Polder Het Koegras. Radioprogramma Sportberichten uit Den Helder. Van Geelen's Medaille-Magazijn OPMEFRSCHE LANDBOUWTENTOONSTELLING. Een Tandarts Noodlottig ongeval te Haarlem. „HELDER" BESTAAT 25 JAAR. H.R. C. DEGRADEERT. 1 Juni heeft onze oudste voetbalclub ter plaatse het feit herdacht, dat zij 25 jaar geleden werd op gericht. Het was 1 Juni 1000, toen een aantal jongelui bij eenkwamen, in café „de Pool" en een vereeniging oprichtten, die zij H.F.C. noemden. Er werd ge speeld eerst op het „Schapedijkie". In 1913 trad H.F. C. in bondsverband (le wedstrijd tegen Hollandia. Hoorn!) Reeds in 101 i werd H.F.C. toegelaten tot de toen nog niet Koninklijke X.V.B. Er moest echter naar een ander terrein gezocht worden en dit werd in 1915 gevonden aan den Bol weg. waar Helder nu nog speelt. De openingswedstrijd was tegen het toen nog in de le klasse spelende 1T.V.V., dat slechts met 3—2 wist te winnen. Nadat HFC. zich een jaar had teruggetrokken wegens slechte reisverbin- dingen, deed H.F.C. haar entrée als H.F.C. „Hel der" en in witte shirts in den N.V.B. Successen ble ven evenwel uit en het was eerste in 1025, alvorens er een kampioenstitel in de wacht werd gesleept. De promotiewedstrijden werden toen verloren. Het volgende seizoen deed Helder het echter he ter. Ongeslagen ging zij naar de 2e klasse, waar echter maar 3 jaar in gehlcven werd DAV.S. nam toen revanche van haar nederlagen in vorige pro motiewedstrijden en verdreef Helder uit de 2e klas se. Sedert dien spelen de Heldrianen met wisselend succes in de 3e klasse. Van de mannen, die de vereeniging groot hebben gemaakt, noemen wij: wijlen Ch. A. Taylor, F. Let- chert. C. Goes, R. Kamman, C. Dorlijn. A. Polling Gode. Zaterdag en Zondag hebben de withemden feest gevierd. Zaterdagmiddag 2 uur heeft men een plechtige samenkomst gehad hij het graf van willen Ch. A. Taylor. om 3 uur receptie en 's avonds feest in Casino. Zondagsmiddags hebben de withemden een jubileumwedstrijd gespeeld tegen HHlevoetsluis, dat met 4—1 de meerdere bleef, 's Avonds is er nog flink nagedanst. *rvvv» Felicitaties waren o.a. ingekomen van k.in.n .d., K F.C., Z.F.C.. Z.V.V., W.F.C, Zaandijk, O.S.V. Zee- burgia. D.V.V.O., T.O.G., Blauw Wit, E.D.O., Unitas, West Frisia, Hollandia, Purmersteijn, Alcmaria Aic- trix, Alkm. Bovs. Alkmaar, Schagen, Succes, H.R.C. en J.V.C. Bovendien waren Snoek en Hcllevoetsluis persoolijk aanwezig om de jubileerende vereeniging te feliciteeren. Ook oud-leden gaven blijk van belang stelling, o.a. Chef Grosveld, de kranige Pelikaan vlieger. Zondagsmiddags is het op het Hollandiaterrein eindelijk tot een beslissing gekomen. H R.C. degra deert. Het heeft anders wel gespannen. 8 Minuten na liet begin nam O.S.V. de leiding (01), die echter een kwartier voor de rust teniet werd gedaan (11), Ook na de rust kon geen der beide partijen meer het net vinden. Eerst in do verlenging wist O.S.V. met een dubieuse penalty te doelpunten, terwijl ze deze voorsprong in de laatste minuten nog vergrootte, (1—3). Zoo komen eindelijk Helder en H.R.C weer tegen elkaar uit. Dat zal spanning geven volgend sei zoen. TWEE N.H.V.B.