De AIO. in het geweer De Competitiewedstrijden. Schagen-nieuws. ft Auto-ongeluk in de Wieringermeer. 1854. P. H. DE CARPENTIER. 1934. Massa-ontslag te Terwolde. Inderdaad, er bestaat geen beter en meer afdoend middel tegen slechte spijs vertering en verstopping, en de daaruit voortkomende kwalen. Alom verkrijgbaar A f 0.65 per flacon. den bal het veld weder in weet te werken. Al met al Reen doelpunten en blanco ging de rust in. N.V.V. had de toss gewonnen, daardoor zon- voordeel en had daardoor redelijkerwijs gezien het spel voor de rust de beste kans. Hoe anders liep dat het eerste kwartier uit. het was alsof een ander Assendelft-elftal aan het werk was, in tegenstelling met voor de rust, werd er nu een vlug open spel gespeeld, het was te zien dat dit voor haar tot suc ces moest leiden. Het succes kwam ook, vrijlaten van den rechtsbuiten kostte N.V.V. een doelpunt, met een onhoudbaar schot opende de A.-vleugciman voor zijn club de score, 1—0. Nog steeds was N.V.V. niet op liet Asscndelft-spel ingespeeld, het was dan ook A., dat den toon aangaf; toch komen zij op niet onfortuinlijke wijze aan een tweede doelpunt, als n.I. Reijne in het vuur van het spel (en daar was weinig voor noodig om met een dergelijke hitte op die temperatuur te komen!) een tegenstander om armt, wel vriendelijk, maar het mag nu eenmaal niet, hierdoor veroorzaakt hij een penalty en voor de tweede maal moet. Bart visschcn, 20. Het ziet er voor N.V.V. alles behalve rooskleurig uit, maar vanaf dit moment gaat het opeens stukken beter, eenmaal nog ontkomt het N.V.V.-doel ternauwer nood aan doorboring als Van Herwerden den bal vergeet in zijn poging den A.-rcchtsbuitcn af te houden, door toeval blijft een doelpunt uit. Bij een goede, algeheele N.V.V .-aanval geeft Sepcrs goed af aan Kaaij, deze brengt ojf en dank zij missen in de A.-achterhoede, wordt hij in de gelegenheid gesteld den achterstand te verkleinen, 21. Kort daarop heeft N.V.V. de kans om gelijk te maken, als Fans zeer fraai voor doel trapt en Floor in eens den bal op doel zendt, het goede schot gaat echter juist over. N.V.V. komt nu flink los en aardige en ook gevaarlijke aanvallen worden opgezet. Eenmaal houdt de A.-keeper een zeer hard schot van Sepers, maar moet kort daarop toch zwichten voor een eveneens door Sepers ingeschoten bal, 22. Zoo heeft N.V.V. dus een 2—0 achterstand opgehaald. Een vrije trap op het N.V.V. doel# werkt Bart rus tig weg, kort daarop gevolgd door een corner, welke weggewerkt wordt door de Woerd. Assendelft is slechts een schaduw van daarstraks, zij mogen dan ook van geluk spreken, dat N.V.V. er niet in slaagt te doelpunten. Deugd is er finaal uit en evenals Klaver hebben we weinig in genoemde spelers kun nen genieten. De warmte? Bart doet goed werk, door bij een zeer gevaarlijken aanval zich boven op den bal te laten vallen, daan-oor een zekere goal voorkomend. De A.-kcepcr krijgt een gevaarlijk schot, te verwerken van Grootes De tijd verstrijk! •zonder bijzondere voorvallen en met. N.V.V. in den aanval, kondigt scheidsrechter Snijders, die ook last van de warmte had, tot aller genoegen het einde aan. Beide partijen mogen met het bereikte resul taat tevreden zijn. en de uitslag geeft de verhou ding zeer goed weer, géén verdiende de overwinning. BREEZAND. A.D.O. I—V.V.Z. L De aanvoerder van V.V.Z. (St. Pancras) wint den toss en kiest, de zon in den rug. Eerst gaan beide partijen wat op verkenning uit. A.D.O. gaat dan het eerst tot den aanval over. De rechtsbuiten zwenkt naar binnen, een goed gericht schot en het is 10. De V.V.Z.-aanvallen stranden geregeld op de A.D.O.