Raad Wieringen. Een Huwelijk Zaterdag 2 Juni 1934. SCHAGER COURANT. Vijfde blad. No. 9491 WERD SPIERWIT VAN LENDENPIJN KLOOSTERBALSEM Vergadering van den Raad op Donderdag 31 Mei 1934, des middags 2 uur. Voorzitter de heer L. C. Kolff, burgemeester; secre taris de heer C F. van Duin. Afwezig is de heer Lub. Na opening volgt lezing der notulen, die onver anderd worden vastgesteld. Mededeelingen en ingekomen stukken. Ingekomen zijn verschillende stukken en versla gen, welke voor kennisgeving worden aangenomen. Aan C. Wiegman Lz., die ontheffing vraagt van hondenbelasting, wordt dit niet verleend, daar zijn verzoek voor het einde van 1933 had moeten zijn ingediend. Verder is van den gemeentearts R. J. de Groot 'n verzoek ingekomen om medewerking te verleenen tot den aanleg van centrale verwarming in zijn dienstwoning, in dier voege, dat de installatie door hemzelf wordt betaald en bij eventueel vertrek door de gemeente wordt overgenomen voor een bedrag, door een 3-tnl personen te bepalen. B. en W. adviseren gunstig, doch met voorbehoud, dat de gemeente nimmer meer dan f 500 betaalt. Wordt goedgevonden. Van N. Lont e.a. bewoners van den Kramersweg Is een adres ingekomen, waarin zij er op wijzen dat het woonwagenkamp te klein is, de woonwagens daardoor op tien Kremersweg worden geplaatst, waardoor de omwonenden niet kunnen passeeren, en om welke redenen verzocht wordt een andere plaats aan te wijzen voor de woonwagens. Waar het adres nog niet door B. en W. is behan deld, stellen B. en W. voor het adres in hun handen te stellen om prae-advies. De heer P. Kooij acht het terrein bij de nood- slachtplaats uitstekend geschikt voor woonwagen kamp. Do grond is niet duur, do waterleiding is er vlak bij. Alleen zou de gemeente er grond bij moe ten koopen. De heer Kaan merkt- op dat bij verkoop van den grond aan de gemeente bedongen is, dat het ter rein niet zou worden gebezigd voor woonwagen kamp De heer Oden vindt dat jammer, want het terrein Is er bijzonder geschikt voor. De heer Tijsen merkt op, dat de bewoners van de woonwagens heel wat nalaten en «lus herhaaldelijk opruiming zou moeten plaats vinden. Het adres wordt om prae-advies in handen gesteld van B. en W. Het muziekgezelschap „Harmonie" vraagt een prijs beschikbaar te stellen voor het op 24 Juni en 1 Jtili te houden concours. Goedgevonden wordt dat de gemeente weer een krans zal aanbieden. Verlof A. Ten slotte zijn nog ingekomen verzoeken van S. Halfweeg en N. de Haan Jz., strekkende tot wijzi ging van de wijkverordening ingevolge de Drank wet in dier voege, dat zij in de gelegenheid worden gesteld een verlof A. voor den verkoop van zwak- alcoholischen drank te bekomen, respectievelijk voor een paviljoen naast het voetbalterrein der vereeni- ging „Succes" en voor een in aanbouw zijnd café aan den Slingerweg. B. en W. adviseeren afwijzend. Het maximum aantal te verleenen verloven A be draagt voor wijk C (Hippol.vtushoef) i. Bij inwili- glng van beide verzoeken zou dit getal dus op <i dienen te worden gesteld. Halfweg motiveert zijn verzoek door te wijzen op de grootc schade, die hij in zijn zaak geleden heeft door de. afsnijding van Jden verbindingsweg met het voetbalterrein door den aanleg van don rijksweg. N. de Haan schrijft, dat hij als gedupeerde van de afsluiting der Zuiderzee wil trachten een bestaan te verwerven. B. en W. willen in het algemeen slechts het pu bliek belang als maatstaf laten dienen, niet het per soonlijk belang van dc verzoekers. Daarom achtten zij zich verplicht voor te stellen de verzoeken van dc hand te wijzen. De V.V.V. ondersteunde het verzoek van den heer Dc Haan. De heeren Boerscn en Bosker bepleiten toestaan van de verzoeken, de menschen willen nu eenmaal bier drinken inplaats van thee en koffie. FEUILLETON. DOOR ETHEL M. DELL. Vertaald door Dicky Wafelbakker. 