Raad Barsinperborn. Een Hu wel ij k Woensdag 23 Mei 1934. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9485 Dc Raad dezer gemeente kwam Zaterdagmiddag 19 dezer in openbare vergadering bijeen om half drie. Voorzitter de Edelachtbare Heer G. G. Loggers, burge meester, tevens secretaris. Aanwezig alle leden van den Raad. Na opening door den Voorzitter volgt: Beëediging van het nieuwe raadslid. In de vacature Engel werd verkozen verklaard de heer D. Vries. De geloofsbrieven waren in volmaakte orde bevonden en werd het nieuwe lid van den Raad binnengeleid. In handen \an den Voorzitter werd de red afgelegd. Voorzitter heet den lieer Vries geluk met zijne benoeming, hem er op wijzend, dat de gemeente zijn steun en hulp zal noodig hebben. De tijden zijn somber en veel wordt er gevraagd van hen, die zijn geroepen om de belangen der gemeente te dienen. Voorz. houdt zich er van overtuigd, «lat de heer Vries alles wat in zijn vermogen is, zal doen, den wcnsch tiitsprekcnd. dat de samenwerking zal mogen we zen voorbeeldig en in het welbegrepen belang der gemeente Rnrsingerhorn. l)e heer Vries dankt den Voorzitter voor de tot hem gerichte woorden en geeft de verzekerdheid, alles te Kollen doen wal in tfyn vermógen is in het belang en tot heil der gemeente. Volgt algetneene felicitatie. Daarop worden dc notulen der vergaderingen van .1 en 11 .Mei onveranderd vastgesteld, met dank voor de juiste notulccring. Verkiezing van een wethouder. Aan de orde Is thans de verkiezing van een wet houder. in de vacature, ontstaan door 't vertrek van den heer Engel. Dc heer Burger verzoekt \oor en aleer tot stemming zal worden overgegaan hel woord. Spreker wijst er op, hoe sinds 1919 «Ie heer Engel raailslid is geweest eu gedurende al die jaren ook wethouder. Met den heer Engel dee«l «le S.D.A.P. haar entree in den Raad der gemeente Rnrsingerhorn. De verkiezing van den 'heer Engel had voor tb» arbeidende klasse veel betce- |kenis en algemeen werd toen gehoopt, dat de oppositie gebroken zou worden. De democratische gedachte i.e- bon bij de heeren van den Raad baan te breken. Nu, aldus de heer Burger, staat men er evenzoo voor. Dc opengevallen plaats komt den arbeiders toe. Spreker wil dank brengen aan het raadslid Schenk, voor de uitzondering, dat hij in den heer Kistemaker «len aan gewezen man zag. Daarvoor is hij hem erkentelijk, haar sprekers oordeel komen hier geen persoonlijkhe den naar voren. Er zijn zeker wel meer personen, dte 4n staat zijn het wethoudersschap naar bchooren te vervullen. Er is hoe gowenscht «lat ook ware geweest, geen overleg gepleegd met tle S.D.A.P.-fractie. Daar door is de schijn gewekt, alsof hel zou zijn: Met u, doch niet voor u. Dc heer Burger meent dat de S.D.A.P. recht heeft op een wethouderszetel. Wethouder Smit meent dan goed te doen, op deze woorden des heeren Burger te antwoorden.Spreker ziet er in een verwijt van tekortkoming, hetwelk hij zoo zonder meer niet zal aanvaarden. Inderdaad had ik, aLdus de heer Smit een conferentie kunnen beleg gen, doch wetend, dat de heer Schenk reeds in tlie rp4iting werkzaam was, vont! spreker het niet noo- 'dig, ook nog dc heeren langs te gaan. Er zijn stappen gedaan en wie ze deed, doet weinig terzake. Dc heer Vries memoreert, dat in 1919 drie partij- genooten in den Raad zijn gekomen. Dc S.D.A.P.