VALSCH-GELDFABRIEK TE ANTWERPEN. Blikvleeschdrama eischt offers. Vijf arrestaties. Noodlottige inbraak-poging. Kinderverlamming te Gendringen. ZWERTBROEK „ONTHULT" DE KERMIS. Dronken chauffeurs wacht strenge straf Predikbeurten. Uit de OMGEVING Makelaar de leider. Schitterend geoutilleerde werk plaatsen ontdekt. Een onnoemelijk aantal cliché's voor het drukken van bankpa pier van verschillende landen, lag gereed. Het verder onderzoek naar de valsche munters bende, die men te Venlo op het spoor gekomen is, heeft naar Antwerpen geleid, waar een prachtig geoutilleerde drukkerij van valsche bankbiljetten van verschillende landen is ontdekt. Hierdoor is verhinderd, dat de leden der bende over geheel West-Europa hun slag hebben kunnen slaan. In verband met deze affaire, verneemt de „Msb. nog, dat het te Venlo gearresteerde tweetal, n.1. C. uit Eindhoven, van beroep verzekeringsagent en v. T. handelsreiziger te Tilburg, gisteren naar de strafge vangenis te Roermond zijn overgebracht. De te Lommei gearresteerde valsche munters zijn de Nederlanders L. G., chauffeur te Eindhoven en W. G. J. chauffeur te Belfeld. Van deze twee laatsten is uit levering aan de Belgische regeering aangevraagd. De drie andere te Lommei aangehoudenen zijn Belgen. Schitterend geoutilleerde werkplaatsen. Onder leiding van commissaris Broekhof van het Centraal Bureau voor falsificaties te Amsterdam, werd het spoor naar Antwerpen gevolgd, waar men de schit terend geoutilleerde werkplaatsen der bende heeft kunnen ontdekken. Reeds eerder had commissaris Broekhof aanwijzin gen gekregen dat in Antwerpen valsch geld werd ver vaardigd, welke falsificaten o.a. verleden week te Den Haag en te Eindhoven en Maandag j.1. te Venlo wer den uitgegeven en in beslag genomen. Dank zij de medewerking van den hoofdcommissaris van politie te Antwerpen, den heer Celis, mocht het commissaris Broekhof gelukken nog in den afgeloo- pen nacht de heele bende te ontmaskeren, de druk kerij en de cliché-inrichtingen te ontdekken en meer dere valsche munters te arresteeren. Groote hoeveelheden cliché's in beslag ge nomen. In een perceel in de Langstraat te Borgerhout-Ant- werpen, bewoond door den heer Ch. werd een complete drukkerij ontdekt, met een onnoemelijk aantal cliché's van verschillende geldsoorten, zooals Nederlandsch, Belgisch, Fransch, Engelsch en ander bankpapier. Bij de gedane huiszoekingen te Antwerpen bij leden van de benden werden op meerdere plaatsen cliceerinrich- tingen gevonden, o.a. een viertal litho-cliché-installa- lies voor de vervaardiging van valsch Nederlandsch bankpapier. Een makelaar financierde de zaak. V Te Antwerpen werden nog vijf leden der valsche muntersbende, welke oen internationale organisatie moet zijn, gearresteerd en in do gevangenis opgeslo ten. Onder do gearresteerden bevindt zich een bekend Antvverpsch makelaar, die de zaak financierde en met talrijke vooraanstaande persoonlijkheden uit de han delswereld in relatie stond. Zooals commissaris Broekhof mededeelde, zijn de gevonden falsificaties alle zeer goed nagemaakt. Ook de valsche honderd gulden-biljetten achtte deze spe cialist een zeer gevaarlijke falsificatie. Met de ontdekking van deze internationale valsche muntersbende heeft commissaris Broekhof, daarbij krachtig geholpen door de Antwerpsche, de Eindho- vensche en Vcnlosche politie, niet enkel de verdere uitgifte van valsch Nederlandsch bankpapier voorko men, doch ook door de ontdekking der falsificaten van ander, buitenlandsch geld verhinderd, dat een internationale valsche muntersbende over geheel We3t-Europa haar slag kunnen slaan. Vluchtende Italiaan door de