Raad Zuid-Scharwoude BANNE EN POLDER SCHAGEN. MISLUKTE STAATSGREEP IN LITAUEN. TIEN MILUOEN VOOR DE SCHATKIST Orkaan en wolkbreuk boven San Salvador Wegens opruiing. Woldemaras in arrest. De Kabinetscrisis in België. Bouwwerk ingestort. De gemeente kan geen bijdrage voor weg verbetering meer beschikbaar stellen. Besluit tot verbetering van Grootewaller- weg en Lolleweg. In het raadhuis werd Vrijdag 8 Juni. des avonds 8 uur, vergadering gehouden van hoofdingelanden van de Bannc cn den Polder Schagen. Voorzitter do heer D. P. Timmerman, opzichter de heer J. Keesman Cz. De Voorzitter heet de leden hartelijk welkom op deze buitengewone vergadering en zegt dat hij on middellijk een treurige plicht heeft te vervullen. Door den dood n.1. is den polder ontvallen den heer Ho- man, in leven hoofdingeland. De heer Homan was iemand die niet veel zei, maar die den Polder toch een goed hart toedroeg. Spr. is dan ook overtuigd dat de nagedachtenis aan den heer Homan bij ons in dankbare herinnering zal blijven. Voorts is bericht ingekomen dat de heer A. Schenk door ongesteldheid verhinderd is hier aanwezig te zijn. terwijl ook de Secretaris, de heer P. Hopman, door ongesteldheid afwezig is. Spr. uit den wensch dat heide heeren in de volgende vergadering weer hersteld aanwezig zullen zijn. Het lezen van de notulen wordt tot de volgende ver gadering uitgesteld. Wat het gemeentebestuur berichtte. Van het gemeentebestuur van Schagen zijn diverse brieven ingekomen, behelzende: le. het bericht dat de Raad besloten heeft, behou dens goedkeuring door Ged. Staten, de Haler- en de Loetersloot over te nemen voor f 1.per perccelsgc- deelte; 2e. het bericht dat de Raad besloot om voor de verbetering van den Menisweg 25 pet. bij te dragen in de kosten, na aftrek van de provinciale bijdrage; 3e. bericht dat t.a.v. de kanalisatie en wel wat be treft de afwatering van het gedeelte liggende tawdlMI den aan te leggen Provincialen weg en het Noord, geen genoegen wordt genomen met den eisch door den Polder gesteld, het duurdere plan. indien de Raad niet mocht besluiten de gevraagde bijdrage voor verbetering van Menisweg te verleenen en B. en W. zich hieromtrent tot Ged. Staten zullen wenden; 4e. een schrijven waarin in overweging wordt ge geven pogingen aan te wenden om voor wegvernete- ring een bijdrage te verkrijgen uit het Werkfonds 1934; 5e. een schrijven waarin wordt medegedeeld dat met genoegen kennis is genomen van de mededee- ling dat door het Polderbestuur getracht wordt een bijdrage uit het Werkfonds 1934 te verkrijgen en in welk schrijven mededeeling wordt gedaan van het aantal werkloozen. In dit schrijven wordt tevens medegedeeld, dat de staat der gemeentefinantiën zoodanig is en dat reeds zulke belangrijke bijdragen worden verleend voor do verbetering van Lagedijkerweg en Snevert, dat de ge meente niet meer in staat is, in de kosten van verbe tering der wegen bij te dragen. De Voorzitter zegt, dat, naar aanleiding van deze brieven en naar aanleiding van de gedane belofte, om als eventueel met het gemeentebestuur geen overeen stemming mocht worden verkregen, inzake verbete ring van den Menisweg, de hoofdingelanden bijeen zouden worden geroepen, deze vergadering is uitge schreven. In de vorige vergadering toch !s in uitzicht gestald, dat als bedoelde overeenstemming niet mocht worden bereikt, de polder de verbetering van den Menisweg zou lqten rusten en tot verbetering van andere wegen zou worden overgegaan. Blijkens den laatsten brief, d.d. 7 Juni, bericht het gemeentebestuur definitief, dat. geen bijdrage meer zal worden verleend en bcteekent dit zeker ook dat de toegezegde 25 pet bijdrage kosten verbetering Me nisweg komt te vervallen. Hoe het zal afloopen mot de afwatering, gedeelte tusschen Prov. weg en hot Noord, dat zullen we afwachten. Spr. wijst er normaals op, dat de polder met »>cn vereenvoudigd plan genoegen