-UITSLAGEN. 3e klasse: H.R.C. &-H.R.C. 7, 7-0. Demi-finale Gouden Kruis: Held. BoysPetten 31. NOORDSCHARWOUDE. V.V.O. 2—Voorwaarts 2, 2—3. Con Zelo Jun. B—Voorwaarts Jun. B 1—7. ANNA PAULOWNA tt fJ De R.R. leden tegen Sport Vereent 2 van IJmuiden een flinke nederlaag. Voor de rust namen de IJmui- der sportbonders reeds met 30 de leiding en daar na werden er door hen nog twee doelpunten aan toe gevoegd. De Polderschen konden daar slechts enkele goede aanvallen tegenover stellen, maar wisten de eer niet te redden. Natuurlijk waren de R.R. ver zwakt door het niet-medespclcn van Cornelissen (doel) en Drie (l.b.), die in het elftal van kring SPORTBEKERS - TAKKEN - KRANSEN MEDAILLES, enz. enz. is hiervoor Uw aangewezen adres. Levering uit voorraad. TEL. 26. SCHAGEN. Hoorn tegen kring Amsterdam moesten spelen. Maar het samenspel klopte toch ook niet erg. Mis schien zal dat beter worden, nu de R.R. de beschik king over een trainer hebben gekregen. Bij den wedstrijd kring Amsterdam tegen kring Hoorn bleek het spel der Amsterdammers op veel hooger peil te staan dan dat der Noordelingen. Het werd 8—1 voor Amsterdam. NIEUWE NIEDORP. Assendelit II—Nieuwe Niedorp I, 1—2. Na een zeer fairen en spannenden wedstrijd is het N. Niedorp I gelukt om ^oor het N.H.V.B.-kam- piocnschap Assendelft 2 in eigen huis te overwin nen. Klaver stond op de plaats van Faus opgesteld en heeft het op de voor hem vreemde plaats er tame lijk goed afgeschoten. Het is nu zoo langzamerhand wel uitgekomen dat Klaver wel in N.V.V. 1 op zijn plaats is, alhoewel hij beter op zijn plaats is in de achterhoede of halflinie. Het was Assendclft, die de score opende, uit een onhoudbaar ingeschoten vrije schop, ontstaan uit een beslist foutieve beslissing van den scheidsrechter (later zou blijken dat het hier niet bij zou blijven) 1—0. Geenszins ontmoedigd speelde N.V.V. door en wist het spel steeds weer naar het Assendclft-doel te verplaatsen, maar doel punten hieven daar voorloopig uit. Deels door het betrekkelijk onsamenhangend spel in de voorhoede, waar het meer moest komen van plotselinge snelle uitvallen, dan van het korte spel. Het was Deugd, die een voorzet gaf. een goede ook, de hal kwam te gen den binnenkant der paal en de gelijkmaker was daar 11, met welken stand gerust werd. Na de rust hebben zoowel Assendelft als N.V.V. hard voor de overwinning gestreden; dat het ten slotte N.V.V. was, die zegevierde, doet ons genoegen, want na het comnetitiesucces hebben de andere wed strijden voor N.V.V. geen overwinning meer opgele verd. Mogelijk dat in Assendelft N.V.V. haar ouden vorm weer heeft herkregen, het is wel noodig ook. want met nog negen verplichte wedstrijden voor den boeg is het N.V.V.