Haar schuld betaald HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor IOcL Radioprogramma i UlT DE O MGEVING De invloed der standsorganisaties. Plan bloemboüensaneering gereed. OUDE N r E DOE P „PLAATSELIJK BELANG". Ledenvergadering van de vereeniging „Plaatselijk Belang", gehouden op Vrijdag j.1.. des avonds te 8M» uur in het café van den heer A. W. Feijs. Voorzitter de heer J. van Zoonen. Secretaris de heer W. T. J. Buddendorf. Aanwezig 17 leden. De Voorzitter opent de vergadering en spreekt den wcnsch uit. dat de besprekingen welke zullen wor den gevoerd, zullen zijn in het algemeen belang. De notulen van de vorige vergadering worden door den secretaris voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Ten aanzien van deze notulen merkt de Voorzit ter nog op. dat in de vorige vergadering werd be sloten om aan de vereeniging ..Het Witte Kruis" te Nieuwe Niedorp een aanvrage om subsidie te rich ten voor het instandhouden van de schoolbaden te Oude Niedorp. Op deze aanvrage werd een afwij zend antwoord ontvangen. Als motief werd opge geven. dat de ver. Het Witte Kruis ook aan de schoolbaden te Nieuwe Niedorp geen subsidie ver leende. De Voorzitter vindt dit motief niet gegrond. Niet uit het oog mag worden verloren, dat de schoolbaden te Oude Niedorp werden opgeheven als gevolg van de saneering van de gemeente. Tevens deelt de Voorzitter nog mede. dat in het vorig jaar stappen werden gedaan om het postkan toor te Verlaat te behouden, welke pogingen met succes werden bekroond, daar binnen weinige da gen bericht werd ontvangen, dat het postkantoor aldaar gevestigd bleef. Van de twee lezingen, welke in den afgeloopen winter zouden worden gehouden, is er slechts één gehouden. De lezing van den heer Schroevers Is door een kwestie tusschen den toenmaligen secre taris en den heer Schroevers niet doorgegaan. Thans wordt het financieel verslag door den penningmeester uitgebracht. Op 1 Januari 1933 was in kas f 45.33. Gedurende het jaar 1933 werd ontvangen f 147.85 en uitgegeven f 167.74. zoodat op 31 December 1933 nog in kas was f 25.44. De kas middelen zijn dus verminderd met f 19.89. Deze achteruitgang Is volgens den voorzitter voornamelijk te wijten aan het feit, dat de 2e lezing niet is door gegaan, terwijl tevens de tocht van de ouden van dagen, welke het vorig jaar voor het eerst werd ge houden, geld heeft gekost. De Voorzitter dankt den penningmeester voor zijn .accuraat beheer. Thans komt aan de orde de ver kiezing van een lid van het bestuur, tevens voor zitter. wegens periodiek aftreden van den heer .T. van Zoonen. De heer Van Zoonen is volgens het reglement van orde niet herkiesbaar. Degene, die tot bestuurslid wordt gekozen wordt tevens Voor zitter, omdat men hiermede wil voorkomen, dat wanneer een bestuurslid is gekozen, er geen der bestuursleden voorzitter zal wilen zijn. hetgeen, op grond van vroeger opgedane ervaringen wordt ver wacht. Bij stemming met gesloten briefjes wordt geko zen de heer F. Leek. Deze bedankt echter voor deze benoeming. De leden D. Joon en H. Blanke komen ter vergadering. Bij herstemming wordt gekozen de heer A. van Zoonen. Ook deze bedankt echter voor de benoeming. De Voorzitter zegt, het te moeten betreuren, dat 'de verkiezing van een voorzitter weer zoo slecht Van stapel loopt. Bij derde stemming wordt gekozen de heer G. de Heer, die zonder meer tot voorzitter wordt aange wezen. hetgeen hij zich laat welgevallen. Thans komt aan d$ orde de tocht van ouden van dagen. De Voorzitter zegt, dat het vorig jaar het initiatief werd genomen om een tocht voor ouden van dagen te organiseeren. Deze tocht is een succes geworden. Het heeft wel geld gekost, maar dit heeft de vereeniging