Polder Callantsoog. Arrondissementsrechtbank te Alkmaar. Radioprogramma Een merkwaardige operatie. DE LASTEN EN AFKOOP LEVENS VERZEKERING. Spoedvergadering van stemgerechtigd'» ingelanden op Dinsdag 10 Juni 1934, des morgens 11 uur. in het lokaal van den heer P. dc Haan te Callantsoog. Voorzitter de heer H. Kruisvcld, secretaris de heer A. de Heer. penningmeester de heer J. C. v. d. Plas. Naast het voltallige bestuur is een 14-tal stemge rechtigden aanwezig. Na opening volgt lezing der notulen, die onveran derd worden goedgekeurd. Wijziqinq der beqrootinq. De Voorzitter herinnert eraan dat in de vorige vergadering besloten was tot afkoop van de levens verzekering voor den machinist en aan Ged. Staten gevraagd zou worden of dit geld. zijnde een bedrag van f 2100, gebruikt mocht worden voor den gewo nen dienst. Op verzoek van den Voorzitter leest, dc Secretaris het antwoord van Ged. Staten op deze vraag. Ged. Staten antwoordden dat zij in hoofdzaak hiertegen geen bedenkingen hebhen. maar dat zij het in strijd met een goed finantiecl beheer achten als het door den afkoop verkregen bedrag in één jaar gebruikt, zou worden en dan bovendien een te groote schommeling in de heffine van lasten zou ontstaan. Over de jaren 1925—1929 bedroegen de lasten f 9.5* 1930—193? f S.58. 1933 f 7 58 per H.A. capabel land en voor 1934 zijn de lasten wederom op f 7.58 per H.A. capabel land gebracht, hoewel de begrooting met een nadeelig saldo van ongeveer f 700 sluit. Ged. Staten zijn van oordeel dat met een omslag van f 7.58 genoegen kan worden genomen, maar dat hij een gebruik van een gedeelte van de bovenbedoelde afkoopsom, de omslag niet op een nog lager hedrag dient te worden gesteld. Teneinde te bevorderen, dat de afkoopsom niet te snel wordt verbruikt, zouden Ged. Staten willen bepalen dat gedurende de jaren 1934 tot en met 1939. hehoudens onvoorziene omstandigheden, de lasten niet dalen heneden f 7.58 per H.A. Ged. Staten geven in over weging op de begrooting 1934 een gedeelte van de afkoopsom als ontvangstpost te plaatsen, zoodat de begrooting sluitend wordt gemaakt De Voorzitter zegt, dat het Bestuur nu voorstelt om van het bedrag ad f 2190. f 700 te gebruiken, teneinde het te kort van de begrooting te verwer ken. De premie van f 179, die in de begrooting was opgenomen, komt nu ook te vervallen en zoodoen de komt er, inplaats van een nadeelig saldo, een klein batig soldo. Het restant van de afkoopsom, fe beleggen bij de Boerenleenbank te Scliagerbrug. De beer Bremer merkt on, dat er dus bij de be grooting komt f 700 en f 179 van de premie is f879. Aan vette letters qestooten. De beer Van der Plas zegt. dat dus de lasten niet behoeven te worden verhoogd, dat de begrooting sluitend kan worden gemaakt en er bovendien nog een mooie post onvoorzien komt. Al worden onze woorden, zegt spr., niet vet gedrukt in de courant, van hoogerhand wordt er toch wel notitie van ge nomen. Dc Voorzitter merkt op, dat echter niet uit bet oog mag worden verloren, dat als we nog 5 iaar de premie hadden betaald, we dan een spaarpotje van f 4000 hadden gehad. Of dat geen verschil maakt, weet spr. nog niet zoo heel zeker. De beer Brrmer meent dat onze nabestaanden maar voor zich zelf moeten zorgen. Overeenkomstig bet voorstel van bet Bestuur wordt zonder hoofdelijke stemming besloten. Verkoop van onrad. