W.O.L.polder. Predikbeurten. ..Algemeen Belang." De strijd m Arabië. Noodweer boven Portugal. Vergadering van stemgerechtigde ingelanden op Woensdag 23 Mei 1931, des avonds half 9. in het lo kaal van den heer G. Ligthart te Zijdewind. Voorzitter de heer J. Wit Sr., dijkgraaf; secretaris penningmeester de heer F. C. Jong. Naast liet voltallige bestuur zijn slechts 8 stem gerechtigden aanwezig. Na opening volgt lezing der notulen, die ouder dankzegging worden goedgekeurd. Mededeelingen. Dc Voorzitter deelt mede, dat de waterstand in dc Moerbeek tijdelijk is verhoogd. De kosten voor een ondergrondschen electrischen kabel naar het gemaal zouden f 1300 bedragen, wat het Bestuur te hoog oordeelde. Met het oog op den nieuwen weg zal er echter iets moeten gebeuren. Ge ïnformeerd is of die kosten door de provincie gedra gen dienen te worden, maar de Vereen, van Noord- hollandsche waterschappen betwijfelt of de waarde van dien electrischen geleiding zoo groot is, dat ze door de provincie za! worden overgenomen. Aan den Prov. Waterstaat is gevraagd welk ge deelte van de kosten door de provincie gedragen zal worden, maar op die vraag is nog geen ant woord ontvangen. Over de lasten wordt medegedeeld, dat de lasten over 1932 geheel zijn betaald. Over 1933 moest wor den betaald f 11000, van welk bedrag slechts achter stallig is f 408.42. De rekening 1933. De heer Zuurbier bracht een gunstig rapport uit Van den Westcrkamperpoldcr waren de ontvangsten f 4717.99, de uitgaven f 3274.43, batig saldo f 1443.56; van den Oosterkamperpolder ontvangsten f 2905.38, uitgaven f 2343.87, batig saldo f 561.51; van den Leijenpolder ontvangsten f 5224.98, uitgaven f 4321.01, batig saldo f 903.97. Met genoegen constateerde de commissie dat de batige saldi nog grooter waren geworden, wat toegeschreven wordt aan minder stroomgehruik, mede ontstaan doordat de slooten met behulp van wcrkloozen op goede diepte waren gebracht. Aan den penningmeester wordt hulde gebracht voor zijn accuraat beheer. Dc rekening wordt goedgekeurd. Tot leden van de commissie heiast met het na zien van de rekening 1934, worden aangewezen de heeren W. Slijkerman, K. Wit Dz., en Bierman. Begrooting 1934. De door het Bestuur ontworpen hegrooting wordt postgewijze door den Secretaris gelezen. Ze sluit in totaal op f 7971, met een post onvoorzien van f 638. De algemeene lasten zouden dan moeten bedragen f 11. Voor de Westerkampen zullen dc lasten in to taal bedragen f 11. (vorig jaar f 13). voor Ooster kampen f 14, (vorig jaar f 16), voor de Leijen f 17, (vorig jaar f 18). Zonder discussie wordt de begrooting onveran derd vastgesteld. Aan liet Bestuur wordt machtiging verleend tot uitvoering in eigen beheer van de geraamde werken. Het ambtenarenreglement wordt, ingevolge aan schrijving van Ged. Staten gewijzigd en opnieuw vastgesteld. Bij de rondvraag bepleit de heer Droog verhooginR van don waterstand om den nieuwen weg heen, om het dorp. De Voorzitter zegt ^onderzoek toe. De heer Nagelhout wijst er op dat het wellicht de laatste vergadering zal zijn. die de Voorzitter en de I.iérhaiT'nTs hrsfnurslrwfén zullen bijwonen. Spr. brengt deze heeren dank voor hetgeen zij in het belang van den polder hebhen gedaan en spreekt den wensch uit dat zij er zich nog eens van zullen kunnen overtuigen dat de economische toestand ook in onzen