-frac tie wm toen dc grootste. Het ging toen niet aan deze te neetoren co ut is ook niet geschied. De heer En gel werd in dat jaar wethouder en is dat gebleven tot den dag waarop hij dc gemeente verliet. De laatste verkiezingen brachten wederom den heer Engel op den wethouders stoel. De heer Engel verliet «le ge meente tusschentijds en daarom mede vindt de heer Vries het vanzelfsprekend en billijk, dat althans dit jaar tic wethouder zal zijn een lid der S.D.A.P. Spre ker hoopt, dat de stemming een zoodanigeu uitslag zal brengen. De heer Schenk heeft steeds gezegd, en herzegt dat ook nu weer, «Int «Ie beste en meest geschikte man wethouder moet worden. Dat is in het belang der ge meente en van hare inwoners. Dc fractie moet op het tweede plan komen. Dc heer Kistemaker zegt, zich neutraal te hebben ge steld. Toen er over werd gesproken, aldus de heer Kistemaker, heb ik steeds gezegd: De stemming zul FEUILLETON. DOOR ETHEL M. DELL. Vertaald door Dicky WaJelbakker. 39. „Beste Eric," zei ze weer. „Oh. hoste Eric." Ze had zich nu heel dicht over hem heengebogen en kuste hem. Zijn andere hand omvatte haar nu ook. en haar moederlijk instinct dreef haar er toe zijn hoofd aan haar borst te drukken. „Eric, lieveling, wat is het vreeselijk." bracht ze fluisterend uit. Gedurende enkele seconden leunde hij zwijgend tegen haar aan, en ze voelde dat hij in dien tijd zijn uiterste best deed zich te bchcer- schcn. Daarna maakt hij zich langzaam uit haar armen los. „Het is heerlijk je terug te zien," zei hij. „Ik kan je niet zeggen hoe heerlijk. F.n je bent nog precies dezelfde Marcia. Alles in orde, kindie?" „Ik mankeer niets," verzekerde ze hem bevend. „3e had er toch niets op tegen «lat ik 'ten laatste hierheen kwam. ik kon niet langer wegblijven." „Dank je, kindje," zei hij eenvoudig, en wees op een stoel, die vlak hij den zijne stond. „Kom bij me zitten, dan kunnen we wat praten." Even keek hij haar onderzoekend aan om daarna te zeggen: „Jc bent tóch iets veranderd. Jo ziet er moe uit en jc bent ook magerder geworden." „Ik heb je toch alles van Dennis verteld niet waar?" „Oh ja, natuurlijk. Je hebt een angstigen tijd door gemaakt." Hij sprak zacht en vriendelijk alsof hij tijd wilde winnen. „En ia. Eric? Na dien nacht heb ik geen rustig oogenhlik meer gehad." Hij glimlachte droevig. „Tk hen aan harde slagen gewend geraakt. Je had niet zoo over me moeten tobben." Ze was nu volmaakt kalm. „Ik heh wakend en droomend aan je gedacht," ging ze voort „Ik kan het wel uitbrengen.. Het doet mij persoonlijk niets ter zake. Op voorstel van den Voorzitter worden de discus sies gestaakt en zal tot stemming worden overgegaan. Deze stemming heeft het volgende tot resultaat: Uit gebracht 7 stemmen, waarvan op den heer Burger twee, op den heer Kistemaker drie. blanco twee. Voorzitter wijst er op, dat ingevolge het reglement de blanco stemmen hier worden geacht als niet te zijn uitgebracht. Het wordt dus: uitgebracht 5 stem men van waarde, zoodat dc heer Kistemaker bij meerderheid is gekozen. Dc heer Kistemaker neemt dc benoeming aan, zij het niet zonder zich gesteld te weten voor een zware en omvangrijke taak. De heer Engel is geweest de rechte man op de rechte plaats en diens voetsporen te drukken i;- niet zoo eenvoudig. Spr. is 20 jaren lid van den raad cn heeft steeds' het oog gericht gehad op het algemeen belang Partijbelang bestaat hier. aldus spr., niet. Het algemeen belang zal dus voor kunnen gaan ook bij het persoonlijk of partijbelang. Spr. wil dan ook niet weigeren en het althans voor een jaar aanvaarden. Voorzitter wunscht den heer Kistemaker geluk m«'t zijne iK-noeming. U aanvaardt, aldus Voorzitter, uw functie in een tijd van groote moeilijkheden voor de gemeente. De inkomsten zijn schrikbarend teruggcloopen, terwijl do uitgaven sterk zijn ver- in«*er«!erd en nog geregeld vermeerden. Groot zijn dus «le moeilijkheden, maar we kennen U als een man die daar niet tegenop ziet. Ik wensch U do kracht toe, uw functie goed tc kunnen vervullen en als het kan daarbij ook naar uw eigen bevrediging. Dc heer Kistemaker dankt den