er graag voor over. Vorig jaar zijn er wellicht fouten gemaakt, maar men zal trachten deze dit iaar te ondervangen. Ook voor dit jaar wordt besloten evenals vorig jaar voor de verkrij ging van de gelden contact te zoeken met de pro- testantsche armvoogdij, het kerkbestuur en de dia conie, terwijl ook nu met een lijst zal worden rond gegaan. Na ampele bespreking wordt besloten om aan het bestuur over te laten om te beslissen, waarheen de tocht thans zal gaan. De Voorzitter wijst er nog op dat het wel wenschelijk is om bij 'de ouden van dagen rond te gaan om te informee- ren waar zij dit jaar naar toe zouden wenschen te gaan. Tevens zal men dan vragen of er o.a. geen animo bestaat om een tocht naar den Afsluitdijk te maken. Thans volgt de bespreking over de kwestie of dit Jaar door de vereeniging nog stappen zullen worden gedaan om ter gelegenheid van de kermis volks feesten te houden. De Voorzitter licht toe, dat de animo voor dezb volksfeesten hoe langer hoe meer verflauwt. Steeds 'moet er geld worden toegegeven en daarom wordt er Vvoorgesteld om dit jaar geen feesten meer te orga niseeren. De heer Feijs en eenige andere heeren zullen waarschijnlijk een veteranenvoetbalwedstriid organiseeren tusschen Oude Niedorp en Verlaat. FEUILLETON. door MARGARET PEDLER. 1. PROLOOG. „Het heeft geen zin nog langer voorwendsels te zoeken. Ik kan niet met je trouwen. Ik durf niet veronderstellendat je me ooit zult begrij pen of vergeven. Niemand zou dat kunnen. Maar probeer te gelooven, dat ik niet overhaast of zon der nadenken dit besluit genomen heb. Het is, of ik den laatst en lijd niet anders gedaan heb dan nadenken. Ik wil. dat je gisteravond vergeetEliot. We waren allebei een beetje dwaas, en er was rozen geur en maneschijn. ....Maar toch: vaarwel het moét. Probeer alsjeblieft nietme weer op te zoeken. Het zou niets baten en ons beiden alleen maar pijn doen". Aandachtig las de man dezen brief voor de tweede maal door. Den eersten keer had het hem ongelooflijk geschenen, een hallucinatie. Het gaf hem een vreemd gevoel van onwerkelijkheid het was zoo onmogelijk en zoo érg onwaarschijnlijk. „Ik wil, dat je gisteravond vergeet." Gisteravond! Toen de vrouw, die deze koele afscheidswoorden ge schreven had, in zijn armen had gelegen, heerlijk in haar hartstochtelijke overgave. Zijn gezicht werd hard Wat hierna ook komen mocht, wat de toekomst ook mocht brengen, hij wist, dat geen van hen beiden in staat zou zijn te vergeten. Er zijn dingen, die niet Hierdoor meent de vereeniging zich te kunnen te rugtreken. Tevens zal hierdoor worden bereikt, dat de vereeniging haar streven „Plaatselijk belang" nakomt De vereen, is niet opgericht, om enkel volksfeesten te organiseeren en vooral nu thans weer gelden beschikbaar zullen moeten worden ge steld voor den tocht van ouden van dagen, acht de Voorzitter het geven van geld aan de volksfeesten niet verantwoord. De heer Doorn zegt dat wanneer geen volksfees ten worden gehouden, dan de kermis ook wel kan worden afgeschaft. De volksfeesten brachten nog wat menschen ter been. De Voorzitter zegt, dit te moeten ontkennen. Toen voor het eerst de volksfeesten werden georganiseerd, waren er 500 A 600 belangstellenden. Het vorig jaar stonden er slechts 30 A 40 personen langs het lijntje. Hierbij komt tevens nog. dat het bestuur de aanwezigen bijna moest smeken om aan de spelen deel te nemen. Na veel moeite werden eenigen bereid gevonden. De heer Feijs stelt voor om dan een feest voor de kinderen te organiseeren. De Voorzitter zegt. dat het hiermede nog slechter is gesteld. Beter is het om een interessante film voorstelling te geven. Besloten wordt, dit jaar geen volksfeesten te or ganiseeren. Aan de