Bomaanslagen in Oostenrijk. ^MiiZonnebrand Moeilijkheden op een Grieksch stoomschip. Nieuwe stakingsonlusten in Amerika. Spoorwegbruggen vernield. UlT de OMGEVING Zeven schepelingen te Amsterdam van boord gehaald. Amsterdam. Aan boord van het Grieksche vrachtschip „Chloe", dat Zondagochtend in de Coen- haven te Amsterdam was aangekomen om te bun keren. hebben zich moeilijkheden voorgedaan, welke ertoe geleid hebben, dat de Amsterdamsche politie op verzoek van den kapitein van het schip, zeven schepelingen van boord heeft gehaald. Een aantal leden van het lager personeel was on tevreden met den gang van zaken aan boord. De juiste aanleiding is niet bekend, doch er schijnen moeilijkheden te zijn ontstaan over de werkverdee- ling en het loon. Een achttal leden van de beman ning, die in het bijzonder ontevreden waren en van wie verklaard wordt, dat zij communistische be ginselen ingang bij de overige leden der bemanning wilden doen vinden, uitten bedreigingen tegen den machinist en den kapitein van het schip Wanneer het schip buiten gaats zou zijn, zouden zij den ka pitein en den machinist wel krijg-n. De kapitein achtte het daarom beter de opstandige leden van de bemanning niet mee naar zee te ne men. Op zijn verzoek riep de waterklerk van de Nederlandsche Steenkolen Handel Maatschapij, wel ke Maatschappij als cargadoor optrad, de hulp van de Amsterdamsche politie in. Daarop is inspecteur Bos met een twaalftal agenten van het bureau Spaarndammerstraat met auto's naar de Coenhaven gegaan om assistentie te verleenen. Toen de politie verscheen, was de opstandigheid vrijwel verdwenen en een der mannen smeekte den kapitein hem toch mede te nemen en niet aan de politie over te le veren. Deze man mocht aan boord blijven. De ove rige zeven leden van de bemanning, die zich tegen den kapitein en den machinist hadden verzet, wer den door de politie medegenomen. Zij zullen ter beschikking van den Vreemdelin gendienst worden gesteld, die hen naar hun land terug zal zenden. Ook de adjunct-havenmeester, de heer Scholten, heeft zich in verband met de moeilijkheden aan boord van het schip, nog naar de „Chloe" begeven. Het schip, dat in Buenos Aires een lading graan moet halen, is Zondagmiddag om vijf uur innlaats van om twaalf uur uit de Amsterdamsche haven vertrokken. In verschillende deelen van het land ernstige botsingen. New-York". Zondag ls het In verschillende deelen des lands tot nieuwe stakingsonlusten geko- ïmen. In Los Angeles overvielen stakenden werkwil lige arbeiders. Er vielen twintig gewonden, waar onder verscheidene zware kwetsuren hadden beko men. De staking der havenarbeiders duurt nu se dert 9 Mei, en nog is het einde niet in zicht. In ;Cleveland waar een staking der taxi-chauffeurs Jheerscht, zijn 8 personen gearresteerd, daar zij ver scheidene taxi's hadden omver geworpen en ver nield. In Birmingham in Alahama hebben stakende 'mijnwerkers dynamiet-overvallen gepleegd. Eenige Ipersonen werden daarbij gewond. In Rotchester moest de politie gebruik maken van pantserwa gens daar voor de groote slachterijen welker arbei ders staakten, ongewonden menigten samenge stroomd. waren. In New-York vreest men thans in verband met deze staking bij de slachterijen schaarschte aan vleesch. £- De dreigende staking in de staalindustrie. 'Washington. Zondag hebben de leiders fier Administration beraadslaagd over de mogelijk heden van een ingrijpen door president Roosevelt en het Congres in den dreigenden stakingstoestand in de staalnijverheid. Onder de overwogen mogelijk heden zijn o.m.: een beroep van President Roose velt op de bij het conflict betrokkenen en het aan nemen door het Congres van een noodwet tot be middeling. Voor Donderdag a.s. is een speciale conventie bij eengeroepen van de arbeiders in de ijzer-, staal- en tinindustrieën, alwaar dan zal worden besloten om trent wel of niet staking. In 't zelfde schrijven wordt een beroep gedaan op President Roosevelt om de voorstellen der werkge vers in de prullemand te