Plaatselijk Nieuws. Examenvrees? 1600=jarig bestaan van Schagen. Schager Middenstand. Muziektuinconcert. Vleeschkeuringsdienst in den Kring Barsingerhorn. Groote heidebrand op de Noord-Veluwe. Door den trein gegrepen. Aanrijding bij vechtpartij. Postjager ingeschreven voor Melbourne- race. Kanibalisme in de Oekraine. De Schager Handeldrijvende- en Industriëele Mid- denstandsvereeniging hield gisteravond een alge- meene spoedvergadering ten huize van den heer Ph. Roobol. De opkomst was niet onbevredigend te noe men. In zijn openingswoord wijst de voorzitter, de heer Ch. H. Th. Schnialz op het belangrijke agendar.unt: Bespreking herdenking 1600-jarig bestaan van Scha gen, waarom in hoofdzaak deze spoedvergadering werd belegd. De notulen der laatstgehouden vergadering, 27 April 1934, werden door den 2en secretaris, den heer K. Roggeveen gelezen en onveranderd onder dank voor juiste samenstelling goedgekeurd. Naar aanleiding van de notulen deelt voorzitter mee, dat de aanbesteding van de brug aan de Stol pen inmiddels heeft plaats gehad. Ingekomen stokken. Naar aanleiding van de plaatsing der marktstal letjes aan de Laan werd een schrijven tot het ge meentebestuur gezonden, waarin tevens over de marktgelden een advies werd gegeven. Van het Gemeentebestuur kwam antwoord in. Voorzitter wijst er op, dat het Gemeentebestuur zich niet geheel heeft gehouden aan de voorstellen. Inmiddels is een conflict gerezen. (We achten dit al les voldoende bekend en volstaan met te verwijzen naar de berichten, betreffende dit conflict, regelma tig door ons geplaatst in raadsverslag en korte be richten.) Van de Haagsche Winkeliersvereeniging kwam een schrijven in, betrekking hebbende op de inrichting en opening van een nieuw bondsbureau. In dit schrij ven werd een bijdrage in contanten of in geschenk gevraagd. Voorzitter geeft de vergadering in overweging een bijdrage te schenken ten bedrage van f 10.Goed gekeurd. Het 1600-jarig bestaan van Schagen. Voorzitter deelt mede, dat het Bestuur reeds over deze herdenking heeft gesproken, doch gaarne zou vernemen de meening van de vereeniging. Spreker is van oordeel, dat dit heugelijk feit niet ongemerkt mag passeeren, dit is niet een feest vóór enkele maar voor geheel Schagen en hoopt dat de vereeniging daartoe haar volle medewerking zal verleenen. De heer Brugman heeft vernomen, dat er reeds een commissie bestaat en zou gaarne vernemen wat de vereeniging dan meent te moeten doen. Voorzitter antwoordt, dat aan de voorzitters der Middenstandsvereenigingen Hanze en Algemeen Be lang is verzocht een voorloopige commissie te formee- ren, welke dan een permanente commissie zal sa menstellen. Het ligt in de bedoeling de geheele bevol king te alarmeeren en alle vereenigingen in het ge weer te roepen. De heer Brugman vindt het wel juist gezien dat de voorzitters zitting nemen in een commissie, daardoor het contact bewarend. De burgemeester verklaarde zich reeds bereid het eere-voorzitterschap te aanvaarden. De heer Rotgans, nu het woord verkrijgend, wijst er op, dat het vorig jaar twee jubilea werden ge vierd. Er was alle aanleiding om een winkelweek te organiseeren. Spreker zal nu echter tegen een winkel week zijn. Een winkelweek, zoo heeft een middenstan der verklaart, kost den middenstander geld, maar le vert geen voordeelen op. Het is geen verkoop-week, doch een reclame-object, met daarnevens een week van feest. Spreker wijst op de ongunstige tijdsomstan digheden. Reclame