Plaatselijk Nieuws. Woensdag 23 Mei 1934. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9485 Een historische dag voor Bulgarije Ingrijpen van Koning Boris. Auto rijdt op kinderen in. DE WEERKUNDIGEN KREGEN ONGELIJK.... Dat kan en moet anders. Schagen 1600 jaar oud. Ouderavond 0. L. School. SPAARBOEKJE Inventarisatie van land- en tuinbouw fe 1934. Wijziging in de regeering met de hulp van leger en machinegeweren. - De Kamer ontbonden. - Hoofdstad door mili tairen bezet. Zaterdag is het een historische dag voor Bulgarije geworden. In den vroegen morgen zijn n.1. de stra ten van de hoofdstad Sofia door politie en militai ren bezet Het geheele gar nizoen scheen ge mobiliseerd en naar het Bulgaar- sche telegraaf- agentschap mee deelde overi gens waren alle telegrafische- en telefonische ver bindingen met binnen- en buiten land verbroken had Koning Boris In een pcriodo van allerernstig ste economische crisis, om verbete ring te brengen in de moeilijke binnenl. poli tieke situatie en om een sterke na tionale regeering te verzekeren, met medewerking van het leger een nieuwe regeering gevormd, onder lei ding van den vroegeren minister van spoorwegen, Kinion Georgief als minister-president. Do Kamer werd ontbonden, ook alle politieko par tijen zouden, naar verluidt ontbonden worden en de grondwet tijdelijk en gedeeltelijk buiten werking ge steld. terijl de nieuwe regeering in een proclamatie aan het Bulgaarscho volk uiteen zette, dat de regee- ringspartijen volkomen hadden gefaald en wel door het groeien der extreme richtingen, den onderlingcn strijd en de persoonlijke geschillen. Gcorgief's benoeming door den Koning bekrachtigd. Kontng Boris heeft Zondag het decreet geteekend, waardoor de nieuwe regeering onder leiding van Georgief officieel benoemd wordt. Maandagmorgen hobon de nieuwe ministers hun functies aanvaard. Minister-president Georgief verklaarde, dat het prestige van Bulgarije in het buitenland merkbaar was gestegen, en hij sprak de verwachting uit, dat het ambtenarencorps hem ook In de toekomst zou steunen om de door hem geteekende koers in het rcgeociugtjbcleid te kunnen blijven volgen;- Een officieele tegenspraak. Het Bulgaarscho Telegraaf Agentschap publiceert een officieele mededeoling. dat de fantastische ge ruchten over zoogenaamde onlusten in Bulgarije in verband met de wijzigingen in de regeering uit de lucht gegrepen zouden zijn. Zoowel in de hoofdstad als in het geheele land heerschen rust en orde. Alles reeds in het geheim voorbereid. Minister Todorof over de „omwentclinn". De Minister van Financiën Todorof heeft een verslaggever van het te Sofia verschijnende dag blad „Sora" ecnige mededeelingen gedaan over de voorbeeriding en het verloop der regeerings- vorming. die bij het publiek gorot opzien hebben gebaard. De voorbereidingen hebben bijna zes maanden geduurd en konden volkomen geheim worden gehouden. Alles was uitstekend georga niseerd en alle in den nacht van 19 Mei gege ven bevelen zijn op de minuut en zonder het minste incident uitgevoerd. Ook de reeds uit gevoerde en nog te verwachten .hervormingen waren reeds geruimen tijd geleden voorbereid en zouden vooral op economisch gebied revolutio- neerend werken. De samenstelling van het te genwoordige kabinet zou niet als definitief be- achouwd moeten worden. Maatregelon tegen corruptie. Naar het blad Kambana van bevoegde zijde ver neemt, zal de regeering dezer dagen scherpe maat regelen tegen corruptie uitvaardigen. Verduistering van staatsgeld zal b.v. met de doodstraf bedreigd worden. De nieuwe Bulgaarsche regeering heeft een verorde ning uitgevaardigd, waarbij het aan ministers en ambtenaren wordt verboden journalisten te ontvan gen en ze mededeelingen te doen over plannen en werkzaamheden der regeering. De pers