Arrondissementsrechtbank te Alkmaar. Een Huwelijk Radioprogramma MEERVOUDIGE STRAFKAMER Zitting van Dinsdag 29 Mei. Broek op Langend ij k. EEN WONDERLIJK SINJEUR. DIE DE ROOIE IIAAN LIET KRAAIEN. De 2S-jarige voeger Gerrit Sm. te Broek op Lan- gen lijk. die op grond van zijn vreemde gedragingen in de omgeving bekend staat als ..malle Gerrit", fun geerde voor li dagen als voornaamste getuige te gen den kistenmaker Nic. Schuit, alstoen terecht staande voor het hem ten laste gelegde feit, dat hij bedoelden Gerrit Sm. door aanbieding van 30 gul den zou hebben aangezet tot brandstichting in zijn werkplaats, voor welk feit Schuit inmiddels werd vrijgesproken. Gerrit Sm., in voorarrest vertoevende ter zake 'n andere brandstichting, was thans voor het meer voudig college gedirigeerd ter zake dat hij in den nacht van 29 op 30 Nov. brand had gesticht in de loods of opslagplaats van den heer Carel Christiaan Bonnet, koopman te Broek op Langendiik. met ge- \nlg, dat deze loods geheel of althans gedeeltelijk afbrandde, met de daarin opgeslagen goederen, waardoor gevaar kon ontstaan. Door Gerrit. die als verdachte absoluut niet den indruk gaf, die zijn bijnaam zou wettigen, werd dit feit erkend voor zoover hij zich zulks kon herinne ren, aangezien hij tijdens het plegen van het feit in beschonken toestand verkeerde en dan geneigd is allerlei malle dingen te doen. Tegen den heer Carel Bonnet had verdachte niets! De heer G. Balder. bij wien Gerrit dien avond ver toefde. bemerkte wel dat hij niet geheel drankvrij was, doch niet verkeerde onder don invloed. Tegen 12 uur ging verdachte op aansporing van getuige, die den kletskous wel wilde spuien, weg, doch kwam later nog weer terug en riep alstopn iets onbegrij pelijks over den rooden haan. doch Balder had geen lust hem opnieuw binnen te laten. Den volgenden morgen vertelde verdachte aan Baider wat hij had gedaan. De heer Wiggers. ambtenaar van het genootschap, noemde den verdachte een slappeling, die in zijn jeugd geen bepaald goed voorbeeld had genoten. Hoewel de reclasseeringskansen zwak stonden, zou er misschien door een voorwaardelijke veroordee ling met streng toezicht nog iets te hereiken zijn. De mogelijkheid bestond dat Gerrit, indien hij bleef opnassen, geregeld werk zou kunnen krijgen. De verdachte zelf was tot alle concessies bereid, omdat hij had ondervonden, dat hij thans zijn le ven in verkeerde hanen leidde. De Officier, het feit wettig en overtuigend bewe zen achtende, kwam al spoedig tot het kardinale punt: wat met dezen man te beginnen? De heer Wiggers stond sceptisch en de persoon in kwestie is een ontzettend gevaarlijk ifian, een brand stichter uit drank- en sensatiezucht. Waar de zaken zóó stonden, kon de Officier niet medewerken tot reelasseeren, vooral ook omdat te gen het feit een maximum van 12 jaar gevangenis straf is bedreigd. Gevorderd werd alsnu een gevangenisstraf voor den lijd van 2 jaar en 6 maanden. Verdachte zeide.: Tk kan niet anders dan beter schap belooven en dat beloof ik! Hij beweerde voorts dien avond 20 25 gelagjes 'Ie hebben genoten! Mr. Prins, verdediger van verdachte, toonde zich niet bijzonder voldaan over het requisitoir, hoewel toegevende dat de man een gevaar is voor de maat schappij, maar dan als hij onder den invloed van 20 a 25 glazen drank of bier verkeerde. Pleiter betuigde voorts dat verdachte zijn daad niet volvoerde uit misdadige motieven, uit wraak of winstbejag en in dit verhand achtte pleiter een vrij heidsstraf als door den Officier gevorderd, een al te zware vergeldingsstraf. Op grond van deze en meer andere bezwaren con