I3e Brabantsche Brief Een Huwelijk HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct. van Dré. Zaterdag 9 Juni 1934. SCHAGER COURANT. Vijfde blad. No. 9495 ".ABDIJSIROOP W- Panter] Menier, Schoon is 't genogt op den buiten, daar nie van, maar schraal is den bo jern! 't Loof stikt van den dorst. Slap haangt 't blad aan z'n steeltje, mee d n onder- kaant naar boven. Veural de toppen in 't gebomte, die t meeste zon vangen en 't verst van d'n wortel zitten, vertoonen deuzon „bloedèreinoei", waaraan 't gewas lijdt. Ja, zelfs bii i'loaiu en boom geldt: „wie 't dichtst bij 't vuur zit, warmt z'n eigen 't beste"! Maar daarover wou 'k 't nie g'ad hebben. Van den morgen om vijf uren. zat ik al in den akker. En zoow droog is de natuur, ginnen daauw- drup hè'k gezien. Wit zag d éérde van schraalte. Daar is-t-er maar eenen. die er van profiteert en da s d'n pctat. Veur d'n èèrpel is 't nie kwaad. Groot zullen ze nie zijn. van 't jaar, maar daar hee d'n boer alleen maar d'n strop aan, mot ge maar denken, amico. En wa gift da D'n boer stapt maar in z'nen achtcylindor, rijdt naar den Steun, en daar scheppen zo de auto vol mee gouwen tientjes (denken de stadsche men schen). 'k Sprak lest zo'nen mensch, die 't ok nie veur d n wind gaat. 'n Fabrikaantje, da-d al twee keeren z'n heele bedrijf omgebouwd hee, om weer' 'n aander ar tikeltje te kunnen maken, om aan den man te bren gen. Die telkens mee veurbeeldigen ijver en 'n haard- nekkigheid om koud van te worren. heelegaar op nuuw begon, 'n zaak vestigde, personeel aan 't werk kreeg, wel 'n vettig man. om dan, bom! de boel weer in mekaar te zien zakken as 'nen mislukten pudding! En waarom? Omdat d'n Buitenlaander. in dit geval twee kee ren d'n Duts. z'n perducten hier gociekooper verkoo- pen komt, dan dat d'n Duts dat in eigen laand doet Tusschcn twee hokskes: van dieën Dutschert is da nie kwalijk te nemen! As die kaans ziet om ieveraans aanders nog wat te verdienen mee wa minder winst, zouw ie wel 'nen grooten stommeling zijn, as-ie dat nie dee! En toe vallig is d'n Duts ginnen sufferd, ginnen stom meling De stommelingen zitten hier. die da-d-allegaar toe staan en onze energieke menschen laten dumpen, tot ze gin asem meer halen kunnen! W'aant en nouw kooni t dieën mensch wist me te vertellen, hoe ie altij z'n neus stootte, as ie bij onze Regeering om medewerking, om bescherming vroeg. „Nreë." zoe-t-le: „daar mot ge 'nen boer veur zijn. Die halen in auto's de steunkapitakn. D'n burger kan (die stippeltjes beteekencn: „laang wor ren"). „Nouw, witte wa'. zee ik: „as ge da denkt, hier is m'n petje IZct da maar op en ga dan zóó op audiëntie! Ik zeg: do stadsche menschen denken er wel al 'te gemakkelijk over. Wij hoeren, wij zitten evengoed in d'n essetee. En ho do boeren zijn die rijk genogt zijn om per eigen automobiel duuzenden guldens steun tc gaan ont- vaangen ollee, dan is da zekers 'n schandaal! Maar ik kan 't bekaanst nie gelcuven! Al is 't teugeswoordig dan ok allemaal heel gek verdeeld, en al is er teugeswoorig heel weinig ge weten, ik kan m-n-eigen toch nie indenken, dat 'n ltegecring die zegt verplicht te zijn om ons te vil len mee belastingen, da-zelfste bloedgeld weg zouw schenken aan rijke boeren! Nceë, da geleuf ik nie! Da zouw misdadig zijn. Regeeringen kunnen nog wel 's stomme streken uithalen, buitenlaanders binnen laten b.v., om 't eigen, belastingopbrcngend volk d'n haals af te snijen, maar 't geld van d'n èrme afnemen, om 't den rijke te schenken en da deur Christelijke Re geerders, die toch vast geleuven, dat Christus, twee- FEUILLETON. DOOR ETHEL M. DELL. Vertaald door Dicky Wafelbakker. 