Een Huwelijk HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor IOcL Radioprogramma UlT oe OMGEVING W I N K E Fruit- en Groentevereeniging „Winkel" Vrijdagavond vergaderde de Fruit- en Groenten- vereeniging „Winkel" ten huize van den heer R. Laan. Tegenwoordig 24 leden. De heer W. Amels neemt het voorzitterschap waar. wegens ongesteldheid van den voorzitter en spreekt den wensch uit, dat de rust. die deze thans geniet hem zoo goed moge doen. dat hij spoedig in ons midden moge terugkeeren. De notulen worden goedgekeurd. Ingekomen zijn verschillende stukken, betrekking hebbende op saneering en crisis-aangelegenheden. De laatste circulaire betreffende de verplichting om over een erkende veiling van fruit en groen ten te moeten verkoopen, wordt voorgelezen en geeft nogal aanleiding tot besprekingen en de vrije verhandeling van hoeveelheden van 10 K.G. achten enkele leden de gelegenheid voor frauduleu- zen handel. Aan de verplichting zich voor 15 Juni a.s. bij een veiling te doen inschrijven, heeft nog niet ieder voldaan en het bestuur zal dit nog nader ter hand nemen. Waarschijnlijk zal ook gekozen moeten worden tusschen een veiling en dan wordt de vraag gesteld, of dan de witte en zwarte bessen niet naar de blokveilingen te Zwaag gezonden kunnen wor den. Verwacht wordt dat veilen over twee veilingen mogelijk blijft voor artikelen die de eene niet ver handeld en de andere wel, b.v. kool en aardappe len. Het bestuur ziet in het geheel een regeling waar door het aan banden wordt gelegd. Voorts is ingekomen een schrijven van den heer Lagerveld te Den Helder, die als kooper ernstig waarschuwt tegen verhooging van huur voor de bussels. Verslag rekening 1933. Namens de Commissie belast met het nazien van 'de rekening, wordt bij monde van den heer J. Breebaart Jz. verslag uitgebracht. De commissie heeft de verschillende administraties nagegaan en in orde bevonden, alleen is er een verschil gecon stateerd van f 53, dat door den heer Bijhouwer zou zijn afgedragen en door den penningmeester niet verantwoord is, doch dit zal 't bestuut uit dienen te maken. Het resultaat was gunstiger dan het vorige iaar. De omzet bedroeg f 19563 tegen f 15534 in 1932: het marktgeld 5 net. f 962 tegen f 841 in 1932: de man denwinst f 998 tegen f 520 in 1932; netto winst f 1S79 tegen f 1322 in 1932. Moest dan ook in 1932 geleend worden om te kun nen aflossen, in 1933 was dit niet noodig en kon nog voor f 150 aan materialen aangeschaft worden. Niettegenstaande deze gunstiger resultaten is de financieele toestand toch van dien aard, dat verster king der financiën noodig is. De heer Koomen verwacht de oplossing van de f 53, als den penningmeester weer terug is. De heer C. Amels spreekt er zijn verwondering over uit, dat niettegenstaande een meerdere winst van pl.m. f 500, voorstellen tot versterking worden gedaan. De Voorzitter zegt dat het geen winst is geweest, 'de meerdere opbrengst is gebruikt voor materiaal en voor meerdere uitgaven als gevolg van regee- ringsmaatregelen. Aflossingen konden niet plaats hebben. De heer Koomen wijst eveneens op de noodzake lijkheid om de financiëën te versterken. De heer Amels vraagt of de crisismaatregelen niet door de regeering worden betaald. De Voorzitter merkt op, dat het product het be talen moet, de regeering betaalt niets. Steunmaat regelen wel. De heer Bijhouwer zegt dat de regeeringsmaatre- gelen meer omzet hebben tengevolge gehad, zoodat de meerdere