Burgemeester voor zijn vriendelijke woorden. De heer Burger, nu het woord verkrijgend, meent dat nu <lo vraag rijst, hoe de houding zou wezen, als de S.D.A.P. eens vijf zetels bezette. We hebben de algemeene belangen ook steeds voorgestaan en ook bij ons staat het partijbelang niet op het eerste plan. Waar de heer Schenk sprak over capaciteiten wil de heer Burger even opmerken,*dat hij niet heeft ge zinspeeld op zich zelf. De heer Kistemaker zal wel niet zijn vastgeroest aan oude denkbeelden. Dc heer Vries merkt op, dat zoover hij het kan na gaan, er is te spreken van 3 vrijzinnig democraten en 2 vrijheidsbonders. De heer Schenk: We zijn hier met zijn allen niets. De heer Vries: Nu «lan. vandaag Vrijzinnig-Demo craat en morgen Vrijheidsbonder. Maar er is hier ge- ii fractie die vijf zetels telt en van partijdigheid is «ie heer Engel niet te beschuldigen. Hij heeft steeds de gemeenschap gediend. Voorzitter merkt op, dat er nog eenige Ingekomen stukken zijn en zou deze nu gaarne behandelen. Ingekomen stukken. Van Ged. Staten kwam een schrijven in, betreffen de verdaging van dc beslissing aangaande een reke ning courant overeenkomst van den Vleeschkeu- ringsdienst. Van dezelfden een schrijven betreffen de de waarneming van secretaris en ontvanger. Bei de schrijvens worden voor kennisgeving aange nomen. Van den heer N. Leijen, Moerbeek, kwam het ver zoek in, of nu de school te Haringbuizen i» opgehe ven, zijn kinderen met de passeerenüe schoolbus mogen mede rijden en of de gemeente de daaraan verbonden kosten wil dragen. B. en W. stellen den raad voor, den Burgemeester te machtigen, deze zaak af te handelen. Den voorzit ter machtigt de raad daarnevens, een overeenkomst aan te gaan inet de gemeente Oude Niedorp voor het bezoeken van de school in die gemeente door kinderen uit Barsingerhorn en omgekeerd. Üe heer H. Zwagerman te Haringhuizen vroeg voorts toewijzing van een wachtgeld, zulks in ver band niet do opheffing der school ie Haringbuizen, waaraan hij werkzaam was. Wordt ter afdoening in handen gesteld van B. en W. De rondvraag. De heer Burger vraagt, of het geen aanbeveling zou verdienen, reeds nu stappen te doen om, bij ver dere werkzaamheden der kanaalwcrken werkloozen uit de gemeente geplaatst te krijgen. De gemeente geeft een flinke subsidie, het aantal werkzoekenden wordt steelis grooter. Voorzitter antwoordt, dat dit punt dc volle aan dacht heeft van het college van B. en W. Er wordt alles gedaan wat maar moglijk is. De heer Blaauboer zou gaarne zien, dat, nu de zo mertijd weer is ingevoerd, de school te Kolhorn ook weer een half uur later aanving. Burgemeester antwoordt, dat hij daarover juist een en ander wilde zeggen. Hel ligt zeer zeker in de bedoeling om dit weer tc regelen als het vorige jaar. Te Kolhorn is pas een nieuw schoolhoofd gekomen en deze was met de gewoonte nog met bekend. Wij ziging van het leerplan, ook te Kolhorn, zal ge schieden. De heer Vries vraagt, of het juist is, dat het Bur gerlijk Armbestuur de menschen een gulden heeft gekort en zoo ja, waarom dat is gebeurd. Voorzitter antwoordt, in bet openbaar daarover niet te willen spreken, zonder dat het B.A. daarin heelt toegestemd. Zulke dingen, meent Voorzitter, spint men in het openbaar niet uit. Nadat de heer Vries nog heeft gewezen op lek kage in de school te Kolhorn en Voorzitter voorzie ning hierin heeft toegezegd, volgt, niets meer aan de orde zijnde, sluiting der openbare vergadering. ANNA P AULOWNA BREEZAND. Veefonds. Hei Onderlinge Veefomls vergaderde Zaterdag avond bij den heer Jb. Borst. Voorzitter, de heer Schilderman, herdacht in z'n openingsrede den overleden secr-penningmeester, den lieer F. List, die gedurende 28 jaar zijn krach- tcn in