maken is noodzakelijk, maar overwogen dient te worden: „hoe moeten we recla me maken". Een winkelweek noemt spreker een duur, een tè duur reclame-object. Ook de Schager midden stand zal de algemeene verarming voelen aan den lijve. Als zakenman kan spreker het 1600-jarig be staan niets intereseeren. Een ander geval is het als Schager burger. Dan is spreker er niet tegen. Maar dan rijst de vraag: Hoe dat te vieren? Een optocht van kinderen? Een optreden van acrobaten op een kerkplateau? Dit noemt spreker geen goede punten. Het 1600-jarig bestaan eischt iets anders, iets beter. Er wordt gesproken over een historische optocht. Een zoodanige optocht is meer gehouden. Deze kostte zeer veel geld, doch is niet geheel tot haar recht gekomen. Het zal dus nu iets grootsch moeten zijn. Spreker denkt aan een nabootsing van het Schager Slot met monumentale poorten en een grotesk schouwspel uit vroeger eeuwen. Zóó kan men een Schager feest, het feit waardig, kunnen vieren. Maar zullen daarvoor de middelen zijn samen te brengen? Spreker is zoo vrij te betwijfelen een dergelijk bedrag in een zoo korten tijd samen te brengen. Als dit jaar een zoo danig feest zal moeten worden gehouden, zal ook de tijd van voorbereiding te kort zijn.. Een goed histo risch spel is niet in enkele maanden in te studeeren en vooral voor te bereiden. Spreker wijst er op, dat het niet vast staat dat Schagen juist in 334 is ge sticht. Een feest, het volgend jaar te houden, zal geen bezwaren ontmoeten. Eén jaar zegt op 1600 jaar al heel weinig. Er dan ook ruimschoots tijd om financieel sterk komen te staan. De heer Rotgans adviseert om, op grond van deze argumenten, het feest te moeten uitstellen tot 1935. Wellicht kan dan het verleden worden herdacht nevens de viering van de opening der kanaalwerken. Voorzitter kan zich met de meening van den heer Rotgans niet vereenigen. Schagen herdenkt dit jaar het 1600-jarig bestaan, dus dit jaar dient men te ju belen. Het spijt den heer Trapman, die anders steeds met genoegen naar het zingen des heeren Rotgans luis terde, dat hij zijn lied thans zoo in mineur houdt. Hij hoort hem over de slechte tijden praten, een droevig beeld ophangen van het zakenleven, maar dat is niets nieuws, daarmee trapt de heer Rotgans als 't ware een open deur in. En dat is ook niet den toon die een zakenman past. Men moet van dezen tijd nog weten te maken wat er van te maken is en het zou spr. spijten als deze droeven zang van in vloed was op de viering van het 1600-jarig bestaan van Schagen, een feit, dat wij Schagers te zamen en met aller medewerking moeten en kunnen vieren. En als dat geschiedt, twijfelt spr. niet aan het wel slagen. Er moet een commissie worden geformeerd, die moet plannen ebramen, en 't verwondert spr. wel dat de heer Rotgans, die blijkbaar zulke mooie plan nen koestert ten opzichte de- feestviering, daarmee als bestuurslid der Middenstandsvereeniging niet wat eerder voor den dag is gekomen. Zeker, meer tijd van voorbereiding was zeer gewenscht ge weest, maar dat is niet spr.'s schuld, vorig jaar reeds als de Schager Courant op dit 1600-jarig bestaan uit voerig heeft gewezen. Toen is het blijkbaar de hee ren voorbijgegaan, maar dan ook nu niet meer zoo veel bezwaren. Als allen aanpakken en helpen kan het feest slagen. En wat de geldmiddelen betreft, wij weten toch dat Schagens burgerij steeds mild geeft en spr. is ervan overtuigd dat dit ook ditmaal weer zoo zal zijn. Wij moeten als middenstanders