uitgaven daardoor wel gedekt zijn. Dit .meerdere voordeel is echter waarschijnlijk niet meer te verwachten. De rekening wordt goedgekeurd. Voor het nazien der rekening 1934 worden weder benoemd de heeren J. Breebaart Jz., J. Koorn en P. Hoogland. Benoeming personeel. - De heer C. Araels vraagt of de salarieering aan het bestuur is. De Voorzitter deelt mede, dat het de bedoeling is de salarissen onveranderd te laten. De heer C. Amels dacht over een verlaging met b.v. 10 pet., in overeenstemming met den tijd. De heer J. Dekker merkt op dat het salaris met den tijd verband houdt, omdat het is uitgedrukt in procenten. Boekhouder: herbenoemd de heer J. Bijhouwer aangenomen. Afslager-keurmeester. De heer de Pree zegt het op prijs te zullen stel- 'i FEUILLETON. DOOR ETHEL M. DELL. Vertaald door Dlcky Wafelbakker. Goldie sloeg haar sleep over haar arm heen en .verliet met haar tante het vertrek. „Wees nu voorbereid op een geweldige verrassing" zei ze, voordat ze de deur van haar moeders kamer opende. Het volgende oogenblik stond het tweetal tegen over Marcia. Ze droeg een japon van zilverkant, die bij elke beweging de mooiste nuances vertoonde en in haar armen hield ze een bouquet dieproode ro zen. Op haar dik, golvend haar pronkte een hoed van zilvcrstroo, die een lieflijke schaduw over haar ge zichtje wierp. „Prachtstuk! Lieveling", riep haar dochter uit. „U ziet er uit als een engel, die uit de wolken te voor schijn komt. Hoe is het mogelijk dat ze U ooit uit den hemel lieten neerdalen." „Ik stond juist op het punt naar je kamer te gaan", zei Marcia. „Ik onderscheidde jouw stem, Lillith. Ik hoop van harte dat je tevreden over ons bent" Voordat Lillith echter een antwoord kon uitbren gen. had Goldie al weer iets te zeggen. „De bruiden hebben elkander ontmoet. Kunnen we een man van de Pers met een enorme camera vinden? We zijn klaar, nietwaar, lieveling? U doet werkelijk aan een droom denken. Heeft vader U al gezien? Dan moet dat dadelijk gebeuren en als hij niet in aanbidding voor U neerzinkt, kijk ik hem nooit in mijn leven meer aan. Kijk eens, tante Lillith we dragen precies dezelfde schoentjes, van mams zijn ze een tintje donkerder. Is het geen prachtig idee? I k heb alles zoo geregeld." „Wees toch niet zoo opgewonden, beste kind", zei tante Lillith streng. „Ik herinner me dat ik op mijn trouwdag..." „Ik weet zeker dat ik me niets meer van dezen dag zal herinneren als ik zoo lang getrouwd ben als len als deze functies worden gescheiden. De keur meester kan zich dan meer aan zijn taak wenden, en het smokkelen zal er door voorkomen worden. De Voorzitter zegt dat het zoo is geweest, doch de geringe betaling was oorzaak, dat er geen liefheb bers meer voor te vinden waren. Gecombineerd was hot nog iets. De heer De Pree, zou het bedienen van de klok en schrijven in één hand willen leggen, op andere vei lingen is dit ook zoo. De Voorzitter zegt dat dan de klok veranderd moet worden. De heer Honingh acht dit wel mogelijk. De heer J. Breebaart zou het dan willen probee- ren. De heer C. Koomen meent dit te moeten ontraden, we kunnen ons niet vergelijken met groote veilin gen, daar is een geheel andere werkwijze. De heer De Pree ziet er een voordeel in voor den koopman, die nu onderin wel eens den rommel vindt. De beer Koomen vraagt of er klachten zijn. De heer Honingh deelt mede. dat die klachten den keurmeester niet hebben bereikt, en hoort er van op. Het voorstel om te