SPORT Een 3=2 nederlaag te Milaan Schager Beker- tournooi. Nederland gaat niet naar Rome. Moofdfiiftr, Itiesfujfi HUftthacctt's Poedecs Kampioenschap B van Noord-Holland. Sportberichten uit Den Helder EEN EERVOLLE NEDERLAAG, WAARBIJ DE ZWITSERSCHE ZEGE TOT HET EINDE TOE IN GEVAAR BLEEF VERKEEREN. (Van een specialen VJD.-verslaggevcr). MILAAN, Zondagavond. Duizenden Hollanders zijn naar Milaan gekomen om bij den landenwedstrijd NederlandZwitserland aanwezig te zijn. Met extra-treinen kwamen zé naar hier, in auto's en overal herkende men onze land- genootcn aan het Rood-Wit-blauw, aan Oranje en aan hun enthousiasme. Hoeveel Nederlanders naar Milaan zijn gekomen, is niet bekend, maar zeker zijn het er meer dan 5000. Reeds vroeg in den middag waren de toeschouwers naar het stadion van Milaan, dat een heel eind bui ten de stad ligt, getrokken. Het weer was warm, het veld, dat er op het oog goed uitziet, ligt te branden in de zon. Als de beide elftallen het veld opkomen, worden de volksliederen niet gespeeld, maar de Nederland- sche supporters zingen het Wilhelmus, uit eigener beweging. In het Stadion zijn in totaal ongeveer 40.000 toeschouwers aanwezig. Scheidsrechter Eklind fluit de elftallen het veld in. Bij het betreden van het veld werden beide elftal len stormachtig toegejuicht. Beide ploegen maken naar vier zijden front en groeten het publiek. Dat is een bijzondere demonstratie. Toss! De Zwitsersche aanvoerder Minelli wint. De ploe gen stellen zich als volgt op: NEDERLAND: Van der Meulen Weber Van Run Pellikaan Anderiessen v. Heel Veis Vente Bakhuys Smit v. Nellen O Bossi Trollo Abegglen Kielholz Passello v. Kanel Hufschmid Jaccard Guinchard Weiier Minelli Sechehaye ZWITSERLAND. Om vier uur wordt begonnen. Het begint met een aanval op de Zwitsers, maar dra komt de Zwitser sche voorhoede in actie. Weber onderschept den aanval. Prachtige attaques van de Zwitsers. Zij com bineeren prachtig met laag spel, en geraken zelfs tot bij Van der Meulen, die den bal onderschept Dan Bakhuys, de bal gaat naar van Nellen, die zet voor. Sechehaye vangt Weg. Hot publiek moedigt de spelers geweldig aan. De Zwitsersche rechtsbuiten krijgt den bal. Een ren. Van Run snelt toe en weet het leder weg te krijgen. Naar Van Nellen, wiens voorzet achter raakt. Weer een mooie aanval der Zwitsers. Geweldig snel spel, echter een beetje te klein, waardoor Weber kans krijgt te onderscheppen. De Zwitsersche linksbuiten geeft prachtig spel. Weber valt, herstelt zich, maar de bal komt toch voor. Er is een groot gat in onze achterhoede en Kielholz zet den bal onhoudbaar langs Van der Meulen (01). Er is zes minuten ge speeld. Onmiddellijk daarna moet Sechehaye optreden, wat hij goed doet. Bij een tweeden aanval zoekt Vente het doel heelemaal op de zijlijn. Er is een zeer bepaald overwicht van de Zwitsers. Onze voor hoede herstelt zich en combineert ietwat beter. Pel likaan probeert het alleen maar, tenslotte zet hij naast. Een goede aanval der onzen, Smit speelt den bal naar den vrijstaanden Vente, die naast schiet De linkervleugelspeler der Zwitsers is wel zeer gevaarlijk. Trouwens de geheele voorhoede! En Van Run heeft op een gegeven moment maar net even tijd om snel in te grijpen en te redden. Een rush van Abegglen. Hij lost een schot van ver, net over de lat. Wij krijgen eenigc opleving bij de onzen, waar de middenlinie iets beter achter den aanval heen zit. Maar de Zwitsers houden kranig vol en spelen hun mooie spel rustig voort. Vooral de midvoor is prach tig op dreef. Goed Vente! Die werpt zich in den strijd, voor en achter, koppend en trappend, heel