Radioprogramma Schagen-nieuws. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. De tarweoorlog. Weer een moordaanslag te Oss. voor de uitkccring van den steun. En zoo werd door do Christelijke regcering gegeven aan hen. die het niet beheofden. En maken wij het mede dat de gel- 'den die door de arbeiders worden betaald door de rechten, welke worden geheven van de meest nood zakelijke levensmiddelen, appelen, sinaasappelen, ba nanen, enz. via de regcering vloeiden in de zakken van bezitters. De regeering bekommert er zich niet om dat de honger mee aan tafel zit, in talrijke gezinnen en de ellende toeneemt. Zij hebben dezen toestand noodig om het kapitalisme en de bevoorechte positie der be zitters ook in deze crisisperiode te handhaven. Met fascisme zal dezen nood eerst recht ten top voeren. Want men moet zich niet in het fascisme ver gissen. Eerst ging er vreugde door de tuinbouwwe- reld dat er nieuwe handelsovereenkomsten met bet fascistische Duitschland waren afgesloten, en deze ecnige verbetering van uitvoer in het uitzicht stel den. Doch de verdragen waren nog geen week oud, of de Duitsche minister riep alle Duitsche huismoe ders op toch vooral alleen en uitsluitend de groenten to koopen van eigen bodem. En zoo bieden de ver dragen soms voordeden, doch worden door andere propaganda teniet gedaan. Binnen deze kapitalisti sche orde kan een verbetering van den landbouw niet bestaan. De regeering zegt paraat te zijn. Ja er worden al lerlei crisismaatregelen genomen, de lasten van de bedrijven worden opgevoerd. En men zegt nu de teelt wordt beperkt, er moet minder geproduceerd worden, dan is het resteerende gedeelte beter loo- nend. Ook hiervan is niets te verwachten. Want dit maakt bet leven duurder. En de regeering die de steunverlcening afbreekt, onvoldoende looncn in de werkverschaffing voorschrijft, verlangt daardoor aan den anderen kant de koopkracht. De binncnlandsche markt zakt daardoor nog meer ineen. Het kapitalisme is in een ondergnngsperiode en de laatste stuiptrekkingen hebben plaats. Hierdoor •moet de arbeidersklasse in den hoek gedreven wor den en ondergaan in afzichtelijke ellende. Nu het kapitalisme bankroet is hebben wij de we gen tot de oplossing aan te geven. Een basis voor deze oplossing is hier thans aanwezig. Dat is in de eerste 'plaats de gedachte van eenheid der arbeiders, stedelingen en plattelandsbevolking. Er moet een eenheid komen van stedeling, hoer en proleet. Uit- dezo eenheid, deze ware kameraadschap moet de daad voortkomen om deze crisis van het kapitalisme om te zetten in den opbouw van een socialistische maatschappij. Welke gevaren ons ook bedreigen, nu moeten we blijk geven kerels te zijn uit een stuk en pal staan $n den strijd. We willen eindigen met een protest, ren gloeiend protest tegen den dreigenden oorlog en deze uithongcringsperiode. Als derde spreker treedt de R.S.P.'er Sneevliet op, die begint te constatecren dat er een groote tegenstel ling bestaat tusschen do belofte van deze rijke zon- jiige aardo en bet ontzaglijke leed, de groote zorgen jen de onrust onder de monschen. Wat zou deze aar dt? mooi kunnen zijn als hij niet werd vergiftigd door tic wanverhoudingen van het privaatbezit. Het technisch vermogen