-backs. A.D.O. daarentegen weet weer door te breken en ver groot den voorsprong. Dan is het de beurt van V.VZ., (21) en, als we na weer een aanval, de scheidsrech ter een strafschop toekent, komt zelfs de gelijkmaker. Rust 22. A.D.O. pakt na de rust direct flink aan en binnen .vijf minuten is de stand 42. V.V.Z. schijnt uitgespeeld, A.D.O. is steeds in de meerderheid en door mooi samenspel wordt het 62. Nog e\en komt V.V.Z. opzetten, maakt er 6—3 van, maar dan komt de bal bijna niet meer op de A.D.O.- helft en dc linksbinnen van de Breczanders brengt den eindstand op 7—3. WIERINGEN. SUCCES-NIEUWS. Voor de verrichtingen van Succes I zie men de berichten uit Schagen. ANDIJK 2—SUCCES 2, 2—5. Succes 2 was op verzoek van Andijk op bezoek gegaan. De hitte was buitengewoon; toch wisten beide ploegen een fairen vriendschappelijken strijd te voeren, met Succes 2 als overwinnaar. SUCCES 3—SUCCES 4, 4—0. Op verzoek van vele spelers bckampten de S.-rc- serves elkaar op het Succes-terrein, dit was tevens een oefenwedstrijd voor het e.k. seizoen. S. 3 was favoriet en won met 40. SUCCES b—SUCCES c, 1—1. Deze heide jonge ploegen speelden om 10 uur een match tegen elkaar en beiden wisten eenmaal het doel te vinden. Voor dc jonge adsp. goede oefenin gen. NOORDSCHARWOUDE. A.F.C. IVoorwaarts I 12 AARTSWOUD. Het tweede elftal ging Zondag naar Sijbekarspel voor een vriendschappelijken wedstrijd. Met een 2—0 overwinning kwamen ze thuis. Goed zoo jongens. SCHAGEN-COMB.—OUDESLUIS. Het elftal dat hedenavond tegen Oudesluis speelt is als volgt samengesteld: Arnoldus A. Slikker Vlottes M. Slikker S. Breebaart Meiier C. de Moor P. de Vries G. Paulusma W. Biersteker D. Ruig. Res.: Bijpost (doel); J. Weeland (midden); G. Lem (voor). NOORDSCHARWOUDE. Wielrennen. De ren- en tourvereeniging „Onderling Genoegen" hield een trainingsrit over 85 K.M. Het traject liep door de Woudmeer, over het. noordeinde van de ge meente Harenkarspel naar Oudkarspel, welke af stand 14 maal moest worden gereden. Er bestond heel wat belangsteling voor dezen rit. De uitslag was als volgt: A-klasse: 1. H. Quant, 2 uur 24 min. 45 sec.; 2. Jb. Kuiper op 10 Meter. B-klasse: 1. H. Plomp 2 uur 34 min. en 2 sec.; 2. M. Strijbis op 5 Meter; 3. P. van Exter 2 uur 37 min. 20 sec.; 4. Jb. de Bruin 2 uur 41 min. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Het kampioenschap van ons land is nu weer een volledig omstreden iets. K.F.C. verloor alweer een punt. Nu tegen Willem li (11) en de Koogers staan nu gelijk met Ajax. Het wil er bij ons niet meer in dat K.F.C. kampioen wordt. Het succes- brengende systeem van K.F.C. blijkt niet meer af doende tc functioneeren en in dat verband hebben we een zwaar hoofd in een eveiitueelc beslissings match met Ajax. Heracles klopte Zaterdagavond Velocitas (3—1). De stand is: K.F.C 7 4 2 1 14—4 10 Ajax 6 3 2 1 17—5 8 Willem II 6 o 2 O 11—15 6 Heracles 7 3 0 4 11—19 6 Velocitas G 1 0 5 7-17 2 K.N.V.B.BEKER. Vclocitas heeft tegen verwachting Zondag mei 10 van Stormvogels gewonnen; wat gezien de Zaterdagavond gespeelde match tegen Heracles dub bel mooi werk genoemd mag worden. Do finale FeijenoordVclocitas kan een waardig slot vormen. PROMOTIEWEDSTRIJDEN. Een gevoel van medelijden met dc voetballers, die nu nog in dc hitte hun clubs moeten trachten om hoog te voeren of voor degradatie te behoeden. In afd. III won Hengelo van N.E.C. (43). Zou 't weer niet lukken aan Nijmegen? Z.A.C. 2 110 4—2 3 Hengelo 2 10 1 5—6 2 N.E.C 2 0 114-51 KAMPIOENSCHAP VAN NOORD-HOLLAND. In afd. A won Helder met b—2 van Texel. KAMPIOENSCOMPETITIE. Ook nu kon B.K.C. het tegen O.S.V. 3 niet halen. Met 3—2 bleef de zege aan de Oost-Zaners, die een uitstekende ploeg bezitten. O.S.V. 3 3 3 0 12-9 6 B.K.C. 4 2 0 2 12—9 4 N. Niedorp 2 1 0 1 2—4 2 Assendelft 2 3 0 0 3 7—11 0 ZONDAG ADSPIRANTENDAG. We