polder verbeterd zal zijn. Dc Voorzitter dankt den heer Nagelhout voor deze woorden. Dc heer Zuurbier wil trachten een bijdrage uit de 60 millioen te krijgen, ten behoeve van de verbin ding van den RijderwegMoerbeckerweg, de z.g. zwarte weg. Dc Voorzitter zegt overweging toe. De heer Ligthart dankt den heer Nagelhout voor do waardcerende woorden. Een belangrijke staat van dienst Dc Secretaris, die vervolgens het woord verkrijgt, zegt ongeveer het volgende: Deze bijeenkomst van stemgerechtigde ingelan den van ons waterschap zal naar alle waarschijn lijkheid de laatste zijn waar wij in ons midden als Voorzitter en bestuurslid tegenwoordig zien de heeren J. Wit Senior en Jan Ligthart. omreden eer- lang liet nieuwe algemeen reglement van bestuur voor de waterschappen in Noord-Holland ook voor ons waterschap van kracht zal worden, met gevolg dat heide functionarissen wegens bereiken van de maximum leeftijdsgrens hunne functie zullen moe ten prijs geven aan jongere krachten. Omreden ons waterschap gewoonlijk éénmaal 's jaars met de ingelanden vergadert en deze verga dering vrij zeker aldus dc laatste zal zijn waarhij de heeren J. Wit Sr. en Jan Ligthart aan onze be stuurstafel een plaats innemen, heb ik het mij als Secretaris-Penningmeester van Uw polder als een plicht gerekend nu reeds eenige waardeerende woorden tot de eerlang scheidende functionarissen te moeten richten. Ik wil dan aanvangen met den oudsten of wel den nestor van ons college, den heer Ligthart, die ge boren werd te Warmenhuizen 10 September 18G2 en hoewel men hem dit geenszins aanziet, bijna den 72- jarigen leeftijd heeft bereikt. In 1SS6 vestigde de heer Ligthart zich als veehou der te [t Veld ter plaatse waar hij nog heden woon achtig is en zag zich in 1890 als opvolger van wijlen Jan Hendrikszoon Wit reeds gekozen tot bestuurs lid van de Leijerpolder .welke functie hij gedurende 29 jaren vervulde, tot in 1919 zijn benoeming tot Voorzitter van den Leijerpolder volgde, inplaats van wijlen Abram Over, welke functie wederom door hom werd waargenomen tot 1927 toen de Leijerpol der zich oploste in de nieuwe combinatie, zijnde ons tegenwoordig waterschap, waarvoor de heer Ligt hart. bij de oprichting ook wederom tot bestuurslid werd gekozen. De heer Ligthart heeft dus onafgebroken een reeks van 44 jaren een functie in ons tegenwoordig waterschap waargenomen. Hij heeft in die iaren meegemaakt fallooze malen riet-, kroos en dijkenschouw, begunstigd of door prachtig weer of geteisterd door hagelslag en regen. Hij weet nog vele oude herinneringen op te dis- schen uit den tijd dat in den Leijerpolder op ge moedelijke wijze werd vergaderd en de polderbe- langcn in geestige en vroolijke stemming in diverse toonaarden werden beklonken en bedronken. Ik heb met den heer Ligthart in den Loiierpnider mogen samenwerken sedert Mei 1919 toen ik aldaar als opvolger van den heer Rempt werd benoemd als Secretaris-Penningmeester. Rij mijn intrede als zondanig viel het mii op dat sedert de laatste jamn blijkbaar in dat waterschap de zuinigheid dc wijsheid had bedrogen, althens molen, kaden en slooten waren toen in tamelijk deeo'aten toestand. Van 1919 tot 1924 speciaal, is aan dit alles tüdens het voorzitterschap van den b«or T igtbarf veel ten koste geleerd, met gevolg dat de lecfon in f*;»>n tijd van hoogconjunctuur stegen