krijgt alleen berichten ter beschiking, die door den minister-presi dent zijn goedgekeurd. Een machtigingswet. Na den ministerraad heeft de nieuwe Bulgaarsche minister-president Georgief Dinsdag aan de pers ver klaard. dat het kabinet vergaande besluiten had ge nomen. die heden bij decreet in werking zouden tre den. Daarin zal bepaald worden, dat alle door de regeering uitgevaardigde verordeningen, of zij met de bestaande wettelijke bepalingen overeen komen of niet, rechtsgeldig zullen zijn. Het aangekondigde decreet, dat do regeering buitengewone macht ver leent, beteekent tevens de egaliseering van de dicta toriale macht. Een van hen gedood. Bestuurster was nog maar eenige maanden in het bezit van een rijbewijs. Op het middaguur van den Tweeden Pinksterdag naderde in de Prins Hendrikstraat te Alphen a. d. Bijn met vrij groote vaart een auto, bestuurd door de 18-jarige mej. E. J. uit Utrecht. Bij het passceren van een aantal wielrijders ge raakte Mej. E., die pas eenige maanden in het be zit van een rijbewijs is. van den weg en kwam met haar wagen op een tegenover de motoren fabriek „De Industrie" gelegen oneffen terrein terecht, waar drio jongens bij elkaar stonden. Twee hunner kon den nog juist bijtijds opzij springen, doch de derde, de negenjarige G. Droog, werd door den auto ge grepen. Ernstig gewond werd het kind opgenomen en naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd, waar het in den loop van den avond is overleden. GURE, ZONLOOZE PINKSTERDAGEN. HET REIZIGERSVERKEER UITERAARD VER BE NEDEN DAT VAN HET VORIGE JAAR GEBLEVEN. GROOTE SCHADE VOOR DE „BUITEN"-GEMEENTEN. De zonlooze Pinksterdagen en de gure wind. die vrijwel onafgebroken gewaaid heeft, zijn oorzaak geweest, dat duizenden van hun oorspronkelijk plan, om naar bosch. heide of strand te gaan. nood gedwongen hebben moeten afzien. Ofschoon dc Za terdag vóór Pinkster nog alle beloften inhield, was het den lsten Pinksterdag reeds mis en aan den tweeden willen we maar niet eens terugdenken. Zoo ooit. dan heeft de grillige natuur met de opti mistische voorspellingen van onze weerkundigen ditmaal wel heel erg den spot gedreven Wat het beteekende een tweetal slechte Pinkster dagen. dat hebben we nu kunnen zien. Alles was ingesteld op een overweldigend bezoek en ongetwij feld waren de verwachtingen nog hoogcr gespannen dan vorige jaren. Doch aan al die verwachtingen is wel onmeedoogend den bodem ingeslagen. Op vele mooie plekken „in de natuur" waarheen anders de bezoekers bij duizenden trokken, was het nvt niet veel drukker dan op een gewonen Zondag, ja soms zelfs niet ééns zoo druk. Om maar bij onze eigen omgeving te blijven, die heeft er zeer zeker niet het minst onder geleden. Het was alles even stil en de echte Pinksterstem ming was dan ook op geen velden of wegen te be kennen. Het waren wel een paar trieste dagen, welke voor hen. wier zaken op deze dagen zijn in gesteld. als verloren moeten worden beschouwd. Het een en ander heeft natuurlijk ook vooral zijn invloed doen gelden op het reisverkeer. Van do vele extra-treinen, welko door de Spoor wegen „in petto" waren gehouden, heeft men er te Amsterdam Zondag en Maandag respectievelijk 50 en 30 35 doen vervallen. Wel zijn Maan dagavond nog vele extra-treinen aan het Weesper- poort- en Centraal-Station te Amsterdam aange komen. die voornamelijk het reizigerspubliek jn de hoofdstad terugbrachten, dat reeds Zaterdag Am sterdam had verlaten. Ook het verkeer per auto. autobus en fiets, alsmede het watertoerisme ls slechts een zeer zwakke afspiegeling geweest van hetgeen de Pinksterdagen van 19:13 te zien hebben gegeven, uiteraard tot groote schade van hoteliers, houders van uitspanningen en neringdoenden in de temid den van het natuurschoon of aan zee liggende ge meenten. Ongeveer 