herinneren onze lezers aan de grootc aarlij k- sche adspirantendag van den N.II.V.B. te Alkmaar, op Zondag 24 Juni. Honderd elftallen doen er mee. 1 ult de OMGEVING WIERINGEN Bussen op Afsluitdijk in beslag doen nemen. Zaterdagochtend is dc afsluitdijk nabij Breezand het tooneel geweest van een niet alledaagsche ge beurtenis. Door dc Friesche marchaussee zijn nl. een 6-tal z.g. wilde passagiersbussen in beslag genomen en naar Leeuwarden gebracht, waarbij de circa 200 in zittenden aan den weg werden gezet en maar moes ten zien op het 30 K.M. lang traject een goed heen komen te vinden. Zooals bekend heeft de A.T.O. het monopolie voor passagiersvervoer (eenig concessionairis) over den afsluitdijk en wel op het traject Alkmaar-Leeuwar den v.v. Hiervoor gelden tarieven die. vergeleken met particuliere exploitatie, zeer hoog zijn. Het ge volg was reeds dadelijk bij dc instelling van den A.T.O.-dienst, dat vele particuliere ondernemers zich met de bekende kunstgrepen, zooals besloten gezel schappen, vereenigingen, e.d., op dit traject wierpen en met succes. Sedert vele maandeu passeeren dage lijks tientallen autobussen uit Friesland, voor het meerendeel dicht bezet, den afsluitdijk en brengen dc passagiers naar Amsterdam a raison van enkele gul dens heen en terug. De A.T.O.-bussen sloegen daar bij een poover figuur en reden met weinig of in het geheel geen passagiers. Zoo is de toestand thans nog. Voor enkele maanden terug heeft de A.T.O. op den afsluitdijk een telling do*>n houden van het z.g. wilde passagiersvervoer en zij moet daarbij tot ont stellende cijfers zijn gekomen. Zaterdagavond nu. circa half 9, hadden zich na bij Breezand de Friesche districtscommandant der- marechaussee. vergezeld van een ambtenaar van het O.M. te Leeuwarden en een zevental marechaussees opgesteld en onderwierpen alle uit Friesland komen de bussen aan een controle. Juist de Zaterdag was hiervoor uitgekozen, aangezien het vervoer dan het drukst is. Van enkele bussen waren de papieren in orde (dit waren z.g. reisvereenigingen), doch reeds direct werd een 6-tal bussen in beslag genomen om naar Leeuwarden tc worden opgebracht. De passa giers. w.o. wielrijders en turners, welke aan den Olympischen dag zouden medewerken, en velen die in Amsterdam treinaansluitingen moesten halen, werden zonder vorm van proces uit de bussen ver wijderd en moesten zich maar zien te redden. Het gevolg was, dat het Restaurant „Halfweg" van den heer Geerligs te Breezand in een ommezien overbe volkt was met gedupeerden, die middelen verzon nen om weg'te komen. Vóór zich dc Noordzee, achter zich het ITsselmeer en aan beide zijden een 15 K.M. lang traject in den gloeienden zon op den onbeschutten dijk met het vooruitzicht deze te moeten afwandelen het was verre van aangenaam. Auto's en taxi's werden uit Friesland ontboden, passeerende auto's namen me de wat mogelijk was, en zoo werd van lieverlede de toeristenmenigte in de richting Amsterdam wegge werkt. Als een loopend vuurtje ging de mare der inbe slagname door Leeuwarden en geen enkele wilde busondernemer dorst een ri' naar Amsterdam over den dijk meer aan, zoodat het busverkoer uit Fries land Zaterdagmiddag vrijwel was lamgelegd. Voor dien dag heeft de A.T.O bereikt dat hare bussen in de gewone diensten voor het eerst met volle bezetting het traject over den afsluitdijk reden. Doodeliik ongeval. Zaterdag is bij het monument op den afsluitdijk het lijk gedregd van den heer de W., kleermaker le Leeuwarden en naar Uippolytushoef vervoerd. Vol gens verklaringen van den chauffeur, die den heer dc W. van Amsterdam naar Leeuwarden vervoerde, zou laatstgenoemde op het steigertje bij het Monu ment even verpoozen. Toen hij lang uitbleef ging de chauffeur