Verdere inpoldering Zuiderzee. SPORT Om liet Werelampieenschap. Dinsdag 5 Juni 1934. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9492 Zangconcours Bergen. FOSTERsMAAGP/UEN NATUURRAMP IN BENGALEN. De tyfoon aan de kust van Korea. Het Schager Beker=tournooi. H.R.C. uit de 2de klasse. Regeering acht droogmaking economisch verantwoord. Uitgifte in tijdpacht van de Wieringermeergronden begint den a.s. herfst. In de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over do Zuidcrzeefondsbegrooting voor 193-1 wordt opgemerkt, dat dc minister den memoriepost inzake den Noord-Oostclijken polder op de begrooting heeft geplaatst, teneinde <lc volksvertegenwoordiging in «ie gelegenheid te stellen zich over de verdere droog making te kunnen uitspreken. Do ongunstige economische toestand zal niet voort duren en wanneer in de toekomst verbetering mocht intreden, dan zullen de verdere inpolderingen bij toenemende bevolking niet alleen een nationaal gc- wenscht, maar ool^ een noodzakelijk bezit blijken te zijn. De boteekenis voor de werkverruiming. Ten aanzien van de bcteekenis van de droogleg ging voor de werkverruiming moet in de eerste plaats worden opgemerkt, dat deze ook na het ge reedkomen der werken van blijvenden aard is. Daar om is de inpoldering van bijzonder belang, ook al zouden er andere werken zijn, waarvan de uitvoe ring meer arbeid zou vorderen. Het ligt niet in de bedoeling het werk uit te voe ren in werkverschaffing door arbeiders, wier loon uit de begrootingsposten voor werkverschaffing van Rijk en gemeenten wordt betaald. Het werk moet worden opgevat als een werkverruiming, uitgevoerd door ge- echooldo en ongeschoolde arbeiders, ieder naar den aard van het onderdeel van het werk, waarvoor zij geschikt zijn. Wanneer nu die werkverruiming niet plaats zou vinden, zouden de daarbij geplaatste ar beiders werkloos zijn en aan hen steun worden uit gekeerd. Alleen die bespaarde steun is bij de bere kening van den eenheidsprijs van een ha grond in rekening gebracht. Hierin ligt derhalve een grond ,voor het brengen van dit bespaarde steunbedrag ten laste der gewone middelen zooals ook bij verdere ontwikkeling van de financiering tot uiting zal wor den gebracht. De minister kan niet toegeven, dat het element werkverruiming hij de verdere inpolderingen niet meer dezelfde bcteekenis heeft, nu het 60 millioen- plan is gekomen, want ook naast dat plan zal bevre diging van de behoefte aan werkverruiming naar zijn inzicht zooveel mogelijk moeten worden. De regeering wenscht eerst den nieuwen dienst in te stellen, waartoe bereids de eerste stappen worden gedaan, om dan te komen tot een definitief plan. waarvoor dio dienst de verantwoordelijkheid kan aanvaarden. De dijk van den noord-oostelijken polder behoeft niet dc afmetingen te verkrijgen, welke bij niet af gesloten Zuiderzee zouden noodig zijn. doch zal bc- hooren to voldoen aan den eisch, dat een veilig wa- terkcering tegen het IJselmoer wordt gevormd. De groote indirecte voordeelen aan elke grond- aanwinning. hetzij ontginning of inpoldering, ver- jbonden en waaronder op dit oogenblik in het bij zonder de werkverruiming naar voren treedt, heb ben de regeering doen besluiten, om den inpolde- ringsarbcid door te zetten. Uitkomsten Wieringermeer. De reeeerlng Is van meening. dat de ln het Voor loopt* Verslag tot uiting komende opvatting om trent de in de Wieringermeer verkregen uitkomsten onjuist is. De polder viel in den zomer van 1930 droog en reeds thans, dus in een vroeger stadium dan aanvankelijk gedacht was. worden oogsten ver kregen, welke in menig geval gelijk staan met dio op gelijksoortige gronden op het oude land gewonnen. Een deel van dc lichtere gronden wordt reeds 'thans geschikt geacht om in handen van particu liere boeren te worden gesteld. Ofschoon nog geen oproep heeft plaats gehad voor het bezetten, van de ze