politie neer geschoten. Nachtelijk drama te Aal beek. Gisternacht zijn twee wachtmeesters van de Ko ninklijke Marechaussee te Hulsberg (L.) in het ge hucht Aalbeek op een drietal inbrekers gestooten, die blijkbaar van plan waren in te breken in een woning aldaar. De marechaussée's gelastten hun de handen om hoog te steken, waarop een van hen, gewapend met een schoenmakersmes een dreigende houding aan nam. Toen hem gesommeerd werd dit mes af te geven, sloeg hij op de vlucht in de richting Hulsberg. Men zond hem drie schoten achtervan, waarna één schot doodelijk bleek te zijn. De man gaf na ongeveer 50 meter geloopen te hebben, den geest. De tweede van het drietal was inmiddels door een der wachtmeesters geboeid, terwijl de derde kans zag te ontkomen. Het slachtoffer S. E. genaamd, bleek evenals de beide anderen een Italiaan te zijn. De arrestant is naar de Hulsbergsche marechaussee kazerne overgebracht. Hij weigerde den naam van zijn ontvluchten kameraad mee te deelen. Speciale voorzorgsmaatregelen getroffen. De scholen waarschijnlijk Maandag weer open. Omtrent de gevallen van kinderverlamming te Gendringen wordt nog het volgende gemeld: Het eerste geval werd geconstateerd op de christe lijke bewaarschool, het tweede op de r.k. school, de overige gevallen bij niet schoolgaande kinderen. Alle patiëntjes zijn beneden de 4 'aar. In totaal zijn er 5 gevallen, waaronder één verdacht te Gendringen en een waarschijnlijk verdacht geval te Ulft. De scholen te Gendringen en de centrale openbare la gere school te Ulft zijn gesloten Onder leiding van dr. Vecge zijn uitgebreide voorzorgsmaatregelen ge nomen. Circulaires zijn verspreid onder de bevolking met raadgevingen hoe men zich te gedragen heeft. Gis termorgen zijn ontsmettingspastilles aangekomen, welke tegen inkoopsprijs verkrijgbaar zijn gesteld, terwijl zij voor niet- en minvermogenden kosteloos beschikbaar zijn. De bewaarscholen blijven voor onbepaalden tijd gesloten. Indien zich geen nieuwe gevallen voordoen, ligt het, in de bedoeling Maandag de openbare school weer te beginnen. De toestand van het eerste patiëntje is ernstig, ofschoon niet le vensgevaarlijk. Op een vergadering te Zaandam. Maandagavond is te Zaandam een vergadering ge houden, waarin de ontslagen leider van do V.A.R.A. de heer G. J. Zwcrtbroek, als spreker optrad. Over deze bijeenkomst, die onder leiding stond van den lieer C. C. Bakker, oudvoorzitter van de af. Zaandam der S.D.A.P., vertelt de „Telegraaf" het volgende. De heer Zwertbroek zeide, dat hij de vrijheid nam om onthullingen te doen, nu al zijn pogingen, om ongedaan te maken .dat zijn goede naam door het V.A.R.A.-bestuur is beklad, vruchteloos zijn geble ven. Spr. deelde o.m. mede, dat zijn reizen naar Ber lijn in het geheel geen „snoepreisjes" waren, zooals de V.A.R.A. heeft beweerd. In een bespreking met het I.V.V. en de S.P.D. was door de Arbeiders Radio Internationale besloten om een gordel van illegale korte-golf-zendcrs rond Duitschland te leggen ten dienste van de Duitsche sociaal-democraten./ Aan een conferentie hierover zaten aan een tafel in Hotel „Polen" te Amsterdam ook aan de voorzitter en secretaris der s.d.a.p. de heeren Oudegeest en Wou denberg. Toen het verzoek kwam uit Praag om daar een illegalen korte-golf-zender heen te sturen ging de heer Zwertbroek met een monteur naar Praag en deed onderweg Berlijn aan om illegale corresponden tie van de Duitsche partijgenooten naar Praag te brengen. Op reizen naar Berlijn zorgde spr. er voor, dat bedreigde Duitsche partijgenooten niet een Nederlandsche auto over de grenzen kwamen. Hij bracht zelfs het finantieel archief der S.P.D.