neemt elke dag toe en nochtans ontberen miiliocnen bet noodigc. De wereld dio voor een groot gedeelte door het Christendom bestuurd wordt, levert een schouwspel op van een krankzin nigengesticht. Deze wereld torst de ontzettende ivloek en last der werkloosheid, van de paria's die ^verkommeren. De landhaaien slaan hun klauwen In het vleeech der landbouwers. Wij hebben de werkelijkheid (slechts te zien om overtuigd te wezen dat het kapi talisme een chaos, een wanordelijke bende is. En de iiczilters weten er geen weg mee. Het fascisme jncemt in kracht toe en komt langzaam maar zeker over het maatschappelijk leven in tal van landen. 1 Maar dit behoeft ons niet tot pessimisme te bren gen. Er is nu minder dan ooit reden tot pessimisme. •Want dit is dc periode van de afrekening, het ka- [pitalisme stort ineen. Dit is de baringperiode van 't •socialistische tijdperk. Het volgroeide kapitalisme ihezwijkt aan dc innerlijke krachten die het zelf ijiccft voortgebracht Goed moeten we zien dat het (kapitalisme zoo wreed optreedt tegen revolutionairen jtiit zwakte. Ook het fascisme, kind van de wereld (wanorde, kan geen uitkomst brengen. Nergens heeft toet dit nog gedaan. Waarom is het fascisme het ver- «ameladres geworden van de velen zoekenden en zwervenden? i Het is omdat het kapitalisme geen middelen meer (heeft. Daarom gaat dc liberale economie onder en (wil men de fascistische politiestaat. Maar het fas cisme heeft nog nergens het middel gevonden dat toet kapitalisme over zijn innerlijke moeilijkheden heen kan helpen. Het fascisme heeft economisch niets nieuws te brengen. Het kan geen uitkomst bren gen, want het is een kracht van het grootkapitaal. De vlek van het fascisme wordt grooter. Overal aanvaarding van de politiestaat, die de rechten en {vrijheden van demassa, het volk rooft. En waarheen gaat Colijn? Nederland verkeert sinds 1929 in de crisis. Maar sinds 1933 is men tot een geheel andere regeerings- fxditiek gekomen. Do katholieke Staatspartij, heeft nog teveel het proletarische element van de kleine hoertjes uit Limburg en Brabant noodig om een (scherpslijper-apolitiek te kunnen voeren. De regee- jring-CoIijn is al onmiddellijk gctcekend en bevlekt door het optreden tegen de matrozen der Zeven Pro- ivlncit-n en het bloed van deze mannen. Er waren H00 andere middelen geweest om met de muiters tot (een oplossing te komen. Maar het prestige van dc jNcderiandsclie marine moest gered worden, do hom 'moest gegooid op voorschrift van de christelijke re geerders. Dit kon gebeuren, omdat het gezag krank zinnig was geworden. Dit kon ook gebeuren omdat we bestuurd worden door de bezittende klasse dio Igeen uitkomst weet met deze omstandigheden. Want men weet geen uitkomst met deze omstan digheden. Worden de hoeren en tuinders geholpen? 