het belang «Ier vereeniging gaf en zelfs in z'n lauistc levensdagen nog de boekhouding punctueel bijhield. De heer J. Aij, die voorloopig de functie van den overledene waarnam, las de nog door hem gemaak te notulen en gaf een overzicht van den stand van zaken. Eind 1933 was er een tekort van f 398.60V*», «lat thans, hoewel er daarna nog f 393.81 voor ge storven vee is uitbetaald, door de ontvangen con tributie is omgezet in een batig saldo van f 93.10. Er zijn 3 koeien aan het fonds gekomen cn f 17.50 uit betaald voor een koe. lijdende aan t.b.c. De heer 1». «le Graaf roemde, namens dc commis sie, «lie de bescheiden controleerde, het nauwgezette beheer van wijlen den heer List. Na eenige bespreking werd besloten voor de eerstvolcemle drie maanden 1 premie te heffen; daarna zal het bestuur naar omstandigheden han delen. Den heer Aij werd verzocht voorloopig waarn. secr.-penn. te blijven. Rij de rondvraag dankte de heer Meuleveld den heer Aij voor z'n bereidwilligheid, dc functie van secr.-penn. te willen waarnemen en z'n toezegging om, evenals de heer List dat deed, bij een tekort in kas en als hei voor niet meer dan éen koe is, uit eigen middelen voor te willen schieten. De heer Aij dankte voor het in hem gestelde ver trouwen en deelde nog mede, de gelden van de vereeniging direct op de boerenleenbank te zullen het mezelf niet vergeven je op die manier verlaten te hebben." „Het gebeurde op mijn nadrukkelijk verlangen", herinnerde hij haar rustig. „Met kon nu eenmaal niet anders. Iloe is liet met Dennis?" 11ij schoof haar over de tafel een clgarettendoos toe. Om hem genoegen te doen nani ze er een en stak «lie aan. hoewel het haar heel moeilijk afging, daar haar handen sterk beefden. „Hij is weer bijna de oude", antwoordde ze. „Eii... ben jij vrij?" vroeg hij. Ze begreep «len toon niet geheel waarop hij die vraag deed, doch opnieuw was ze zich van iets kils in «Ie atmosfeer bewust. Ze schoof hem de cigaretten- dons toe, maar ze koek hem niet. aan. „Ik had eerder willen komen als liet mogelijk was geweest zei ze. „Mijn beste Marcia, ik geloof dat slechts een en gel uit den hemel hierheen gekomen was." „Oh. zeg dat niet, Eric", protesteerde ze. „Het... het doet pijn." „Dat ligt niet in mijn bedoeling. Ik heb nog nooit in niijn leven iemand opzettelijk gewond, en dat zal ook nimmer gebeuren." Haar zenuwachtigheid verdween nu geleidelijk, 't kille gevoel in haar binnenste liet zich evenwel niet verjagen. Het kwam haar voor alsof er een hreedo stroom tusschen hen lag, een stroom,, waar zp on mogelijk overheen kon komen. Hij spVak echter kalm door, alsof hij er niets van bemerkte. „Het was erg aardig van je hierheen te willen komen. Juist iets voor jou. Van éën ding moet ik echter zeker wezen: loop je gcenerlei risico hier door?" „Nee, heelemaal niet", haastte zo zich hem te ver zekeren. „Dat. mag niet", vervolgde hij. „Als het heteekende dat..." Eensklaps hield hij op, om even later te ver volgen: „dan zou ik er nimmer in toegestemd heb ben. Dit wilde ik alleen maar zeggen." „Dat is het niet", verzekerde ze weer. „Ik besloot een weck alleen vaeantie te nemen, en niemand weet waar ik op het oogenhlik ben." „Niemand?" vroeg hij scherp. „Niemand?" „Niemand, Fric." herhaalde ze op kalmen toon. „Je weet dat ik vrijwel altijd mijn eigen gang ben gegaan. Bovendien is liet toch niets buitengewoons in «len tegen woordigon tijd oen rustkuur te nemen?" „Dus... blijf je een hoolo week?" vroeg hij. „Zal het te lang voor je wezen?" vroeg ze met een poeing tof glimlachen. Hij haalde even heel diep adem en zei toen met zetten. Moest er uitgekeerd worden cn had hij het geld thuis liggen, dan kon men het direct krijgen: beschikt hij op dat moment niet over zooveel con tanten, dan zal hij of de aanvrager het van de bank moeten halen en kan er dus een dag mee gemoeid zijn. Daar men het in het belang van de leden en het fonds acht dat de contributie geïnd wordt door iemand die goed op de hoogte is van het fonds- werk, werd de inning a 15 ct. per lid opgedragen aan den heer J. 