5 weken geleden, op een Zaterdagavond ia er bij een café hier ter plaatse ernstig gevochten. Na sluitingstijd kregen eenige bezoekers, die niet ge heel nuchter waren het onderling aan den stok met elkaar en weldra ontaardde dc woordentwist in een handgemeen. Er moeten rake klappön zijn gevnllen. Van ccn en ander konden we niet eerder melding maken en wel om de eenvoudige reden, dat 't heele „gevalletje" werd verzwegen. Eerst dagen later dron gen er geruchten door. Nu echter willen we dit vechtpartijtje even ophalen, daar er een scherpe kant aan is, waarop we wel wat dieper wenschen in te gaan. Terwijl n.1. de vechtersbazen er lustig op los trom melden werd de dienstdoende politie gewaarschuwd, op dezen avond den nachtwaker Lievens. Dezo aar zelde niet en haastte zich naar 't tooneel van den strijd. Inplaats van do vechtenden te scheidon, meen de dc nachtwaker heter te doen zich er niet mee te bemoeien, maar de hulp in te roepen van Majoor Holema en den gemeentepolitie v. Haren. Dezen maakten toen later aan de ruzie op afdoende wijze een einde. 't ls juist de houding van den nachtwaker Lievens, dio onze belangstelling opwekte en ha te hébben ge- informeerd bij betrouwbare personen is ons 't vol gende gebleken. De nachtwaker Lievens doet drie nachten per week als politieman dienst in onze ge meente. Daaronder is ook begrepen de Zaterdag avond. En 't is wel haast onbegrijpelijk, maar op dezen avond, mèt den Zondagavond den druksten van de week, „loopt" Lievens alleen. Op dc overige avonden en nachten, waarin Lievens géén dienst heeft, moeten de twee gemeentepolitiedienaren sa men op pad. Lievens is geen politieman en werkt overdag hij dezen of genen. Hij kan dus in een moeilijko positie komen te verkeeren wanneer hij moet optreden te gen personen, waarmee hij b.v. overdag werkt. En dit geval deed zich op dien bewnsten Zaterdagavond voor. Lievens moest toen hnndelend optreden tegen personen, waarmee hij dagelijks werkt. Hij moest kiezen of dcelen, óf er op los slaan met kans, uit zijn werk te worden gestooten of op een of andere wijze te worden benadeeld, óf zich terug trekken en assistentie inroepen. En zoo we reeds schreven, dit laatste is gebeurd. Na dezo inleiding zal een ieder voelen de scheve situatie in deze. Wij willen het geval echter nog ver der uitspinnen. Lievens ontvangt voor eiken nacht dienst even f 2. Voor dit bedrag doet hij dus zoo'n langen nacht alléén dienst. Met de vergoeding voor extra diensten (kermis, markten, enz. enz.) ontving de nachtwaker over 1933 f 657. Naar wij vernamen deed Lievens indertijd aan het hoofd der gemeente, tevens hoofd der politie, het voorstel, hem in gemeentedienst te nemen voor f 1000 per jaar (dus f 350 meer). Men kon dan ten allen tijde over hem beschikken. Het schijnt echter dat dc burgemeester de hoogere kosten een onoverkomelijk bezwaar vond en Lievens te kennen gaf, er niets voor te gevoelen. In een bczuinigingstijd een begrijpelijk motief, maar in dit geval toch zeer onjuist. Wij burgers van Schagcn toch mogen en moeten voor het hooge bedrag dat in deze gemeente aan po- litiesalarisse» etc. wordt uitbetaald, toch allereerst deze cisch stellen, dat onze politie geheel onafhanke lijk kan zijn, en waar dit niet het geval blijkt te zijn, is het een plicht die onafwijsbaar is, dat er direct maatregelen worden genomen om aan dezen ver keerden toestand een eind te maken. Te meer nu voor een luttel bedrag dit mogelijk blijkt en boven dien in den een of anderen vorm over den geheelen persoon van Lievens kan worden beschikt. Scherp politietoezicht in onze gemeente, er! vrij van alle smetten is onafwijsbaar, en het steeds pa rasiteeren op dc activiteit van onze Rijkspolitie is niet goed te praten. OVERGEPLAATST. Dc heer Jb. Koenis, ploegbaas