goed, maar al leen kan hij het ook niet. Weber knoeit even, dat kost ons een corner, die ge lukkig op niets uitloopt. Voorwaarts gaan de Zwit sers weer en Weber trapt er weer even luchtig over heen. Wat een geluk, dat er net geen Zwitser was. En nog even houden wij ons hart vast, als Weber weer mis trapt, maar ook dat gevaar gaat voorbij. Een voorzet van Van Nellen in handen van Se chehaye was wel heel sobertjes. En even later heeft deze doelman geen moeite met een schot van Smit. Nu gaat Van Run ook minder spelen. Een corner. Haast een doelpunt is het gevolg. Neen. dit is heele maal geen team. sterk genoeg om den wedstrijd te winnen. Zoo lijkt het ten minste. Onzekerheid is troef. Gelukkig dat Van der Meulen er staat. Die werkt best. Stopt een goed schot van Kielholz val lende. Corner. Maar overigens is het daarachter bij ons niet veel zaaks. De Zwitsers hebben reden tot juichen. Zij zijn bepaald sterker. Een goed opgezete aanval van Smit naar Bakhuys en die naar Van Nellen loopt mis doordat deze den bal achterzet. En dan in eens verandert het. Een vrije schop door Van TIeel genomen, wordt heel lis tig door Smit, onbereikbaar voor Sechehaye, langs dezen gekopt. De stand is 1—1 gelijk. Dit tegenpunt heeft een merkwaardigen invloed. Er gaat ineens meer uit van deze voorhoede. Het spel wordt volkomen opengemaakt. F,r wordt harder gesjouwd. Pellikaan speelt prachtig. Bakhuys lost een enorm hard schot, maar van iets te verren af stand en de bal suist over de lat. Een mooie poging van Bakhuys naar Wels, maar de kleine rechts buiten kan er niet bij. Een angstig moment voor ons doel gaat voorbij. Van der Meulen werpt zich moedig er in en stompt weg. Thans geen overwicht meer. De partijen gaan precies gelijk op. Anderiessen en Pellikaan werden goed samen. Van Nellen ziet zich terecht wegens duwen in den rug bestraft. Van Run speelt weer best, maar Weber is zwakjes. Buitenspel redt ons bij een gevaarlijken aanval. Even later bij een vrijen schop ontkomt de Zwitsersche doelman aan een ge vaar als Vente net naast schiet. Nog maar een paar minuten. Technisch hebben de Zwitsers weer een tikje voordeel. Hun plaatsen is veel beter. Net voor tijd komt het tweede doelpunt der Zwit sers door Kielholz. die den bal. welke op het laatste oogenblik nog door effect van richting verandert, langs Van der Meulen jaagt. De rust komt met een 2—1 voorsprong van de Zwitsers. De tweede helft. Houdt er den moed maar in, is het woord van de duizendkoppige menigte der Hollandsche supporters en „van je héla holah" zingt het publiek de terug komende spelers toe. Het Zwitsersche publiek laat zich evenmin onbetuigd. Het begint al dadelijk weer met een aanval op ons doel. En weer ontkomen wij maar net aan een dreigend gevaar. Als Bakhuys den bal nog net schuin naar voren kan spelen, rent Van Nellen toe, hij is geheel vrij, maar hij loopt royaal over den bal heen. Wat een kans! Even later onderschept Van der Meulen op zekere wijze een zeer gevaarlij ken voorzet van rechts, waarna uit een vrijen schop dadelijk daarop een corner op het Zwitsersche doel ontstaat, die echter niets oplevert. Het spel is weer zeer snel. De Zwitsers spelen beredeneerder dan wij. Van Nellen is zwakjes en op Wels wordt, gek ge noeg, evenmin als voor rust, behoorlijk gespeeld. Even krijgt het Nederlandsche elftal weer een be vlieging. Het is dan tien minuten na de rust. Maar de Zwitsersche verdediging staat pal. Bakhuys pro beert het, Wels zet goed voor, het Zwitsersche over wicht is geweest. Er zit een geweldige actie in het spel, van links naar rechts, vliegt de bal. Mooi wordt hij opgebracht. Van