Het voorstel. De knoeierijen met zaaitarwe. Spaarduitjes onder den tegel. Marktberichten. GEILL. ZONDAGSBLAD Nieuwe ramp in Chicago. Kort verhaal 1 UlT oe OMGEVING LANGEND IJ K NOORDSCHARWOUDE. Door de Zangvereeniging Soli Deo Gloria, werd op het Nationaal Zangconcours tc Schevoningen op den tweeden Pinksterdag, den 2en prijs behaald, in de tweede afdeeling. OUDKARSPEL. Dinsdag 22 Mei hebben A. Barten en T. Barten Mosk don dag herdacht, dat zij vóór vijftig jaren in het huwelijk waren getreden. Het was eerst de be doeling geweest, vertelde de bruid ons, het jubileum in alle stilte te herdenken, maar nu de foto van het bruidspaar in de Schager Courant had gestaan, kon dat niet; van alle kanten waren gelukwcnschen bin nengekomen en ook veel bezoek was er geweest. Het bruidspaar heeft een gezelligcn dag gehad en gaat welgemoed het volgende lustrum tegemoet. ZUIDSCHARWOUDE. Ten lokale van den heer Schoenmaker vergaderde Dinsdagavond de tuinbouwvereeniging De Toekomst, onder leiding van den heer S. de Boer. De lieer De Boer brengt dank aan allen, die hem tijdens zijn ziek te zooveel blijken van belangstelling hebben gegeven en in het hijzonder aan de jaarvergadering van De Toekomst, die op zoo ondubbelzinnige wijze blijk heeft gegeven met hem mee te leven. Verder memoreert hij den loop van de veilingen en brengt hulde aan de onderhandelingscommissie, die zulke gunstige voor waarden heeft weten'te bedingen voor het plaatsen van onze winterkool. In het bijzonder prijst hij in dit verband de werk- en stuwkracht van den regeerings- commissaris. die veel voor den tuinbouw heeft ge daan. Nog deelt hij mee, dat diezelfde commissie zich weer ernstig bezig houdt met de onderhandelingen voor den afzet der vroege aardappelen, van welke teelt hij het beste hoopt De voorzitter geeft daarna de leiding over aan den vice-voorzitter, den heer W. Muller, die namens de vergadering den heer De Boer verwelkomt en van harte hoopt, dat hij weer spoedig in staat is zich als altijd geheel voor de tuinbouwbelangen te geven, waarmee de vergadering onder applaus instemt. De uitgebreide notulen worden goedgekeurd. Jaarverslag en rekening van de L.G.C. werden na enkele besprekingen goedgekeurd. Men ging daarna over tot de behandeling van den beschrijvingsbrief voor de Alg. Verg. Het Bestuurs voorstel om ten l%ogste 1/20 van den omzet beschik baar te stellen voor reclame, werd aangenomen. Het voorstel van de R.K. Tuinbouwvereen. „De Zuid afd. L.T.B., luidende; Bij de regeering er op aan te dringe», dat een loonende productieprijs wordt betaald voor die tuinbouwproducten, welke voor het binnenland worden gekocht, werd aanvaard in den zin van het praeadvies van het Bestuur, dat dit on derwerp de volle aandacht heeft der hoofdorganisatie, maar dat door de groote moeilijkheden, die deze maatregelen scheppen, hiervoor nog geen goede oplos sing is gevonden. Evenzoo ging hot met het voorstel: De doorgedraai de producten welke als veevoeder worden verkocht, zoo te vernietigen, dat ze in geen geval meer voor consumptie kunnen worden verkocht, waarmee het bo- stuur geheel instemde. De afd. van den L.T.B., Heerhugowaard-Zuid, stelt voor, om de bonnen geheel af te schaffen.. Men sprak zich uit voor het geldende stelsel, waar bij kooper en verkooper een boete moeten betalen, als uit de hand wordt verkocht. Der vereeniging Ons Belang te Hensbroek stelt voor, er bij de regeering op aan te dringen, dat er in plaats