8ad en Geyser Kantongerecht te Alkmaar. Techn. Bureau A. KEESMAN, Noord A80. Schagen Een vreemde vondst. De gestolen Saar-documenten. Dreigende misoogst in Amerika. SPROETENVERDELGER, is en blijft: SPRUT0L Tankschip uitgebrand. eurafgische pijnen Aspirin-£T\ Opium als winkelwaar. LA NHK NT) IJK Als gevolg van het besluit van den gemeenteraad van Noordscharwoude. om een kweekeling met acte aan do gemeenschappelijke UX.O.-school te benoe men. wat ook voor Zuidscharwoude meerdere kos ten meebrengt, welke gemeente de begrooting zelfs nog niet sluitend heeft kunnen maken door heffing van maximum-belastingen, zal in de weldra te houden zitting van den gemeenteraad worden be sproken de wenschelijkheid. aan den Minister te ver zoeken, dio besluit niet goed te keuren. De uitvoer van aardappelen. De uitvoer van aardappelen, waarvan voor een groot gedeelte zal afhangen, of dit iaar voor de Lan- gendijker tuinders een ietsje beter zal zijn dan het voorgaande iaar. is wat betreft Duitschland gere geld. Men weet althans, dat er gedurende do maan den Juni en Juli een kwantum van 750 spoorwagens mag worden uitgevoerd, wat gezien de gemiddelde export van de laatste 5 jaren een zeer klein kwan tum is. Wij vernamen, dat dit gemiddelde ongeveer 3750 wagons was. Het zal niet veel meer. maar ook niet veel minder zijn. Deze 750 spoorwagons mogen tot nader order vrij worden uitgevoerd en zullen de verzonden kwantums van het contingent worden af getrokken. totdat aanstonds, waarschijnlijk als er een beetje meer aanvoer aan de veilingen komt en de export kan beginnen, andere maatregelen zullen worden getroffen en priizen worden vastgesteld, wat thans nog niet het geval is. De uitvoerconsenten, waarvoor 5 cent per 100 Kg. moet worden betaald worden door den heer C. Wa genaar Kz. uitgegeven. Vanaf 1 Juni tot 1 Augustus zal op alle aardappe len, zoowel die voor binnen- als buitenland een hef fing worden gelegd van f 0.50 per 100 Kg. Voor klein fruit blijft de omzetbelasting gehandhaafd. De Neutrale Bond van Boeren. Land- en Tuinbou wers. welke nu aangesloten is bij den Nederl. Tuin- dersbond. heeft indertijd een adres gezonden aan den minister van financien, met verzoek om het klein fruit van de omzetbelasting vrij te stellen, daar de aardbeien, waar het hoofdzakelijk om ging on der de omzetbelasting en onder de teeltbeperking vallen. De minister heeft er echter afwijzend op be schikt. Do Inlevering van bloembollen De tuinders welke verleden jaar niet genoeg plant goed hebben ingeleverd, moeten nu dit jaar dit te weinig ingeleverde ter beschikking stellen. Voor ve le bollenkweekors heeft deze inlevering verleden jaar groote offers beteekend, vooral ook door misoogst. De Neutrale Bond had daartoe een schrijven aan de Bollenkweekers Centrale gezonden met verzoek, degenen, die verleden jaar niet voldoende hadden ingeleverd en mot hun leverbaar onder het gestelde raam zijn gebleven, tengevolge van den misoogst, van deze inlevering in 1935 vrij te stellen, waarop echter geen definitief bevestigend antwoord is inge komen. De Centrale zal dit punt bij de nieuwe oogst onder de oogen zien. De verwachting is, dat de kwee kerscantf&le deze zaak ernstig zal overwegen en, al zal geen geheele kwijtschelding het gevolg zijn, dat men toch tot vermindering van het in te leveren kwantum overgaat. NOORDSCHARWOUDE. Ultstap]o ouden van dagen. Begunstigd door heel mooi weer, heeft Donderdag het uitstapje plaats gevonden van de ouden van dagen van Noordscharwoude en Oudkarspel. Ook dit iaar hadden diverse autobezitters hun wagen beschikbaar gesteld en waren er verder een drietal bussen afgehuurd om het gezelschap te vervoeren. Do route ging vanaf Noordscharwoude, via de Wie- ringermeer, over den afsluitdijk naar Friesland. Te Bolsward had een hartelijke ontvangst