4«. Baronford was een uitstekenden danseur, doch op 'dien bewusten avond had Goldic neiging alle mo gelijke aanmerkingen op zijn passen te maken. „Een prachtige oefening voor je" zei hij even la ter. „Wanneer je kneedbaarder bent zal ik je iets ge ven wat aantrckelijker is." „Ik haat je?" mompelde Goldie. Hij bleef glim lachen. „Waarom eigenlijk? Omdat ik terug ben gekomen of weg ging?" Ze antwoordde niet en hij lachte triomfantelijk. „Ik ben er van overtuigd dat je me ontzettend gemist hebt", zei hij. Ze bleef zwijgen, haar gezichtje .van hem afgewend houdend. „Heb je genoeg van het dansen?" vroeg hij eens klaps. „Nee," zei zo rustig. „Dan zal ik je iets laten zien," zei Maurlce Baron- fortl. Twee seconden later liet de bijna vergeten betoovering van den man zich opnieuw gelden en ze danste met een ware overgave en hartstocht. Ze. had met geen mogelijkheid kunnen verklaren hoe het hem gelukte baar op een dergelijke manier ge vangen tc houden. Wellicht ging er een zekere hyp nose van hem uit, en zoolang de muziek speelde had hij haar dan ook in een tooverban, die niet te breken leek. Ze danste alsof ze in een droomtoestand ver keerde, en zelfs toen het orkest zweeg, was de be toovering nog niet geweken. „Dat was heerlijk", bracht ze ademloos uit. Hij nam haar mee uit de balzaal naar boven. Toen ze echter de eerste verdieping hadden bereikt gat zo op beslisten toon te kennen niet verder te zullen gaan. „Wat zijn we geweldig voorzichtig," merkte hij cy nisch op, en terwijl hij deze woorden uitsprak trok hij achter haar een dik gordijn dicht en nam haar in zijn armen. Voor een kort oogenblik maakte een gevoel van afkeer en verzet zich van haar meester, doch daarna gaf ze toe. Zijn lippen drukten zich hartstochtelijk, woest, op de hare en er voer een electrische stroom door haar leden heen. Alles wat Dc heer Oden oordeelt ook dat heide verzoekers gedupeerde personen zijn. ook dc heer Halfweeg. Dc heer P. Kooij is er niet tegen deze verzoeken toe te staan, maar in den vervolge moet de raad volkomen vrij staan en dc menschen dienen daar rekening mee te houden. De Voorzitter zegt dat die wensch ook vorig maal reeds is geuit. Wij weten nooit, vooruit dat iemand van plan is een huis te houwen en verlof A aan te vragen. Het voorstel van B. en W. in stemming gebracht, wordt verworpen met 8 tegen 2 stemmen, vóór af wijzing stemden de heeren Tijsen en Kaan, hoewel de heeren Tijsen verklaarde dat hij de minderheid in het college van B. en W. vormde. Deze mededecling doet den heer P. Kooij opmerken, dat dc heer Tijsen dan nu ook wel tegen kan stem men. Wijziging algem. Politieverordening. Op verzoek van Ged. Staten worden in de, in een vorige vergadering vastgestelde, verordening tot wijziging der algemeene politieverordening een paar administratieve wijzigingen nangcbracht. Het betreft het sluitingsuur der café's gedurende den zomertijd. Ontheffing reinigingsrechten. Ontheffing wordt verleend aan: N. A. Moeliker, J. Koorn Nz. en Wed. K. Kuit. Afgewezen