Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Een Huwelijk Demonstratie tegen fascisme en oorlog. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 28 Mei Den Helder. DE PECHVOGEL. De infanterie-korporaal Gerrit Abr. van D. uit Den Helder, thans in garnizoen te Amersfoort, was op 30 April veroordeeld tot 1 maand brommen, omdat hij hoewel bij vonnis onbevoegd verklaard om een mo torrijtuig te besturen, doch ondanks dit, toch met een auto had gereden, en in de Boerhavestraat was aangehouden. Destijds had hij de zitting niet kun nen bijwonen, naar aanleiding van het feit, dat hij den trein had gemist. Thans was hij in verzet geko men en verzocht hij van vrijheidsberoovlng ver schoond te blijven, aangezien hij beroepsonderoffi cier hoopte te worden. De heer Officier was echter niet erg te spreken over den opposant en requireerdc bekrachtiging van het clemente vonnis. Uitspraak conform eisch. De politierechtter zal voor dergelijke delicten niet anders opleggen dan gevangenisstraf en hoopte dat de pers in 't algemeen en de vakbladen in 't bijzon der dit standpunt ten algemeenen preventie zou willen publiceeren. W o g n u m. LANDELIJKE ZWIJNTJESJAGER. We zouden den 28-jarigen broodbakkersknecht J. B. H„ thans in voorarrest willen toeriepen: Bakker, blijf bij uw trog en onthoudt u van rijwieldiefstal, voor welk feit, gepleegd op 31 Maart te Wognum, en waarvoor hij bereids in voorarrest was gezet, hij he den terecht stond. De onverstandige knaap stond tot dusver heel goed bekend, doch zijn minder brave broer had hem op het verkeerde pad gebracht. De heer Wiggers stond welwillend tegenover het geval en adviseerde een voorw. straf met krachtige bijzondere voorwaarden. Gevorderd werd alsnu 8 maanden gev. voorw. met 3 proefjaren en op te leg gen bijz. voorwaarden. Mr. Scholten refereerde zich aan dit milde requi sitoir. Uitspraak G maanden gev. voorw. met 3 proef jaren cn onmiddellijke invrijheidstelling. Bergen. JONG TEGEN OUD! Volgens de dagvaarding had op 1 Maart de 23- jJarige Jouke de J.. te Bergen den 61-jarigen landar beider J. P. van Wonderen een schouderslag toe gediend. De verdachte beweerde dat de oude heer Ijaloersch was, omdat Jouke door de kost juffrouw Jin het gezamenlijk pension werd voorgetrokken. De jheer van Wonderen was begonnen met te slaan en •had met een mes gedreigd. De oude van Wonderen wijdde uitvoerig uit over zijn pension-misère en be weerde door Jouke op gevoelige wijze met een ha mer te zijn geslagen. Hij had zich moeten stellen onder behandeling van Dr. Poot en zijn arm deed nog zeer. Eisch f 25 boete of 15 dagen. Vonnis f 15 boete of 10 dagen. 1 Verdachte is inmiddels getrouwd, dus heeft v. fWonderen geen concurrentie meer te vreezen. lAlkmaa r. NIET RECOMMANDABEL. De niet verschenen Wieringer vrachtrijder Frans die voor den heer Fahner. schoenwinkelier te Alkmaar een bedrag van f 2.80 had ontvangen en 'moest afdragen, had dit laatste gebaar nagelaten, dlet feit was gepleegd in Juli 1933. Het geld is in middels öan den heer Fahner afgedragen, toon de [knijper op den staart kwam. T Eisch f 25 boete of 15 dagen. Vonnis f 20 boete of ;10 dagen. Xj r k. OOK 'N DïERENMISHANDELAAR. Op Urk had op l i Febr. de niet verschenen heer jTiemen W. de onhebbelijkheid een aan mej. W. Mo penaar toebehoorende vos te verminken, door het larme dier een stuk van den staart af te trekken. Vol- Igens mej. Molenaar had zij daardoor een schade van 4 11. De lezer zal wel begrepen hebben dat het hier een vosbont betrof en werd de wreedaardige snaak •veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen. B ovenkarspel. DE NIET ..EERLIJKE" VINDER. Een 