niet bij de pakken gaan neerzitten en daarom dit feit herdenken, herdenken in 't jaar dat daarvoor is aangewezen, want in uitstellen ziet spr. alleen een poging om het feest niet te doen doorgaan, en dat mag niet. Spr. is geen Schager van geboorte, maar heeft 't grootste gedeelte van zijn leven in Schagen doorge bracht en daarom zal het spr. een groot voorrecht zijn dit zoo gedenkwaardige feit te mogen meevie ren. Tot algemeeuen en krachtigen steun wekt spr. gaarne op, het welslagen dan verzekerd achtend. Voorzitter stelt de vergadering voor f200 ter be schikking te stellen van de te benoemen commissie. De heer C. Roggeveen Cz. betwijfelt, of in dezen korten tijd een waarlijk grootsch gebeuren kan wor den voorbereid. Spr. hoopt, op een waardig herden kingsfeest, doch niet op een feestje, zonder goeden grondslag. De heer R. Brugman wijst er op, dat een histo risch feest in zoon korten tijd niet is voor te be reiden. 't Is wel gemakkelijk een feest te organisee ren, maar een historisch feest, dat betwijfelt spr., noemt t zelfs onmogelijk. Voorzitter wenscht een uitspraak te zien op de vraag, moet er een feest worden gehouden of niet. De te benoemen commissie zal dan moeten uitmaken in welker voege. Besloten wordt feest te vieren en f200 beschikbaar te stellen. De heer Rotgans verklaart zich er tegen, de heer C. Roggeveen onder bepaald voorbehoud, ook nog een tweetal anderen waren tegen. tiet bestuursvoorstel komt thans ter tafel, om machtiging te verleenen, indien er geld te kort komt een leening aan te gaan. De heer Brugman noemt dit een zeer verkeerd systeem. Wie geen geld heeft moet geen feest vieren op de pof. Voorzitter noemt dit wat te bekrompen. Men moet 't wat ruimer opvatten. Men heeft niet voor den tijd kunnen sparen, welnu dan doet men 't na het feest als dat noodig blijkt. De heer D. Raat verklaart zich tegen een leening. De heer J. Schenk is van meening dat de com missie wel de tering naar de nering zal zetten, 't ls nog altijd mogelijk gebleken in Schagen een feest te houden. Voor een gewone winkelweek kwam steeds ruimschoots geld binnen. De heer Brugman wil eerst een commissie be noemd zien en een degelijke begrooting. Er zal waar lijk niet zoo erg best worden geteekend door de bur gerij. Aan een leening, waarvoor men jaren zal moe ten bloeden, zit een bittere smaak. Voorzitter wijst er op, dat 't niet de bedoeling is om te beginnen met een leening te sluiten, doch slechts toe te staan, bij eventueel te kort een leening aan te gaan. Voor de hoegrootheid van deze leening zou de vergadering het bestuur vrij mandaat moe ten geven. Met 10 stemmen tegen krijgt het bestuur vrij mandaat. De heer Schmalz wordt benoemd tot feestcommis- siclid.. Reclame middenstand. Van het Kon. Ned. Midednstandsbureau werden monsters voor reclame gezonden. Deze worden ter circulatie aan de vergadering gegeven. Voorzitter hoopt dat daarvan een ruim gebruik zal worden gemaakt. Het zijn keurig uitgevoerde sluit- zegels mei kernachtige spreuken. Het doel van deze reclame is een actie voor versterking van den mid denstand en zijn bedrijven. Als andere middelen worden genoemd folders, ra dio-redevoeringen en tentoonstellingen. Diverse be stellingen worden gedaan. De zwarte lijst. Op voorstel van het bestuur wordt besloten tot inrichten van een lijst van slechte betalers, een z.g. zwarte lijst Deze lijst zal worden geplaatst bü de Middenstands- bank, waar dus ieder middenstander, lid der ver eeniging