worden verzoeken van: .T. Gielis, Jn. Metselaar Nz., C. Koorn Vz.. J. Wit en N. Kuiper, terwijl een verzoek van Wed. C. van Schoorl voor kennisgeving wordt aangenomen. Rekening Gezondheidscommissie. Aangeboden worden de rekeningen der voormalige Gezondheidscommissie te Schatten over 1933 en liet le kwartaal van 1934, welke stukken tevens de eind afrekening vormen, daar de commissie is opgeheven. Op voorstel van B. en W. wordt besloten de reke ning over 1933 met een voordeelig saldo van f717.96 en de rekening over het le kwartaal 1934 met een voordeelig saldo van f 5?2.95. Aankoop grond ter verbreeding Pomp- stceg. B. en W. stellen voor: a. van den heer C. J. Bosker aan te koopen on geveer 91 c.A. grond voor den prijs van f5 per c.A.: b. aan te koopen van do erven J. Halfweeg on geveer 5 c.A. en aan genoemde erven te verkoopen «ie 5 c.A., waarvoor de gemeente mede eigenares is in het perceel Sectie C, No. 3752. met bepaling, dat deze grondruiling zal geschieden zonder verreke ning over en weer. een en ander onder voorwaarde, dat de overdrachtskosten voor rekening der ge meente komen en nnn den heer Bosker worden gerestitueerd de kosten ad f 91.50. door hem ge maakt voor het dichten van den weggreppcl en het leggen van een rioleering. Do aangekochte grondstrooken zijn te bestemmen tot openharen weg. Wordt goedgevonden. Aanleg gedeelten rioleering. B. en W. stellen voor in de Belt gedeelten riolee ring te laten aanleggen en wel een gedeelte lang 95 M. langs de Noordzijde en een gedeelte lang 140 M. langs de Zuidzijde. Po kosten worden begroot op respectievelijk f 25)0 en f 385. voor welke bedragen crcdict wordt gevraagd. Tevens vragen B. en W. machtiging tot rioolaan- leg in de Belterlaan .vanaf de noodslaehtplaats tot aan de Belt. kostende f 300. De heer P. Kooij geeft in overweging met de be woners overleg te plegen voor overname van de Belterlaan. B. en W. zullen daartoe pogingen aanwenden. De gevraagde eredieten worden zonder hoofdelij ke stemming verleend. Herstelling torendak te Westerland. De dakbedekking van den toren te Westerland moet noodzakelijk worden vernieuwd. Bovendien zullen dc kapbinten met gordingen en het dak beschot een algcheelé vernieuwing dienen te onder gaan. De kosten van deze voorzieningen worden, met inbegrip van stoigerwerk. geraamd op f 700. In- plaats van het weinig duurzame asphaltpapier. zal als bedekking worden toegepast een soort rubber- vilt of (lakleer. De opzichter heeft ook nog voorgesteld om de torenmuren 70 c.M. te verhoogen. waardoor ten op zichte van het geheel een verfraaiing zou worden verkregen. De meerdere kosten daarvan, waarvan de uitvoering tevens in 1iet belang zou zijn van «en goede verandering van liet nieuwe torendak en een versterking daarvan zou beteekenen, bedragen f250. B. en W. stellen echter voor alleen de eerstge noemde voorzieningen te doen uitvoeren en daar voor een crediet van f 700 te verstrekken. Aan- en verkoop van grond. Bij opmefingen zijn eenige vergissingen in het kadaster gebleken en stellen R. en W. voor te he sluiten tot aan- en verkoop van grond. n.l. aan J. Stadig Kz„ aan Mevrouw Wed. D. Klein, van het Heemraadschap Wieringen en van J. Hegeman Wz. Aldus wordt besloten. practisch en nuchter in haar was, raakte op den achtergrond, werd geheel en al verdrongen. Half lachend, half schreiend klemde ze zich aan hem vast. „Smoor me niet!" kreunde ze, toen hij haar einde