VARKENSCENTRALE BUIKBANDEN Breukbanden Elast. kousen, Rechthouders Firma Gebr. ROTGANS gaat inkoopprijzen verlagen. 60.000 zware varkens uit de markt genomen. Fa. GEBR. ROTGANS, Gedipl. Drogist, Schagen Door een stuk van een vliegwiel gedood. Marktberichten. Gedipl. Drogist SCHAGEN 1 UlT DE OMGEVING LANG END JJ K OUDKARSPEL. NederL Tuindersbond. De afdeeling van den Nederlandschen Tuinders- bond vergaderde ditmaal bij den heer K. de Hart op Vrijdag: 1 Juni. Voorzitter de heer K. Kaan. Aan de orde was de behandeling van de begrooting van het gewest Noord-Holland van den Nod. Tuindershond. De vergoedingen enz. blijven gelijk, daar de werkzaamheden ook dezelfde blij ven, wat nader door den voorzitter wordt toegelicht. De begrooting werd vastgesteld. Ten opzichte van de begrooting van den Bond werd door den heer P. Volkers de opmerking ge maakt, dat het hem opviel, dat er op een begrooting van f 4000 een post van propaganda voorkomt van f 250. terwijl er zoo veel voor vergaderineen wordt uitgetrokken. Volgens den voorzitter is dit opper vlakkig bekeken wel waar. De organisatie brengt echter meerdere kosten met zich, doordat ze lande lijk is. De heer Volkers meende, dat de bond den ver keerden kant op ging. Het gaat net als met de ar beidersorganisaties. Het is geen strijdorganisatie meer. Betreffende het hypotheekvraagstuk uit de richt lijnen van den bond. merkte de voorzitter op. dat minister Colijn heeft gezegd, dat de regeering niets zal doen in deze zaak. Men moet echter niet bij de pakken neer gaan zitten. Er komt meer eenheid in de actie. De heer C. Borst Pz. zeide. dat het sinds de eerste ergaderingen van den Neutralen Bcnd steeds slech ter is geworden en de regeering gaat maar door het voor de arbeiders en kleine tuinders slechter te ffta- ken. Spr. wilde op een andere manier meewerken, al valt hef hem mee. dat de N.T.B. het tegen de banken durft opnemen. Met het pachtvraaestuk was de vergadering het volkomen eens. zooals het H.B. het zich voorstelt. De bedrijfssteun werd hierna behandeld, waar de heer Borst zich principieel tegen verklaarde. Bij de behandeling van het standpunt tegenover 't Centraal Bureau werd door den secretaris zijn be vreemding uitgesproken over het feit, dat de N.T.B. niet in de crisisorganisatie zit. De crisisorganisalies worden gevormd door de landbouworganisaties, zeide voorzitter en de N.T.B. heeft daarmee goede relaties. Dc heer P. Volkers maakte nog een onmerking over den heer Valstar. waarna de voorzitter ant woordde, dat men geen heteren regeeringscommis- saris en voorzitter van het C.B. kon verlangen dan de heer Valstar. Bij de economische politiek kwam het tot diengaan- de besprekingen en werden door den heer Volkers verscheidene uitspraken van economen aangehaald. Volgde de bespreking van den plaatselijken toe stand, waarbij er op werd gewezen, hoe de tuin- hou\w>4me langer hoe meer in een keurslijf werd ge wrongen. Tot afgevaardigden werden de heeren C. Borst, D. Wonder en P. Volkers gekozen. Bij de rondvraag werd door den heer C. Borst als eenig middel om de ergerlijke baggerregeling te koeren, genoemd het. weigeren van een man, die vijf schuiten moet halen. Nadat er op de noodzakelijkheid was gewezen, dat nu inplaats van proefgemeenten definitief werd be sloten om de arbeiders in de bedrijven te