slechte betalers kan opgeven en inlichtin gen kan inwinnen. De middenstandsbank houdt voe ling met het Dag. Bestuur der vereeniging. Toege zegd wordt uiterste voorzichtigheid. Besloten wordt samenwerking te zoeken met „de Hanze". Nieuwe leden. Tot nieuwe leden worden aangenomen bij ballo tage de heeren S. Rentenaar en J. A. Klerk. De rondvraag. De heer J. Kruit dringt er op aan, dat de Midden standsvereeniging actief is, tot instandhouding van de stal let jesmarkt. Voorzitter meent, dat de houding van de marktkoop lui niet sympathiek is geweest. Het béstuur meent verder in deze niets te moeten doen momenteel, hoe zeer ook het verloop wordt betreurd. Hierna sluiting. Zondagavond werd in den Muziektuin een concert gegeven door Schagens Harmoniekapel, dirigent de heer Joh. Dol. De belangstelling van de zijde van het publiek was niet groot; als een der voornaamste oorzaken mogen we wel noemen het gure weer, dat een verblijf in den tuin niet tot een pretje maakte. Dit concert heeft een onaangenaam verloop gehad, we mogen welhaast hier spreken van een incident, dat plaats vond. Nadat eenige numemrs ten gehoore waren ge bracht en niet onverdienstelijk deed zich 't onaangename feit voor, dat een instrument onklaar raakte, juist toen daarmee een solo ten beste zou worden gegeven. Hierdoor ontstond een woorden wisseling tusschen den directeur, den heer Dol en eenige leden. Naar we vernamen moet voor den directeur een en ander aanleiding zijn geweest om zoo, tijdens het concert, mede te deelen, dat hij er 't bijltje in dit geval de dirigeerstok bij neer legde. De resteerende nummers werden nog wel ge speeld, doch alhoewel de heer Dol vóór de kapel stond, was van leiding geen sprake. Deze laatste nummers stonden dan ook niet op een hoog muzi kaal peil. Nadat de laatste klanken waren ver storven, overhandigde de heer Dol aan den voor zitter de gouden penning, hem door de Harmonie eertijds geschonken, daardoor alle banden verbre kend. De heer Dol is ongeveer 12 jaren de leider ge weest van Schagen's Harmonie, 't Heeft echter reeds vaker gespannen tusschen hem en zijn leden. Wij kregen den indruk dat men in Harmonie con tent is, dat de bom eindelijk is gebarsten. Er zal direct getracht worden een nieuwe dirigent te krij gen. Zoo verliep dit concert op zeer onaangename wijze, 't Lijkt ons beter en gewenschter als deze oplossing zich van de zijde van den heer Dol op wat minder éclatante wijze had voltrokken. HENGELSPORTVEREEN. „DE BAARS". Zondag 3 Juni hield „de Baars" haar openings wedstrijd in de Bleekmeer waaraan door 70 leden werd deelgenomen. Niettegenstaande het koude weer, werd er met spanning en animo tot de laat ste minuut gevischt. Des avonds 6 uur reikte voorzitter Pronk, na eerst dank gebracht te hebben aan allen, die den wed strijd hebben doen slagen, in 't bijzonder aan den heer P. Bontes voor het. beschikbaar stellen van twee mooie prijzen, aan de volgende winnaars de prijzen uit: 1. F. Grootes: 2. T. Wiegman; 3. J. Koeman; 4. Hopman van Warmenhuizen; 5. B. Ho- ninc: 6. P. Brantenaar: 7. C. Gmotes: R J. de Joneh: 9 Klinkhamer. Alkmaar: 10. ,T. I.n«jeharms: 11. p. Keuris; 12. T. Lingeman: 13. M. Roggeveen; 14. C. de Jongh; 15. J. J. de Vries. Het totaal aantal gevangen stuks bedroeg 474. Na de uitreiking, wenschte voorzitter allen een gelukkige vangst in 't pas begonnen seizoen en hoop te dat ieder lid voor de a.s. wedstrijden een nieuw lid kon opgeven. OVERGEPLAATST. De heer J. de Blok, employé