Nederlandsche Tuindersbond Een Huwelijk HONIG'S BOUI LONBLOKJES ans 6 voor lOct UlT DE OMGEVING VERGADERING TE ALKMAAR, De Ncderlandsche Tuindersbond, district Noord- Holland vergaderde Zaterdagmiddag in de Unie te Alkmaar, onder voorzitterschap van den heer A. Schermer. De bondsvoorzitter, de heer Van Kampen, was mede aanwezig. Er mankeerden 10 afdeelingen op het appel. De voorzitter wees in zijn openingswoord op het gebeurde in den laatsten tijd, waarbij spr. de aan sluiting bij de Ned. Groenten- en Fruit-Centrale ter sprake bracht en constateerde, dat men als lande lijke organisatie te laat was geweest om deel te nemen aan de voorbesprekingen voor de oprichting van de Landbouwcrisisorganisatie. Toch is er een lid in het bestuur gekomen, n.1. de heer Muijen van Heemskerk. Een bevredigende vertegenwoordiging dacht voorzitter niet in deze organisatie te zullen krijgen, waartegen wij moeten protesteeren. Een breed front is noodig om niet onder den voet te worden geloopen door de andere organisaties. De begrooting voor het district werd daarna aan een bespreking onderworpen. De contributie werd gebaseerd op een ledental van 1550. De begrooting werd vastgesteld op een totaal van 1 850. Bij de begrooting van den Bond werd gevraagd naar de obligatieleening, welke volgens den voor zitter was aangegaan vóór de toetreding van den Neutralen Bond, om den Bond te financieren. Er werd bevreemding uitgesproken over het feit, dat de leening in vier jaar werd afgelost, terwijl het als een soort kasgeldleening wordt voorgesteld. Persoonlijke aansprakelijkheid, waarvoor vele le den zoo bang zijn, bestaat er niet volgens de sta tuten. Als de Bond over den kop gaat. hebben de obli- gatiehouders den strop, al heeft men moreel wel de verantwoordelijkheid. De heer Gaijaard, N. Niedorp, vond het een gevaar lijk experiment, dat de leden eerst een jaar lid zijn van den N.T.B. en dan contributie betalen. Zullen er aan het eind van het jaar wel zooveel leden zijn, als bij het begin De bondsvoorzitter lichtte de zaak der obligaties nader toe. waarna verschillende heeren nog het woord voerden. De wenschelijkhcid werd bepleit, dat de leden van alles, vooral op het gebied van „geld kosten", op de hoogte worden gehouden. Het orgaan. Het om de 14 dagen verschijnen van het Orgaan werd besproken. Aan velen was dit niet bekend in het Hoofdbestuur. Men kon zich er echter mee ver eenigen. Samenleving per veertien dagen is beter dan eens per maand. De heer C. Borst Pz., Oudkarspel, vondt dat het op „onderkmiperstactiek" gelijkt, als de krant wordt gedrukt op een ongeorganiseerde drukkerij, terwijl -uit elke krant blijkt, dat men op organisatie aandringt. De heer Van Kampen antwoordde, dat de druk ker geen behoefte heeft om georganiseerd te zijn, en dat hij liet er wel voor doen kan. Als hij evengoed aan de krant verdient, behoeft men toch daarover niet te spreken. Men heeft het kaufmanisch bezien. De heer C. Borst was echter van andere meening, 'daar wij toch ook door organisatie meer voor onze producten probeeren te krijgen. Hoe staat het met z'n personeel? Het antwoord daarop luidde, dat het personeel het goed heeft. De drukker is een „fatsoenlijk man", die in de krant in de toekomst een winstobject ziet. Het. eigenmachtig optreden van voorzitter en se cretaris werd daarna door den heer K. Kaan toege licht, wat volgens dezen heer bij den Neutralen Bond ook wel eens gebeurde. De heer Bonman, de drukker van „De Ontwa king" voerde daarna het woord over de organisatie van het drukkersbedrijf wat bloed en tranen heeft gekost, bracht dit in verband met den drang naar or ganisatie van de tuinders en riep de heer Bonman den beer Van Kampen toe: „Wat gij niet wilt, dat U geschiedt, doe dat ook een ander niet. (Applaus). De begrooting werd daarna vastgesteld. 