-programma nog lang niet afge werkt. Beter ware het geweest als N. Niedorp niet had meeschreven voor het NoordholJandsch kamnioen- schap en zich maar gehouden had bij het N.H.V.B. dito. Voethallen is mooi, maar hij te veel wedstrijden spelen gaat het mooie er wel wat af. inzonderheid voor de spelers zelf, die toch ook.wel eens van een vrijen Zondag zouden willen genieten. Maar ja, we zitten nu eenmaal in het schuitje en we zullen wel zien, hoe lang we er in zitten kunnen blijven. Om op den wedstrijd zelf terug t© komen, bet zal vijf minuten voor het einde geweest zijn, als bij een heftige scrimage voor het Assendelft-doel. de A - back geen raad meer met den hal weet en onbe reikbaar voor zijn doelman verdwijnt de bal in de touwen. 21 dus voor N.V.V. Kort daarop scoort N.V.V. wederom, nu door Deugd, maar tot verwon dering van 22 spelers wordt dit punt eeannuleerri wegens ver te zoeken buitenspel. Gelukkig voor N. V.V. bleef de stand zooals hij was. 2—1, anders had die zelfde beslissing N.V.V. de overwinnine nog ont nomen. Ook Assendelft had nadeel van de zwakke leiding, zoo floot hij daar ook voor buitenspel als er geen sprake van was. Assendelft TI is een uiterst sportieve tegenstander. N.V.V. kwam weer terug van haar gegoochel met Reijne en had weer de oude zoo beproefde achterhoede geformeerd van Blokker. Reiin en Van Herwerden, zonder de andere spelers te kort te doen, zijn het toch wel deze mensehen geweest, die zich in dezen wedstrijd voor N.V.V. het meest verdienstelijk hebben gemaakt. Dat was weer een lust voor oogen, dat drietal te zien voetballen, dat was df. Concours-hippique en wedstrijd Lande lijke Rijvereenigingen. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de landbouwtentoonstelling der afdeeling Opmeer en omstreken van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, wordt dit jaar een twecdaagsch feest ge houden. Maandag 4 Juni werd de tradioneele paardenmarkt met tentoonstelling, concours-hippique en wedstrijd van landelijke rijvereenigingen gehouden, terwijl vandaag, Dinsdag, een handicap-kortebaan-harddra- verij wordt gehouden. De paardenmarkt mocht zich weer in een druk bezoek verheugen, de aanvoer was zeer goed en er was ook handel. Op het tentoonstellingsterrein wa ren weinig bezoekers, ondanks de moeite van het tentoonstellingsbestuur om de tentoonstelling zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. Tot dit doel was ditmaal een overdekte tent aanwezig, waarin diverse stands waren ondergebracht, en waaronder we o.m. aantroffen een stand van de Coöperatieve Zuivelfa briek te Alkmaar. Het was deze afdeeling van de tentoonstelling die nogal belangstelling trok, terwijl ook de afdeeling pluimvee en konijnen, goed bezet als deze weer was, heel wat kijkers trok. Tegen den tijd dat het concours-hippique enz. zou aanvangen, viel er weer een gezellige drukte op het terrein te constateeren en bleek dat de belangstel ling in dc paardensport nog onverflauwd voortduurt Hieronder laten we een gedeelte van de toegeken de bekroningen volgen: PAARDEN: Rijksgoedgekeurde hengsten van 3 jaar en ouder: Gelijkgesteld Vuldova van M. v. Wieringen, Anna Paulowna en Hadocus van C Stoop, Wogmeer, met een premie van f 15. Driejarige paarden: le prijs H. Wessels. Sijliekars- pel: 2e prijs J. Th. Droog, Beemster, 3e prijs R. Jon gens te Beemster. Tweejarige paarden: le prijs A. Zwart. Boekeler- meer, Heiloo met Bohhie Geld: 2e prijs C. Stoop, Wog meer. met Urselina; 3e prijs J. A. Groot, Ursem, met Urannie. F.