plaats en werd o.a. <le inwendige mensch versterkt. Nu werd de terugreis weer aanvaard en ging het via Witmarsum en Zurich, naar den afsluitdijk en werden do groote sluizen te Cornwerderzand bezich tigd In den Oever werd nogmaals gepauzeerd. Thuis werd het gezelschap opgewacht onder do vroolijke muziek van de heeren Dekker c.s., die altijd pre sent zijn als het de goede zaak van de ouden van dagen aangaat In „Concordia" werden allen nog eens onthaald. ZUIDSCHARWOUDE. De heer J. du Burck, wethouder, heeft den burge- maestflr schriftelijk verzocht ten spoedigste een ver gadering van B. en W. uit te schrijven, ten einde de wenschelijkheid te bespreken, zich tot den be trokken Minister te wenden met het verzoek, ook de tuinders-werkgevers in deze gemeente in de ge legenheid te stellen, arbeiders in dienst te nemen met steun van rijk en gemeente. De heer J. de Boer heeft bedankt als lid van het Comité voor het houden van autotochten voor Ouden van Dagen. W I R K F 7 Boor Burgemeester en Wethouders dezer gemeen te is aan J. van Baalte te Lutjewinkel, vergunning verleend voor het bouwen van een woning. Burgerlijke stand van 131 Mei 1934. Geboren: Corrie, zoon van Zeger Jan Hordijk en van Johanna Willemijntje Verhoef: Annie, dochter van Arie Bosch en van Catharina Johanna Dinge- nouts; Geertje Jannetje, dochter van Dirk Brug man en van Neeltje Prins. Gehuwd: Gerrit Kouseband, 23 jaar en Alida Ros sen, 20 jaar. Overleden: Antje Jonker (wed. Jn. de Boer), 73 jaren. Ingekomen personen. Cornelis van der Ploeg van Assendelft; Meindert Kant en gezin van Schagcn; Eelke Bouwhuis van Schagen; Willem Pastoor van N. Niedorp; Rens Bras en gezin van Wieringcn: Pieter van der Ende van Utingeradeel; Vegter Hakhof en echtgen. van Zuodscharwoude; Pieter Grin en gezin van Schagcn; Pieter Dirk Kaptcin van Schagen; Dirk Timmerman en gezin van Hoogwoud; Antje Zandstra van Nijega. Vertrokken personen. Anna Catharina Jansen naar Heiloo; Jan Vetman en gezin naar N. Niedorp; Jacob Korver naar Alk maar: Jacobus Hooyveld naar Alkmaar; Alida Ros sen naar Barsingerhorn; Jan Nat naar Oudkarspel: Trijntje Lietanin de Ridder naar Don Helder; Catha rina Wit naar Den Helder; Hendrik Helsdingen en echtgen. naar Alkmaar; Gijsbertus van der Wulp en echtgen. naar Barsingerhorn; Klaas Kaaij en echtgen. naar N. Niedorp; Simon Pieter Buis en echtgen. naar N. Niedorp; Adrianus Johannes Klaver en echtgen. naar IJmuiden; IJsbrand van der Wal en echtgen. naar Schagen Magchelina Jantje Vink naar Hoogwoud. WtERINOR'N Sportnieuws voor Zondag. Succes I—Schagen T. Kampioenschap Noordholland, afd. B., aanvang half drie. Schager Beker-Tournooi: Succes 2—Watervogels 1. terrein Schagen. Vertrek half elf. L. Rijveieeniging „M ieringen": Rijles om 10 uur. S/.vr V 4 4 R T F. K ST. MAARTEN. (Valkkoog.) In de laatstgehouden vergadering van den Polder Valkkoog, is tot hoofdingeland Denoemd de heer G. Barten. B 4 R 1 V n F R R O R V Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is aan A. C. Vorring te Vierhouten (Gld.) vergunning verleend tot het doen houwen van een schuur te Ha ringhuizen, door den heer P. Wardenaar aldaar. Donderdagmorgen 31 Mei stieten werklieden bii de kanalisatiewerkzaamhedcn te Kolhorn, uitgevoerd door den heer Broeken, bij het afgraven van een deel van den Wcstfriesehendijk op een kist. Deze bevond zich in een wierlaag aan den voet van den dijk te genover de sluisput. Toen een der werklieden de kist met zijn spade openstootte, bleek deze een mensche- lijk geraamte te bevatten. Van een en ander werd aan gifte gedaan bij de politie. Do kist was pl.m. 1.85 M lang. Vermoed wordt dat deze reeds in den dijk ge legen heeft, toen deze gemaakt is dus reeds enkele eeuwen geleden. Op last van den Officier van Justitie zal het geraamte in een verzegelde kist te