1 De beer Van Kampen behandelde hierna de richtlijnen van den N.T.B., waaraan allen zullen moeten meewerken om tot het doel van den Bond te komen. Men moet komen tot een nationale een heid op sociaal economisch gebied. De regeering moet worden bewerkt. Er is een plan om den landhouw uit te breiden ten bate van den tuinbouw. Daór moet worden in gekrompen. waar de tuinbouw nu op landbouwbe drijven wordt uitgeoefend. Het program van actie werd op duidelijk wijze uit eengezet. Inzake het hypotheekvraagstuk is het noodzakelijk dat de rentelasten der agrarische be drijven worden verlaagd, in overeenstemming ge bracht met de productieprijzen. Voor hypotheekban ken heeft men geen medelijden. Om verschillende moeilijkheden voor particulieren te voorkomen zou de FEUILLETON DOOR ETHEL M. DELL. Vertaald door Dicky Wafelbakker. 47. „Was je erg... erg verdrietig?" vroeg Goldie opge wonden. Vervloekt ellendig." „Maar je kwam het te boven?" „Ik dwong me er toe", zei hij grimmig. „Ik heb echter altijd van je gehouden. Ik kon je niet verge ten, maar toen je dien laatsten brief schreef... Je zei dat..." „Waar is die brief. Geef hem dadelijk hier", beval Goldie. „Ik wil er niet van scheiden." zei Peter haastig. „Ik moet dien brief hebben Peter. Je hebt mij zeil nu toch, wat kan een brief je dus schelen?" Zo keek hem met glinsterende oogen aan. „In mijn zak, lieveling. Je kunt hem krijgen, als je hem hebben wilt." „Straks. Vertel verder. En wat gebeurde er nadat ik dien brief had geschreven?" „Je werd toen een droom voor me," zei hij op bijna plechtigen toon. „Ik sloot je in een geheim hoekje van mijn ziel, en ik aanbad je in stilte." „Je vergat me dus niet?" vroeg Goldie. „Ik kon je niet vergeten. Dat was uitgesloten. En ik wilde het ook trouwens niet. Maar ik moest wer ken... toonen dat ik iets kon, al was ik dan ook maar een farmer." Goldie bewoog zich rusteloos heen en weer. „Daarom deed ik mijn uiterste best iets van de boerderij te maken. Dit jaar is de huur van Tre- gassa Castle om, en daarom besloot ik naar Enge land terug te keeren. En ik dacht bij mezelf dat ik jou dan misschien zou ontmoeten. Ik verwachtte echter geen seconde dat je me nog zoudt willen aan spreken. Goldie bewoog zich weer, en hief haar lief hoofdje op. „Zeker omdat je maar een boer was?" vroeg ze. instelling van een staatshypotheekbank kunnen plaatsvinden. In afwachting van deze maatregelen dient een moratorium van 50 pet, der verschuldig de rente te komen. Ook de moeilijkheden van het pachtvraagstuk wer den door den spreker uitvoerig in het licht gesteld. Het leidend principe is. dat nadat uit de productie de arbeidsloonen en exploitatie-uitgaven en een nor maal loon voor den gebruiker, e.d. zijn betaald, het overschot moet dienen voor rente van bedrijfskapi taal van gebruiker en grond- en gebouwenkapitaal in gelijke mate. Pas dan is exploitatiewinst beschik baar. Verder dienen verschillende zaken, zooals remis- sierecht, een conjunctuurcrisis worden geregeld cn zal een grootere zekerheid van continuatierecht noo dig zijn. Aangebrachte verbeteringen zullen den pachter moeten worden terugbetaald. Men ageert voor bedrijfssteun, niet voor gezins- steun. De minimumprijzen zullen loonende prijzen moeten zijn, in ieder geval voor de hoofdgewassen. Ten op zichte van het Centraal Bureau staat de bond objectief cn wil