de aanwezige leden groo te waardeering voor het werk dezer commissie had den en het volkomen eens was met de ideeën in het rapport verdedigd. Besloten werd de beschrijvingsbrief voor de Algc- mcene Vergadering op de volgende bijeenkomst te be handelen. De rondvraag bracht geen nieuws, waarna de voor zitter de vergadering sloot. Portret-Atelier JAC. DE BOER Keizerstraat DEN HELDER Warmenhuizen, 17 Mei '34. Mijnheer de Redacteur, Gaarne zagen wij onderstaand als ingezonden stuk in Uw blad opgenomen, bij voorbaat onzen dank. In Uw blad van Dinsdag j 1. komt een verslag voor van een vergadering van de L.T.R.-afd. War menhuizen, waari nde opmerking wordt gemaakt, dat de Middenstand van Warmenhuizen een slecht voorbeeld heeft gegeven en dat de Middenstand nog niet is uitgeslapen en niet het naderend onheil ziet aankomen. Dus critiek op den Middenstand. Dit nu vinden wij niet erg, want critiek is soms zelfs heel goed. Iets wat ons echter zeer verwonderde, is wel het feit, dat na ingesteld onderzoek is gebleken, dat op genoemde vergadering geen woord, maar dan ook geen woord over den Middenstand en de betreffen de autobus en tram, enz. is gesproken. Wij zijn derhalve tot de conclusie gekomen, dat hetgeen in dit verslag stond vermeld, een verzinsel moet zijn van den verslaggever en begrijpen wij niet, hoe deze het in zijn hoofd haalt, om onder een vergadering van een L.T.R.-afd., waarin nota bene geen woord over iets wordt gerept, dit er onder durft te zetten, en dan nog bovendien te weten dat genoemde verslaggever zelf ook Middenstander is. Wij zouden hem derhalve vragen of hij na alles wat hij den laatsfen tijd heeft beleefd, voorname lijk als Bestuurslid van „de Hanze" ten opzichte van de verceniging „Samenwerking", door wiens toe doen dikwijls de verstandhouding tusschen de ver- eenigingen dreigde mis te loopen, nu nog fi?ts heeft geleerd. Wij zouden hem tevens willen advisoeren, In 't vervolg eerst eens fatsoenlijk zijn gedachten te la ten gaan., alvorens iets neer te pennen, en zouden tevens willen vragen of zoo'n nersoon wel werkelijk geschikt en betrouwbaar is als verslaggever. Ons dunkt in geen geval. Wij hopen dat hij na bovenstaande te hebben ge lezen. hieruit een les mag trekken en danken TJ nog maals. Mijnheer dc Redacteur, voor de verleende plaatsruimte, en teekenden Het Bestuur der M'ddeustauds- vereenigi"'» „Samenw-rking" te Warmenhuizen. Bekendmaking. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SCHAGEN brengen ter kennis van belang hebbenden. dat. in verband met de saneering van de bloemisterij en de daarmee verplichte teeltvergunningen voor het jaar 1934, de districtscommissie ter voorlichting van be langhebbenden op de navolgende dagen zit ting zal houden: 23 Mei te Amsteradm in Hotel „Krasna- polsky". 23 Mei te Alkmaar in „Het Landbouwhnls". 23 Mei te Beverwijk in Velling „'t Centrum". 25 Mei te Wormerveer ln Restaurant „J. C. Boersen". 25 Mei te Den Helder ln Hotel „Bellevue". 25 Mei te Schagen in Hotel „de Benrs", van voormiddags 10 uur tot namiddags 5 u. Schagen, 17 Mei 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. CORNELISSEN. De Secretaris, ROGGEVEEN. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. De loting voor de 2e klussers N.HV.B. en de win naar der vorige ronde, welke gisteravond werd ge houden, had tot resultaat: AR Watervogels 2—Oudesluis 1. 1112 uur. C—D Schagen 2—N.V.V. 2, IZYa—XVa. uur. E—F Aartswoud 1—Watervogels 1, lVz—uur. Hierna de halve finale en finale. Deze wedstrijden worden Zondag 27 Mei gespeeld op het Spartn-terrein te Schagen. De eerste prijs is weer een fraaie lauwertak. 2e prijs medaille en een eerekruis voor de verecniging. welke de hoogste score maakt, welk kruis wordt uitgeloofd door Van Geelen's Medaille-magazijn. Dank zij den KLOOSTERBALSEM verdwijnt de zwelling direct mNa 'n prettige fietstocht bestelde ik ergens een glas limonade. Onder 't drinken stak een wesp, die in mijn glas geologen was. mü in de lip, welke dadelijk onrustbarend opzette. Nu heb ik altijd in mijn zadeltaschje Klooster' balsem, tegen het doorzitten. Onmid dellijk kon ik dan ook Kloosterbalsem op mijn lip doen. Daardoor kwam da zwelling dadelijk tot staan, de pijn verminderde en binnen een kwartiertje was de geheela gebeurtenis oergeten." J. o. d. KI. te H. „Geen goud zoo goed' Onovertroffen bij brand- en snUwonden Ook ongeëvenaard als wrijfmlddel bij Rbeumatiek, spit en pi|niijke spieren Overal per pot v. 20 gr. f 0.60 en 50 gr. f 1.