bij de N. S., is over geplaatst van Schagen naar Hoorn. REORGANISATIE VAN HET BEDRIJF. Naar wc vernemen, wordt met ingang van 1 Juni a.s, het bedrijf van den Handelsraad van den L.T.B., Kring het Noorden, alsmede al dc 9 kantoren in Noordholland vereenigd tot één centraal kantoor met standplaats Heiloo. van waaruit de geheele streek zal worden bediend. Dat Schagen reeds zeer oud is, is bekend en vol gens de aloude kronieken zouden we bijna tot het begin onzer jaartelling moeten teruggaan om te ko men tot de tijden, waarop de eerste grondvesten wer den gelegd van deze oudste onder de Westfriesche ste den. In zijn Westfriesche Vertellingen schreef onze mede werker. Dr. T. P. Mcrkrid, in het nummer van de Schager Courant van 9 December 1933 over Schagcn o.m. het volgende: Schagen is eerst bevolkt in den jaare Anno 334, want in den jnarc 333 is de Zijpe de eerstemaal ingebroken en verdron ken. neffens nog andere Stecden en Dorpen, als Grebbe, Lamoor, gnnsrh Lagerdoes, ter Dorp, Schulp-horn, Lccuwcn-horn. en wel 20 Dorpen daar rondom; haar namen door den tijd vordwee- nen zijnde, blijven verder verhooien. Deczc over- blevcne Zijperiaanen en andere, die na deeze inun datie het leven hadden behouden, hebben haar op do hoogstens, wat zuydclyker by de Cagen neder geslagen, en hebben zoo hier en daar, zoo Ter pen ofte Heuvels en Vliebergcn opgeregt, alwaar zij haar ter neder hebben gezet, om alzoo Men sehen en Vee, ais het Water op quant bruysen, door hooge Vloeden, voor schade te bevryden. Bovendien segf Dirk Burger van Schoorel in ccn Ocrostichon (naamdicht, waarin de eerste letters der versregels een naam vormen) het volgende: Soo gij van Ymand hoord, dio na myn Naam quam vragen, Cagen heet ik eerst, maar nu zoo heet ik Schagen. Al oud is mijn begin, wanneer ik ben geboud. Ganseh zeeker en gewis, ik ben veel jaren oud. En zoo gij 't weten wilt, ik zal u regt verklaren. Na men drie hondert schrceft, en v i o r-c n-d e r t i g jaren. En ten overvloede zou er nog in de sestiende Eeuw een versken, synde uytgehouden in een steen, in het Dorp Schagen gestaan hebben, zoo Pietor Jansz. Twisk in zyn Chronyk van de Jaarlyksche gcschiedc- nisse schrijft. Fol 98. Schagcn plaizand In 't Noord-Holland, Is gelegen. Een Dorp zeer oud, Is al gebouwd Doen men 33-1 schreven. Al deze aanteekeningen in de .aloude historische kronieken zouden er dus inderdaad op wijzen, dat dit jaar Schagen zijn 1600-jarig bestaan zou kunnen vieren. En reeds eenigen tijd beeft dit feit de aan dacht van enkelen onzer gemeentenaren. Het plan om deze herdenking feestelijk te vieren is zelfs al in zooverre gerijpt, dat het hoogstwaarschijnlijk in de hedenavond te houden vergadering van Algemeen Be lang ter sprake zal worden gebracht. En na dezo besprekingen verwachten we, dat de plannen weldra een vasten vorm zullen aannemen en dat Schagen straks weer eens ouderwetsch voor den dag zal komen bij de viering van dit historisch feit. Er zullen nog vele voorbereidingen voor getroffen moeten worden en daarom allen de handen aan den ploeg en Schagen vooruit!'! Gisteravond kwamen oudercommissie en belang stellende ouders in vergadering hijeen in oen der lokalen der openbare lagere school alhier. Van het onderwijzend personeel zagen we allen aanwezig. Om even 8 uur opende de heer D. Brouwer de bijeenkomst, de aanwezigen welkom heetend. 