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat aan den beer H. Kaan, grond te Abbestee in erfpacht is verstrekt. Het is daar echter een verwarde toe stand. want de polder kan niet zeggen, deze grond is van mij en ook de heer Kaan kan niet zeggen: deze grond is van mij. Het Dag. Bestuur stelt nu voor om bedoelden grond maar aan den heer Kaan te doen voor f 300. Dc heer Bremer vraagt hoe groot de oppervlakte is. Medegedeeld wordt dat het betreft een perceel, groot 44 are. 80 centi are. De heer Bremer vraagt, wat de polder met dat geld moet doen. Do Secretaris verwacht dat voor dat geld wel so- liede staatsnapieren gekocht zullen moeten worden. De beer Bremer: Die brengen niets op. De Voorzitter deelt mede. dat de heer Kaan be taalde f 5 erfpachtsrecht. Als de f 300 op het Groot broek geplaatst worden, tegen 3 pet., is de opbrengst f 9. Spr. deelt nu mede. dat door den beer Kaan voor bet perceel is geboden f 200. maar de meerder heid van bet Bestuur vindt dat bedrag te weinig. De heer Kaan moet er nu nog met zijn mede-eige naar over snreken. De beer T. Mooij vraagt, of hii verkoop van dezen grond, de polder geen last krijgt, als meerderen grond willen koopen. De Secretaris oordeelt dat de vergadering dan elk geval op zich zelf kan beschouwen. De beer G. Dekker wil bet verschil dcelen en dus de koopsom on f 250 stellen. De beer J. Glas vindt f 200 voor dien grond ge noeg. f 300 vindt hii verschrikkelijk veel. De heer Kaan wijst erop. dat als de grond onbe twist eigendom van den polder was, de grond hem wel meer waard was. De heer D. Stammes vindt het jammer dat het bestuur en dc heer Kaan nog niet tot elkaar zijn gekomen. Nadat hem is medegedeeld, dat ter voorkoming van het maken van kosten voor een extra-vergade ring dit punt nu reeds wordt besproken, geeft de beer Stammes in overweging, den erond voor den door den beer Kaan aangeboden prijs te verkoonen. Het bestuursvoorstel, verknopen voor f 300. wordt met 8 tegen 13 stemmen verworpen, de beer Kaan onthield zich van medestemmen, en wordt bet voor- stcl-Glas, verkoonen voor f 200. geacht te zijn aan genomen. Behoudens goedkeuring door Ged. Staten. Bii de rondvraag vraagt de heer Bremer. hoe het is nfeeloopen met het schrijven aan Ged. Staten over de f 400 zeeweringskosten. Door den Secretaris wordt het antwoord van Ged. Sfeten gelezen. Zii deelen mede. dat wijziging van het biizonder reglement niet tot de bevoegdheid van de vergadering van stemgerechtigde ingelan den behoort, maar tot die van Prov. Staten. De verplichting van den polder tot het betalen v8n een bijdrage in de kosten der zeewering, is in 1898 'n bet reglement opgenomen op verlangen van den Minister van Waterstaat. De bijdrage is bepaald naar draagkracht en een bijdrage van ongeveer 00 ct. per H.A. wordt, gelet op het belang dat de pol der bii de onderhavige werken heeft, niet te hoog beoordeeld. Naar het oordeel van Ged. Staten zijn er 'in ook geen termen aanwezig bet bestuursregle ment te wijzigen, waardoor do nolder ontheven zou orden van de betaling dier bijdrage. Ged. Staten keurden goed de vernieuwing van de ening-eourant-overeenkomst met de Coöp. Boe- ■ïlcenbank te Scliagerbrug. Zitting van Maandag 18 JnnL VOOR DEN POLITIERECHTER. H oorn. HET GARNALENCROQUETJE OP HET POLITIE RECHTERSMENU. Het menu van de Politiezitting zag er heden weer smakelijk uit. Aan afwisseling ontbrak het evenmin. De verdachte, die kon worden beschouwd als het ge recht dat de soep voorafging, was de 57 jarige werk man Hermanus B. uit Hoorn, die den Pol. Rechter al heel wat hoofdbreken had gekost. Op 29 April had hij te Hoorn in ver van nuchteren toestand met agent Selderbeek liggen rollebollen, was toen bij verstek veroordeeld tot 1 maand, kwam in verzet met Mr. Windhaus als voorspraak en wist toen gelegenheid te krijgen voor proefstoomen tot 18 Juni. ter verkrij ging van een diploma goed gedrag. Heden was dan het moment aangebroken voor