nam. zich een offer getroostte t.a.v. den waterafvoer, alleen om het de gemeente gemakkelijker te maken een bijdrage voor den Menisweg te verleenen. Door het bestuur van den polder wordt nu voor gesteld, oyer te gaan tot verbetering van Grootewa! en van Lolleweg. De weg van Grootewal. vanaf Witte Paal tot boerderij Wed. P. Stammes is lang 1160 M. broed 4 M. en bij een eenvoudige behandeling, d.w.z. zonder basalt, worden de kosten geraamd op f 3840. De heer K. Blaauboer oordeelt een post van f 1000 voor puin en basalt te hoog en wijst op het feit dat de Grootewallerweg over 1 A 2 jaar belangrijk wordt ontlast, als de nieuwe provinciale weg er Is. De Voorzitter wijst er op. dat in den weg veel boch ten zijn, dat in die bochten de straat moet worden uitgebroken en dat daarvoor juist de post puin en basalt dient; en ook voor de kanten. Spr. ontraadt om de bochten lichter te ondernemen. De heer Jb. de Veer merkt op. dat bij de uitvoering wel zal blijken waar het materiHHl nondig is. De* polder voert 't werk in eigen beheer uit en is dus niet onmiddellijk aan geraamde bedragen gebonden. De heer K. Blaauboer zegt, dat de weg toch in 5 jaren moei worden betaald, het tegenwoordige ge slacht moet het betalen ten bate van het nageslacht. De Voorzitter denkt dat er voor het nageslacht dan wel weer wat anders zal zijn te betalen Met algemeene stemmen wordt besloten tot verbe tering van den weg op Grootewal over te gaan. Wat do verbetering van den Lolleweg betreft, de kosten hiervan worden geraamd op f1578. Door de voorgenomen verbetering zal via Haringbuizen een goede verbinding worden verkregen met Nieuwe Nie- dorp. Door den heer Grootes wordt gewezen op de kluf ten aan weerszijden van den aan te leggen Prov. weg. De Voorzitter zegt, dat reeds nu grove basaltslag wordt aangevoerd, om die kluften in te walsen en binnen afzienbaren tijd zullen die kluften er reeds zijn. Voor de verbetering van den Lolleweg komt dit dus goed uit en spr. heeft alle vertrouwen dat die kluften in overeenstemming zullen zijn met den door ons te maken weg. Ook tot verbetering van den Lolleweg wordt met algemeene stemmen besloten. Tevens wordt besloten tot het aangaan van een geld- loening tot ten hoogste f6000, rentende hoogstens 5 Goedgevonden wordt de wegverbetering in eigen be heer uit te voeren. De verbetering van de Menisbrug zal na Schager kermis worden aanbesteed, dit in verband met de verstrating van het Noord. De Menisbrug. aldus de Voorzitter, levert geen ge vaar op, maar behoeft toch voorziening en zal dan t.a.v. het verkeer ook beter komen te liggen. De rondvraag. De heer Jb. de Veer verzoekt om voortaan ook aan de hoofdingelanden te verstrekken de ramingen van voorgenomen wegverbeteringen. De Voorzitter zegt dit toe. De heer Borst wijst op de voorziening die 'n post in het landpad aan de Keins behoeft. Was reeds in de pen. Hierna volgt sluiting. TOTAAL OPBRENGST VAN VERZWEGEN VERMOGEN EN INKOMEN. Naar gemeldt wordt, bedraagt het totale bedrag van de in Nederland verzwegen en thans opge geven vermogens: over 19311932 484 millioen; over 1932—1933 398 millioen; over 1933—1934 351 millioen. De bedragen van de verzwegen inkomsten lniden: over 1931—1932 26 millioen; over 1932— 1933 25 millioen; over 1933—1934 20 millioen. Het totale bedrag van de hierop ingestelde navorderingen, welke, dus de schatkist direct ten goede komen bedraagt 10Va millioen gulden. Groote materieole schade verscheidene dooden. Beuter seint uit New-York: De directie van de Pan-Anierikaansche luchtvaart maatschappij ontving van den chef van het vlieg veld te San Salvador een telegram inhoudende dat de stad geteisterd is door een vreeselijken orkaan, gevolgd door een wolkbreuk. Talrijke groote gebou wen in de stad zijn gedeeltelijk verwoest. In de kwartieren der stad waar do woonhuizen staan, zijn talrijke huizen ingestort. Als gevolg van de storing in het