Schagen-nieuws. Geheime jeneverstokerij bij Uitgeest Brandend neergestort. De warmte in Frankrijk. Sneeuwstormen in Argentinië. Per kano over de Atlantische Oceaan? SPORT. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. 3 UlT DE OMGEVING Marktberichten. Ontdekking van een onderaardsche gang. Inval door de politie in een eenzame boerderij. Gisternacht is door de politie van Uitgeest, bijge staan door Rijkspolitie, een inval gedaan in een een zame boerderij in liet gehucht Dorregeest, op vermoe den dat er margarine gefabriceerd werd. De politie kon echter niets van dien aard ontdekken, doch ontdekte bij haar onderzoek in de woning in eei. kast de ingang van een onderaardsche gang, welke naar een geheime bergplaats leidde. In deze bergplaats werd een volledige distilleerderij aangetroffen. Het bedrijf was in volle werking. Op een tafel werd een aantal recepten gevonden. Een twee tal personen, dat zich met het distilleeren bezig hield, werd gearresteerd, terwijl alles wat in de bergplaats aanwezig was, in beslag werd genomen. Een andere lezing van deze ontdekking is de vol gende: Sinds lang vermoedde de gemeenteveldwachter Barnebroek uit l'itgeest, dat er met de gebroeders Doorn, die zich kort geleden uit Zijpe te Grootdorre- geest onder de gemeente Uitgeest hadden gevestigd, iets niet in den haak was. De veldwachter ging aan het speuren. Toen hij te Grootdorregeest bij een boer derij aankwam, bemerkte hij bij den z.g. Kopbern eenige deining in den grond. Bij nader onderzoek zag hij een lichtstraal, en toen hij eenige planken had ver wijderd, vond hij een geheime distilleerderij, volledig in werking. Deze distilleerderij was het eigendom van de gebroeders Doorn, mannen van 26 en 28 jaar, die voor dit doel wel een uiterst afgelegen plaatje had den uitgekozen. Vermoed wordt, dat 's nachts direct na de bereiding een auto de geheime producten vervoerde, want van een voorraad was althans niets te hespeuren. De ge broeders Doorn zijn in arrest gesteld te Uitgeest. Vliegongeluk in Frankrijk. Twee doo- dcn. In de gemeente Orsay (Frankrijk) zoo verneemt Reuter uit Versaille, is een brandend vliegtuig neer gestort. Twee inzittenden kwamen om het leven. Een der heide slachtoffers is de vlieger Salel, de recordhouder van den tocht Parijs—Kaapstad, welke vlucht hij in 1931 volbracht in een tijd van 90 uren. EEN STELLING INGESTORT. Leeuwarden: Op de scheepstimmerwerf van den heer G. Bijlsma te Wartena. waren gisteren een drietal werklieden bezig aan een zolderschuit, toen door tot nu toe onopgehelderde oorzaak een stelling naar beneden kwam. De twee mannen, die op de schuit stonden, sloegen tegen den grond. De een, Stien- stra uit Warga, bezeerde zijn schouder. Sj. Boersma uit Wartena was er slechter aan toe: in bewusteloo- zen toestand is hij per auto naar zijn woning ver voerd. De derde werkman, C. de Boer uit Wartena, die beneden was, werd door een balk getroffen, waardoor zijn heup werd gekwetst. DRIE LIJKEN IN EEN AUTO. Doorzeefd met revolverkogels. Reuter verneemt uit Nieuw-Brunswijk, (New Yer- sey): Drie lijken, gekneveld en met proppen in den mond, zijn gevonden in een geparkeerde auto. De lijken zijn doorzeefd met revolverkogels. Men vermoedt, dat hier leden van een bende wraak hebben genomen. DE VIJFLING TE CORBEIL. Een week of drie geleden maakten wij melding van dc geboorte van een vijfling te Corbeil in den staat Ontario (Canada). Het blijkt nu dat alle kinderen het nog steeds goed maken en toenemen in gewicht. Rivieren drogen nit P a r ij s: De groote droogte en de ongewone warmte duren in geheel Frankrijk voort In Parijs bedroeg dc temperatuur gisteren 33 