orde is het punt: Bespreking oprichting zwembad. De Voorzitter licht toe, dat er een groote behoefte bestaat aan een goede gelegenheid tot zwemmen en het is daarom gewenscht dat er een zwemver eeniging wordt opgericht, een zwembad wordt aan gebracht en kleedkamers worden gemaakt. Het besturu is gaarne bereid om een voorstel in deze richting te doen. Wanneer echter de zwemvereeni- ging is opgericht, zal de vereen, zijn handen terug trekken. De zwemvereeniging en de ver. plaatselijk belang zullen sterk van elkander gescheiden moeten zijn uit overweging, dat alle leden van plaatselijk belang geen lid zullen zijn van de zwemvereeni ging, terwijl voorts de leden van de te stichten zwemvereeniging allen geen lid zullen zijn van de ver. plaatselijk belang. De heer Leek heeft een plan uitgewerkt en een begrooting opgemaakt. De Voorzitter geeft daarom het woord aan den heer Leek om een en ander nader toe te lichten. De heer Leek zegt. dat het aanleggen van een zwembad noodzakelijk is vooral, omdat op de plaats waar thans wordt gezwommen, het zeer gevaarlijk zwemmen is. en zwemt thans n.1. in de Ringsloot. Hierdoor zijn er weinig zwemmers. Wanneer nu goede zwemgelegenheid zal worden geschapen zul len er ongetwijfeld meer menschen gaan zwemmen. Het plan is om het zwembad aan te leggen op het terreintje bij den heer Vormer. De heer Doorn is reeds bereid gevonden om het benoodigde zand te halen, terwijl de heer Vormer een strook grond van 3 M. heeft aangeboden om een toegang te verkrij gen. Uit de begrooting blijkt dat de bouwkosten van zwembad, kleedkamers, enz. zullen bedragen pl.m. f 300. Het bad zal volgens het plan groot zijn 10 bij 15 M. en 80 c.M. diep. Dit bad wordt gemaakt voor de leerlingen. De vraag zal nu onder het oog moeten worden gezien of er voldoende animo zal bestaan. De Voor zitter stelt daarom voor om de aanwezigen per soonlijk te vragen of zij als lid wenschen toe te treden. Uit deze personen kan dan een commissie worden benoemd die een en ander nader zal be spreken. De heer Feijs vraagt of geen samenwerking kan worden verkregen met de ijsclub. De Voorzitter meent dit sterk te moeten ontraden om de zelfde redenen als hierboven genoemd ten op zicht van de vereeniging plaatselijk belang en de zwemvereeniging. De heer Feijs: Het te stichten zwembad ligt toch op het. terrein van de ijsclub? Do Voorzitter zegt dat dit inderdaad het geval ls. De te benoemen commissie kan echter in verbin ding treden met de üsclub. Vermoed wordt, dat wel overeenstemming zal worden verkregen. De afraste ring van het zwembad zal dan 's winters kunnen worden verwijderd, opdat weer kan worden schaats gereden. 14 Personen geven zich thans op als lid. De vergadering wordt hans door den Voorzitter geschorst voor 5 min. opdat het Bestuur een en ander nog nader kan bespreken. Na de heropening van de vergadering deelt de Voorzitter mede, dat het is gebleken, dat nog ver schillende bezwaren aan de uitvoering van het plan zijn verbonden. Het plan van oprichting van de zwemvereeniging moet echter worden doorge zet, daar er anders het volgend jaar wel niets van terecht zal komen. In overweging wordt gegeven om voor dit jaar pogingen te doen voor een en an der geld in te zamelen en tevens om eenige kleed hokjes aan de Ringvaar te bouwen, welke het vol gend jaar zouden kunnen worden verplaatst Ook de heer Feijs is van meening dat thans moet worden doorgezet. De Voorzitter wijst thans aan een comité, bestaan de uit de heeren F. Leek, voorzitter. H. Blanken, W. T. J. Buddendorf, J .Doorn en G. de Heer. De taak van de vereeniging is thans afgeloopen, vergeten kunnen worden, en het oogenblik, waarop een man en een vrouw voor het eerst in woorden