35-jarige schilder uit Hoorn, met name Reij- merus Casparus Tr., vond op 10 Maart onder de (gemeente Rovenkarspel een rijwielpomp. Deze (vondst was hem zeer welkom en verzuimde hij. zoo- jals is voorgeschreven, van zijn geluk aangifte te 'doen. gevolg dat hij heden terecht stond ter zake (Verduistering van het aan den landbouwer A. Kok tuit Grootebroek toebehoorend eigendom. Eigenlijk [geloofde de Politierechter niet al te veel van die („vondst", hem berekend op f 10 boete of 5 dagen. Wognum. EEN RUWE BOOMSNOEIER VRIJGESPROKEN. De te Kiel geboren 24-jarige tuinder Bnino Stanis- flaus Ch. was op 15 Maart te Wognum bezig met boomensnoeien en ging daarmede zoo onvoorzichtig te werk, dat door een afgehakte tak het electrisch net werd beschadigd en ernstige ongelukken daar van het gevolg hadden kunnen zijn. De verdachte verweet het geval aan de al te slappe draden, wat de P.E.N.-vertegenwoordiger ten deelc toegaf. Eisch vrijspraak. Vonnis conform. Bergen. WEER EEN VALSCHE VEERENPRONKER. De niet verschenen heer Bern. M te Bergen had op 10 Maart op den Oosterweg te Bergen gereden met een nummerbewijs dat ten name stond van den heer F. J. Sombroek, bij wien M. destijds in dienst was. Eisch f 20 boete of 10 dagen. Uitspraak dito. Egmond aan Zee. ONEERLIJKE STEUNTREKKER. De 20-jarige inwonende zoon en kostwinner Hendr. Z., wonende te Egmond aan Zee, stond terecht ter zake opzettelijke onjuiste invulling van steunkaar- ten op onderscheidene datums in Februari en Maart. Het jonge mensch had namelijk verzwegen, dat hij alstoen f 3 per week verdiende met het rondbrengen van het weekblad ..De Alkniaarsche Post", voor welk feit hij thans terecht stond. In deze zaak werden als getuigen gehoord de heer M. B. van Thiel, ambtenaar ter secretarie te Egm. aan Zee en de heer D. Houwing als vice-voorzilter van den Alkm. Mi.ddenstand. Er vonden verschillende gevallen van dergelijke fraude in Egmond aan Zee plaats, doch de heer van Thiel vond dit niet een van de ergste. Verdachte was belast met de verspreiding van de Alkm. Post te Egmond-Binncn. De Officier achtte dergelijke feiten ernstig en re quireerde c.q. 7 dagen gevangenisstraf. Opgelegd werd in dit speciale geval 14 dagen gev. voorwaar delijk met 2 proefjaren. Grootebroek. WIJ GAAN NAAR GROOTEBROEK! De 40-jarige transportarbeider Evert B. te Groote broek had als „drukker" hij gemeentehulp op ver schillende datums in Februari en Maart onjuiste bedragen opgegeven, natuurlijk in het nadeel van de „steun". Heden te dier zake terecht staande, werden die feiten door den heer R. erkend. Eisch 1 maand gev. Vonnis 1 4dagen gev. Met klem verzocht de politierechter aan de pers, aan deze vonnissen, mede ter waarschuwing, de grootst mogelijk bekendheid te willen geven, met de bedreiging dat bi] eventneele nienwe gevallen het kwantum gevangenistral zal worden verhoogd. Zegt het voort! Grootebroek. VOORTZETTING VAN DE VALSCHE STEUN- TREKKF.RÏJ. Ook de 53-jarige arbeider Dirk B. te Grootebroek kwam met het zelfde watertje voor den dokter. Deze consifieuze oude baas had AAk nagelaten de in komsten van zijn heide inwonende dochters, die samen f 6 per weck verdienden, ter kennis van den steunregelingsambtenaar, den heer J. Boukens te brengen. Eisch 2 maanden gevangenisstraf. Deze verdachte werd reeds meerdere malen voor diverse strafbare feiten veroordeeld. Voorts was de politierechter in gelicht. dat verdachte en de drankflesch goede vrien den waren. Vonnis 1 maand gev. Grootebroek. EEN KLEINE VARIATIE. De 31-jarige transportarbeider Nicolaas K. te Oroo tehrnek bracht een kleine afwisseling in het steun trekkersprogramma. Hij stond terecht