eens kijken en zag tot zijn ontzetting zijn passagier, die van het steigertje moest zijn afgegle den. in het water drijven. In plaats van zich naar Den Oever te begeven of zelf hulp te bieden, was de chauffeur blijkbaar zoo van streek, dat hij naar Friesland doorreed met het gevolg dat eerst 7 uren later de politie te Den Oever kennis kreeg van het gebeurde, en hierop ging dreggen met bovengo- noemd gevolg. Drankwet. Aan den heer D. Breet aan dc Wcstcrlanderlaan al hier is ingevolge de Drankwet een verlof B verleend. Verlotingen. Aan de gymnnstiekvcrecniging „Wieringen" en de voetbalclub „Succes", beiden te Hippolytushoef, is ver gunning verleend tot het houden eencr loterij. Autodief gesnapt. De Rijksveldwacht alhier kreeg Zaterdag dc mede- deeling, dat te Groningen een personenauto was gesto len en dat de dief deze auto tc Leeuwarden had laten staAU, alwaar hij zich meester maakte van een nieuwe heerenfiets en daarmede vermoedelijk in dc richting van Wieringen over den afsluitdijk was gepeddeld. In samenwerking met een collega uit Zurich speurde dc Rijksveldwachter den Wieringermecrpolder al waai niets verdachts werd ontdekt. Nabij Uippolytushoef werd echter een persoon aangehouden, gezeten op een nieuw karretje van het gesignaleerde merk. Dc aan gehoudene bleek een Zwitser te zijn, uit Duitschi&nd afkomstig. Een paar in Friesland verduisterde klom pen (Friesche tripklompen) sierden 'smans voeten, terwijl hij zich tegen eventueele regenbuien had ge dekt met een regenjas, uit dankbaarheid gestolen van een paar zwemmers, die hem inlichtingen over den te volgen weg hadden verstrekt Dc Zwitser bleek dc ge zochte te zijn en met dc aanhouding van het be ruchte heerschap is een goede vangst gedaan daar 't geweten van den man met meer auto- en rijwieldief stallen scheen tc zijn bezwaard. Visschen In het IJsselmeer, Bij K.B. is het Visscherijreglement voor de afge sloten Zuiderzee gewijzigd. Het visschcn met een botsleepnet, een bleisleepnet of een spieringsleep net is geoorloofd. Een kuilnet of een kornet is toe gestaan wanneer het voorttrekken geschiedt door niet meer dan één vaartuig. Visschers die en won- derkuil of een wijm door het water voorttrekken, zullen moeten voorzien zijn van een schriftelijke vergunning van het districtshoofd. 1 HOOGWOUD AARTSWOUD. Onze muziekvereeniging gaf Zondag op het erf van den heer Visser een concert, welke met dit mooie weer een welkome ontspanning was. Hetzelfde zal geschie den aan de Gouw en tc Hoogwoud. B4RS1NGERT1GPV Naar wij vernemen, zal door A. K. Pik voor reke- van den heer Joh. V. Stipriaan een woonhuis wor den gebouwd op het terrein naast den heer II. No bel. Evenals vorige jaren en in navolging van andere plaatsen, is door dc afd. Barsingerhorn van den Bond voor Staatspensionneering besloten wederom een tocht voor de ouden van dagen te organiseeren. Naar we vernamen ligt het in de bedoeling eens een bezoek te brengen aan Friesland, als althans de fi- nautien zulks toelaten. Eerstdaags zullen lijsten wor den bezorgd en naar gehoopt wordt zal dc opbrengst voldoende zijn om het beoogde doel te bereiken. Den ouderen staat dus weer een prettige dag te wachten. r ANGENDt'K De Ncderlandsche Tuindersbond had in April j.1. een telegram aan den minister van economische za ken gezonden, waarin op dc bijzonder moeilijke beta lingsverkeer met Duitschland werd gewezen. Men heeft, daarop antwoord gekregen, in welk antwoord wordt ge/egd, dat de minister van gedachte is. dat, nu er weer een vermindering van het aantal deviezen is afgekondigd, er meer gebruik zal worden gemaakt van het z.g. „Sonderkonto", dat ingevolge hét devie- zenprotocol is aangelegd. Dat behoeft echter geen aan leiding te zijn tot de