't Hart. Hierna volgde sluiting. LANGEND IJK Den bollenkweekers is meegedeeld, vanwege de Nederlandsche Bloembollenkwcekerseentralp. dat deze week begonnen wordt met de uitbctalii)g der z.g. surplusbollen heneden het raam. Intusschen wordt er «ie aandacht op gevestigd, dat gebleken is, dat er vele kweekers zijn geweest, die wel sur plusbollen beneden het raam aan de veiling hebben aangevoerd, doch die niet volledig aan alle voor schriften hebben voldaan. Hef gevolg hiervan is he laas. dat zij. die in dit geval verkeeren. niet zonder meer aanspraak op uitkeering kunnen doen gelden. Diefstallen. Door de politie zijn Zaterdagavond in de nabij heid van de woningen der twee ingerekende inbre kers een drietal zakken met goederen opgedregd uit de ringsloot. Deze goederen zijn aanwijzingen voor liet op het spoor komen van diefstallen, die hier de laatste jaren zijn gepleegd, doch waarvan de daders maar onbekend bleven. Men begrijpt, dat de bevol king ten zeerste verheugd is. dat de politie nu den draad voor een nauwkeuriger onderzoek in handen krijgt BROEK OP LANGENDIJK. Het G-jarig zoontje van den heer T. P. geraakte al spelenderwijs achter «le woning zijner ouders in een onbewaakt oogenhlik te water. I)e arbeider D. de J„ het ongeval toevallig ziende, wist door ijlings toe te schieten, het knaapje van een wissen dood te redden. een zekere, krachtsinspanning: „Zoolang het vol maakt veilig voor je is, vind ik het heerlijk. Maar... er mag geenerlei mogelijkheid bestaan ontdekt te worden. Ik weet daarom eigenlijk niet of ik het wel kan toestaan." Hij kuchte en bedekte zijn gezicht niet «Ie hand Intuitief voelde ze dat hij iets \oor haar verborgen wilde houden, zijn best deed het groote verlangen in zijn ziel te onderdrukken. Ze werd er zoo door geroerd dat er een waas voor haar oogen kwam. Zo hoog zich tot hem over en legde haar hand op zijn arm. „Je maakt dat ik me zoo onwaardig vgp)", bracht ze uit. „Zoo verachtelijk, Eric, ik had eenvoudig niet weg kunnen blijven. Begrijp je liet dan niet?" 1-lij nam haar hand weer in de zijne, zonder haar evenwel aan te zien. „Dat is precies iets voor jou", zei hij. „Maar... al les is nu anders. Je hebt toch zeker gehoord dat ik het verdere gedeelte van mijn leven een wrak zal zijn? Ik heb je niets maar aan te bieden." „Eric, dat mag jc niet zeggen," klonk het hart stochtelijke antwoord. „Begrijp jc dan niet dat ik bij je kwam omdat je me noodig had? Is dat nu niet meer het. geval?" Hij liet een dof gekreun hooren. „God weet dat het nog zoo is, maar... jij. Ik denk alleen aan jou." „Laten we dan nu eens met jou rekening houden. Het is mijn beurt om iets aan te bieden en jij moet het aannemen. Luister eens goed naar me, Eric. Al les kan veranderd wezen, zooals jc zegt, maar... on ze vriendschap is nog dezelfde. Die kan nooit verlo ren gaan zooals andere dingen. Ik weiger te geloo- ven dat zooiets mogelijk is. Ik zou liever alles ver raden en openlijk bij je komen dan te moeten den ken dat onze vriendschap veranderd was." „Marcia". Hij keek haar vol verbazing aan. Ze sloeg haar oogen niet neer, niaar bleef hem recht aankijken. „Ik meen wat ik zeg." zei ze. „In sommige opzich ten zou het een opluchting een weldaad zijn de waarheid te kunnen opbiechten. Maar daarom zeg ik het niet. Ik zeg het omdat ik onze vriend schap op hoogen prijs stel, en de eenige reden waar om ik die