verkeer en door de storing in de licht- en electriciteitsvoorziening heeft do rogeering zich ge dwongen gezien den alarm-toestand af te kondigen. Voor zoover hekend zijn tot nog toe acht personen oni het leven gekomen. De materieel© schade wordt geschat op IV2 millioen dollar. Voorzitter van de O.S.P. tot drie maan- den gevangenisstraf. Gistermorgen stond voor den politierechter te Haar lem terecht de heer P. J. S. Schmidt, voorzitter van de O.S.P., ter zake van opruiing. In een vergadering te Zaandam zou hij enkele maanden geleden o.a. hel>- ben gezegd: „Ik kan hier niet alles zeggen, want er is politie in de zaal, maar als jullie goed luisteren, hegrijpen jullie ine wel. Het proletariaat is momen teel ongewapend, doch wanneer morgen de mobilisa tie afkomt, is de toestand anders, dan staat het pro letariaat niet vóór doch achter do machinegeweren en kanonnen en de kapitalisten er voor. Begrijpen jul lie me goed?" Twee getuigen k decharge verklaarden dat deze zin niet sloeg op Nederland doch op oen voorafgaand deel van de redevoering, waarin de toestand in Oostenrijk werd behandeld. De Officier van Justitie Mr. W. M. Paardekoopcr Overman eischte vier maanden gevangenisstraf. De raadsvrouwe van den lieer Schmidt, Mr. S. de Ruyter-de Zeeuw pleitte vrijspraak. Nadat de heer Schmidt zelf nog een lang pleidooi had gehouden, veroordeelde de politierechter hein tot drie maanden gevangenisstraf. Dc raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagavond acht uur ten Raadhuize. Voorzitter de heer Jhr. A. L. van Spengler, burge meester. Secretaris de heer J. Th Kunnen. Alle leden waren aanwezig. Het provinciaal bestuur berichtte, dat het pre sentiegeld per vergadering op f 2 is vastgesteld. Van Ged. Staten kwam In de goedkeuring op het raadsbesluit tot het aangaan van een geldlcening ten behoeve van dc lichtbedrijvcn, met het advies om zich tot de directie van het P.E.N. te wenden ter bespreking van de volgen afschrijvingspolitiok in verband met een eventueelc overname door het P.E. N. van het G.E.B. Voor kennisgeving aangenomen. Aanwezig was het bekende adres van de samen werkende arbeidersorganisaties om te verkrijgen, dat het gemeentebestuur zich tot den Minister richt, opdat een betere regeling voor het baggeren wordt ingesteld. De oude regeling van 4 schuiten k 54 ct. werd gevraagd. B. cn W. stelden voor, het schrijven voor kennis geving aan te nemen, daar dc aandacht der commis sie uit de 50 Westfr. gemeenten op deze regeling is gevestigd Aldus besloten. Benoeming geneesheer. Het salaris verlaagd. Van Dr. Hoekstra was een verzoek ingekomen om ontslag als geneesheer, belast met de armcnpractijk. De heer H. Wilmink verzocht voor deze functie in aanmerking te mogen komen. B. en W. stelden voor, den heer Dr. Hoekstra eer vol ontslag te verleenen onder dankzegging voor de door hem bewezen langdurige diensten en tc benoe men tot geneesheer belast met de armcnpractijk de heer IL Wilmink. De heer Groen is wel voor de benoeming, mnnr wil do vergoeding eens bespreken. Er is zoo goed als geen sprako van armenpraktijk omdat bijna voor alle armen het Burgerlijk Armbestuur het doktersfonds betaalt. Voorzitter merkte op, dat de meerderheid van B. en W. niet voor de bespreking was. De practijk ls niet zoo gering als de heer Groen denkt. Het salaris is f 750 per jaar.. De heer Groen had het gehoord van een lid van het B. A., F,r zijn bijna geen armen die geen lid ?ijn van het doktersfonds. Anders zou spr. het niet voor stellen. Voorzitter zeide, (Jat door verschillende gemeente besturen is besloten, dat do premies voor de goedwil- lenden die niet in de gelegenheid zijn hun premie te betalen, door het B. A. worden betaald. Dat is ech ter een tijdelijke maatregel. Er blijven echter andere armen. Wethouder Bekker herinnerde aan de besprekin gen in B. en W. en had geHacht, dat degenen, die niet kunnen betalen ten