splitsen, wordt niet gesteund. De heer de Pree zou toch willen probeeren, dan komt er één vrij en dan kunnen ook de jongens van de vruchten gehouden worden. De heer Breebaart zou daarvoor politie-toezicht willen vragen. De heer Koomen is er voor, dit aan den Burge meester te verzoeken, waarbij de heer Bijhouwer opmerkt, dat de kooplui elkaar bestelen. Tot afslager-keurmeester wordt herbenoemd de heer P. Honingh aangenomen. Mandencontroleur, herbenoemd de heer P. Zwa german aangenomen. Schrijver, herbenoemd de heer R. Laan aange nomen. Hulpbockhoudster. De Voorzitter deelt mede. dat gebleken is. dat het loon daarvoor 0.1 pet. te kort is en het bestuur stelt voor dit te brengen op 0.3 pet Aangenomen en herbenoemd Mcf. W. Dekker. Bestuursverkiezing. In de. vacature, ontstaan wegens periodieke aftre ding van den heer Jn. Dekker, wordt herbenoemd de heer Jn. Dekker. In de vacature, ontstaan wegens het bedanken van den heer J. Sprenkeling wordt beneomd de heer F. Krap. Bussel-huur. Verhooging huur kleine bussels met 1 cent Het bestuur doet dit voorstel als gevolg van fi nancieele behoefte. De heer Krap acht het juist gezien, dit op de bussels te leggen, dan betalen de koopers er ook iets aan en niet alleen de tuinders. De heer De Pree brengt ter sprake, dat van uit de koopers daartegen wordt geprotesteerd, omdat zij ook al 4 pet. omzetbelasting moeten betalen. De heer Koomen zegt dat de noodzakelijkheid dwingt en de koopers het ook als zoodanig moeten zien. De heer J. Bijhouwer meent dat dit voorstel aan genomen moet worden; 1 cent op 10 pond kan voor de koopers geen bezwaar zijn. De heer Honingh stelt zich voor, uitvoerig aan den heer Lagerveld te schrijven en op den noodmaat regel te wijzen. De heer Breebaart meent echter als het waar is dat de telers toch zullen moeten betalen, het beter is het marktgeld van 5 op 6 pet. te brengen. De heer Koomen ontraadt dit, de koopers hebben toch genot van de bussels. De heer De Pree meent, dat de telers ook wel eens verkeerd gebruik maken van de bussels, bovendien zou er al veel gewonnen zijn als alle leden over de markt veilden. Uit de discussie blijkt, dat de huur bij verschil lende groote markten veel hooger is De heer De Pree bepleit een betere houding tegen over de koopers en hen op hun brief antwoord te geven. De Voorzitter zegt daartoe niet ongenegen te zijn, maar dan niet met de stok achter de deur, zoo en anders blijven we weg. Besloten wordt de mandenhuur met 1 cent te verhoogen en het marktgeld te laten op 5 pet. Rondvraag. De heer C. Amels vraagt of het niet hinderlijk is, dat bij de kermis er woonwagens staan bij het marktgebouw. De Voorzitter zegt dat daar extra op gelet wordt. De heer De Pree vraagt of, als er gebruik van het marktgebouw wordt gemaakt voor andere doel einden, daarvoor ook betaald wordt. De Voorzitter deelt mede, van gedeeltelijk wel, de vergoeding hangt wel eens af van het saldo. De heer Koomen merïcf op. 