éniorige paarden: le prijs P. Slagter Kz., Hoog woud- ^e nrijs K. v. Diepen, Noordwijk, 3e prijs Jn. Cor>:- Sijhekarspel. Merrie met veulen: 1ste prijs J. A. Groot. Ursem met Nell'oio: 2e nrijs M. van Wieringen, Anna Pau lowna, met Vuldova; 3de prijs C. Stoop, Wogmeer. met Daliane. WOLVEE. Geregistreerde Texelsche melkcehanen: 1r> prifs Jn. Wagemaker, Weere, 2e prijs C. Wijdenes Pz., Sijhe karspel. Geregistreerde Texelsche ooilammeren: 1e prijs Jn. Wagemaker, Weere; 2e prijs J. Stapel Sz., Sijhe karspel. Niet geregistreerde lammeren, .verkoopklasse: le prijs J. Stapel Sz.. Sijhekarspel; 2e prijs S. v. d. Wal. Winkel. Weere. Niet geregistreerde 1-jarige fokschapen, verkoon- klasse: le prijs J. Stapel Sz., Sijhekarspel; 2e prijs Jn. Conijn, Sijhekarspel. Geregistreerde Texelsche Ramlammeren: le prijs Jn. Wagemaker, Weere; 2e prijs J. Stapel Sz., Sij hekarspel. Geregistreerde Texelsche rammen van 1 jaar: le prijs C. Langediik, Weere, Abbekerk; 2e prijs D. Schoen. Benningbroek. Geregistreerde Texelsche rammen, ouder dan 1 Jaar: le prijs Jn. Wagemaker, Weere. VARKENS. Geregistreerde groot Yorkshire zeug met min stens 6 biggen: le prijs S. v d. Wal. Winkel. Weere. (sterzeug): 2e prijs D. Schoen, Benningbroek; 2e prijs G. Vlaar, Benningbroek Drachtige geregistreerde zeugen: le prijs P. Borst. Tïeerhugowaard; 2e prijs S. v. d. Wal, Winkel, Weere. Geregistreerde beer. Jonger dan 1 Jaar: le prijs G. Vlaar, Benningbroek. GEITEN. le prijs A. Blanken. Spanbroek: 2e prijs C. Kief- tenbnrg, Spanbroek; 3e prijs C. Kieftenburg, Span broek. AFDEELING PLUIMVEE EN KONIJNEN. Hoenders, toornen 1 Haan en 4 Hennen: le pr. H. Dam. Hoogwoud: idem: D. Hoogland. Hoogwoud: W. Delissen, Opmeer: C. Laan. Pade, Opmeer; Jr. Smit. Spanbroek: A. Klaver. Opmeer; 2e pr.: D. Wit, Cz.. Nieuwe Niedorp; A. Groot Gerhrz., Hoogwoud; C. Houter, Benningbroek; J. Bruin Kz.. Hauwert; Broed 1934: le pr.: H. Dam. Hoogwoud; D. Hoog land, Hoogwoud: H. Bood AzLangcreis, Hoog woud; W. Delissen. Opmeer; 2e pr.: D. Hoogland. Hoogwoud; W. Delissen, Opmeer; 3e prijs O. Groen. Langereis. Krielen 12: le pr.: H. Bood Az.. Langereis. Hoog woud: Jr. Smit. Spanbroek: idem: 2e pr.: Jr. Smit. Spanbroek: K. Groot Pz.. Spanbroek; J. de Jong. Langereis, Nieuwe Niedorp. F.cnden: le pr.: Jr. Smit. Spanbroek; Tdem; C. Timmerman. Aartswoud: Jr. Smit. Spanbroek: id.; 2e pr.: Jr. Smit. Spanbroek: J. P. Deken, Hoog woud; Jr. Smit, Spanbroek; idem. Doffer met duif: le nr.: Jb. Bosman, Opmeer: Jr. Smit, Spanbroek; A. Korver. Alkmaar: 2e pr.: J. Visser. St. Maartensbrug: J. II. Middelveld. Sijhe karspel: Jb. Bosman. Opmeer; A. Korver, Alkmaar; A. Blanken, Spanbroek. Konijnen: le pr.: Jr. Smit, Spanbroek; W. Delissen. Onmeer: Tdem; Jr Smit, Spanbroek: W. Delissen, Opmeer: Th. v. d. Gracht. Schagen: W. Delissen Opmeer; Jr. Smit, Spanhropk; Idem; C. Kieftenburg. Spanbroek. ?e pr.: Cor Wit Az., Opmeer: C. Seholten. Span