graden Celcius in de schaduw. Ook in de provincie zijn dergelijke tem peraturen voorgekomen. De Moezel is vanaf de bron tot Remiremont volkomen uitgedroogd. In verschil lende plaatsen heerscht gebrek aan drinkwater. Wan neer niet spoedig regen valt vreest men het ergste voor de oogst. Buenos Aires, V.D.)Berichten uit Men- doza melden, dat de sneeuwstormen in de Cerdilleras nog steeds krachtig woeden. Vanaf Las Cuevas tot aan Puente del Inca ligt een sneeuwlaag uitgespreid van een gemiddelde dikte van 3 meter. John Smith, een 24-jarig Amerikaansche zeeman, is Maandag uit de haven van Peterborough van de Amerikaansche staat Ontaris vertrokken in een 5 me ter lange kano, waarmede hij den Atlantischen Oce aan hoopt over te steken. Hij is voornemens de St. Laurens rivier af te varen en dan door de golf van St. Laurens naar New Foundland te gaan. Vandaar wil hij koers zetten naar Ierland. Smith heeft noch mast. noch zeil aan boord. Hij denkt den geheelen af stand pagaaiend af te leggen, en meent daarvoor twee tot drie maanden noodig te hebben. Zijn doel is Pe terborough in Engeland. Een groote menschenmenigte was naar dc haven gestroomd om de man geluk te wenschen op zijn tocht. STEEDS GROOTER SCHEPEN. Het Fransche schip „Normandlë" tot 79.000 ton vergroot. St. Nazaire. Aan het groote mailschip „Nor- mandië" worden thans eenige wijzigingen aange bracht. waardoor de tonage zal stijgen van 70.000 tot 79.000 ton. Het doel hiervan is het grootstp Brit- schc s.s. van de Cunard „Nr. 534" te overtreffen. TREINONGELUK IN SPANJE. San Sebastian. Nabij Malzagor is een personen trein met een locomotief in botsing gekomen. Twee personen werden ernstig, verschillende andere licht gewond. ONTPLOFFING IN EEN JAPANSCHE MIJN. Tokic. Tengevolge van een ontploffing van mijn- gas in de steenkoolmijn te Matsura in de prefectuur Saga zijn zeven mijnwerkers ernstig verbrand, ter wijl 34 anderen vermist worden. PROGRAMMA VOOR ZONDAG 24 JUNL Sparta 1—Texel 1, Aanvanguur. ADSPIRANTENDAG TE ALKMAAR. Zondagmorgen om 10V^ uur vertrekken de adspl- ranten naar Alkmaar. De reis wordt gedaan per bus vanaf Roobol. Natuurlijk gaan alle adspirantcn mee, ook die zich kort geleden hebben opgegeven als lid. Vermoedelijk zullen we omstreeks 7 uur weer thuis zijn, dus we nemen brood mede. Wie de reis met de jongens nee wil maken, doen goed dit spoedig op te geven aan J. van Ketel, die zich met de leiding heeft belast, daar slechts enkele plaatsen over zijn. De kosten bedragen: voor de ad- spiranten 25 cent. voor leden 50 cent. Opstelling der elftallen is voorloopig: Schagen A: T. Bij post; S. Groot es. J. Peetoom: T. Moransart. W. Moransart, A. de Wit; A. Veenstra, H. Naber, C. v. Haren. R. v. Haren. G. Rempt. Schagen R: W. Quax; J. Gelder, A. Molenaar; S. Visser, G. Anneveldt, N. Blaauboer; J. van Eeten, W. Gorter, J. P. Wit, K. Hofland, T. Gorter. Res.: P. Dekker, J. v. d. Ben. De vetgedrukte namen zijn de aanvoerders. De wedstrijden van de adsp. zijn: Groep 3. J. Schagen AW.F.C. A, 11.30, terrein A. K. M.F.C. A—Zaandijk A. 10.50, terrein C. L. Winnaar JWinnaar K, 3,30, terrein A. M. Verliezer JVerliezer K, 2.10, terrein C FIETSRIJDER DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. De auto kwam In een sloot terecht Toen de GGjarige L. uit Dongen Maandagavond per rijwiel, komende uit Dorst, den Rijenschcn weg wil de oversteken, is hij door een luxe auto. komende uit Rijen, zoodanig aangereden, dat hij een zware schedelbreuk bekwam. Per ziekenauto werd het slachtoffer naar het gasthuis te Oosterhout overge bracht, waar hij aan de bekomen verwondingen is overleden. Dc auto, die door remmen en uitwijken