Kantongerecht te Alkmaar. S U,T DE OMGEVING W 4 R M EN R V1ZFN Algemeene vergadering van de Coöperatieve Boe renleenbank te Warmenhuizen op Donderdag 7 Juni in de zaal van den heer Slikker. De waarn. voorzitter, de heer Klant, wijdt bij de opening op de kleine kentering betreffende de kool- prijzen, doch voegde er tevens aan toe. dat wanneer er niet spoedig verandering komt het er voor ons allen duister uitziet. Den post achterstallige rento hebben we allen kunnen zien op de thuisbezorgde rekening. De notulen worden onveranderd goedgekeurd. Medegedeeld werd dat met ingang van 1 Juli a.s. de debet-rente loopcnde rekening en voorschotten verhoogd wordt van 4Va op pet De eredit-rente depisito's en spaargelden verlaagd van 3Vi op 3 pet. en bedragen boven de f 1000 voor één jaar vast van ZV> op 3Va Pet. Uit het jaarverslag blijkt, dat het ledental was verminderd met 4 en thans 120 is. Bij de onverwachte controle door een lid van het bestuur en door de Inspectie der Centr. Bank bleek, dat kas, boeken en bescheiden in de beste orde wa ren. In het afgeloopen jaar werd aan spaargelden ingelegd een bedrag van f 16965.07 en terug betaald f 28677.04. Ontvangsten in loopende rekening f 105104-32, uitgaven f 00469.04. De gemaakte winst over 193.3 bedroeg f 233.94. Besloten is om het winstsaldo aan de reserve toe ie voegen, dat nu is gestegen tot een bedrag van f 11127.63. De rekening werd goedgekeurd en den kassier, 'den heer Slot, dank gebracht voor zijn accuraat be heer. Herkozen werd tot lid van bestuur de heer W. Gutkcr en tot lid van den R. v. T. de heer P. J Mink. Voorzitter hoopte dat genoemde heeren wederom hun arbeid met volle ambitie zullen verrichten en in gezondheid het tijdvak uitdienen. Tot plaatsvervangende bestuursleden werden her kozen de heeren S. G. Rijpman on Jn Kuiper. Bii de rondvraag vroeg de heer G. Groet of het zakelijk was om de rente voor uitstaand geld on 3V. pet. te zetten. Dit vond spreker te hoog. Voorzitter lichtte toe, dat het bestuur heeft gemeend dat deze rente niet te hoog is. want ging men tot meerdere verlaging over, dan zou gevreesd worden, dat vele spaarders hun geld zouden opvragen. 1 De heer Groet vond, dat 3 net. voor los geld ook ■Ie hoog is. bij de banken is dit lager. Voorzitter gaf dit toe, doch dit is bij onze bank niet mogelijk en gpf hier uitlegging van. De heer P. de Geus van St. Maarten informeerde of een schrijven was ingekomen van de Centrale om geen credieten te verstrekken aan den midden stand. Voorzitter antwoordde dat de zaak zoo nrac- tisch mogelijk wordt bekeken en zooveel mogelijk op gebied van land- en tuinbouw. Voorzitter richtte ver volgens nog een verzoek tot de voorschotnemers om de. rente zooveel mogelijk op tijd te betalen. We we ten dat de tijd moeilijk is. Het bestuur raadt het echter in aller belang aan om hieraan te voldoen, omreden anders de mogelijkheid niet is uitgesloten dat de Centrale Bank ingrijpt, want onze bank heeft daar nog een belangrijke credit-post Voorstel van het bestuur om halfjaarlijks de rente te betalen, wordt door de vergadering goedgevonden. Voorzitter dankte de aanwezigen voor de opkomst en de geanimeerde besprekingen. Burgerlijke stand over de maand MeL Geboren: Sipkc Johannes. zoon van Johannes te Buck en Sijtske Faber; Antonius Comelia, zoon van Antonius Petrus Pronk en Catharina Antonia Vlugt. Ondertrouwd: Cornelis Modder. 