broek: J. Ham, Lutjewinkel: Visser, Hoep. Schagen: Tr. Smit. Spanbroek; W. Delissen. Onmeer; G. Blaauboer Jr.. Winkel: Visser. Hoep. Sehaoen; IJs brand Hiemstra. Sijhekarspel: 3e pr.: C. Timmer man. Aartswoud: W. Delissen. Opmeer: Th. v. d. Gracht. Schagen; Cor Wit, Nieuwe Niedorp; J. Ham, Lutjewinkel; Th. v. d. Gracht, Schagen. CONCOURS HIPPIQUE. Spannen botuigdo Landbouwpaarden: le prijs f 40, met verguld zilveren medaille van burgemeester A. Commandeur, aan J. A. Groot te Ursem met Jursa en Nellietto; 2e prijs f 20 met zilveren medaille van den heer M. de Jong te Spanbroek aan Gebr. Hoed te Alkmaar met N.N. en N.N.; 3e prijs f 10, aan A. Schagen, Aartswoud met Emanuel en N.N. Betuigd Landbouwpaard: le prijs f 50 met zilve ren medaille van den heer P. Pluister. Obdam, aan wed. J. Klaver, Heerhugowaard met Commandant; 2e prijs f 30 met zilveren medaille van den heer J. Knijn. aan G. van Delden, Amsterdam, met Zwarte ruin; 3c prijs f 15 aan A. Schagen, Aartswoud met Emanuel. Dressuurprocf voor achttallen: le prijs f 75 met verguld zilveren medaille van den heer G. C. van Balen Blanken, aan L.R. „Kap. v. d. Wal" te Hoofd dorp; 2e prijs f 40 met verguld zilveren medaille aan L. R. „Beijaart", te Punncrcnd, 3e prijs f 30 met zil veren medaille van den heer Van de Ree te Span broek aan L.R. „Westfrieslnnd', Schagerbrug; 4e pr. f 15, met bronzen medaille van de afdeeling. aan L. R. „Bucephalus". Barsingerhorn; eervolle verin. L. R. „Heiloo en O.", Heiloo. Individueele Dressuurprocf. handicap: le prijs f 20. J. C. Petrie, van de L.R. „Kapitein v. d. Wal" met Kunetta; 2e prijs f 15, Jac. Bom van L.R. „Beijaart" met Ghorka; 3e prijs f 10. C. Muijs van L.R. „Heiloo en O." met Nelly; 4c prijs f 7.50, Mej. Marie Rens, van L.R. „Westfriesland" met Trien; 5c prijs 1 5, Jn. Schenk van L.R. „Bucephalus" met Nyleska; Ge prijs f 2.50, P. Meerburg van L.R. „Kapitein v. d. Wal" met Nora; eerv. verm. Mej. H. Govers van L.R. „Heiloo en O." met Jaap en D. Haremaker van L.R. „Beijaart" met Eland; Individueele Dressuurproef. nieuwelingen. Met gelijk aantal punten werden de 3 volgende deelne mers no. 1 geplaatst: D. W. Geerligs van L.R. „Westfriesland" met Roswitha, A .Schenk van „Bu cephalus" met Tine. A. C v. Nieuwenhuijzen van „Kapitein van der Wal" met Akhar: 4e prijs N. D. J. Hoornsman van „Westfriesland" met Bleute: eerv. vermelding K. Smit van „Bucephalus" met Nice. Deze prijzen bestond uit linten. Springconcours, klasse R: le prijs, f 40 met ver guld zilveren medaille van den heer G. Stanel. aan Mevr. Burger—Rens van „Westfriesland"; 2e nrijs, f 30 met verguld zilveren medaille van de afdee ling. aan D. de Graaf van „Westfriesland" met Cor- rie: 3c prijs, f 20 met zilveren medaille van den heer P. Koomen Jr.. aan A. C. v. Nieuwenhuijzen van „Ka pitein v. d. Wal" met Akhar: 4e prijs, f 10 met bron zen medaille van de afdeeling. aan C. Broersma van „Bucephalus" met Bets: 5e prijs, f 5 met bron zen medaille van de afdeeling. aan G. Blaauboer van „Bucephalus" met Bov: fie prijs Jac. Mooij van „Westfrieslan.i" met Rlnck Ren: 7e prijs Jn. Schenk van „Bucephalus" met Nijleska. Patrouille-sprineen: le prijs f 30 L.R. „Kapitein van der Wal' te Hoofddorp: 2e nrijs f 20 eerste pa trouille v*n L.R. „Westfriesland", Schagerbrug; 3e prijs f 10 L.B. „Bucephalus" te Barsingerhorn. De attractie-nummers, onder leiding van den heer J. Vcthman, uitgevoerd door de landelijke rijver eenigingen ..Westfriesland" en „Beijaert" oogstten veel bijval. Het geheel stond trouwens op hoog peil en werd deze paardensportmiddag wederom tot een groot succes. uit een groote provincie-hoofdstad verklaarde, dat hem na proefneming gebleken is. dat IVOROL inderdaad zeer fijn van consistentie en aangenaam van smaak is. en dat hij daar om deze Nederlnndsche tandpasta onvoor waardelijk aan zijn patiënten kan en zal aan raden. Neem van dit advies goede nota en begin nog heden met: IVOROL, De Nederlandsche Tandpasta. VOOR WOENSDAG 6 JUNL HILVERSUM (301.5 M.) VARA: 8.00 Gramofoontnuziek. 9.00 De Notenkra kers; 10.00 V.P.R.O. Morgenwijding! 10.15 Vara-uit- zending voor de arbeiders; Dc Notenkrakers; 12.00 Vara-ensemble; 12.30 Zang; 12.45 Vara-ens.; 1.15 Zang 1.30 Vara-ens.; 2.00 Vcrz. zender; 2.15 Vara-knipcur- sus; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 Strijkcnsemblc; 5.50 Blaasinstrumenten; 6.00 Verst, zender; 6.03 Concert; 7.00 Vara-Orkest; 7.40 Sportuitzcnding; 8.00 S.O.S.-ber. 8.03 Opera; 10.00 Vara-toonecl; 10.45 Vaz Dias; 11.00 De Flierefluiters. HUIZEN (1875 M? N.C.R.V. 8.00 Schriftlezing; 8.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Morgendienst: 11.00 Orgelspel; 12.00 Pol.ber.; 12.15 Leger des Heils; 12.30 Concert: 2.00 Zang; 2.45 Gra mofoonmuziek; 3.15 Concert; 3.45 Vcrz. zender: 4.00 Concert; 5.00 Kindcruurtjc; 6.00 Causerie; 6.30 Onder wijst. v. d. Binnenvaart; 7.00 Pol.ber.; 7.15 Landbouw- halfuurtje: 7.45 Bezoek der N.C.R.V. aan het vlieg veld Schiphol; 9.00 Orkest; 9.30 Vcrv. Schiphol; 10.05 Vaz Dias; 10.15 Orkest; 11.30 Gramofoonmuziek. LUXEMBURG (1301 M.) 7.00 Concert; 8.05 Concert; 8.40 Concert; 9.00 Om roeporkest; 9.30 Piano; 9.50 Kamermuziek; 10.20 Dansmuziek. BRUSSEL (484 M.) 1.30 Orkest; 6.35 Zang; 850 Concert; 9.35 Concert. BRUSSEL (322 MA 1.30 Omroeporkest; 5.20 Gramofoonmuziek: 850 Kamermuziek; 9.05 Zang; 950 Gramofoonmuziek; 10.45 Dansmuziek. KALUNDPOPG (1261 MA 3.50 Omroeporkest; 9.50 Concert; 10.35 Orkest; 1150 Orkest, BERLIJN (357 M.) 450 Concert; 6.50 Orkest; 8.50 Dansmuziek. HAMBURG (332 MA 255 Walsen; 7.20 Orkest; 8.50 Omroeporkest; 1150 Concert. KEULEN (456 MA 4.20 Muziek; 5.40 Omroepkoor; 750 Omroeporkest; 10.40 Dansmuziek. DAVENTRY (15C0 MA 10.50 Orkest; 5.05 Gramofoonmuziek; 8.20 Operaco- munique; 10.55 Harry Roy en zijn band. PARIJS (Poste Parislen) 313 M. 7.15 Gramofoonplaten; 7.55 Filmmuziek; 8.30 Or kest; PARIJS RADIO (1796 M.) 1255 Orkest; 10.50 Dansmuziek. MILAAN (369 M.) 5.30 Kamermuziek; 9.05 Gramofoonmuziek. ROME (421 M.) 5.30 Concert; 6.15 Gramofoonmuziek; 9.05 Opera. WEENEN (507 M.) 12.20 Concert; 430 Gramofoonmuziek; 5.30 Con cert; 7.45 Concert; 10.55 