van toeslag op de producten en bagger- steun aan tuinders, een gezinsinkomen wordt gege ven. De vergadering was van oordeel, dat het in zicht van het Bestuur juist was, dat de energie en de werklust der tuinders daardoor een gevoelige knak zou krijgen en het voortbrengen, der producten zou schaden. Van de afdeelingen te St Pancras en Zuidschar- woude waren voorstellen ingediend om evenals van de veilingsgelden 1/10 aan de afdeelingen wordt uitbetaald van den toegekenden regeeringssteun. Na bespreking werd het voorstel ingetrokken. Besproken werd de contante betaling bij de bol- lonveiling. Besloten werd op de volgende vergadering de vraag te bespreken of al of niet met de contante betaling moet worden voortgegaan, als gevolg van de moeilijkheden, die zich daarbij voordoen. De heer C. de Boer Kz. besprak de vraag, of er niets te doen is aan de schade, die vooral de bou wers van Zuidscharwoude door de luizenplaag in de kool hebben geleden Onder applaus der vergade ring wordt besloten, in die richting werkzaam te zijn. Allereerst zal deze zaak aan het oordeel der L.G.C. worden onderworpen. De heer Jb. Kroon bepleitte het gezamenlijk machi naal laten dorschen van erwten en graan. Zal onder zocht worden. Ook de schade door de aardvlooien werd bespro ken. Hierna sluiting. NIEUWE N I EDO R P Helaas niet. begunstigd door mooi zomerweer is de Niedorper-pinksterkermis op 20, 21 en 22 Mei ge vierd. Zondag waren de voetbalwedstrijden (waar van in de sportrubriek verslag) de attracties, waar na de kennis werd voortgezet in de gezellig versier de danslokaliteiten van Kossen en Gelder, waar een tamelijk druk gebruik werd gemaakt van de gelegen heid tot dansen op keurig verzorgde dansmuziek. Vooral de Roode Eenhoorn heeft zich in een druk bezoek mogen verheugen. Daar is dan ook de eigen lijke Pinksterkcrmis, waar ook de attractie voor de kinderen, de zweefmolen, niet ontbrak. Dinsdagavond gaf in de zaal van Kossen de Cen traal bioscoop een voorstelling met twee hoofdnum mers. Van de Wildwest-film De Ruiter Orkaan en het bijprogramma hebben de talrijke aanwezigen volop genoten. De dramatische film Extase heeft de aanwezigen echter vrij zeker niet zoo goed voldaan. Hoewel een mooi filmwerk is de inhoud voor een groot deel van het publiek ongetwijfeld niet gemak kelijk te volgen. In de Prins Maurits werd dezen avond een hal met attracties gehouden voor een bevredigend aan tal belangstellenden. Een en ander had een zeer ge animeerd verloop. De prijzen werden behaald als volgt: 1. Mevr. T. Butter—Stammes en de heer S. v. d. Oord; 2. Mej. L. Butter en Mevr. C. v. Herwerden —Keetman; 3. Mej. Ans Kooij en de heer G. v. d. Oord. Na afloop werd tot laat in den nacht op vroo- lijke wijze de kermis uitgevierd. Er is deze drie dagen op waardige wijze kermis gehouden en het geheel heeft een aangenaam ver- Joop gehad, zonder dat de gezelligheid door ongure elementen die eigenlijk niet op dergelijke gelegen heden thuis behooren, werd verstoord. Nieuwe Niedorp I—Helder I, 0—3. Nieuwe Niedorp 2—D.T.S. 2, 1—3. Het was verloopen Zondag geen succesdag voor N.V.V. Zoowel N.V.V. I dat tegen Helder I speelde, als N.V.V. 2, dat tegen D.T.S. 2 streed, verloren bei den resp. met 30 en 3—1. Do wedstrijd N.V.V. I—Helder I was voor N.V.V. de eerste wedstrijd voor het kampioenschap van Noord Holland, afd. B. Evenals met het N..H.V.B- kampioenschap was hierin dc inzet voor N. Niedorp niet bijzonder gunstig; het was jammer dat K. Kaaij niet van de partij was, het geheele elftal lag nu door elkaar. B. Klaver, welke inviel, speelde op de backplaats een goede partij voetbal, H. Reijne stond linksbuiten opgesteld, wat hem gezien het feit dat hij een achterspeler is, tamelijk goed afging. J. Vis ser als middenvoor maakte nogal eens fouten, een leider v. d. aanval was hij niet. Beter ware het ge weest daar J. Eaus of M. Sepers te laten spelen. N.V.V. speelde nu in een diepe W.