cludeerde mr. Prins dringend alsnog pogingen te willen aanwenden tot verbteering van zijn cliënt en verzocht hij den verdachte bij voorkeur tot een voorw. straf met scherp toezicht en strenge bijzon dere voorwaarden te willen veroordeelen. De Officier ging in het minste niet mee met de studeerkamer-theorieën van den verdediger en wenschte die niet toegepast te zien in de rechtszaal. Onnoodig er bij te zeggen, dat de Officier bij zijn eisch persisteerde, omdat de maatschappij moet be veiligd worden tegen dergelijke individuen. Mr. Prins bleef, zooals vanzelf spreekt, het ant woord niet schuldig en verweer naar de voordrach ten van oud-minister mr. Donner, die theorie gaf op practischen bodem. Ook pleiter handhaafde tenslot te zijn conclusie. Na dit zeer belangwekkende debat sloot de presi dent het onderzoek, bepaalde de uitspraak op a.s. week. FEUILLETON. DOOR ETHEL M. DELL. Vertaald door Dicky Wafelbakker. 45. „Wat bedoelt ze met dat laatste gezegde?" vroeg Everard. Marcia was weer aan haar bureau gaan zitten. „Tk ben erg bang", zei ze aarzelend, „dat ze van plan is met Maurice Baronford te trouwen." „Hoe kom je er toe zooiets te veronderstellen?" Vroeg hij verwonderd. Marcia aarzelde voordat ze antwoordde: „Hij maakt haar op een geweldige manier het hof." „Hij is een zeer knappe advocaat en zal het ver in de wereld brengen. Voor zoover ik kan nagaan kan hij een uitstekende partij voor haar zijn." „Ik ben het niet met je eens" bracht Marcia pein zend uit. „Hij is te oud... te cynisch. Hij kan haar nooit gelukkig maken." „Hij is nog volstrekt niet oud. Even in de veer tig, en wat zijn cynisme aangaat, kan Dora in dit opzicht volkomen tegen hem op." „Oh. je kent haar niet," ging Marcia voort. ..Diep in haar hart is ze nog zulk een kind. Hij zou haar niets kunnen geven wat ze noodig had. Het huwe lijk moest vroeg of laat een... kwelling voor haar worden." „Beste Marcia, het is heel dwaas van je op een dergelijke manier te spreken." „Ik kan het niet helpen", zei ze met gebogen hoofd. „Maurice Baronford is er juist de man naar om iets te willen hebben wat hij eigenlijk niet noo dig heeft. Vrouwen zijn per slot van rekening slechts een stuk speelgoed voor hem, waarmee hij zich in zijn vrije oogenblikken kan amuseeren. De laatste tien jaar heeft hij met Virginia Freeman gespeeld en hij wil blijkbaar niet met haar trouwen en haar evenmin loslaten. Denk je nu werkelijk dat een der gelijke man je dochter gelukkig kan maken?" „Ik voor mij geloof dat Virgina hem niet wil la ten gaan," merkte Sis Everard op „En dat heeft natuurlijk een oorzaak", zei Mar- Verdachte hernieuwde nog zijn bcterschapsbeloften met de hem eigene welbespraakheid. Hij is werkelijk geen onsympathieke persoonlijkheid! Limmen. WEER EEN STEUN MYSTIFICATIE. De 37-jarige werkman, ijscoventer en steungenietcr Theodorus de W. te Limmen. verscheen in positie van verdachte voor liet college, ter zake het feit, hem ten laste gelegd, dat hij in eenige zomermaan den van het vorige jaar op verschillende datums op zettelijk onjuiste opgaven had gedaan van de door hem genoten verdiensten als ijscoventer, en deze ver- valschte opgaven met zijn handteekening bekrach tigd, waardoor nadeel kon ontstaan. Verdachte ontkende de juistheid der cijfers aan gezien van zijn inkomsten ook moest worden afge trokken de uitgaven voor zijn bedrijf, o.m. repara tiekosten van een ijswagen. In deze zaak werden als getuigen charge ge hoord de heer C. J. Admiraal, ambtenaar ter se cretarie, de heer G. de Nijs uit Beverwijk, Brigadier de Koekkoek en de heer J. van Gorcum, ambtenaar arbeidsraad te