gronden, hebben zich reeds uit verschillende deelen van het land gegadigden aangemeld. Het ligt ln de bedoeling met de uitgifte in tijdpacht in den aanstaanden herfst te beginnen; belanghebben den kunnen te voren gedurende den zomer van dit jaar gelegenheid hebben de gronden van nabij gade te slaan. De gronden van den N'oord-Oostelijken polder zijn blijkens de jongste onderzoekingen van betere hoe danigheid en veel minder zout dan die in den Wie- De uitslag van het gehouden zangconcours, uitge schreven door den N'oordhollandschen Zangcrsbond, (2e concoursdag 3 Juni 1934) is als volgt: 3e Afd. Gemengde Koren: Niedorps Gemengd Koor le prijs met 303 punten; Gem. Koor, Oostwoud, 2e prüs met 295% p.: Tot Ons Plezier. Bobeldijk. 2e prijs met 272 p.; Kunst na Arbeid, Schagerbrug, le prijs met 304% P-; Zanglust, Sint Pancras, le prijs met 301% P 3e Afd. Dameskoren: Kunst na Arbeid, Schagerbrug, 2c prijs met 291 p. 2e Afd. Gememrde Koren: Zang en Vriendschap, Wieringen, 2e prijs met 288 p. le Afd. Gemengde koren: Harmonie, Heiloo, le prijs met 300 p.; Crescendo, N'oordscharwoude, le prijs met 357 p.; Gemengd Koor, Zuidscharwoude, le prijs met 351% p. le Afd. Dameskoren: Crescendo, Noordscharwoude: le prijs niet 329 p. Afd. Uitmuntendheid: St. Caecilia, Noordscharwou de, le prijs met 321% p.; Koorvereeniging, Bergen, le prijs met 356% p. Voor het hoogste aantal punten van het geheele concours kwam in aanmerking Crescendo te Noord scharwoude, die tevens het hoogst aantal punten had voor do beste uitspraak. Zang en Vrienschap te Eenigenburg verkreeg de prijs voor de beste opvatting. In den eerewedstrijd werd gezongen door alle le prijswinaars. Uitslag als volgt: Koorvereeniging Ber een. le pr. met 192% p.; St. Caecilia, Noordscharwou de 2e prijs met 185% p.; Vox Humana, Santpoort, 3e prijs met 176% p. ringermcerpolder. Uit dc bemonstering van de laatste twee jaren is gebleken, dat deze gronden homogener zijn en een grootere natuurlijke vrucht baarheid bezitten dan de Wieringermeergronden; op grond van hun lager zoutgchalto mag worden anngenomen. dat zij in een korter aantal jaren bouwrijp zullen zijn. Leerdorp van Joodsche vluchtelingen. Inderdaad heeft de regeering aan het voorloopig comité voor de Joodsche vluchtelingen toezegging gedaan om kosteloos de beschikking te kunnen verkrijgen over barakken en loodsen met inventaris in den Wieringermeerpolder henevens over den grond, waarop deze barakken en loodsen geplaatst zullen worden. Deze kampen zullen worden inge richt tot een leerdorp. waarin 250 tot 300 Joodsche uitgewekenen worden opgeleid tot land- en tuin bouwers en ambachtslieden. De ter beschikkingstel ling geschiedt voor niet langer dan 3 jaar. De ove rige, door het comité verlangde gronden met schu ren worden door de sindsdien opgerichle stichting „Joodsche Arbeid" gehuurd, eveneens voor 3 jaar, en tegen den normalen huurprijs. Verdere toezeggingen heeft de regeering niet ge daan. De vraag of nan de stichting een subsidie voor 3 jaar moet worden gegeven ten bedrage van de huursommen. welke de stichting moet betalen aan directie van den Wieringermeerpolder, is nog in onderzoek. Door het comité voor Joodsche vluchtelingen zullen waarborgen worden gegeven, dat de vervaardigde producten niet op de Nederlandche markt zullen komen, noch op eenige andere wij7.