De Brabantsche Brief HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct NOODLOTTIG ONGELUK IN DE HOOFDSTAD. van Dré. DE MOOISTE FOTO Het goud van de Tubantia. VERLAGING SUIKERACCIJNS. Fransch vliegtuig neergestort. De mijnpaarden te Paturages. 6000 GULDEN GEROOFD. EEN DIE TE VEEL ZAG. Auto verplettert bakfiets, waarop vier kin deren zaten. - Vier gewonden, waarvan twee zwaar. - Chauffeur tusschen auto's bekneld. - Grove nalatig heid van een chauffeur de oorzaak van het onge- vaL Amsterdam, 31 Mei. Donderdagmiddag te gen zes uur had op den hoek van de Govert Flinckstraat en de Hemonystraat te Amsterdam een zeer ernstig ongeluk plaats, waarbij vier personen, drie kinderen en een volwassen man werden gewond. Op genoemden hoek stonden twee vrachtauto's achter elkaar. Daarvoor stond een driewielige bakfiets, waarom en waarop eenige kinderen aan het spelen waren De chauffeur van de achterste vrachtauto, die zijn wagen in de eer ste versnelling had staan, zonder dit te weten, zette zijn motor aan, waardoor de vrachtauto plotseling vooruit schoot. Met groote kracht botste deze tegen de daarvoor staande vracht auto, wat weer tot gevolg had, dat deze tweede auto de bakfiets opduwde, waarop de kinderen speelden. De fiets werd met zoo veel kracht tegen een lantaarnpaal gedrukt, dat deze afknapte en op de eerste auto terecht kwam. Het was een vreeselijke verwarring en aan vankelijk dacht men, dat de gevolgen nog veel ernstiger waren dan tenslotte bleek. Met vrij groote vaart reden de beide auto's, waar- tusschen de chauffeur nog bekneld zat, in dit spe lende stelletje in. Toen de voorste wagen tegen het spatbord aankwam, wist Palmer van de fiets op straat te springen en met groote tegenwoordigheid van geest het negerknaapje nog uit den bak te trekken. Meer kon hij niet doen. De bakfiets reed eerst nog een handkar op zij en werd vervolgens door de auto's, die naar links van den rijweg zwenkten, naar den hoek van de Govert Flinck straat meegesleurd. Op den hoek van deze straat werd nog een lantaarnpaal omvergereden en raak ten de kinderen ernstig bekneld tusschen de verwron gen stangen van de fiets, den lantaarnpaal en de as van de auto. Op dit moment wist een jongeman, een zekere D. Brouwer, de handrem van de tweede auto vast te zetten, terwijl een andere de gas-handle op uonactief stelde, waarna de auto s tot stilstand kwa men. Hevige consternatie. De reactie op dit ongeval was zeer hevig. Toen het bekend werd dat er kinderen bij betrokken wa ren, snelden van alle kantn ouders toe. om-te zien, of hun spruiten niet onder de1 slachtoffers waren, zoodat op het kruispunteen grooto verwarring ont stond. Onmiddellijk werd de geneeskundige dienst, de politie en de brandweer gewaarschuwd. De eerste verscheen met drie ziekenauto's ter plaatse, terwijl toevallig dokter Bruining van den geneeskundigen dienst met zijn wagen verscheen en aanwijzingen gaf voorzoover den geneeskundigen bijstand betrof. Van het bureau Stadhouderskade rukte een politieauto uit. De gewonden. Het bleek, dat de chauffeur, de 23-jarige Over- beeke, dio tusschen de auto's bekneld had gezeten, er het ergst aan toe was. Zijn borstkas was inge drukt, terwijl hij ook een wervelfractuur had op- gcloopen. Na ter plaatse verbonden te zijn, is hij in zorgvollcn toestand naar het Binnengasthuis ge bracht. Ook het 14-jarige meisje, dat met haar lin kerbeen bekneld had gezeten tusschen de stangen der bakfiets en de vooras van den eersten wagen, was zwaar gewond. Het linkerbeen was totaal ver pletterd, terwijl het voorts nog eenige ontvellingen had opgeloopen. Zij werd met een crick uit haar benarde positie bevrijd en door den geneeskundigen dienst naar het Binnengasthuis gebracht De 5-jarige Jan Aldewerld had een sleutelbeenfractuur beko men. Zijn ouders hebben hem eerst in de groote con sternatie mee naar huis genomen, later werd hij in het gasthuis onderzocht, doch kon daarna toch weer naar huis terugkeeren. Omstreeks hal zeven waren de ziekenautos weer van de plaats des onheils verdwenen en rukte de brandweer eveneens in. Het politieonderzoek. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de wagens in orde waren, zoodat het aan de grove nalatigheid van den chauffeur, die de auto op de eerste versnel ling had laten staan, te wijten is, dat dit ongeval heeft plaats gegrepen De chauffeur ha l ter plaatse goederen afgeleverd en wilde weer wegrijden. Portret-Atelier JAC. DE BOER Keizerstraat DEN HELDER Nog geen enkel positie! resnltaat. De secretaris van het Italiaansche bergingsvaartuig Artiglio, dat zooals gemeld in de huurt van Oostende een onderzoek heeft ingesteld, naar de ligplaats van het in den oorlog getorpedeerde Nederlandsrhe s.s. Tubantia, heeft in een interview met de bladen te Genua verklaard, dat tot nu toe bij dit onderzoek geen enkel positief resultaat is bereikt. Men acht het zeker, dat het wrak van de Tubantia een hoeveelheid eoud aan boord heeft, die als contrabande door de Duit- schers naar de Ver. Staten gezonden was om daar goederen te betalen. Daar de werkzaamheden bij het s.s. Egypt voor de Fransche kust, waar de rest van de goudlading nog boven gebracht moet worden, niet voor 20 Juni hervat kunnen worden, heeft de Artiglio den tussclientijd ten nutte gemaakt door naar het goud van de Tubantia te zoeken. Andere bergingswerkzaamheden der Italianen. Een vertegenwoordiger van de reederij heeft verder medegedeeld, dat het bergingssrhip Bostro voor reke ning van het Fransche ministerie van oorlog de koper lading opduikt van het Spaansche schip Noviembre, dat tijdens den oorlog bij La Rochelle getorpedeerd is. Pas na drie jaar zoeken heeft men dit schip gevon den. liet bergingsschip Arpionc haalt op het oogenblik ladingen staal en koper op uit twee schepen, die hij Cork in Ierland gezonken zijn. Tot nu toe is 1000 ton koper gelicht uit de- Noviembre en 300 ton koper en staal bij Cork. Met 14.50 per 100 K.G. Datum van in gang 1 Juli. Naar het „Ned. Weekblad van Kruidenierswaren" verneemt, zal de suikcraccijns ingaande 1 Juli a.s. met 20 opcenten worden verminderd. Dit beteekent een accijnsverlaging van 4.50 p. 100 K.G. Teruggave van te veel betaalden accijns za! ge schieden, zoowel op aanwezige voorraden als op dc in goederen verwerkte suiker. Het desbetreffende wetsontwerp is in voorbereiding. Tegen radio-mast bij Croydon gevlogen. De inzittenden gedood. Naar uit Londen gemeld wordt, is Donderdagoch tend hij Croydon ecu Fransch post-vliegtuig omlaag gestort, nadat het toestel tegen één van de masten van de radio-antenne van het vliegveld was gevlogen. Het vliegtuig startte naar Frankrijk. De piloot en de mecanicien werden bij het ongeval gedood. Omtrent het ongeval van het Fransche postvlieg tuig wordt nader gemeld, dot bij den val vier huizen werden beschadigd en twee ga ra ces met de hierin staande twee auto's werden vernield. Dc piloot Jiep ernstige hoofdwonden op. terwijl hom een voet werd afgerukt. De mecanicien had den nek Beiden moeten onmiddellijk gedood zijn geweest, gebroken. Omgekomen door verstikking. Men zal zich herinneren dat bij de dubbele mijn ramp te Paturages, nadat besiot.