vrees dat dc moeilijkheden, wel ke zich verleden jaar bij dc uitbetaling van deze gel den hebben voorgedaan, zich zullen herhalen in het komende seizoen. Dc uitbetaling geschiedt in tegen stelling met verleden jaar, tóen het meerdere weken duurde voor uitbetaling plaats vond, thans na onge veer 7 a 10 dagen. Betreffende de koersverschillen wordt aangeteekend dat de Rijksbank aan de Ncd. Bank heeft toegezegd, dat maatregelen zullen worden getroffen, dat de ambtelijke guldenkoers te Berlijn nauwer bij den mar- kenkoers tc Amsterdam aansluit. OUDKARSPEL. Met de werkzaamheden van de nieuwe zwemin richting aan het Waardje alhier, is men zoover ge vorderd, dat naar alle waarschijnlijkheid de offi- cieele opening begin Juli a.s. zal kunnen plaats heb ben. Dc hengelclub hield een wedstrijd op de kade van den Derg- en Kerkmeerpolder. De animo voor deze wedstrijd was vrij groot: 24 hengelaars namen er aan deel. Dc uitslag was als volgt: Grootste baars le prijs de heer V. Polman, oliejas; 2c prijs A. Timmerman, hengel met snoer; 3e prijs St. de Rijke, stoeltje; 4e prijs K. Dekker, thermoflesch, Grootste aantal maat- baarzen D. Plakman, een paar laarzen. NOORDSCHARWOUDE. Ten bate van het plaatselijk Crisiscomité werd Za terdagavond door de Harmonie „Excelsior" een rond gang in het dorp gehouden, waarbij door een aantal meisjes gecollecteerd werd. Een en ander trok veel belangstelling, zoodat wij slechts hopen, dat dc op brengst mee zal vallen, opdat het comité haar nut tig werk kan voortzetten. A.s. Zaterdag wordt voor hetzelfde doel te Oudkar spel een muzikale rondgang gehouden. De 5öslagenwedstrijd in „Concordia" is reeds aan den gang. Een 20-tal kolvers heeft al een partij ge kolfd. De werkzaamheden aan den weg door het Geest- merambacht zijn zoo ver gevorderd, dat de eerste auto gister (Maandag) den weg heeft bereden, al was het dan ambtshalve. Het werk is a! zoo ver van het dorp dat de opzichters zich per auto daarheen begaven. Het gaf echter heel wat moeite den wagen over den brug te krijgen vanwege het losse zand. OUDE N E DO R P De heer V., alhier, die zich in aansluiting met den geest van dezen tijd wenschte te bekwamen in het kanovaren te De Weel in gezelschap van den heer G.. mocht zich niet beroemen op een gunstigen inzet. De kano kantelde en de beide inzittenden geraak ten in het diepe water, wat voor G. geen bezwaar scheen, daar deze vlug naar wal zwom, doch daar V. blijkbaar niet zwemmen kon, was hulp roepemzijn nonig verweermiddel. Hij werd gelukkig met vereen de krachten uit zijn netelige en gevaarlijke positie gered. In het holst vflü den nacht. Zondag, even na middernacht, begaven een S-tal Heldersche heeren zich met een grootc gesloten Iuxo auto nog naar de Schagcr Kermis, Te Schagen werd duchtig kermis gevierd. Toen dn kermis gesloten werd, reden de feestgangers af naar Wieringen, waar ze dc pret meenden te kunnen voortzetten. Er werd met grootc snelheid gereden. In de Wie- ringermecr, op een der lange, rechte verbindingswe gen, sprong, zoo werd ons gemeld, een der banden. De chauffeur kon de wagen niet houden en de luxe auto stoof over den kop, om aan den kant van den weg te blijven liggen. Wonder boven wonder kwamen do inzittenden ei met den schrik en eenige lichte kwetsuren af. De auto werd met vereende krachten weer op het rechte pad gebracht. De motor bleek niet beschadigd te zijn. Besloten werd om met denzo!fden wagen, zij hef zonder ruiten en koplampen en verfraaid door builen cn schrammen, weer naar Schagen tc trekken. Wat inderdaad geschiedde. Maandagmorgen om 12 uur dronken do heeren nog op den goeden afloop en op eikaars gezondheid. Ze waren den schrik te boven» zijp a Tachtig jaren Oudesluizer Is het feit van