Nellen zet goed voor, Bakhuys kopt naar Vente, die kop naast het doel. Jammer was dat! Nog zoo'n bevlieging er wij hebben weer een doelpunt Het lijkt er meer op. dat er aan den anderen kant een zou komen. Von Kanel lost na wel zeer mooi samenspel met Kielholz een mooi scherp schot, dat van de zijlat weer in het veld terugspringt. En merk waardig genoeg blijft het tempo snel, ondanks de warmte. Een hoekschop op ons doel heeft geen re sultaat De bal wordt overgetrapt. Vooruit Smit! Maar de bal komt bij Minelli. die er wel raad mee weet. Even later lost Bakhuys van ver een schot naast het doel. En dan tijgen de Zwit sers ten aanval .Mooi combineeren zij, tactisch en snel. Een voorzet van rechts en Abegglen kopt den bal prachtig langs Van der Meulen. Een juweel van een doelpunt, 3—1. Na 23 minuten spelen. Een kans. als Wels den bal vrij krijgt. Snel weet hij naar het doel te komen, maar zijn schot vliegt WATERVOGELS I BEREIKT DE VOLGENDE RONDE. EEN WELGESLAAGDE SPORTDAG. Zondag vonden op het terein aan de Loet de voort gezette wedstrijden plaats voor het Schager Beker- tournooi. Het was aardig voetbalweer. Zoo af en toe liet het zonnetje op zich wachten, doch het was droog en een zacht windje deed aan het spel geen afbreuk. De wedstrijden volgden elkaar direct op, zoodat op dezen dag aardig wat ontmoetingen konden worden afgedraaid. De regeling was in orde. Reeds om 10 uur des morgens waren velen naar de Loet getrokken, zoodat onder aardige belangstelling de eerste wedstrijd kon worden gespeeld. AARTSWOUD I—WATERVOGELS L Het eerst traden Aartswoud en Watervogels I te gen elkaar in 't strijdperk. Het was een goed par tijtje voetbal, al zou de uitslag 5—0 voor Water vogels anders doen vermoeden. Reeds direct na 't beginsignaal van scheidsrechter Anneveldt trekt Aartswoud op !t heiligdom der Nieuwediepers los, maar vinden 't doel door een goed backstel verde digd. Aartswoud kan het dan ook niet verder bren gen dan deze hechte verdediging, terwijl een enkel schot aan den Watervogels-doelman niet de minste last oplevert. Geleidelijk aan komen de Helderschen er wat beter in. De voorhoede is snel en doet wel overwogen samenspel zich paren aan aardig solo-voetbal. Tot de rust weet Aartswoud echter dapper stand te hou den. Een compliment mogen we den A.-doelman niet onhouden, die veel en zwaar werk kreeg te verrich ten, doch zich naar behooren van zijn taak kweet. Met blanco-stand wordt gedraaid. Watervogels pakt na de pauze flink aan. Het tempo wordt aanmer kelijk opgevoerd en 't verwondert niemand als de rechtsbinnen der Helderschen al spoedig 't net weet te vinden (10 voor W.v.) Nu is 't ijs gebroken. Aartswoud zakt af. kan schijnbaar op 't groote ter rein niet bij blijven. Op goede wijze doelpunt, na fraai solospel de midvoor der Watervogels voor ziin club (20). Nog 15 minuten zijn er te spelen. Als ♦weemaal achtereen de Aartswoud-verdediging te laat ingrijpt, kost 't haar evenveel doelpunten; 't is reeds 4—0. Nu speelt Aartswoud een glad verloren partij. Alle tegenstand wordt opgegeven. Voor de 5e maal laat dan. als besluit, de Heldersche midvoor den keeper visschen (50). Kort daarop kondigt de heer Anneveldt 't einde aan en heeft Aartswoud een groote. maar verdiende nederlaag te slikken gekre gen. De leiding was zeer goed. D.O.SKO. I—WATERVOGELS IL Onder leiding van scheidsrechter Bijlsma wordt vervolgens deze wedstrijd gespeeld. De Watervogels-reserves, die de vorige ronde met succes doorworstelden, kregen al direct geen gemak kelijke ongave. De mannen van Jaap Stammes trok ken er al direct op los en maakten het den Helder