^ Xederlandsohe producten roncurrcntio zullen aandoen, dat de on geleide werkkrachten niet in ons land zullen blij ven en dat de werkmeesters uitsluitend Nederlan ders zullen zijn. De regeering is van meening. dat de houding, in zake het Jodenvraagstuk door haar in Genévc aan genomen. eenige tegemoetkoming aan de vluchte lingen als bovenomschreven wettigt. HEVIGE AARDBEVING OP IJSLAND. Reikjavik: In het district Tingoe aan de Oefjord heeft Zaterdagmiddag een hevige aardbeving plaats gehad, waardoor ernstige matericele schade is aan gericht. Te Dalvik aan de fjord zijn allo huizen zoo bescha digd. dat zij niet langer bewoond kunnen worden, waardoor de bewoners in tenten zijn ondergebracht. DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Fijnnart: Zondagmiddag is tijdens het lievige on weer D. Scherpenisse door den bliksem getroffen. Hij was met nog drie personen op het land nan den ar beid. Allen sloegen tegen den grond. Scherpenisse is den daaropvolgcndcn nacht aan de gevolgen overle den. De anderen bekwamen geen letsel. Voor slechte spijsver tering en verstopping n)n Poster's Maag pil len het middel b!| uit nemendheid. Zi) pur- gecreo oir» heftig, doch werken lacht en «onder krampen. Houdt steeds een flacon bij de hand. A lom oerlcr(Jgbao> d f 0 65 p. flacon. Aardbeving, gepaard gaande met 'n hevi- gen wervelstorm. - Muzaffarpur wederom getroffen. Paniek onder de bevolking. Calcuttn, 2 Juni V.D.): De stad Muzaffarpur in Bengalen (Britsch-Indië) is wederom getroffen door 'n zware aardbeving, die ongeveer 'n halve minuut aanhield. Vele huizen werden verwoest, oude scheuren in den grond trokken weer open. In paniek snelde dc bevolking de straten op en sloeg op de vlucht. Op het zelfde moment waarop de aardbeving zich voordeed, ontstond een hevige wervelstorm, die gepaard ging met hagel- en zware regen. De verwarring werd nog grooter doordat de toevoer van clcctrischen stroom on derbroken werd, de telefoon en telegraaf onbruikbaar werden. De natuurramp werd aangekondigd door een glan zend gele verkleuring van de lucht. Kort daarop werd de hemel bedekt met pikzwarte wolken. Dc stad biedt een troosteloozc aanblik. Allo straten liggen bedekt met omgevallen hoornen en brokstuk ken van daken. Voor zoover tot dusverre bekend is, zijn nog geen dooden gevonden. Een groot gedeelte van dc bevolking huisde namelijk sedertde laatste aardbeving reeds in de open lucht. De seismograaf van Calcutta registreer de na de zwaarste schok nog drie lichte bevingen. Het centrum van de aardbeving ligt naar vermoedt wordt op een afstand van 470 kilometer. Dc aardschokken waren ook in Calcutta merkbaar. Honderden menschenlevens verloren. Tokio: Omtrent de gevolgen van de hevige tyfoon, die aan de kust van Korea heeft gewoed, wordt nader gemeld, dat van de ongeveer 500 vermiste visschera tot nog toe 84 lijken zijn gevonden. Men vreest ech ter, dat nog een andere groep van 290 visschers, die gisteren in zee staken, eveneens slachtoffer van de ty foon is geworden. Watervogels I ook nu weer winnaar van den dag. Kranige tegenstand van Wieringerwaard. Het was Zondag op 't terrein der v.v. Schagen weer zeer bedrijvig. De voortgezette wedstrijden voor den Schager beker brachten een groot aantal lief hebbers van de voetbalsport samen. Doordat Petten en Heldersche Boys in de Gouden Kruis wedstrijden moesten uitkomen, waren er 4 verccnigingen, die moesten kampen. En 't is aan dc Heldersche Wa tervogels mogen gelukken om ook dezen dag zij 't na kranigen tegenstand van Wieringerwaard I beslag te leggen op den lstcn dagprijs. Deze ploeg heeft zich nu een drietal Zondagen weten te hand haven en heeft zoodoende reeds aardig wat prijzen in den wacht gesleept. Of ze 't einde zullen halen en voor een jaar houder zullen worden van den mooien beker, zal ons zeer benieuwen. Een goede kans moeten wc ze geven! 