het vergelijkend exa men. Volgens het oude proefkonijn stond de zaal; prachtig! Hij was nu lfd van de Mariavereeniging! Hij bedoelde vermoedelijk „Kruisverbond". Maar de heer Wiggers noemde het helaas een „zwak" geval en werden termen gevonden de affaire opnieuw en wel tot 10 Sept., aan te houden. Helder. INSPECTBICE VAN KINDERWAGENS. Een dame uit het rijk der visschers te Helder, had bereids terecht gestaan ter zake het onderzoek met minder eerlijke voornemens van voor het consulta tiegebouw staande kinderwagens. Zij had zich bij die gelegenheid uit verschillende portemonnaies geld toegeëigend, ten einde haar huishoudelijke schulden te kunnen voldoen. De zaak was toen gesteld in han den der reclasseering en verscheen beden de heer Egbert Bos, de bekende rapporteur der Christelijke reclasseeringsvereeniging, om zijn rapport nader toe te lichten. De heer Bos bleek tamelijk optimistisch gestemd. De omstandigheden zullen zich vermoede lijk ten gunste wijzigen van het gezin, zoodat hij een voorw. veroordeeling durfde adviseeren. Dc officier noemde het een diefstal in zeer ongunstigen en ge- raffineerden vorm. Niettemin ging de Officier mede met den rapporteur en requireerde 5 maanden voorw. met een proeftijd van 3 jaar. Uitspraek 6 maanden gev. voorw. met 3 jaar proeftijd enzoovoort. Egmond a. Zee. WEER EENS 'N STEUNTREKKER, WIENS REKENING NIET KLOPTE. De 59-jarige visschcr Leendert BI. te Egmond aan Zee scheen volgens de dagvaarding ook te behooren tot de steuntrekkers, die het met de opgave van hun verdiensten niet al te nauw namen. Hij zou dan op verschillende datums verzuimd hebben mede te deelen, dat hij extra inkomsten zou hebben genoten uit het loon door zijn inwonenden zoon. De verdachte was Jid van den Chr. Transportarbci- dersbond en had mr. Judell bereid gevonden hem te assisteeren als raadsman en verdediger. Na lang aarzelen erkende de visscher, dat zijn zoon wel f 15 per week inzond, maar dat dit geld onaan geroerd moest blijven liggen. Verdachte zeide dat 3 gulden van zijn zoon was inbegrepen in dc door ver dachte ingezonden opgaven. Het overige geld was be stemd voor kleeding en andere equipementstukken, zooals oliegoed, voor zijn zoon. Uit het verloop van de gevoerde besprekingen kwam wel* naar voren, dat vader Leendert BI. noodzakelijk een boekhouder noodig had. om zijn ingewikkelde financicele aange legenheden te regelen. Na besprekingen, die tot het einde van den zomer tijd dreigden voort te duren, kwarn de Officier aan het woord, ten einde als zijn conclusie te verkondi gen, dat de inkomsten van den zoon volledig en zon der aftrek hadden moeten worden opgegeven. Re den waarom de Officier requireerde, rekening hou dende met verzachtende omstandigheden, 1 maand gevangenisstraf. De visscher vermeende, dat hij al genoeg gestraft was. Het spreekt van zelf. dat de verdediger het al lerminst eens was met het requisitoir en de veron derstelling uitte, dat niemand de zaak had begrepen, behalve de Officier en die had het nog verkeerd be grepen. Voorts nam de verdediger de dagvaarding nog eens te grazen, kooiende summa summarum tot het resultaat dat verdachte zou moeten worden vrijge sproken. Na re- en dupliek, die zelfs ook nu niet uitbleef, kregen verdediger en verdachte hun zin en volgde vrijspraak. O u d o r p. VRACHTRIJDER, WIENS VINGERS KLEEFDEN. Een 25-jarig vrachtrijder uit Oudorp, Petr. Corn. K., had omstreeks October 1933 het in hem gestelde vertrouwen geschonden, door een bedrag van f 19.29, hem ter hand gesteld door den marktmeester W., Dirkmaat te Broek op Langendijk en bestemd voor den heer J. van Duijvenvoorde. niet te verantwoorden