18 jaar. bakker te Schoort en Dieuwertje Koorn, 20 jaar, zonder beroep, alhier; Martinus Jacobus Bruijn, 30 jaar, tuinbou wer te Oudkarsnel en Maria Stet, oud 30 jaar, zonder beroep, alhier; Nicolaas Kleverlaan. 33 jaar, kruide nier te Schoorl en Anna Maria Mosch, 27 jaar, zonder beroep, alhier. Gehuwd: Cornelis Modder en Dieuwertje Koorn, Martinus Jacobus Bruijn en Maria Stet Overleden: Johanna Jonker, oud 28 jaar, echtge noot© van Jacob Meijer. W I N K E 1 Door de afd. Winkel van den Bond voor Staats pensioen is in overleg met de autobezitters do route vastgesteld, die op Woensdag 13 Juni met de ouden van dagen zal worden gemaakt en zal gaan door de Wieringermeor naar Den Oever en den afslïjtdijk, vandaar langs de Kooi, den Helder naar Huisduinen, en verder over Callantsoog terug. Door bijdragen der ingezetenen daartoe in staat gesteld, in het beschik baar stellen van een voldoend aantal auto's, is het ook dit jaar mogen gelukken den ouden van dagen een autotocht aan te bieden. Donderdagmiddag had tijdens een hevige regen bui een uiterlijk niet ernstige aanrijding plaats, die ten slotte toch wel ernstig bleek te zijn. De 13-ja- rige K. K. reed, overvallen door de bui op haar fiets vlug door Winkel, toen do 12-Jarige E. B. uit een winkel kwam loopen en met groote snelheid botste deze tegen het rijwiel, waardoor beiden kwamen te vallen. Op het hevig gehuil kwamen de omwonenden spoe dig te hulp. K. K. was spoedig overeind, doch E. B. kon niet overeind komen en moest bij een der om wonenden worden binnen gedragen. Spoedig werd de hulp van Dr. Broekens ingeroepen en deze con stateerde een beenbreuk boven den enkel. Nog den zelfden middag is de patiënte naar het Centraal Ziekenhuis-te Alkmaar overgebracht. WIERINGERWAARD Woensdag en Vrijdag hadden alhier wederom de jaarlijksche premiekeuringen, n.1. Woensdag van Landbouwtrekpaardon. Woensdag werden aangebodon 1 veulen, 2 1-jarige 1 3-jarige en 3 van 4—7 jaar. De 3-jarige merrie Flora van A. J. Barondregt tc Schermerhorn verkreeg een premie van f 10 en werd evenals Diana van K. J. Kaan te Anna Paulowna opgenomen in het stam boek. De keuringscommissie bestond uit de heeren B. Puylaert te Sas van Gent, en J. de Vries Dz. te Brommen. Vrijdag was er voor de keuring van Landbouw- tuigpaarden groote deelname en veel belangstelling. De gebr. Sleutel hadden een perceel weiland beschik baar gesteld, wat voor draven natuurlijk veel beter is dan op den weg. Do uitslag was als volgt: Premievaardig werden gekeurd in de rubriek veu lens: 2 stuks van M. van Wielingen te Anna Pau lowna, als nr. 1 en 2 en als nr. 3 Wilfrida van F. A. Melchior te Winkel. 1-Jarige merries: Nr. 1 Vibusta, eig. P. Waal, BeemSter; 2.Vazelle, eig. H. C Kooij, Harenkarspel; 3. Verenie, eig. Daan Kaan, Wieringerwaard. 2-Jarige merries: 1. Uranie, eig. K. Reijne Kzn. te Barsingerhorn; 2. Udonna, eig. M. van Wieringen. Anna Paulowna; 3. Robbie, eig. A. Zwarte te Heiloo. 3-Jarige merries: Nihil. 