't Eerst traden binnen de lijnen Watervogels I en Succes II. Reeds in dit morgenuur heeft het er ge spannen en 't is met 1 goal verschil, dat de Vogels zich zagen geplaatst in de winnaarsronde. WATERVOGELS I—SUCCES II, 4—3. Nauwelijks is afgetrapt of de Watervogels gaan in een sneltreinvaartje op 't doel der Wieringer re serves af, doch de backs retourneeren. Van de lin kervleugel der Succcssers wordt een tegen aanval ingeleid. Met moeite weet de doelman der Helder' schen te redden. Er wordt al direct snel en met vol- enthousiasme gespeeld. De bal gaat van voet op voet. Cornbinecren de Vogels in kort, wel overwogen spel, do Successers geven lang spel te zien. Door onzuiver afgeven moet er veel onnuttig werk worden gedaan We zien een mooi partijtje voetbal met stug verde digen naast snel aanvallen. In den aanvang wegen de ploegen tegen elkaar op. De Watervogels ziende het gevaar, waarin ze komen te verkeeren. werken hard en geven den Wieringers niets toe. Het eerst heeft Watervogels succes als met een goede pass de doelman wordt gepasseerd. Dat is dan 't sein voor beide ploegen om zich tot 't uiterste in te spannen. Dan gaat 't er van langs. Twee vrijwel gelijkwaardige ploegen bestrijden elkaar. Succes is niet erg geluk kig. Eenige malen ontkomt 't doel der Heldcrschcn ternauwernood en op wonderbaarlijke wijze aan 'n doorboring. Toch hebben ook de reserves van Wie- ringen geluk. Ze scoren eenige malen, daardoor den achterstand terugbrengend tot een gelijk spel 3—3. Maar dan is weer 't woord aan de Vogels. F.on mis verstand in de S.-achtcrhocdc schept voor de Hel- derschen de gelegenheid om den keeper het nakij ken te geven (4—3). Meer en meer verstrijkt de tijd. Even voor 't einde krijgt Succes dc kans van den dag, maar de mldvoor permitteert zich de luxe, om, alleen voor den doelman stannde, royaal over den bal heen to schoppen. Kort daarop is 't einde daar. Scheidsrechter Bijlsxna had geen gelukkigen dag en nam eenige wonderlijke beslissingen. WIERINGERWAARD I-^J.V.C. I, 2-9. De tweede wedstrijd ging tusschcn de roodhroeken uit Wieringerwaard en de mannen van Koegras. Ook hier constateerden we een groot verschil in spel type. W. speelde tartisrher dan de Julinnadorpers. Er werd aan deze zijde beter geplaatst en goed combinatiespel in de voorhoede viel op. Tn dc eer ste minuten bood J.V.C. grooten tegenstand. Met harde schoten werd achter opgeruimd en menige GYMNASTIEK. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. Zwitserland eerste, Nederland op de 10e plaats. In het wereldkampioenschap turnen, te Boeda pest gehouden, waaraan door 13 landen werd deel genomen, is Zwitserland eerste geworden met 784.60 punten vóór Cechoslovakije met 775.85 punten en Duitschland met 769.80 punten. Nederland werd 10e met 186.10 punten. Nederland maakte geen goeden indruk. Er werd slecht gewerkt en zéér onverschillig. Hier dient nog veel verbeterd te worden en is ook concentratie noodig. kogel werd afgevuurd op de veste van Schenk c.q. Doch WAV. hield het hoofd koel. Wel is waar ge lukte het niet spoedig door de stug verdedigende backs te breken, doch meer en meer kwam er tecke- ning in 't spel. J.V.C werkte hard en 't is menig maal, dat tot vlak voor 't heiligdom der W.W.-ders werd geworsteld, waar dan een onzuiver schot een einde maakte aan alle hoop der J.V.C.-supporters. Even voor rust doelpunt de W.W.-rcchtbuitcn uit vliegende ren (10). Inderdaad was dit een pracht staaltje voetbal van Ham. De tweede helft kon nog alles brengen. Zou J.V.C gelijk maken? 't Mocht niet gelukken. Schenk en Saai vertolkten een backpartij, dio genoemd moet worden. Fraai speelde dc spil der W.Waarders, die zich onvermoeid toonde. Na een kort, snel spel is 't weer Ham, die van een hem geboden gelegenheid dankbaar profijt trekt en ten tweede male scoort (2—0). Nu speelt J.V.C een ver loren partij. In den stand komt dan geen verande ring meer. De heer Anncveldt leidde correct WATERVOGELS I—WIERINGERWAARD I 2—1. Ten slotte stellen de beide winnaars zich op on der leiding van den heer K. Wit Een mooi partijtje voetbal is te verwachten. En we krijgen dit ook in derdaad te aanschouwen. De eerste aanvallen zijn voor Watervogels. De W.W.-verdediging heeft han den vol werk en moet alle zeilen bijzetten om zich dc snelle aanval van 't lijf to houden. Maar het ge lukt hen. Ze staan daar een goede partij te spelen en retourneeren alle schoten op resolute wijze. De Wieringerwanrd-aanval is lang niet ongevaarlijk. Vooral de linksbuiten sticht door zijn snelle uitvallen menigmaal verwarring in de verdediging der Hel- derschen. Op gelukkige wijze zien de Watervogels kans om den W.