bij het P.W.N. te Scha gen, wordt overgeplaatst naar Wijk aan Zee. KERMIS. In het Noord-Hollandsch Koffiehuis komt dit jaar met de kermis het Nieuw Schouwtooneel, met de be kende successtukken „Kinderen van ons volk", Mijl palen" en „Van jc vrienden moet je 't hebben". Vrijdag en Zaterdag het alom bekende Variété-Ge zelschap van Faveur. EEN DAGJE NAAR T STRAND. De meisjes- en jongens-adspiranten van de gym nastiekvereniging „Lycurgus" hebben het Zondag met hun jaarlijksch uitstapje naar Callantsoog niet al te goed getroffen met het weer. Koud en guur was hot niet prettig aan 't strand en werd al spoedig een betere omgeving opgezocht, die werd gevonden in het Callantsooger bosch. Onder toezicht en leiding van bestuursleden en geleidsters werden verschillende aardige spelletjes uitgevoerd zoodat, al mocht het eigenlijke doel. een dagje aan het strand, worden gemist, toch den kin deren een zeer genoeglijke dag werd bereid. Ook nu weer hebben de Schager auto-bezitters de kinderen naar de badplaats gebracht en ze weer gehaald en dat de jeugd dit op prijs stelde, daar van getuigden de „stralende" gezichten. De groot- sten gingen per fiets, maar dat dit aantal niet groot was, het spreekt bijna vanzelf; per auto of fiets, de keus is niet moeilijk. Vergadering van de Commissie van Uitvoering van den Vleeschkeuringsdienst in den Kring Barsinger horn, op Zaterdag 2 Juni, 's namiddags 2 uur, ten kantore van de inrichting. Aanwezig de volledige Commissie. Voor Zijpe, Win kel, Wieringcrwaard en Oude Niedorp de plaatsver vangende leden. Voorzitter de heer G. G. Loggers opent met een woord van welkom. Door zijn benoeming tot Burge meester van Heerhugowaard, maakt de heer Sutman Meijer geen deel meer uit van de Commissie. Voor al hetgeen door hem in het belang van den dienst is gedaan, wordt hem gaarne dank gebracht. De notulen van de vergadering van 22 Februari worden onveranderd goedgekeurd. Daar de productie van het diermeel, hoewel tegen lage prijzen, behoorlijk kan worden geplaatst, is het aanbrengen van een compressor, voor het fabriceeren van diermeel met een lager vetgehalte minder ur gent. Voor de Varkenscentrale zullen de overtollige big gen worden verwerkt, waarvoor later een kostenre- geling zal worden getroffen. Tot heden zijn 1400 big gen verwerkt. De federatie van Overheidsdestructoren zal wor den uitgebreid met de bestaande particuliere destruc- toren. De nieuwe federatie zal rechtspersoonlijkheid aanvragen en zullen statuten en huishoudelijk regle ment worden ontworpen. Het rapport van het Bureau voor Verificatie over de kasopname en controle der boeken, benevens de jaar rekening, luidt gunstig. Met den heer Inspecteur der invoerrechten en ac cijnzen is een regeling getroffen over de betaling der omzetbelasting. Het jaarverslag over 1933 wordt goedgekeurd en zal aan de Radon der aangesloten gemeenten wor den toegezonden. Door Gcd. Staten ts hot raadsbesluit om ten behoe ve van den dienst een rekening-courant-leening te sluiten bij de Boerenleenbank te Schagen, niet goed gekeurd, daar de Boerenleenbank niet bereid was voor gestorte gelden onderpand te verschaffen. De Commissie besluit het Gemeentebestuur van Barsin gerhorn te verzoeken bij de Boerenleenbank een kas- geldleening te willen sluiten van max. f 10.000. 