— De bevolking, onrustig geworden, brengt den nacht buiten in tenten door. Parijs. De aardschokken, die van tijd tot tijd in het departement Dröme in Zuid-Frankrijk voor komen, en die in den laatsten tijd een steeds feller karakter hebben aangenomen, hebben onder de be volking aldaar groote ongerustheid doen ontstaan. Nadat nu eenige bekende Fransche deskundigen ge ruststellende verklaringen hadden afgelegd, waren de bewoners van een aantal plaatsen, die voor een deel in tenten overnacht hadden, weer naar hunne woningen teruggekeerd. In den nacht op Donderdag hadden zij thuis geslapen. Even over twee uur deed Zich echter een heftige onderaardsche ontploffing voor, die begeleid ging door een langdurig beven. Minder krachtige schokken vólgden tegen half vijf, vijf uur en zes uur 's morgens. In Roussas, waar de kerk tengevolge van de laatste aardschokken reeds verscheidene scheuren vertoonde, zijn deze veel grooter geworden. Een stuk van de schoor steen van de school is naar heneden gestort, terwijl ook andere gebouwen schade hebben opgeloopen. Het onderwijs wordt nu gcdeelteijk in de openlucht gegeven. De militaire overheid heeft honderd nieuwe tenten ter beschikking gesteld, omdat de bevolking niet meer naar de huizen terug wil keeren. DE ERFENIS UIT BOSKOOP. Argelooze hofjesbewoonster slachtoffei van een bedrieger. Donderdagmiddag kwam een bewoonster van een hofje te Haarlem een agent van politie waarschu wen, dat bij een harer medebewoonsters zich een heer had vervoegd, dio beweerde te komen met de boodschap, dat haar een groote erfenis van een on bekend familielid uit Boskoop te wachten stond. De agent wachtte don vriendelijken boodschapper op en bracht hom toon hij huiten kwam, naar het politiebureau, aldus de ,.Msb." Hier bleek hij een' 39-jarige Haarlemmer te zijn- die zich uitgaf voor telopaath. Hij heeft bekend, dat hij gedurende de laatste 14 dagon verschillende hof jes te Haarlem en elders beeft bezocht en enkele bewoonsters gold afhandig hoeft gemaakt onder voor spiegeling, dat zij een erfenis te goed hadden. Een toer, waaraan alle merken anto's kunnen deelnemen en waaraan belang rijke prijzen zijn verbonden. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der Ford-Organisatie in Nederland, is hij de directie van de Nederlandsche Ford Automobiel Fabriek te Amsterdam het plan gerezen om bot Auto-toorismo on daardoor de kennis van ons eigen land te hel pen bevorderen. Reeds eerder zijn in ajidere provincies dergelijke toeren, waaraan op spontane wijze is deelgenomen en die aan alle deelnemers groote voldoening heb ben geschonken, gebonden geworden. Het zijn interessante tochten, waaraan alle auto rijders van Nederland, bet zij met personen- of vrachtwagens, en onverschillig van welk merk, kun nen deelnemen. Bovendien zijn er nog belangrijke prijzen aan verbonden, waaronder ook zeer origineele. Wil men van bet een en ander precies alles weten, dan zullen de Official Ford-dealers U gaarne He gewenschtc in lichtingen verstrekken, terwijl U bij hen tevens het reglement kunt bekomen, waarin men alles om trent dezen Ford-Toer langs He Noord- en Zuid Hol- landsche steden vermeld vindt. Woedende menigte dreigt daders te lynchen. Tuscon. Een opgewonden menigte van meer lan 1000 koppen drong tezamen rondom de gevan genis. waar twee mannen werden verhoord, in ver band met de ontvoering van June Robles. Het 6-jarige meisje werd gehaald om geconfron teerd te worden met de gearresteerden, teneinde zoo mogelijk vast te stellen of zij inderdaad de ont voerders waren. De autoriteiten achten bij een eventueele herkenning het gevaar van lynchen groot. De menigte begon te hoop te loonon, zoodra het eerste bericht bekend werd dat verdachten gearres teerd waren. Een der drie oorspronkelijk gearres teerden, is