4-7 jarige merries: nr. 1 Prinsesje, eig. A. Zwart te Heiloo; 2. Alidia, eig. C Oly te Heiloo; 3. Ruchie. eig. C. A. Rotteveel te Heiloo; 4. Jansje IV, eig. C Stapel Pz., Hoogkarspel5. Onel l.oig. P. D. de Graaf te Schagen; 6. Oka I, eig. K. Muijs te Heiloo. Deze werden allen premie vaardig gekeurd doch of er iets uitgekeerd zal worden en zoo ja, de hoe groot heid der premieën, hangt nog af, hoeveel geld er dis ponibel zal zijn. De keuringscommissie bestond voor de premiekeuring uit de heeren L. Zijlmans, Hoofd dorp, M. G. van Baaien, Asperen en J. C Colder, Al blasserdam, W. Slob, Hoofddorp algem. secretaris. Voor het stamboek werden 11 stuks aangeboden waarvan slechts 2 exemplaren werden opgenomen, t.w. Jo, van N. Appel, Westfr. dijk te Schagen en Jansje IV, van C. Stapol Pz. te Hoogkarspel. Voor deze keuring was de commissie samenge steld uit de heeren A. W. Heidcma, Den Haag. C Bulk, Nieuw Vennep, en M. A. Noordam, Heemstede. Aan deze keuringen was tevens een M.C.-keuring verbonden, waarvoor niet minder dan 35 paarden voorgeleid werden. Hiervan werden voorloopig aan gehouden: Onel I, eig. P. D. de Graaf te Schagen: Julie I, eig. P. Saai te Wieringerwaard; Melchoria en Riora, eig. F. A. Melchior te Winkel; Olida. eig. C. Oly te Heiloo; Meppa I, eig. G. Schoorl te Wie- ringermeer; Prinsesje, eig. A. Zwart te Heiloo; Ini tiale I, eig. P. Zwart te Heiloo; Jansje III, eig. G Stapel te Hoogkarspel en Ruchie, eig. A. Rotteveel te Heiloo. Bovendien werden nog tot driejarigen leeftijd aan gehouden: Uranie van K. Reijne te Barsingerhorn: Udonna van M. van Wieringen te Anna Paulowna; en Bobbie van A. Zwart te Heiloo. Hier was de commissie samengesteld uit de hee ren Andre de la Porte: Costermans en A. Kooij. Het prachtige weer droeg veel bij tot het welslagen van deze keuringen. Voor paardenliefhebbers was het een mooie uitgaansdag. T A v n F V T) IJ F Dat de aardvlooien een aardige onroiming onder do koolplanten hebben gehouden, bliikt wel hieruit, dat alleen in Koedijk, waar de schade biizonder groot was, 400.000 koolnlanten door de leden ziin aan gevraagd. om het tekort aan te vullen, dat door de vraatzucht dier insecten is ontstaan. Ook bii andere tuinbouwvereenfgingen, bii de L.G.C. aangesloten, zijn aanvragen van beteekenis binnen gekomen. BROEK OP LANGENDIJK. Volgen? een nader ingekomen bericht werd Don derdagmorgen voor den aanvang der veiling bekend, gemaakt, dat de kriel wederom geveild mag worden, met dien verstande, dat zij vrij zijn van halve en groene. De minimumprijs blijft voorloopig bepaald op f 3.30 per 100 Kg. MeJ. de Wed. J. Wit trapte in een naald, wel ke afgeknapt zoo ver in bet vleesch was gedrongen, dat operatief ingrijpen te Alkmaar noodzakelijk werd geacht. Tijdens het bijwerken van een paal had schip per Jh. Arends het ongeluk, dat de daarvoor ge- bniikte dissel uitgleed en met kracht in zijn been drong. Hevig bloedend werd de getroffene per vaartuig vervoerd om zich onder geneeskundige be handeling te stellen. ZUID SCHAR WOUDE. Burgerl. Stand over de maand Mei 1934. Geboren: Elisabeth Bertha, dochter van Petros Grootjes en Catharina Clara Maria Mulder. Adrianus Theodoras, zoon van Adrianus Groot en Maria Geer truida de Goede; Alida, dochter van Hendrik Bekker en Catharina Alida Bruin. Ondertrouwd: Gerrit Adrianus Kramer en Marijtjo de Ruiter. Christianus Johannes Schuit en Elisabeth Maria Koenis. Johannes Koenis en Elisabeth Kraak man. Getrouwd: Pieter Nieman en Anna Waijboer. Hen drik Bekker en Geertruida Kramer; Johannes