plaatsen met rijkssteun, volgde sluiting te ruim elf uur. NOORDSCHARWOUDE. De afdeeling van den Nederlandschen Tuinders- bond vergaderde Vrijdagavond in „Concordia" al hier. Voorzitter de heer Abr. de Geus. Men ging over tot behandeling van de agenda van de prov. vergadering te Alkmaar. De begrooting, sluitende op een bedrag van 1 4406.97 werd hierna behandeld. De post f 500 voor 5 hoofd bestuursvergaderingen werd wel wat hoog gevonden, maar men ging er mee accoord na een uiteenzetting van den voorzitter. Het ongeorganiseerd zijn van den drukker van het orgaan van den N.T.B. werd niet toegejuicht. Als een georganiseerd drukker het op dezelfde conditie wil doen, zal men daar voor stemmen. De obligatieleening, welke door den Ned. Tuin dersbond was opgenomen, vormde ook een punt van bespreking. Men vond dat nu juist niet in den haak, dat men voor deze schulden aansprakelijk werd ge steld, mede in verband met het feit dat men zich voorloopig voor een jaar aan den N.T.B. verbonden heeft. De oplossing werd te hoog geoordeeld en zal worden voorgesteld t 250 af te lossen. De wettelijke aansprakelijkheid voor de schulden, wilde men niet langer hebben dan tot 31 December 1934. Het werd niet goed geoordeeld, dat de hoofdbestuursleden niet op dezo schulden hebben gewezen. Na eenige be spreking werd dit voorstel aangenomen. Met het standpunt ten opzichte van het hypotheek- vraagstuk was men het vrijwel eens. Een regeling daarvan werd noodig geoordeeld, evenals een rege ling van het pachtstelsel. Tot afgevaardigden werden de heeren M. Smit en Jb. Smit gekozen. De begrooting van het gewest Noordholland werd goedgekeurd. Bij de rondvraag vroeg de heer Jb. Smit naar de gang van zaken. Het gaat zoo niet goed. De mini mumprijzen zijn al weer verlaagd. Daar moet tegen worden geprotesteerd. Daarna sluiting. ANNA P 4 V LOW N A BREEZAND. De colporteurs met boeken en blaadjes, waarvoor we een vorig jaar ook reeds waarschuwden, die zoo onbeschaamd zijn vooraf naar het geloof te vragen van dengeen. dien zij met een bezoek „vereeren" en ai raar het antwoord uitvalt trachten bet een of an- drukwerk aan te praten, waren hier gister weer op pad. Naar hun bewering zou een deel van de op brengst ten bate van een of ander goed doel komen, maar daar dat doel wel zeer klein is of slechts in de verbeelding der heeren bestaat, was er voor de po litie aanleiding hen te waarschuwen, dat zij bij voortgaan met colporteeren voor het hoofd der poli tie geleid zouden worden. Zij zijn toen maar weer met stille trom vertrokken. Veertigjarig jubileum van „meester" De Vries. Al kon dan de jubilaris, na van 1 Juni 1894 tot 1 Juni 193-4 dag in dag uit voor de klas te hebben ge staan. zelf niet hegrijpen, dat al die dagen toch werkelijk samen den langen tijd van 40 jaar maken, al vond hij het zoo lang vervullen van z'n taak op zich zelf geen verdienste, omdat „het zoo maar van zelf ging", en al meende hij, dat daar geen ophef van gemaakt mocht worden, omdat het, zooals hij op een der speeches, die op z'n jubileumdag tot hem gericht werden, antwoordde, toch je plicht is, je B O E R D E R IJ. Drie cent per K.G. slachtgewicht over de geheele linie, Te groot aanbod wegens aanzienlijke prijsverschillen met de vrije markt. De Nederl. Varkenscentrale verzoekt opname van het volgende: Door dc snel