'dat aïs Het saldo van Floralia goed is, ook om de groentenvereeniging wordt gedacht. De electrische leiding is ook door Floralia betaald. De heer Krap vraagt toestemming om voor ande ren te mogen koopen. Dit wordt toegestaan, als die andere koopers niet op de veiling zijn. Dc heer de Jong meent dat de veiling met het oog op vroege aardbeien te laat begint. Dc Voorzitter wijst er op, dat er eenige zekerheid van aanvoer moet bestaan en de koopers niet voor niets komen. De heer Leijen ziet er bezwaar in, om politiehulp te vragen om de jongens te weren, en de woonwa gens te laten staan. De Voorzitter verwacht dat na een paar waar schuwingen, verder toezicht niet meer noodig zal zijn. Dc heer Bijhouwer wijst er op, dat als gevolg der regeeringsvoorschriften, jeder voortaan zelf zal moe ten veilen en op naam van anderen niet meer zal gaan. Bovendien is verzocht bij veelvouden van 5 of 10 K.G. te veilen in één bussel. De heer Koomen zag gaarne de standplaats der koopers met een bord aangeduid, waarop de namen voorkomen, dan weet de leverancier waar hij zijn moet, nu ontstaat er verwarring. De Voorzitter zegt toe dat dit geprobeerd zal worden. De heer Honingh deelt mede. dat druiven voor taan worden verpakt in houtwol en gedekt met wit vloeipapier. Voorts acht spreker het gewenscht het marktgebouw 's winters te verhuren voor berging van landbouwgereedschappen. Hierna sluiting. 'ANNA P AVÏOW N A Draverij. Het weer van Zondag was voor de handienpdrave- rij wel bijzonder gunstig. Dit »>n de lager dan ge woonlijk gestelde entréeprijs deden dan ook een flink aantal bezoekers den strijd op het Sportter rein aan de Kleinesluis volgen. Van de 20 ingeschre ven paarden verschenen er slechts 8 aan den start. Van drie eigenaars was telegrafisch bericht van verhindering ingekomen, maar negen paarden hle- van zoo maar weg. Weinig sportief! (Van de eige naars dan. de stomme dieren konden er wel niets aan doen!) De uitslag was: 1. Grettchen H. f290 M.), N. Sil- ver, Oudesluis, f 100; 2. Tamboer (285 M.). W. Kool, Medemblik, f 40; 3. Rentner (290 M.), J. Voorst, Bakkum, f 20; 4. Pinkerton (290 M.), mevr. Jacobs, Amsterdam, f 10. B AP SIN GE RH O RN Zondagmiddag werd in de zaal van den heer A. de Graaf alhier een kringrepetitie gehouden, geor ganiseerd door den Bond van Gem. Zangvereen. in Noordholland, als voorbereiding voor het 25ste Zangersfeest van den Bond. dit jaar te houden te Hoogkarspel, ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de aldaar gevestigde vereeniging „Tha- lia". Aan de repetitie werd deelgenomen, door ver- eenigingon uit Winkel, Kolhorn, Wieringerwaard. Den Helder en Barsingerhorn. Te ruim 2 uur heet de voorzitter van „Caecilia" allen hartelijk welkom, in het bijzonder het voltal lige Hoofdbestuur, waarna onder de bpproefde lei ding van den heer R. Sasburg uit Benningbroek met de repetitie van de samenzangmnummers „Tu Rex Gloriae" van Handel, en „Heil den Morgen", van G. H. Boedijn, een aanvang werd gemaakt. Blijkbaar waren deze nummers, waarvan vooral het eerste nogal wat eischt, door de koren goed inge studeerd, want alles had een vlot verloop. Het bleek .dat beide nummers voor een groot koor uitermate geschikt waren. In dc pauze werden door de kinderzangklasse van Barsingerhorn, onder leiding van den lieer H. J. Zaal. een drietal nummers gezongen, wat een welkome afwisseling bleek te zijn. Na de repetitie traden de vcreenigingen onder eigen directie op en gaven ieder een twee-tal num mers ten gehoore. Het was een welgeslaagde middag. De Bondsvoor zitter, de heer Van Loo uit Den Helder, sprak tot slot eenige sluitingswoorden en wekte een ieder op om het mooie idealistische doel van den Bond, het zingen om den zang alleen, te steunen. W 1 ER J NGEN Paardenkeuring. Vrijdagmiddag heeft alhier plaats gehad vanwege de provinciale regelingscommissie de jaarlijksche Stamboek- en premiekeuring. Er was groote belang stelling. In de oudere klasse hebben we ze de laatste