-formatie; J. Eaus en AL Sepers trokken steeds terug, maar Reijne, Vis ser en Deugd waren niet bij machte te profiteeren van de ongetwijfeld goede kansen, die zich in dezen wedstrijd voordeden. De half linie heeft goed werk geleverd, ook de achterhoede heeft zijn plicht ge daan; Van Herwerden en Klaver konden goed met elkander overweg en missen hebben we van geen van beiden zien doen; keeper Blokker speelde een voortreffelijke eerste helft, maar het was jamnier voor hem dat hij bij dc laatste Helder goals niet vrij uit ging. Al met al een aardigen wedstrijd, waarin N.V.V. met een volledige voorhoede zeer zeker dc kans voor een overwinning zou hebben gehad. Een groot deel van die kans was gelegen in het feit, dat Helder niet volledig was, een zevental spe lers van Helder I was aangevuld met een viertal spelers uit Helder 2 en 3. Over het verloop van den strijd het volgende: Het is Helder dat het eerst ten aanval trekt, een corner wordt geforceerd, welke goed door Bijl genomen, door Veen juist wordt overgekopt. In den beginne doen beide partijen nog niet veel meer dan terrein- verkennen. Helder probeert N.V.V.*s zwakke plekken te ontdekken, terwijl N.V.V. Helder door snelle aan vallen tracht te overrompelen. Reijne krijgt daarbij een prachtkans, maar zijn wel hard schot gaat naast Even later is het Eaus, die doorgebroken is, maar met zijn schot eveneens faalt. De N.V.V.-achterhoede weet de Helder-aanvallen steeds goed te onderbreken maar steeds komen de withemden terug; hun goed spelende spil weet steeds het spel te verplaatsen. Toch is de H.-meerderheid niet van dien aard, dat keeper de Boer geen gelegenheid heeft zijn kunnen te toonen, integendeel verschillende harde schoten, meest van Eaus en Reijne (Sepers schoot dezen mid dag bijzonder weinig op doel, daar speelde hij dan ook te veel verdedigend voor) weet hij op goede wijze onschadelijk tc maken. Voor de rust was de strijd wel het meest spannend, de score bleef toen dan ook dubbel blank, 00. Smit viel nog voor de rust uit en werd vervangen door Bak, de oude rot. Na de rust is het wel te zien, dat N.V.V. het tempo niet kan volhouden, veelvuldiger en gevaarlijker worden de Helder-aanvallen en minder gevaarlijk en talrijk worden bijgevolg de N.V.V .-aanvallen. Het is dan ook geen wonder als Helder bij een goed geno men corner, besloten door een goede kopbal, de lei ding neemt, 1—0. Kort daarop gaat voor N.V.V. een goede kans verloren, als Eaus den bal met den hand heeft geraakt. Helder maakte haar tweede en derde goal op ecnigszins gelukkige wij zé; bij het tweede doelpunt liep keeper Blokker ontactisch uit, terwijl bij het derde doelpunt het gezicht van ge noemden doelman op den bal onmogelijk was. door dat zich een schare N.V.V.-ers voor hem bevond, maar beter ware het toch geweest te trachten den bal zoo goed mogelijk te keeren, dan zooals nu ge daan werd, een predicatie tegen de beschermers van de N.V.V.-goal te gaan houden. 