lijk losliet. „Je verdient gestraft tc worden", zei hij. „Hoe durf je zoo met me te spelen, kleine duivelin? Je wist toch maar al te goed dat je niet buiten me kon." „Ik heb niet gespeeld," protesteerde ze. „Nee, Mau- rice... geef mc alsjeblieft nog een kans." „Ik denk er niet over. Kom. Hierbinnen!" Hij duw de haar in een donkere kamer, haar nog steeds vast houdend, daar ze een poging had gewaagd zich te bevrijden. „Het is het boudoir van tante Lillith. We mogen hier niet komen." „Het kan me totaal niet schelen wat mag of niet mag." Bij de laatste woorden had hij de deur geslo ten. „Ik moet je weer in mijn armen hebben. Ik ben van plan..." Ze draaide het licht op. „Waarom deed je dat?" „Waarom deed jij de deur op slot?" vroeg ze heesch. Hij lachte en trok haar vaster tegen zich aan. „Omdat ik er niet van houd onder de gegeven omstandigheden door alle menschen gezien te wor den. Kijk me nu aan, lieveling. Laat me „ja" in je oogen kunnen lezen. Goldie dacht er evenwel niet over dat te zeggen. De droom was voorhij, hoewel er nog iets van de betoovering daarvan was overgebleven. „Ik zal het je morgen wel zeggen." „Denk je soms dat ik tot morgen kan wachten? Je hebt er al meer dan een maand over kunnen nadenken." „Morgen is het pas een maand," merkte ze op. Het practische, nuchtere gedeelte van haar natuur kreeg dc overhand, en met iets van verachting drong het tot haar door dat ze zich had laten meeslepen. „Het zal ons geen van heiden kwaad doen nog te wachten. Laten we nog maar wat dansen." Verhuur voormalig schoolgebouw te Hip polytushoef. B. en W. stellen voor aan de N V. Handelsonder neming Edel en Thies te Hoorn te verhuren het oude schoolgebouw te Hippolytushoef. Deze firma, die een grossierszaak in koloniale waren drijft, wcnscht het gebouw te bezigen als magazijn en op slagplaats. Het ligt in het voornemen der firma aan het gebouw eenige veranderingen aan te brengen, ten einde het voor haar doel geschikt te maken. B. en W. stellen voor het gebouw te verhuren te gen een huurprijs van f 250 per jaar. met bepaling, dat de huur mistens drie jaar zal duren; daarna met stilzwijgende verlenging van jaar op jaar en niet inachtneming van een opzeggingstermijn van drie maanden. Gaat de overeenkomst door, dan zullen de ver schillende vercenigingen, die thans nog van het gebouw gebruik maken, dit niet langer kunnen doen. B. en W. wijzen er echter op, dat het tegen woordige systeem van ingehruikgeving aan de ge meente geld kost en dat in elk geval het gemeente belang den doorslag moet geven. Vermoedelijk zal het ongerief echter tot slechts enkele corporaties be perkt blijven, daar de meeste van hen binnenkort gebruik zullen gaan maken van het gebouw, dat bet z.g. Eigengebouwfonds opricht aan den Rijks weg. R. en W. vragen machtiging om de huurovereen komst aan te gaan. De gemeente aanvaardt geen enkel risico, voort spruitende uit den staat waarin het gebouw zich bevindt. I)e hoer P. Kooij wijst erop dat de firma ook dient over te nemen de in het gebouw aanwezige elcctri- selio verlichting en kosten waterleiding. Hierop zal worden gelet. Conform het voorstel van B. en W. wordt beslo ten. Schadevergoeding heemraadschap en pol der wegens buitengewone onderhonds- kosten aan hun wegen. Tijdens de uitvoering der werken tot verbetering van den Gemeenelandsweg is deze weg geruimen tijd afgesloten geweest voor het verkeer, zoodnt dit is omgelegd moeten worden