'Neen! Er gebeurt niets. De zorgen groeien. En do re* geering weet dat zij met leege handen tot de massa komt. De werkelijkheid zegt ons eiken dag dat dit een droevig feest is van hittere ellende voor het breede volk om een bevoorrechte klasse vet te mes ten. Hieruit kan ernstig verzet geboren worden. Daartegenover neemt dc regeering haar maatregelen. Is het niet kenmerkend dat op denzclfden dag dat (le koningin met andere nette menschen bijeen was om Willem de Zwijger, deze rebel en opstandeling dezer werker met legale en illegale middelen, to her denken, het vereenigingsrccht van het overheidsper soneel op de vuilnisbelt werd gegooid? Dat we een uniformverbod kregen. Dat de ambtenaren worden gecontroleerd en een zuiveringsactie onder het mari nepersoneel heeft plaats gehad. En als nu dc jong- sto wetsontwerpen betreffende de openbare orde wor den in werking gesteld dan kan de minste aantas ting van het openbaar gezag gestraft worden met 2 jaar gevangenisstraf. En onmiddellijke preventieve opsluiting. Deze maatregelen komen omdat de regeering bang Is trowordon voor de waarheid. De regeering-Colijn wordt grootleverancier van dwangbuizen. liet is in- tusschen onzin te mcenen dat dc Nederlandsehc geest niet vatbaar zou wezen voor het fascisme. In tegendeel dank zij de politieke ongeschooldheid van velen groeit het fascisme, want ze beloven veel. Ze zullen een einde maken aan allerlei misstanden, en welvaart brengen. Al leeren Duitschland en Italië ons ook dat dit allen holle frazen zijn, toch groeit het fascisme. Het fascisme is de reservelijn om het kapitalisme te redden. Maar de arbeidersbeweging wordt neer getrapt en gogcescld. De hesten sluit men op. dc jeugd wordt verpest. En door hun nationalisme wordt het moment van oorlog verhaast. Colijn en Mussort zijn tweelingsbroers in dienst van het groot kapitaal. Er is tegen dit drijven maar één middel dat redding kan brengen: het eenheidsfront der ar beiders en alle werkenden. En komt dat niet, dan gaan wij onder. Er is nog maar één keuze: liet een heidsfront ot de ondergang. Aan het eenheidsfront onze beste krachten gegeven. Met een toepasselijk woord sloot de voorzitter dezo goed geslaagde bijeenkomst. BARSINGERHORN Huisvlijtlentoonstcllinn- Zaterdag, Zondag en Maandag was in het lokaal van den lieer A. de Graaf een huisvlijttentoonstelling georganiseerd door do vereeniging „D.O.G." alhier, welke zich in een flinke belangstelling heeft mogen verheugen. Op drie groote stellages was alles smaakvol ge ëtaleerd en niet zeer veel interesse werden de In zendingen bezichtigd. De opgestelde attracties als sjoelbak, vlotbrug en werpspel mochten zich even eens in een groote belangstelling verheugen, tot groot genoegen van degenen, die tot organisatie van do tentoonsieling hadden besloten. Immers ook het finantieele gedeelte speelt een woordje mee en ook in dit opzicht kan de tentoonstelling als uitstekend geslaagd beschouwd worden. Maandagavond werden door den voorzitter van D. O.G., Dr. J. J. Werner, de prijzen uitgereikt. Alvo rens daartoe werd overgegaan bracht spreker dank aan allen die tot het welslagen hadden meegewerkt en noemde daarbij speciaal Mej. Watertor en den heer Van der Kuyl. Dank werd gebracht aan de ver- eenigingen en particulieren, die iets hadden be schikbaar gesteld, aan den Edelachtb. heer Burge meester voor zijn zoo gewaardeerde medewerking en voor de beschikbaarstelling van een medaille, den heer De Graaf en echtgenootc voor hun welwil lende hulp, de Coop. Zuivelfabriek Westfriesland voor het beschikbaar stellen van ijs. tegen een ma tigen prijs, kortom, aan allen, die hadden meege werkt. f De jury, bestaande uit