ter zake valsche opgaven in een aanvraag om steun, dus valschheid in geschrifte. Eisch 14 dagen gev. Vonnis conform. i Grootebroek. WE GAAN VERDER DOOR DE STEUNTREKKERS- PHEE. Ook de 30-jarige transportarbeider Petr. R. te Grand-Pantalon had diverse onjuiste opgaven ver strekt. Deze heer wierp de schuld op den ongeschik- ten Dag, Donderdag, bestemd voor de opgaven. Hij wist dien dag niet wat hij verdiende. De Officier had trouwens ook al zijn bezwaren tegen dezen dae. midden in de week. kenbaar gemaakt. Evenwel hield de Officier zich aan de opgaven door ver dachte aan de politie verstrekt en vorderde 14 da gen gev. Uitspraak conform. Grootebroek. ALTIJD NOG IN GROOTEBROEK. De 45-jarige transportarbeider Joh. K. te Groote broek kon eveneens worden ingedeeld bij de ru briek incorrecte steungenieters. Motief: armoede. De rechter vermoedde een soort afspraakje om zoo min mogelijk op te geven. Eisch 14 dagen gev. Vonnis conform. Grootebroek. GEEN VERANDERING IN DEN TOESTAND. De heer Pieter O., 'n 50-jarige transportarbeider, fungeerde als zesde zondaar in de Grootebrocksche massa steunbureau-bedriegerij. Eisch en vonnis 14 dagen gevangenisstraf. Grootebroek. HET EINDE WAS DAAR. In deze zaak. betreffende den heer Klaas Vr., legde de heer Pennckamp. voorman bij het Groote broek er transportarbeidersgilde zijn zevende en laat ste eed af. De heer Vr. exploiteerde een café. dat volgens zijn schatting, niets opleverde, iets wat de Politierechter zoo vrij was te betwijfelen. Cafés lij den over het algemeen genomen nog geen kwijnend bestaan. Den Officier bevreemdde het, dat een der gelijke ingezetene voor steun In aanmerking kwam. Ook hier kwam de uniformiteit der opgaven op ver dachte wijze naar voren. Eisch in dit geval tegen den reeds ecnige malen veroordeelden verdachte 1 maand. Uitspraak li dg. gev. Heemstede. ONPASSELIJK NUMMERBEWIJS. De zeepzieder Everardus Joh. v. G. te Heemstede had gereden met een huurkoop-auto, waarvan het nummerbewijs niet hij zijn gezicht paste. Als pas send slotnummer werd deze onpassende nummor- bewijsaangelegenheid het laatst behandeld en de zeepzieder bereids vrijgesproken. HET VERZWEGEN JUBILé! Als een aardige bijzonderheid deelen wij nog mede. dat mr. v. d. Feon de Lille. Oficier van Justi- tie(s) Maandag 28 Mei het feit zijner 2<Vjarige pro motie tot meester in de rechten herdacht. Vermoedelijk zal over 5 jaar het feestgeluld wel sterker zijn, doch voor het geval, dat wij zulks mis schien niet meer zullen beleven, willen wij thans gaarne dezen populniren vertegenwoordiger der staande magistratuur, onze hartelijke gelukwenschen aanbieden. S UlT DE OMGEVING NIEUWE N I EDO H P Zondag 27 MeL 600 aanwezigen. Bosman, de voorzitter van het comité van verweer opent om 1 uur de bijeenkomst en zegt dat het fas cisme meer en meer naar voren dringt en gebruikt wordt als de redder van het knpiralisme. Niettemin neemt elke dag het oorlogsgevaar toe en kan ieder moment de oorlog een feit worden. Spreker herin nert er aan dat dc Ned. regeering heeft besloten om onmiddellijk 2.5 milioen gulden beschikbaar te stel len voor den aankoop van afweergeschut, dit in spoedbestelling te doen met het oog op den crltieken toestand in de wereld Dit teekent den toestand. Tegenover dit gevaar is de eenheid der arbeiders beweging noodig, en dient een onverzoenlijke strijd gestreden te worden tegen alles wat d»*n oorlog en het fascisme bevordert. Voor dezen strijd moet de arbeidersklasse paraat zijn. Als eerste spreker treedt de anarchist Tinus Wes- sels naar voren. Na de ervaringen van 1914. moest het toch eigenlijk te gek zijn om nu nog van drei gend