dezen dag. Wat een enklc uitverkoome Zelden maar beleven mag. Tachtig jaren op ons dorpje Zag U alles komen, gaan. Wie weet beter als zooicmand Van ons knusse dorpsbestaan? Tachtig jaren is een leeftijd Die een ieder niet bereikt Daarom is het met genoegen, Dat U dit getal bekijkt. Als rés-echte Oudesluizer Bied ik U hier in de krant Mijn gelukwensch. In gedachten Ook mijn Oudesluizer hand. Vreugd en leed zijn U gegeven Zooals elk dat dragen moet Maar een dag zooals van heden, Doet Uw jarig hart vast goed. Als de oudste Oudesluizer Wensch ik U nog veel plezier. Tachtig jaar op 't zelfde dorpje! Nóg vele jaren Carpcnticrü 19 Juni 1931 DAAN POOL. KG E G R A S JULIANADORP. Practlsche les bijenteelt. Zaterdagnamiddag had bovengenoemde les plaats bij den bijenstand van den heer Schellingnr op het land van S. N. Klaver aan de Kortevliot. alhier. Do opkomst was buitengewoon goed te noemen, een 20 leden waren tegenwoordig, benevens de hoer R. ter Brugge uit Heiloo. De voorzitter T. Speur, heette al len welkom, in het bijzonder den heer ter Brugge. Daarna werd met de verschillende experimenten be gonnen, waarhij de bevattelijke toelichting van den lieer ter Bruggen, een geheel vorindo met het aan schouwelijke en de leden zeker weer een stap na der hebben gebracht, om van het onuitputtelijke mysterie eener bijenkolonie, eenige kennis rijker te worden en zoo noodig op eigen imkerij toe te pas sen. Na deze les, mocht de heer tor Brugge, bij mon de van den voorzitter, aller dank in ontvangt ne men voor de op zakelijke wijze gehouden causerie, die door prachtig weer werd begunstigd. HARE N K A R S P F. T DIRKSHORN. Politie. Verloren: Een geldig bolastingmerk. In verband met loonconflict, In verband met een loonconfürt tusschen de N.V, Overijselache Steenfabrieken .h. feu Stegeman en Co., kantoorhoudendo te. Deventer en den Bond van Ar beiders in de Steenindustrie, was door den Bond tegen 18 Juni een staking geproclameerd. De N.V. kon zich niet vereenigen met een collectief arbeidscontract, dat haar door den bond was voorgelegd. De directie der N.V. Overijselsche Steenfabrieken heeft thans alle arbeiders, ten getale van ongeveer 200, ontslagen. Het ontslag betreft de arbeiders aan de fabrieken te Terwolde, n.1. „Dc Scherpenhof' en „De Vooruitgang". DE AARDBEVING IN ARGENTINW. Nog groote ongerustheid. Het onderaardsch gerommel in de gebieden die door dc aardbeving getroffen zijn, begint thans te vermin deren. Desondanks heerscht er onder de bevolking nog groote ongerustheid. De Serfaat heeft een wetsontwerp aangenomen, waarin 200 duizend pesos ter beschikking worden ge steld voor het brengen van hulp aan de slachtoffers der aardbeving in Sampacho in dc provincie Cordoba. BOSCHBRAND BIJ PRINCENHAGE. Vrij spoedig gebluschL Zondagmiddag brak brand uit in de bosschen bij de buitenplaats van den Graaf Marnix van St. Alde- gonde aan den weg van Princenhage naar Rijs. Do brand kon vrij spoedig door personeel van het Siaats- hoschbehecr gebluscht worden. 1 H.A. eikenhout is in de vlammen opgegaan. „IK BEN EEN VOLKSVERRADER". De leider van den bedrijfsraad der Leuna Werke te Leipzig, die een aanzienlijk bedrag uit de kas der „Winterhilfe" had genomen, is gearresteerd. Na zijn arrestatie werd hij geboeid door de stad geleid, ter wijl men hem op borst en rug een plakkaat gehan gen had met het opschrift: „Ik ben een volksverra der." ERNSTIG ONTPLOFFINGSONGELUK. Drie dooden, twee zwaargewonden. Bij werkzaamheden voor de aanlegging van een wa terleiding bij Savièse nabij von Sitten in het. Wa- liscrland (Zwitserland) is een ontploffing ontstaan tengevolge waarvan drie arbeiders werden gedood en twee zwaargewond.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6