Mevr. Strijker to Winkel en Mcj. Fik te Midwoud voor de landwerken en dc boeren C. Wardenaar te Schaffen en D. Dirkmaat te Noordscharwoude voor teeken- en houtsnijwerk enz., hadden zich naar Voorzitter hoopte, tot aller genoe gen van hun zeer moeilijke taak gekweten. Spreker twijfelde niet, of er zou kritiek op het een of ander worden uitgeoefend, doch was overigens van oor deel, dat de jury haar taak serieus had opgevat, waarvoor hij hartelijk dank zegde en bij welke uit spraak een ieder zich tenslotte had neer te leggen. De prijzen werden als volgt toegekend: Fraaie handwerken: 1. Mevr. PropKlopper, Bar- singerhorn; 2. KI. Blaauhocr, Schagen; 3. Mevr. P. Stins—Mostert, B&rsingerhorn; 4. Mevr. Vrielink, Schagcn; 5a N. Zwakman, Barsingerhorn; 5b C. Bak ker, Barsingerhorn; 7. Mevr. SchenkKaan, Wierin- gerinccr; eervolle vermeldingen: Kootje Jongcjans, Barsingerhorn; Miep Blaauhocr, Schagen; Mevr. SchelIlngerhouf, Kolhorn; Alie Gorter, Barsinger horn; Gr. Blaauhocr, Kolhorn. Nuttige handwerken: 1. G. SchenkSmit, Barsin gerhorn; Mevr. Hollander— Mculeveld, Barsinger horn; 2. Mevr. N. JimminkBakker, Zijpe; eervolle verm. Mevr. A. VaderBoom, Barsingerhorn; Mevr. Werner—de Graaf, Oegstgoest. Karton- en vlechtwork: 1. C. do Mol, Kolhom; 2. Kantje Jongcjans, Barsingerhorn. Diversen: 1. Gré Blaauboer, Kolhom; 2. AH Gor ter, Barsingerhorn; eerv. verm. wed. D. de Beurs. Spreien: 2e pr. Mevr. A. Eriks—Pranger, Barsin gerhorn; 2e pr. Mevr. Blaauboer—Nagelhout, Kol hom; eerv. verm. Mevr. SluisAuschka. Kinderen. Handwerken: 1. Bartha Dubbelman, 2. Maartjo Jongcjans, 3. Gré Dekker, 4. Jo Dubbel man, 5. Mien Del ver, 6. Willy Heerschap, 7. Gardicn Jongcjans, 8. Mien Heerschap, 9. MarieMooij, 10. Mien Heerschap, 11. Gecs Jes, 12. Marie Kooijinan; eerv. verm.: Brechtjo Duursma, Marie Dekker, en B recht je Duursma. Figuurzaag- en houtsnijwerk: 1. J. Duursma, Bar singerhorn; 2. L. Bil, Anna Paulowna; 3. P. Dekker, Pz., Winkel; eerv. verm.: R. Bil, Barsingerhorn, 2 x, G. Schenk, Barsingerhorn. Kinderen: 1. Jan Voogt, Barsingerhorn; 2. Freek van Zoonen, Kolhorn; eerv. verm. Piet Kooij, Wie- ringerwaard. Teekenwerk: 1. M. Wolthuis, Winkel; 2. W. J. Blaauboer, Haringhuizen; 3. C do Wit, Lutjewinkel Kinderen 10—14 jaar: 1. P. v. Stipriaan, Haring huizen, 2. E. Mandcmaker, Barsingerhorn, 3. J. Sleu tel, Haringhuizen, eerv. verm. J. S. Pool, Kolhorn, B. v. Leijen, Moerbeek. Kinderen tot 10 jaar: 1. Kees Winkel, Barsinger horn, 2. Jan ter Heide, Haringhuizen, 3. Mario Dek ker. Barsingerhorn. Eleclro-techniek: 2e pr. J. S. Schoor], Barsinger horn. Voor de verschillende attracties waren nog ecnige prijzen uitgeloofd, welke werden behaald door de hoeren J. Schlamllcli, 1ste prijs, sjoelbak, A. Rente naar, 2e prijs, sjoelbak; J. Schenk Jz., vlotbrug en J. Middelkoop, werpspel. Voorzitter maakte hierna bekend, dat tot 11 uur de attracties geopend zouden zijn en dengene, die de hoogste punten wierp zou nog een extra prijs worden overhandigd. In minder dan geen tijd gleden do schijven, rolde de hal over de vlotbrug en werden de speren op de biezen mat gericht. Toen de klok 11 had geslagen waren de extra prijzen behaald dooi de hoeren W. v. d. Oord, A. Schenk Jz. en A. Rente naar. In dien tusschcntijd