5tt. !n den loop der jaren de dagen van zijn volko men hulpeloosheid was als het ware door het ver lies van zijn onafhankelijkheid een sterker, inner lijk leven ontstaan. Zelfs tegenover Marcia uitte hij zich niet over hetgeen hij leed, en hierdoor was het cfan ook dat de hand welke er tusschen hen bestond voortdurend hechter werd. Niettemin was zc er zich eigenlijk niet ten volle van bewust dat die hand be stond... haar genegenheid en gevoel van medelijden waren zoo sterk, (lat die op zichzelf reeds de groote aantrekkingskracht vormden. Intuitief bewonderden zc elkanders moed, maar zc spraken er nimmer over. Hartstocht speelde geenerlei rol meer in hun ver houding; en door alles heen waren ze meer geeste lijke dan lichamelijke minnaars. Bovendien kwam het zelden voor dat teederheden tusschen hen ge wisseld werden. De hechte kameraadschap had de plaats van passie ingenomen. En hierdoor kwam het dan ook dat hun samenzijn zoo mooi kon zijn. en die weck aan de kust van Cornwall vloog maar al te gauw voorhij. liet grootste gedeelte van den dag brachten ze buiten op de heide door, en meermalen bezochten ze de plek hij de rotsen, waar Dennis de eieren der zeemeeuwen had ontdekt. Hoewel ze zelden over die voorbije dagen spraken, kwam het Marcia toch voor alsof ze dikwijls heel. ïieoi dicht by hen waren, want de streek was volko men onveranderd, zoodat de herinnering zich voort durend moest laten gelden. Het weer had een bijna zomersche warmte en op een dag haddon ze onafgebroken met boeken cn platen voor het hui? in de zon kunnen zitten. Mar cia had haar schetsboek meegebracht, maar dat wa? enkel en alleen op Eric'? aandringen gebeurd. „Ik moet een herinnering in den vorm van een duuzend jaren gelejen al, gekruisigd wierd, om de Rechtvaardigheid te laten zegevieren Neeë, da's onbestaanbaar! Da zee ik ok teugen da gedupeerde fabrikaantje. „Nico", zee ik, Nico hiet ie: „Nico,,' zee ik: „gij zijt er neffen man! Ge ziet de zaken te zwart." Maar hij lachte 's, as 'nen boer, die kiespijn hee, en zee: „Gij zijt er neffen, Dré! Ik nie." Ik zeg: stomme streken, ja dèt kan! Waant 'nen ipinister die aamper onderscheid kent tusschen 'nen blomkool en 'nen braandnetcl, die b.v. op 'n pceënlaand gineens weten zouw, wat de peenkes en wat t onkruid was, zo'nen zelfden mensch is teu geswoordig verplicht, om ons, boeren, te 1 e e r e n. hoe cn wat we verbouwen motten! Die komt ons ver tellen, hoe we de boerderij bestieren motten. Mee t gevolg, da gas boer 't heel jaar oew eigen gek prakkizeert, om de wetten en wetjes allemaal zoow sjecuur meugelijk te ontduiken; waant van 'nen akker braandnetcls kunde gin geld maken, noch be lasting, noch pacht, noch rente betalen! Sjuust as mee de winkelsluiting. 'Nen minister kan van veul dingskes verstajum hebben, winkclier-speulen is weer 'n heel aander vak. Dm d'n winkelier Zondagsrust te geven (in beginsel 'n heel christelijk gedacht!) maar om 'm dan Zon dagsrust te geven, staat ie in de groote stad nouw tot 's nachts twee uren in 't gareel. Staat ie geld te wisselen veur z'n automnatkluunton, staat ie ze pnm- pieren builtjes aan te reiken, waant zelf mag ie nie inpakken! Hij hee rust! Ja. as ik as boer ineens minister speulen moest, mokte-n-ik er ok 'nen soeppot van! Sjuust eender as d'n minister die boer of winke lier gaat speulen! Maar ondertusschen belasting-opbrengen aan den êencn kaant, en belemmerd worren in oew verdiensten aan den aanderen kaant, kek, da's nog erger, dan t onderscheid nie-kennen tusschen 'nen boerenkool en laat ik zeggen: stremsel. Of tusschen 'nen beer en 'n zeug. om 's hij de verkens tc blijven. Zekers, 't een is 'n gevolg van 