medewerken, daar het toch de eigen verkoopsorganisatie is. Tegen het terugdringen naar het peil van den oor log moet worden gestreden, vooral omdat door den minister-president wordt gezegd, dat de vaste las ten op het peil van 1030 moeten blijven; dat is on mogelijk. Hier volgde een vrij uitgebreide gedaehtenwisse- ling op, waarbij de heer C. Borst Pz., Oudkarspel op het klassenverschil in den tuinbouwstand wees. Voor spr. was een organisatie van kleine minders, boe ren en arbeiders de meest gewenschte. De heer Groet van Warmenhuizen vergeleek de heer Van Kampen met president Roosevelt, die ook tegen het bankka pitaal wil vechten, maar wien de machten boven het hoofd groeien. Do heer Van Kampen beantwoordde de verschil lende sprekers. ANNA PAOLOWNA BOERENLEENBANK. Burgemeester Lovink, directeur van de Coop. Boe renleenbank, opende Zaterdagavond bij den heer Slikker de aldaar gehouden algemeeno vergadering van de bank, met een welkomstwoord, in het bijzon der gericht tot het eere-lid, den heer N. Raap. Spr. meende, dat men over de resultaten van het afgeloo- pen jaar tevreden kon zijn. Ten einde op vaste basis te kunnen blijven staan, zijn de dubieuze bezittin gen voor 50 pet. afgeschreven van de reserve, die thans 1 27047.60V4 bedraagt. In het feit, dat sedert 1 Jan. 1933 bij de spaarbank f 6000 meer is ingelegd dan terugbetaald, zag spr. buiten beschouwing latend in hoeverre de regeeringsmaatregelen daartoe bij droegen, een teeken, dat de teruggang is tot staan gebracht en misschien de algemeene toestand is verbeterd, want groote bedragen waren er niet on der de posten. Het winstcijfer bedroeg f 270626. Notulen. Grafische voorstelling. Voor de zeer uitvoerige notulen van de jubileum vergadering van het vorig jaar, kreeg de heer Kaan een extra pluim en naar aanleiding van de daarin genoemde grafische voorstelling van den omzet en de reserve vain de bank, werd bij acclamatie beslo ten den heer J. Raap, zoon van het eerelid, een dankbetuiging te zenden voor de attentie en de keu rige wijze waarop hij deze grafiek uitvoerde. Verkiezingen. Herdenking P. List De heeren G. C van Balen Blanken, bestuurslid, J. C. Geerligs en D. Stammes, plaatsverv. bestuurs leden en dc heer J. C. Geerligs, lid van den raad van toezicht werden met zoo goed als algemeeno stem men in hun functies herkozen, waarbij voorzitter in zeer waardeerende bewoordingen sprak over de ver diensten van de herkozenen, in het bijzonder van den heer J. C Geerligs, als voorzitter van den raad van toezicht Dan wees spr. op de leege stoel, bij de bestuursta fel; de heer P. List, lid van den raad van toezicht, was door den onverbiddelijken dood aan de bank ontvallen. Wij allen weten bij ondervinding, zei spr., dat de heer List, als hij een taak op zich nam, die ook zeer nauwgezet vervulde. Hij heeft gewerkt voor de bank, zoolang hij kon en zelfs in z'n laatste da gen sprak hij gaarne over de verschillende functies, welke hij bekleedde en lief had. Van hem kan ge zegd worden: hij stierf in het „harrenasWij dan- P „Zoo drukte jij het ongeveer uit", antwoordde Pe ter. „Ellendeling die je bent. Ik meende er niets van. Peter, ik heb soms geweldig het land aan mezelf omdat ik zulke leelijke dingen kan zeggen. Weet je wel dat er vanmiddag iets afschuwelijks zal gebeu ren? Er komt een man die met me wil trouwen." „Dat zal niet gaan. Onmogelijk", gaf Peter op be slisten toon te kennen. „Ik zal het hem moeten vertellen." Ze wreef met haar wang tegen zijn schouder aan. „Peter, het Jee- lijkste van alles is dat ik van plan was geweest hem aan te