verminderde exportgelegenheid, waar op bij de vaststelling van het aantal biggenmerken voor 1933 in 't geheel niet en voor 1934 slechts ten dccle kon worden gerekend, is de Nederlandsche Var kenscentrale niet in staat geweest alle aangeboden varkens over te nemen. De exportmogelijkheid is sedert 1 Januari 1933 met meer dan 10.000 stuks per week teruggegaan. De Nederlandsche Varkenscentrale heeft zich hier door genoodzaakt gezien de prijzen van de varkens te verlagen. Er heeft zich een vrij aanzienlijk prijsver schil ontwikkeld tusschen dc varkens, die door de Ned. Varkenscentrale worden gekocht en die, welke geplaatst moeten worden op de binnenlandsche markt. In weerwil van het toch aanzienlijke aantal, dat de Ned. Varkenscentrale uit de markt neemt, is haar in vloed op de prijzen nog niet voldoende om deze op het gewenschte niveau tc houden. Dat dit verschil in prijs aanleiding geeft tot ontevredenheid onder die landbouwers, die hunne varkens niet aan de Ned. Var kenscentrale kunnen afleveren, is vanzelfsprekend en dat daardoor de drang om varkens aan de Ned. Var plicht te doen, er waren anderen, die het laatste niet wilden betwisten, maar over een en ander toch nog wel een beetje anders dachten ook. Zoo hadden dan de weinigen die van het feit op de hoogte wa ren, dat de heer B. de Vries, hoofd van school II, op 1 Juni 1934 veertig jaar bij het onderwijs was, z'n wcnsch geëerbiedigd en daar geen ruchtbaarheid aan gegeven.maar zoo'n dag heelemaal ongemerkt voorbij laten gaan, daar nee, daar kreeg meester toch z'n zin niet in. Heel op 't laatst kreeg de jeugd er toch nog het neusje van en één, twee, drie was de klas versierd en kwamen er cadeaux en bloemen van de leerlingen en oudleerlingen. Er werd een prachtige bloemenmand aangeboden door het ge meentebestuur en een door het tegenwoordige- en oud-personeel van de school. En er werd natuurlijk bij het aanbieden van dat alles gespeecht en in de hulde, werd ook mevrouw De Vries betrokken, zeer tot genoegen van den jubilaris, omdat zij toch mo gelijk maakte, dat hij zich ten volle aan z'n taak kon wijdei}. We zullen die speches niet herhalen en hem daarmee nog eens in het zonnetje zetten, maar wel willen we naar aanleiding daarvan opmerker! dat, al mag dan voor ieder de mooiste en beste vol doening gelegen zijn in het weten z'n plicht geda&n te hebben, voor waardeering van anderen, wanneer die geen phrase is, is elk en bleek ook de heer De Vries gevoelig. Waarom zou het z'n schoolmeesters- hart ook niet goed mogen doen, wanneer het hoofd der gemeente, burgemeester Lovink, vergezeld van de wethouders Keuris en Lubbert en den gemeen tesecretaris, den heer Keijzer, zelf het huldeblijk van de gemeente komt aanbieden en in z'n van veel waardeering getuigende toespraak o.a. opmerkt dat school II, niet alleen bij het gemeentebestuur, maar ook bij het rijksschooltoezicht zeer goed staat aan geschreven. Hij mocht dan in bescheidenheid ant woorden, dat het onderwijs geven gemakkelijk wordt gemaakt door het ruime standpunt dat het gemeente bestuur en B. en W. in het bijzonder tegenover het onderwijs innemen, wij behoeven zoo'n ouden school vos (oud dan in dienstjaren) er toch niet aan re herinneren, dat het beschikken over goede leermid delen wel een belangrijke, maar toch niet de voor naamste voorwaarde is voor goed onderwijs. We zullen dus ook, terwille van den zetter, die zoo weinig tijd voor het plaatsen heeft, niet meer vertel len van wat er allemaal gezegd en gewenscht is. We vermelden alleen nog, dat de heer A. Kramer thans hoofd van een opleidingsschool in Den Helder, z'n felicitatie persoonlijk kwam brengen aan hem, dio als oudere, vaak z'n vraagbaak was, toen hij zelf pas in A.P. tot hoofd was benoemd, ook de collega's G. 