Alkmaar. De heer Admiraal was tot de ontdekking gekomen, dat de weekinkomsten veel hooger waren, dan was opgegeven. De inkomsten moeten bruto worden op gegeven. De Officier noemde de mededeeling van verdachte over diens aftrek 'n nouveauté in het proces. Niet bij de politie, noch bij den rechter-commisaris had hij over aftrek gesproken. Mr. Schuurman, de verdediger, achtte het onrede lijk en onlogisch dat de bruto-inkomsten moesten worden opgegeven. Verdachte zei. zwaar ziek in 't Elisabethgesticht te hebben vertoefd, hij dacht toen meer aan den dood dan aan deze opgaven. Zijn ijscobedrijf was geheel afhankelijk van de weersgesteldheid. Bij koud weer was de ontvangst veel minder. Brigadier de Koekkoek, die het voorloopig onder zoek had geleid, gaf verslag van het gehouden ver hoor. Verdachte had ingestemd met het hem voorge lezen procesverbaal. De getuige G. de Nijs, ijscofabrikant te Beverwijk, voor het schapenhekje verschijnende, was de leve rancier van de ijsco-grondstoffen. Hij had ook een ijswagen geleverd en gegarandeerd een bedrag van 10 gulden per week, doch blijkbaar had verdachte meer dan f 10 per week verdiend. Overigens kon deze getuige geen afdoende opheldering in dit ver warde zaakje verschaffen. De heer van Gorcum. commies Raad van Arbeid te Alkmaar, verklaarde dat verdachte hem had mede gedeeld, dat zijn inkomsten waren f 29 A i 30 per week. Dit was door hem op 5 November verklaard. De Officier stelde voor schorsing en terugzending van de znak iti handen van den leehter-commisaris Verdachte zeide steeds open kaart te hebben ge speeld. Mr. .Schuurman twijfelde of heropening der in structie tot een effect zou leiden en verzocht onmid dellijke vrijspraak van verdachte. Uitspraak a.s. week. Alkmaar. WELKOM VREEMDF.LÏNG! DE DIEFACHTIGE MUNCHENER. De 27-jarige Beiersche elcctricien Frans W., wo nende in 't Ooievaarsnest te Oudorp en thans gede tineerd, had in het najaar van 1933 uit het waren huis der firma Vroom en Dreesman te Alkmaar, alwaar hij zonder toezicht werkzaam was, verschil lende goederen ontvreemd en stond heden deswege terecht. Het gestolene zou hij cadeau gegeven heb ben nnn zijn „vrouw", o.m. 20 theedoeken! Welk gezin gebruikt nu 20 theedoeken? verbaasde zich de president! Ook had hij gestolen een scheeraparaat (zeker ook voor de dame). Voorts 7 tandenborstels en een hoeveelheid tandpasta, alsmede 2 dameshandtasch- jes. Waarom hen je niet in Duitschland gebleven?, in formeerde de president met twijfelachtige gulheid. De heer W J. M. H. Seelen. adj.-dirccteur der fir ma, verklaarde dat de diefstallen hadden plaats ge grepen gedurende de verbouwing, waarbij verdach te werkzaam was. De Officier vorderde tegen dezen trouweloozen Duitscher. die het in hem gestelde vertrouwen zoo schandelijk had misbruikt en van dezen boom. zoo vol geladen, rijkelijk had geplukt, 2 jaar gevange nisstraf. De Officier releveerde dat we op dergelijke exem plaren uit het buitenland hier, waar de werkloos heid al reeds zoo groot is. niet gesteld behoeven te zijn en stelde zich voor na afloop van de straf hem het land uit te wijzen. Mr. Van Leeuwen ontkende dat verdachte door drongen was geweest van het geschonken vertrou cia langzaam. „Er zal wel een zekere verhouding tusschen hen bestaan. Waarom is hij niet met haar getrouwd? Vertel me dat eens?" „Om redenen die hem zeil het best bekend zijn, zou ik veronderstellen." „Zonder twijfel." klonk het hartstochtelijke ant woord. ..Omdat hij zonder een huwelijk van haar kon krijgen wat hij hebben wil. En nu zal er toe overgaan haar alleen te laten... oh, misschien niet eens. De