het ongeluk trachtte te voorkomen, is daarbij in een droge sloot teerchtgekomen. waardoor de carrosserie totaal werd vernield De twee inzittenden bekwamen slechts enkele snij wonden. FAILLISSEMENT W. A. M. VAN LEUVEN, BLEE- KER TE SCHAGEN. Het weekblad Handelsbelangen neemt o.m. op de crediteurenlijst in bovengenoemd faillissement. De ze lijst telt 44 crediteuren met ••en totaal passief van f 29.317.20. waarvan preferent f 10.598.68. De baten zijn nog niet volledig bekend De voornaamste cre diteuren zijn: P. J. van Kessel, geldleening en rente f 10.522.50. II. v. d. Woude, hoofdsom rente cn kos ten preferent f 10.379.20. VAN GRONINGEN NAAR APELDOORN. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer C. Roggeveen, hoofd van de inspectie der directe belastingen tc Groningen, 2e afdeeling, is verplaatst naar Apel doorn en aangewezen als hoofd van de inspectie der directe belastingen aldaar. MIJLPALEN. Jubileum Mevr. Royaards. Woensdag, hedenavond, gaat in het Noordhol- landsch Koffiehuis het bekende en populaire too- neelspel Mijlpalen. Dit Engelsche stuk is ook deze week te Enkhuizen met uitbundig succes opgevoerd. Het publiek, aldus de Enkhuizer Crt., heeft uit bundig genoten van het spet der artisten. waarvoor men niet anders dan lof en bewondering kon heb ben. Ook op dezen avond werd herdacht het 25-jarig jubileum van mevr. Jacqucline RoyaardsSand- berg. Hiervoor was een huldigingscomité samenge steld onder voorzitterschap van burgemeester Baron Mackay. De juhilaresse werd door dezen hartelijk toegesproken en daarna bloemen aangeboden. Ook van andere zijde werden mevrouw Rovaards onder daverend applaus en luide toejuichingen bloemen aangeboden. >vel een bewijs dat deze actrice en haar werk hoogelijk werd gewaardeerd. FIETSENDIEF BETRAPT. Maandagavond vervoegde zich het zoontje van den heer Janvier, welke met zijn stoomcaroussel op de Schager Kermis aanwezig is, bij de politie met de mededeeling, dat een manspersoon bij de ca- rousel een nieuw rijwiel te koop aanbood voor f 10. F.en en ander kwam den jongenheer Janvier verdacht voor. De majoor der Rijksveldwacht Holema, dacht cr evenzoo over. De man werd aan een streng ver hoor onderworpen en alras bekende hij het gloed nieuwe rijwiel te Den Helder tc hebben ontvreemd. Tegen den verdachte, A. v. T. uit Den Helder, is proces-verbaal opgemaakt. Zoo werd, dank zij de cordaatheid van de jonge Janvier een goed vangst gedaan. ..KINDEREN VAN ONS VOLK". In het Noordhollandsch Koffiehuis werd gister avond de serie kermisvoorstellingen increzet met de opvoering van „Kinderen van ons Volk", door hei Nieuw Schouwtooneel, onder leiding van Ko VAfi Dijk en Frits Bouwmeester. Het 5 bedrijvige stuk is naar de romans,.Kinderen \an ons Volk" en „De Schoone Voleinding" van Antoon Coolen, en is mét den auteur bewerkt door Kees Spierings en Cor H«r- mus. Het is rijk aan dramatisch gebeuren, aan treffen de gebeurtenissen en biedt de spelenden alle gelegen heid hun tooneelkunst te demonstreeren. En van die gelegenheid is gisteravond een zeer dankbaar ge bruik gemaakt. Op meesterlijke wijze hebben Ko van Dijk, als pastoor Vogels, Frits Bouwmeester als de oude Sleegers, Jetty van DijkRilker, als de jonge vrouw van Godefridus van den Breemortcl (Eduard Palmers), Jaeques Snoek als Giel Sleegers, ons doen meeleven met de aangrijpende evenementen, ons doen genieten van de deftigheid waarmede Lou Ezerman, als meester van Veldhuizen optrad, van dien leuken Doruske Timmer (Sam de Vries), terwijl ook de ove rige personen op voortreffelijke wijze hun rol speel den. De geheele opvoering is een groot succes geworden en het hartelijk applaus