uiting geven aan hun liefde, is één daarvan. Hij verfrommelde langzaam den brief in zijn hand, tot deze niet meer was dan een gekreukte prop pa pier en hief zijn arm op om hem weg te gooien. Toen verzachtten zijn lippen zich plotseling tot een glim lach, en er kwam een blik van opluchting in zijn oogen. Het was natuurlijk allemaal onzin, dwaasheid, de grillen en kuren van een vrouw, een belachelijke gedachte die zij zich in het hoofd gehaald had, en die verdwijnen zou als zij maar vijf minuten met elkaar gepraat hadden. Hij opende zijn hand en streek het verfrommelde papier glad. Hij scheurde het in heel kleine stukjes, wierp die in den tuin beneden de veranda, waar hij zat, en zag ze op den grond neerdwarrelen als kleine sneeuwvlokjes. Toen ze daar neervielen, klaarde zijn gezicht op. De spanning, veroorzaakt door het lezen van den brief, had zijn gelaat een oogenblik verouderd en even een glimp gegeven van den man, die hij tien jaar later zou kunnen zijn, indien het verkeerd met hem ging hard en meedoogenloos, en waarschijnlijk zelfs wreed. Maar nu, nu de spanning verminderde, droeg zijn gelaat die bekoorlijke jongensachtigheid, die al tijd aantrekkelijk is bij een man, die in werkelijkheid zijn jongensjaren al achter zich heeft liggen. Toen het laatste snippertje papier op den grond viel, strekte hij zijn armen uit en slaakte een die pen zucht van verlichting. Zijn thee, die hem tegelijk met den brief gebracht was, stond nog onaangeroerd op een tafel naast hem. Hij schonk zich in en dronk het dorstig op; zijn mond was droog. Toen zette hij het kopje neer, ging de veranda af en liep vlug door den tuin van het hotel naar den stoffigen witten weg achter het hek. Het was heel warm. De middagzon brandde nog aan den felblauwen Italiaanschen hemel en tegen het glanzende goud en azuur waren de ranke, donkere populieren langs den weg zacht voor de oogen. Maar de man scheen de hitte niet te voelen. Hij liep voort met lenige, groote stappen en ging nu een tuin bin nen, waar tusschen de uitgespreide takken van kastanjes, linden en amandelboomen, de lichtroode muren van een halfverborgen villa schemerden. 1 Hij liep de villa voorbij en ging zonder aarzelen ver der, als iemand die den weg kent, langs een recht pad, Bij de rondvraag vraagt de heer Feiis, wanneer de vereeniging van zich zal laten hooren, nu geen volksfeesten meer zullen worden gehouden. De Voorzitter zegt, dal in den a.s. winter wel Iets zal worden georganiseerd. De Voorzitter brengt voorts dank aan de pers, die thans voor de eerste maal bij de vergadering van plaatselijk belang tegenwoordig is. Tevens neemt de Voorzitter thans afscheid, nu de heer De Heer tot Voorzitter is gekozen. Hij zal echter de vergaderin gen blijven bijwonen als lid. De Voorzitter zegt, steeds prettig met bestuursleden en leden te heb ben samengewerkt. Verschillende zaken zijn tijdens zijn voorzitterschap te stand gekomen en het was hem een groote vreugde om in het belang voor de plaats en in het algemeen belang te hebben mogen werken. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. NIEUWE NIEDORP LANGEREIS. Vergadering van de Afdeeling I.angereis van den Bond voor Staatspensionneering ten huize van G. Modder, op 17 Juni 1934. Aanwezig 5 bestuursleden en als gast D. Olie Az. Bij ontstentenis van voorzitter opent de heer J. Ham en gaf allereerst in behandeling de vraag op heffing of te trachten nieuw leven in de afdeeling te brengen. Daar de afdeeling nog 41 leden telde en er alzoo veel verloren was wat het vereenigingslevcn betreft, was men het er algemeen over eens de vereeniging in stand te houden. Ook de heer Olie was dan wederom bereid als lid zijn medewerking te verleenen. wat