mogelijkheid bestaat dat hij haar een poos je terzijde zet, totdat hij haar weer noodig heeft." „Marcia, beste kind, je gaat werkelijk te ver. Je hebt het recht niet dergelijke veronderstellingen te makea" Ze kwam overeind en ging voor hem staan. „Tk heb geen recht dit te zeggen. Volkomen juist! Heli je Virginia den laatsten tijd wel eens goed aangeke ken? Jaren geleden waren we vriendinnen. Ze gaf me op eenvoudig omdat ik te veel zag." Eensklaps legde ze haar hand met een smeekend gebaar oji zijn arm. „Everard, Goldie mag niet met dien man trouwen. Help me in Godsnaam dat te voorkomen." Hij nam met een vriendelijk gebaar haar handen in de zijne, maar aan de uitdrukking van zijn oogen zag ze dat hij haar onredelijk vond. „Je bent vanmorgen een weinig overspannen, beste kind. Je moet je niet zulke dwaze dingen in het hoofd halen. Ik kan me in geen geval met de zaak bemoeien. Dora is oud genoeg om zelf te kiezen; ik moet toegeven dat ze een slechtere partij kon doen." Marcia wendde zich af. „Ik had het wel vooruit kunnen nagaan", zei ze met een zucht. „Dat is niet aardig tegenover mij, kindje", zei haar man bedaard. „Ik geloof niet dat je onbevooroordeeld tegenover dit alles staat. Ik weet vrijwel zeker dat je Baronford nooit hebt kunnen lijden." „Hij mij evenmin. Ik vermoed zelfs dat hij me haat. „Beste Marcia," zei hij kalmee?end. Ze wendde zich met een ruk om en keek hem aan. „Dat weet je zelf ook wel, nietwaar? Zelfs Goldie heeft het gemerkt." „Hij laakt zonder twijfel je houding ten opzichte van Virginia. Hij heeft zeker gemerkt dat je haar er van verdenkt een verhouding met hem te heb ben." „Dat kan," zei Marcia. „Laten we er nu maar niet verder over praten, want we worden het toch niet eens." „Dat moet j'e niet zeggen, Marcia. Je weet heel goed hoe ik altijd mijn best doe je te begrijpen." „Oh ja, dat weet ik wel. En natuurlijk is de intuï tie van een vrouw volkomen waardeloos voor iemand zooals jij die altijd overtuigende bewijzen wil heb ben." wen en voor de verleiding Is bezweken. Pleiter wees nog op de goede getuigschriften, in 't bezit van ver dachte en drong aan op een voorw. veroordeeling. De Officier wenschte geen Duitschers to reelas seeren en persisteerde. Oude Nicdorp. OPRUIING DOOR MIDDEL VAN PAMFLETTEN. In de middagzitting debuteerde op de zondaars band de 40-jarige groentcnvonter Jan B. uit Oude Niedorp, welke heer op 13 Febr. aldaar op een bij- ecnkomstf zijnde een voordrachtavond van Daan Pool, in het cafe van den heer A. JFeijs. pamfletten had verspreid van opruienden inhoud en waarin de aanwezigen werden opgezet tegen gezag, staat, mi litairisme enzoovoort. door het bezigen van de be kende krachtmiddelcn, zooals algemeene staking, dienstweigering und so weiter. De verdachte was oorspronkelijk in voorarrest gezet, doch na bekente nis. als gevolg van een uitvoerig request. opgesteld door zijn verdediger, mr. P. Tideman uit Bloomen- daal, op vrije voeten gesteld. De verdachte werd in de gelegenheid gesteld, zijn standpunt uitvoerig uiteen te zetten. Als eerste getuige werd gehoord de heer D. Ott, die na het gewone gescharrel met de eedsaflegging, verwijdering van zijn tabakspruim, teekening van de ecdweigcringsformalite.it en aflegging der belof te, kon verklaren, dat verdachte bedoelde pamflet ten had uitgereikt. Volgde hierop de chauffeur Corn. Wit, welke heer een soortgelijke verklaring aflegde. De heer Officier verschilde met verdachte van meening omtrent de strafbaarheid van deze uitrei king. zag in den daad van verdachte een poging tot opruiing tot dienstweigering en vorderde 3 maanden