Kolhorn op de begraafplaats bijgezet worden. Politie. Gevonden: een rijwielbelastingmerk. S I F. r W F X 1 FBO R V MOERBEEK. Het krooswerk is door den Moerbeek polder bij in schrijving opgedragen aan den heer W Rens. GROOTE PAPIERFABRIEK IN CUBA VERBRAND Schado van 2 millioen dollars. Havanna. Een geweldige brand heeft de groote papierfabriek van de Compania National volkomen in de asch gelegd. De schade wordt geraamd op 2 millioen dollar. Uit de Saar opgevischt. Parijs. Uit Straatsburg wordt gemeld, dat de politie Donderdag de onlangs uit de Frnnsche Saar schoolarchieven gestolen documenten of een gedeelte ervan uit de Saar tussehen Saargemuende en Gross- Blledersdorf heeft opgevischt. Door de geweldige hitte. Sommige vruchtbare velden volkomen uitgedroogd Ch icago. De geweldige hitte in de staten van het midden-westen waarbij op enkele plaatsen tem peraturen van 100 tot 110 graden F. bereikt werden, dreigt een zeer groot gedeelte vaa den oogst te doen mislukken. De vruchtbare velden van de Missisippi- vallel zijn volkomen uitgedroogd en liggen als een dorre vlakte uitgestrekt waar slechts °en schaar- sche en verdroogde plantengroei zichtbaar is. In een dozijn staten is thans door deze droogteperiode welke de eerste is sedert 50 jaren, vrijwel geen water meer beschikbaar. Zelfs wanneer het in de eerst volgende dagen mocht gaan regenen, zullen toch naar schatting de staten Iowa, Nebraska, Illinois, Indiana en Ohio niet meer dan da helft van hun gewone oogst kunnen opleveren. Blijft de regen echter uit, dan zal de catastropho nog tal van andere staten meeslepen. Reeds heeft men de maatregel getroffen om de farmers te ont heffen van hun verplichting tot productiebeperking en men acht het niet uitgesloten «lat het congres nog voor zijn verdaging aanzienlijke sommen ter beschikking zal moeten stellen, ter leniging van den nood. Uit Winnipeg In Ottawa wordt gemeld, dat ook in Canada tengevolge van de groote droogte rekening gehouden wordt met een misoogst. In het zwaarst getroffen gebied van Zuid-Sasakatchewan verwacht men dit jaar slechts een opbrengst van 4 millioen bushels in plaats van de gewone 44 millioen. Zeg mij Uw naam- Mijn naa SPROETENBEZ1TTER, Bi] het laden van benzine een explosie ontstaan. Gent Aan boord van den Franschen tanklichter „Rafal", welke te Bagatelle nabij Gent benzine aan het laden was, heeft Donderdagavond tegen 9 uur een explosie plaats gehad, waarop brand volgde. Daar de brand gevaar opleverde voor het in do na bijheid liggende Noorsche motortankschip „Elsa", heeft men hiervan de trossen gekapt, waarna het schip met sleepboothulp is verhaald. Door de sleep boot „Orion" is de „Rafal" weggesleept en aan den grond gezet Het schip, dat ongeveer 300 ton meet, is geheel uitgebrand. De voorraad benzine, welke verloren Is gegaan, bedraagt 150 ton. Bij een aan boord ingesteld onderzoek heeft men in het achteronder het lijk gevonden van den 21-ja- rigen Belgischen schipper E. Kamermans. Vermoede lijk is de brand in de machinekamer ontstaan. Dh „Rafal" is door de „Orion" naar Gent gesleept Het tweede lid van de bemanning, A. Kaïnermans, was toen de brand ontstond, aan den wal. Zitting van Vrijdag 1 Juni 1934. Haringhuizen. DE NIEUWSGIERIGE FUIKENINSPECTEUR. Slager Gerrit van St. was niet present, toen hij op moest treden tegen den veldwachter Schellinkhout. en toen hij eindelijk uit zijn heimath Haringhuizen arriveerde, was de kous al afgebreid. De rijksveldwachter vermeende, dat het niet lou ter nieuwsgierigheid was geweest van Gerrit. om eens in de fuiken te kijken. Ook waren deze fuiken van den slager en niet van zijn broer. Voorts speelde Schellinkhout nog 'n leclijke troef uit in Gerrit's na deel, omdat hij, ofschoon te krap in z'n duiten om een vischactc te nemen, hij toch weer vischwater had