Gramofoonmuziek. WARSCHAU (1345 MA 4.20 Jazzmuziek; 6.50 Gramofoonmuziek; 7.35 Con- BEROMUNSTER (540 M.) 4.20 Omroeporkest; 555 Jodelmuziek; 8.10 Con cert; 9.55 Concert. Meisje valt uit een raam van het Graal- huis. Ofschoon het aanvankelijk niet ernstig schoen, is zij later overleden. Een 17-jarig meisje bevond zich Zaterdagavond om streeks kwart voor tien alleen in een groote kamer op de tweede verdieping aan de voorzijde van het Graal- huis aan het Spaarne te Haarlem. Zij had zich even verwijderd uit een clubkamer op dezelfde verdieping om uit het raam te kijken, hoo laat het was op de torenklok van de Oude St. Bavo. Hoe het precies gebeurd is heeft niemand gezien, maar eenige oogenblikken daarna vonden den Graal- leden, die naar huis gingen, mej. van T. gewond lig* gen binnen het hekje voor het gebouw. De gevolgen van don val dien het meisje had gedaan, lieten zich eerst niet ernstig aanzien; zelf vertelde zij nog hoo alles was gebeurd: zij had bij het leunen uit het raam om op de klok te kijken, het evenwicht verloren en was naar beneden gevallen. Door een leidster is direct de E.H.B.O. opgebeld, die spoedig aanwezig was. Inmiddels was ook dr. Maurits ter plaatse gekomen. Deze achtte opname in een zie kenhuis ter observatie noodzakelijk. In het ziekenhuis bleek het meisje inwendige kneu zingen van ernstigen aard te hebben opgeloopen en in den loop van den nacht is het meisje, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten overleden. Als begrijpe lijk heeft dit droevig ongeval op leden en leidsters van de Graal een diepen indruk gemaakt. EEN DUIVELSCH COMPLOT. Om geheele stadswijk te vergiftigen. Sacramento (Californië): De politie heeft hier een duivelsch complot ontdekt om een geheele wijk der stad te vergiftigen. In dc brievenbussen van verscheidene naast elkaar gelegen huizen werd een enveloppe gevonden, waar op stond „monster zonder waarde" en waarin stukjes vergiftigd kauwgummi zaten. Ieder stukje, dat zorgvuldig met fijne suiker was bestrooid, bevatte cvaanzout in een hoeveelheid vol doende om den dood van twaalf personen te veroor zaken. Op Zaterdagmiddag vergaderden Hoofdingelanden van den Polder „Het Koegras" te Den Helder in ho tel Bellevue. Dijkgraaf de heer J .J. Verfaille; Secretaris de heer C Tailor. Om ruim 2 uur opent de Dijkgraaf met een woord van hartelijk welkom, zijn genoegen uitsprekend voor de groote opkomst. De notulen der vergadering van 24 Februari 1934 werden door den secretaris gelezen en onveranderd onder dank voor correcte samenstelling, goedgekeurd en geteekend. Opgemerkt wordt, in verband met de notulen, dat het zoutgehalte in den polder nog zeer hoog is, iets wat zeer is te betreuren, Do droge winter heeft dat in den hand gewerkt. Volgde rekening en verantwoording over 't jaar 1933. De heer Laman Trip bracht finantieel rapport uit. Alle betalingsstukken waren aanwezig, alles in beste orde bevonden. Voorgesteld wordt dc rekening goed te keuren en om den penningmeester te dé- chnrgeercn. Eenige opmerkingen worden door de commissie gemaakt, welke door