zou opgeven is als je me verweet dat ik je ongeluk had aangebracht." Bij do laatste woorden biggelden de tranen van schaamte cn berouw langs haar wangen en ze ver borg haar gezicht in de handen. Nog slechts enkele minuten terug had ze onbeschrijflijk tegen de ont moeting opgezien, had er werkelijk naar verlangd die te kunnen vermijden. Ea nu... nu ze liem daar W 'ARMEN HU J ZE N. Vergadering Neutrale Bond. Vergadering in „Ons Huis". Voorzitter wijst op de verscherping van de crisis en dc noodsprongen die de Regeering maakt. Dc saneering van «le varkens, de saneering van de bloembollen, de beperking van den veestapel, dit alles zijn maatregelen die. de welvaart niet ten goede komen. Do onderdrukking van de vrije meening wordt al meer en meer aan banden gelegd. De arbeidersklasse krijgt al minder koopkracht en de omzetbelasting maakt het leven voor de arme tuinders duurder. Rente en pacht slokken alles op en steun wordt gegeven aan «le rijkste inplaafs van aan «le armste boeren en tuinders. Verder konit in bespreking «Ie fusie met den Ned. Tuindershond. Het bestuur der afd. Wnrmenhuizon zal deze zaak zoo goed mogelijk regelen en uitvoe ren. Vervolgens werden de veilingsbelangen bespro ken. De leden van den N.B. en v.n.1. «lie uit Schoorl- dam, zullen hun voorstellen, die ten bate en in het belang van de kleine tuinders zijn. met hand en tand verdedigen. Het Centraal Bestuur staat afwij zend tegenover deze voorstellen. Nog wijst Voorzitter er de leden on, om bij de a.s. telling, zoo ruim mogelijk het bedrijf op te geven. Dit niet om de Regeering terwille te zijn. niaar om te voorkomen «lat men straks uitgesloten zal worden om als tuinder of boer te blijven bestaan. Bij niet nakomen van de bppalingen die de Regeering neemt, wordt men gewoon uitgesloten. Men is dan voorgoed als vogelvrij verklaard. Dat deze telling geldt a's maatregel om de arme tuinders en boeren hulp fe verschaffen en doeltref fend zal zijn. daarvan gelooft Voorzitter geen zier. Groote sommen worden weggegooid aan admihistra- tiekosten. Rij de rondvraag werd voorgesteld en besloten om een rultureelen avond te houden. Dr. Snethlnge uit Oiien zal optreden als spreker met als onderwerp: De democratie in het licht van hpf huidige wereldgebeuren." Hierna sluiting. SINT M A A I?T F N Vrijdag vergaderde de afdeeiing van den Bond voor Staatspensionneering alhier in café ..Rust en Lust Te 9 uur n.t. opende voorzitter deze vergade- ring met een welkom aan leden en pers en inzonder-1 heid aan den heer L. dc Pee. welke heer, thans wo- nende te Alkmdar, deze voor hem als bestuurslid dezer afdeeiing laatste vergadering is komen be zoeken. Voorts de gewone klacht over de geringe be-1 langstelling der leden. Voorts bracht voorzitter dank aan de propagandaclub voor het vele en goede in her afgeloopen seizoen voor de afdeeiing verricht. Hierna lezing en goedkeuring der notulen. Van de afd. Bergen was een schrijven ingekomen behelzende een opwekking om door huisbezoek meer leden te winnen en dat zich hiervoor beschikbaar stelde een oud-verpleegster tegen een kleine vergoe ding van fO.23 per nieuw lid Het bestuur kroeg machtiging oip naar goedvinden te handelen. Van het Hoofdbestuur was een mededeeling ingeko men dat «loor deze beperkte toekenning van subsidies zal worden toegepast en dat voor feestavonden enz. geen beroep op «Ie kas behoeft tc worden gedaan. Voorts een brief van het bestuurslid L. de Pee, die wegens vertrek naar Alkmaar als lid der afdeeiing moet bedanken. Voorzitter brengt den heer L. de Pee namens de afdeeiing zijn dank voor het vele dat hij gedurende de 21 jaar als bestuurslid voor deze afd. heeft gedaan en wenscht den heer De Pee alle goeds in zijn nieuwe