1 Jan. 1935 is het mogelijk de lening van f 125.000 gesloten bij de Bank voor Nederl. Gemeenten, tegen 5 te converteeren. Aan de Kleine Commissie wordt opgedragen een onderzoek in te stellen. Het Gemeentebestuur van Barsingerhorn zal ver- Laaiende vlammenzee bij Oldebroek. Het natuurreservaat „De Dellen" ernstig bedreigd, doch gespaard gebleven. Zaterdag heeft op do Noord-Veluwe in de omge ving van Wezep op het schietterrein bij de leger plaats Oldebroek een felle bosch- en heidebrand ge woed. Eerst tegen den avond was het vuur vrijwel gcbluscht. Naar ruwe schatting zijn ongeveer 100 H.A. ver brand. Met man en macht is er gewerkt om het vuur meester te worden, aan vankelijk zag het er naar uit, dat het vuur over zou slaan naar het natuurpark De Dellen, doch gelukkig wist men het vuur te stui ten. Het verbrande gedeelte, is voor een belangrijk deel militair terrein, niet voor het publiek toeganke lijk. Waarschijnlijk is liet vuur ontstaan bij de schiet banen te Wczep. Do heide is verbrand tot den nieu wen betonweg bij de theethuin „De Dellen". Militairen en een groot aantal poltiiemannen, ma rechaussee en burgers uit de omliggende gemeenten hielpen bij het blusschingswerk. Twee personen wer den door rook bevangen en geraakten bewusteloos. Het schrikaanjagend effect van den brand werd nog verhoogd door het ontploffen van enkele achter gebleven granaten. Ook door het kappen van hoo rnen heeft men het vuur bestreden. Het slachtoffer een voet afgereden. Te Valkenswaart moest gistermorgen kwart vóór 8 de postbode Mcttens de post in ontvangst nemen van den trein uit Eindhoven. Bij het oversteken van het eerste naar het tweede perron, zag hij niet, dat een rangeerende locomotief naderde, waardoor de man werd gegrepen en een cindweegs meegesleurd. Hem werd een voet afgereden. Geneeskundige hulp was spoedig aanwezig, waarna het slachtoffer, dat veel bloed verloor, naar het ziekenhuis ter plaatse is overgebracht. Een noodlottige slag. Zondagavond moest nabij de muziekkiosk op het dorpsplein te Aalst een wielrijder een voetganger passeeren, welke laatste niet vast op zijn beenen stond. Bij een poging om hem te ontwijken, geraakte de fietser in de sloot en toen hij daaruit gekomen was. geraakte hij slaags met den beschonkenc. Hij gaf hem zoo'n harden slag, dat de man over den Barometerstand op Dinsdagmorgen 8 uur: 764 m.M. Vooruitzichten: Goed weer. Temperatuur: 13 gr. C. is 55 gr. F. Fa. Gebr. ROTGANS Schagen Moderne Ontwikkel* en Aidrukinrlchtlng. Vraagt onze DUO-Iilm, 50 ctn 8 opnamen. zocht worden het personeel wederom voor 2 jaar tt herbenoemen. Ten aanzien van de korttngen der salarissen wordt besloten de bestaande korting van 6 te handhaven Indien 1 Juli a.s. een pensiocnverhaal van 10 im peratief wordt voorgeschreven, zullen de salarissen in verband met de te verwachten uitbreiding der werkzaamheden, opnieuw onder de oogen worden gezien. Om uitvoering te geven aan de circulaire van Ged. Staten inzake het destructievraagstuk in Noord-Hol land is aansluiting met de buitengemeenten noodig. Deze aansluiting kan plaats hebben: le. door het stichten van een nieuw rechtspersoon lijkheid bezittend lichaam orgaan), waarhij alle 35 ge meenten zijn aangesloten en dat het beheer zal heb ben over noodslachtplaats en destructor. 