tot f 25 per H.jU, wat uiteindelijk dc gelukkige gedachte meer en meer heeft doen rijpen tot combinatie van de drie pol ders, waartoe tengevolge van de liooeo tasten in de helft van 1923 ten tweede male het initiatief uitging van den Leijerpolder. o Wat onzen Voorzitter den heer Jan Wit, aan gaat, met dezen heb ik reeds vanaf 1914 in ons wa terschap mogen samenwerken 'oen ik werd geko zen*' als Secretaris-Penningmeester van den Wes- terkampcrpolder inplaats van wijlen den Welcd. heer Schuracht. De heer Wit werd gekozen tot molenmeester van den Westcrkamperpolder in 1905 inplaats van nu wijlen den heer P. Borst, terwijl in 1996 zijne be noeming volgde tot Voorzitter van dien polder als opvolger van nu wijlen I). Kuilboer. Vervolgens fungeerde dc heer Wit tijdens de jaren dat de oom- binatieplannen aanhangig waren der drie polders tot Voorzitter van de Commissie van voorbereiding en sedert de oprichting van den W.O.L. polder we derom als Voorzitter van het tegenwoordig water schap, zoodat onzen tegenwoordigen Dijkgraaf een reeks van 29 jaren zijn krachten heeft besteed ten gunste onzer polderbelangen en zich speciaal veel tijd en opoffering heeft getroost tijdens de oplossing van het comhinatieprobleem waarbij de vergaderin gen nu niet altijd tot de aangenaamsten behoorden, en on?e voorzitter soms kort en bondig een einde maakte aan onvruchtbare en niet ter zake zijnde besprekingen. De Voorzitter die tijdens de vergade ringen steeds deze goede eigenschappen demon streerde. op tijd beginnen, zaken achtereenvolgens afhandelen, zonder daartusschon besprekingen over koetjes en kalfjes, terwijl hij nadien ook steeds nog tijd over had om enkele uren in kaartspel of an derszins door te brengen. De heer Wit werd geboren te Harenkarspel 28 Maart 1864 als grensbewoner dier gemeente en beeft nu tal van iaren juist naast zijn geboorteplaats aan de overzijde van de gemeentegrens onder Oude Nie- dorp veel functies in het openhaar leven waargeno men. Wanneer wij thans overwegen wat in de 44 iaren welke Ligthart en de 29 iaren die Wit in ons waterschapsbestuur meemaakten is veranderd, dan is dat niet van geringe bcteekenis en in dit verband moge zeker als het belangrijkste werk hunner zit tingsperiode worden vastgelegd de doorvoering van het comhinnticplan en de stichting van een mouw elcctrisch gemaal, waardoor een verbetering der ont watering is tot stand gebracht van de allergrootste waarde in verhouding met de vroegere soms betreu renswaardige toestanden. Het is van algemeene bekendheid dat deze com binatie niet is gegaan zooals men dat pleegt te noe men van een leien dakje, waarvoor, dit moet ge- DONDERDAG 24 MEI. V. C. J. B. Anna Paulowna, nam. 8 uur. Bijeenkomst. ZONDAG 27 MEI. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen. geen dienst wegens kerkerhoonmaak. Barsingerhorn, nam. 2 uur, Ds. Enklaar. Extra collecte. Hippolvtushoef, voorm. 10% uur, Ds. Van Beek. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Nieuwe Niedorp, nam. 7uur. Ds Van Dijk. Oudkarspel, voorm. 10% uur. Ds. Van Dijk. Noordscharwoude. voorm. 10% uur. Ds. Van Baaien. Schoorl, voorm. 10% uur, Ds. Boeke. Groet, voorm. 9 uur. Jeugddienst. Valkkoog, voorm. 10% uur, Ds. Tinholt. Dirkshorn, geen somenokmst. Warmenhuizen, voorm. 10% uur. Ds. de Leeuw. Dirkshorn. geen samenkomst. Huisduinen, voorm. 