schen doelman lastig. DOSKO. toont den ernstigen wil om zich niet te laten heet nemen en wil zich zeker niet zonder slag of stoot overgeven. Het doel der vogels wordt belaagd en over alle linies is een veldmeprderheid van de Oudesluizers waar te ne men. Lukt het den doelman der vogels eenige felle schoten te keeren. hij moet kort achtereen twee maal zwichten voor fraaie schoten. En 't mag een wonder heeten, dat 't den goed spelenden Oudesluizers niet gelukt, om voor rust een nog grootere voorsprong te meken. dan 20. Na rust is 't woord weer aan DOSKO. Wel Is waar snaren de Oudesluizers nu hun krachten wat. doch er wordt wel zorg voor gedragen door de hechte zwarte-verdediging, dat de Watervogels niet scoren. naast. Even later echter hebben wij waarlijk succes. Van Heel neemt, onnavolebaar. een vrijen schop, de bal nveeft voor het doel. Snel loopt Vente toe en schiet den bal in, 3—2. Er wordt nu furieus verder eespeeld Zelfs Van Netlvn speelt nu coed. Tot tweemaal toe kniipt Se- chohayo door het oog van een naald, maar het (re- luk zit de Zwitsers ook mee in deze periode. Prach tig probeert Wels het. Snel gaat de kleine man met den bal naar voren, passeert den een na don ander maar zijn schot mist ten slotte. En Vente knalt een moment later den hal ook over. En even later schiet vente keihard in en de paal treedt reddend op. Ne derland is nu sterk in den aanval, maar het is meer enthousiasme dan goed spel. Dat doen de Zwitsers beter Het geloei is ontzettend. Van Nellen is net een moment te laat en dan is het weer de beurt van de Zwitsers. Abegglen schiet over de lat. Weer komen de Hollanders terug en weer missen zij een kans. Terwijl Van Heel aan den anderen kant door prach tig ingrijpen redt. Een zeer snelle aanval der onzen wordt door Se chehaye keurig onderschept. Het gaat niet. Dan krijgt Smit den bal. Wat doet hij? Voorzetten? Neen. Hij schiet en de bal gaat juist achter. Nog maar enkele minuten zijn er nu nog te spelen. Bak- huvs en Vente proheeren van alles en ook Smit laat zich niet onbetuigd. Alles mislukt. Alles. Zwitser land verdedigt prachtig en het einde nadert. Er loo- pen al menschen weg. Dan ondernomen de Zwitsers weer een gevaarlijken aanval, dien Van Run afwijst. Nog eens komen de Zwitsers terug en dan is het Pellikaan die redt. Van Nellen doet nog een poging, maar ook die mislukt. Do laats»e minuten. Alle Hol landers proheeren te maken wat er van te maken is. Alle kansen mislukken. Nog een f-eekick tegen Zwit seriand. Niets, dan is het tijd. Nederland is met 3—2 verslagen. Wij hebben den wedstrijd verloren tegen volkomen gelijkwaardige tegenstanders, d.w.z. tegen een elf tal, dat hetzelfde spel speelde en dat met gelijke wapenen de onzen bestreed. Wij hebben verloren, omdat ons elftal bijna don geheelen wedstrijd geen goed geheel heeft gevormd, omdat onze achterhoede met Van der Meulen nog niet gebracht is op het peil van zekerheid en accutaresse, zooals wij dat van onze vroegere verdedigingen gewend zijn en dus hebben wij onze portie tegendoelpunten gekregen, terwijl onze voorhoede niet in staat is geweest om zich voldoende vrij te maken van de sterke Zwitser sche defensie. Van de onzen zijn Bakhuys en Vente goed geweest, wat de voorhoede betreft, en ook Wels wel. Smit was niet best op dreef en Van Nellen was bepaald de minste. In de middenlinie was Pellikaan de beste, Ande riessen en Van Heel waren maar zoo zoo. Van Run was de beste achterhoede-speler. Weber viel zeer tegen. Hij was bij wijlen bijzonder slecht en onzeker. Van der Meulen deed wat wij van hem konden verwachten, maar er waren te vaak gaten