gepacht. De laatste mededeeling deed om zoo te zeggen de deur dicht en volgde veroordeeling tot f 8 boete of 8 dagen en verbeurdverklaring van 13 in beslag genomen fuiken. Zoowat een schadepostje van 60 gulden! Sch oor 1. VAN HET PAD DER DEUGD AFGEDWAALD. Een andere veedooder uit het lage land, do slager Gert van Z. uit Wieringerwaard, maakte op 11 Maart ook geen succesvolle autotocht. Het weer was nat en gebrek aan 'n ruitenwisscher maakte het uitzicht slecht, zoodat hij op den rijksweg onder Schoorl al heel gauw caramboleerde niet een autobus, die door deze botsing werd beschadigd. Natuurlijk werd hem een visite hij den kantonrechter niet bespaard. Hij ontving daar de noodige vermaningen om hij regen weer niet zonder ruitenwisscher op stap te gaan en werd voorts door een boete van 10 gulden of 10 dagen brommen tot meer voorzichtigheid geanimeerd. Schagen. EF.N SLECHT GESLAAGDE KREF.FT-IMMITATIF Dc broodbezorger van de firma Leguit uit Cal lantsoog. de heer Jan F... wilde op 10 Februari met zijn bestelwagen op de Hoep te Schagen een achter waartscho manoeuvre maken, doch kwam toen door onvoldoende attentie in onzachte aanraking met een huurwagen, waarmede de heer D. Broertjes in ge zeischap van zijn dierbare 50 nrocent op weg was naar de R.A.I. De schok was zóó groot, dat Broertjes weer een andere huurling moest charteren, om zijn uitstapje niet te missen. Do 80 pop schade, die was aangebracht, was 'n vervallertjo voor de verzekering cn de 10 gulden boete of 10 dagen, die de kantonrech ter den onhandigen bakker toedacht, 'n douceurtje voor den staat Heerhugo waard. ONSPORTIEVE PLAGERIJ. Een handelsreiziger uit Bergen, de heer .T. G. Schlieter. werd op 27 April door zekeren Nic. P. 'n onbeleefden kilometervreter uit Noorddorn gedwon gen van Ursem tot Heerhugowaard achter zijn vrachtauto te blijven rijden, alvorens gelegenheid werd gegeven tot voorbijrijden. De niet verschenen Noorddorper werd een lesje in de nolitesse de la route gegeven tegen een tarief van 12 pop of 12 da- gea Warmenhtiizen. EEN GOEDE VOORSPREEKSTER. De grossier Bart van D. te Warmenhulzen. die op 28 April een linkerbocht van de dorpstraat te veel afkneep en daardoor de fiets van mei. J. C. Koor- tons in de „soep" reed, vond heden in die jongedame een vriendelijke advocate De schade aan haar rij wiel was vrijwillig betaald en de heer van D. had bij 't zien aankomen van een ongeval onmiddelliik gestopt. Natuurlijk was z.oo'n aanbeveling in de gunst van den rechter méér waard dan 'n pleitrede van een half uur en werd geen hooger straf opge legd dan f 6 boete of 6 dagen. K o e d 11 k. DAAR MOET DF. ROODE PET OP AF! De heer Jan O. te Koediik schiint ee«n overmatige lust te gevoelen tot snoedige afdoening van zijn schulden en kwam on 21 April ten zijnen woonhuize de 16-jarige A. Wetstcijn om namens zijn vader den tuinder, voor de zooveelsto maal de rekening te pre senteeren. Er werd niet gereageerd op het herhaalde bellen van den schuldvorderaar. doch ten slotte be gon dit alarm den bewoner zeker te vervelen, al thans hij kwam verwoed het huis uit snellen, niet niet het gevraagde geld. doch om de fiets van den knaap, die tegen 'n hekje stond, met geweld tegen den grond te slingeren. Van deze baldadigheid werd aangifte gedaan en heden den proestigen heer O. veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen. Schagen. DE ONVERSCHILLIGE COUREUR. Het is ontegenzeggelijk waar. dat een fietsend paartje naast elkander op een niet bepaald hreeden dorpsrijweg hinderlijk kan zijn voor het vrije ver keer, doch dit geeft den automobilist nog geen vrij brief maar raad te rijden en stond dus heden de ar beider Rcmmo V. uit Barsingerhorn terecht ter zake een dergelijke aanrijding van dén arbeider v. d. Wal uit Schagen, wiens jas werd beschadigd, toen hij met