30 was dus nu den stand, voor Helder was het genoeg om te winnen, voor N.V.V. genoeg om niet te kunnen inhalen. Bij gevolg werd de wedstrijd er niet mooier op, deels door de bespraaktheid van den Ilelderschen rechts binnen, deels doordat beide ploegen merkbaar af zakten. Bij een goed door Veen genomen corner is keeper Blokker, die schitterend wegstompt en een vierde goal voorkomt. Verdere bijzonderheden deden zich voor het einde niet meer voor, zoodat N.V.V, voor de tweede achtereenvolgende maal met 3—0 klop heeft gekregen (eerst van B.K.C. I) De hierna volgende wedstrijd N.V.V. II—D.T.S. II beloofde aanvankelijk een goede partij te worden, maar toen D.T.S. eenmaal voor stond, ging dc gang er finaal uit. N.V.V. verscheen met een zeer gecom bineerd elftal, we ontdekten o.a, craks van vroegere jaren, het was wel aan te zien, dat zij het spel tot in de perfectie verstonden, maar hun dash liet hun Dr. Laster was geen bijzonder gespierde man, en men zegt, dat de vertwijfeling dubbele krachten ver leent. Geen wonder, dat het hem de uiterste moeite kostte, den vertwijfelden jongeman, die vastbesloten scheen om in de rivier te springen, daarvan terug te houden en het scheelde geen haar, of ze zouden er samen in zijn gevallen, hetgeen fataal zou ge weest zijn, daar Dr. Laster niet zwommen kon.. Men kan gerust aan nemen, dat de jonge man dit gevaar voor den ander ook opmerk te en dat dit de reden was, waarom zijn ver zet even verslapte. Dr. Laster maakte dóór ge bruik van. Hij zag kans, iets uitd en zak van zijn overjas te ha len en dit eensklaps op het gelaat van den ander te drukken. Toen de jon geman weer bijkwam, bevond hij zich in een gezel lig ingerichte kamer, liggend op den divan. De dok ter bood Jiem glimlachend een kop koffie aan. „Ik was zoo vrij, U wat aether te laten inademen, gelukkig had ik een flesclije in mijn zak, en kon het kapot krijgen, toen U even wat minder wild te keer ging. Ik liet het leegloopen in mijn zakdoek en drukte die op Uw neus. Toen haalde ik een taxi en we brachten U hier naar binnen, de chauffeur en ik. Een kop koffie en een soupertje zullen Uw stemming misschien wat opmonteren." De jongeman keek hem boos aan. „Ik ontzeg U ten eenenmale het recht, ziéh met mijn aangelegen heden te bemoeien", snauwde hij, „ik heb besloten te sterven en niets zal me daarvan terughouden. Denk niet, dat Uw praatjes kunnen helpen." Hij dronk desniettemin de koffie. Een bediende bracht een blad en onder het eten stortte de jonge man zijn hart uit tegen den dokter, die al spoedig zijn vertrouwen wist te winnen. Hij heette Lesley Hart en werd tot zijn wanhoopsdaad niet gedreven door armoede, ziekte of bedreiging van schande, maar door een ongelukkige liefde. „Ik weet pre cies, wat U nu zult gaan zeggen," zei de jongeman en keek den dokter aan, „dat het belachelijk is, dat liefde niet bestaat, dat ik me zal troosten en al dat fraais meer. Het kan zijn, dat eeuwigo liefde zelden voorkomt, doch dit is een eeuwige liefde, maar zij kan nooit van mij zijn. Ze is de vrouw van mijn besten vriend. Ik heb tegen dit gevoel gestreden, tot ik gek werd; ik weet nu, dat ik niet zonder haal kan leven en het toch zou moeten doen. Daarom ga ik weg. Denk niet, dat U mij kunt bepraten." De dokter stak een pijp op. Zijn ernstige oogen rustten peinzend op den jon geman. in den steek, wel keiharde schoten, maar niet op doel. Piet Winkel sjouwde dat het een lust was, terwijl de rest goede met verbazend slechte momen