't aander, maar 't eene is nog menschelijk en te vergeven en 't aan- dere is afijn! Ge hegrept me wel. Maar misdadige geldvcrknociing,- neeë, nceë, Nico, da wil er hij mijn nie in. As da waar was, dan wier ik. dan wier ik wel fascist! En 'nen kwaaie ok! As boer, die veul in 't laand staat Is m n hemd er altij zwart genogt veur. Wat du betreft, overtreed ik t uniformverbod ok al. Maar ja, da kan er nog wel bij. As m'nen akker bezaaid lee inee pampicren wetten, dan zal ik toch nie aanders dan er altij „over treden" motten, om m'n spullen te kunnen wieën, te kunnen rooien, uitplaanton. en wat er allegaar te doen valt, om de stad aan d'n frèèt te houwen. Om de centen veur den pacht, de rente veur de hypotheek, de spijkers veur de belasting te kunnen verdienen. En nie veur m'n piazicr, amico. As werker, as ploeterèèr. wa-d-is 'nen boer aan ders? die altij. z'n leven laank, gezwoegd bee, om ieder 't zijne te kunnen geven; den Staat, de Ge meente, den Notaris, de leveranciers, werkende en biddende de waarheid mag wel 's gezegd worren as zoowdanig in den hoek gedrongen te worren van wetsovertreder, oliee, da doet 'nen mensch nie veur.z'n piazicr. Sterker! As allo boeren, as alle Middenstaanders de dwaze wetten precies uitvoerden, dan zou ik wel 's willen zien. wat er van ons laandje terechte zouw komen! Gin bal! En as dan dc stadschcn. de burgers, nog sjaloersch zijn op 'nen mensch, die d& neerschrijft, dan vraag ik me-n-eigen zoetjes aan af: zijn zelfs de fouten nog wel te vergeven (Van Nico z'n zware klachten wil ik nie spreken!) Maar hoe ben 'k zoo van 't schrale zomerweer af gestapt? Ochja, via d'n nuuwen petat en Nico. Ik zeg: de schoonheid is zoow overdadig, da-d-et schrale, droge weer daaraan nie eens afbreuk doen kan. Maar regen motten we hebben. Lekkeren, sappigen maalschen motregen, die enkele dagen laang. 't laand deurtrekt. Gin onweersbuien, lijk den lesten Zaterdag, da'k 's middagges om vijf uur mee de laamp óp zat! tcckening meenemen", zei hij, „anders zal ik mezelf er nimmer van kunnen overtuigen dat het iets an ders dan een mooie droom is geweest." Zooals gewoonlijk gaf ze toe en een van de laatste dagen van haar verblijf teekende ze het smalle, kronkelende pad dat naar het strand liep voor hem, met de farm „Oprechte liefde" op den achtergrond. Hij sloeg haar onafgebroken gade, terwijl ze werk te: ze droeg steeds haar grijs pieegznsterskostuum. waarin ze er aanbiddelijk cn jong uitzag. Wat was toch het geheim van haar eeuwige jeugd, vroeg hij zich af, gelijk zoovele menschen zich door de eeu wen heen hebben afgevraagd. Het leek hem toe alsof deze vrouw alleen de macht bezat de innerlijke har monie te doen ontwaken, welke volkomen ontbrak bij haar afwezigheid. Soms becritisoerde hij haar arbeid, doch nimmer streng, want ze sprak er zelf altijd op zulk een ne- derigen toon over, dat hij dadelijk bang was haar te zullen ontmoedigen. Het grootste gedeelte van den tijd genoot hij er echter van haar zwijgend gade tc slaan. Het leek hem dan toe alsof de uren niet zoo gauw voorbijgingen* als wanneer er gesproken werd. „Als we hier weer terugkomen moet je den klei nen inham naast de grot voor me teekenen," stelde hij voor. Marcia keek op en er kwam ineens een angstige uitdrukking in haar oogen. „Waarom laat je je stoel toch altijd zoo dicht hij den rand van do rots zetten? Dat zal niet meer gebeuren, Eric. Als je alleen hier was kon er een windvlaag komen en..." „Het zou wel een orkaan moeten wezen die don rolstoel naar heneden kon slaan", lachte hij. „Ik vraag Dan altijd zoo dicht mogelijk hij den kant te mogen zitten, daar ik dan het mooiste gezicht op