echter inmiddels weer op vriic voeten gesteld. Hoewel tot dusverre echter nog geen onge regeldheden hebben plaats gevonden, is het duide lijk. dat de fanatieke opgewondenheid der menigte toeneemt. Cowboys gaan rustig rond en kiezen mannen uit met wie zij hun lynchplannen willen uitvoeren. Een hunner verklaarde: ..Zoodrn vast gesteld is dat de kidnappers hekend zijn, zullen we ze krijgen". Auto bij Gulpen over den kop geslagen. Een der inzittenden zwaar gewond. Mej. K. uit Maastricht was met haar Duitscti dienstmeisje te Aken op familiebezoek geweest. Donderdagavond keerden zij per auto van den heer A. uit Maastricht huiswaarts. In volle vaart ging het. totdat bij Gulpen de scherpe bocht moest genomen worden. Deze bocht werd noodlottig. I)e auto slipte en kwam met een flinke vaart in botsing met een electriciteitspnal. De hotsing was zóó hevig, dat de auto omsloeg. Direct waren politie en medici aanwezig. Bii on derzoek ter plaatse bleek het dienstmeisje een zware hersenschudding te hebben hekomen, terwijl mej. K. en dc heer A. beiden flinke verwondingen aan gezicht cn boenen hadden bekomen. Overbrenging naar het ziekenhuis te Maastricht werd noodzake lijk geacht. Het Duitsche dienstmeisje. M„ oud 25 Jaar. werd aldaar ter verpleging opgenomen. IInnr toestand is zeer ernstig. Mej. K. en de heer A. konden te hun nen huizo verder verpleegd worden. Strafzitting van Vrijdag 18 Mei. "t Zand, Zijpe. HET GELIEFDE REDMIDDEL: „BLINDENDE VERLICHTING!** We willen niet beweren, dat de bankwerker Jan O. uit Den Helder in den avond van 2 April n i e t door een sterk autobuslicht werd verblind, toen hij mej. Bleijcndaal en haar broeder met hun fietsen tegen de vlakte reed, maar in elk geval wordt dit redmid del bij aanrijdingen veelvuldig als verontschuldiging gebezigd. Men zou dan haast zeggen, dat 90 procent vèn de tegenliggers een verblindende verlichting voerden. Hoe het echter zij, de heer Bleijcndaal, die op be- wusten avond met zijn zuster den rijksweg bij de Kolksluis bereed, kwam er goed al, maar zijn zuster lag bloedend en bewusteloos in het gras langs den weg en bleek ziekenhuisverpleging noodig te zijn. Zij was dan ook heden, toen deze aanrijding tegen den verblinden chauffeur werd behandeld, niet als getuige aanwezig. Wat dezen chauffeur betreft, hij beriep zich op ge zegde verlichting, waardoor hij dc kluts was kwijt geraakt en wel direct, maar toch te laat had geremd. Hij had echter onmiddellijk moeten stoppen en dit alleen had hem kunnen disculpeercn! Overigens had het jongmcnsch zich sportief en belangstellend gedragen en toonde hij zich bereid de gevorderde f 50 schadevergoeding te voldoen. In verband met de „aangenomen" verzachtende omstandigheid, do verblindende tegenligger, werd aan verdachte opge legd f 10 boete sub. 10 dagen. Burgervlotbrug. EEN BOKSMATCH TUSSCHEN VRACHTAUTO F.N TELEFOONPAAL. VERMOEDELIJK SLAAPZUCHT DE OORZAAK. De heer P. S. de Nijs, caféhouder te Burgervlot brug werd in den vroegen morgen van 4 April opge klopt door den slager Jan J. uit Leeuwarden, die me dedeelde dat hij, vermoedelijk door slaap overvallen, onder de langen tocht over den afsluitdijk, op den rijksweg een telefoonpaal had geraakt. Hij wensrhtc telefonisch in het café luilp te vragen, doch op grond der vernieling van dc telefoonpaal bleek zulks niet mogelijk door de verbroken verbinding. Het spreekt vanzelf dat den slaperigen slager de vernielde tele foonpaal niet werd geschonken en eischte de ambt- tcnaar bij verstek f 15 boete of 15 dagen. A.s. week schriftelijk vonnis. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. Bij vervroegde uitspraak sprak de rechtbank Dins dag den 40-iarigen kistenmaker Nic. Sch., gedetin., vroeger te Zuidscharwoude, thans te Amsterdam, vrij van de hem tenlaste gelegde omkooping of uitlokking tot brandstichting van den getuige Ger rit Smit, en werd verdachte in vrijheid gesteld. Do eisch was 3 jaar gevangenisstraf. De rechtbank acht te niet wettig en overtuigend bewezen, dat hier uit lokking door het geven van een geldelijke belooning had plaats gevonden. Verdediger was Mr. Wynnc.

Schager Courant | 1934 | | pagina 10