over den weg in de Elft en de wegen van den polder Waard-Nleuwland. Door het drukke verkeer is aan deze wegen, die daartegen niet bestand waren, uiteraard veel schade toegebracht, zoodat de besturen van heemraadschap en polder ineenen aanspraak te kunnen maken op schadevergoeding. Al kan een recht op schadeloosstelling niet wor den erkend, zoo is er op hillijkheidsgronden toch wel aanleiding aan het verzoek een gewillig oor te verleenen, mcencn B. en W. Volgens de genoemde besturen is met de verbetering van het wegdek op hun wegen een bedrag van circa f 5000 gemoeid ge weest. Slede naar aanleiding van een rnpport van den betrokken hoofdingenieur van de Directie We genverbetering zouden B. en W. de toegebrachte schade op een niet hooger bedrag willen stellen dan f 3000. De hoofdingenieur heeft zich bereid ver klaard aan den Minister van Waterstaat voor te stellen daarvan alsnog een derde gedeelte, alzoo f 1000. ten laste van het Rijk tc nemen, zoodat voor rekening van de gemeente zou komen een bedrag van f 2000. Zoolang de Minister aan deze regeling nog geen goedkeuring heeft gehecht, staat de bijdra ge van het Rijk echter nog niet vast Dit verhindert echter niet, dat de gemeente reeds nu op dit punt een besluit neemt, omdat B. en W. niet voornemens zijn verder te gaan dan een ver goeding van f 2000. Zij stellen daarom voor dit be drag ter beschikking van de gezamenlijke water schapsbesturen te stellen. De heer Oden vindt dat bedrag veel te hoog. De weg is nooit in een zoodanigen toestand geweest als thans en daarom vindt spr. f 2000 schadevergoeding veel tc hoog. De heer Lont wijst erop dat de verbetering is aan gebracht ten gerieve van het Rijk, is een grootc be sparing van kosten voor het Rijk geweest en z.i. kan het Rijk daaromtrent wel een hoogere bijdrage verleenen. We hebben hier zeker te doen met den ingenieur Van der Wal en genoegzaam is bekend, dat deze niet erg toegeeflijk is. De heer Doves wijst er op, dat de wegen niet met één keer verbeterd konden worden, ze waren niet berekend op het zware verkeer en het bedrag van f 3000 zal dan ook eerder aan den lagen kant zijn, dan aan den hoogen kant. Dc heer Bosker wijst op de lengte van de verbe tering. I)c Voorzitter zegt dat in dezen dezelfde verhou ding tusschen Rijk en Gemeente is aangehouden als met den weg HippolytushoefOoslerland. Dc per soon van ingenieur Van der Wal kan hier geheel buiten blijven. Voor den Gemeenlandsweg was het veel beter dat het verkeer werd omgelegd. Meerdere stemmen gaan op dat het Rijk een hoo gere bijdrage dient te verleenen, meer dan de ge meente. De heer Lont. vraagt of de Gemeenlandsweg dit jaar nog eens geteerd wordt. De Voorzitter denkt van alleen in de bochten. De heer P. Kooij vindt het onbillijk dat het Heem raadschap moet betalen de kosten, gemaakt ten bate van het algemeen belang, maar die bepaling bestaat nu eenmnal. Maar het is niet juist dat de rekening gepresenteerd wordt hij de gemeente, ter wijl het in het belang was van het Rijk. Beter is het dat het Heemraadschap tracht een bijdrage uit het wegenfonds te verkrijgen. Ze sprak op spottenden toon, hoewel ze maar al te goed begreep dat ze niet met hem kon spelen. Hij had haar opnieuw in zijn armen genomen en hoog liaar hoofdje naar achteren. „Speel je nu nóg met me?" vroeg hij zacht en dringend. Ze schudde heftig met haar dikke, blonde haren. „Nee, ik ben volmaakt ernstig. Ik wil nu hier