zee heb." „Wat zei je zoocven over een teekening?" vroeg ze droomcrig. „Wilde je dat ik den inham schetste? Ik denk niet dat dit kan. Bovendien..." „Wat bovendien?" vroeg hij. Ze begon to glimlachen. „Ik wilde iets zeggen wat misschien heel wreed klinkt. Bovendien zul je het volgend jaar weer vrij en frank kunnen rondloopon, denk ik." „Veronderstel je dat werkelijk?" vroeg hij opge wonden. Het was duidelijk merkbaar dat hij nog iets wilde zeggen, maar toen hij merkte dat ze weer in haar werk verdiept was geraakt, zweeg hij. Na verloop van enkele minuten vroeg hij lang zaam: Dergelijk vlamwerk as da-d-onweer, daar bleft niks van over. Zulke buien zijn sjuust politieke redevoeringen, zeg ik altij! Veul gedonder en lawijt, veul vuurwerk en ge- kledder. maar 't loopt allegaar weg, bij 't aandere rioolwater! As 't goed gaat, mot 't laangzaam gaan. Langzaam en gestaag. Filmberoemdheid. Sportberoemdheid, Veurvechtcrs- beroemdheid, ochcrme, wa bleft er allemaal van over? 'n Kraantenartikcl, waaraan ze d'r botten afvegen! 'Nen Radioovvspiets, die afgezet wordt. Of nie naar gelasterd, waant d'n Radioow staat meestentije aan onder 't kaartspulleke. En de kaarten motten al heel slecht zijn, alvorens naar 'nen tiep gelusterd wordt, die zo'n schoongclcerd opstellekc geschreven had, dat ie 't mcc alle geweld veur den microfoon vcurlezen wou Nceë, da's allegaar maar vluchtig. Da zijn onweers buien mee meer of minder slagwerk, waar pin vrucht- kracht inzit veur d'n bojem, waar 't óp valt. Regen, laangzame regen hebben we noodig, die drupkesgewijze in de okseltjcs van elk blaaikc, van elk twijgskc, van elk blommcke en knopke drenkt. Gcstagen, miezerig-taaien regen, die d'n èèrde zwel gen doet dat ze barst. Dat ze built van verzadigdheid. Dan lossen de mest- en voedingsstoffen op, zoowdai de haarfijne worteltjes, 't voedsel kunnen opzuigen en de sappen brengen tot in dc toppen van de hoog ste eikenreuzen. Waant 't zijn die kleine, die ragfijne wortelhorkes, die 't 'm doen! De massa. Zoow as in de weareld ok! Van onderen af, daar mot 't beginnen. Van daar mot 't naar de toppen gevoerd worden. En da. gaat laangzaam. 'n Huis is toch ok nie te bouwen met het beginnen van dc schoorsteen! Laandbouw, die begint hij den minister ('k blijf maar in den boerenstiel), is 'n huis, bestaande uit 'n schouw alleen! Bij den minister mot niks beginnen. l)aar mot alles eindigen! Minister: „Dienaar" is dc oorspronkelijke beteeke- nis! Dienaar van 't volk! Da's de taak. Nie wettenveurschrijver! Wettenregelaar, ten dienste van ons; dan hoeven wij die wetten ok nie te overtrejen! 'n Wet mot groeien. Groeien uit gewoonten en zeden van 't volk. 'n Wet opdringen, da's onweer-maken. Vlamwerk. Strooivuur, waar lettclijk pinnen bliksem van over blijft! 'n Piasbui, mee overlast van volle kelders, over- lóopendc riolen, en al zulkon last. Zooals ok 'n zaak groeien mot. Ouwe, stokouwe, wcareldbekende zaken, zijn gegroeid uit 'n winkeltje dikkcls. En geweldige ondernemingen, die *n straat in d'n schaduw zetten, gongen failliet veur 't gebouw klaar was. Waar ik ok zoo dikkels bang veur ben, veur da Volkenbondspaleis in Gencvc Da's ok nog nie af gebouwd, en eh Vol! Veul groeten van Trui en as altij gin horke min der van oewen toet a voe DRé. DE DOOD OP DEN WEG. In Engeland de vorig» week 134 dooden. Vorige week heeft het verkeer op den openbaren weg 131 dooden en 4915 gewonden geëischt, een ge ringe verbetering tegenover de beide voorafgaande weken, toen het gemiddeld aantal dooden per dag 20 en 21 en dat der gewonden 710 bedroeg. De aan plakbiljetten van de nationale Veiligheids-campagne bevatten deze week de