oorlogsgevaar en den strijd daartegen te ««pre ken. Inplaats echter dat het militarisme is overwon nen door dezen oorlog zoaals de leuzen luidden, is het er door versterkt. En we weten dat het dient om onredeliiko en onrechtvaardige toestanden te hand haven. Toestanden die zonder geweld niet zouden blijven bestaan. Wat door geweld ontstaat, moet er door in stand gehouden worden. Door welk geweld dan ook. Maar het soldaat-zijn heteekent nog niet het grootste gevaar In deze wereld. Het ergste is dat de oorlog in de hoofden en harten van het ge- heele volk wordt voorbereid. We herinneren ons nog hoe hij de eerste gasaanvallen der Duitschers in den laatsten oorlog, er een huivering door de gansche mensehheid voer. vol van afschuw als men was over dergelijke middelen. Maar nu beginnen we zoo lang zamerhand reeds aan de geluiden en de mogelijk heid van een gnsoorlog te wennen, dank zij de om gekochte pers, die betaald wordt door de hewape- ningsfabrikantcn. Geestelijk aanvaarden reeds groo- tc groepen den oorlog. En dit wordt stelselmatig voorbereid. Het is toch zoo geworden met de mo derne oorlogvoering dat het geheele volk er hij be trokken Is. Want niet alleen het leger is van groote beteekenis. doch door de techniek van den modernen oorlog is het geheele achterland er hij betrokken. De industrie vooral is een niet te missen factor. F.n deze zal op gang moeten gehouden worden door de arbeiders, de vrouwen en meisjes. Het gansche volk wordt in den modernen oorlog betrokken. oogenblik bonsde ze tegen haar vader op, die juist wilde binnenkomen. „Hallo, vader. U komt als geroepen! Hoe lang is U met moeder getrouwd? We kunnen het ons geen van heiden herinneren." HOOFDSTUK II. De volmaakte echtgenoote. Sir Everard, groot cn ernstig en er veel ouder uit ziend dan hij in werkelijkheid was, kwam met zijn gewone waardigheid het vertrek binnen. Hij hekeek zijn dochter met een sombere uitdrukking in zijn oogen. In de jaren van zijn rechterschap had hij do jonge meisjes van den tegen woord igen tijd niet bo paald van een gunstige zijde loeren kennen. Hij hield niettemin heeï veel van Goldie, was zelfs op zijn manier trotsch op hnar, doch hij had het vage vermoeden dat indien hij haar ooit heter leerde ken nen hij het noodige op haar aan te merken kon heb ben. Marcia was inderdaad te bewonderen dat ze haar vijf jaar lang in het seizoen overal heen verge zeld had, maar hij vond dat het nu zoetjesaan tijd voor haar werd om te trouwen. Ze had genoeg ple zier kunnen maken, nu moest de ernst des levens over haar komen. Hij stond stil en kuste haar vroolijk gezichtje. „Goedenmorgcn, Dora. Waarover heb je het? Hoe lang we getrouwd zijn? Ik durf er bijna niet over na te denken." Hij duwde haar zachtjes de kamer weer binnen Marcia zat nog aan haar bureau. Er was een be zorgde uitdrukking in haar oogen, maar ze glim lachte vriendelijk toen ze hem zag. „Oh, Everard, ik dacht dat je ai weg was." „Het is nog erg vroeg, kindje", en ik heb Grant het grootste gedeelte laten behandelen." „Hoe lang is U getrouwd?" bleef Goldie aandrin gen. „Het lijkt mij eeuwen geleden toe." Hij lachte onwillekeurig om dit gezegde. Zijn hoofd was nu vrijwel geheel kaal en hij zag er jaren en jaren ouder uit dan zijn vrouw. Per slot van rekening was het verschil slechts tien jaar, maar het look veel meer. „Die som is niet bijster moeilijk. Hoe oud ben jij, Marcia?" „Ze is één jaar jonger dan ik", gaf Goldie met Dat de toestand steeds ernstiger wordt Is direct aJ kenmerkend door 't feit. dat in bijna alle bedrijven groote werkloosheid heerscht, behalve in de wapen industrie. Daarin werkt men koortsachtig verder, zelfs