en ten eigen bate aan te wenden. Dc schade was in middels voldaan, zoodat de verdachte heden dit punt in zijn voordeel kon boeken. Het geld was de op brengst van geveilde tomaten. Door den heer Wig gers was 'n gunstig rapport ingezonden en vorderde de Officier 3 maanden gev. voorw. met 3 proefjaren. Vonnis 2 maanden gev. voorw. met een proeftijd van 3 maanden en bijbehoorende bijzondere voorw aarden. Li m m e n. MEYKVERDUNNER IN ANGST. Een voor zijn moeder dc boerderij behartigende boerenzoon, de 28-jarige Johannes K., te Limmen, had op 3 Januari melk aan zijn broer Willem afge leverd, die hij door toevoegen van water had ver dund. De domme snaak, die zeker geen kranten leest, die hem zoo dikwerf voor een dergelijk gevaarlijk experiment waarschuwden, erkende het feit met tra nen in de stem. Hij deed het omdat zijn moeder zoo arm was. De vervaisching was echter nogal ernstig en bedroeg 7 procent, volgens rapport van Dr. MolL Aan dezen knoeier niet uit menschen-, maar uit moe derliefde. werd bij wijze van groote clementie voor waardelijk tot 1 maand met 3 proefjaren opgelegd. DE ONBETROUWBARE EXPEDITEUR. De vrachtrijder Dirk K., uit Bergen, absent, had in October 1933 'n reboursement groot f 10.26 voor gele verde boterletters aan den heer H. Stolk te Castri- cum en van dien heer ontvangen, niet verantwoord en in zijn eigen zak doen verdwijnen. Voor die niet verantwoorde som had hij zich nu zelf te verant woorden en werd hij heden bij verstek veroordeeld tot 1 maand. Zal wel 'n verzetje uitlokken. Noordervaart, Oudorp. DE RECALCITRANTE FIETSER. Een heer met name Dirk St., had niet voldaan aan het bevel van brigadier Tolsma, om van zijn rijwiel af te stappen, welk feit had plaats gevonden op den prov. weg „De Noordervaart" onder Oudorp. De bri gadier kreeg hem later toch te pakken. Eisch en vonnis f25 boete of 15 dagen. Oudorp. Ttf GASGAPPF.R. De Weener buitenlander August Leopold U, be wonende 't Oudorper Ooijevaarsnest, ter plaatse van de Burgemeester Bosstraat, had zich de brutaliteit veroorloofd gas te ontvreemden van dc gemeente Alkmaar, wat door den gasfitter Sterk werd gecon stateerd op 22 Maart. Verdachte had aan den direc teur der gasfabriek f25 boete betaald, zeide hij en vertoonde de kwitanties van schadeloosstellingen van f 15 en f 10. Veldwachter BHJendaal had echter proces-verbaal opgemaakt. De Officier, lang niet gesticht over de faits en gestes van deze nuttelooze buitenlanders, die ons geenerlei voordeel bezorgen, vorderde 14 dagen ge vangenisstraf. Vonnis 1 maand gev. voorw. mei 2 proefjaren. M e d o m b 1 i k. ONGECÜRLISEERDE VISCHVENTER. De 27-jarige vischventer Dirk B., uit Wervershoof, had zich te Medemblik bevindende, zijn concurrent Jan Paaij met stentorstem duidelijk gemaakt dat bij een „smeerlap" was. Verdachte beweerde dat Baas hem had gehinderd om een vischkar op den wal te hijschen en hij ver moedelijk dit scheldwoord in drift had gelanceerd. Vonnis f 5 boete of 3 dagen. A n d ij k. STOKKEN GESTOLEN. De 54-jarige dorpsadonis Pieter VI. te Andijk had op 17 Maart jl. 31 hek-, rek- of strakstokken ont vreemd van eenige landbouwers, voor welk feit hij thans werd geninsrcgclt. Bedoelde stokken worden gebezigd om rietmatten op den akker vereend te houden en werden door den veldwachter Zandbergen op het schuitje van ver dachte aangetroffen en in beslag genomen. Den heer Pieter V., reeds eenige malen veroordeeld, werd thans opgelegd wegens lange vingersport, 14 dagen onvoor- waardlijke gevangenisstraf. Alkmna r. EEN GEZELLIGE KLANT VOOR SOCIALE ZAKEN. De heer Hermanus Gerardus Chr. te Alkmaar, die zich op 31 Maart vervoegde op het