was de uitslag van de verlo ting bekend gemaakt en de naam van de pop, waar naar was geraden. De naam was Ibeltje en het bleek, dat niemand juist geraden had. Alle namen van de genen, die hadden geraden werden op een tafel uit gespreid en door iemand uit het publiek werd met een speld een naam geprikt, zijnde de winnaar van de pop. Do gelukkige was de heer Joh. van Stipri aan, do ijverige muzikant, dio met den heer Bakker gedurende de drie dagen voor vroolijke, gezellige mu ziek had gezorgd. Op prettige wijze zijn deze dagen verloopen en de vereeniging D.O.G. kan met genoegen hierop terug zien. BEF, RHUGOW A ART) Jaarvergadering van de Overhaalvereeniging „Amerswiel", op Maapdag 28 Mei in het lokaal van den heer Hurkmans. De voorzitter de heer P. de Jong opent de vergade ring en betreurt dc geringe opkomst. Voorzitter zegt dat het bestuur in correspondentie is met do Provincie over de belaste perceelen welke deze noodig heeft voor den nieuwen weg, doch dc kwestie is nog niet voor elkaar. Het bestuur krijgt vrij mandaat verder naar eigen inzicht te handelen. Het jaarverslag van den secretaris gaf een zeer gun stig verloop van de „Overhaal". De rekening van den penningmeester sloot met een bedrag van f 654,44, saldo f 91.90. De commissie tot nazien adviseerde tot goedkeuring, waarna voorzitter de commissie dankte voor hare moeite en den pen ningmeester den heer Brouwer voor zijn goed beheer. De begrooting 1934 wordt goedgekeurd met een be drag van f637.51, waarvan f 78.26 als post onvoorzien. De heer K. Dekker werd met op één na algemcene stemmen tot bestuurslid herkozen. Bij de rondvraag werden ecnige huishoudelijke za ken besproken, waarna sluiting volgde. WINKET. Door Burgemeester en Wethouders van Winkel is aan S Vcthman te Lutjewinkel vergunning verleend, voor het houwen van een woning met Landbouw- schuur. De houw daarvan is opgedragen aan den heer J. Smit Pz. alhier. LANGENEUK NOORDSCHARWOUDE. Door de Vrouwenclub „W.O.L." is besloten ook dit jaar weer een Floralia-tcntoonstelling te houden. Plantjes zijn reeds uitgereikt, zoodat een ieder weer zijn best kan doen. ANNA PAULOWNA Vergadering Schoolfeestvereeniging. De voorzitter, dc hoer Van Balen Blanken noemde in z'n openingswoord de flinke opkomst een gunstig teeken voor liet slagen in de poging, wederom een schoolfeest te organiseeren. Van het bestuur der R.K. school te Brcezand was een schrijven ingekomen, meldend dat men, in ver hand met de tijdsomstandigheden, heeft besloten dit jaar geen deel te nemen aan het schoolfeest. Het be stuur meende dat men zich bij dit besluit had neer te leggen cn vrijwel zonder discussie werd het schrij ven voor kennisgeving uangenomen. Ecnige onderw.-leden dor vereeniging verzochten deze aan te sluiten bij de Ned. Jeugdherbergen-Cen trale. De heer Ilamclink lichtte het verzoek toe. Door aansluiting is het mogelijk naast het gemeenschappe lijk feest, reisjes te organiseeren in klasse-verband en daarbij gebruik te maken van de goedkoopo jeugd herbergen. Voorzitter noemde enkele bezwaren, die in het bestuur waren geuit tegen aansluiting, naast de voordcelen die men zag. Anderen vroegen nadere in lichtingen aan den heer Ilamclink. Met groote meer derheid werd daarop