gevangenisstraf. De verdachte protesteerde op theatralen toon tegen dezen eisch. Mr. Tideman verklaarde, dat verdachte, na een en kel gesprok, onmiddellijk het feit had toegegeven en hield voorts een uitvoerig betoog tegen het requi sitoir van den Officier, waarin hij het opruiende ka rakter van het pamflet ontkende en eindigde met te coneludeeren, niet strafbaarheid. De onvermijdelijke re- en dupliek bleef ook hier niet uit, waarbij de respectieve opvattingen onver anderd bleven. Den Helder. PI F PF.R EXPEDITEUR IN APPëL. De heer Willem T., groentenhandelanr te Den Helder, was veroordeeld door den Helderschen kan tonrechter tot f 20 boete wegens vervoer van 71 K.G. aardappelen zonder vervoerbewijs. De veroordeelde, die beweerde de dupe te zijn van den grossier, kwam tegen dit vonnis in hooger beroep, hetwelk heden behandeld werd. De verbalisant, agent Allaart, VRIJDAG 1 JUNL HILVERSUM (301 MA V.A.R.A.; 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10.00 Morgen wijding; V.A.R.A.: 10.15 Jan Lemaire drnngt voor; 10.30 Orgelspel door Joh. Jong; 11.00 Lezing; 1120 Gramofoonmuziek; A.V.R.O.: 12.00 Gramofoon muziek; 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest; 2.30 Knip cursus kinderkleeding; 3.00 Pianorecital door Eg- bert Veen; V.A.R.A.: 4.00 Gramofoonmuziek; 4.30 Voor de kinderen; 5.00 VAR A-Orkest; 5.55 Over gang naar den versterkten zender; 600 Gramofoon muziek; 6.10 Orkest; 6.40 Causerie; 7.00 Orkest: 7.30 Koos Vorrink: „Opvoeding en democratie"; 7.50 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 8.00 Lezing; 820 Con cert; 9.00 Cursus; 9.30 concert; 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau; 10.05 Vaz Dias; 10.15 Lezing; 10.45 Gramofoonmuziek; V.A R.A.: 11.00 Muzikaal aller lei; 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 M.) K.R.O.:'8.0 Morgenconcert; 10.00 Gramofoonmuziek; 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken; 11.00 Gramo foonmuziek; 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen: 12.00 Politieberichten; 1215 De K.R.O.- boys; 2.00 Gramofoonmuziek; 3.00 Zangrecital; 3.15 Gramofoonmuziek; 3.30 Vervolg zangrecital; 3.45 Gramofoonmuziek: 4.00 Rustpoos; 4.15 Orgelconcert door F.vert Maak; 5.30 Causerie: 5.50 Gramofoonmu ziek; 6.10 Orkest o.l.v. Marinus van 't Woud: 7.00 Politieberichten; 7.15 Lezing: 725 Gramofoonmuziek 7.45 Concert; 9.00 Koninkl. Zangvcreeniging Maas- trechter Staar; 9.30 Gramofoonmuziek; 10.30 Vaz Dias; 1025 Gramofoonmuziek. LUXEMBURG (1304 MA Hollandsche avond: 7.00 Hollandsch cabaret; 8.00 Gevarieerd concert; 8.40 Hille concert; 9.00 Operette- melodieën; 920 Omroeporkest; 10.20 Dansmuziek. BRUSSEL (484 MA 1.30 Populair concert; 5.15 Gramofoonmuziek; 6.35 Idem; 8.20 Concert; 10.30 Gramofoonmuziek. „Niet waardeloos", gaf hij met een glimlach te kennen. „Ik durf er echter niet te veel op vertrou wen. Je moet niet vergeten dat sommige vrouwen, wier intuïtie baar de noodige dingen doen zien, zelf vaak zóó eerlijk en goed zijn dat ze menschen, die lager staan dan zij te ernstig kunnen beoordeelen. Wat is er, mijn beste? Ik kan je hierdoor toch niet bcleedigd hebben?" Ze had haar gezichtje afgewond en leunde tegen het bureau aan. „Oh, nee, je hebt me niet belee- digd." Hij kwam naast haar staan en boog zich tot haar over. „Denk echter niet dat ik jo ooit anders zou wil len hebben, Marcia." zei hij. ..Als je eens meemaakte wat ik zoo vaak ondervond... wanneer je vrouwen in de rechtzaal de schandelijkste leugens hoorde uitslaan, dan zou het wellicht eerst ten volle tot je kunnen doordringen, hoe dierbaar je onkreukbare eerlijkheid mij