met nachtploegen en komt. men nog handen te kort. Bij Schneider-Creusot werken eiken dag In hoog tempo 20.000 arbeiders om de wereld van moordtuig tc voorzien en zoo is het in andere landen eveneens. Do bloedige internationale, tracht uit de dreiging van oorlog munt te slaan en dc ervaringen van den laatsten oorlog hebben bewezen, dat dc wapenfabri kanten die door middel van bun bladen steeds den mond vol hebben van vaderlandsliefde, deze zelf allerminst bezitten. Nietwaar, de Duitschers lever den onderdeden van kanonnen aan de Franschen en de F.ngelschen zink voor het vervaardigen van gas •voor de Zeppelins, waarmee Londen gebombardeerd werd. De Engelsehen olie voor de Duitsche mitrail leurs en zoo maar verder. De Volkenbond kan geen redding brengen, is na alle besprekingen cn beraadslagingen hopeloos mis lukt. Dit erkennen de hoeren nu zelf. Alleen ver schillende arheidersleiders schijnen het nog niet to bemerken en pogen onder hun volgelingen nog ver trouwen te wekken in dat instituut. Spr. heeft kort geleden een nrfikol van een militai ren deskundige in Die Neue Welt Rühno gelezen over de beteekenis der stratosfeertochten voor militaire doeleinden. Alle uitkomsten dor wetenschap schijnen dienstbaar gemaakt te worden aan den oorlog. Men is bezig met het samenstellen van rnketpro- ieetielen die in de stratosfeer geschoten worden en vandaar glijden op de dichtere luchtlagen en van binnen bestuurd worden door hun eigen mechanisme Zoo kunnen deze. gevuld met verwoestende en ont- nlofhare stoffen naar elk gewenscht doel gericht worden. Ook heeft men voor de stratosfeer speciale vliegtuigen geconstrueerd, welke geladen worden met baeteriecn en zoo elders pest en cholera-lvicillen versnreiden. Eiken dag specialiseert men zich meer O Tl da moderne moord- en verdelgingsmiddebm. Ter wijl de economische tegenstellingen voortdurend toenemen. Denken we slechts nnn Jnnan-Rusland- Amerikn. Van alle kanten wordt een conflict voor bereid. Japan dringt naar de macht op de wereld markt en Is een ernstige concurrent voor de impe riale landen. Deze willen geen afstand van hun po sitie doen en zal er straks weer Moedig en hevig om gevochten worden. Internationaal worden de mcnschen voor deze slachting ongeleid. De regeerders richten het volk af tot moord. Wij niet. Wij willen orde en gerechtig heid. WIJ willen welvaart voor allen. Daarom moeten we tegen deze misstanden strijden. Zoo krachtig we kunnen. liet niet merkwaardig dat ouders die steeds zooveel zorgen voor hun kinderen hebben gehad en nltiid voor hun welzijn waken, hun iongens zoo zonder meer afstaan aan den staat, die ze opleidt tot moordmachines? De zorgen van de ouders moe ten zich verder uitstrekken, en z.e moeten ook wat het militnirisme betreft voor het welzijn van hun kinderen waken dat deze de mensehonwaardige in- vloeding van de miltaire opleiding niet zullen mee maken. Aan alle kanten moet er gestreden worden. Niet met mooie lenzen in de kamer, maar in het volle leven moet blijken wat men als mensch en socialist waard is. Eiken dag vechten, opdat Militairisme en Oorlog tot het verleden beginnen te behooron. De tweede spreker Is de O.^.P.