bureau van So ciale Zaken, alias maatschappelijk hulpbetoon, ten einde zoo mogelijk een handclslecning te sluiten, werd daar naar zijn meen ing door den ambtenaar Jan de Boer, met zoo weinig courtoisie behandeld, dat hij gameiden heer een duchtige mep in het gelaat toe diende. Eisch tegen den meermalen veroordeelden verdach te. welke laatste veroordeeling wegens misdrijf ech ter al 10 jaar is geleden, f20 boete of 10 dagen- Von nis conform. Anna P a u 1 o w n a. KNOKPARTIJ IN DEN WÏERINGERMEER* POLDER. De heer Arie Gl., 'n 23 jarig arbeider te Anna Pau- lowna, had op 29 Maart ernstige pogingen aangewend den heer E. Schaapman, ploegbaas van den Wierin- germeerpoldcr tot gehakt te verwerken door hem te slaan, te bijten en te trappen en dat alles omdat dc ploegbaas hem aanmerkingen had gemaakt over zijn prestaties als Wieringermcer diepspittcr. De verdachte scheen aanhanger van de relativiteits theorie en erkende het feit in bclrekkclijken zin. De oorzaak noemde hij, dat Schaapman hern met een meetstok een harde tik op zijn neus had gegeven. Eisch f25 boete of 15 dagen. Verdediger Mr. Wynne. pleitte een mindere boete op grond van armoedige omstandigheden. Uitspraak: f20 boete of 5 dagen. Castricum. NOGMAALS 'N STEUNTREKKER, DIE NIET O. KEK WAS. Dc 37-jarige arbeider Hendrik de H., 'n klein kaal DONDERDAG 21 JUNL HILVERSUM f301.5 MA A.V.R.O.: 8.00 Gramofoonmuzlek; 10.00 Morgenwij ding; 10.15 Gewijde muziek; 10.30 Pianorecital; 11.00 Knipcursus kinderkleeding; 11.30 Alkmaarscho Colle gium Musicum o.l.v. Joh. Brands: J. C. Muller, dis cant fidel; M. IL Emmcring. alt-fidcl; J. Jansen, alt- quinton, J. Brands, cymbalo; 12.00 Kovacs Lajos en zijn orkest; 2.30 Zangvoordracht; 3.00 Knipcursus; 3.45 Rustpoos; 4.00 Mevr. Ant van Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen; 4.30 Gramofoonmuzlek; 5.00 Halfuurtje voor grootere kinderen door Mevr. Ant. van Dijk; 5.30 Orgelconcert door Pierre Pal la. Boris I.ensky, viool; .30 Sportpraatje door H. Hollan der; 7.00 Gramofoonmuziek7.25 Overschakeling zen der; 7.30 Pianorecital door Franz Weiss; 8.00 Vaz Dias; 8.15 Omroeporkest; 9.15 Gramofoonmuzick; 9.30 Verkorte studio-opvoering van de opera-comique „Le Caid", muziek van Ambroise Thomas; 10.30 Gramo- foonmuziek; 11.00 Vaz Dias; 11.10 Kovacs Lajos en zij» orkest; 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 MA K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; N.C.H.V.: 10.00 Leger des Ileils-kwartiertje; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gramo- foonmuziek; K.R.O.: 11.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsd. halfuurtje; 12.00 Politieberichten; 12.15 Orkest o.l.v. Marinus van 't Woud: 1.00 Voordracht; 1.15 Vervolg concert; N.C.R.V.: 2.00 Cursus fraaie hand werken; 3.00 Gramofoonmuziek; 3.45 Rustpoos; 4.00 Bijbellezing; 5.00 Handenarbeid voor de jeugd; 5.30 S. P. Visser, orgel: 0.30 Gramofoonmuziek: 7.00 Poli tieberichten; 7.15 Gramofoonmuziek; 7-30 Weekover zicht; 8.00 Veel gevraagde gramofoonmuziek: 9.00 Lezing; 9.30 Amsterdamsch salonorkest; 11.00 Gramo foonmuziek; 11.30 Sluiting. LUXEMBURG (1304 MA 7.00 Gramofoonmuziek: 7.20 Idem; 7.30 Duetten voor twee baritons: 8.40 Concert; 9.30 Duitsch concert; 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL (484 MA 1.30 Populair concert; 550 Omroeporkest; 8.20 Con cert; 10.