-n was geen nieu wen menschenlevons meer te wagen om de 33 lij ken van de in de mijn gebleven arbeiders en redders te bergen, vier paarden, die zich in e<m op G50 meter diepte gelegen gaanderij bevonden, aan hun lot wer den overgelaten. Er was genoeg voeder om deze die ren gedurende een paar weken in het leven te hou den. Thans is door de mij'idirectie bericht dat de vier paarden, bij het stijgen van het mijngas in de tragische schacht, door verstikking zijn omgekomen. GRUWELIJKE MEDICIJN. Moest vervaardigd zijn uit menschelijke lichaamsdeelen. De .Times" meldt uit Johanneshurg: In Natal wenschte een inboorlingen-hoofdman ter vergrooting van zijn macht medicijn, welke vervaar digd moest zijn uit menschelijke lichaamsdeelen. Een inboorling verklaarde zich bereid zijn zieken zoon te doen slachten en verkocht hem aan den hoofdman voor den prijs van 0 pond sterling en tien ossen. De zieke knaap werd daarop na een plechtig heid. die tot in alle détails was voorbereid, gedood. Het lijk werd in stukken gehakt en twee medicijn mannen namen verschillen do lichaamsdee'en in be zit om de verlangde medicijn te vervaardigen. Dc vader van den gedooden knaap en nog zes inboor lingen zijn thans door het gerecht ter dood veroor deeld. Bij een nachtelijke overval te Voorschoten. In den nacht van Woensdag op Donderdag zijn tot dusver onbekend gebleven personen binnenge drongen in het huis van veehouder Vulk aan de Veurtschelaan te Voorschoten. De heer Valk bevond zich te bed. Dc mannen sloegen hein bewusteloos, waarna zij zich een bedrag van f 0000 toeeigenden. De politic heeft direct een uitgebreid onderzoek in gesteld. In Stompwijk zijn eenige huiszoekingen ver richt. Tot dusver heeft men evenwel nog niet kun nen ontdekken, door wie de overval gepleegd is. Wel heeft dc politie in een roeiboot, waarmede de daders van den overval dc Vliet zijn overgestoken, een vest gevonden, dat aan den veehouder Valk behoort. De toestand van den heer Valk. die niet ernstige verwondingen heeft hekomen. is goed. Het spoor wijst naar de gemeente Stompwijk en Veurs, waar denzclfden nacht reeds enkele personen van hun bed zijn gelicht en huiszoekingen zijn ge daan, doch zonder bepaald resultaat Slachtoffer heeft zijn aanranders slechts even gezien. Omtrent den overval verneemt de Leidsche corr. van het „Alg. Hsbl." nog dc volgende bijzonderhe den: Van der Valk was naar de markt geweest on had z.iju geheele bedrijfskapitaal, ruim 5000 gulden in bankbiljetten van 10 gulden en 25 gulden en en kele biljetten van 100 gulden de nummers zijn niet hekend in een drietal portefeuilles in ziin jas gestoken en die. met ziin jas. onder zijn hoofd kussen gelegd. Beide kleedtngstukken namen de daders mee. Van der Valk werd wakker, doordat iemand onder het kussen woelde, en voordat hij alarm kon maken wcr dhij, vermoedelijk met een boksbeugel bewusteloos geslagen. Hij kreeg slechts even zijn aanranders te zien. Er zouden twee per sonen zijn slaapvertrek zijn binnengedrongen die hun gezichten hadden zwart gemaakt. Veel bijzon derheden kon liet slachtoffer niet geven over zijn aanranders. Een hunner» was een forsch gebouwd persoon en bad oen grooten neus. Uit alles blijkt, dat de daders zeer goed van de situatie op de hoogte zijn geweest. Behalve het slachtoffer sliepen nog twee personen op de zolder verdieping. die door een gesloten luik dat door een touw verbonden was aan de trap naar den zolder, zoolang werden opgesloten, zoodat de daders tijd en gelegenheid kregen, te ontkomen. De Engelsche journalist Pembroke Ste- phens uit Dultschland uitgewezen. De bekende Engelsche journalist Pembroke Sto phens, correspondent van do „Daily Express", is door de Duitsche Rijksregeering uit Duitschland uitgewe zen, aangezien