-er Veltrop. die den economisrhen toestand van de land- en tuinbouwers zal belichten. Spr. zegt. dat de economische oorlog reeds faren woedt, al hebben we er in den land- en tuinbouw dan ook niet direct de ergste gevolgen van onder vonden. Maar nu worden deze gevolgen aan vele mcnschen kei baar door de groote ellende die zij in tal van gezinnen brengen. Wat van deze verdere ontwikkeling precies het einde zal zijn. daarvan gt»- ven tallooze tuinders en landbouwers zich nog geen rekenschap. Een voorbeeld dat duidelijk demon streert welke ellende er hij velen rondwaart, vinden we direct In de cijfers van den Noordermarktbond. Nietwaar in *29 werd er nog voor een bedrag geveild van 4.4 millioen gulden en in *33 voor 895.000 gul den. De bedrijven raken in verval. Vele kleine zelf standigen worden de werkverschaffing in gedreven en verpauperen. Tallooze. eens welvarende bedrijven, verkwijnen, de afbraak is in vollen gang. de tuin- houwwereld gaat lijnrecht den afgrond tegemoet. Deze cijfers liegen niet. maar geven op overtuigen de wijze weer wat er in duizenden gezinnen ont beerd wordt. Maar niet alleen de tuinders, de gan sche landbouw zucht onder dc slopende gevolgen van deze crisis. F.n het kapitalisme is niet meer in staat den landbouw op te beuren. De regeerders zeggen trouwens zelf dat de crisis maar moet uit zieken. Maar dit gaat ten koste van het levensgeluk' van de ma«n. Honderden worden terug geduwd tot het pauperdom. We meenden dat de Christelijke regeering tot taak' had de ellende te verzachten. Maar inplaats van dat, kregen we centrales dio de wet voorschrijven in de landbouwbedrijven. Het resultaat van de bemoeiin gen is, dat de zwakken moeten ondergaan ten voor dode van de rijken. Ook de steun aan den tuin bouw werd niet verdeeld naar do behoefte, zoodat diegenen welke het meest er om zaten te hunke ren, het meeste zouden krijgen, integendeel het aan tal aangevoerde producten werd als basis genomen een arm om haar moeders hals heen te kennen." „Laat me eens kijken. Je bent vijf jaar jonger dan Lillith. Dat wordt dus..." „Dat wordt niets", viel Goldie hem In de rede. „Tante Lillith is zoo oud als de heks van Endor." Tot Marcia's groote verwondering zei hij niets op dit laatste gezegd. „Hoe oud is Dennis? Hij werd geboren toen we een jaar getrouwd waren." „Groote goedheid, toen al", riep Goldie verschrikt uit. Even wachtte ze om daarna te vervolgen: „Dennis is vier en twintig. Dit jaar zult U dus een zilveren huwelijksfeest moeten vieren." „Wat een wonderbaarlijke ontdekking", zei Marcia glimlachend. „U wist het toch zeker wel?" oordeelde Goldie. ..Dat spreekt vanzelf. U wachtte enkel maar beschei den totdat vader het zich kon herinneren. En als ik hem niet had geholpen was hij er nooit achter ge komen. geloof ik. Er moet gefuifd worden, waar of niet? Wat is de datum? In October? „De achttiende October." zei Sir Everard. „St. I.ukas! Dan venvacht men altijd een mooien, zornerschcn dag, die nooit komt. We moeten vast en zeker een receptie houden. Ik weet wat ik zal doen. Ik zal er voor zorgen zelf op dien dag te trouwen en dan kunnen we tegelijk feest vieren ter eere daar van. We hebben dan een dubbel huwelijk, moeder en ik wil mijn bruidsmeisjes met U deelen. Ze moe ten allemaal in zilverkant zijn gekleed, met bou- quetten van rosmarijn en witte heide. Wat zegt U er van?" „Denk Je er werkelijk over te trouwen, Dora? Het is voor het eerst dat ik hierover hoor spreken", zei Sir Everard op zijn gewone plechtige manier. „Beste vader, ik heb er al jaren over gedacht", verklaarde ze spottend. „Ik wachtte op een... hm... bijzonder hoogstaand mensch, maar tot nu toe is hij nog niet verschenen. Ik denk dat ik hem nu ech ter binnenkort zal ontmoeten, want een helderzien de heeft het me voorspeld. Tot straks mijn geliefden." Ze maakte een diepe buiging en verliet het vertrek. „Ik moet een nieuw toilet passen", riep ze nog om het hoekje. De ouders weerhielden haar niet en even later hoorden ze haar zingend de trap opgaan. Wordt vervolgd. FEUILLETON DOOR ETHEL M. DELL. Vertaald door Dicky Wafelbakker. 