't Hart en S. T. van Dijk van school I en school 3 kwamen; bloemstukken, felicitaties enz. van vele anderen, teveel om allemaal op te noemen, werden gezonden, de kinderen werden getracteerd en des avonds bracht „Concordia" de muziekver., waarvan de heer De Vries voorzitter is, een serenade en zoo werd, we zijn er van overtuigd, deze dag voor hem. die zoo weinig zin in jubileeren had, toch zeker een van de onvergetelijkste van z'n leven. OUDE N I F. nn I? P De dienstplichtige Klaas Cornelis de Boer, lichting 1935, uit deze gemeente werd bij uitspraak van den Herkeuringsraad van 30 Mei j.1. voorgoed onge schikt verklaard- Naar wij vernemen zijn thans In de plaatselijke werkverschaffing geen arbeiders meer tewerkgesteld. De arbeiders, die nog in de plaatselijke werkverschaf fing werkzaam waren zijn naar de rijkswerkver- schaffing in den Wieringermeerpolder overgeplaatst. SPORT N.H.V.B.-PROGRAMMA. 3 Juni. Gouden Kruis: Held. BoysPetten. Kamp. Competitie: Assendelft—N. Niedorp. Kamp. van Noordholland: Succes 1—Sparta. 3 D: H.R.C. 7—H.R.C. 6. 4 L: DirkshornHeld. Boys 3. (Alg. Sp.bl.) H.R.C.O.S.V. TE HOORN. De beslissingswedstrijd tusschen bovengenoemde clubs vindt te Hoorn plaats om half 3 a.s. Zondag. K.N.V.B.-BEKER. Volgens de Sportkr. vinden morgen plaats: Qmck fH.)Feijenoord; V.S.V.—Stormvogels; Bleijerheide- N.A.C.. Velocitas—Excelsior kan niet plaats vinden wegens den wedstrijd N.-Duitschland—N.-Nederland te Hamburg. ANNA PAULOWNA. Sport B.K.C. Voor Zondag is het eerste vrij. Toch zijn er nog een paar aardigo wedstrijden, daar het d"rde elfta' voor de neicriaagwedsfrijden Oudnsclr'd cn het tweede Texel 2 op bezoek krijgt. (Zie adv.) kenscentrale op te geven veel te groot wordt, is even zeer verklaarbaar. Teneinde den toestand to vergemakkelijken is de Ned. Varkenscentralo reeds gedurende weken bezig om zware varkens uit do markt te nemen. Deze var kens, in totaal ruim 60.000, zijn ingevroren. Door de prijzen, die voor dit varkensvlecsch in het buitenland waren of zijn té maken, gaat dit invriezen gepaard met aanzienlijke verliezen. Dc Ned. Varkenscentralo zal deze werkzaamheden doorzetten om de markt ook in «le toekomst te verlich ten, maar haar financieele positie is van dien aard. dat zij dit niet zal kunnen, indien de verliezen even groot blijven. Waar er geen sprake van is, dat zij de verliezen zal kunnen verminderen door honger prijzen in het buitenland, is het eenige middel, dat zij de aankoop prijzen gaat verlagen. Hiervan moet worden ver wacht, dat het verschil tusschen den prijs op de binnenlandsche markt en die, welke de Ned. Var kenscentrale betaalt, geringer zal wordén, zoodat de uit dien hoofde bestaande bezwaren zullen afnemen. De prijsverlaging, die do Ned. centrale zal invoe ren. bedraagt 3 cent per K.G geslacht gewicht over de geheele linie. De uitvoer naar Duitschland. De toestanden op onze voornaamste