ten afwisselde. Zoo ook keeper Bart, zoo stopte hij 'n zekere goal, maar even later mankte hij een fout, om van te grillen. KI. Blokker en Br. Klaver werden zoodanig gemist, dat D.T.S. met 21 zegevierde. Toch maar mooi als je dat kunt zeggen. We willen hier mee voor D.T.S. de eer van de overwinning niet ont nemen, integendeel, zij verdiende door beter spel vol komen de 3—1 overwinning, s CA TT. ANTSOnn Rietschelven verbrand. Zaterdag J.L zijn twee aan de N.V. „Zwanenwater" toebchoorcnde rietschelven door onverklaarbaro oor zaak verbrand. Verzekering dekt de schade. Het badseizoen geopend. Het hadseizoen is, zij het op bescheiden wijze en met tegenwerking van het weer, geopend. Dc strand tent en de kleedkamers van de strandexploitanten hebben hun plaats van bestemming herkregen en hier en daar zijn do zomerwoningen wederom betrokken. Laten we hopen, dat het seizoen 1931 voor pension houders en neringdoenden goed mag zijn. Rumoerige vergadering te Berghem. Naar aanleiding van de aan het licht gekomen knoeierijen met de levering van zaaitarwe, tengevolge waarvan talrijke boeren in de omgeving van Berghem (N.-B.) zijn gedupeerd, heeft de plaatselijke afdeeling van den Ned. Chr. Boerenbond te Berghem een alge- meene vergadering gehouden Deze vergadering had een rumoerig beloop. Verschillende aanwezigen eischten het aftreden van den secretaris, een der gebrs. v. d. P. uit Berghem, die als verdachte in deze geruchtmakende zaak door de ambtenaren der Crisis Tarwe Centrale is gehoord. Het bestuur adviseerde een motie van wantrouwen in te dienen, doch daar blijkbaar geen der aanwe zigen begreep, wat hiermee bedoeld werd, werd deze raad niet opgevolgd Terwijl de boeren nog druk aan het delibereeren waren en luide het aftreden van den secretaris eischten, kwam de voorzitter tusschen- beide en sloot geheel onverwachts de stormachtige bijeenkomst, In opgewondn stemming verlieten de ontevreden landbouwers het vergaderlokaal, Nog lang bleven zij voor het gebouw samenscholen, het optreden van het bestuur scherp hekelend. Dieven vonden den bolt. Toen de familie Jansen, wonende aan den Berg- hcmschen weg te Oss, Dinsdagmiddag thuis kwam van een Pinkstcruitstapje, wachtte haar een onaan gename verrassing, aldus het „HsbL" Toen de ge zinsleden de woning betraden vonden zij daar een groote wanorde. Kasten en laden waren opengebro ken cn den inhoud over den vloer verspreid. Direct snelde de heer Jansen naar de keuken, waar hij onder een tegel zijn spaarduitjes, een bedrag van f 35 geborgen had. Het bleek, dat de Inbrekers hun werk maar al te grondig verricht hadden en blijk baar met het doen en laten van de bewoners goed op de hoogte geweest zijn. Het geld was n.L verdwe nen. „U vergist U", zei hij, „ik geloof aan eeuwige lief de. Ik heb een geliefde, die tot aan mijn dood mijn geheele leven zal vervullen: de wetenschap. En ik vraag me af..." Hij stokte, verzonk in nadenken en vroeg toen opeens: „Zoudt U het willen uitstellen, indien U daarmee de menschheid een grooten dienst kon bewijzen?" Lesley staarde hem aan. „Hoezoo?" vroeg hij. „Ik werk sinds jaren aan het samenstellen van een bepaald geneesmiddel. Nu meen ik eindelijk te hebben bereikt, doch ik zou geen zekerheid kunnen hebben, tenzij door proeven op een mensch. Het zou geen pijn doen", voegde hij erbij. „Het is een kwes tie van enkele druppels, die nu en dan moeten wor den ingenomen. Als U zich voor dien proef wilde leenen, dan