't Spijt spr. te moeten constateoren dat zoo weinig aanwezig zijn. Het zijn droeve tijden, die 't o. 1. o. doormaakt. Dank zij do goede zorgen van minister Marchant krijgt het O. O. slag op slag. Ook stemt niet tot vreugde dat bij de overheid zoo weinig gevoeld wordt voor do ovcrhcidsschool. Er zijn voorbeelden te over, dio er op wijzen dat de openbare schooi in discre- diet is geraakt. In Zwolle vergaloppeerde minister de Wilde zich leelijk en drukte de o 1. s. smalend in een hoek. Daarop werden de notulen van 19 December 1933 door den secretaris der oudercommissie, den heer K. v. d. Ben gelezen en onveranderd onder dank goedgekeurd en geteekend. Medegedeeld wordt, dat 't aantal leerlingen van de opgeheven scholen in den omtrek die op de school zijn gekomen, nog weinig is. Het aantal leerlingen op de school is aanzienlijk gedaald. Het bedraagt mo menteel 288. Voorts wordt medegedeeld dat in den volgenden Ouderavond Dr. Nanninga een leerzame lezing zal houden. Vermeld wordt dat de gemeente dit jaar voor het schoolfeest geen subsidie meer verleent. Dit punt is geheel van de lijst (begrooting) afgevoerd. Bestuursverkiezing. Aan de orde ls thans de verkiezing van 2 bestuurs leden, wegens periodieke aftreding van Mevr. Hartog en den heer K. v. d. Ben. De aftredenden worden met overgroote meerdreheid van stemmen herkozen. Beiden nemen hunne herbenoeming aan. Het schoolfeest 1934. Nu do gemeente geen subsidie meer zal verleenen vallen do plannen der commissie vrijwel in duigen. Er zijn twee plannen gemaakt, beiden zeor wel over wogen, doch nu rijst de vraag of 't. meest kostbare plan uitvoerbaar zal wezen. Dit hangt af van de offervaardigheid der kindervrienden. Van een reis naar Schoorl kan weinig komen, immers de tram is inmiddels verdwenen. De reis naar Amsterdam voor de ouderen is nu eenmaal een vaste reis ge worden, waar de kinderen steeds lang van te voren op vlassen. Zoo gaarne zou de reis naar Amsterdam worden bewaard. De heer Orsel heeft met genoegen de plannen aan gehoord. 't Is voor de ouders moeilijk om met andere plannen te komen. Spreker vraagt naar de kosten van de twee gemaakte plannen. De reis naar Bergen, antwoordt Voorzitter, zal per kind komen op 61 cent, wanneer per bus wordt ge reisd. Per trein en tram komt 't per kind op 54 cent. Een reisje naar Wijk aan Zee en omgeving zal pl.m. f 100 duurder worden. 't Lijkt Voorzitter 't allerbeste, om af te wachten wat de lijsten opbrengen. Do oudercommissie zal dan een reis kunnen kiezen. De reis naar Amsterdam voor de 7e klas zal in elk geval doorgang vinden. Alzoo wordt besloten. De heer Orsel doet een beroep op de ingezetenen, om ter wille van 't kind dit jaar met milde hand te geven, toincer daar de gemeente, zonder eenigo me- dedceling aan de oudercommissie, alle subsidie in trok. Hierna wordt eenigen tijd gepauzeerd, waarin een kopje thee met koekjes worden gepresenteerd. Het 7e leerjaar. Thans worden over het 7e leerjaar eenige opmer kingen gemaakt door den voorzitter. Dit lijkt spr. goed, omdat er bij ouders dienaangaande wel mis verstanden blijken te bestaan. Als regel worden de kinderen direct naar de U.L.O. gezonden, vaak voor 1 jaar. Dit is niet in 't belang van het kind en ook niet van de U.L.O.-school. Spreker juicht het zeer toe, dat de ouders de kinderen een goede ontwikkeling willen doen genieten. Evenzoo verheugd het voorzit ter, dat de U.L.O.-school te Schagen bloeit. Doch de belangen van 't kind eji de U.L.O.-school dient men niet tc vergeten. Het 7e leerjaar is in vele gevallen den aangewe zen weg. Voorzitter zet dat ruim en bevattelijk uit een. mede aan de hand van artikelen, door deskun digen geplaatst in de groote pers. De 7e klasse geeft in vele vakken een afgerond geheel (aardrijkskun de. geschiedenis. Ned. Taal) en is een perfecte vóór opleiding voor de M O. scholen. Ook 't I.andbouwhuishoudonderwijs brengt spreker ter sprake en de jeugdige leeftijd welke is toegela ten voor dit onderwijs. Deze leeftijd geeft een sur rogaat voor 't 7e leerjaar. Het 7e leerjaar geeft zeker wat 't practische le ven zal vragen. Spreker geeft diverse voorbeelden waaruit duidelijk blijkt, dat het 7e leerjaar van zeer groote waarde is voor