is. Ik heb soms het gevoel alsof je eigenlijk de eenige vrouw op de wereld bent, die ik volkomen kan vertrouwen... de volmaakte cchtge- noote." Ze ging achteruit alsof iets haar had gestoken. „Oh, Everard", kreunde ze en verborg haar gezicht in de handen. „Marcia." riep hij verschrikt uit. Ze beheerschtc zich onmiddellijk, en keek hem aan. Er lag echter een weemoedige trek om haar lippen. „Oli, neem het me alsjeblieft niet kwalijk. Tk ben erg kinderachtig vandaag. Ik veronderstel dat moeders het tegenwoordig heel zwaar hebben." „Je moogt niet zoo tobben, beste kind," zei hij, haar haren kussend. „Ten slotte moet elk mensch zijn eigen leven leiden. Wc kunnen niet altijd niet an deren rekening houden." „Dat weet ik wel," zei ze op vermoeiden toon. „En toch hebben we onze verantwoordelijkheid. Daarvan mogen we ons niet losmaken." „Je bent moe, kindje", zei hij. „Ik denk dat ik je in het midden van het seizoen een extra weck va cant ie zal moeten voorschrijven." Weer maakte ze het gebaar alsof ze gestoken werd. en daarna liep ze langzaam op hem toe en legde haar hand op zijn arm. „Nee, dat kan niet," zei ze. „Je vergeet dat Den- nis thuis komt. Bovendien scheelt mij niets. Nu moet ik werkelijk verder gaan met mijn correspondentie. Het is al laat" Hij kuste haar voorhoofd. „Ik moet ook weg. Tob alsjeblieft niet over Dora, Marcia. Ik ben er zeker van dat alles wel terecht zal komen. En proheer voor oogen te houden dat Baronford het inderdaad was van meening. dat appellant Inderdaad ter goe der trouw was geweest en gemeend had, vrijuit te gaan. De Officier toonde zich daardoor bereid tot strafvermindering en vorderde thans f10 boete of 5 dagen. Z ij p e. De 49-Jarige vrachtrijder Arie Z. te Zijpc was op 27 Juni j.I. den onbewaakten overweg der Ned. Spoorwegen opgereden, terwijl een trein naderde. Hij was te dier zake door bet kantongerecht to Schagen veroordeeld, van welk vonnis Arie in hoo ger beroep kwam. De verbalisant Gootjes kon niet mededeelen op welk artikel van het spoorwegregle ment zijn actie was gebaseerd. Na een geanimeerd debat tusschen verbalisant en appellant, waarbij 'le president hen ongehinderd liet uitkakelen. stelde de officier den appellant in 't gelijk, requireerde Z. Ed. vernietiging van het vonnis en ontslag van rechtsvervolging, in conclusie waarmede de hooger- beroepcling volkomen accoord ging. Oudkarspel. OFFICIER HOMOGEEN MET DF.N KANTONRECH TER. HET MELKBESI.UIT DE KAATSBAL DER JUSTITIE. De veehouder en melkslijter Cornelis Vr. te Oud karspel had vanuit zijn woning, zoo versch onder de koeien vandaan, melk verkocht, direct aan den consument, wat volgens hef ministerieele melkbe- sluit no. 32. 2o.. anno zooveel, niet was geoorloofd. De heer Vr. verscheen dientengevolge op 19 Januari, voor den kantonrechter en requireerde de Ambte naar veroordeeling tot f2 boete subs. 2 dagen. Op 2 Febr. wees de kantonrechter, mr. Boerregter schriftelijk vonnis, verklaarde het desbetreffend be sluit niet verbindend en ontsloeg don verdachte van alle rechtsvervolging. De hoer was daarmede volkomen content, maar niet alzoo de ambtenaar, die mot het oog op meer dere vervolgingen een principieele uitspraak ver langde en dus van dit vonnis in hooger beroep kwam bij de arrondissementsrechtbank. Heden was dit appél aan de orde gesteld en werd deze juridische puzzle door do meervoudige straf kamer onder de loupe genomen. De keurmeester de Joode verklaarde dat appellant niet met animo bad medegewerkt om aan den eisch van het melkbeshiit. 