Bergen en Elisabeth Maria Leering. Gerrit Adrianus Kramer en Marijtje de Ruiter. Christianus Johannes Schuit en Elisabeth Maria Koenis. Johannes Koenis en Elisa beth Kraakman. Overleden: Cornelis Berkhouwer, oud 56 jaar. Z IJ P F B. enW. dezer gemeente hebben aan het Bestuur van de Sociëteit „Burgerkring" te Oudesluis toe stemming verleend tot het houden van een kleine verloting ten bate van een te houden Floralia-ten- toons telling. In het nummer van 7 Juni j.I. is abusievelijk vermeld, dat de herijk van maten en gewichten voor Schagerbrog en Petten op 20 Juni a.s. zal plaats hebben. Dit moet zijn: 21 Juni a.s. Burgerlijke stand van 1 t.m. 7 Juni *34 Geboren: Adam Jan, zoon van Johannes Albertus de Wit en van Elisabeth Geertruida Groot; Maartje, dochter van Simon Boontjes en van Dieuwertje Kui per. Ondertrouwd: Jacob Jan Bleek, poldersecretaris, en Elisabeth Sabatowskl. zonder beroep, belden alhier. Getrouwd: Adrianus Ooijevaar, oud 29 jaar, groen teboer te Warmenhuizen en Catharina Margaretha Sneekes, oud 27 jaar, zonder beroep, alhier; Corne lis Johannes Sneekes, oud 24 jaar, melkrijder, en CAtharina Volkers, oud 21 jaar. zonder beroep, bel den alhier; Rens Cornelis Waiboer, oud 29 jaar. landbouwer te Anna Paulowna en Anna Jimmink. oud 22 jaar, zonder beroep, alhier. Overleden: Geene. SINT MAARTE N Donderdagavond vergaderde de schoolwijk Sint Maarten in de openbare lagere school alhier, ter be spreking van het te houden schoolfeest. De opkomst was gering, waarover de voorzitter zijn leedwezen uitsprak. De notulen werden hierna gelezen en goedgekeurd. Uit de rekening bleek dat er een saldo was groot f 4.82. In de commissie werd herbenoemd do heer P. Breed en in de vacature- Mej. Lakeman werd benoemd mej T. Koordes. Besloten werd wederom schoolfeest te houden en wel op 22 Juni a.s. Vertrek 9.30 uur, met als doel: Bergen. Egmond aan Zee. Alkmaar enz. Om aan de noodige gelden te komen, zal weder om met lijsten worden gewerkt Na de rondvraag, welke niets opleverde, volgde sluiting. CALLANTSOOG Aanmeldinn sollicitanten. Voor de betrekking van onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier hebben zich 3 sollici tanten aangemeld. Sohoolleest Het Jaarlijksche schoolreisje zal plaats hebben op Maandag 11 Juni. De tocht zal geheel met auto's worden gemaakt K n E n R 4 s JULIANADORP. Concert van „Kunstzin." De Harmonie „Kunstzin" alhier, directour de heer J. van Glabbeek, hoopt a.s. Maandagavond een con cert te geven in de muziektent in het Loopuijtpark. Het programma bevat de volgende nummers: 1. Re veille, masch, J. Werkman; 2. Au Chateau, Ouverture, G. Carpentier; 3. Euterpe, Ouverture, Aug. Eenhaes: 4. Entre Nous, marsch, J. Werkman; 5. Souvernir; 6. Tannhëuser, fantasie, R. Wagner, arr. Gadenne; 7. Sarie Marais, marsch, C. J. N. Cori.. Naar ons werd medegedeeld is tijdens het on veer van Woensdagmiddag bij den heer V. een koe door den bliksem getroffen en gedood. Het voormalige café De Blauwe Keet", dat sinds December van het vorige jaar was gesloten, is thans i aangekocht door den heer J. Marees, die er een op slagplaats van maakt ANNA P4VTOWN4 Duivensport. Bij den wedvlucht van „Altijd Verder", gehouden vanaf Pont St Maxcnse fafst 438 k.m.) werden de duiven om 11 uur in vrijheid gesteld. Aankomst eer ste duif 