jaren niet zoo gezien. Het is echter noodza kelijk de aangifte tijdig te doen en daarvoor is nu een regeling getroffen. Deze aangifte kan in den WOENSDAG 13 JUNL HILVERSUM f301.5 M.) V.A.R.A.: 8.00 Orgelspel door Cor Steijn; 8.30 Gramo- foonmuziek; 9.30 Onze Keuken door P. J. Kers Jr.; V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding; V.A.R.A.: 10.15 Uit zending voor dc arbeiders in de continubedrijven; 12.00 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins; 2.00 Verzor ging zender; 2.15 Knipcursus; 3.00 Voor de kinde ren; 5.30 De Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst; fi.00 Zangduetten: 7.00 Sportuitzending: 7.20 Saxo foonrecital: 8.00 Herhaling S.O.S.-berichten: 8.03 Vaz Dias en Varia; 8.10 VARA Orkest o.l.v. Ilugo de Groot; 8.45 Causerie; 9.00 VARA-Orkest; 9.30 Man nenkoor „Zang en Vriendschap" o.l.v. L. C. Keere- weer; 9.50 Orgelspel door Joh. Jong: 10.10 Vaz Dias; 10.15 Voordracht door Jannv van Oogcn; 10.30 Or kest; 11.10 Populaire gramofoonmuziek. I HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.15 Gra mofoonmuziek: 10.30 Morgendienst: 11.00 Harmoni umbespeling: 12.00 Politieberichten; 12.15 Gramo foonmuziek; 12.30 Ensemble v. d. Horst: 1.15 Bespe ling van het Studio-orgel door Ronald Parker; 2.00 Ensemble v. d. Horst: 3.00 Lezen van Chr. lectuur: 3.30 Gramofoonmuziek; 3.45 Verzorging zender: 4.00 Pianorecital; 5.00 Kinderuurtje: 6.30 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart: 7.00 Politieberichten; 7.15 Gra mofoonmuziek; 7.30 Landbouwhalfuurtje; 8.00 Le zing; 8.15 Concert door de Chr. Oratoriumvereeni- ging te Haarlem o.l.v. George Robert: 9.30 Lezing; 10.00 Vaz Dias; 10.10 Gramofoonmuziek; 11.30 Slui ting. LUXEMBURG (1304 M.) 7.00 Concert: 8.05 Gramofoonmuziek: 8.40 Zang; 9.30 Pianorecital; 10.00 Concert; 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL (484 M.) 1.30 Populair concert; 6.35 Moderne Fransche mu ziek; 9.20 Militair concert; 10.30 Dansmuziek. I BRUSSEL (322 M.) 1.30 Populair concert; 7.05 Beethovenconcert; 9.20 Po pulair concert; 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG (1281 M.) 12.20 Concert 350 Omroeporkest: 850 Fransch concert; 11.10 Dansmuziek. BERLIJN (357 M.) 450 Harmonie concert; 6.50 Concert; 850 Idem HAMBURG (332 M.) 150 Gramofoonmuziek; 4.20 Populair concert; 6.10 Volksliederen; 8.50 Vroolijke avond. a KEULEN (458 M.) 1250 Omroeporkest; 555 Kamermuziek; 750 Solis tenconcert. DAVENTRY (1500 M.) 1.05 Orkest: 350 Pianospel; 850 Concert; 1055 Kwin tet; 7.20 Sollstenconcert. PARIJS (Poste Parlslen) 313 M.) 7.15 Gramofoonmuziek: 7.50 Filmmuziek; 8.10 Gra mofoonmuziek; 11.20 Dansmuziek. PARIJS-RADIO (1798 M.) 12.35 Orkest; 9.05 Kamermuziek; 1050 Dansmuziek. MILAAN (369 M.) o.30 Kamermuziek; 6.15 Gramofoonmuziek: 9.05 ld. - oa ROME (421 M.) o.30 Concert; 6.15 Gramofoonmuziek; 9.05 Opera. lor WEENEN (507 M.) 4-2o Gramofoonmuziek; 555 Concert; 7.30 Populair concert; 10.50 Idem. WARSCHAU (1345 M.) 4.20 Populair concert; 5.35 Solistenconcert; 855 Ha- waiianconcert; 1055 Dansmuziek. BEROMUNSTER (540 M.) 4.20 Omroeporkest; 5.30 Gramofoonmuziek; 8.10 Om roeporkest; 9.30 Idem. vervolge worden gedaan bij den heer H. Wilms te Hippolytushoef. De uitslag van dc keuring was als volgt: Premiewaardig zijn: 1. Onelll I van Jb. Lont Cz- 2. Selda van Jb. Dekker, 3. Ojannle I van P. dc Jong, 4. Nelly van W. Mostert Sz., 5. 