zijn meisje, mej. C. Meerhoer, door hovengenoem- den automobilist werd voorbij gereden Opgelegd werd f 15 boete of 10 dagen en de toegebrachte scha de, begroot op f 2.50 werd door den heer v. d. Wal met een hautain gebaar afgewezen. Schagen. DE ADSPIRANT-DOKTF.R IN DUBBELE OVER TREDING. De heer Corn. S. de M.. medisch student en wonen de te Schagen, had een welgeslaagde proeve van rij vaardigheid afgelegd, doch scheen niet te kunnen wachten, geen dag en geen nacht op het vereischte rijbewijs. Hij begaf zich zonder consent en bovendien nog in een auto, waarvan achteletter en nummer on voldoende zichtbaar waren, op den rijweg, met het noodlottig gevolg dat hij werd aangehouden en he den veroordeeld tot 2 geldboeten, f3 en f 6, te vervan gen door een gelijk aantal hechtenisdagen. Barsingerhorn. KEES ZONG DE VERKEERDE MAAT. Zelfs onder de koeien is men niet veilig voor de Trijpvingers der Justitie, dat ondervond op 25 Mei de veehouder Corn. P. te Barsingerhorn, die onder het melken werd verrast met een bonnetje, omdat hij even te voren een hoeveelheid melk had afgeleverd in een maat, die niet was toegestaan. De boer. heden te recht staande, mocht stijf en sterk beweren, dat hij een goeden kennis wat melk had geoffreerd in een maat, die hij alléén voor huiselijke doeleinden bezig de, 't mocht niet haten. Hij werd veroordeeld tot f 1 boete of 1 dag en het huishoudelijk meubelstuk ver beurd verklaard. Z ij p e. DE HOUTEN LEPEL IN 'T VERSCHIET. De wcrkelooze bakkersknecht Hartog H. uit Alk maar, was per fiets op zoek naar een betrekking en had, om zijn reis naar Den Helder te bespoedigen, op den rijksweg onder Zijpe, zich vastgehouden aan een vrachtauto, voor welk feit hij nu terecht stond. Hartog was zeer tevreden en beweerde geen enkele boete te kunnen betalen, zoodat hij wel verplicht zal zijn de plaatsvervangende hechtenisdagen voor de op gelegde 4 gulden boete, persoonlijk te verwerken. Barsingerhorn. VREEMDELING IN JERUZALEM. De bloemenventor Gerbr. K. uit Schagen, had uit onbekendheid met de plaatselijke gesteldheid op een voetpad gefietst, f2 boete of 2 dagen. C a s t r i c u m—D e K o o ij. SLACHTOFFER VAN MENSCHENMIN. De heer Piet E., vrachtauto-chauffeur te Castricum, had in zijn vrachtauto, uit louter goeiigheid opgeno men een aantal bloemensnijders, die waren aange wezen in de Kooij, gemeente Helder, Flora's kinderen onder „het mes" te nemen. Hij was zoo dom met zijn dooie en levende vracht te Alkmaar het Ritsevoort over to rijden, alwaar hij weldra viel in handen van een speurende verkeersagent, die constateerde dat het voertuig voor een dergelijk passagiersvervoer de noo dige goedkeuring miste. De man verdiende er geen cent aan, maar üaar kon dc kantonrechter niet an ders aan doen, dan een bijzonder billijk vonnis, in casu f 2 boete of 2 dagen, te vellen. worden gestild door TABLETTEN VjJ Uitsluitend verkrijgbaar In da oranja-bandbulsjas van 20 tabl. 70 ct*. «n oranjazak|at van 2 tabl. A 10 ets. UITBREIDING FABRIEK VAN MAGGI'S VOEDINGSMIDDELEN. Men deelt ons mede, dat het nieuwe fabrieksge bouw derf irma Maggi aan den Haarlemmerweg te Amsterdam, Vrijdagmiddag 8 dezer officieel zal worden geopend. Wij hopen hierop nog nader terug te komen. In China even gemakkelijk te verkrijgen als thee. In de Opiumcommissie van den Volkenbond heeft de Amerikaansche gedelegeerde Ftiller verklaard, dat in China opium even gemakkelijk is te krijgen als thee. De Chineesche afgevaardigde dr. Hoo verklaarde tot zijn leedwezen niet in staat te zijn een verbete ring aan te wijzen, doch dat het zelfs slechter ge worden was. De Chineesche autoriteiten, aldus dr. Hoo. waren echter vastbesloten den strijd tegen dezen ongeoor- loofden handel aan te binden, waartoe China gaar ne gebruik zou maken van de technische assistentie van de andere