nemen. Ja, werkelijk", bracht ze fluisterend uit „Arme duivel." „Je hoeft heelemaal geen medelijden met hem te hebben. Ilij mag blij wezen dat hij me niet krijgt. Bovendien weet hij niet wat werkelijke liefde is; ik bedoel een liefde zooals de onze kan hij vast en zeker niet begrijpen. En ik dacht dat hij eigenlijk het beste was wat ik kon krijgen. Je kwam juist bij tijds. Peter." „Het lijkt me het verstandigste toe als ik met hem spreek. Alles valt dan beter te verklaren, ge loof je ook niet?" „Laten we hem samen ontvangen", stelde Goldie voor. Er voer een rilling door haar leden. „Ik zal erg blij wezen als alles achter den rug is. Dat verze ker ik je." Dc gedachte aan Baronford wierp inderdaad een schaduw over haar eerste geluk over dc hereeniging. Goldie schrok bij elk geluid, en toen hij eindelijk aan de voordeur belde, werd ze zoo bleek dat Peter bang was dat ze flauw zou vallen. „Jij blijft hier, lieveling. Ik zal wel met hem pra ten." drong hij aan. Goldie wilde daarvan echter niets hooren. „Je zou geen bijster hoog idee van me hebben als ik dat toestond", verklaarde ze. „En ik weet zeker dat ik me zelf er om verachtte. Je kunt echter meegaan," voegde ze er aan toe. „Ik geloof niet dat ik hem alléén kan overtuigen." „ïn orde." Goldie stond op en streek haar haren glad. De buttler verscheen op den drempel en diende Mr Baronford aan. „Wil de juffrouw dat mijnheer boven zou komen?" „Nee, Wilson, ik kom wel beneden." Ze wendde zich tot Peter. „Kom mee, oude jongen; laat het zoo gauw mogelijk achter den rug zijn." Zonder zich er eigenlijk van bewust te zijn, hiel- ken voor alles wat hij als gewoon lid en als lid van den raad van toezicht voor de bank heeft gedaan en deze zal zijn nagedachtenis in dankbare herinnering bewaren. Dc heer J. Smit Az., werd vervolgens in de vacatu re, ontstaan door het overlijden van den heer List, benoemd en de heeren D. Schenk, Naastepad en M. Cornelissen werden aangewezen om de commissie tot nazien der rekeningen te vormen (Plaatsvervan gers Jb. Stammes, D. v. Genderen cn Jb. Geerligs.) Rekening, balans en Jaaroverzicht over 1933. Op voorstel van den rapporteur der controle-com missie, den heer D. J. v. d. Heuvel, werd de rekening over 1933 goedgekeurd. Voorzitter vlocht in z'n dankwoord aan commissie en kassier dc vermaning geen misbruik te maken van de welwillendheid van den laatste en zooveel mogelijk op den zitdag de zaken af te handelen. Uit een en ander geven we enkele cijfers: Het aantal leden kwam van 369 op 368. Aan bef eind van het jaar waren er 572 spaarboekjes, 172 voorschot boekjes, 81 boekjes loopendc rekening. Eindcijfer van de rekening f 1.606.400.53^4; eindcij fer balans f 748.136.96 (vorig jaar f 1.520.454.14^4 en f 758.754.45). Op de spaarbank was op 31 Dec. 1933 gedeponeerd f 612.223.G6V2- Voorschotten, aan 16 personen ver strekt f 17390: afgelost is f 49431.16; eind 1933 was uitgeleend 1 283.636.54. In loopende rekening werd uitgegeven f 1202.689.20V£, ontvangen f 1.276.058.58 en was de bank op 31 Dec. te goed f 305175.57. De stij ging van het aantal posten, in 1932 waren 't er 29SÜ en in het afgeloopen jaar 3691, deed voorzitter wijzen op dc meerdere werkzaamheden van den kassier, doordat de uitkeeringen van de crisis-organisaties over de boerenleenbank plaats hebben. Hem kwam wel een extra woord van dank toe voor dit werk ten behoeve van de gemeentenaren. Afgevaardigden. Als afgevaardigden ter algemeene vergadering te Utrecht werden aangewezen de heeren J. C. Geer ligs en P. J. Waiboer. Spaarboekjes. Vreger werden kleine bedragen opgehaald