exportmarkt van spek. nl. Duitschland zijn zeer weinig tevreden stellend, zoodat ook de prijzen, die mede door het op treden van de Ned. Varkenscentrale aldaar waren opgebouwd, zich niet kunnen handhaven en begin nen af te brokkelen, waaronder ook de afzet naar Duitschland op het oogenblik sterk lijdt. Natuurlijk zal het contingent worden uitgevoerd, maar teneinde de prijzen niet te veel te doen kelderen, heeft de centrale zich met hare exporthoeveelheden de laat ste maanden moeten terughouden. Met het oog op hare financieele positie moest ook de prijs van spek worden verlaagd. De laatste varkenstelling heeft uitgewezen, dat de varkenspositie in Nederland niet zoo is, dat men moet vreezen, dat deze toestand zeer langen tijd zal aanhouden. Het opruimen van de biggen, dat, zooals uit de ver kregen cijfers blijkt, goed schijnt te loopen, gepaard met het uit de markt nemen van een aantal zware varkens, zal naar de meening van het bestuur der Nederlandsche Varkenscentrale in enkele maanden den toestand saneeren. Het ligt in de bedoeling, zoo dra de positie dit toelaat, deze prijsverlaging weer ongedaan te maken. Natuurlijk zal van een verhoo ging der prijzen in het algemeen geen sprake kun nen zijn voor en aleer de evenwichtstoestand weer verkregen is op de Nederlandsche markt. Het aangewezen adres voor: BREUKBANDEN - BUIKBANDEN. ELASTIEKEN KOUSEN, etc. Dat op een kwart mijl afstand uit elkaai was gesprongen. Een man, die in zijn woning te Verdun, nabij Montreal. de krant zat te lezen, is op slag gedood doordat' Ivij gctroTfen werd door een deel van een Nvliegwlel van een zaagmachine, welk vliegwiel op .pngeveer een kwart mijl afstand van zijn woning uit elkaar sprong. Het brok staal met een gewicht van 25 pond, werd met groote kracht door de lucht ge slingerd, drong door het dak van het huis. het pla fond en den vloer van dc bovenste verdieping en zoo in de huiskamer van het slachtoffer, wiens sche del werd gespleten. De ongelukkige werd begraven onder een hoop puin gevonden. Het voorwerp kwam met zulk een kracht in het huis terecht, dat men aanvankelijk meende met een explosie te doen te hebben. Honderden menschen kwamen uit den omtrek toegesneld om te zien wat er gebeurd was. Het duurde geruimen tijd, alvorens de politie in staat was de oorzaak van het ongeluk vast te stellen. Het vliegwiel van de zaag, dat In beweging werd gebracht door een automotor, was plotseling uit el kaar gesprongen, toen dc eigenaar bezig was met het zagen van hout op zijn erf. Een ander deel van het vliegwiel vloog door den muur van een schuurtje en richtte verder geen schade aan. De houthakker werd niet gewond. NAÏEF MAN BEDROGEN. Het verhaal van een kostbaren rin* en een gewiekst vreemdeling. Taxatie, die veel tijd vergt. Een buitenlander, die in een hotel in de omgeving an het Muntplein te Amsterdam logeerde, was daar dezer dagen in contact gekomen met een Nederlander. Deze droeg een kostbaren gouden ring. bezet met diamanten, waarvoor de buitenlander veel interesse loonde. Hij wist den Nederlander te overreden den ring af te staan, teneinde dezen te laten taxeeren, zoo als hij voorgaf. De buitenlander verdween met den ring, maar liet zich daarna niet meer zien De politie van het bu reau Singel werd van do verdwijning in kennis gesteld en heeft nu de zaak in