gooien. Daarin wordt dui delijk gezegd, wat. wanneer Roosevelt werkelijk van plan is een herstel tot stand te brengen, het eenige wat hij doen kan is de fabrikanten er toe te bren gen een werkelijke conferentie met de vertegen woordigers van de werknemers te aanvaarden, teneinde tot directe onderhandelingen te komen. VISSCHERSBOOT OVERVAREN. Vijf visschers bij New Foundland ver dronken. St. JoHns: In de nabijheid van Cape Francls zijn een stoomboot en een visschersboot met elkaar in aanvaring gekomen. Daar de aanvaring des nachts geschiedde, tijdens een hevige wolkbreuk, slaagde men er niet in een vijftal visschers te redden. Zij ver dronken. De stoomboot werd ernstig aan den boeg beschadigd. JONGEN DOOR TREIN GEGREPEN EN GEDOOD. Buitenpost: Zondagmorgen is het 9-jarig zoon tje van den spoorwegwerker Pietersma, toen hij de spoorbrug over de Dokkumervaart over liep, door 'n trein gegrepen en gedood. BOTSING TUSSCHEN AUTOBUS EN PERSONEN TREIN. Chauffeur gedood. MUNCHEN: Zondagmorgen is een autobus met dertig inzittenden, komende uit Rottweil aan de Neckar bij Sonthofcn in Schwaben tegen een perso nentrein aangereden. De chauffeur werd gedood, de passagiers kwamen met den schrik en eenige onbe duidende verwondingen vrij. Een wagen van den trein ontspoorde. MILITAIREN IN BULGARIJE OVERVALLEN. Zeven dooden. Zeven militairen zijn gedood bij het onderzoek naar verboden wapenen, dat op last van de nieuwe regeering werd ingesteld teneinde de macht der Ko- mitadji's te breken. Tengevolge van de strenge censuur is het niet bekend, aldus Reuter, wat er precies is gebeurd, maar vele Komitadji's trachten over de Grieksche grens te komen. De onlangs benoemde burgemeester van de Mace donische stad Sveti Viatsj is door de Komitadji's gedood. Groote stagnatie in het internationale spoorwegverkeer. In Oostenrijk heerscht op het oogenblik een groote onrust door de talrijke bomaanslagen, die er den laatsten tijd hebben plaats gehad. Zoo zijn er in den nacht van Vrijdag op Zaterdag weer ernstige bomaanslagen gepleegd op spoorbrug gen van de groote internationale lijnen. Bij Voeckla- markt op de lijn Weenen-Salzburg-Innsbrück-Zürich, is een bom geworpen op de spoorbrug, waardoor volgens mededeelingen van de politie de brug zooda nig beschadigd is, dat het verkeer waarschijnlijk zes dagen niet zal kunnen passeeren. De sneltrein Wee- nen-Parijs, die tien minuten na den aanslag ter plaatse arriveerde, kon nog juist bijtijds tot staan gebracht worden. Een tweede bomaanslag ls gepleegd op de lijn Weenen-Triest tusschen Semmering en Breitenstein. Deze twee spoorwegaanslagen hebben in Oosteurijk groot opzien gebaard. De aanslagen waren ditmaal veel grondiger voorbereid dan de aanslagen tijdens de Pinksterdagen. Het verkeer is dan ook veel ern stiger verstoord. Uit de nadere bijzonderheden blijkt, dat de scha de aan de spoorbrug bij Vocklemarkt van dien aard is, dat het herstel waarschijnlijk 8 dagen zal duren. Nog een derde spoorwegaanslag ontdekt. Nader blijkt, dat op de spoorbaan tusschen Spitz en Aggshach de rails met dynamiet is vernield. Ook hier werd het verkeer stopgezet. Deze nieuwe bom aanslag wordt in verband gebracht met een excur sie van diplomaten, welke door de regeering voor 't geheele Corps Diplomatigue in Wachau georgani seerd was. Omtrent de spoorwegaanslag bij de Semmering verluidt thans dat men de rails in de lucht heeft la ten vliegen. De in de nabijheid gelegen spoorwegbrug is, althans volgens de laatste berichten daarbij niet beschadigd. Wel werd het verkeer stopgezet. De uit het Zuiden komende treinen werden omgeleid over de baan LeobenWeenen. In de geheele omgeving heeft de politie strenge afzettingsmaatregelen geno men. Het autoverkeer op den Rijksstraatweg Wee nenSemmeringGraz, die op geringen afstand van den spoorbaan ligt, is gedeeltelijk onderbroken. Nog steeds meer aanslagen gemeld. De toestand wordt bepaald beangstigend, nu het niet bij de drie bovengenoemde aanslagen blijf.t doch er uit het geheele land