waarschuwing tot den voet ganger: „Stap niet van het trottoir at, alvorens naar beide zijden te hebben uitgekeken." ENGELSCH BOMBARDEMENTSVLIEGTUIG BIJ SINGAPORE VERONGELUKT. Naar uit Singapore gemeld wordt, zijn dc Engel- sche luchtstrijdkrachten te Singapore voor dc twee de maal dit jaar door een ernstig ongeluk getroffen. Een torpedobommenwerper is tijdens oefeningen in zee gevallen. Noch het vliegtuig, noch de lijken der inzittenden konden tot dusverre worden geborgen. „Geloof je het werkelijk, Marcia? Zeg het me eens eerlijk." „Ik zou het niet zeggen als ik het niet meende, beste Eric." „Dat weet ik. Maar waarom vermoed je zooiets?" Ze keerde zich om en zag hem aan. Hij staarde evenwel naar de zee, en niets verraadde wat er in hem omging. „Ten eerste omdat je zeer zeker veel sterker bent", antwoordde ze. „Als ik even lang als Dan bij je was geweest, dan had ik het wellicht niet gemerkt, maar nu, na een jaar van afwezigheid valt het me op. Er is een verandering merkbaar, een groote verandering zelfs." „Ben je er heel zeker van?" vroeg hij. „Heel zeker", antwoordde ze. „Het is me dezer da gen telkens opnieuw opgevallen. Je beweegt je veel gemakkelijker om te beginnen, en verder ben je niet meer zoo gauw moe. En ten slotte heli ik wel eens gedacht, terwijl Dan je optilde, dat je in een zekere positie volmaakt in staat was jezell te helpen." Hij had zijn pijp gestopt en stak er nu de brand in, en nadat dit alles gebeurd was, zei hij langzaam en met een eigenaardige uitdrukking in zijn oogen: „Do zuster ziet blijkbaar alles. En veronderstel nu eens dat er een wonder zou gebeuren... wat dan?" „Oh, Eric, als dat waar was... Hoe onuitsprekelijk dankbaar zou ik den goeden God wezen." „Lieveling, ik vraag me af of ik het ook zoo zou beschouwen. „Natuurlijk oude jongen. Wat dacht je anders?" Hij staarde weer naar dc zee cn den helhlauwen hemel. „Zou ik clan niet moeten ontdekken dat mijn diner hetwelk slechts uit kruiden uit de bosschcn bestond... meer waard was dan wat ook ter wereld?" Voor een kort oogenblik drong de beteekenis van zijn woorden niet tot haar door. Zc legde haar hand op zijn arm, en ze wilde niet verder vragen. Eens klaps werd het geluid van paardenhoeven gehoord, en het volgende oogenblik gingen twee ruiters hen voorbij, een man cn een jong meisje, vergezeld door een jongen Alsation en een Ierschcn wolfshond. Dichtbij gekomen hielden zé hun paarden in, en hoe wel ze eigenlijk niet had opgekeken, kwam er toch een brandende blos op Marcia's wangen, cn haar hand welke het potlood omvat hield, beefde. „Die logeeren op Trcgassa Castlc", gaf Eric tc ken nen in de richting der ruiters kijkend. „Oh, Marcia, wat is er?" „Niets beste jongen", antwoordde ze. „Ik ken hen, Verjaag die Benauwdheid Gij die hijgt bij de minste krachts inspanning, die benauwd zijt bij den minsten mist, waarom wacht Gij nog langer op de hulp en nieuwe levens vreugd die Akker's Abdijsiroop U ge ven kan. Vanaf de eerste lepels geven de balsemende bestanddeelen van Abdijsiroop U verlichting. De slijmen die Uw borst beladen, die U buiten adem brengen en hoestbuien ver wekken, zullen zonder moeite losko men. 2 lepels vanavond en dezen nacht zal kalm en rustig zijn. Neem dus bij: Hoest-Griep-Bronchitis-Asthma Bovengenoemde prijs wordt verhoogd met bijslag voor Omzet-belasting. NAZI PAMFLETTEN IN AMERIKA IN BESLAG GENOMEN. Met medewerking van Duitsche reederij. New-York. Een ambtenaar van de Ameri- kaansche douane heeft een hoeveelheid tijdschrif ten. hoeken en brochures aan l>oord van de Duitsche mailhoot „Stuttgart" achter slot gezet. Deze maatregel, is getroffen met medeweten en