laste der armcnpractijk kwamen. Voorzitter heeft voorgesteld 20 pet. te verlagen. Dr. Hoekstra heeft reeds twee jaar vrijwillig 20 pet. af gestaan. De heer Dijkhuizen zeide. dat er lang over is ge klaagd door het B. A., dat de dokter er niets voor heeft te doen. TTet scheen wel moeilijk om aan het sa'aris te tornen. Wethouder Du Burck was het cejis ïtiet een verla ging van 20 pet. De héér Groen stelde voor met 20 pet. te verlagen, ïn den nacht van Woensdag op Donderdag is door een deel van het garnizoen te Kowno, de hoofdstad van Lithauen, een putschplan op touw gezet, dat echter nog juist op het laatste oogenblik verijdeld kon worden. De bedoeling van het plan was de tegenwoordige regeering te wijzigen ten gunste van Woldemaras, den voormaligen premier. Nog denzelfden nacht werd Woldemaras per vlieg tuig uit zijn verbanningoord, in de nabijheid van Kowno gebracht en door zijn volgelingen tot minis ter-president uitgeroepen. Zooals echter hierboven reeds gezegd, vterd het geheele plan verijdeld cn bevinden zich zoowel Wol demaras als talrijke van zijn aanhangers in arrest. Men verwacht, dat het proces 12 Juni zal plaats vinden. Staatspresident Smetoma heeft de verzekering ge geven, dat hun ten goede gehouden zal worden, dat bij den staatsgreep ieder bloedvergieten is vermeden. DE REGEERING ATGETREDEN. Kowno. De regeering is gisteravond in haar geheel afgetreden. De President der Republiek. Sme- tana, heeft de demissionnaire ministers met de af handeling der loopende zaken belast. Verhoor van Woldemaras. Omtrent de aanleiding en de aanstichters van de mislukte putsch-poging in Lithauen verkeert men nog steeds in het onzekere, zoodat nog steeds tal van geruchten de ronde doen. Van officleele zijde wordt medegedeeld, dat bij een verhoor Woldemaras alle schuld aan het gebeurde heeft ontkend. Hij zou tegen zijn wil naar Kowno zijn gebracht, waar men hem pas na aankomst van het vliegtuig van den gang van /.aken op de hoogte zou hebben gebracht. Men had hem verteld, dat er wijzigingen in de regeering zouden komen en dat hij tot leider der nieuwe regeering was uitverkoren. Hij heeft zich daar noch mee eens verklaard, noch zijn toestemming gegeven. Toen hij echter vernam, dat de putsch ook tegen den persoon van den staatspresident was gericht. 465e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 6de klasse. 17de lijst Trekking van Vrijdag 8 Juni 1934 Hooge PrU'en f 1000.— 14191 met premie van f 30.000. - 18691 met premie van f 3000.—, f 100.— 7140 5 Prijzen van f 70—1» 259 842 1888 2536 3535 4536 4726 483J 6715 6982 8130 8422 9599 9611 10241 10547 *0616 10966 12815 13173 13201 14000 14297 15531' 15606 15750 16000 17470 17559 18876 - Nieten 123 622 1403 1803 2092 2130 2453 2825 2879 3643 3667 3784 4407 4597 5371 5711 5005 6313 6794 6813 7207 7554 7971 8281 8946 9024 9278 9692 10094 10295 10398 1C498 10654 10609 11180 11408 11678 11986 12071 12075 12353 13086 13309 13319 13902 14163 14906 15559 16478 16576 16624 16752 16947 16961 17015 18052 18412 18427 18603 19758 20079 20170 20233 20272 20713 20722 20944 I Verbetering 5e kL 16e IUst: 19559 ontbreekt. als er bij de begrooting op kon worden teruggeko men, 11a onderzoek. Het werk is zeer gering, waarom de post moet worden verlaagd. De heer Kramer vond het wel zoo voorzichtig om een bedrag vast te stellen bij declaratie te ontvan gen, dan kan men zien wat het werk is. Daarna kan men op een dergelijke basis het salaris bepalen. Geen geneesheer zal salaris willen ontvangen voor werk, dat hij niet hoeft te doen. Het werk zal het eene jaar eens meer zijn dan het andere. De heer Groen stelde voor het salaris definitief op f 500.te bepalen. De Voorzitter vond dit te ingrijpend en wees er op, dat een besluit van eên andere gemeente tot verlaging van het salaris van den geneesheer belast met de armenpractijk, niet werd goedgekeurd door de Kroon. Het voorstel van den