7. u. 49 m. 35 sec., laatste prijswinnende duif 9. u. 18 m. 5 sec. Prijzen behaalden: L. Hogewoning 1; J. Peute 2, 7,9; J. van Stcijn 3, 4, 6, 8, 10, 11, 12; N. Spigt 5. BREEZAND. Binnenbrandje. Een ongeluk komt zelden alleen, zal de echtgenoote van den heer L. V. (Meerweg) gedacht hebben, al kwam het ongeluk waar we het nu over moeten heb ben heel wat later dan het eerste ongeval, waar ze mee te kampen had. Vóór de algemeene schoonmaak- cpidemie onder de vrouwen uitbrak, had ze haar hand bezeerd en met leede oogen moest ze aanzien, hoe haar seksegenooten in dien gezegenden tijd haar hart konden ophalen aan boenen en plassen. Maar, nam ze zich voor, ze zou later haar schade In halen! Nou was 't zoo ver, dat ze zich weer goed roe ren kon; zon en wind waren present; wat zou 't een fijne schoonmaak worden! Maar ach, de regen, waar velen zoo lang naar smachtten, kwam voor haar nu wel heel ontijdig het beddegoed was Juist buiten' Dus drogen In de kamer bij de kachel en onderwijl natuurlijk flink doorwerken, tot een schroeilucht vertelde dat het binnen niet pluis was. Een „lading" was aan het branden geraakt en nog andere dingen hadden vlam gevat. Gelukkig dat do politie zoo dicht bij woonde. Die was nu heel gauw present, keek de zaak eens kalm aan, vond het niet de moeite waard meer alarm te maken en bluschte het brandje met een paar emmers water. Gevolgen: (niot van het blusschen, maar van het brandje) een paar bedorven matrassen, een verbran de stoel, een gat in het kleed en een in den vloer ep er was weer heel wat schoon te maken. h 4 RSINGFRHORN Bij Koninklijk besluit van 18 Mei 1934, Na 60. Is hot Raadsbesluit van 12 Maarf 1934 van deze gemeen te tot heffing van en brandassurantiebelasting goed gekeurd. WIERINGEN DEN OEVER. Vlssohertj. Zooals wij reeds eerder meldden Is de haring- visscherij zoo goed als beëindigd We! wordt er nog wat voor den wal gebracht, doch veel is het niet meer. De visschere die hun kamers in den omtrek van het Kornwerderzand hebben staan, vangen nog het meest. Ook zal van de gcepvisscherii. gezien het reeds gevorderd seizoen niet veel terecht komen. Ansjovis wordt er ook ol niet veel aangebracht. De hoogste vangst van de geheele vloot is ongeveer tot on heden 1000 Kg. per dag geweest. Was het zeegras niet weggebleven, dan zouden momenteel niet veel kamers en kommen in zee staan .Doch daar de meesten niet weten wat anders te beginnen, pro beert men er nog van te maken wat er van te ma ken is. Wat ook opvalt Is. dat in tegenstelling met vorig jaar, weinig flint wordt gevangen. Makreel wordt nog bijna niet gezien. De prijzen zijn over de geheele linie gunstig te noemen. Ais bijzonderheid kan nog worden gemeld, dat de zer dagen door een kamer-visschers een jonge haai werd aangevoerd. Zeehond op don Afsluitdifk. Door de vrachtautochauffeur J. Doesburg werd Donderdagóchtend op den vorkeersweg over den af sluitdijk een jong exemplaar zeehond gevangen, be zig vanuit het IJsselmeer een goed heenkomen in de Waddenzee te vinden. Het springlevend zeehondje bevindt zich momenteel bij den heer Boersen. waar het een goed onderkomen heeft gevonden. Van de vele soorten vlsch welke men het beestje direct voor zette werd niets gebruikt en ook liet het zich de melkflesch met speen nog niet welgevallen. WIERINGEN. Op