om het sparen aan te moedigen. Dat bracht veel kosten mee en is tenslotte gestaakt. Nu worden fraaie spaar- busjes beschikbaar gesteld tegen minder dan den kostenden prijs. Rondvraag De heer Koorn heeft in krantenverslagen gezien, dat de rentevoet in omliggende plaatsen 4 of 4>4 is, terwijl die hier 4V2 is. Hij wilde graag ingelicht wor den hoe deze verschillen er konden zijn, terwijl toch de banken allen aangesloten zijn bij dezelfde cen trale. Voorzitter antwoordde: als de bank geld noodig heeft, moet ze zelf bij de centrale 4V2 pet. geven. Al leen dus als men veel geld van spaarders beschik baar heeft of de rente van spaargelden lager stelt, dan hier nu het geval is, zou voor uitgeleend geld minder rente gevraagd kunnen worden. In normale tijden zal er weinig verschil zijn tusschcn de rente van ingelegde- cn opgenomen gelden; het is nu zaak aan den veiligen kant te blijven cn aan te houden op een kleine winst ten behoeve van het reserve fonds. Hierna sluiting. Dorado voor de hengelaars. Van heinde en ver, zelfs uit Haarlem en Amster dam komen, nu het hengelseizoen weer is aange vangen, visschers naar den polder. Vooral het wa ter in dc omgeving van Van Ewijcksluis is na den aanleg van do nieuwe waterwerken een dorado voor de beoefenaars van de hengelsport geworden. We vernamen dat de heer W. Waiboer, caféhouder al daar, tegemoetkomend aan de daardoor ontstane be hoefte een vijftiental roeibootjes heeft aangeschaft, >vat er zeker het zijne toe zal bijdragen om deze om geving in trek te brengen bij de hengelaars. Voor de commissie, die ingesteld zou worden om de moeilijkheden, ontstaan door het Heldersche vent- verbod, uit den weg te ruimen, zijn door de midden- standsverecniging aangewezen de heeren C. Kaan en B. Zon. HARENKARSPEL Hoewel door de saneering al veel minder kool wordt uitgeplant, bij deze droogte zal waarschijnlijk nog meer gesaneerd moeten worden, wegens gebrek aan koolplantcn. Ten eerste zijn de koolplantenba- nen al sterk bezocht door de aardvloo en thans worden de te velde staande koolplanten al vernie tigd door de kool vlieg. We vernamen tenminste van iemand, die 100 snees witte kool, al vier weken in den grond had en nu moest worden omgeploegd, als zijnde totaal vernietigd. Voorwaar een schadepost. den ze toen ze het salon binnengingen eikaars han den nog vast. Baron ford keerde zich met een ruk om en sloeg hen met een ongunstige uitdrukking in de oogen gade." „Mauricc, hier is een oude vriend van mij. Peter Tregassa, die zoo iuist uit Canada is gekomen om met me te trouwen." „Inderdaad?" Hij nam Peter van het hoofd tot de voeten op, en daarna richtte hij zich tot het jonge meisje alsof zo volmaakt alleen waren geweest. „En hoe is dat zoo gauw klaargespeeld?' vroeg hij spottend. „Vraag het hem zelf maar," zei Goldie bedaard. „Ik veronderstel dat een en ander door Lady Tem pleton geregeld werd." Nog steeds keek hij Peter niet aan. „Wil je zoo goed zijn je moeder met haar handige manoeuvre geluk te wenschen?" „Moeder heeft er niets mee te maken," barstte Gol die woedend los. „Hij is uit zichzeli gekomen. Waar of niet, Peter?" „Op verzoek van Lady Templeton, nietwaar?" Peter zweeg. Goldie wierp hem een smeekenden blik toe. „En per slot van rekening heeft het er ook niets mee te maken. We hielden al tien jaar van elkaar, en nu gaan we trouwen." Ze hief haar kinnetje uitdagend in de hoogte. Maurice Baronford lachte. „Tien jaar. Beste Goldie, je lag zeker nog in je wieg toen die geschiedenis begon. Welnu, laat me je gelukwenschen, en je moeder er bij. Ik mag ze ker op de