-Kamer- fractie over de grenzen en smokkelde eveneens een aantal loudspeaker auto's ter waarde van 60.000 M. over de grenzen. Bij het telefonisch verzoek uit Praag waren De Vries en Lebon tegenwoordig. Verder vertelde de heer Zwertbroek, dat op zekeren dag de heer Sluijzer met een auto hij de V.A.R.A.- studio kwam en een korte-golf-zender inlaadde en vergezeld van een monteur naar het Hekelveld te Amsterdam reed. De bedoeling was om dezen illega len zender in het gebouw van de Arbeiderspers op te stellen en alleen door het feit dat de monteur, gedachtig aan spr.'s instructies, ook zelfs na bedrei gingen van den heer v. d. Veen, weigerde daaraan mede te werken, werd dit plan verhinderd. De V.A.R.A. ontving van een leverancier een auto cadeau. Deze stond langen tijd in de V A.R.A.-gara- ge en was geregeld in gebruik. Thans is de auto er niet meer, omdat de heer Lebon de brutaliteit had, aldus pr., om dit eigendom van de V.A.R.A. in te ruilen bij het koopen van een eigen auto, waarvoor hij van de V.A.R.A. f2000 voorschot kreeg. Omtrent de honoraria deelde de heer Zwertbroek nog mede, dat de heer Sluijzer voor het schrijven van een roman, die als feuilleton ongeschikt was, f 1000 honorarium eischte. Voor het samenstellen van den kalender ontving hij f 250. Voor liet veer- ticndaagsch filmkwartier krijgt de heer Sluijzer f 650 per jaar. De heer Oets, als Oom Henk, krijgt f 1300 per jaar plus f 50 per keer voor ieder kinder uurtje. De heer v. d. Lende krijgt f 50 per keer voor „Het booze eiland". Spr. achtte een en ander een begin van corruptie en verzette zich er tegen. Daar na wilde men wel een voorstel doen. dat ook de Zon dagmorgen-toespraken van spr. zouden worden ge honoreerd. DE DROOGTE IN DE VEREENIGDE STATEN. In groote gebieden van de Ver. Staten blijft de droogte voortduren, maar in het Oosten der Unie zijn de laatste 24 uur zware regens gevallen, zeer tot vol doening der boeren. In de siaten Maryland en Dela- ware zijn stortregens gevallen. De nieuwe Motorwet in Zweden. Stockholm: Iedere autobestuurder in Zweden, die onder invloed van sterken drank wordt bevonden, zal gestraft worden met een jaar gevangenisstraf, be halve nog de boete. De nieuwe regeling voor overtredingen van de mo torwet, welke in Juli in werking treedt, geeft de politic eveneens liet recht, iemand, van wien zij gelooft, dat hij onder invloed van sterken drank is, het recht te ontzeggen, een motor-voertuig te besturen tot nader order. Tenslotte zal ook strenger worden opgetreden tegen personen, die doorrijden na een ongeluk te hebben veroorzaakt. De acht-daagsche Schager Kermis mag zich, wat attracties betreft, meten met de beste in den lande. Op de Markt en 't Torenplein treffen we caroussel sensatiebaan, autoskooter. Grand Theatre Sans Rival de motorsportsensatie, enz., enz., aan. Buiten deze attracties is er in do diverse zaken veel te genieten. In het Noordhollandsch Koffiehuis gaan de voorstel lingen- van het Nieuw Schouwiooneel, de bioscoop draait magnifieke films. De Cércs is in een Ober Bayern herschapen en trekt ieders aandacht. De dancings Igesz, Boontjes en N. H. Koffiehuis zijn ware trekpleisters voor de danslustigen. Men treft er goede dancc-bands aan. Doch ook de cafés waar de gezelligheid ver hoogd wordt door een strijkje of band mogen zich in goed bezoek verheugen. In café-restaurant „Het Noorden" vieren The Hodlars triomphen en is Max van Laarhoven op z'n best. Inderdaad zijn The Hodlars prima artisten. We kunnen dan ook ieder aanraden daar een bezoek te brengen. De Thalia Bar verzekerde zich de medewerking van The Red Jackors, een prima, prima