zoudt U de menschheid dienen door Uw dood" Lesley aarzelde. „Maar hoelang zou het dan du ren?" vroeg hij. „Enkele maanden. U zoudt hier moeten komen le ven, doch verder geen last daarvan ondervinden." „En dan? Ik meen... hoé zal ik sterven?" „Pijnloos", verzekerde de ander. „U zult insla pen op een nacht en niet meer ontwaken." Lesley verzonk in gedachten. „Slaap er eens een nacht over", zei de dokter zachtjes, „ik heb mijn logeerkamer in orde laten brengen." Den volgenden morgen stemde Lesley toe. Hij bleef bij den dokter. De ander knikte. „Ik heb het gevoel gekregen, dat ik moét leven," zei hij, „en U zelf hebt dat veroor zaakt, dokter. U hebt mijn oogen voor alles geopend wat een mensch kan doen voor zijn medemenschen. Voor alles, wat men kan zijn voor anderen. En hoe verschrikkelijk noodig het is, dat men helpt en steunt in deze ellende en moeilijkheden. Het is niet alleen geld... anders zou ik mijn geld aan de ar men nalaten..." „Neen, ik begrijpe Je", zei de dokter, „ik heb ook nooit anders gewild dan te leeren, dat men niet mag deserteeren, ook al is de wereld tenminste dat, wat wij ervan gemaakt hebben niet een paradijs meer... dat wij juist daarom moeten blijven... moe ten sterk zijn... onze eigen gevoelens en smarten overwinnen voor de groote nooden van anderen. Ik ben blij, dat ik erin slaagde." Lesley keek hem angstig aan. „Maar dokter kunt U het effect van die druppels nog ongedaan maken. Ik voel me steeds zwakker worden... waar schijnlijk hebben ze toch al een sterke uitwerking gehad en zou het nu niet te laat zijn om De dokter onderbrak hem met een hartelijken lach. „Mijn jongen, in mijn vak wordt men menschen- kenner en ik wist wel, dat je teveel karakter had om er vandoor tc gaan, als ik je oogen geopend had voor de wereld bulten je kleine wereldje van ver wend, egocentrisch mensch. Wat ik je heb ingege ven al dien fijd, dat waren glazen water met drup pels... water!* FANNY HARST. ALKMAAR. 19 Mei 1934. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwartier. Aanvoer: 250.000 kipeieren: 56—58 Kg. f 2—2.20, 5860 Kg. f 2.10—2.30. 00—62 Kg. 1 2.20—2 40. 62-04 Kg. f2.302.00, 64—60 Kg. f 2.40—2.70, 25000 eend- eieren f 2.40—2.G0 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 19 Mei 1934. Aanvoer: 1200 Kg. roode kool, le kw. f 1. Heden laatste veilingdag van dit seizoen. BROEK OP LANGENDIJK, 22 Me! 1934. Aanvoer: 500 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 14.10—17, drielingen f 15.20-17.90. kleine f 8—9.10, 300 krop sla f 1.80-2.10. 4625 Kg tomaten A f 36.10, B f 40.70—41.20, C f 34—36, CC I 23.70. AMSTERDAM, 22 Mei. 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken; 458 vette koeien, le kw. 60—62 ct., 2e kw. 5468 ct„ 3e kw. 4252 ct., per Kg. slachtgewicht; 70 melk- en kalf koeien f 170—225, 170 vette kalveren le kw. 38 bi ct., 2e kw. 3238 ct., 3e kw. 22—38 ct.. levend gewicht; 83 nuchtere kalveren f 3—6, 46 schapen f 1822, 90 lammeren f 912, 871 varkens: vleesch- varkens van 90110 Kg. 3910 ct., zware varkens 3839 ct., vette 3738 ct. per Kg. slachtgewicht; 10 paarden f 60105. TEXEL. 22 Mei. Op de le groote lammerenmorkt waren aangevoerd 4274 stuks. Prijzen f 7—12.50. Handel stug. PURMF.RF.ND. 22 Mei. Kaas. Aanvoer 4064 Kg. als 16 stapels boerenkaas met merk f 20. Kaas (beurs). Aangevoerd 63.000 Kg. als 20 partijen fahrieksknas met merk f 17.50. Boter. Aanvoer 2629 Kg. f 1.301.50. Vee. Aanvoer 498 runderen, w.o. 180 vette koeien 5462 ct., 290 melk- en gelde koeien f 89—220, 54 vette kalveren 4000 ct., 544 kalveren fok f 6—li, nuchtere f 3—9, 28 stieren 34i6 ct., 31 paarden f 70 —140, 372 schapen f 1026, ,0 lammeren f 612, 338 vette varkens slacht 28—34 ct., 51 mag. f 11—22, 293 biggen f 6—12. Éieren. Kippen- f 2.102.60, eendon- f 2.40. PURMRRKND. 