hij, zooals in dc officicelc motiveering van dit besluit wordt medegedeeld „voortdurend op ontstellende en frivole wijze bericht geeft over de Duit sche verhoudingen en daardoor dc hem verleende gastvrijheid schromelijk misbruikt", waardoor de vro de tusschen de volkeren bedreigd wordt, de openbare meening wordt vergiftigd en dc betrekkingen tusschen Duitschland en de andere staten verstoord dreigen to worden. Pembroke Stephcns is de schrijver van de verleden week in de „Daily Express" gepubliceerdo gerucht makend# artikelen over den aanleg van geheime vlieg velden in Duitschland, in verband waarmede hij toen reeds gearresteerd werd, doch kort daarna weer in vrijheid werd gesteld. Ulvenhout, 29 Mei 1934. Menier, Dieën lesten Zondag, ollee, da was er nouw echt eencn mee 'n stertje. Toen dn Fielp de „Gouwen Ivoei" binnenkwam ge wit, meestal is ie d'n eer ste, waren wij allemaal al present. Ikke, d'n Joep, d'n Blaauwe en d'n Joost uit Osterhout, dieën worst reiziger, da weduwman- neke-oud-weareld-kam- pioen. Me zatten daar, met de bedoeling, om d'n Fielp er zo n bietje in te laten fladderen. Waant, net as ik vermoedde, d'n Blaauwe hee de dikkeratie van d'n Fielp óp 'm ge nomen! En as d n Blaauwe wa doet, ge weet 't, dan doet ie 't niet haalf! As die z'n eigen veurgenomen hee't da ge 'r in zult tuimelen, nouw, dan graaft ie 't gat wel zóów, da ge 'r ok zonder maankeeren, hovenèrms in-suizebolt, dat 'r gin redden meer aan isl Toen d'n Fielp laangs 't raam kwam, zee d'n Tiest: „nouw!" En as dan d'n Fielp binnenkwam, dan zatten me. mee z n gevieren over 't tafeltje gebogen, met de koppen teugen mekaar aan, en mee 'nen grooten, gelen envelop op tafel. „Nouwnouw!" prees d'n bakker bij 't inkomen: „nouwnouw, jullie zijn mannen van 't klokske, horre!" „Daar is ie", zee d'n Blaauwe aangstig, mee 'n flusterstern, die fl'n bakker best verstaan kost, wa- d-ok de bedoeling was „Daar is ie! Weg, Jop, dien brief van dn Generaal, gaauw!" Zenuwachtig friemelde dn Joep dieën leegen en velop weg en toen zeeën nie: „goeienmiddag Fielp, goeie!" ,'t Mot 'n verrassing blijven", zee d'n Blaauwe binnensmonds tegen d'n Joep: „da verstade gij, Joep?." En toen: „ollee, d'n Fielp! Wa zijde vroeg bakker?" „Vroeg? Vroeg?" zee d'n bakker: „gullie zij me-n-allemaal veurl" „Jawel, jawèèl', zee d'n Blaauwe: „maar wij had den eerst nog wa te bepraten, ziede! „Geheimen „Mm-mja!" zee d'n Tiest: „m ja!'Zoo zouw 't ge noemd kunnen worren. Fielp!" „Mag ik daar dan niks van vroeg d'n bak ker. Maar d'n Blaauwe viel 'm in zn rede en zee: „nog nie Fielp!" En toen trok da Blaauw-stuk-vleesch 'n tronie, 'n tronie, amico, zóó veul-belovend geheimzinnig, ollee, d'n Fielp sting al mee allebei zn voeten in d'n kuil, die d'n Blaauwe nog pas aan 't graven was! 'k Zouw nog verder willen gaan en gerust dur ven beweren: hij sting d'n Blaauwe bekaanst in de weg, zoow gèren wouw d'n Fielp meehelpen Waant zoow gaauw as ie zat, en d'n Blaauwe be zwaren maken wouw. dat d'n Fielp nog efkens wach ten moest en zoow, bestelde d'n bakker al dalijk 'n rondje. Ok klopte-n-ie d'n Joep op z'nen schouwer, zee: „en hoe ga-g-et thuis. Snotpiek, mee moeder-de- vrouw?" en meteen perbeerde-n-ie, as 'nen zakken roller in d n Joep z'nen binnenzak te gluren, naar „den" envelop. D'n Blaauwe boog vlug over 't tafeltje naar d'n Joep toe, douwde vertrouwelijk op d'n Joep z'nen jas, zoowdat d'n envelop krokte en zee: „bewaart dieën brief gqed, Joep, aanders En hij trok n gezicht da beteekende: „is alles verloren." En om nouw even op 't komediestuk veuruit te loopen: vandenmergen sprak ik d'n Joep en die ver telde, dat