hun doortocht uit Friesland, passeerde In enkele hofauto'g gistermiddag H. M. de Koningin en fï. K. H. Prinses Juliana met gevolg omstreeks 4 uur onze gemeente. Verschillende ingezetenen, welke van deze doortocht afwisten, maakten hunne opwachting langs den hoofdweg, on mochten dan ook het genoegen sma ken de koningin en de prinses toe te wuiven. Aanbesteding. De uitslag der aanbesteding van een woon- en win kelhuis voor den heer C Tijsen Pz., te bouwen aan den Poel weg is: S. Blaauboer f2845, J. D. Kooij f2719, M. Mulder f2750; P. Portegijs f2771. P. de Vries 12828 Gegund aan den laagsten inschrijver. Ouden van Dagenrit Om wederom een rit te organiseeren met de ouden van dagen, zullen de autobezitters op a.s. Maandag in hotel De Haan bijeen komen, 's avonds 8 uur. Op aller medewerking wordt gerekend. OUDE N I E 7)0 R p VoetbaL Het programma van de R.K. voetbalver. Rood-Wit voor Zondag 10 Juni a.s. luidt: Rood-Wit I tegen S.V.W. 1 van H.H.Waard, 12.30 u. Rood-Wit jun. a tegen Conzelo, Waarland, 12.30 u. Voor Rood-Wit 2 is een vriendschappelijken wed strijd aangevraagd. Korfbal. Voor de R.K. korfbalvereeniging „De Zwaluwen" is op a.s. Zondag geen wedstrijd. De training zal echter worden gehouden om 4.30 uur. Oprichting zwembad. Naar wij vernemen worden plannen beraamd om in deze gemeente een zwembad op te richten. Distributie rundvleesch. In verband met een ingekomen circulaire van den Minister van Binnenlandsche Zaken, zal in den ver volge de distributie van vleesch in blik ook kunnen geschieden aan personen, die een inkomen genieten, hetwelk in het algemeen ten hoogste gelijk is te stel len met dat, hetwelk ter plaatse door de steuntrek- kendon, als bedoeld in de circulaire van voornoem den Minister van 4 November 1933, no. 20644, afd. BB, wordt genoten. De beoordeeling hiervan zal geheel aan de gemeen tebesturen worden overgelaten. RonRf 25-jarig bestaan van de Vereen, voor Vreemdelingenverkeer. Donderdag 1.1. vierde de V.V.V. Noord-Kennemer* land, hoogtij. Ze herdacht n.1. haar 25-jarig bestaan. We troffen te half elf in pension van de Garde, waar de officleele ontvangst plaats zou hebben, aan het volledig bostuur, benevens afgevaardigden van de zusterverenigingen te Groet, Kamperduin en de Schoorlsche pensionhoudersvereeniging. We merkten dan op Mr. Breebaart uit Callantsoog en Mr. J. P. Bosman uit Alkmaar, resp. voorzitter en secretaris van de federatie van V.V.V.'s in Noord-Holland bo ven het Noordzeekanaal; burgemeester en wethou ders van Schoorl, den heer Gerbranda, houtveiler in de houtveiling Haarlem, waaronder de Schoorlsche tuinen ressorteeren. Mooie bloemen verhoogden het feestelijk aanzien. De Voorzifter van V.V.V„ de beer Kielstrn, heette allen hartelijk welkom, vooral B. en W. benevens Ion lieer houtvester. Nadat koffie cn heerlijke cake geserveerd was, be- :af het geTelschnn zich op weg om een en ander van Schoorl's mc :c natuur te zien. Wel was het we der somber en dreigde er regen, doch na de frisschc regenbuien van den vorigen dag bood het groen, de bosschen en de duinen toch een weldadig aanzicht. Bezichtigd werden de dennenbosschcn in de ge meentelijke nollen; een mooi wandelpark, waarin de oude Schoorlsche meelmolen op statige wijze domi neerde, daarna gekoerst naar het Schoorlsche duin. In