van daan, want ik moet tijd hebben om na te denken." „De een of ander heeft je voor me gewaarschuwd" zei hij ineens wantrouwend. Ze maakte een afwe rend gebaar met haar hand. „Wees niet zoo dwaas. Waarom zou ik geen tijd mogen hebben om na te denken?" „Ómdat je het voornemen hebt „nee" te zeggen. Ik weet het heel goed, want ik ken je door en door. Diep in je hart snak je er naar het tegenovergestelde te zeggen, maar je bent bang. Waarvoor eigenlijk? Voor je moeder?" Hij stelde deze vraag alsof hij een beschuldigde aan een kruisverhoor onderwierp, en onwillekeurig ging zo even achteruit, „Dat dacht ik wel", mompelde hij. „Die zooge naamde schuldeloozc menschen, wien het altijd ge lukt huiten verdenking te blijven zijn de eerste om met steencn naar anderen te gooien. Wat heeft ze over me verteld? Het is het beste dat ik het maar meteen weet." „Niets," zei Goldie verontwaardigd. „En Je moogt het niet wagen iets leelijks van haar te zeggen, want ik zal je niet aanhooren. Ik zal dadelijk „nee" zonder er over te denken, zeggen. Begrepen?" Hij trok haar haastig tegen zich aan. Dat zul je niet doen. Dat mag niet. Je behoort me eigenlijk al toe, want heneden heb je me gekust." Zijn mond was weer dicht bij den hare, doch ze weerstond hem op een bijna woeste wijze. „Nee, dat was geen werkelijk géven. Je dwong mc er toe." „Dan zal ik je weer dwingen," gaf hij te kennen. EN DACH1 TE BEZWIJKEN Dank zij KLOOSTERBALSEM is zij weef gezond en «roolilk Telkens als het op kwam, kreeg ik een geuoel of ik met nijptangen werd geknepen en ook of groote spelden in mijn lichaam prikten. Mijt, werk moest ik laten liggen. Niets hielp en ik werd oud oooi mijn tijd en onge rust ooer de toekomst. Toen begon ik met Kloosterbalsem, die ook voor m(J een wondermiddel bleek. Hoe meer ik mij met Klooster balsem inwreef, hoe minder de pijnen werden en hoe beter ik mij voelde. Nu ben ik weer gezond en vroolijk."* 8. L te A. AKKERS „Geen goud zoo goed" Onovertroffen b(j brand-en snij wonden Ook ongeëvenaard als wrljfmlddel bU Rheumatlek, spit en pijnlijke spieren Overal per pot v. 20 gr. f 0.60 en 50 gr. f 1.— Bovengenoemde prijs wordt verhoogd met bijslag voor Omzet-belasting. De heer Doves zegt dat pogingen zijn aangewend, maar er wordt op gewezen dat er een nieuwen weg op Wieringen komt. Dc lieer F. Kooij zegt dat het hier is: ik schuif, jij schuif, en ik heb een dam en de gemeente zou kunnen betalen. De heer M. Kooij wil hij het rijk vragen, de ver houding andersom te keeren, het rijk f 2000, de ge meente f 1000. De Voorzitter weet vooruit dat dan het Rijk de zelfde verhouding als voor den Gemeenlandsweg zal handhaven. De heer Bosker vraagt of niet bij de Provincie kan worden aangeklopt, maar de Voorzitter zegt dat de Provincie niets te maken heeft met het omleg gen van het verkeer. Het voorstel van B. en W. wordt in stemming ge bracht, waarbij de stemmen staken 55, tegen stem den de heeren Boerscn, P. Kooij, Oden, M. Kooij en Lont. In de volgende vergadering zal dus opnieuw ge stemd moeten worden en dc heer Lont geeft in over weging om in dien tusschentijd te trachten dat het Rijk zijn bijdrage verhoogt. Afvloeiing personeel bij de Zeegras-ex ploitatie. De tijdelijke aanstelling van den zeegraskeurmees ter werd laatstelijk tot 1 Juni 1934 verlengd. Wat na dit tijdstip moet geschieden, heeft nader een punt van overweging hij B. en W. uitgemaakt. Het spijt B. en W., dat