met applaus werd begroet. De heer Olie wilde geen lid zijn van een afdeeling waar absoluut niets van uitging. Aanstaande herfst zal men nogmaals vergaderen, om het bestuur met nieuwe en als het kan jonge krachten, die wat voor de zaak gevoelen aan te vul len en te versterken en om dan tevens de winterpro- paganda te bespreken. Daar de ouden van dagen van Nieuwe Niedorper kant met Nieuwe Niedorp mede gaan, zal men zich in verbinding stellen met Aartswoud, wat de heer J. Ham op zich neemt, oin op deze wijze ook de ouden van dagen van den Hoogwouder kant een mooie dag te bezorgen. Na nog enkele besprekingen van meer huishui- delijken aard volgt sluiting. IA NOK N I) IJ K Sinds de neutrale tuinbouwers zich in een stands organisatie hebben vercenigd. ten einde beter hun sociale belangen te kunnen dienen, zijn dc stands organisaties op tuinbouwgebied meer en meer be trokken geworden bij de uitvoering van maatrege len, door de regeering genomen, met het doel den tuinbouw door de crisis heen te helpen. Bij de zoogenaamde telling waren het in hoofd zaak leden der standsorganisaties, aan wie dc werkzaamheden voor dat onderzoek waren opge dragen. De Landbouw-Crisis-Organisatie, waaronder ook de tuinbouw behoort, en aan welke bij de maatregelen voor verbetering in den toestand van den tuinbouw verschillende adviezen zullen wor den gevraagd, onderzoeken zullen worden opgedra gen ter betere oriënteering en voorlichting der re geering en andere werkzaamheden in het belang van den saneeringsarbeid. heeft thans weer dc standsorganisaties ingeschakeld door hen uit te noodigen candidaten op te geven voor leden van te vormen commissies. De L.C.O. zal tot meerdere ze kerheid van het bereiken van haar doel verschillende disricten Instellen met een districtscommissie, die uit den aard der zaak beter met de locale omstan digheden op de hoogte is, de regionale werkzaam heden met meer inzicht van zaken en met grootere nauwkeurigheid kan verrichten en alzoo de zeker heid biedt, dat verlangens beter tot hun recht ko men en misstanden met meer kennis van zaken kunen worden uit den weg geruimd. Men deelde ons mee, dat hoogstwaarschijnlijk in de te vormen districten een bepaald persoon wel met de uitvoe ring en uitwerking zal worden belast bij te nemen maatregelen als districtsleider. Op die wijze worden de veilingsorganisaties wel wat op den achtergrond geschoven. Dit vloeit echter voort uit het standpunt, dat zij een paar jaar gele den zelf hebben ingenomen. Zoowel de Langendijker Groentencentrale als de Noordermarktbond besloten niet in behandeling te nemen, voorstellen waarbij politieke of sociale inzichten der leden in het ge drang konden komen, zoodat onderwerpen, die nu in de afzonderlijke standsorganisaties ieder van eigen standpunt worden bekeken, niet in de veilings organisaties op hun plaats waren. Het is te ver wachten. dat de standsorganisaties, gescheiden op trekkende, uiteindelijk toch beter zullen slagen, dan wanneer de neutrale tuinders uitsluitend in de vei lingsorganisaties bleven. dat tusschen bloemperken vol vlammende kleuren doorleidde. Toen kwam hij, langs een met jasmijn overwelfd pad, in een kleinen, ingesloten tuin, met een door bloemen omgeven grasveld, dat geurde van reseda en rozen, terwijl de zwaardere geur van helio troop en oleander als wierook in de warme lucht hing. Een fontein klaterde midden in het fluweelen veldje, een schitterende sluier van fijne waterdeeltjes sprong uit het marmeren bassin, en aan het eind stond een steenen bank in de schaduw van een bladerrijken boom. Er zat een vrouw op de bank. Ze was heel jong, naar haar uiterlijk te oordeclen niet ouder dan twin tig, en er was iets in haar