na elk bedrijf, zwol aan het einde aan tot een hartelijke ovatie aan pastoor Vo gels en zijn medespelenden. Het was jammer, zeer jammer, dat niet meerderen aanwezig waren om van dezen kunstavond te genie ten; het Nieuw Schouwtooneel verdiende het ten volle. Groep 16: LLL Vrone h—W.F.C. c 10.10, terrein H. MMM Dc Rijp IjSchagen b, 12.10, terrein E. NNN Winnaar LLL—Winnaar MMM, 4.10, terr. B. OOO Verliezer LLLVerliezer MMM, 4.10, terr. C. (Programma overgen. uit Alg. Sporthl.) Totnnl nnntal deelname 100 elftallen, dus zijn Zondag n.s. ruim 1000 adspirantcn van den N.H.V.B. op het Alcmaria-Victrix-terrein in actie. Nieuwe leden: G. Paulusma, N. J. W. Meijer, J. v. d. Ben (adsp.), K. Hofland (adsp.), K. Wit. Bedankt als lid: J. Klant (adsp.) SCHAGEN-COMB.—DOSKO. Een verregende wedstrijd. Gisteravond ontmoetten een Schagen combinatie en DOSKO. elkaar op 't terrein aan de Loet. Er stond een stevige wind. welke goed spel onmogelijk maakte. We kregen dan ook weinig goeds te aan schouwen. Toen daarenboven de regen een hartig woordje ging meespreken, werd besloten den wed strijd te staken. De stand was 3—1 in het voordeel van DOSKO., toen de scheidsrechter inrukken floot. T VELD. Rood-Wit 1—BERDOS 1 van Bergen. 0—4. Rood-Wit 2—Stormvogels 3 van Hoogwoud. 1—5. Rood-Wit Jun. A.T.O.P. van H.H.Waard, 43. WAARLAND. Con Zelo 1—Z.A.P. 1 van Anna Paulowna, 6—1. Con Zelo 1—S.R.C. 1 van Schagen. 2—2. Con Zelo 2—W.F.C. 2. De Wecre, uitgesteld. Con Zelo 2—W.F.C. 2. de Weere. uitgesteld. Con Zelo Jun. A—W.F.C., de Weere Jun. A, 1—2. Meervoudige Strafkamer. Zitting van Dinsdag 19 Juni. Uitspraken vorige zitting, Herm., R., slager. Venhuizen, hooger beroep vonnis Vleeschkeuringswct, vonnis K. G. Hoorn vernietigd maar appellant veroordeeld tot f40 boete of 20 d. Jets Lod. P., chauffeur, Helder, hooger beroep von nis overtreding Motor- en Rij wiel wet, 3 maal f 10 boete of 3 maal 5 dagen. Willem Pietcr R.. kleermaker. Helder, bedriege- lljkc bankbreuk, vrijgesproken. Jan V., chauffeur. Medemblik, hooger beroep over treding Motor- en Rijwielwet, vonnis bevestigd. Engel Pr., visscher, Egmond aan Zee. hooger be roep, vonnis overtreding art. 425 2o. Wetb. Straf recht. onderzoek met volledige hervatting op 18 Sep tember. Rastinan van I.. landarbeider, R'dam, hooger be roep vonnis overtreding Motor- en Rijwielwet, zaak verwezen naar kantongerecht Alkmaar. Jb. K los werkman, Zaandam, Jb. M., poeliers- knecht te Oostzaan, diefstal van kippen, le 1 jaar gev., 2e 6 maanden. Pieter K. en Arie P., arbeiders, Harenkarspel, diefstal van veldgewassen, 5 maanden gev. ieder. W f ERf NCE R V F.FR Tegen een vrachtauto gebotst. Wielrij der deerlijk gewond. Toen de heer van Lochcm zich Zondagnacht om streeks half 2 per fiets naar huis begaf (Midden- meer) reed liij ter hoogte van het bedrijf van Oos- terburg tegen een aldaar stilstaande defecten vracht auto van C. Beers uit N. Nicdorp, met het noodlottig gevolg, dat de wielrijder deerlijk werd verwond. Voorbijgangers vonden hem 's morgens om half 6 eerst. Men waarschuwde in allerijl Dr. Hoogkamer, die spoedig ter plaatse was. Maandagavond om half 10 kwam het slachtoffer eerst weer tot bewustzijn. Zjjn toestand is nog steeds zorgwekkend. Met de hoogspanningskabel van 10.000 volt in aanraking. Toen arbeiders bezig waren een transporteur te vervoeren, werd met deze contact gemaakt aan de hoogspanningskabel van het electrisch net, waarop een spanning van 10.00 volt stond. De stroom werd op den wagen en den bestuurder overgebracht. Deze laatste werd, wonder boven wonder slechts licht aan het been gewond. 