7-jarige N.N. van J. Breebaart. In het stamboek zijn opgenomen: de 3-jarige Jantje, van S. Lont (Vet); Nelly van W. Mostert Sr. 7-jarige N.N. van J. Breebaart, 8-jarige N.N. van ge broeders Engel. Deze laatste 2 paarden worden later nog namen gegeven. Keuringscommissie bestond uit de heeren: L. Zijl mans, Hoofddorp, M. G. v. Baaien, Asperen; J. C. Colder, Albasserdam; A. M. Heijdema, Den Haag; C. Bulk, Nieuw Vennep; M. A. Noordam, Heemstede. tante. Eigenlijk ben ik nu al tien jaar getrouwd, of schoon geen mensch er iets van wist." „Zeg toch niet zulke dwaze dingen, Goldie", be rispte moeder. „Je tante zal heusch veronderstellen dat je krankzinnig bent. Ga nu mee naar beneden. Ik denk dat vader in de bibliotheek op ons wacht." „Ik dat geval ben ik niet noodig", merkte Lillith op killen toon op. „Ik zal me in het salon nuttig zien te maken." „Heel vriendelijk van je", gaf Marcia te kennen, terwijl Goldie lachte van plezier. Op de trap stonden moeder en dochter even stil en keken elkander aan. „Is mijn kind gelukkig?" vroeg Marcia. „Waanzinnig van geluk," klonk het antwoord, ter wijl ze zich even tegen haar moeder aandrukte. „Ik hoop, dat ik niet met fox-trottpas op het altaar zal toeloopen, want ik vrees dat vader dan uit elkaar springt van woede." „Ik zal hem waarschuwen dat een dergelijke mo gelijkheid kan bestaan", lachte Marcia. Daarna liepen ze naar de bibliotheek, waar Sir Everard, onberispelijk gekleed, hen wachtte. Hij zag er uit alsof hij de geheele plechtigheid als een ge weldig corvée beschouwde, en hij glimlachte op een eenigszins gedwongen wijze tegen hen. Hij kuste Goldie en trok haar even terzijde. „Ik kan moeilijk vragen of je gelukkig hen, want je straalt eenvoudig, jonge bruid. Natuurlijk kunnen we niet verwachten dat de zon altijd zal schijnen, maar ik hoop en geloof dat jouw geluk daarvan ook niet afhankelijk zal wezen," zei hij zacht. „Hoor mijn dierbaren vader eens", riep Goldie uit, terwijl ze haar hand op zijn arm legde. „Ik heb altijd wel geweten dat U aardig kon zijn. Vertel me nu echter eerst eens wat U van Uw eigen bruid denkt. Is ze niet een prachtstuk.?" „Eén ding tegelijk, Dora." Hij drukte haar een pakje in de hand. „Dat is voor jou en je moogt er mee doen wat je wilt. Ik zou graag willen, dat je op je huwelijksreis iets kocht in herinnering aan je vader, die altijd van je heeft gehouden. „Schattebout, reuzen-schat", bracht Goldie werke lijk onder den indruk uit. „Ik zal zonder dat ook wel aan U denken." Weer kuste hij haar. „Ga nu gauw naar het salon, kindje. Dennis wilde je nog even spreken voordat we naar de kerk gaan." „In orde. Ik verdwijn al. Blijf echter niet te lang weg, want moeder moet er ditmaal eerder zijn dan ik." „God zegene haar", mompelde Marcia, zoodra de deur zich achter haar gesloten had, en haar oogen werden vochtig. „Is het een verbintenis naar je zin?" vroeg hij langzaam, terwijl hij dicht bij haar ging staan. .Volkomen. Zij en Peter zijn voor elkaar gescha pen." „Ik weet dat je het afschuwelijk had gevonden, wanneer ze Baronford's vrouw was geworden. Per slot van rekening is het maar beter zoo." „Ik ben er zeker van", zei ze zacht. „Hij was haar trouwens gauw genoeg vergeten. Bovendien had hij de noodige verplichtingen tegenover Virginia." „Wie zorgde er evenwel voor dat de zaak niet doorging?" vroeg hij plagend. „Oh, ja, natuurlijk heb ik van mijn kant eenigen invloed doen gelden" gaf Marcia toe. „En ik waabdeer het ten zeerste", zei Sir Everard op ernstigen toon. „Wat