donkere, ranke schoon heid, dat harmonieerde met de zuidelijke geuren en kleuren van den ouden Italiaanschen tuin. Zij zat heel stil, haar ronde kin in haar hand. Haar oogen wa ren neergeslagen; de oogleden, waarvan de wimpers als donkere waaiers op de ivoren huid lagen, verbor gen haar gedachten. De voetstappen van den man maakten geen geluid toen hij over het kortgeschoren grasveld liep en hij bleef even staan om met vurige oogen naar hnar te kijken. Haar nabijheid beklemde hem zóó, dat ze hem bijna den adem benam. Toen zij bemerkte dat iemand in haar eenzaamheid was binnengedrongen, ging een schok door haar leden. Toen haar oogen den harts tochtelijken, verlangenden blik ontmoetten, die op haar gericht was, uitte zij een kreet van schrik. „JijJij?" stamelde ze, haastig opstaande. Met één stap was hij naast haar. „Ja. Verwachtte je me niet? Je moest geweten heb ben, dat ik zou komen." Hij lachte haar verrukt toe en wilde haar in zijn armen nemen, maar zij week terug en duwde hem heftig van zich af. „Ik heb je gezegd niet te komen. Ik heb je gezegd niet te komen", herhaalde zij. „O!" en zij wendde zich zenuwachtig-wanhopig af, „waarom ben je niet weg gebleven?" Hij keek haar aan. „Waarom? Denk je. dat ook maar één man ter we reld zou zijn weggebleven na zoo'n brief? Waarom schreef je dien?" zei hij haastig. „Wat bedoelde je?" Ze keek van hem weg naar dc verre bergen aan den horizon. „Ik bedoelde precies wat ik zei. Ik kan niet met je trouwen", antwoordde ze werktuigelijk. „Maar dat is onzin! Je hebt geweten dat ik van Naar we vernemen, ls de Commissie van Vijf. sa mengesteld uit voormannen uit de Bloem bollen we reld, met haar plan voor de jjaneering van de bloembollenteelt voor 1934 gereed gekomen. Het bij minister Colijn ingediende plan maakt er geen aanspraak op, nieuw of origineel te zijn, doch is gebaseerd op het plan, dat door de Kweekers-Cen trale in overleg met de Exporteurs-Centrale, in Fe bruari 1.1. bij den minister was ingediend. In de kringen van de bollcnkweekers verwacht men. dat, mocht het plan worden aanvaard, er meer voldoe ning zal zijn dan over de maatregelen van het vorige jaar. In de kringen van bollcnkweekers is men ten zeerste ontstemd over het uitstel van betaling der in 1933 binnen het raam geleverde bloembollen aan de regeering. Men had er op gerekend, op grond van de ontvangen mededeelingen, dat die uitbetaling in Mei zou geschieden. Nu is in het begin van Juni echter bekend gemaakt, dat de Rijksaccountants dienst eerst alle vorderingen op de regeeering moot onderzoeken, en dat eerst, nadat gebleken is, dat er gehandeld is geheel in overeenstemming me* de voorschriften, tot uitbetaling zal worden over gegaan. Verschillende afdcelingen nemen protest mot ies aan. WOENSDAG 20 JUNL HILVERSUM (301 M.) V.A.R.A.: 8.00 Gramofoonmuziek; 9.30 Onze Keuken door P. J. Kers; V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding; V.A. R.A.: 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de con tinubedrijven: 11.00 Radio-Volksuniversiteit; 11.30 Klein-ensemble; 12.00 Gramofoonmuziek; 12.15 Klein- ensemble: 1.00 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins; 2.00 Verzorging zender; 2.15 Knipcursus; 3.00 VARA tooneel o.l.v. Willem van Cappellcn: 5.30 De Fliere fluiters o.l.v. Jan van der Horst: 6.15 Gramofoonmu ziek; G.30 Radio-Volksuniversiteit; 7.00 Causerie; 7.20 Orgelspel door Cor Steijn; 7.35 Lezing: 7.55 Gramofoonmuziek: 8.00 Herhaling S.O.S.