de Staatsduinen nam de houtvester de leiding van de tocht over en vertelde in zijn inleiding dat er nog een tweede jubilaris was, n.1. het Staatsbosch beheer zelve, die juist 40 jaren geleden hare be- bossching in de Schoorlsche duinen was begonnen. De mooie wandelweg voert de menschen langs hooge duintoppen mei schitterende vergezichten, tot achter do buurtschap Katrijp, waar nog even op de hooge duintop: „de vier trappen" werd verwijld. Even slechts, want de regen maakte helaas een einde aan de gelegenheid voor velen om hoog uit de hoogte een blik te kunnen werpen op het groene polderland, de bosschen en de zee. Toen ging hot duin af tot aan den straatweg, waar de busschen, door de firma de Jong beschikbaar gesteld, gereed stonden om het gezelschap naar Kamperduin te voeren. Hier werd in de schitterende inrichting van den hoer Minkoma afgestapt vervolgens het strandpaviljoen bezichtigd, waarna het gezelschap weer de duinen introk, om vanaf Groet per bus weer hoogst voldaan naar pen sion van de Garde terug te koeren, en waar in de tafelspeeches ondubbelzinnig tot uiting kwam de groote tevredenheid over wat vandaag gezien was. LANGEND IJ*' ZUIDSCHARWOUDE. De Ouden van Dagen uit deze gemeente en Broek op Langendijk, voor zoover ze rentetrekkend waren cn hun gezondheid nog toeliet het er eens van te nemen, hebben gisteren hun jaarlijkschen auto tocht gemaakt in een 25-tal luxe-auto's en twee autobusen van de CV. Autobusdienst Noordholland. Naar de Wieringermecr ging het over N. Niedorp en Winkel. Dat de oudjes van deze reis door de Wie- ringermeer genoten, was hun aan te zien. Te Hippo- lytushoef in restaurant Veltman werd opgestoken, om daarna den afsluitdijk tot het monument op te nemen en de kolossale sluiswerken bii Den Oever te bezichtigen. Toen ging het naar den Helder, waar in het Marine Bondsgebouw koffie werd gedronken, daarna over Huisduinen, langs de Donkere Duinen over Callantsoog, Petten enz. naar Schoorl, waar bij don heer Timmerman nogmaals een kop koffie werd gebruikt en men om half 8 in Broek arriveerde, waar enkele leden van het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" te Zuidscharwoude gereed stonden. Het was een werkelijk blijde inkomste. die den ouden menschen ten deel viel Bij den lieer Kramer werd afscheid genomen en bedankte de voorzitter allen, die hadden meegewerkt om dezen tocht weer zoo uitstekend te doen slagen. Strafzitting van Vrijdag 8 Juni. Zijpe. AAN DIT KRIELKrPPENEITJE WAS ETEN ALS AAN EEN ST RUI VOGEL. Bij don berochten doodshoek Schagenveg—Rijks weg nabij de Stolperviotbrog, had op 5 Mei weer eens 'n aanrijding plaats tusschen een luxe wagen en een zandauto, bestuurd door den chauffeur A. M. Oosterbaan uit Schoorl. Deze zand rijder kwam met een slakkegangetje van 6 a 7 kilometer uit den Scha- gcrweg den hoofdweg oprijden, met het doel de vlot brug op te sjokken. Hij had zich voor zooveel doen lijk, overtuigd dat de rijweg links en rechts vrij was, signaal gegeven, doch voor hij over de rechterrijks- weghelft heen was, had een uit richting Alkmaar komende auto met groote snelheid, Jiem gepikt met zooveel kracht.dat de zwaro.«auiQ een .dikke vracht", zei Oosterbaan, een eind werd weggoschokt. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor, doch de bestuurder van den luxen wagen, de Amsterdamsche reeder H. J. M. V„ die rechts den voorrang had moe ten verleenen en volgens ooggetuigen op den verlei- delijken weg met veel te groote snelheid had gere den, stond heden terecht en had zeer veel werk ge maakt van zijn verdediging. Niet allen had hij zich voorzien van Mr. Koster, een Amsterdamschen advocaat, doch ook van een ingenieur als deskundige, ten einde wiskundig vast te stellen de snelheid op 't moment van de aanrijding Voorts waren aanwezig vele foto's van den localen toestand en een door den ingenieur vervaardigde situatieteekening. De verdachte reeder, die met een aanvankelijken snelheid van pl.m. 70 K.M. zou hebben gereden, was echter reeds op grooten afstand begonnen gas ai te sluiten en had zeer sterk geremd, doch een aanrij ding had hij niet kunnen voorkomen. Do getuige M. Bakker, een neutraal toeschouwer, gaf als zijn meening te kennen, dat de verdachte zeer snel had gereden. In een ommezien zat hij op den vrachtauto Het uitzicht was volgens verdachte en deskundige voldoende. Teneinde nog eenige meerdere getuigen te dagvaar den, werd de verdere behandeling geschorst tot a.s. Vrijdag, dus valt er van deze zaak nog meer te fui ven. Nieuwe Niedorp. ZIJ ZAGEN GEEN BORDJES. De verloofde mijnheer Fed St uit Nieuwe Niedorp reed op 30 Mei met zijn teerbeminde C.orric V. op den Heerenweg onder Egm. a. d. Hoef op den rijks weg en zag zoo min als zijn dulcinea eenige verbods bord. De rijksveldwachter Minnee was echter van meer prozaische stemming en kalkte het paartje een drachtig op de bon. De verliefde jongeling vertegen woordigde heden ook zijn meisje en kreeg de mede- deeling mee naar huis dat ieder hunner f 4 boete of 2 dagen was opgelegd. Warmenhuizen RAAKTE HIJ DE KLUTS KWIJT? Een koopman uit Warmenhuizen, de heer Arie K., werd op 29 April door de gedragingen van een voor bijrijdenden wagen, die eensklaps zonder richting- wijzen en met het nemen van een al te groote om haal naar links, een zijweg insloeg, als chauffeur al te zeer beproefd. Hij geraakte de macht over zijn stuur kwijt en reed, zonder aan te kloppen, door een hek een particulier erf op. Voor al deze extravaganties stond de heer K. he den terecht, doch was niet geneigd schuld te er kennen. De verklaring van don postbode Houtenbos. die don heer Arie K. uit geoorloofde banen had zien vliegen, bleek niet sterk genoeg voor de bewijsleve ring en werd dus tot aanhouding en hooien van meerdere getuigen besloten. A .s week zal dus ge tracht worden het naadje van deze verkeerskous te vinden. SChNOGeMEER NIEUWS VAN DE STOLPER- VLOTBRUG. Ook de zandauto-chaufcur Jan H. uil Schagen had ''ij de Smlpervlotbrug een verkeersabnormaliteit be- 'eefd. Hij was met zijn „dik" beladen wagen uit den Scbagerweg komen hobbelen, bad niet voldoende gelet op het verkeer van rechts, waarvan een aan rijding met een uit de richting Den Helder komen- le luxe wagen, bestuurd door zekeren heer N. Dol ven uit Leiden, het resultaat was. De chauffeur nchito zijn baantje met de vasthoudendheid van m seneuwschepper schoon te praten, doch het ge- 'u'-tch cm alleen den kantonrechter te overtuigen, ('at run schuld op die lastige plek niet uitermate groot was, zoodat de straf werd bepaald op f 5 boete of 5 dagen.

Schager Courant | 1934 | | pagina 15