10% unr. Ds. M. van" WMiVIi. Julianadorp, nam. 8 uur. Ds. M. van Wichcn. Aartswoud. nam. 8 uur, Ds. Reddingius. Hoogwoud, nam. 8 uur, Ds. Hamilton. Anna Paulowna, voorm. 10 uur. Ds. Vorstman. Heerhugowaard, nam. 2 uur, Ds Bloemhoff. Bnrgcrbrug, geen dienst. Callantsoog, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, voorin. 10 uur, Ds. Witkop. Petten, voorm. 10% uur, Ds. Enklaar. Schagerbrug. zie Oudesluis. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Rarsingerhorn. voorm. 10 uur, Ds. R. ven der Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10% uur. Ds. Hnars. Hippolvtushoef, nam. 3 uur. Ds. Meihuizen. EVANGELISATIE. Schagen. voorm. 10.30 uur, dc heer De Graaf, van Amsterdam. Nam. 5.30 uur de heer de Graaf. Breezand. voorm. 10 uur. dc heer Boon. Nam. 3% uur, de heer Boon. Hippolvtushoef, voorm. 10 uur. de heer O. Deen. THE STAR OF HOPE MTSSION. Julianadorp. voorm. 10 uur, dc heer Schut, van Winschoten. Nam. 7 unr. de heer Schut. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Winkel (t.o. 't Raadhuis), nam. 7 uur. Ds. Ruiis. Woensdagmiddag 3.30 uur, Kindersamenkomst. AUTOBOTSING BIJ SOMEREN. Twee errstin gewonden. De botsing was zoo hev'e. dp» de carosserie van de auto werd afgerukt. Woensdagmiddag is de heer V. uit Asten niet zijn auto, waarin het echtpaar Langeweg uit Asten met een kind zaten, onder de gemeente Someren tus- schen een ter rechterzijde van den weg staande auto een een tegemoetkomende kar geraakt. De aanrij ding was zoo hevig, dat de carosserie van den auto werd afgerukt en de passagiers over den weg wer den geslingerd. De heer L. 'iep een schouderfractuur en verschei dene verwondingen op. Ook zijn echtgenoote werd ernstig gewond. Het kind en de bestuurder kwamen er ongedeerd af. De toestand van den heer L. is zeer ernstig. HELPERS VAN DILLINGER VEROORDEELD. Uitspraak der federale jury. Naar uit St. Paul (Minnesota) wordt gemeld, beeft de federale jury dc vriendin van Dillineer, Evelyn Frecbette, en den medicus Cleyton Mav veroordeeld in verband met bet feit, dat dezen Dil- linger behulpzaam zouden zijn geweest en hem hebhen gehuisvest. May, die een schotwonde van Dillinger behan delde. is veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf en 10000 dollar boete: F.velvn zal de volgende twee jaar in een verbeterhuis moeten doorbrengen en eveneens 1000 dollar boete moeten betalen. GEVAARLIJKE TOïLETPOEDERS. Volksraad-lid verzoekt den regeering in te grijpen. Anefa meldt uit Ratavia: Het lid van den Volksraad. T.oa Sek Hie beeft een schriftelijke vraag ingediend om den invoer van loodwit-boudende toilet-pned'-rs tf> verbieden. Door deze toiletnoeders wordt bij horv'Tden zuigelingen een vroegtijdigen dood veroorzaakt. zegd. speciaal van de zijde der Westerknmper ge gronde redenen aanwezig geacht mochten worden. Doch waar tenslotte na botsingen der diverse mee- ningen een plan van grooic bcteekenis voor de cul- tivecring onzer landerijen is tot stand gekomen, als mede een pian wat vele perspectieven biedt voor kleinbedrijf en naar mijne meening dc ecnigst mo gelijke toekomst, wil ik vanaf deze plaats een harte lijk dankwoord richten tot onze oude veteranen, waarmee ik zoo taliooze vergaderingen heb mogen meemaken en ik hoop en vertrouw de tolk van alle aanwezigen tc zijn, wanneer ik hun ook namens U allen bedank voor hetgeen ieder op zijn terrein in belang van ons waterschap heeft tot stand gebracht. De mogelijkheid lijkt mij zeer waarschijnlijk dat tijdens hun beider laatste zittingsperiode een nieuw toekomstplan zijn voltooiing zal hereiken. 