steeds meer nieuwe worden gemeld. Volgens een officieele mededeeling ls te midder nacht een aanslag gepleegd op de buisleiding van de groote centralen, te Bregenz ,die door waterkracht de Arlbcrgbnnn van stroom voorziet. De schade wordt op 250.000 shilling geschat. Do autoriteiten hebben zich ter plaatso begeven. Verder is te Bregenz op een gang van den re- gecringspersdienst in een tasch dvnamict gevonden. Geruchten, volgens welke dynamiet was gevonden in de kamer van vice-kanselner Starhemberg, wor den van officieele zijde als volkomen onjuist gede menteerd. Te Kapfenberg is een aanslag gepleegd op het bootenhuis van den plaatselijken leider van het Vaderlandsche Front, waarbij in een der vertrek ken een groot gat werd geslagen. De vrouw van den leider kreeg een zenuwschok. Dit is de vierde aanslag, die in enkele weken tijds op dit huis is gepleegd. In Marchtrenk is door een aanslag op een bezit ting van den burgemeester ernstige schade aange richt. Uit alle deelen van het land wordt gemeld, dat in de laatste dagen vele nationnal-socialisten zijn ge arresteerd en naar Woelersdorf overgebracht. Te Weenen werden bommen geworpen in het post kantoor Wcenen-Doehling, in het gebouw der Chris telijke Duitsche Turners, en in een synagoge in het 8ste district, terwijl op vele plaatsen papieren bom men ontploften. In bijna alle gevallen werd ernstige macrieele schade aangericht Te Felixdorf aan den As pang-spoorweg werden, evenals in dc omgeving van Weenen. de rails be schadigd. Op het traject Graz-Boeda had men op Stiermarkcnsch gebied de rails opgeblazen. Men bad dit echter tijdig ontdekt en wist met vuur- signalen den machinist van den naderenden snel trein tijdig te waarschuwen, zoodat een ernstige ramp werd voorkomen. In de geheele omgeving van Weenen, zoowel op den West-spoorweg als op den Franz Jozef-spoorweg en den Oost- en Zuid-spoor weg zijn min of meer ernstige aanslagen gepleegd. Buitengewone voorzorgsmaatregelen. In verhand met deze talrijke bomaanslagen wor den buitengewone voorzorgsmaatregelen getroffen. Te Weenen worden de openbare gehouwen, plei nen en kruispunten door sterke afdeelingcn politie en gendarmerie bewaakt. Bijzonder scherp worden de groote spoorbruggen en andere bruggen bewaakt. Zondagmiddag is de Ministerraad is buitengewone zitting bijeen gekomen om tegen-maatregelen tegen do vele aanslagen te beramen. Besloten is, dat elke gemeente een vrijwillige plaatselijke afweer-brigade zal instellen. Wanneer zij bij de uitoefening van hun speciale bewakingstaak in het belang van de algemeene vei ligheid bestaande voorschriften zouden overtreden, behoeven zij in het algemeen, indien de overtredin gen gerechtvaardigd kunnen worden, geen vervol ging te vreezen. De belooningen voor aangiften, die tot ontdekking van aanslagen en andere misdrijven kunnen leiden, zullen verhoogd worden. Dc regeering is voornemens het publiek onmiddellijk en volledig op de hoogte stellen van alle gebeurtenissen. Bin nenkort zullen wettelijke bepalingen in werkine treden, waardoor snel en gestreng opgetreden zal kunnen worden, in het bijzonder door toepassing der doodstraf. De regeering spreekt de overtuiging uit, dat de bevolking den ernst van den toestand in ziet en alle mogelijke medewerking zal verleenen. LANGEND IJ Men deelt ons mee, dat de uitbetaling van de voor de regeering geveilde bloembollen voorloopig nog niet zal plaats hebben. Deze zaak is in handen van de Rijksaccountants gesteld met de opdracht nauw keurig na te gaan, of de kweekers al of niet recht hebben op uitbetaling, van hun vordering. De afdeeling van den A.N.G.O.B. besloot 100 exemplaren van een brochure uit te reiken aan leer lingen, die de school gaan verlaten, ten einde hen bekend te maken met de gevaren van het drankge bruik. ZUID SCHARWOUDE. We vernemen, dat een deputatie uit het gemeen tebestuur bij den Minister van Soc. Zaken de wen- schelijkheid heeft bepleit om ook de tuinders in de ze gemeente in de gelegenheid te stellen arbeiders in dienst te nemen met steun van rijk en gemeente. BROEK OP LANGENDIJK. Tijdens het opladen van aardappelen aan de laad plaats bij de veiling op de vrachtauto van den heer S. te Beverwijk, maakten een paar kinderen onge merkt de remmen los, waardoor de wagen achteruit schoot en halverwege terecht kwam op den motor boot van den heer B., welke juist lag te lossen. Met behulp van een andere vrachtauto en vereende krachten der vele omstanders, wist men te voorko men dat de wagen niet in het bruggediep zakte. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Nadere regeling voor de export-aardap pelen en vaststelling minimnmprijzen. Maandagavond werd van den aanvang der veiling, blijkens een der ingek. berichten, bekend gemaakt, dat voor de kriel, welke niet door den handel wordt afgenomen, een vergoeding zal worden gegeven van f 0.50 per 100 Kg. Tevens dat onverkochte partijen aardappelen opnieuw worden geveild voor het bui tenland (behalve Duitschland), welke dan zullen worden verkocht voor eiken prijs, evenwel zal er op de rekening van den kooper, zooveel bijgeschreven worden tot de minimumprijs is bereikt, terwijl daarnaast nog komt f 1 heffing per 100 Kg. Het aan gevuld bedrag tot den minimumprijs zal later aan den eventueelen kooper terug betaald worden, zoo- dra de export-vergunning in het bezit is der douane. De minimumprijzen zijn nader bepaald voor groo- ten op f 5, drielingen f 3.50 en kriel I 2 per 100 Kg. NOORDSCHARWOUDE. Maandagavond vergaderde de Vrijz. Dem. Kies- vereeniging in .Concordia" alhier. De opkomst was niet groot. Voorzitter de heer J. Ootjers. Het ledental was met 1 verminderd. De penningmeester, de heer D. Kansen, bracht rekening en verantwoording uit. De kasnazieners, de heeren K. van Dijk en A. Bouwens adviseerden tot goedkeuring, waarna den penningmeester décharge werd verleend. Hierna werden eenige ingekomen stukken behan deld, waarna men overging tot het verkiezen van drie bestuursleden; o.m. in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer D. Kansen, wegens overstelpende werkzaamheden. Periodiek aftredend waren de heeren K. de Vries en A. de Geus P.Az. Gekozen werden de heeren de Vries en de Geus, terwijl de heer K. van Dijk in de vacature-Kansen werd gekozen. Dc heer Van Dijk nam zijn benoeming nog niet aan, daar de V.D. idee volgens spr. niet zoo werd uilgedragen als spr. deze dacht. Voorzitter meende, dat het dan juist op den weg van den heer Van Dijk lag om deel van het bestuur uit te maken. De heer K. van Dijk wees op het geringe ledental van de afdeeling, terwijl er bij de verkiezingen zoo- \re! meer zijn. De heer D. Kansen achtte het wel od z'n plaats, dat de heer Van Dijk de benoeming aannam; de heer Van Dijk bedankte echter voor die functie. De heer A. de Geus vond Van Dijk's houding niet juist, als hij van richting veranderd was, zou de heer Van Dijk moeten bedanken voor de partij; als hij het nog wel eens is met de partij, moet hij de benoeming aannemen. De heer Van Dijk wilde plaatselijk meer actie voeren en maar van den Bond afscheiden. Dan be- tcikte men het meeste in de gemeente. De Voorzitter zcide. dat daardoor dc kracht der vereeniging weg zou zijn op het gebied van provin ciale- en rijksverkiezingen. Bij de hierna gehouden besprekingen, merkte.ook de Voorzitter op, dat het den menschcn later zal berouwen, dat men niet meer voor de gemeente raadsverkiezingen had gedaan. De heer Van Dijk voerde nomaals het woord, als eenige jongere hier aanwezig, wien de tegenwoor dige handelwijze van de V.D. niet beviel. Het gaat tc rcactionnair. Meer plaatselijk zou men grooteren aanhang krijgen. Hierover werd nog door enkele personen het woord gevoerd. De positie van de beide ministers werd niet benijdenswaardig geoordeeld; het zijn niet do mooiste baantjes. Daarna werd de heer W. Kuiper tot bestuurslid gekozen. Een ranglijst voor de Staten-verkiezing werd vastgesteld. Daarna sluiting. Z TJ P F, PETTEN. Algemeene vergadering der voetbalvereeniging Petten, in café