landen. Dr. Hoo verklaarde dat China in sterker mate be dreigd wordt door het geheim invoeren van bui- tenlandsche verdoovende middelen dan de andere landen last ondervinden van de Chineesche pro ducten. In dit verhand stelde dr. Hoo voor, dat dc mo gendheden hun onderdanen niet in bescherming zullen nemen, als deze betrokken zijn bij het smok kelen van verdoovende middelen, cn dat maatrege len zouden worden genomen tegen buitenlandsrhe schepen van de kust of rivierscheepvaart, betrokken bij deze smokkelarij. PETROLEUM OP DEN BODEM VAN DE ZEE? Moskou. Er is een expeditie gevormd tot onder zoek van de geologische gesteldheid van den bodem van de Kaspische Zee, waar rijke petroleumlagcu ontdekt zijn. De taak van de expeditie is vast te stellen welk karakter deze petroleumlagen hebben en of het mogelijk zal zijn de Kaspische Zeespiegel te wijzigen ten behoeve van het winnen van deze pe troleum. ERNSTIGE ONLUSTEN IN BUITEN-MONGOLIË. Moekden. (VJD.) Naar uit Tsjictsika gemeld wordt, zijn bij een poging om huisdieren in beslag te nemen ernstige onlusten uitgebroken. Ten zuid-oos ten van Oerga is het tussehen Mongolen en Bus sen tot hotsingen gekomen, waarbij 30 Russen wer den gedood. Sowjet-Russische troepen dio derwaarts gedirigeerd werden, zouden volgens ontvangen be richten met verliezen zijn teruggeslagen. TWEE PRIESTERS VERBANNEN NAAR DE EILANDEN. Milaan. Na een langdurige en verbitterde pers campagne tegen een aantal geestelijken in Triest en Istria welke beschuldigd werden van anti-fascisti sche gevoelens en van te groote vriendschappelijk heid jegens de Slavische bevolking zijn thans twee priesters, professoren aan het Seminarie van Go- rizia gearresteerd en veroordeeld tot 5 jaar verban ning naar de eilanden. GEVAAR VOOR JACHT-OP-LINTJES. Vrij gas, water, electrlciteit voor gedeco reerden. De gemeentelijke autoriteiten te Moskou hebben bepaald dat houders van sovjet-decoraties voortaan niets behoeven te betalen voor water, gas en electri- riteit. De gemeentelijke diensten zullen niets bere kenen aan de burgers, die de orde van Lcnin of dergelijke onderscheidingen hebben. WEER ERNSTIG AUTO-ONGELUK IN FRANKRIJK. Achttien zwaar gewonden. Parijs. Donderdagavond is in de nabijheid van Alengon in het departement Orne in een bocht waar een slecht uitzicht is, een volle autobus in botsing gekomen, met een zware vrachtauto. Achttien per sonen werden zwaar gewond. De autobus werd vol komen vernield. Ingezonden stukken x Breezand, 31 Mei 1931. WelEd. Heer Redacteur, Gaarne zou ik U willen verzoeken deze regels in Uw veelgelezen blad te plaatsen, wat voor mij van het grootste belang is, bij voorbaat mijn dank. Den 29sten Maart ben ik onschuldig veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf voor brandstichting bij Jacob Zwemmer, Belkmerweg, gom. Zijpe. Daar ik onschuldig gezeten heb, wil ik het wel publiek openbaar maken, daar ik er zoo geen genoegen mee neem. Al mijn werken om revisie te verkrijgen van deze zaak bij den Hoogen Raad, zijn op niets uitge- loopen, terwijl er notabene een getuige is die een valschen eed afgelegd heeft en dat graag wil her roepen. Waar blijft nu het recht waar ieder Ned. Staatsburger recht op heeft. Ik zal werken tot het eind om in deze zaak algeheele opheldering te krij gen en schadeloossteling voor het mij aangedane on recht Wat er alzoo van de rechtspraak overblijft hier in Nederland, is niet veel, vooral niet voor iemand die geen geld noch goed bezit. Ik kan wel een advocaat krijgen als ik maar vooruit betaal, wat mij heden ten dage onmogelijk is. Hopende dat deze voor mij onaangename zaak nog eens opge helderd mag worden, teeken ik met do meeste hoog achting, C W. VERMEULEN. Breezand 35a. (Andere bladen worden verzocht dit over te nemen).

Schager Courant | 1934 | | pagina 15