11.1. dc tot standkoming van de tocvoersloot naar Rnaxmaats- boezem en dc monumentale brug aan De Weel. Het is nu twee jaren geleden dat dit plan een on derwerp van bespreking uitmaakte in onze ingelan denvergadering. waarbij wederom vele onoordeelkun dige sprekers, zich ontpopten als tegenstanders van alles wat naar wijziging en verbetering voert, doch dank zij de toen verkregen eenstemmigheid van ons bestuur is het plan hoegenaamd kuiten bezwaar on zer schatkist tot stand gekomen. Mc dunkt, waar ons hier is aangeboden door dc provincie een cadeau ter waarde van enkele dui- zende guldens, wat in de toekomst naar ik hoop van zeer grootc heleekenis kan zijn voor onze ingelan den en de waarde onzer landerijen mogen wij daar voor ook t.z.t. onze erkentelijkheid en waardeering wel betuigen. Een en ander is mij dan ook aanleiding geweest om op deze vergadering voor ons bestuur, machtiging te vragen om t.z.t. uit de poldcrfinanciën een be scheiden bedrag te mogen benutten voor een aan den aard van het werk passende opening van toc voersloot en brug aan Dc Weel en zou ik U gelijk tijdig willen voorstellen dc zittend blijvende be stuursleden te machtigen om als erkentelijkheid hij die gelegenheid ook onze scheidende bost uursleden die respectievelijk 21» en 4i jaren l'we belangen be hartigden alsdan ook een blijvend bewijs van waar deering te mogen aanbieden. Door een hartelijk applaus stemmen do aanwezi gen met deze woorden en het daarin vervatte voor stel in. De Voorzitter dankt voor deze woorden en dc in stemming ermee en roemt de prettige samenwerking, die bestond. Hierna volgt sluiting. DE RECHTEN OP DEN SPAANSCHEN TROON. DOODELIJK ONGELUK TE WAALSDORP. Dienstplichtige bi] schietoefeningen gedood. In het militaire kamp Waalsdorp, bij Den Haag is gister tijdens oefeningen in 't schieten met zware mitrailleurs, dc 20-jarige dienstplichtige Ilcvnen, uit Den Haag. met het hoofd voor den loop van den mitrailleur gekomen. Het gevolg was, dat hij door een kogel werd getroffen. Terstond wer dde oefening stop gezet. De getroffene is naar het Militaire Hos pitaal overgebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. Het parket en de officieicn hebben een onderzoek ingesteld om de oorzaak van dit nood lottige ongeluk te kunen vaststellen. ARCHIEF DER FRANSCHE MIJNEN GESTOLEN. Daders niet gevat. Saarbrucken: In den afgeloopen nacht is het ar chief van den inlichtingendienst der Fransche do- maniale mijnen in het Saargehied gestolen. Men veronderstelt, flat de daders de Duitsche grens reeds hebben overschreden. Vereeniging „Algemeen Belang" alhier hield op Woensdagavond 23 dezer ten huize van den heer W. J. F. van Erp een algemeene ledenvergadering. De belangstelling was gering. Voorzitter de heer Mr. J. Buiskool. De waarnemend secretaris, de heer S. Stam, leest de notulen der voorjaarsvergadering 1833. Deze wor den goedgekeurd. Naar aanleiding der notulen, deelt voorzitter mee, dat zoo men weet, de wegen Korte en Lange Snevcrt in goeden staat zijn gebracht. De andere wegen ma ken nog een punt van onderzoek uit. Over gedane klachten t.o. van het bestelhuis