Vriesman, op j.1. Zaterdag. De opkomst was gerinff, wat den voorzitter bij zijn opening woor den van spijt ontlokte over zoo weinig medewerking en belangstelling. De notulen der vorige vergadering werden onver anderd goedgekeurd. Een uitvoerig jaarverslag gaf een opgewekt beeld van de diverse verrichtingen der beide elftallen in 't gepasseerde jaar. Minder wellui dende tonen deed de penningmeester hooien: door het ontbreken van recettes is het een heele toer de uitgaven te dekken. Het bestuur zal nader plannen beramen om de balans in evenwicht te brengen. De verkiezingen brachten geen wijzigingen in de sa menstelling van het bestuur, zoodat dit blijft bestaan uit dc heeren: S. Bakker, J. en A. Eriks, M. Tiessen en W. de Waard. Een groot aantal personen nam aan de rondvraag deel. Een weergave van alle geuite verlangens en gemaakte opmerkingen zou ons te ver voeren, vol staan we met mee te deelen, dat als gevolg van de rondvraag: lo. het bestuur pogingen in het werk zai stellen, de terreinhuur verlaagd te krijgen; 2e. voortaan meerdere malen per jaar vergaderd zal wor den en 3e. Woensdagavond is vastgesteld om meer systematisch te trainen. Niet-lcden heoben dan geen toegang tot het terrein. SCHOORT. Duinbrand. Door luiden van de kerkklok werden de bewoners en kermisbezoekers Zondagmiddag opgeschrikt en bleek er bij onderzoek een duinbrand te woeden. Dit is nu reeds de derde keer binnen enkele dagen dat er in de Staatsduinen een brand is uitgebroken. Ge lukkig is aan de activiteit van de menschen van het Staatsboschbeheer en van de Schoorlsche brandweer lieden te danken, dat de gevolgen van deze branden tot heden niet ernstig zijn geweest, doch dit kan ook anders zijn. Thans was nog telkens de brand bij jonge dennen aanplant. doch er is geen denken aan wanneer in dezen tijd van het jaar de oude bosschen met brand worden bedreigd. De gevolgen zullen dan zeer zeker veel ernstiger zijn. Een waarschuwing, om in de duinen niet te rooken, en geen lucifers te ontsteken, is zeer zeker op zijn plaats. STEEDS HOOFDPIJNEN. De marteling nu geëindigd. „Ik werd gemarteld door hoofdpijnen; dikwijls werd ik er duizelig van, zoodat ik slecht zien kon. Ik heb een zittend leven, ben corrector op een drukkerij. 11c nam een serieuze proef met Kruschen Salts en van toen af aan begon ik een ander mensch te worden. De hoofdpijnen en duizeligheid verdwenen. En het vreemdste is voor mij, dat ik weer beter zie. Want een bril, die ik een jaar geleden opzij legde, omdat hij niet serk genoeg was. kan ik nu weer gebruiken. Ik had ook last van slechten bloedsomloop. Vroeg in den wintermorgen placht ik de theemuts te gebrui ken, om wat leven in mijn vingers te krijgen. Nu ben ik 58 en neem het geheele jaar door een koud bad, heb een uitstekenden eetlust en voel me altijd even fit vervuld van energie, die me bet leven tot een plezier maakt." G. F. te C. Meestal beginnen de hoofdpijnen, wanneer Uw in wendige machine niet goed functionneert wanneer Uw afvoerorganen onvoldoende werken en Uw orga nisme niet meer vrij houden van afvalstoffen. Het ge volg is, dat onzuiverheden in Uw bloed komen. Luat daarom de zes zouten van Kruschen Uw afvoerorga nen nieren en ingewanden aansporen tot regel matige werking, zooals dit voor een gezond lichaam noodig is. De „kleine, dagelijksche dosis" Kruschen Salts zorgt dat alle afvalstoffen geregeld en volko men uit het lichaam verwijderd worden. Het gevolg van deze inwendige schoonheid ls, dat verfrischt en vernieuwd bloed door Uw aderen stroomt. U voelt zich gezonder en energieker, vrij van hoofdpijnen, vermoeidheid, zwaarlijvigheid en dergelijke hinder lijke kwaaltjes. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.00 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op. dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. (Adv.) KOE 0RAS JULIANADORP. Vereeniging „Vooruitgang zij ons streven". Zondag 10 Juni j.l. was het precies 24 jaar geleden, dat door elf bewoners van „Het Koegras" in het toen malige café „De Blauwe Keet" de \ereen. „Voor uitgang zij ons streven" werd opgericht Zooals velen wel zullen weten, beoogt deze ver eeniging het verstrekken van uitkcering bij ziekte aun hare leden, en heeft zich door dit stuk sociaal werk veler sympathie weten te verwerven. Dat zij in den loop der jaren van een teero plant tot een krachtige boom is uitgegroeid, heeft zij eveneens mede aan het l>ovenstaande te danken. Wij hopen over een paar jaar, bij het zilveren jubileum, uitvoeriger op een en ander te kunnen ingaan. EEERUU C.OW A A PD Do Directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Alkmaar maakt hekend, dat het I'. T. en T.-station te Ileerhugowaard-Noord met ingang van 7 dezer, op werkdagen voor den telegraafdienst is opengesteld van 8—17 en 18—20. VEENHUIZEN. De heer C van Twuiver alhier is benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de Nicolaas Beetsschool te Alkmaar. Doos 30 en 60ct. NIEUWE N I EDORP, Zondag heeft de hengelsportvereeniging VIOS haar eerste wedstrijd in dit seizoen gehouden in dc wateren van den Blckmeerpolder, waaraan 17 leden hebbeu deelgenomen. De prijzen werd enbehaald als volgt: Ie prijs, groot ste aantal baarzen (12 stuks), Jb. Gelder; 2e prijs G. Peetoom, grootste baars 19V2 C.M.; 3c prijs A. Arts, grootste aantal boven de maat; 4e prijs G. v. d. Oord Cz., eerste baars; 5e prijs voor het op ©en na grootst© aantal, na loting met C. v. d. Oord, Joh. Scheltens met 10 stuks. Na afloop van den wedstrijd, welke een zeer gezel lig verloop heeft gehad, werden de prijzen met een gepast woord door deA voorzitter, den heer Hart, uit gereikt. Op Vrijdag 8 Juni hield de vereeniging „Volks onderwijs" haar vergadering ten huizo van den lieer Gelder. Na opening van de vergadering deelt de voorzitter de heer Kempl mede, dat in dit afgeloopen jaar naast het organiseeron van de schoolfeesten de vereeni ging ook nog heeft meegeholpen aan de oprichting van een afdeeling van de vereeniging „Volksonder wijs" die gevestigd is te Amsterdam. De notulen werden voorgelezen cn onder dankzeg ging goedgekeurd. Hierna begint men aan de afwer king van de agenda, na eenige besprekingen van meer huishoudelijken aard, volgde het verslag der kascommissie. Do ontvangsten waren f 337.09 ert de uitgaven f 292.71, zoodat er een batig saldo was van f 224.98. Tot nieuw lid der kascommissie werd benoemd do heer N. Stammes, terwijl nnn het aftredend lid den lieer Kosson dank werd gebracht voor zijn bemoei ingen in deze. Aan de orde was nu bestuursverkiezing, aftredend was de heer D. Rempt. Toen men den heer Rempt vroeg, of hij zich weer candidaat wilde stellen, had de heer Rempt bezwaar omdat hij door zijn werk kring niet met de schoolreisjes mee kon gaan. De vergadering stapte echter over deze bezwaren heen en werd de heer Rempt weer in het bestuur gekozen Daar men nu in het dorp twee vereenigingen heeft, die denzelfden naam „Volksonderwijs" dragen, n.1. de afdeeling „Volksonderwijs" en de bekende vereen, „Volksonderwijs", die de schoolfeesten organiseert, stelde het bestuur voor een nieuwen naam aan te nemen en wel „SchoolfeestvereenigingDaar nie mand hiertegen bezwaar had, werd aldus besloten en zal voortaan deze naam in de plaats komen van het oude „Volksonderwijs". De schoolreisjes zullen, nadat er wat heen ert weer gepraat was, weer op dezelfde wijze plaats heb ben als de vorige jaren, n.1. de kinderen, die hun leerplicht vervuld hebben zullen weer naar Amster dam gaan, evenals zij, die in den loop van dit jaar 14 jaar worden. Dc andere kinderen vanaf de 2e klas se zullen dit jaar weer naar Bergen en Bergen aan Zee gaan. De heer Roer stelt nog voor om de kinde ren van de eerste klasse een versnapering te geven. Dit werd aangenomen. De rondvraag leverde geen bijzonderheden op, ert volgde hierna sluiting. WA RVEN EU T ZF N Onze vroegere plaatsgenoot de lieer Jb. Dalenbcrg thans Gem.-Secretaris te De Rijp, is tevens benoemd aldaar als Gem.-Ontvanger. v

Schager Courant | 1934 | | pagina 6