het kind. Voor zijn heldere uiteenzetting gewerd den voor zitter een hartelijk applaus. De rondvraag. Mevr. Klaver vraagt, hoe 't mogelijk is. dat een kind bleef zitten en eenige dagen later voorwaar delijk kon overgaan. Voorzitter antwoordt, dat het een zeer bijzonder geval was. Er was sprake van een vergissing. In 't openbaar wil spr. er niet verder op ingaan. Mevr. Klaver is met het antwoord tevreden. De heer Orsel vraagt of, 't niet mogelijk zou zijn, dat één of meer plaatselijke vereenigingen een avond hielden om op die wijze een kas te krijgen voor de reisjes. De heer Bel is van meening, dat daarvoor de tijd te kort is. Men moet maar hopen op goede bijdrage der plaatsgenooten. Dc heer Slot stelt de vraag of het 7e leerjaar vol doende ontwikkeling biedt, waarop kan worden voort gebouwd voor M. O. Voorzitter: Ongetwijfeld. De heer Aij vraagt' hoe het in September zal gaan met de nieuwe spelling. Zullen er moeilijkheden rij zen? Voorzitter voorziet wel moeilijkhedeil indien de nieuwe spelling zal worden doorgevoerd. Het zal ge- ruimen tijd ecri chaos worden. Maar naar sprekers mccning zal het op den duur voordeelen brengen cn minder fouten. Mevr. Slot zag gaarne een spaarfonds voor de kin deren ingesteld. Besloten wordt, daar er wel moeilijkheden aan ver bonden zijn, dat de Oudercommissie een en ander na der zal overwegen, om dan t.z.t. met voorstellen te komen. Waar er dan niets meer aan de orde is, volgt slui ting met dank voor de aanwezigheid. HEBT U AL EEN VAN DE NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDS SPAARBANK? RENTE 3°/0. NIET Dan kunt U er vanavond een bekomen tusschen 7 en 9 uur AANBESTEDING. Ten kantore van den architect Chr. Dekker, alhier is aanbesteed het verbouwen van een woonhuis en garage in de Heerenstraat, voor rekening van den heer L. van Rijswijk. Ingekomen waren 8 biljetten: Blaauboer en Van der Hoven, Schagen f 2595; J. Veu- ger. St. Maartensbrug f 2560; F. Schotten, Schagen f 2540; M. Schoen, Schagen f 2535; Gebr. Veter. Scha- gerbrug f 2427; Th. Boekei, Schagen f 2392; A. Bakker, Schagen f 2386; C. P. Dekker, Schagcn f 2368. Gegund aan den laagsten inschrijver. SPAREN. Voor hen die daarvoor overdag geen tijd hebben of van buiten komen, heeft de Nederlandsche Mid- denstandsbank te Schagen haar kantoor ook des Woensdagsavonds opengesteld. Een welkome gele genheid voor hen, die op deze wijze willen sparen. Voor bijzonderheden leze men de advertentie elder9 onder Plaatselijk Nieuws. Bekendmaking. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schagen brongen ten verzoeke van den Mi nister van Economische Zaken het navol gende ter kennis van belanghebbenden: „Tusschen 14 Mei en 1 Juni wordt van wege de Gewestelijke Landbouw-Crisisorga- nisatie een Algemeene inventarisatie ge houden van land- en tuinbouw. Onder dezo telling vallen allen, zoowel natuurlijke per sonen (mannelijke cn vrouwelijke) als rechtspersonen (o.m. publiekrechtelijke li chamen, vereenigingen en stichtingen), die als georganiseerde zijn of moeten worden aangesloten bij een crisis-organisatie of die kippen voor den verkoop van eieren of méér dan een schaap houden. Tevens zal gelegen heid worden gegeven tot het indienen van een aanvrage tot toelating als georganiseer de bij een gewestelijke Landbouw-Crisisor- ganisatie. Hij, die volgens bovenstaande regelen on der de telling valt en niet vóór of op 1 Juni door een der tellers vanwege een geweste lijke organisatie is bezocht, dient zich zoo spoedig mogelijk bij de Landbouw-Crisis- organisatie in de provincie, waarin zijn be drijfsgebouwen gelegen zijn, aan te melden." Schagen, 19 Mei 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, •Tm. BLAAUBOER, l.-B. De Secretaris, ROGGEVEEN. KONING BORIS

Schager Courant | 1934 | | pagina 5