woonplaats. De rekening, nagezien door den heer S. Schut, geeft aan een ontvangst van i 210.87, uitgaaf f 209.38, saldo f 1.29, met vorig bezit zijnde f04.34, totaal f 05.83. Door den heer Glas wordt verslag uitgebracht over de gehouden federatievergadering en door den heer P. Appel over de gehouden algemeene vergadering, waarvoor beide heeren dank verkregen. Bij de behandeling van den beschrijvingsbrief werd na beëindiging hiervan Wij mandaat aan den afgevaardigde verleend. Als afgevaardigde werd gekozen «le heer D. Ap pel. Naar aanleiding van het feit. dat dit jaar «le Hoofdvergadering te Alkmaar zal worden gehouden, werd besloten een bus af te huren en het bestuur met hun vrouwen in dc gelegenheid to stellen om Maandag 20 Mei a.s. te Alkmaar de ontvangst der verre afgevaardigden en hei daaraan verbonden or kest en concert hij tc wonen. Als afgevaardigde naar de feileratievergadering wordt gekozen de heer J. Glas cn als plaatsvervanger de heer D. Kos. Als bestuursleden worden herkozen rio heeren T. Glas en P. Kos en voor «le vac. JL. de Pee, dc heer A. Groet Sz„ welke dit allen aanvaarden Hierna, het is inmiddels 12 uur nabij, sluit voor zitter met een gepast woord deze vergadering. \ol moed en tevredenheid zag neerliggen, werd ze tot in het diepst van haar ziel geroerd. Het eenige waaraan ze thans dacht was dat hij Kaar het mooi ste en beste geschonken had wat er k*ön bestaan, en nog bezwaren maakte omdat zo iets terug wilde doen. „Marcia, lieveling, huil toch niet", smeekte hij. „Jij kunt een man niets anders dan geluk en zegen brengen. Dat moet je toch zelf ook wel weten. Wat er nog van 111e over is gebleven behoort jou toe. Ik kan je eigenlijk zoo bilter weinig geven. Alles wat ik bezat was van jou... al jaren geloden. Maar ik kan en mag geen opoffering van je aannemen. Begrijp je het dan niet Hij trok haar zachtjes naar zich toe. En ze zocht troost en steun bij hem... ze be schouwde hem als een dierbaren, betrouwbaren vriend, maar niet als een minnaar. Ze viel op haar knieën voor zijn stoel neer, haar gezicht aan zijn schouder verborgen, terwijl hij haar haren streelde. „Je bent doodmoe," zei hij zacht. „Ik zag liet al dadelijk toon je binnenkwam. Huil niet, lieveling. Het helpt toch niet, want we kunnen dc dingen int eenmaal niet veranderen. Misschien is liet wel goed zoo, terwille van jou. Niet? Ik hen er nog niet zoo zeker van, kindje. Op één ding blijf ik evenwel staan: 'als we elkander ontmoeten dan dient het. in liet geheim te gebeuren. Ik wil geen opoffering van je aannemen, waar ik niets terug kan geven. Marcia, niets en niemand ter wereld zal me hiervan kunnen afbrengen. Ik geloof dat ik nic liever eerst een ko gel door het hoofd joeg." „Dat zou niets helpen," mompelde ze droomerig. „Maar toch kon het hinderlijk wezen", zei hij nu t iets van zijn oude sarcasme. „Je ziet dus dat jc ner gens om hoeft te huilen, beste kind. F.n je cigaret is bezig een gat in Dan s karpet tc branden, wat minder prettig voor hem is." Ze raapte die haastig op en glimlachte door haar tranen heen. „Ik schaam me er over zoo kinderach tig te zijn," zei ze. „Je bent niet kinderachtig: en dat zou Je ook nooit kunnen wezen", antwoordde hij. „Je bent de meest onzelfzuchtige vrouw, die ik ooit gekend heb. Maar je moet inzien, lieveling, dat jo voor zoover het mij betreft volmaakt vrij bent Ik heb je. al lang geleden gezegd dat er gecnerlei verplichtingen tusschen ons bestaan, en nu geldt die bewering meer dan ooit. Zoolang dit ten volle tot jc doordringt, cn zoolang je geenerlei risico loopt door mij zoo nu en dan te ko men bezoeken... dan zal ik gelukkig en tevreden zijn." eindigde hij. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 9