heer Groen werd na ecnige besprekingen aangenomen. Personeels belasting. Van Ged. Staten was een schrijven ingekomen, waarin werd medegedeeld, dat, waar van de begroo ting 1934 der gemeente een bedrag is afgevoerd, het welk niet door de gewone middelen kan worden ge dekt, de heffing van het getal opcenten op de perso- neele belasting onvoldoende is. Volgens dc door den Raad vastgestelde heffing van 100 tot 2i0 opcenten zou de opbrengst gelijk staan aan een heffing van 1S8 opcenten op alle aanslagen. De opbrengst dient echter, driemaal dc hoofdsom vol gens do tarieven der wet op te brengen, tot welke heffing Ged. Staten adviseeren. De heer Bekker vroeg of er beroep op de Kroon mogelijk was, waarop het antwoord luidde, dat hel „papierverkladden" zou zijn. De heer Dijkhuizen wilde 12 pet op de tarieven leggen, dan was men er. Het zal op deze wijze worden geprobeerd. Een rondvraag die een vergadering apart werd. De transportarbeiders buiten de steun. De heer Muller bracht de positie der transportar beiders in deze gemeente ter sprake, die buiten de steunregeling vallen, terwijl in andere gemeenten wel een steunregeling voor transportarbeiders is. Dat is onbillijk. Zelfs vindt dit plaats in gemeenten met minder arbeiders. Te Broek is de regeling tot Novem ber verlengd. Kan hier ook niets aan worden gedaan? Voorzitter antwoordde, dat. de minister het niet goedkeurt, omdat de arbeiders in de werkverschaffing konden worden geplaatst Er zijn arbeiders noodig, maar niet allemaal; die anderen moeten naar dc werkverschaffing. Dat gaat in Noordscharwoude ook zoo. Het loon zou hooger zijn als het over minder ar beiders moest worden verdeeld. In Broek in een vei ling, dat is het verschil met onze gemeente. De heer Kramer merkte op, dat de transportarbei dersorganisatie een rouleersysteem toepast, zoodat. ze beurt voor beurt in de werkverschaffing werken. Spr. meende, dat de organisatie het rouleersysteem niet kon doorvoeren met de arbeiders uit Zuidschar- woude, omdat er hier geen steunregeling is, als ze te kort verdienen in de ploeg. Voorzitter was echter van oordeel dat het aantal arbeiders moest worden teruggebracht op een zooda nig getal, dat een redelijk loon kan worden verdiend. Dc heer Kramer zeide, dat het er niet om ging dat te weinig loon verdiend werd. Er is te weinig werk. Als de aardappelen niet naar de bell gaan, kan er wel wat worden verdiend. Men had verleden jaar goed geld kunnen verdienen als dat niet had plaats gehad. Hierna ontspint zich een twistgesprek tusschen den heer Kramer en den Voorzitter over de kwestie of er van een ploeg voor Noordscharwoude en Broek op I.angcndijk sprake is of van een voor alle gemeen ten apart. Barometerstand op Zaterdagmorgen 8 uur: 772 m.M. VooruitzichtenMooi weer, behoudens kans op regen» Temperatuur: 14 gr. CV. is 57 gr. F. BEDERVEN OF BESCHERMEN? Alleen een GOEDE ZONNEBRIL beschermt Uw oogen. Fa. Gebr. ROTGANS Schagen GfldipL Opticien, HOOGZIJDE E 103. heeft hij zijn omgeving in den staf van het vlieger corps onmiddellijk dezen onzin afgeraden en zich sedert de vroege ochtenduren niet meer met de zaak bemoeid. Toen men bij hem erop aandrong, zich met de actie te bemoeien, had hij ruwweg verklaard: „Jullie hebt het potje te vuur gezet, nu qmet je maar zien, hoe je de brei slikt". Tenslotte verklaarde Woldemaras, dat hij zich geheel als geinterneerde had beschouwd. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat Woldemaras* houding na zijn landing te Kowno geenerlei acti viteit had getoond. Bij zijn vertrek uit zijn verban ningsoord was zijn houding echter geheel anders ge weest en had hij zich tegenover de hein bewakende beambten reeds als overwinnaar gedragen. Na zijn verhoor is Woldemaras in den loop van Vrijdag naar een provinciale gevangenis overge bracht. De plaats wordt geheim gehouden. De Broqueville Kabinetsformateur. Brussel. De koning heeft graaf De Broqueville last gegeven een nieuw Kabinet te vormen. Verscheidene arbeiders gedood en gewond. Nabij Huesca in Spanje is een in aanbouw zijnd bouwwerk ingestort. Het was een aquaduct, waaraan op het oogenblik van de ramp ongeveer zestig arbei ders werkten. Verscheidene hunner verdronken. Het aantal gewonden is groot. EXPLOSIE OP AMERIKAANSCH PETROLEUM- TANKSCHIP. Bij een ontploffing op een in het droogdok te Phi- ladelphia liggend petroleum-tankschip zijn drie man gedood en veertien gewond. De meerderheid van B. en W. staat aan de zijde van den raad, zeide wethouder Du Burck. Spr. vond het eigenaardig dat de steunregeling was ingetrokken, omdat men dacht dat het om de vorst was aange vraagd. De arbeiders worden achtergesteld bij arbei-j ders in gemeenten waar geen veiling is. St. Prancras heeft een werkverschaffing èn een steunregeling. Wethouder Bekker wilde ook de steunregeling te rug hebben. Voorzitter herhaalde, dat het niet aan den Minis ter of aan de gemeente ligt dat dé arbeiders worden uitgesloten, maar de organisaties moeten maatrege len treffen. Bij de verdere bespreking werd nogmaals op de andere gemeenten gewezen, terwijl de Voorzitter zijn standpunt handhaafde, dat de organisatie de schuld heeft. Spr. wil niet zoo ver gaan als de neer Kramer, die zeide: „Ten koste van de Zuidscnarwouder ar beiders moet de ploeg worden verkleind. Als de ar beiders niet willen medewerken, zou spr. er wel „voor wezen alle steunregelingen op te heffen". Men ziet er tegen op personen aan te wijzen, die naar de werkverschaffing moeten. Na ecnige discussie werd besloten een steunrege ling aan te vragen. De kweekeling-onderwijzer aan de U.L.O school. De lieer Groen was van meenlng in verband met de aanstelling van den kweekeling-onderwijzer, dat een school zich moest redden, als er geen voldoende leerlingen zijn om een derde leerkracht aan to stel len. Hoever is men verplicht bij tc dragen? Voorzitter lichtte deze zaak toe. De wet schrijft voor, dat er bij een aantal van 52 een derde leer kracht moet worden aangewezen. Spr. releveerde het verloop van de besprekingen in dc B. cn W.'s en het genomen besluit in den raad van Noordscharwoude. Feitelijk profiteert de gemeente van den toestand, dat een onderwijzor met. bevoegdheid kan worden aangesteld tegen zoon geringe vergoeding. Wethouder Bekker was er tegen om den finantiee- len kant. Voorzitter zeide, dat dit „sloopen" van dc belangen der U.L.O. school beteekent. De heer Kramer meende, dat alle boventallige leer krachten moeten verdwijnen in gemeenten die nood lijdend zijn. Mag men deze uitgave doen? Spr. is voor goed onderwijs. Het agat er om tot 1 Juli 1935 of 1936. Zuidscharwoude heeft er eigenlijk niets over te zeggen; de discussie is wel goed, maar heeft geen doel. Wethouder Du Burck zette zijn standpunt uiteen. Als de gemeente er zoo goed bijzat als Noordschar woude en Oudkarspel zou spr. er voor zijn. Men moet zich nu echter twee keer bedenken, daar de fi nancien er slecht voor staan. Het aantal leerlingen kan worden teruggebracht door de leerlingen uit de buitengemeente te weren of men kan ze extra laten betalen. Voorzitter sprak zijn verwondering uit, dat iemand zich nu voor de gemeentefinantien plaatst, terwijl voor eenige jaren dc reserves niet op schenen te kunnen. De heer Groen wil de U.L.O. niet sloopen. Het werk is voor de onderwijzers niet bovenmcnschelijk met 52 leerlingen. Met de groote gemeenten kan men zich niet vergelijken. De heer Dijkhuizen herinnerde aan den strijd voor de U.L.O.-school, en kon zich niet begrijpen dat de heer Du Burck er als onderwijzer tegen is. De heer Kroon wilde met het proefnemen van de arbeiders in het vrije bedrijf stoppen, cn het initia tief toepassen. De proef is toch geslaagd in Broek. Voorzitter antwoordde dat het de aandacht van B. en W. heeft. Daarna sluiting.

Schager Courant | 1934 | | pagina 11