kan worden gemeld, dat verdere klachten niet in kwa men. Wat betreft een Tehuis voor Ouden van Dagen wordt medegedeeld, dat er vele en groote moeilijk heden zijn te overwinnen. De besprekingen zijn zoo ver gevorderd, dat binnenkort een onderhoud met B. en W. is tegemoet tc zien Ingekomen stukken. Ingekomen is een schrijven van den heer G. de Boer, fa. Ilartland, betreffende het venten van paling op feestdagen. Het gemeentebestuur heeft maatregelen te dien opzichte bereids genomen. Mededeelingen. HET 1600-JARIG BESTAAN VAN SCHAGEN. Voorzitter wil onder dit hoofd rangschikken het 1600-jarig bestaan der gemeente Schagen. Deze quaestie is wel het punt, dat de algemeene aandacht fier burgerij zal vragen en reeds vraagt. Ook 1934 brengt een jubileum en wel een, dat cenig in zijn soort is en veel omvangrijker dan welke ook. Hier geldt het een zeer merkwaardig jubilé met historisch karakter. Het is niet beperkt tot een be paalde vereeniging of een bepaald gebied, maar liet betreft onze gemeente, onze woonplaats. We zullen het eensgezind en blij moeten en kunnen vieren. Het gaat er om. op welke wijze zullen wc dit jubilé vieren? Met den heer Schmalz, voorzitter der Middenstands-, verceniging is reeds overleg gepleegd, liet beste leek, Barometerstand op Donderdagmorgen 8 u.: 771 m.M. Vooruitzichten: Kans op regen. Temperatuur: 11 gr. C. is 52 gr. F. Fa. Gebr. ROTGANS Schagen Moderne Ontwikkel- en Afdrukinrichting. Vraagt onze DIJO-film, 50 ct., 8 opnamen. Maandag was de wapenstilstand geëin digd. Naar Reuter uit Cairo meldt, is de wapenstilstand tusschen Saoedlë en Ycmen op 21 dezer geëindigd en naar verluidt is op 22 dezer een vredesverdrag ge- teekend. Maar Ibn Saood, die twijfelt aan de betrouw baarheid van den Iman van Yemen wat betreft het uitvoeren van de vredesvoorwaarden, heeft zijn zoon order gegeven de vijandelijkheden vandaag te her vatten, tenzij de Iman met de nakoming van zijn verplichtingen is begonnen. Een delegatie uit Yemen en Mohammedaanscho bemiddelaars hebben den Iman gesmeekt zijn verplichtingen op prompte wijze na te komen. om de voorzitters der grootste plaatselijke vereenicin- gen bijeen te brengen, alsmede een persoon, in«»or doorkneed in de historie. Voorzitter vraagt, of dc vergadering het gcwenscht acht om een feest te orgnnisccren of niet. Zoo ja, kan dan de vergadering zich er mee vereenigen, dat wor de gehandeld naar de voorstellen hierboven genoemd. Waar de voorbereiding voor deze vergadering zeer kort is geweest, wil voorzitter opmerken, dat met do Middenstandsverceniging en de Hanze overleg zal worden gepleegd. De heer Schmalz kan mcdedeoling doen, dat ook in dc Schnger Middenstandsverceniging deze belangrijke zaak in het bestuur is besproken en ook in dat collego was men er unaniem over eens, flat dit jubileum niet ongemerkt voorbij mag gaan, integendeel. I)e vergadering gaat er in geheel mee accoord, dat door het bestuur van Algemeen Belang verdere stap pen zullen worden gedaan. Men hoopt dan in Septem ber een glorieus herdenkingsfeest to kunnen houden. Dc diverse besturen zullen ten spoedigste dc voorbe reidende stappen kunnen doen. Gedaan wordt het voorstel om dc vergoeding aan den houder van het bestelhuis terug te brengen van f75.— tot f65.