-doelman te passecren (10). Maar dit ontmoedigt de mannen van Schenk niet het minst. Direct nad en aftrap breken de Waarders door en voor men 't weet is de gelijkmaker gescoord (11). De stand is dus weer gelijk en met nog meer vuur wordt er gespeeld, 't Is een mooi partijtje voetbal, wat we nu te zien krijgen. Een spel, in hoofdzaak gestreden op 't middenveld met uitvallen naar beide zijden. En 't i^ een eere-saluut dat we brengen aan Meyert Schenk voor zijn onvermoeid werk. Hij sjouwde en werkte, was overal waar ge vaar dreigde, doch verwaarloosde ook zijn stuwen de taak niet. Lang stond 't onzeker, wie hier zou zegevieren. Doch 't mocht tenslotte den Vogels ge lukken op fraaie en verdiende wijze den doelman te passeeren (2—1). Toen was *t pleit beslist. Hoe hard er ook werd gewerkt, de stand wijzigde niet meer, zoodat ook dezen dag weer de Watervogels winnaar werden en zich plaatsten in dc volgende ronde. De leiding was bij den heer Wil in goede handen. Na afloop reikte de heer Simon Breebaart aan den Watervogelsdoelman den lsten prijs, zijnde een fraaie tak, uit. benevens den prijs voor de hoogste score. Den Wieringerwanrd-nanvoerder werd den 2den prijs gegeven, welke ook alleszins is verdiend. De halve finale om het werldkampioenschap voet» ba! heeft plaats gevonden. Te Milaan werd Oostenrijk met 10 door Italië verslagen, terwijl Cechoslovakije met 31 wist te zegevieren over onze Oostelijk naburen, dc Duit- schors. Deze ontmoeting vond Te Rome plaats in 't fraaie Stadion. Na den veldslag Italië—Spanje. Donderdag J.I., was 't een weldaad den strijd tusschen Duitschers en Cechen te kunnen aanschouwen. Er werd stevig gespeeld, doch 't bleef binnen de perken der wel- voegelijkheid. De Cechen ontwikkelden een demonstratief posi tiespel, waardoor de Duitschers handen vol werk hadden, vooral in de verdedigende linies. In den aanvang boden dc Duitschers moedig tegenstand en 't doel der Cechen beleefde menig bang oogenblik. Vooral de midvoor Conen speelde een magnifieke partij. Voor rust wisten de Cechen éénmaal te sco ren. De tweede speelhelft zette fraai in. Onver wacht namen de Duitschers het spel in handen en 't was uit een schitterende troughpass dat Siffling gelijk maakte (11). Een bomhardement van wel 10 minuten op de veste der Cechen was van dit succes een gevolg. Doch een toegestane vrije schop met succes door den linksbinnen der Cechen. Ne- jcdly genomen, maakte een einde aan 't Duitsche werken (2—1). De Duitschers gaven vrijwel den strijd op. Do zelfde Cech verhoogde de score (31) daarmee den strijd beslissend. In Milaan kon Italië met moeite winnen van Oostenrijk. De Italianen speelden energieker. Door 't glibberige veld het had hard geregend wa ren de Oostenrijkers zwaar gehandicapt. Na 19 mi nuten spelen loste dc Italiaansche linksbinnen Fer rari een hard en scherp schot. Wel stopte de Oos- tenrijksehe doelman keurig, doch de glibberige bal viel hem uit de handen. De toesnellende linksbui ten kon zonder moeite nu scoren. Met een 1—O-voorsprong voor Italië ging de rust in. De tweede helft bracht een vrijwel gelijk op- gaanden strijd, doch geen der doelen werd door boord. Zoo wonnen de Italianen van de Oostenrij kers. Op 10 Juni vindt te Rome de finale plaats. Wie zal den titel mogen voeren? Italië of Cechoslovakije? O.S.V. wint met 31 van Heldersche Ra- cing Club de besllsslngsmatch. De slag is gevallen. Ten aanschouwe van een enorm aantal bezoekers is het te Hoorn aan de Amsterdamsche club O.S.V. gelukt om Helder's tweede klasser te vernietigen. Met 31 zijn de rood jakken verslagen, 't Was deze beslissingswed strijd. noodig na 't gelijk spel te Den Helder op 27 Mei (0—0), welke zou beslissen of H.R.C. in de 2e klasse zou blijven, of dat O.S.V. die plaats zou opeischen. En zoo we zeiden, dit laatste is geschied. De Helderschcn hebben met inspanning aller krachten gepoogd zich te handhaven. Om elke duim gronds is gestreden. Het mocht niet zijn. O.S. V. kende geen genade. Men zag een geslagen H.R.C ten slotte het terrein van den strijd verlaten. De gespeelde wedstrijd was spanningvol en in vele momenten fraai. Beide ploegen hebben zich voor 100 pet. gegeven. Zoo zal. straks den Helder twee derde klassers zien spelen. En 't is wel verwonderingwekkend, dat een stad van bijkans 40.000 inwoners 't niet verder heeft gebracht. Zoover was men in de jaren v22, *23, en "24 ook. Toen vonden de derby's plaats op do terreinen aan Bolweg en Tuindorp. Weer is 't zoover. Weer zullen H.R.C. en „Helder" den strijd moeten aanbinden. En al betwijfelen we niet, of trainer Levy zal H.R.C. spoedig weer op 2e klas peil brengen, het seizoen 19311935 moeten de Racers in de derde klasse doorbrengen. Laten we voor hen hopen, dat 't bij 1 seizoen zal blijven. WIERINGEN. KAMPIOENSWEDSTRIJD NOORDHOLLAND B. Succes 1Schagen 1, 7L Schagen I was Zondag op bezoek bij Succes I voor het spelen van bovengenoemden wedstrijd. Scha gen had invallers en Succes ook. Het was Schagen wel aan te zien, dat ze zeer verzwakt waren, al hoewel ze voor de rust met den wind in den rug vrijwel stand hielden. Doch na de rust brachten ze het niet verder dan hun eigen helft. Scheidsrech ter Snijders liet om half drie beginnen en al spoe dig ontwikkelt zich een vlugge strijd. Dc jonge Schager spelers werken vrij goed af. doch de ach terhoede is niet krachtig genoeg, om de Succes- aanvallen te trotseeren. Al spoedig moet Arnoldus zwichten en neemt Succes de leiding. Ook voor rust onderneemt Schagen menigen aanval en dikwijls komt het Succes-doel in gevaar, doch Posthumus redt meesterlijk. Na ongeveer een kwartier vergroot S.z ijn voorsprong 20. Dan opeens zien wij de Succes-achterhoede gepasseerd en een drietal Scha- gen-spelers gaan allen op het Succes-doel af, en on houdbaar wordt ingeschoten 2—1. Dan nog eenige goede aanvallen van beide kanten, die niets ople veren, Bij een deze aanvallen raakt de Schagen- rechtsback geblesseerd aan de knie en moet het veld verlaten. Schagen beschikt niet over reserves, zoodat ze genoodzaakt zijn met 10 man te spelen. Spoedig is het rust. Na de thee krijgt Succes den wind mee en nu krijgen de 10 Schagen-menschcn het. zwaar te verantwoorden, alhoewel Arnoldus schitterend werk verricht. De Sucessers weten in deze periode nog vijfmaal te scoren, zoodat het ein de van deze wedstrijden een verdiende overwinning voor Succes oplevert. Schagen hield tot de laatste minuut stand en wist het Succes nog tamelijk las tig te maken. JULIANADORP. J.V.C.-NIEUWS. Zondagmiddag ontving J.V.C. 2 bezoek van Nieu we Niedorp II voor haar nederlaagwedstrijden. N. Niedorp kwam met een onvolledig elftal, bijna ge heel bestaande uit ndspiranten. waartegenover J.V.C. II haar gewone elftal stelde. Het was dan ook wel te voorzien, dat dit elftal J.V.C. 2 geen nederlaag zou toebrengen. Het werd dan ook een spelletje van kat en muis en J.V.C. 2 wist, goed geteld 21 keer het doel te vinden, terwijl N. N. toch ook nog een tegenpunt wist te maken. We hadden het van N. Niedorp beter gevonden, als zij bericht van verhindering had gezonden en dat dnn de wedstrijd op een anderen datum was ge speeld. J.V.C. T speelde te Schagen tegen Wieringerwaard I en verloor daar met 2—0. BREEZAND. A.D.O.—V.V.Z. Zaterdag speelde de chr. voetbalvereeniging A.D. O. een competitiewedstrijd tegen V.V.Z. te St. Pan cras. A.D.O. won met 6—1 (Rust 21). Zaterdag a.s. gaat de club naar Enkhuizen (Din- dua 1). Voor deze reis kunnen de supporters zich, en dan liefst tijdig, opgeven bü den secretaris.

Schager Courant | 1934 | | pagina 5