onderzoek. Tot dus verre echter heeft zij nog geen spoor van den bui tenlander en den ring kunnen ontdekken. Men ver moedt. dat hij naar België uitgeweken is, aldus de „Msb.". WAAR KONING ALBERT STIERF. Ruim 5000 bezoekers per week. De burgemeester van Marche-les-Dames heeft ge raamd, dat sedert 18 Februari j.1. ruim 150.000 perso nen de tragische rots, waar koning Albert het leven liet, hebben bezocht. Nu nog bedraagt het aantal be zoekers meer dan 5000 per weck. De minister van openbare werken, prof. Sap, begeeft zich dezer dagen naar Marche-les-Dames, ten einde zich ter plaatse re kenschap 1e geven van de gebleken noodzakelijkheid den weg, die langs den rotswand loopt, aanzienlijk te verbeteren en te verbrecden. GEVOLGEN VAN ONWEER. Bliksem in een brikettenfabriek geslagen. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is het plaat-je Roinain bij Rijssel door noodweer geteisterd. I)e bliksem sloeg in de brikettenfabriek, welke in korten tijd geheel in lichter laaie stond. Er is groote schade aangericht. Tengevolge van uitstroomend ga:* was iemand bedwelmd. De man is overleden, terwijl vier anderen in zorgwekkenden toestand naar een ziekenhuis werden overgebracht. De materieele schade wordt op eenige millioenen francs geschat. GEBRUIKTE AUTOMOBIELEN verkoopen wij onder GABAN I IK en op PROEF Garage C NIEUWLAND, BERGEN. NOG GIFGASSEN IN DE MIJN TE BUGGINGEN. Bij een heden verricht onderzoek in de Duitsche mijn te Buggingen, waar in het begin van de maand Mei het ernstige mijn-ongeluk plaats vond, is gehlo- ken, dat op de 755 meter verdieping nog giftige gas sen aanwezig waren. Men constateerde 6 kool- bioxid en 1.4 koolmonoxyd Reeds 0.1 koolmo- noxyd heeft onder deze omstandigheden een doodo- Ujke uitwerking. De beide gevonden lijken waren vol komen gemuminificerd en werden terstond herkend als die van de beide arbeiders die een reddingsbri gade op 7 Mei jl. nog had trachten te redden, welke poging toen echter moest worden opgegeven, om dat de mannen volkomen uitgeput waren. DE MICROFOON AAN HET ZIEKBED. Waardoor een zieke zich verstaanbaar kon maken. Een zekere Mrs. O'Connor te Hampstead was dood ziek. De familieleden schaarden zich om haar bed en poogden tevergeefs de woorden te verstaan, welke de kranke nog tot haar omgeving scheen te willen richten. Plotseling kwam de echtgenoot der patiënte op een eigenaardig denkbeeld. Hij stelde zich namelijk in verbinding met de firma dio specialiste is voor do levering van toestellen voor geluidversterking. Twee electrotochnische ingenieurs ijlden naar het huis van O'Connor en installeerden een microfoon van buitengewone „gevoeligheid" bij de lijdenssponde, vlak bij de lippen der zieke. Mrs. O'Conner sprak met nauwelijks hoorlmro stem den volzin uit, één zin. genoog om haar hart if» de benauwende oogcnblikken te ontlasten. De een voudige, teedere woorden tot haar dierbaren werden nu, dank zij de geperfectioneerde technische vinding duidelijk gehoonL Maar het merkwaardigste is, dat na de uiterste krachtsinspanning, waarmee de zieke zich tot haar omgeving had willen richten, weldra een gmoten keer ten goede zich in haar toestand vertoonde. NIET WRAK VAN „TUBANTIA" GEVONDEN. Do „Artigllo", het Itnliannscho schip dat nabij de Noordhinder pogingen heeft gedaan om het wrak van de „Tubantia" terug te vinden, is te Ostende onver richterzake teruggekeerd. Het gevonden wrak, dat aanvankelijk voor de „Tubantia"' werd gehouden, blijkt een Engelsche boot te zijn. die in 1915 is gez- n- ken. Tusschen den kapitein en de duikers van de „Artiglio" en de vertegenwoordigers van do verzeke ringsmaatschappijen zijn langdurige besprekingen ge voerd, waarover echter niets wordt meegedeeld. De .