7 A N C, F. N T) I J K De krattenmakerijen aan Langendijk beginnen ge lukkig weer wat meer werk te krijgen. Door den ex port van aardappelen en ook voor het vervoer naar de binnenlandsehe markten, wat tegenwoordig uit sluitend in kratten geschiedt, is er in die branche weer wat vertier gekomen. Als de mogelijkheid van uitvoer nog een tijd mag aanhouden, is er voor die menschen, die het de laatste crisisjaren zoo slecht hebben gehad, allicht weer wat te verdienen. ZUIDSCHAR WOUDE. Men is hier nog steeds in afwachting op de be schikking van den Minister van Sociale Zaken met betrekking tot een door een deputatie uit het gemeen tebestuur gedaan verzoek om met steun van rijk en gemeente tuinbouwarbeiders hij de werkgevers te plaatsen. Men deelde ons mee, dat verschillende werk gevers te kennen hebben gegeven van zoon arbeider gebruik te willen maken, als zij kunnen volstaan met tweederde deel van het loon. Het is nu maar tc hopen, dat de beslissing spoedig afkomt, daar anders een deel van het seizoen voorbij is cn de maatregel dus minder doel zou treffen. Volgende week Dinsdag zal de geruchtmakende zaak tegen de twee inbrekers in café De Roode Leeuw, Borsten en Kraakman, voor de arrondisseraents-recht- bank worden behandeld. Voor deze rechtzaak zal on getwijfeld belangstelling zijn. Gister(Dinsdag)nvond vergaderde de schoolfeest- commissie met belangstellenden uti de gemeente ter bespreking van het schoolfeest. De reglemcntsherziening werd aan de orde gesteld Bij de bepaling van het aantal leden, waaruit dc commissie zul bestaan, wordt dit aantal van 11 met het onderwijzend personeel wel wat veel geoordeeld. Na bespreking werd vastgesteld dat het aantal onveranderd zal blijven, doch aan het bestuur werd overgelaten, zich zooveel personen, echtgenooten van commissieleden te assumecren, als noodig zal blij ken te zijn. In ieder geval zal geen gevolg meer wor den gegeven aan het verzoek van moeders van schoolgaande kinderen, om persoonlijk met haar kinderen mee te gaan. Als bestuursleden zijn aan de beurt van aftreden dc herren G. Koeman. Jb. Ileneweer en C. de Ruiter Jnz., die niet herkiesbaar zijn cn Jn. Schoenmaker, Barometerstand op Woensdagmorgen 8 uur: 756 m.M. Vooruitzichten: Onzeker. Temperatuur: 15 gr. C. is 59 gr. F. Fa. Gebr. ROTGANS Gedipl. Opticien, Schagen HOOGZIJDE E 103. die als bestuurslid wel herkiesbaar is. Bij de stem ming leek, dat de heer Jn. Schoenmaker was her kozen, en gekozen Mevr. Rcinders—Kroon eu do hoe ren D. Blom en D. Schoenmaker. De penningmeester, de heer J. Schoenmaker deed daarna rekening cn verantwoording. Ontvangsten f 268.88 en uitgaven f 238.48. Alles werd goedgekeurd. De vraag werd ter sprake gebracht, of het niet ge- wenscht zou zijn. eens hot schoolfeest in de gemeen te te houder. Dit werd echter afgeraden, terwijl de heer Du Burck de commissie in overweging gaf. bi! het bepalen van den aard van hot schoolfeest voor de grootere kinderen eens zijn aandacht te wijden aan con reis nnnr den afsluitdijk. den Beider. Huis duinen en Schoorl. Hierna sluiting. NOORDSCHARWOUDE. Bij K. B. werd tot burgemeester dezer gemeente herbenoemd Jhr. A. L. van Spengler. LANGENDIJK. Naar wij vernemen, zijn er een 25 tal bedrijven uitgezocht waarop de opgaven ten behoeve van de Tuinbouwcrisiswet worden nagemeten. 