zelfs met officicele medewerking van den Nord- dcutschen Lloyd (de reederij van het schip), en had ten doei te beletten, dat dc bemanning boeken en brochures aan wal bracht, waarin het nat ionaal- socialistisch régime wordt gesteund, waardoor de reederij zich zou blootstellen aan do aantijging Hitlcr-propaganda te maken. EEN MOEDIGE VROUW. Mevrouw Parpavonné-Lozout, de Fransche vrouw, die door den Duitschen krijgsraad te Brussel ter dood veroordeeld was en zoo pas door koningin As- trid in gehoor ontvangen is. had tijdens den oorlog in België een waar agentschap ingericht, dat daar woonachtige Frnnschcn en Belgen over de Nedcr- landsche grens hielp, ten einde hen in staat te stel len hun legers weer te hereiken. Driemaal werd ze achtereenvolgens door de bezettingsoverheid gevan gen genomen. Om zich aan het doodvonnis te onttrekken veinsde zij krankzinnigheid. In de buurt van het Nederland- sche grondgebied word ze opgesloten; als ze ontsnap te zouden de moeder-overste en dc aalmoezenier doodgeschoten worden. Tot den wapenstilstand is ze er gebleven, behoudens een verblijf in een kamp van Duitschland. GEESTELIJKE UIT ZUID-TIROL VERBANNEN. In boeien naar LiparL Bozen. De geestelijke Michael Summerer, de voormalige coöpcrator in de gemeente Luesscn hij Brixen die van Bozen naar Italië verbannen was. is thans naar het eiland Lipari gezonden Het overbrengen van den geestelijke van Zuid- Tirol naar het Zuid-Italiaansche eiland was voor den priester al bijzonder pijnlijk, aangezien hii ge durende de geheeie reis in boeien gesloten was. Summerer is tot drie jaar verbanning naar het eiland veroordeeld, op grond van het feit dat hij dc Ballilla, de Italiaansche jeugdorganisatie, een mas- keradegroep had genoemd. dat is alles. Ik ben er echter niet zeker van dat ze mij herkenden." „Wie zijn het dan?" Als werktuigelijk antwoordde ze: „De man is een zekere Maurice Baronford, die eenigen tijd terug erg verliefd op Goldie was, en de vrouw is nu zijn echt- genoote. Zc trouwden enkele maanden geleden. Ze heette Virginia Freeman en was vroeger een vrien din van me." „Vroeger? Nu niet meer? Dat zegt veel. Geloof jo dat ze je gezien heeft?" „Ik weet het niet antwoordde Marcia met een ernstige uitdrukking in haar oogen. „In ieder geval is er niets aan te doen als dat werkelijk gebeurd mocht wezen." Zij ging verder met teekenen, en bracht enkele veranderingen aan. „Als ze me gezien hebben dan valt er van hem niet veel goeds ten opzichte van mij te verwachten." „En waarom?" vroeg Eric. Even aarzelde ze. „Omdat ik hem dwars heb ge zeten, en mannen van zijn positie zullen zooiets niet ongestraft voorbij laten gaan." „Was hij werkelijk verliefd op Goldie?" vroeg Eric lachend. „Nee, hij was niet verliefd op haar... hij begeerde haar alleen." „Zoo, En de moeder-hen sloeg vol verontwaardi ging met haar vleugels en verjoeg hem. Nietwaar?" plaagde Eric. „Ja, daarop kan het inderdaad geleken hebben", gaf ze toe. „Ik geloof evenwel niet dat hij je herkend zal heb ben in je plccgzustercostuum." „Ik hoop het," zei ze zacht. Ditmaal was hij het die haar gerust moest stellen. Hij legde zijn hand op haar schouders en boog zich tot haar over. „Beste kind, er is altijd een uitweg voor je. Vergeet dat nooit" Ze wendde haar hoofd niet om, haar volle aan dacht was klaarblijkelijk bij haar teekening. „Is er inderdaad een weg terug voor degenen die tc ver zfyn afgedwaald?" mompelde ze. HOOFDSTUK VII. Het Wonder. Voorbij... ze was er niet meer. De zee cn de hemel hadden een grijsgrauwe kleur en het landschap was in een dichten nevel gehuld. Ulvenhout, 5 Juni 1934.

Schager Courant | 1934 | | pagina 17