bruiloft komen, nietwaar? En ik hoop je ook op de mijne aan te treffen. Virginin en ik trou wen den dertienden. Ik kwam vanmiddag hierheen om je dat te vertellen. Ik zal je nu niet langer op houden. Adieu... Sta me toe jullie beiden alles toe te wenschen wat je verdient" Hij verliet op zeer waardige wijze het vertrek en Peter hield Goldie nog bijtijds tegen toen ze bellen wilde. „Niet doen. lieveling. Hij kan er wol uitkomen. Dat is beter." Goldie zag doodsbleek en ze beefde over haar heele lichaam „Ben ik geen idioot. Peter? Ik heb het gevoel als of alle mogelijke booze machten in me zijn losgebro ken." „Ze zullen je niet aanraken, kindje", gaf Peter op beslisten toon te kennen. „En wat bedoelde hij over moeder?" vroeg Goldie „Zij heeft er toch niets mee te maken, is het wel. winningen Fancy-fair O.K.K. Zaterdag is in Concordia alhier, ten bate van O.K.K. een fancy-fair geopend door den cdelachtba- ren heer L. C.. Kolff, onzen burgemeester. Deze had zich dadelijk bereid verklaard als eere voorzitter van het feestcomité op te treden. De man- dolinevercen. staat op hoog peil. Door haar deelna me aan verschillende concoursen, waar zij telkens met eerste prijzen uit kwam. weet zij den naam van Wieringen hoog te houden. Deze prestatie is zeer te weerdeeren. Daar in de hoogere afdeelingen zwaar dere eischen worden gesteld o.a. ook aan klankge halte, konden de tegenwoordige, instrumenten niet meer aan deze eischen voldoen, alzoo moesten er hetere worden gekocht, aangezien O.K.K. niet over zulke groote bedragen kon beschikken, werd deze fancy-fair georganiseerd. Spr. hoopte dat de uit komsten hiervan gunstig mogen zijn. Spr. deelde tevens mede, dat door hem pogingen in het werk waren gesteld om O.K.K. voor de A.V.R.O. te doen optreden. Deze waren in zooverre gelukt, dat O.K.K. op de lijst is geplaatst voor een concert, dat ter zij ner tijd gegeven kan worden. Hierna verklaarde spr. de fancy-fair voor geopend. O.K.K. had zich inmiddels opgesteld en speelde enkele nummers ten genoege der vrij talrijke aan wezigen: dat was opgewekt door een rondrit van een vrachtauto met reclamebord er op en een zestal blazers van „Harmonie", welke met allerlei popu laire moppen de geest er in brachten. Deze muzikan ten werkten ook mee hij hij het variététhater in Con cordia en toeterde alsof wijlen Blanus zelf met zijn tent aanwezig was. De verschillende stands, als vroolijke keuken, thee tuin, rolschantsbaan, touwtreksport, hoepla, waar zeggen. grabbelen, goochelen enz. waren voortdurend bezet, terwijl de „Concordia-band" voor goede dans muziek zorgde. Alzoo is de eerste avond goed inge zet. De Zondag bracht eveneens veel drukte en we wilien hopen dat het doel, wat wordt beoogd, mag worden bereikt. TI F. F. F TT 17 GO W A A F O Zondag 3 Juni ging ons fanfarecorps H.U.G.O., naar F.dam, waar hot concours, uitgeschreven door het Kon. Edam's fanfarecorps, plaats vond. H.U.G.O. kwam uit In de eere-afdeeling fanfare en wist in den middagwedstrijd met 334 punten een eersten prijs te behalen met aanteekening van de jury voor dc muzikaliteit van den directeur. Des avonds werd er gekampt om de eere prijzen en wist H.U.G.O. beslag te leggen op den tweeden ecreprijs met 170V2 punt en een pluimpje voor den directeur, voor dc schitterende muzikale uitvoering van het nummer. Voorwaar een pracht prestatie voor H.U. G.O. en ook onze felicitatie voor corps en dirigent, T. 1 V GENT) K Uit deze streek zijn als bestuursleden van de Landbouw-erisisorganisatic voor Noord-Holland aan gewezen de heeren J. Groen Az. te Zuidscharwoude en