„Artiglio" zou vandaag opnieuw vertrekken. Er weri gebunkerd en een nieuwe voorraad levensmiddelen en water opgedaan, doch wat de verdere plannen zijn is niet bekend, aldus de Brusselsche corr. van dc „Tel." GEMEENTE SCHAGEN. Gehuwd: W. F. Gorter en M. Bevenboer. Overleden: W. Dorresteijn, 70 jaar, weduwe van Th den Dubbelden. POLITIE. Verloren: een contactsleuteltje van Chevrolet Gevonden: Een handschoen. EIERVEILÏNG SCHAGEN, 31 Mei 1934. Aangevoerd: 110.000 kipeieron: 56—58 Kg. f 2.20— 2.40, 58-60 Kg. f 2.30-2.50, 60—62 Kg. f 2.40-2.60, 02—65 Kg. f 2.602.80, 5000 eendeieren f 2.40-2.50, 29 kalkoeneieren f 4.104.20. per 100 stuks. HELDERSCHF, EIERVEILÏNG. 31 Mei 1934. Aangevoerd: 32496 kipeieren: 52 >4 Kg. f 2.10—2-30. 55—57 Kg. f 2.20-2.40, 58—60 Kg. f 230-2 50, 61-63 Kg. f 2.50—2.70, kleine eieren f 2, 700 eendeieren f 2— f 2.40, alles per 100 stuks. HOORN. 31 Mei 1934. 7 stapels kleine Kahriekskaas f 18. 10 stapels kleine Boerenkaas f 19.50, 3 stapels Fahrieks Comm. Kaas f 19, 10 stapels Boeren Comm Kaas I 21. Aange voerd: 30 stapels, wegende 21911 K.G. ALKMAAR, 1 Juni 1934. Kaasmarkt. Aanvoer: 7 stapels, wegende 145.000 Kg. Fabriekskaas kleine f 20. idem commissio f 16, idem commissie rood f 18; Boerenkaas kleine f 19, idem commissie f 21.50, idern middelbare f 15.50, alles per 50 Kg. Handel matig. ALKMAAR, 1 Juni 1934. Op de heden gehouden graanmarkt waren in totaal 82 H.L.'s aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 6 H.L. voertarwe f .550, 5 H.L. gerst chev. I 5.50, 18 H.L. haver f 5.75—6.75; 17 H.I.. boonen. w.o.: dui ven f 1010.50, en witte boonen f 8- 22. 20 H.L. knna- riezaad f 6.75; 2 H.L. geel mosterdzaad f 8—9, 3 H.L. karwijzaad f 16—19; 11 H.L. erwten w.o.: groene envten (groote) f 18 en grauwe f 10—38, alles per 100 Kg. Handel goed. AMSTERDAM. 1 Juni 1934. Aardappelen; Zceuwsche bonten f 2.503. Idem blauwen f 2.503 per 70 Kg.: Andijker muizen f 8, id. kleine muizen f 7, Langendijker muizen f 8 per 100 Kg.: Westl. muizen f 8—9. idem kteine muizen f 78, Nieuwe Malta f 12—12.50 per 100 Kg.; Lim- burgsche Industrie f 2.60—2.S0 per 70 Kg. ALKMAAR, 1 Juni. Aardappelen f 8.50, per 100 Kg., nardheien per doos 18—38 cent, aalbessen 28 cent per doos, andijvie f 0.60—3 40, bloemkool I I 14—19. II f 10-12, krop sla f 0.4O—1.90, komkommers f 6.50—10.50, per 100 st. postelein 4872 cent, spinazie 32—96 rent per bak, peulen f 1518, snijhoonen f 28—33, dubbele spercie- boonen f 3843, tomaten f li19 per 100 pond, ra barber f 16.50, raapstelen f 0.50, radijs f 0.80 - 3.30, selderie f 114)0, wortelen f 5.5010.50 per 100 bos. MEDEMBLIK, 1 Juni. Schotsche muizen t 33.10, kleine f 2 per 50 Kg. BROEK OP LANGEND!JK, 2 Juni. Aangevoerd: 44.000 Kg. aardappelen: Schotsche nr'izoo f 6—7.60, drielingen f 5 40—6.70. kleine f 3.70 —5. 10700 Kg. tomaten A f 27.80—28.10, B f 25.30— 27.30, C f 24.60—26, CC f 17.80.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6