d'n Fielp Maandagmergeu, toen ie z'n brood brocht, aan d'n Joep z'n wijf had gezeed: „oewen mensch hee-g-et druk d'n lesten tijd, ee?" „Hoezoow?" vroeg Toos: „hier is 't altijd druk! Tien kinders bekaanst, zooas ge ziet, vul melkbees ten, 'nen ordentelijken lap bouwgrond, wij we ten hier mee onzen tijd wel raad, Fielp!" „Jaja", zee-t-ie: „da weet ik, Toos. maar buiten die gewone drukte, hee-t-ie teugeswoorig nog veul meer aan z'n kop, niewaar? Die kommiteit veur 1 Au gustus ommers, die mobilisatiefeesten en. en al les wat daar nog zoow bijkomt. Ik bedoel: „krispon- dentie mee de hooge oomes en zoow!" „Niks van gemorken", zee Toos. „Jaja", had ie toen gezeed: „houw mijn maar veur d'n gek, Toske! Da lukt oew toch nie, meske! Da lukt ginmensch! Die mijn vernikkelen wil, mot vroeg op staan, horre!" Verbouwereerd was d'n Joep z'n wijf toen blijven zwijgen. „Ik dieën bakker vernikkelen zee zc later teugen d'n Joep: „wa denkt dieën vent? Wa schilt dieën kearel?" „Hij maalt wel 's 'r. bietje", had d'n Joep gezeed: „en 't beste is maar, Toos, da ge 'm in zulke oogen- blikkcn gelijk gift. Nie teugensprikt'" Toos zit dus in 't complot zonder da ze 't begrept; 'n bietje krom en gedraaid wel, maar ze zit er toch ók tusschen. „Wie zouw 't uitreiken, Joep?" vroeg den Joost zoow laangs zn' neus weg, toen Kee van „de Gou wen" 't rondje brocht. „Watte", vroeg d'n Joep, die nouw nie direct tot de grotste gladjanussen hoort. „Datte", dce d'n Tiest geheimzinnig en hij zette mee z'nen vinger 'n kruis op de tafel. 'n Kind kost 't „geheim" voelen en tasten! En toen zee d' Fielp, ince 't onnoozcligste gezicht, dat ie zoogaauw trekken kon: „waar hebben jullie 't toch over, mannen?" „Nouw, saantjes, Fielp", zee d'n Blaauwe: „da moeste gij nouw 's «eten. ee!" Hij dronk en toen: ,.da gaat jouw niks aan, Fielp, tenminsteniks aanoch neeë! 'k Zouw me nog verpraten ok, mee al jouw nuuwsgiorigheid." „Ge zij van de week toch op reis gewiest, Fielp?" vroeg ik. „Zekers!" „Naar den Haag?" „Zekers!" „En ,,'k Heb nog gin uitsluitsel!" D'n Blaauwe trok 'n bedenkelijk gezicht. „Da's lil- lijker. Joep", huichclde-n-ic. „Oem", dce d'n Joep: „ocm!" En hij schudde secr- jeus-toegeeflijk z'nen kop: „da zee niks, Tiest." Strak, gespannen keek d'n Fielp naar d'n Joep z'n sergeantengezicht, dat ie efkens had opgezet. „Neeë", gong ie deur: „daar hoeft ditte" en hij trok mee z'nen vinger 'n kruis in de lucht, nie veur opge- houwen te worren. Ik heb 't toch ok! Ben ik naar d'n Ilaag gewiest?" „Da's waar", zee d'n Blaauwe; „maar gij zijt ser- zaant", ziede. „En't verschil tusschen 'nen doodgewo- nen ordinairen, stommen soldaat en 'nen serzaant, is gin kattendrek!" Amico, d'n Fielp ree, ree, hij ree 'm as 'nen ouwen dief. Eatsoenheidshaalvc kost-ie er nie tusschenko- mon, maar bij, hij had gin leven, dèèr! M'nen buik piekte, 't Was nie om uit te houden. ,,'k Zal maar geven", zee d'n bakker, 'n bietje wit jes. „Al da gc-ouwe-vrou van juilie, 'k ben 'n boontje as 'k er wa van snap". En hij begost de kaarten te deelen. Niemaand nam ze nog op. D'n bakker daar- veur ok nie! „Zeg, bakker", zee d'n Joep toen weer: „hedde gij oew eigen nog verder verstaan mee die Bredasciie af- deeling van de oud-gcmobiliscerdcn?" Hij knikte. „Tuurüjk! ie lui schieten al aardig op." Toen deed ie 'nen gooi op goed geluk: „ze hebben daar 'n lijstje opgemokt van ennigte oud gedienden, die nog vergeten zijn veur 't mobilisatiekruis." D'n Blaauwe schoot weer over 't tafeltje. Ging aan d'n bakker „z'n lippen hangen". Hij keek tenminste in d'n Fielp z'nen mond, of ie 'n pëèrd op d'n leef tijd keurde. Toen zee-t-ie: „ja? En? Fielp?" „Nou eh ze hopen 't kruis los te maken, ee, veur die vergeten menschen. Maar mee ecnen ticp zitten ze in d'r maag „Net. as wij", flusterde d'n Blaauwe naar ons. „Hè?" schrok d'n Fielp. „Niks", zee d'n Tiest onnoozel. „En wa-d-is dan veur 'nen tiep?" vroeg d'n Joep. „Nen ja, 't is gek, 'nen gewezen socialist „Vrek", zee d'n Joost. D'n bakker knikte nadrukkelijk en laang. „Werendig", zee-t-ie. „En da nie alleen! Verschillen de van deuze soort menschen zouwen gèren meedoen aan 't défilé, maar d'n eenen durft nie goed veur d'n aandere!" „Vrek", verbaasde d'n Joost z'n eigen weer. „Sterker", gong d'n Fielp deur: „daar is zelfs 'nen kaptein, 'nen reuzen getapten kaptein is ie gewist zelfs, die in da schuitje vaart! De lui vinden 't zelf beroerd!" „Vrek alweer'.', zee d'n Joost. „Waarom Joost?" „Snappen die menschen dan nie, dat de tijen ver- aanderd zijn? Ik heb er niks mee te maken, maar ik zouw mee m'n boerenworstverstand toch zeggen, da ginminsch 't recht hee. om er die lui op aan te kijken, da ze 'n herdenking vieren willen van iets, waarvan ze zeivers hebben meegedaan!" „Jawel", zee d'n hakker: „maar toen moesten ze. Kosten ze 'r niks aan doen! Nouw is 't vrijwillig!" „Ge zij driedubbelt getikt!" kwekte d'n Joost: „vier* de gij vrijwillig oewen verjaardag, bakker?" „En of!" „En konde gij cr wa-d-aan doen, da ge geboren zijt?" „Da's waar", zee d'n Fielp! „As hij wa-d-aan z'n geboorte had kunnen doen", merkt d'n Blaauwe op: „dan was ie nog veul mooier, veul knapper dan nouw, ee. Fielp?" „Maar wat die kruskes betreft", gong d'n Fielp ijs koud deur: ,,'k vond 't toch 'n vrindelijk gedacht!" „Ik ok", kwekte d'n Blaauwe. „Alle oud gedienden hebben er 't zelfste recht op!" ..Nog 'n borreltje, Tiest' vroeg d'n bakker da- lijk. „Ollee dan maar", zee d'n Blaauwe genadig. En d'n Joep. die ok wel 'n borreltje lustte, zee: „ik hèb t kruske; maar 'k ben 't mee d'n Tiest vol- inokt ééns!" „Dtinkt ok nog 's uit, Snotpiek?" offreerde d'n bakker. „En ik vind 't 'n schandaal, 'a groot schandaal", zee d'n Joost: „dat d'n Fielp 't kruis nog steeds nie draagt!" „En da nog wel as vcurzitter van de Ulvenhout- sche kommiteit". gooide-n-ik er toen bovenop. „Kee!" riep d'n Fielp. „Kee! Sodcmerakel, komt, as ik oew roep!" „Wa-d-is-t-er?" vroeg Kee. „Krijg-de 't weer, drift kop?" „Schenkt de jongens nog 's in veur mijn. Ze ster ven van d'n dorst!" dee d'n Fielp royaal. Amico, wa zal 'm da kruske. da bij d'n Blaauwe in d'n maak is 'nen hoop rondjes kosten Waant in die mielionnairsstemming van aan staanden gedikkereerden bakker-soldaat, heet-ie ons allemaal meegenomen naar z'n bakkerij, om daar te lusteren naar d'n voetbalwedstrijd Hollaand—Zwit- serlaand. Daar hee-t-ie getracteerd, net zoow laank tot ie docht dat d'n Snotpiek nou-.v wel wa verraaien zouw uit dieën ileegen!) envelop! Mat# dan had d'n Blaauwe-n-er nie bij motten zijn. „Neeë, Fielp". zee-t-ie: „as 't zoow wijd is, zulde 'r wel van heuren, jongen!" Toen klopte d'n Fielp d'n Blaauwe op z'nen schoeft en offreerde 'n èrebeesjesmaal mee bier!" Leut g'ad! Leut g'ad! Of Hollaand gewonnen had! 's Avonds om 8 uur zongen we nog: „Wij gaan naar Rome" en toen was die kaans toch al twee uur gc- lejen deur de Zwitsers aan krumeltjes getrapt! Mesjokken, is dieën ouwen, trouwen Fielp op da kruske. Maar 't Is in d'n maak. D'n Blaauwe vijlt er eentje uit d'n bojem van 'n ouwen tinnen melkkan En d'n Joep zal 't étwieke leenen van z'n eigen kruske! Ollee, ik schei er weer al. M'n velleke is staamp- vol. Veul groeten van Trui en as altij. gin horke min der van oewen toet a voo DRé.

Schager Courant | 1934 | | pagina 10