22 Mei 1934. Coop. Centrale Eierveiling Purmerend G.A.' Aanvoer: 230.000 eendeieren f 2-35—2.60. 100.000 kippeneieren: 70-80 Kg. f 3.30-4.20. 65-66 Kg f 2.60 —2.70. 8364 Kg. f 2.50—2.70. 60-62 Kg. f 2.30 00, 5850 Kg. i 2.202.40, 56—67 Kg. f 2.10-2.20. 53—55 Kg. f 1.00-2.20. 50-52 Kg. f 1.70-1 90, oude kinnen f 0.901.50 per stuk. jonge hanen f 0.85—1.40 per stuk. oude kippen 52—00 -ct. per kilo, jonge hanen 8095 ct. per kilo. AMSTERDAM. 22 MeL Aardappelenmarkt. Zeeuwsche bonten en Mauwen f 44.50, id. Bevel, f 3.203.50. Beverw. zand- f 6—7, roode star f 3—3.50, winter Malta f 1212.50, nieuwe Malta f 12^3—12-50. Friesche roodstar f 4.25 1 50. id. muizen f 2.80—2J)0, Limburgschê industrie f 2.60 —2.80, Noordh. nieuwe I 17—20. BROEK OP LANGENDIJK. 23 Mei 1934. Aanvoer: 1300 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 12.90—13.10. drielingen f 12.40-13.00, kleine f 8.90— 10.10, 5200 hos rabarber f 1.101.50. NOORDSCHARWOUDE. 23 Mei 1934. Aanvoer; 800 Kg. uien f 2.70—3.30. grove f 2.40—3, 1400 Kg. roode kool f 3.50-4.80, 9200 Kg. D. witte kool f 1.803. De altgevers van deze conrant vestigen er de aan* dacht op, dat bij hen verkrijgbaar is hat dat U ledara week 16 pagina's groot formaat, een schat van foto's, een volledig verhaal, een boeiend feuilleton, humoristische rubriek enz. enz. geeft, voor slechts 73 cent per 3 maanden. Vraag gratis proefnummer aan bij de administratie. GEMEENTE SCHAOEN. Geboren: Gerda Alberta, dochter van Gerardus Al- bertus Bos en van Petronella Anna Appel. Overleden: Gerrit Rezelman, oud SI jaren, weduw naar van Aaltje de Geus. POLITIE. Aan komen vliegen: een postduif. Verloren: een rijwielplaatje. ZIJN EEREWOORD GEBROKEN. Frauenfeld zoek. Dinsdag deed te Weenen het gerucht de ronde, dat de nationaal-socialistischc gouwleider voor Wee nen, Alfred Eduard Frauenfeld, die op zijn eerewoord was vrijgelaten, zou zijn ontvlucht. Officieel wordt medegedeeld, dat Frauenfeld inderdaad niet te vin den was en dat de polite een onderzoek naar zijn verblijfplaats instelt. Tank valt door een gebouw. Reuter seint uit Chicago: Een groote watertank is door alle zeven verdiepingen van een gebouw to Chicago gevallen. Drie personen werden gedood en twintig gewond. Men vreest, dat nog meer slachtollcrs onder de puiuhoopen liggen. DROEVIG VACANTIEBEGIN. Jonge vrouw tusschen steiger en boot be kneld. De 21-jarige mej. C. Bakker uit Botterdam zou de Pinksterdagen hij familie te IJmuiden doorbrengen. Zaterdagavond zou zij haar oom opzoeken, den heer W. B., die machinist is op de loodsafhaalboot Junior van het Bureau Wijsmuller. Daartoe begaf zij zich eerst op de loodsboot. Opvarenden hiervan hielpen haar om aan boord te komen. Mej. B. had echter het ongeluk-te vallen en kwam tusschen den steiger en de loodsboot terecht. Onmiddellijk heeft het personeel der loodsboot bet meisje uit het water gehaald, maar de levensgeesten bleken reeds te zijn geweken. Een dokter constateerde, dat het meisje een hartverlamming had gekregen, toen zij het trap je van den steiger naar de loodsboot wilde afgaan.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2