7 fJ P F, Naar wij vernemen, heeft de Minister van Sociale Zaken besloten, de werkverschaffingen hij Staats- boschbeheer met ingang \an 2 Juli a.s. stop te zeuan. De stopzetting geschiedt om technische redenon. SCHAGERBRUG. (Stolpe.) Van het goede pad af. De heer K. uit Koegras was gistermorgen eens naar zijn vee komen kijken, op het land aan dc Stolpen en zou ditmaal eens gemakshalve met zijn auto op dei» weg vóór zijn land keeren en niet zooals anders zijn gewoonte was. door een stuk achteruit te rijden, een betere keergetegenheid opzoeken. Zooals gedacht gedaan, maar het resultaat was, dat, blijkbaar door tc \or op den herm van den weg te komen, de voorwielen van den auto gevaarlijk de riet schoot van de egalement naderden. Hoewel al spoedig vele behulpzame handen aanwezig waren om te trach ten dc auto op den weg te krijgen, het voorste ge deelte van den wagen wns zoover over den berm ge schoten, dat er geen beweging in den auto was te krij gen. Een passeerende zandauto werd toen achter de luxe auto van den heer K. gespannen en toen was de bijna verongelukte auto weer spoedig op het rechte pad. Het geval liep dus zonder ongelukken af. 'T ZAND. Tot tijdelijk onderwijzeres aan dc O. L. school al hier is benoemd raej. Rcdcmagni te Zeist. IV F R 1 v r, F .V Bij K. B. Js herbenoemd tot burgemeester dezer ge meente de heer L. C. Kolff. Aangereden. Maandagavond te ruim 8 uur, werd het dochtertje van den heer J. Nieuwenburg aan den Koningwcg al hier, door een motorrijder uit Wieringermeer aange reden. of liever, het meisje liep dwars over den weg er» botste tegen de motorfiets aan. Met een hoofdwonde en lichte hersenschudding werd de kleine naar de ou derlijke woning gebracht. Ouden van da gen-rit. Enkele heeren welke de voorbereidende werKzaam- heden behartigen voor dezen rit, waren j.1. Maandag in vergadering hijeen. Het aantal ouden van dagen wat is opgegeven, telt ruim 100. Het aantal auto's ter beschikking gesteld 33. Jammer is dit enkele auto's te weinig. Er zijn echter nog enkele autobezitters, welko nog geen definitieven uitslag gaven. Te wenschen is het, dat deze hun auto alsnog disponibel stellen. Gezien do goede bedoelingen, zal daar nu toch ze ker geen bezwaar meer tegen zijn. Wenschelijk is het dat zij dit dan nu dadelijk kenbaar maken. En hoe wel de beschikbare auto-ruimte één van de hoofd zaken is, is er nog een grootere voorname factor, wel ke een rol speelt en dat zijn de financiën. Vele dames en heeren stelden zich disponibel om met lijsten te circuleeren voor de inzameling der gelden, eu te ho pen is het dat er flink wordt geteekend. want er zijn er velen die een mooie dag staat te wachten. Het parool is, geeft en geelt met milde hand; we hopen allen eens oud te zullen worden. PURMEREND, 19 Juni 1934. Aangevoerd: 12 stapels kleine boerenkaas f 20 per 50 kilo; 2493 Kg. boter f 1.301.45, weihoter f 1.25 1.35 per Kg., 399 runderen, waaronder 2*40 vette 52 00 ct per Kg., handel matig; 44 melkkoeien f S0135 per stuk, handel stug; 50 gcldekoelen f 110—220 pos stuk, handel stug; 45 stieren 3246 ct. per Kg., haifc del matig: 32 paarden f 70—130 per stuk, handel matig; 100 vette kalveren 3050 ct. per Kg., handel stug; 373 nuchtere kalveren: slachtk al veren f 3—8 per stuk. handel vlug; fokkalveren f 6—13 per stuk, handel vlug; 297 vette varkens: slachtvarkens 25— 30 ct. per Kg., handel matig; 27 magere varkens f 1016 per stuk, handel vlug; 135 biggen f 710 per stuk, handel stug; 341 schapen 1 10—22 per stuk. handel matig; 456 lammeren f 5—11 per stuk, handel matig; 12 bokken f 29 per stuk, handel matig; kipeieren f 2.252.75, eendeieren f 2.20, per 100 stuks; piepkuikens 67Vs75 ct. per Kg., handel matig; 3604 kipeieren A f 2.102.60, 3726 eendeieren A f 2.25, per 100 stuks; oude kippen en hanen 42Va 50 ct., handel goed; konijnen f 0.302 per stuk; eenden 36—65 ct.. duiven per paar 40 cent. Op de Gemeentelijke Ivaasheurs was heden aange voerd: 22 partijen kaas. wegende 70.000 Kg., handel jnatig. Hoogste prijs 19 gulden

Schager Courant | 1934 | | pagina 2