sedert het vorig jaar om trent de situatie van het zeegras geen gunstiger me dedeelingen zijn te doen. De vooruitzichten zijn in tegendeel niet bemoedigend en het is dan ook wel zeker, dat dit jaar geen voorstel om zeegras te laten maaien, zal kunnen worden gedaan, eenvoudig om dat er geen zeegras in de Waddenzee aanwezig is. Wat de toekomst zal brengen is niet te voorspel len; nog steeds koesteren B. en W. echter de hoop, dat de bron van inkomsten, die de zeegrasmauierij voor Wieringen altijd opleverde, niet voor immer verloren zal zijn gegaan. Naar de meening van B. en W. is het dan ook niet gewenscht het bedrijf nu reeds te liquideeren. De zaak dient op de eenvou digst en minst kostbare wijze gaande te worden gehouden, hetgeen kan geschieden door het werk, dat er nog te doen valt aan één persoon op te dra gen. Het overige personeel kan in dat geval ont slagen worden. Tot de taak van den eenigen amb- „Kijk me aan. Kijk me aan." Ze wilde echter niet. Hoewel ze in zijn tegenwoor digheid vaak volkomen machteloos was, riep ze thans toch al haar wilskracht te hulp om zich te kunnen verzetten. „Laat me los," bracht ze hijgend uit. „Als... je mo weer kust, dan zal het tégen mijn zin zijn." „Gedraag je niet zoo belachelijk jong", zei hij pla gend. Goldie bleef echter openlijk voor haar vrijheid vechten. „Het kan me niets schelen hoe je me beschouwt. Laat mc los. Ik vind het niet prettig meer." Niette min hield hij haar nog omvat. „Ben je van plan tc ontkennen, dat je van me houdt?" tartte hij. „Ik weet het niet", bracht ze heftig uit. „Ik zal het je morgen zeggen: vanavond niet. Oh, het is niet eerlijk. Het is niet eerlijk." Voordat ze er op verdacht was geweest, had hij zijn mond tegen haar hals gedrukt en hij kuste haar woest. Eensklaps bracht ze haar handen naar haar gezicht en barstte in tranen los. „Mijn lieveling. Wat is er?" fluisterde hij. Ze wendde zich echter als een boos kind van hem al. „Ik kan het niet verdragen. Ga weg. Ik zal het je morgen wel zeggen: vandaag niet, oh, nee, van daag niet." Baronford begreep dat hij nu niet verder moest aandringen en liet haar dan ook los. ?,Stel je nu alsjeblieft niet zoo aan", zei hij grim mig. „Dat is nergens voor noodig." „Ik stel me niet aan", riep Goldie verontwaardigd uit. „Laten we nu maar gauw naar beneden gaan. En... ik denk dat Yirginia op je wacht." „Dus je bent nog altijd jalocrsch, kleine duivelin?" Onmiddellijk drong liet tot haar door dat ze een domheid had begaan, doch die was nu niet te her stellen. Zwijgend staarde ze eenige seconden voor zich uit. Zachtjes draaide hij den sleutel weer in het slot om, maar hij maakte de deur niet dadelijk open. „Wellicht interesseert het je te hooren dat de dame in kwestie het wachten al twee jaar geleden heeft opgegeven." Goldic's gezichtje zag vuurrood en ze mompelde een paar onverstaanbare woorden, welke een veront schuldiging hadden kunnen beteekenen. Hij stak haar met een raadselachtigen glimlach de hand toe. „In orde, Goldie", zei hij. „We zullen hierover niet twisten..Wanneer zie ik je morgen? Kun jc met me hij Frangipani lunchen? Of zal ik bij je thuis ko men?" Even aarzelde ze om daarna te zeggen: „Misschien is het beter wanneer je bij mij komt Laten wc afspreken om vier uur." Hij hield haar hand in de zijne geklemd. „Kunnen we dan samen theedrinken?" Zij knikte. Haar gezichtje zag bloedrood. „Ja, maar

Schager Courant | 1934 | | pagina 17