P. Slot te Broek op I^angendijk. BROEK OP LANGENDIJK. Burgerlijken stand over de maand Mei. Geboren: Jan, zoon van A. Balder en van D. Tiel; Geertruida. dochter van J. Kok en van M. L. Klem- kerk; Comelis, zoon van C. Kloosterl>oer en van G. Koedijk; Klaas Jan, zoon van K. Wagenaar en van J. Snippe; Adriana Johanna Frederika. dochter van H. Pastoor en van A. J. F. M. Morra; Reinoutje, doch ter van J. Bak en van R. ten Bruggencate. Getrouwd: J. Groen, oud 21 jaar, te St. Pancras en L. Kouwen, oud 21 jaar; J. de Feijter, oud 22 jaar en A. Ootjers, oud 20 jaar; D. Ven. oud 28 jaar en T. Kansen, oud 24 jaar; J. H. Bakhuis, oud 26 jaar, te Oudkarspel en G. de Boer, 21 jaar; C. Coon, 25 jaar en S. Wagenaar, 24 jaar; K. Wagenaar, 24 jaar cn G. Ootjers, 24 jaar. Overleden: Maart je Wagenaar, oud 76 jaar, wed. van Jacob Kostelijk. OUDE N1EnnFP Coop. Boerenleenbank, Gedurende de maand Mei werd aan spaargeld in gelegd 1 11.427.52 en terugbetaald I 6119.15. Op voor schotten werd afgelost I 2.699 en aan voorschotten werd verstrekt f 2150. In loopende rekening werd ontvangen f 684.32 en werd betaald f 6828.97. Ongeval. De heer G. B., dio werkzaam was aan de nieuw te bouwen woning voor J. Slijkerman, kreeg den snij- kant van een bijl, dien hij had neergelegd op een raamkozijn, maar door stootcn naar beneden viel, in zijn oog. Onmiddellijk is hij per fiets naar den arts gegaan, die de overbrenging naar het St. Elisa- heth Ziekenhuis noodzakelijk achtte. Vermoed wordt dat hij zijn oog zal moeten missen. Peter?" Voor een kort oogenblik aarzelde Peter en daarna zei hij: „Je moeder is heel goed voor me geweest, Goldie. Ik l^cb haar al jaren geleden verteld dat ik van je hield. En zo stuurde me een bericht waarbij ze te kennen gaf, dat het nu of nooit moest wezen." „O, die kleine comediante," riep Goldio uit. „De lieflijke sprookjesprinses," verbeterde Peter. Goldie brak in lachen los, en ze had er in maan den niet zoo opgewekt uitgezien. „Dat komt vrijwel op hetzelfde neer, beste jongen, maar ze behooren tot verschillende periodes. Nee, lieveling, je moogt mijn haar niet meer in dc war brengen. Vergeet niet dat ik dien eerbiedwaardigen Wilson onder de oogen heb te komen. Laten we nu alsjeblieft een kopje thee drinken, want ik verga van den dorst." „Vooruit dan maar. Wie is het eerste boven? Een, twee, drie." HOOFDSTUK V. De vacantie-kameraad. „Ze zal nu gauw hier zijn, mijnheer," gaf Dan Bel- lamy te kennen. Hij zei die woorden op een toon als of hij een dreinend kind probeerde te sussen. „Het is al over vijven, dus kan het niet lang meer duren." „Misschien komt ze wel heelemaal niet", zei Eric met een bitteren glimlach. „Natuurlijk komt ze: daarom zou ik wel heel wat willen verwedden." Niettemin keek hij met een bezorgde uitdrukking in zijn oogen naar Eric's gelaat, hetgeen een grijs- grauwe kleur had en wiens mondhoeken zenuwach tig trokken.. Ieder jaar was het hetzelfde: do angst van het wachten, de verrukking over de komst en daarna de lange, lange eenzaamheid. Nog geen enkelen keer had ze hem in den steek" gelaten; zijn trouwe vriendin, en hadden ze elkaar in het Castlo Hotel ontmoet. Dit jaar zouden ze ech ter een wondermooien droom verwezenlijkt zien en hun feestweek doorbrengen in het lieflijk oord, waar ze elkaar het eerst weer gesproken hadden. Het was al geruimen tijd Eric's innigste verlangen geweest, en nu Peter in Engeland was teruggekeerd kon alles verwezenlijkt worden. Peter was er nu evenwel niet, en Dan voelde zich verre van op zijn gemak. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 8