tot toetreding besloten, doch al leen medewerking te verleenen tot dergelijke uitstap jes, indien de leiding berust bij het onderwijzend per soneel. Nadat de niet herkiesbare hceren Van der Lin den cn Bczclman in het bestuur waren vervangen door de hceren Brugman en Verver, zou men over gaan tot vaststelling van dc wijze, waarop het feest zal gevierd worden. Daar echter alles van het tee kenen op de lijsten afhangt, kreeg het bestuur vrij heid naar omstandigheden te handelen, maar indien eenigszins mogelijk, toch vast te houden aan liet ge wone plan. Daar de verwachtingen ook in de vo rige slechte jaren niet beschaamd waren, omdat men juist in deze ongunstige tijden den kinderen meer dan ooit hun feest gunt. rekent men er op. dat ook nu liet teekenen op de lijsten het volledig feest mo gelijk zal maken. Het feest werd voorloopig gesteld op Woensdag 20 Juni, de commissieleden gekozen en nadat bij dc rondvraag nota was genomen van ecnige opmerkin gen, de practische organisatie van het feest betref- MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 29 Mei. Uitspraken 15 Mei. Fcrdinand H., verzekeringsagent, Den Hang, vroe ger te Alkmaar, vnlschheid in geschrifte en verduis tering. 6 maanden gev voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd met vcrpl. schadevergoeding enz. Jan Com. B., schipper te Winkel, toebrengen van zwaar lichamelijk letsel door schuld, gcpl. te Beem- ster, 1 maand hechtenis en 1 jaar ontzegging van rijbevoegdheid. (In 't vervolg zullen dergelijke misdrijven streng worden gestraft). Arie Sp., logementhouder, Schagen, hooger beroep vonnis! vertreding leerplichtwet, f 10 boete of 10 dg. Arie Sp., logementhouder, Schagcn, als voren, f 10 boete of 10 dagen. Nic. Sch., Amsterdam, vroeger Zuidscharwoude, ged., uitlokking. Vrijgesproken en in vrijheid gesteld. De Officier kwam inmiddels van dit vonnis in hooger beroep bij het Gerechtshof te Amsterdam. DONDERDAG 31 MEL HILVERSUM f301.5 M.) A.V.R.O.: 8.00 Grnmofoonmuzick 10.00 Morgenwij ding; 10.15 Gewijde muziek; 10.30 Vioolrecital; 11.00 Knipcursus; 11.30 Zangvoordracht; 12.00 Lunchcon cert door Kovacs Lajos en zijn orkest: 2.15 Vroolijke gramofoonmuzick; 2.30 Mevr. Antoinette van Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen: 3.00 Knip cursus; 3.45 Verzorging zender; 4.00—6.15 Concert: 6.15 Gramofoonmuzick; 6.30 Halfuur voor grooterc kinderen; 7.00 Gramofoonmuziek; 7.30 Reislczing; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Omroeporkest: o.l.v. Nico Treep; 8.30 Orgelconcert door Pierre Palla; 9.15 Concert door het Omroeporkest; 10.00 Gramofoonmuziek; 10.15 Populair concert; 11.10 Dansmuziek. HUIZEN (1875 M K.R.O.: 8.00 Morgcnoncert; N.C.R.V.: 10.00 Gramofoon muziek; 10.15 Morgendienst; 10.45 Leger des Heils- kwartiertje; K.B.O.: 11.