in de ver dediging. De Zwitsers speelden heter samen, klein misschien, maar dapper en volhardend. Geen moment hebben zij krimp gegeven. Séchehave was betrouwbaar. Kielholz en Abegglen waren de beste spelers van 't Zwitsersche elftal. De Zweedsche referee Eklind leidde uitstekend. Bij een plotselingen uitval stelt Oudesluis zich met een derde doelpunt geheel veilig. Met een 3—0 stand voor DOSKO. geeft dan scheidsrechter Bijlsma, die correct leidde, 't eindsignaal. SCHAGEN n—N.V.V. IL Nu is de beurt aan de reserves van Nieuwe Nie- dorp en Schagen om zich te meten. F.n het spijt ons te moeten schrijven, dat met Schagen II de snelle afwerking van het programma werd verhinderd. Als 't aanvangssignaal wordt gegeven, merken we op. dat er 7 Spartanen aanwezig ziin. T.inks en rechts worden boodschappen gestuurd. Eindelijk als een kostbaar kwartier is verloren gegaan, kan 't spel beginnen. Schagen is gecompleteerd met een paar adspiranten. Als men verhinderd is om te spe len. waarom dan niet hier van. zooals't behoort melding gemaakt, 't Ts toch wel droevig, dat de ont vangende club zóó'n figuur moet maken. Waar 't be stuur van een en ander goede nota beeft genomen, zullen hier wel maatregelen genomen worden. Maar eindelijk kan dan toch worden begonnen. Beide ploegen zijn incompleet. Het vertoonde spel was dan ook in overeenstemming daarmee. N.V.V. II weet het niet veel verder te brengen dan de stug verdedigende gebroeders Slikker, waarachter Biil- sma nog als veiligheidsklep elk hoos opzet in de kiem smoort. Maar ook Schagen II kon zich niet door de goede N.V.V.-verdediging heen worstelen, zij het, dat D. Ruig en Van Gooien menigmaal 't hei ligdom van N.V.V. onheilspellend dicht naderden. Doch grootondecls blijft het een strijd op 't midden veld. Het eerste half uur blijven beide doelen schoon, zoodat met hlanco stand kan worden ge draaid. Wel trekt Schagen er eenige malen flink op los. maar ook N.V.V. blijkt daartoe in staat te ziin. Verdedigingen Mijven baas over de aanvalslinies. We veronderstelden reeds, dat hier een beslissing zou moeten worden verkregen door 't nemen van strafschoppen, want meer en meer verstriikt de tijd. Doch 0 minuten voor 't einde weet N.V.V. zich met een goed doelpunt veilig te stellen en een plaatsje te veroveren in de volgende rondo met een magere 10 zege. De heer Zwart, die dezen wedstrijd leidde, deed dat rustig en goed. Demi-finale. D.O.S.K.O. I—WATERVOGELS I, ft—1. De Oudesluizers en Watervogels I. heiden win naars in vorige wedstrijden, traden nu in 't strijd perk, om elkaar in de demi-finale te ontmoeten. Verwachtten we nu een aardig partijtje voetbal, we werden daarin niet teleurgesteld. Twee gelijk waardige ploegen trokken tegen elkaar op en lang bleef 't onzeker, wie hier als overwinnaar zou ein digen. Wat Watervogels aan tactiek op de Oudcslui zers voor hadden, wonnen deze. laatsten weer door hun onvermoeid werken. Vooral de Dosko-achter- hoede dient genoemd. Er is hard gewerkt om de Helderschen te keeren. waarin men aanvankelijk succes had. Delver verdedigde op buitengewone wij ze zijn doel en vooral 't vangen hoven 't hoofd viel te roemen. Het was voor de Oudesluizers dan ook jammer, toen do Watervogels van dichtbij konden doelpunten- Met een magere 10 overwinning, hoewel niet on verdiend, kwamen de Watervogels uit 't strijdperk. Hierna werd de wedstrijd Schagen IN.V.V. I. gespeeld. Men vindt hiervan een verslag elders. N.V.V. 2WATERVOGELS I, 0—4. Toen nu N.V.V. reserves en Watervogels I den strijd aanbonden, was wel te verwachten dat de Watervogels de overwinning zouden behalen en daarmede