44. Goldie schaterlachte. „Dat was werkelijk heel tra gisch geweest, maar iets om nooit te vergeten. Ik kan me niet herinneren ooit een klap van U te heb ben gekregen, niettegenstaande ik die meermalen zal hebben verdiend. Maurice beweert dat ik nu zelf? nog slaag verdien. Hij is gewoonweg een beest" „Het verbaast me dat je nog aan dien man kunt denken," gaf Marcia bedaard te kennen. Goldie maakte een grimas. „Dat doe ik ook niet, maar ik word er als het ware toe gedwongen. Ik vind het afschuwelijk aan hem te moeten denken, en heerlijk tegelijk. Ik ga vanavond met hem naar de „Carte Blanche Club." En waarom dat gebeurt weet ik zelf heusch niet. Ik heb het tweemaal ge weigerd, en toen hij gisteren opbelde wilde ik er niet eens over praten. Niettemin is hier zijn briei, waarbij hij het feit kalm constateert." „Maar Goldie!" zei Marcia scherp. „Zeg nu maar niets, mams, want het zal niet het minste verschil kunnen maken. Ik ga. En waarom? Omdat hij wanneer ik het niet doe Virginia mee neemt, cn dan zal ik den heclen nacht geen oog sluiten." „Goldie, je moogt niet op die manier spreken", zei Marcia streng .„Het is gewoonweg belachelijk en..." „Ik weet wat U zeggen wilt, beste moeder.' viel Goldie haar opnieuw in de rede. „U vindt het hoogst onzedelijk, nietwaar? Maar wat moet ik doen? Per slot van rekening is ze tien jaar ouder dan ik. en hij heeft me nooit met een blik verwaardigd voordat ik hem eens even op zijn nummer zette toen hij iots beweerde over menschen die ieder jaar een poos je alléén met vacantie gaan. Hij bedoelde U daar mee. Ik kookte van woede; dat verzeker ik U. Hoe iemand het durfde wagen U te besmeuren! Oh, ik was razend." „Wat zei hij dan?" vroeg Marcia zacht. Goldie maakte een knippende beweging met haar vingers. „Ik weet het niet precies meer. Hij schijnt niet op U gesteld te zijn, moeder. Ik denk dat U veel te eerlijk voor hem is. Hij kan zich blijkbaar niet indenken dat een mensch eenmaal in het jaar eens volmaakt alleen wil wezen. Hij maakte de goorste veronderstellingen; dat leert hij natuurlijk in zijn praktijk. Misschien kan hij het eigenlijk ook niet helpen en komt het omdat hij zoon leelijk karakter heeft" „En wil je me nu heusch probeeren wijs te maken, dat je je tot dien man aangetrokken voelt?" vroeg Marcia. „Niet aangetrokken, liefste. Ik geloof dat het Juis ter uitgedrukt is als ik zeg dat hij me hypnotiseert." Goldie maakte een veelzeggend gebaar met haar handen. „Als ik „nee" zeg, zegt hij „ja" en omge keerd, en ik eindig met te beweren wat hij wil. Hij is per slot van rekening de eenige man, dien ik van belang acht, en dat weet hij maar al te goed." „Maar Goldie, hoe is het toch mogelijk", riep Mar cia uit. Goldie sprong lachend overeind. „En toch is het nu eenmaal zoo, moeder. Het leven kan vaak heel grappig zijn, vindt U ook niet. Vol tegenstellin gen! Als ik zoo lang getrouwd zal wezen als U, dan... Hoe lang is U eigenlijk getrouwd, tusschen twee haakjes?" Marcia keek haar dochter strak aan. „Goldie, wil je alsjeblieft onmiddellijk aan Mr. Baronford schrij ven en hem vertellen dat je vanavond niet met hem kunt uitgaan?" Goldie maakte weer een veelzeggend gehaar met de hand. „Onzin, schat! Dat geeft niets. De man heeft een vooruitzienden geest. Hij weet me altijd te vinden." „Als de helft van hetgeen Je me vertelt, waar is, dan „Mams, hoe moet de heele waarheid dan wel niet wezen?" zei Goldie. „Nee. lieve onschuldige. U kuni me vanavond niet bij U houden. Tenzij U Peter eensklaps te voorschijn kon tooveren!" Bij de laatste woorden stond zij bij de deur. Ze wierp haar moeder een kushand toe, en op dat

Schager Courant | 1934 | | pagina 6