'n winkel, te voldoen. Hij verkocht melk beneden den prijs. Apeilant merkte op. dat de burgemeester hem had medegedeeld, dat hij 20 liter mocht verknopen. Hij woont 200 meter van den weg af op particulier eigendom. De heer Officier achtte het gewezen vonnis van den kantonrechter juist en requireerde bevestiging. BRUSSEL (322 M.) 12.15 Populair concert; 1.30 Graniofonnmuziek; 8.20 Populair concert: 9.05 Tweede bedrijf van ..Op Hoop van Zegen" van Heijermans; 925 Concert; 10.30 Gramofoonmuziek. KALUNDBORG (1281 MA 350 Populair concert; 10.20 Idem; 11.10 Dansmuziek BERLIJN (357 M.) 6.50 Concert; 8.50 Omroeporkest; 1020 Gramofoon muziek. HAMBURG (332 M.) 11.50 Populair concert: 1.40 Conrert; 220 Film muziek; 6.20 Dansmuziek; 925 Orkest; KEULEN (458 MA 12.20 Gramofoonmuziek; 1.20 Populair concert; 5.35 Concert; 720 Omroeporkest PAVENTFY (1500 MA 1220 Orgelconcert: 12.50 Dansmuziek; 320 Concert; 9.40 Idem; 11.00 Dansmuziek. PARIJS (Poste Parlsien) 313 MA 7.15 Gramofoonmuziek; 7.50 Idem; 8.05 Idem; 8.30 Omroeporkest PARIJS RADIO (1798 M.) 7.20 Gramofoonmuziek; 8.20 Idem; 9.05 Opera. MILAAN (369 M.) 5.30 Vocaal concert; 9.05 Kamermuziek. ROME (421 MA 5.20 Concert; 9.05 Concert WEENEN (507 MA 4.30 Filmmuziek; 5.30 Muzikale dierenverhalen; 7.35 Straatmuziek; 825 Concert; 10.35 Idrm. WARSCHAU (1345 M.) 4.55 Solistenconcert; 620 Populair concert; 8.35 Con cert; 10.50 Dansmuziek. BEROMUNSTER (540 M.) 4.20 Omroeporkest; 5.30 Populair concert; 8.50 Con cert; 9.30 Concert ver In de wereld zal brengen en Dora een slechtere partij kon doen." „Oh ja, ik zal er om denken." zei Marcia. Gelukkig... nu was ze alleen. Hoewel de Mei-zon al kracht had, rilde ze toch van de koude. Na eenige aarzeling opende ze een geheime lade van haar schrijfbureau en nam er een brief uit Ze legdo dien met bevende vingers voor zich neer. De inhoud was als volgt: „Koningin van mijn hart De farm „Oprechte Liefde" behoort ons eindelijk cn ten laatste toe voor onze heerlijke vacantieweek. Hoe moet ik het uithouden tot de eerste week in October? Ik droom nu al van de zee, de varens... en van jou." HOOFDSTUK III. De aanbidder „En zit je nog altijd op de heining?" vroeg Baron- frod met zijn hinderlijken, met zichzelf ingenomen glimlach. „Nee," zei Goldie, „Ik maak juist voorbereidingen er af te springen." Een maand was verloopen sinds het gesprek met haar moeder, en die inaand leek het alsof Marcia haar beschermende vleugelen over het meisje had uitgespreid, teneinde haar voor dreigend gevaar te behoeden. De twee hadden elkander tenminste zel den ontmoet. De omstandigheden hadden Marcia hierbij ook geholpen door den terugkeer van Dennis uit Oost-Europa, waar hij een betrekking aan het Engelsche Gezantschap had gekregen. En Baronford was zelf een paar weken voor zaken op reis geweest Het Gerechtshof had echter zijn zittingen hervat en hij nam volstrekt niet den schijn aan alsol zijn ontmoeting met Goldie aan oen louter toeval was te danken. Van haar kant was het iets anders. Ze had aller minst verwacht hem te zien. Ze had een partij bij baar tante Lillith bijgewoond en was er met Dennis heengegaan. Ze had natuurlijk geweten den een of anderen dag Maurice Baronford weer te zullen ont moeten, en het viel niet te loochenen dat ze met koortsachtig verlangen naar die ontmoeting had uitgezien. Nu ze echter tegenover hem stond, leek het haar alsof een eigenaardig gevoel van koude over haar kwam cn de rusteloosheid der laatste weken totaal verdwenen was. Hoe was het mogelijk, waar ze toch zon naar hem verlangd had? „Aan mijn kant of aan de andere zijde?" vroeg hij. „De andere zijde", gaf ze bedaard te kennen. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6