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (322 MA 1.30 Gramofoonmuziek; 8.20 Concert; 9.20 Vervolg concert; 10.30 Gramofoonmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 8.30 Kwartet; 9.00 Vroolijke avond. BERLIJN (357 MA 6.55 Gramofoonmuziek; 7.20 Moderne muziek; 10.40 Gevarieerd programma. HAMBURG (332 M.) 12.25 Braziliaansch concert door het Omroeporkest. KEULEN (456 M.) 5.35 Solistenconcert; 9.20 Omroeporkest; 10.40 Gevari eerd programma. DAVENTRY (1500 MA 12.20 Orkest; 150 Nieuwe gramofoonmuziek; 850 Revue; 9.55 Koor; 11.05 Dansmuziek. PARIJS (Poste Parisien) (313 MA 7.10 Gramofoonmuziek; 8.20 Concert PARIJS RADIO (1796 MA 12.50 Orkest; 850 Gevarieerd programma. MILAAN (369 MA 5.30 Dansmuziek; 7.20 Gramofoonmuziek; 9.05 Opera. ROME (421 MA 550 Vocaal- en instrumentaal concert: 6.15 Gramo foonmuziek; 9.05 Bcethovcnconcert; 10.20 Dansmu ziek. WEENEN (507 M.) 8.15 Operafragmenten; 11.00 Dansmuziek. BEROMUNSTER (540 MA 6 20 Pojnilaire*gramofoonmuriek: 7.45 Omroeporkest; 8.50 Kamermuziek; 9.25 Kamermuziek. mannetje, met een wipneus, wonende te Castricum, behoorde ook tot de afdeelinc steungenieters, die geen zuivere koffie hadden geschonken niet betrekking tot hun inkomsten en niet naar waarheid had opge geven de verdiensten, door zijn dochter ingebracht Hij stond nu terecht en bekende de steunkaart te heb ben geteekend, maar beweerde niet to hebben gewe ten, dat hen de verdiensten zijner dochter, werkzaam in een liefdegesticht en die zij nooit afdroeg, had moe ten aangeven. Mej. van Keulen was niet verschenen en zal des wege wel nader bericht krijgen en 6 guiden wel uit haar spaarvarken moeten peuteren. Eisch tegen Henkie 1 maand gevangenisstraf. Von nis conform, doch voorwaardelijk met 3 proefjaren. Hoorn. ONEERLIJKE CHAUFFEUR? Een te Hoorn wonende 22-jarige chauffeur. Jan Hendr. BI., in dienst van den hoer A. Kloet, expedi teur aldaar, stond terecht ter zake van verduistering van 2 bedragen, f6.40 en f9.50. die hij ontvangen, doch niet had afgedragen. Verdachte erkende het geld te hebben ontvangen doch had zulks niet verant woord. omdat hij zelf van Kloet ook nog geld had te vorderen. Dit laatste nieuwtje had hij rechercheur de Mönnick onthouden. Dc patroon, een kermisreizi ger, was om zakelijke redenen niet verschenen. Hij zal nu ook om zakelijke redenen, w el 'n dagvaarding krijgen! De officier requireerde alsnu vrijspraak. Verdediger, Mr. Schuurman, refereerde zich en von nis vrijspraak. Bergen. MISHANDELING VAN ZIJN EIGEN ZOONTJE. Tot 3 maanden gev. veroordeeld. Tot sluiting der plechtigheid compareerde de nrbei- der Simon Louwe uit Bergen, welke heer op 7 Mei zijn eigen zoontje, den 10-jarigen Johannus Petrus, met een stok had afgeranseld op ee.i manier die alle perken eener redelijke kastijding geheel te buitan ging. De getuige P. C. Dekker, had deze mishandeling gezien, doch legde thans een verklaring af heel wat slapper dan aan de politie medegedeeld. Dokter Blok had het kind onderzocht en op het 1b chaam de sporen gevonden van een ernstige mishan deling. Volgens den zachtaardiger! papa was de jon gen zeer ondeugend op school, doch het Hoofd der B.K. School had medegedeeld, dat dc kinderen van I.. zeer onverschillig en ondeugi-nd w.uvii d n-h naar 1> mecning van het schoolhoofd, was de vader, die een beestmensch is, voor zijn kinderen, daarvan de oor zaak. Het knaapje werd gehoord buiten tegenwoordig heid van den vader en verklaarde het kind op 7 Mei door vader te zijn geslagen, omdat hij den meester had uitgescholden. Het kind werd daarom buiten tegenwoordigheid van den vader gehoord, omdat hii den jongen ver moedelijk vooraf bedreigd had, en hem gelast zijn mond te houden. Ook een ander kind van Louwe was door Dr. Blok behandeld, dat door den vader ernstig was gewond. De officier sprak schande over dit optreden van den man, die den va'dernaam onwaardig was en vorderdo 4 maanden gev., afgescheiden nog van het feit. dat