de zege van den dag. Dit geschiedde in derdaad. Met sprekende cijfers werden de reserves van N.V.V. verslagen. Dat de N.V.V.'ers nog zon dapper stand hebben gehouden, strekt hen tot eer. Ze sneu velden dan ook eervol. Al van 't aanvangssignaal af nemen de Helder schen het spel in handen. Met de groote overwin ning voor oogen wordt er fanatiek gespeeld. Vinden ze in den aanvang nog aardig tegenstand, deze wordt zoetjes aan geringer. Met een 4—0 overwinning kon den de Vogels naar de marinestad terugkeeren. Deze dag bracht Watervogels de dagoverwinning en dc hoogste score, waarvoor ze niet onbeloond bleel. bedaart spoedig met Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist SCHAGEN I—N.V.V. L 4—2. Beide ploegen onvolledig. Om het kampioenschap B van Noord-Holland ont moetten Schagen I en N.V.V. I elkaar, op *t terrein aan dc Loet. liet was voor 't talrijk opgekomen pu bliek jammer, dat beide ploegen onvolledig waren. N.V.V. deed het zonder Faus en Reyne, terwijl we bij Schagen Lutjeharms, Boon, en Boontjes misten, behalve J. Watertor en W. Rus. Om half drie roept scheidsrechter Geervliet de aanvoerders tot zich voor de toss. Deze heeft tot resultaat dat Schagen 't eerst tegen zon en wind in zal spelen. Direct na 't beginsignaal gaat Schagen er op af, maar de backs van N.V.V. geven niet thuis. I)an zal ook N.V.V. terrein gaan verkennen, doch Vlottes en Rempt maken aan elk hoos plannetje rustig een einde. Zoo blijft gedurende de eerste minuten 't spel meer bepaald tot 't mid denveld. Hoewol beide half linies pogen om de aan vallen in te zetten, 't blijft bij pogen. Dan ineens krijgt Dekker 't op zijn heupen. Hij snelt langs de lijn, om zijn ren te besluiten met een „gloeienden kogel"' welke langs de goal snort. Dut schudt de spe lers wakker. N.V.V. zet een mooie aanval op. Goed combineerend wordt de S.-halflinie gepasseerd. Als de N.V.V'ers 't heiligdom van Arnoldus reeds dicht zijn genaderd, kan Vlottes ter nauwernood en ten koste van een corner redden. Dc S.-aanvaï krijgt er nu ook meer aardigheid in. Snel gaat 't van voet op voet. Dekker geeft een kanjer op 't doel, de kee per Iaat den bal vallen, waarvan de vlugge de Moor profiteert (10). Dat gaat N.V.V. te mal. Onstuimig wordt er aangevallen en in deze, nu volgende pe riode is 't vaak op 't kantje af. dat de S.-veste aan een doorboring ontkomt Arnoldus moet eenige ma len ai vallende redden, terwijl Vlottes 't druk heeft. Maar dit deert hem niet. In schitterende vorm speelt hij zijn buckpartij en toont zich meer dan baas over de N.-aanval. De S.-halflinie, welke door de druk, uitgeoefend door N.V.V. zich eerst wat op verdedigen toeleggen moest, gaat nu stuwen en menigvuldiger worden de aanvallen op 't doel der Niedorpors. N.V.V. moet zich meer en meer op verdedigen too- Ieggen. In deze periode is Schagen onbetwist do meerdere. Er wordt door geel zwart goed gecombi neerd en 't goede kopwerk moet genoemd worden. En 't is te waardeeren dat N.V.V. zich bleef weren. Alles wordt gedaan om 't spel te verplaatsen en al mag dit niet direct gelukken, N.V.V. heeft toch suc ces. Onverwachts lost de rechtback een ver. hard schot, wat Arnoldus te machtig is. N.V.V. heeft ver diend gelijk gemaakt, (1—1). Voor rust komt in den stand dan geen verandering meer, hoewel heide doe len nog wel eenige malen aan een doorboring ont komen. De tweede helft Na de welverdiende rust zien wc, dat reeds een deel van het publiek is weggegaan. Hoe aardig ook dezen strijd Is, ntcn wil een plaatsje veroveren bij den luidspreker, om daarvoor den strijd te volgen in Milaan. Maar al werd onder wat minder belangstel ling gespeeld, de tweede helft bracht meer voldoe ning en beter spel. Nieuwe Niedorp vangt aan met eenige snelle en goed opgezette aanvallen, waarbij Arnoldus zijn capaciteiten toont Plakman en K. Rempt trachten dan 't spel te verplaatsen, iets wat ze ook mag gelukken- Schagen trekt ten aanval. De bal is niet voor 't doel der gasten weg te krijgen. Een hevigen strijd om 't leer zien we dan voor den N.