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Politieberichten; 12.15 Carillonconccrt door Toon van Belkom, op den St Janstoren te 's TIertogenboscli; 12.45 Orkest o.l.v. Ma- rinus van 't Woud; N.C.R.V.: 2.00 Cursus fraaie handwerken: 3.00 Opening van het nieuwe Kinder ziekenhuis de „Koningin Fmma-kliniek" te Meer en Bosch. Heemstede; 3.45 Verzorging zender; 4.00 Bij bellezing; 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd; 5.30 Liederenrecital; 5.45 Gramofoonmuziek; 6.00 Zangrecitnl; 6.20 Gramofoonmuziek; 6.45 Causerie; 7.00 Politieberichten en Ned. Chr. Persbureau; 7.15 Gramofoonmuziek; 7.30 Weekoverzicht; 8.00 Orgel concert door Jan Zwart: 9.00 Lezing; 9.30 Klein- orkest; 11.00 Gramofoonmuziek. LUXEMBURG (1304 M.) 7.00 Znngrecital; 7.35 Gevarieerd concert: 8.40 Idem; 9.40 Gramofoonmuziek; 10.25 Dansmuziek. BRUSSEL (484 MA 12.15 Gramofoonmuziek; 1.30 Populair concert: 8.20 Gramofoonmuziek; 9.35 Idem; 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL (322 M.) 1.30 Gramofoonmuziek... 5.15 Omroeporkest; 8.20 Con cert; 9.20 Idem; 10.30 Opera-uitzending. KALUNDBORG (1281 W.) 12.20 Concert; 3.05 Idem; 7.50 Idem; 11.50 Dansmuziek. HERLIJN (357 M.) 4.20 Omroeporkest; 8.35 Concert; 9.50 Opera. HAMBURG (332 MA 1.40 Concert; 2.50 Haydn-concert11.20 Idem; 12.25 Operette-uitzending. KEULEN (456 M.) 12.20 Populair concert; 1.05 Kamerorkest; 3.50 Mili tair concert. DAVENTRY (1500 M.) 1.35 Gramofoonmuziek; 8.50 Opera; 10.25 Volksliede ren; 10.05 Dansmuziek. PARIJS (Poste Parisien) (313 M.) 7.55 Gramofoonmuzick; 8.30 Hoorspel. PARIJS RADIO (1798 M.) 12.50 Orkest; 850 Kamermuziek; 10.50 Dansmuziek. MTLAAN (369 M.) 5.30 Dansmuziek; 7.51 Gramofoonmuziek; 9.05 Opera. ROME (421 M.) 5.50 Concert; 9.05 Idem; 10.35 Dansmuziek. WEENEN (507 M.) 4.20 Gramofoonmuziek; 7.35 Radiopotpourri; 9.30 Con cert; 10.55 Dansmuziek. fend, sloot voorzitter met dc opmerking het besluit van het R.K. schoolbestuur te betreuren en met waar- deerende woorden voor de aftredende bestuursleden, in het bijzonder den heer Rezelnian, die zoovele ja ren in het belang van de vereeniging werkzaam was. W E II I N G F V Vrijdagavond is te Hippolytushoef een afdeeling opgericht van de bekende vereeniging het HoogelancL Tien dames gaven zich op voor het colloctcwerk. Het bestuur bestaat uit de dames: Mevr. Deen, presidente, Mej. Joh. Ippol, secr., J. de Krijger, pen- ningm.; M. Veenstra, correspondente. Wij hopen dat er heel veel leden gewonnen worden voor dit liefdewerk, dat recht heeft op de waardce- ring en den finantieelen steun van heel ons volk. Raadsvergadering. Vergadering van den gemeenteraad op Donderdag, den 31 Mei 1934, des namiddags ten 2 uur. Agenda: 1. Notulen. 2. Mededeelingon en ingekomen stukken. 3. Voordracht tot nadere vaststelling der verorde ning tot wijziging der algemeene politieverorde ning. 4. Voordracht naar aanleiding van bezwaarschrif ten en verzoeken om ontheffing inzake reini gingsrechten. 5. Rapport omtrent de rekeningen van de voorma lige Gezondheidscommissie te Schagcn over 1933 en 1934. 6. Voordracht tot aankoop van grond ten behoeve van de verbreede Pompsteeg. 7. Voordracht tot aanleg van gedeelten rioleering in de Belt. 8. Voordracht tot herstelling van het dak van den toren te Westerland. 9. Voordracht tot aan- en verkoop en ruiling van enkele perceelen grond te Den Oever. 10. Voordracht tot het verhuren van het oude school gebouw te Hippolytushoef. 11. Voordracht tot uitkeering eener schadevergoe ding aan het Heemraadschap Wieringen en den Polder Waard-Nieuwland wegens buitengewone onderhoudskosten aan hunne wegen. 12. Voordracht tot afvloeiing van het personeel der Zeegras-exploitatie. 