— per jaar, ingaande 1 Januari 1935. Aldus wordt besloten. Aan de West-Fricschc Kanaalvcreeniging wordt be taald f 1.per jaar. Algemeen is de mcening, dat deze bijdrage kan vervallen. Van deze vereeniging hoort of ziet men nooit iets. Financieel verslag. Door de heeren C. Blaaubocr en. W. D. Nies'adt worden dan rekeningen en bescheiden nagezien. Dezo worden in volkomen orde bevonden. Dc penning meester wordt gedechargeerd onder applaus der ver gadering. Uit het rapport blijkt, dat de ontvangsten bedroegen f 681.21, de uitgaven f502.58, batig saldo al dus i 178.63. Best uurs verkiezin g. Volgt verkiezing van drie bestuursleden, wegens pe riodieke aftreding van dc heeren W. J, F. van Erp, .1. Keesman en W. F. Gorter. De stemming geeft het volgende resultaat: Herko zen de heeren Van Erp en J. Keesman. De heer C. Blaauboer, de derde gekozene, nam zijn benoeming aan. De rondvraag. De lieer K. Kerkmecr vraagt of het geen overwe- ging zou verdienen nu reeds een bedrag vast te stellen voor de herdenk!nafeesten in verband met liet 1600- jarig bestaan van Schagen. Voorzitter meent dat dit zeker aanbeveling verdiend. Na ampele bespreking.cn wordt mot algemeene stem men besloten om daarvoor uit te trekken een bedrag van maximum f 100. Dc hoop en verwachting wordt uitgesproken dat allen zullen medewerken en lichamen en corporaties niet zullen aarzelen om een flinke financieele oij- drage te geven. Het moet een feest worden, Schagen waardig! AANGESTELD. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer M. Keesman, thans te Honselersdiik is door de Crisis-Zuivelccn- trale te Den Haag aangesteld als stal-inspecteur voor de provincie Zuid-Holland. BENOEMD. Kapelaan De Moei alhier is benoemd tot Pastoor to IJmuideu. TENNISWEDSTRIJDEN. Aan de wedstrijden om het kampioenschap voor Wcstfriesland, lavvn-tennis, welke zullen worden ge houden op 30 Juni en l Juli op de hanen te Enkhui zen, zullen diverse Schager speelsters en spelers deel nemen. Mededingen zullen voorts spelers uit Alkmaar, Hoorn, Enkhuizen en Medembük. Zoowel in de enkel als in de dubbelspelen zal Schagen vertegenwoordigd worden. Ex-Koning Alfonsc blijft gegadigde. Een Spaanschc monarchistische persoonlijkheid, die daartoe in het bijzonder bevoegd is, heeft to Pa rijs tegenover Havas formeel het bericht tegenge sproken, dat ex-koning Alfons zou afzien van zijn rechten op den Spoanschen troon. ERNSTIG AUTO-ONGELUK IN DUITSCHLAND. Drie S.A.-liedcn gedood. Gistermorgen is in Beringorsdorf tengevolge van oververmoeidheid van den chauffeur een vrachtauto met *40 S.A.-lieden, die van een uitstapje terugkeer den, tegen een boom gereden. Drie S.A.-liedcn wer den gedood, drie zwaar gewond. Duizenden menschen dakloos. Be schouwd als een straf van God. Reuter meldt uit Lissabon: Een hevige storm heeft Portugal geteisterd: in het district Covilha zijn duizenden personen dakloos go- worden «laar hun woningen door de overstroomingcn zijn weggeslagen. In de stad Coimbra zijn door geweldige regens grootc overstroomingen veroorzaakt. De benedenver diepingen der huizen staan onder water en dc bewo ners zijn naar de hooger gelegen verdiepingen en daken gevlucht. De plattelandsbevolking beschouwt dezo ramp als een straf Gods in verband met het vernielen van kerken en er worden thans pelgrimstochten georga niseerd om dc toorn Gods te bezweren en verdcro rampen te voorkomen.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2