de officier stappen overwoog om Loi^we do ouderlijke macht te ontnemen. Verdachte zei, dat de kinderen nu op de openbare school liepen en het nu veel beter ging met hun ge drag. De vader werd daarop veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. De patiënt twaalfhonderd Jaar oucL Rome. In de vlakte van Lombardic verheft zich #en gigantische cyprcs. welke men ongetwijfeld den oudsten boom van geheel Italië mag noemen. Het is bekend, dat Napoleon destijds, terwille van den eer biedwaard igen ouderdom van deze cypres te Somma Lombardo, zijn oorspronkelijk plan voor den Sim- plonweg eenigszins wijzigde. De boom. die, naar het wetenschappelijk onderzoek heeft uitgewezen. 1200 jaar oud is, behoort tot een cypressensoort. welke af wijkt van het overigens in Italië inheemsche type. Vermoedelijk heeft men hier tc doen met een boom, die met een bijzondere bctcekenis b.v. ter nage dachtenis van een destijds vermaarde persoonlijk heid is geplant. In de schaduw* van dezen cypres is niet lang geleden het gedenkteeken opgericht voor hen, die uit deze streek geboortig, in de wereldoor log sneuvelden. Sedert eenigen tijd bevond zich deze machtige cypres in een kwijnenden verontrustonden toestand. Do boom was eenmaal door den bliksem getroffen en voor het overige had het publiek zich niet onbetuigd gelaten, en door inkerven van namen en door het inslaan van spijkers blijk van zijn aan wezigheid gegeven. Onlangs echter verschenen ter plaatse enkele zwijgzame heeren, o.a. Prof. Paffaele Cormio, een bekend botanicus uit Milaan, alsmcd de burgemees ter van het dorp Somma Lombardo. Zij brachten in strumenten en praeparnten. foto-toestellen en brand ladders mee. Enkelen hunner begonnen dc spijkers uit het benedengedeelte van den stam te trekken; de oogst bedroeg al spoedig eenige K.G. Daarna werd de boom met een desinfecteerende vloeistof ge- w&mchende schors werd, daar waar deze het sterkst beschadigd was. verwijderd en tallooze won den werden gecauterisecrd. Vervolgens werd in ie dere holte en in alle spleten cn mengsel van teer en cement gegoten. Thans blijkt, dat de cypres. dank zij deze langdu rige en gecompliceerde operatie, gered is. De chi rurgische ingreep en het verheugende resultaat heb ben de aandacht van vele plantkundigen in en bui ten Italië getrokken. DE AANWAS DER JAPANSCHE BEVOLKING Tokio (V.D.). Tot dusverre is dc jaarlijkscho aanwas der Japansche bevolking algemeen gesteld op ruim 1 millioen. De thans gepubliceerde cijfers over het vorig jaar geven echter aan. dat in dat jaar het millioen niet bereikt is. In totaal werden geboren 2.121.125 personen, trewijl 1.193.916 personen overleden, zoodat de bevolking toegenomen is mgt 927.209, hetgeen 80.659 minder is dan het vooraf gaande jaar. Er werden 61.618 minder kinderen ge boren, terwijl het sterftecijfer steeg met 19.041. DOOR EEN AUTO GEGREPEN EN GEDODD. Gistermorgen om zeven uur is nabij sluis 11 onder de gemeente Asten de 60-jarige L. Lomans uit Asten door een vrachtauto aangereden en gedood. De heer Lomans, die fietsende uit Asten kwam, moest een paar wielrijders passecren, op welk oogenblik hij door een achter hem ijrdenden vrachtauto vandcfir ma Golstein Brouwer uit Asten werd gegrepen. De politie heeft de zaak in handen. LUGUBERE VONDST OP LONDENSCH STATION. Op een station te Londen is een handkoffer gevon den, die in een trein was achtergelaten. Toen men de koffer opende, vond men twee menschenbeeneru Men vermoedt, dat deze behooren tot de vrouwelijke tors, die eenige dagen geleden in een koffer op bet station in Brighton is gevonden.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6