13. Benoeming van 7 leden der Commissie tot we ring van schoolverzuim. 14. Benoeming van 2 leden van het College van Armvoogden, beheerende de Hervormde of Ge reformeerde Armenkassen. Italië boekt een overwinning. Rome. In den tarweoorlog heeft Italië, dank zij den hevigen en vrijwel aanhoudenden regenval, een overwinning behaald. Vroeger werden van Ame rika uit groote hoeveelheden tarwe in Italië inge voerd, doch tengevolge van de onlang* afgesloten overeenkomst met Hongarije is de Italiaansche markt thans geheel voor Amerika gesloten. Italië zal evenwel moeilijkheden ondervinden bij het afnemen van een aanzienlijke hoeveelheid ITon- gaarsch graan, daar Hongarije, evenals vele andere dcelen van het Continent, te lijden heeft van de aanhoudende droogte. Italië heeft zich in de afgeloo- pen drie maanden kunnen verheugen in een regen periode, welke cn record-oogst belooft. Do boeren en de wijnbouwers verheugen zich thans reeds op het vooruitzicht van een vet jaar na zoovele magere. Tijdens een vechtpartij op de markt. Oss. 29 Me!. Gistermorgen te omstreeks half 11 heeft achter een café op de markt te Oss een vecht partij plaats gehad tusschen ecnige kooplieden, ver moedelijk over een oude veete. Na een twistgesprek kwam het tot handgemeen, waarbij den koonman Rijkers uit Capelle ecnige messteken werden toege bracht, waarhij hij o.m. in het oog werd getroffen. De man werd met zware verwondingen naar het St. Anna Ziekenhuis te Oss overgebracht, waar hij in verband met de steekwonden aan het oog allereerst door dr. Hoefnagels, oogarts uit Nijmegen, werd be handeld. Dc vermoedelijke daders werden door de ge meentepolitie in arrest genomen en naar het poli tiebureau overgebracht. In verhand met het onder zoek konden nog geen nadere inlichtingen worden verstrekt. NOG TIEN MILLIOEN WERKLOOTEN IN DE VEREENIGDE STATEN. Washington. Volgens een verklaring van den President van de Ameriknansche Arbeidsfede- ratie Green, hebben gedurende de maand April onge veer 260.000 arbeiders werk gevonden. Het aantal werkloozen bedroeg in het begin van de maand Mei echter nog ongeveer 10.600.000. Naar raming hebben hiervan gedurende de maand Mei nog ongeveer 000.000 arbeiders werk gevonden, zoodat het totaal aantal werkloozen thans nog ongeveer 10 millioen bedraagt. Green verklaarde, dat de werkloosheid in April nog iets grooter was dan in September van het vorig jaar. doch iets minder dan in April 1933. Volgens de laatste statistieken is er een kleine verbetering in den stand der werkloosheid waar te nemen. Programma voor Zondag. Oudesluis ASchagen B. Aanvang 11 uur. Vertrek per fiets 10.15 uur. Voor andere wedstrijden: zie bord. Opstelling: W. Quax J. Gelder A. de Wit S. Visser G. Anneveldt A. Molenaar N. Blaauboer W. Gorter J. Boontjes J. P. Wit J. Klant Ros.: F. Gorter, P. Dekker. Training. Vrijdagavond leden en junioren-training onder leiding van Rcitsma. ELFTALLEN VOOR ZONDAG: SPARTA I: Arnoldus V. Vlottes R. Rempt A. Plakman K. Rempt P. Boon H. Veenstra P. de Vries C. de Moor Jb. Mo!maar Jb. Dekker. Reserves: J. Weeland (half), M. Slikker (achter) W. Moransart (voor). Afberichten tot Donderdagavond aan Laurierstraat No. 20. De E.C.

Schager Courant | 1934 | | pagina 7