bedoel je?" Hij maakte een afwerend gebaar met zijn hand. „Dat is op het oogenblik van generlei belang. We moeten naar beneden, Marcia. Ik ben heel blij dat jij je gelukkig voelt". Met een teeder gebaar nam hij haar handen in de zijne. „En ik wil dat vandaag één ding goed tot je doordringt: als het in mijn macht staat je gelukkiger te maken, zal ik hiertoe alles aanwenden wat slechts mogelijk is." Bij dc laatste woorden boog hij zich tot haar over en kuste haar. Ze kuste hem op haar beurt met het gevoel alsof hij het eigenlijk bevolen had, en gedre ven door een onverklaarbaar iets, gaf ze hem zijn licfkoozing terug. HOOFDSTUK IX. Het huwelijksfeest. „Beste kind, wat zie je er lief uit", fluisterde de oude Lady Barrowdale, toen de moeder van de bruid op haar toekwam. „Je bent een plaatje uit een sprookjesboek of een Grieksrhe Godin. Ik weet niet precies waarop je eigenlijk het meest lijkt." Dc kerk was al stampvol toen de stoet aankwam. „Wacht totdat U de bruid heeft gezien", mompelde Marcai met een ondeugenden glimlach. De oude dame droeg een paarsfluweclen japon, die wondermooi bij baar sneeuwwit haar afstak. „Je kunt me niets bekoorlijkere toonen dan je zelf. Wat moet Everard trotsch op je wezen: je bent nog op en top een jong meisje." Marcia lachte. „Ja, is het niet belachelijk? We hebben U de eereplaats gegeven, zoodat U alles goed kunt zien." „En denk je nog op reis te gaan voor je zilveren huwelijkfeest?" voreg Lady Barrowdale. Marcia schudde met haar hoofd. „Dat moet U maar eens aan Everard vragen. Ik vermoed dat we als 'n paar rustige, oude menschen bij het haardvuur zul len kruipen." „Heel dwaas. En daar heb je Dennis. Wat wil hij?" Dennis leek sprekend op zijn vader, maar hij was langer en slanker. „Kunt U even met Peter praten, moeder?" vroeg hij. „Ik geloof dat hij geweldig zenuwachtig is. Hij zoekt overal naar U." „Natuurlijk kom ik. Waar Is hij?" „Vlak bij de kerkdeur. Ik moet maken dat ik weg kom", zei hij, de daad bij het woord voegend. Marcia liet haar blikken door de kerk dwalen en voor een kort oogenblik kruisten haar oogcn die van Baronford's vrouw, die in een der achterste banken was gezeten. Marcia boog even met het hoofd. Ze hadden el kander sinds Virginia's huwelijk niet meer gespro ken. Maurice zat naast haar en er lag iets in de uitdrukking van zijn oogen wat haar een rilling door de leden joeg. Hoe vreeselijk moest die man wezen als men hem tot vijand had gemaakt, flitste onwil lekeurig door haar brein. De gedachte dat hij Gol- die's echtgenoot hr.d kunnen worden, sneed als een messteek door haar ziel. Zou Virginia erg ongelukkig met hem wezen? Nee, misschien ook niét, want Virginia was hard en be rekenend. Ze had niets van Goldie's warme impulsi viteit. Het was vreemd te bedenken dat Goldie sinds ze jonge vrouw was geworden, zooveel dichter bij haar was komen staan dan in haar kinderjaren. Peter, die arme Peter wachtte op haar, dus moest ze gauw naar hem toegaan. Peter zag er als bruide gom niet op zijn aantrekkelijkst uit. „Goldie komt dadelijk, beste jongen," fluisterde ze hem haastig in. „Je behoeft je nergens zenuwachtig over te maken. Dat is zij evenmin." „Natuurlijk niet", zei Peter. Hij hield haar hand krampachtig in dc zijne geklemd. „Ik moet U iets vertellen. „Een verrassing." Ze begreep onmiddellijk met wien zijn boodschap verband zou houden. „Wat is er Peter?" vroeg zo heesch. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 8