-doe!mond en gezamenlijk werken de Schagenaars den bal over den lijn (2—1). Schagen heeft de lei ding genomen, om deze niet meer af te staan. N.V.V, geeft op 't groote terrein teekenen van vermoeid heid. Lang hielden ze stand, doch thans neemt Schagen 't spel in handen. Onverwacht jaagt Dek ker van de lijn af, op de hem eigen wijze, den hal verschrikkelijk hard in de touwen (31). Hierdoor geinspireerd besluit de Moor na fraai samenspel met Molenaar en de Vries met een zuiver schot (41). Wc willen hier opmerken, dat o.i. Dekker in buiten spel-positie stond, op 't moment dat 't sciiot werd afgegeven. Door een sprong achter de lijn deed hij den scheidsrechter naar 't midden wijzen. N.V.V, speelt een verloren partij. Nog geven ze niet allo moed op. Bij een uiterste krachtsinspanning krijgen de gasten nog een welverdiend tegenpunt. Zoo komt dan 't einde niet een 42 overwinning van de geel zwarten. Bij Schagen konden ons linkshalf en rechtsbuiten niet bekoren. De overige spelers speelden naar be hooren. N.V.V., dat eenige invallers telde, maakte geen overweldigende indruk. We mogen voor hen hopen, dat ze een off-day hadden, zoo niet, dan mo gen we opmerken, dat N.V.V. niet rijp is om in de ie klas K.N.V.B. uit te komen. Er is fair gespeeld en N.V.V. heeft op 't aanwezige publiek een sympathieken indruk gemaakt. De heer Geervliet maakte eenigc fouten, waarvan zoo we reeds vermeld hebben, één aan N.V.V. een doelpunt kostte. H.R.C—O.S.V„ 0-0. Spanning van begin tot eind. Verde digingen te sterk. I Deze 2 punten hebben den wedstrijd van 't begin tot het einde gekarakteriseerd. Spanning en nog eens spanning was er. Gemiste kansen bij tientallen en ten slotte 2 sterke verdedigingen, die zoo sterk bleken, dat er voor de beide voorhoedes geen door komen aan was. En toch. als de Racing voorhoede niet in zijn oude fout vervallen was, door het spel niet in de breedte, maar in de lengte te spelen, dan hadden we het nog niet geweten. Bovendien steunde II.R.C's middenlinie lang zoo goed niet als de Oost- zaanschc, met als gevolg dat O.S.V. meer in de meerderheid is geweest. En als dan nog eens een goede aanval was opgezet, dan stonden de binnen- spelers klaar om deze te verprutsen. Neen, de voor hoede van H.R.C. zal grondig herzien moeten wor den, wil er wat bereikt worden. Zoo slecht als de voorhoede speelde, zoo goed speelde de achterhoede. Het was voor Göbel wanhopig tenslotte, want hij kwam niet door Siersma heen en aan den anderen kant stond Bever trouw op zijn post en retourneerde alles wat hem tegenkwam. In de goal was Prins als oudsher en ranselde en sloeg alle hallen eruit. De Oostzaners hebben een geweldig sterke achter hoede, een goede middenlinie en een goed combi- ncerende, maar schotlooze voorhoede, die niet ge noeg van haar vrijheid kon profiteeren. die haar ge geven werd door de scherpe bewaking, die Göbel moest ondergaan. En dus bleef de stand gelijk en er zal nu een beslissingswedstrijd plaats moeten vinden of in Alkmaar of in Haarlem. H.R.C. stelde zich als volgt op: Prins: Beiier, Siersma; Roohol, Stolk, Post; Sanders. Hoogendijk, Bcneker, Steffens, en verkoos eerst met zon te spe-

Schager Courant | 1934 | | pagina 6