-berichten; daarna Vaz Dias en Varia; 8.10 Zomerfeestliederen: 8.15 Concert m.m.v. solisten; 10.45 Vaz Dias: 11.00 Populaire gramofoonmuziek. HUIZEN (1875 M^> N.C.R.V.: S.00 Schriftlezing en meditatie; 8.15 Gra mofoonmuziek; 10-30 Morgendienst; 11.00 Kwintet; 12.00 Politieberichten; 12.15 Leger des Heils-kwar- tiertje; 12.30 Kwintet; 1.30 Gramofoonmuziek; 2.00 Praatje voor jeugdige postzegelverzamelaars; 2.30 Academische rede door Prof. Schilder te Kampen; 4.00 Verzorging zender; 4.10 Orgelconcert: 5.00 Kin deruurtje: 6.00 Kristlik Frvsk Selskip* 6.30 Onder» wijsfonds voor de Binnen vaart: 7.00 Politieberich ten; 7.15 Gramofoonmuziek; 7-30 Landbouwhalfuur; 8.00 Orgelconcert door Jan Zwart; 9.00 Dr. R. J. Dam: „Het Spellingvraagstuk"; 9.25 Vaz Dias; 10.00 Zangverecniging; 11.00 Gramofoonmuziek. LUXEMBURG (1304 M.) 7.00 Gevarieerd concert: 7.45 Zang; 8.40 Gramofoon muziek: 9.15 Concert; 9.30 Pianorecital; 9.45 Om roeporkest; BRUSSEL (484 M.) 12.20 Orkest; 6.35 Concert; 8.20 Idem; 11.00 Dans muziek. BRUSSEL (322 M.) 1-30 Concert: 6.50 Populair concert; 8.20 Gramofoon muziek; 950 Populair concert. KALUNDBORG (1281 M.) 8.20 Omroeporkest; 10.20 Symphonie-orkest; 11.10 Dansmuziek. BERLIJN (357 M.) 4.20 Harmoniemuziek; 6.50 Omroeporkest. HAMBURG (332 M.) 8.50 Dansmuziek; 11.40 Oucre kamermuziek. KEULEN (456 M.) 4.20 Omroeporkest; 8J50 Gev. programma. DAVENTRY (1500 M.) 12.20 Orgelconcert: 1.05 Orkest; 3.20 Idem: 4.50 Gra mofoonmuziek; 5.35 Dansmuziek; 850 Idem; 11.15 Idem. PARIJS (Poste Parisien) 313 M.) 8.10 Gramofoonmuziek; 8.30 Concert; 8 40 Kamer muziek; 10.10 Dansmuziek. MILAAN (369 M.) 5.30 Kamermuziek; 6.15 Gramofoonmuziek. ROME (421 M.) 5.30 Populair concert; 6.15 Gramofoonmuziek; 9.05 Opera. WEENEN (507 M.) 4.25 Gramofoonmuziek: 5.35 Concert; 7.30 Militair concert; 10.50 Pianorecital; 11.30 Dansmuziek. BEROMUNSTER (540 M.) 4.20 Concert; 810 Idem; 9.30 Hoorspel. je hield en jij hield ook van mij al deze weken. En gisteravond beloofde je zei je „Gisteravond!" Ze draaide zich om en keek hem aan. „Ik zeg je, dat we gisteravond moeten vergeten er mee moeten afrekenen. Het het was maar een intermezzo Ze zweeg, verbleekend bij de plotselinge verandering in zijn gezicht. Tot nu toe was daarop maar alleen en ongeloovige, jongensachtige verwarring te lezen geweest, half teeder, half boos. In zijn hart had hij geweigerd te gelooven, dat er éénige serieuze bedoeling in haar brief lag. Hij kwam voort uit een of ander dwaas misverstand of uit vrouwelijke beschroomdheid, en hij was nu hier om alles recht te zetten, en haar gerust te stellen. Maar dat woord „intermezzo' Had hij dan toch wei- overlegd met hem gespeeld? Vrouwen déden soms dergelijke dingen Zijn gelaat werd plotseling hard. „Een intermezzo?" herhaalde hij rustig. „Ik ben bang,, dat ik je niet begrijp. Wil je me dat even uit leggen?" Ze haalde boos haar schouders op. „Waarom wil je me dwingen tot uitleggingen?" barstte ze uit. „Het is zoo het is zoo, versta je? We kunnen niet trouwen we hebben geen geld genoeg." Er was een lange pauze eer hij weer sprak. „Ik heb geld genoeg om op te trouwen, als het zoover komt", zei hij ten slotte langzaam, „ofschoon we ongetwijfeld betrekkelijk arm zouden zijn. Ik denk, dat jij bedoelt, dat ik niet rijk genoeg ben om jou tevreden te stellen!" Ze knikte. „Ja. Ik ben beu van arm zijn. Ik ben mijn heele leven arm geweest ik heb overal op moeten beknibbelen en uitsparen alles op een koopje doen ik moest gekleed gaan zonder dit en mij be helpen met dAt. Ik heb er genoeg van. Deze laatste twee maanden met tante Elvira al deze luxe en schoonheid" ze wees met een welsprekend gebaar naar de villa, die daar lag als een juweel in haar prachtige Italiaansche zetting „de auto, de per fecte bediening, zooveel kleeren als ik maar hebben wil o, van alles ben ik gaan houden! En ik kan het niet opgeven! Ik kan niet wéér arm worden!" Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 8