den Dijkgraaf naar genoegen worden beantwoord. De heer Laman Trip acht het gewenscht, dat reke ningen niet alleen worden geteekend door den voor man Stonipedisscl. Niet omdat er aanmerkingen zijn te maken, doch spr. acht het beter. Wat betreft het laatste antwoordt de Dijkgraaf, dat dit niet noodig geacht wordt. Den voorman wordt opdracht tot aankoop gegeven, zoodat Dijkgraaf en Heemraden hekend zijn met de handeling. F.r is daarnevens aan de hand van mandaten controle te over. De rekening wordt daarop goedgekeurd en den penningmeester décharge verleend. Het nieuwe gewijzigde ambtenarenreglement wordt z.h.s. vastgesteld. Bij de rondvraag vraagt de heer Jimmink of de sloot bij den heer Smit niet tegen vergoeding kan worden uitgediept. Do dijkgraaf heeft daartegen geen bezwaar, waar de toestand te wcnschen overlaat. De duiker ligt wat te hoog. Aldus wordt goedgevonden. De heer Laman Trip spreekt den wensch uit, dat van firma's geen teerproducten worden betrokken als kosten hopger zullen worden, tenzij 't product zeer veel beter is. Spr. acht 't beter dat de bestaande re latie blijft bestendigd. Dijkgraaf is 't daarmee eens en zegt den heer La man Trip zijn medewerking in deze toe. Spr. wijst er op dat onbereidde teer zeer goed voldoet. Waar er niets meer aan de orde is, sluit Voorzitter met dank voor de zakelijke besprekingen de verga dering. 465e STAATSLOTERIJ v <N!et officieel) i '5de klasse, 13de lUst Trekking r?n JV.aandag 4 Juni 1934 Uooge Prijzen f 1500.1620 V. f 1000.— 4658 14568 - f 400.— 2803 4504 5689 5878 15592 16857 175S4 f 200.— 4405 5764 10422 12868 15572 2u353 J 100.— 1328 5322 6897 7588 7910 10454 10932 Ifl93 12257 14598 17317 20883 Prtfaen van 70. 10 78 88 236 242 240 287 tt9 341 457 537 850 1008 1230 1255 1324 1361 1423 1440 1447 1616 1666 1781 1793 1911 2041 2273 2546 2634 2732 2737 2834 2902 2919 2976 2995 3006 3020 3165 3300 3513 3350 3823 3973 4017 4032 4113 4392 4410 4t£4 4714 4759 4761 4891 5107 6100 5117 514". 6142 6254 5336 5370 5473 5C0O 5797 5840 5929 6931 6180 6443 6453 6513 6644 6694 6756 6875 7112 7247 7318 7327 7392 7419 7426 7486 7575 7677 7785 7856 7900 7948 7983 8038 8284 8328 8466 8469 8529 *635 8671 8901 9003 9134 9261 9415 9416 9472 9672 9751 9811 10054 1012O 10300 10314 10444 10488 10509 10564 10842 10999 11305 11484 11497 11566 11658 11723 11739 11885 11922 12232 12330 12353 12411 12427 12548 12588 12653 12694 12778 12848 12902 13061 13085 1311? 13252 13369 13384 13433 13574 13617 13624 13666 13884 13941 13944 13998 14051 14089 14192 14268 14283 14296 14319 14340 14440 14450 14529 14728 14803 14839 15013 15141 15208 15241 15298 15482 15512 15618 15634 15048 15654 15854 15875 15904 15932 15966 16028 16098 16109 16134 16141 1G199 16275 16322 16328 16358 16376 16393 16417 10640 16678 16771 16795 16936 16964 16933 16986 17003 17054 17352 17448 17806 17909 18048 18060 18167 18278 18373 18429 18529 18530 18532 18573 18632 18775 18807 18830 18963 19300 19357 19385 19615 19638 19696 19814 19815 20044 20058 20104 20156 20230

Schager Courant | 1934 | | pagina 6