2e. door het aangaan van contracten met de bui tengemeenten, waarbij deze gelijk niet de aangeslo ten gemeenten zullen deelen in winst cn verlies, maar het beheer zal blijven aan do commissie van Uitvoering in den kring Barsingerhorn. De commissie besluit in principe tot het stichten van een nieuw orgaan, daar het wenschelijk moet worden geacht, dat gemeentebesturen, welke deelen in winst en verlies, ook medezeggingschap hebben in het beheer. Daar evenwel 1 Juli a.s. destructie verplichtend wordt, zal voor een spoedige uitvoering met de ge meenten contracten worden gesloten, waarna het stichten van een orgaan zal worden voorbereid. Dit contract zal aan de gemeentebesturen ter beoordee ling worden gezonden, terwijl de staatscommissie inzake het destructorvraagstuk zich bereid heeft ver klaard over het rapport en de verdere afwikkeling te adviseeren. Het ontwerp-contract, opgemaakt door de studie commissie wordt hierna goedgekeurd en wordt den studiecommissie dank gebracht, inzonderheid den voorzitter, den heer Haringhuizen. Voorzitter betreurt het zeer, dat de heer Haring huizen door ongesteldheid verhinderd is deze ver gaderingen bij te wonen, en hoopt op een spoedig herstel. Daarna wordt besproken de berekening voor de scheiding van keuringsdienst, noodslachtplaats en destructor en zal deze berekening aan de gemeente raden worden toegezonden. Tot tijdelijk lid van de Kleine Commisie. gedu rende de afwezigheid van den heer J. Koster, wordt benoemd de heer P. Fluister. Bij de rondvraag stelt de heer J. van Zoonen te Oude Niedorp, voor om het voorstel tot verhooging van de keurloonen in te trekken, daar nu een ande re regeling is te verwachten. Voorzitter meent, dat zoolang een orgaan niet is tot stand gekomen, de motieven tot verhooging on verminderd van kracht zijn. en acht intrekking onder de tegenwoordige omstandigheden onjuist. Hierna volgt onder dankzegging sluiting. Geen sprake van, indien Gij slechts MIJnhardt's Zenuwtabletten gebruikt. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. rijweg vloog, juist op het oogenblik dat een auto uit Weert naderde. Een aanrijding was onvermijdelijk. Het slachtoffer G. Bocreboom genaamd, een werkloo- ze en vader van 11 kinderen, werd een eind weegs meegesleurd en bleef bewusteloos liggen. Een dokter constateerde een ernstige hersenschudding, inwen dige kneuzingen en een armbreuk. B. werd naar het St. Joseph ziekenhuis te Eindhoven overgebracht. Gistermorgen was hij nog steeds niet bij kennis. Zijn toestand is zeer ernstig. Asjes of Geijssendorfer bestuurder? Naar gemeld wordt, hebben eenige sportieve Ne derlanders den Pander-Postjagcr doen inschrijven voor de Melhourne-luchtrace. De firma Pander, aan wie dit toestel nog in eigen dom behoort, heeft haar toestemming daartoe ver leend. Op het oogenblik kan omtrent de deelneming van den Postjager aan de Melbourne-race nog geen na dere mcdedeeling worden gedaan, wijl men daarmee wenscht te wachtentotdat alles geheel georganiseerd is. Intusschcn verneemt de „Msb.", dat luitenant Asjes groote kans maakt om op dien tocht als be stuurder op te treden. Ook den aam van Geijssen dorfer wordt genoemd. Ouders eten hun kinderen op. In de Oekraine, het van nature zoo gezegende land van de rijke oogsten, dat onder de sovjet-heer schappij in een ruine is herschapen, woedt de hon gersnood nog steeds met onverminderde woed# voort. In het dorp Ncmyzinci, dat nog meer enkele jaren geleden 700 inwoners telde, staan op het oogenblik alle huizen leeg. In het dorp Sambrod zijn er van de 3000 inwo ners ongeveer 1200 van honger gestorven. Ondanks de strenge maatregelen, die de regeering heeft getroffen, om het kannibalisme tegen te gaan, worden voortdurend gevallen gemeld, dat ouders liun kinderen hebben opgegeten.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2