band. Café Bont es, omgetooverd tot ecu Spaanse h café, waar Spaansche muzikanten optreden, is eveneens een be zoek overwaard. De Schager Kennis biedt als vanouds voor elk wat wils. FAVEUR stelt nooit teleur, is al een bekend gezegde geworden, maar en dat is voor deze firma de grootste hulde, dit woord is nog volkomen waar. En ook dit jaar zal dit weer bewezen worden door het optreden van zijn gezelschap in het Noordhollandsch Koffiehuis Overal heeft dit gezelschap volle zalen getrokken en groot succes kunnen boeken. Dit jaar is Faveur mei wat er geboden wordt al zeer gelukkig. Er komen tal van eerste klas nummers en daarbij een groote en steeds aniniccrende afwisseling. Er is van alles en steeds weer 't beste. Triomfen viert o.m. Willy Derby, hij is onweerstaanbaar, hij brengt tal van nieuwe liedjes en grapjes, waarom onbedaarlijk wordt ge lachen. Het verdere programmawel: Gaat dat zien, gaat daarvan genieten, men zal alleen enthousiast zijn. («MIJLPALEN". In het Noord-IIollandsch Koffiehuis voerde giste- ayond het Nieuw-Schouwtooneel, onder artistieke leiding van Ko van Dijk en Frits Bouwmeester op „Mijlpalen', spel in drie bedrijven, van Arnold Ben- nett en Eduard Knoblock. Afgezien van het feit, dat Mevrouw Jacqucline Royaurds-Sandberg op dezen avond werd gehuldigd, ter eere van haar 25-jarige tooneelloopbaan, is het geworden een avond van intens genieten, van gave, hooge kunst. „Mijlpalen" is een spel, van hoog ge halte, ons gevend een stuk waarachtig leven. Be schaafd en met een interessanten inhoud, boeide het een ieder en ongetwijfeld heeft de goed gevulde zaal een gcnotvollen avond gehad. We leven mee den strijd van den mensch, die, vooruitziende, het oog gericht op de toekomst, strijdt voor zijn idealen en tegen het ouderwetsche, tegen de vastgeroeste ideeën en principes. Vooral waar gekozen moet worden tusschen de vormelijkheid en de begrippen van het voorgeslacht en de grooie liefde voor hem of haar was 't groot en indrukwekkend. „Mijlpalen" boeide van het begin tot het einde. En we kunnen niet anders dan verkla ren, dat elke rol, hoe weinig zeggend oogunschijn- lijk ook, in goede handen was. Wat over het voet licht tot ons kwam was best. „Mijlpalen werd ook hier een succes. In de pauze, vallend tusschen het tweede en derde bedrijf, werd Mevrouw Jacqueline Royaards gehul digd in verband met haar 25-jarige tooneelloopbaan. Het gevormde huldigingscomite, bestaande uit de heeren: J. Cornelissen, Burgemeester, R. Brugman, Dr. H. U. Nanninga en C. Schmalz (Mr. Buiskool was door ziekte verhinderd aanwezig te zijn) kwam ten tooneelo en bij monde van den Burgemeester werd Mevr. Rooyaards hulde en dank gebracht voor al wat zij in 25 jaren deed voor de Nederlandsche kunst. Spr. schetste haar als een groot artiste, met zeldzame begaafdheid, die het Nederlandsche volk veel, zeer veel schoons bracht Den juuilarcsse werden aangeboden een prachtige bloemenmand en een massief zilveren vaas, waarin tropische orchideën. B O E R D E R IJ. Ondanks accijns ad 8 mlliocn een tekort ad 6 millioen. 64 pet. onverkocht. Uit het lijvig verslag van de werking en uitvoe ring der landbouwcrisismaatregelcn gedurende Fe bruari, Maart en April stipt de landbouwkundige medewerker van het „Alg. Hsbl." aan, dat op 28 April j.1. in totaal waren geproduceerd 20.740.064 blikken runvleesch ad 1 kilo. waarvan op dien da tum waren verzonden 7.589.683 stuks, Er was dus een onverkochte voorraad van 13.159.381 of vier en zestig procent! Na 2S April is nog ruim twee weken doorgegaan met de afslachting, zoodat het totale aantal onverkochte blikken per medio Mei, toen de afslachting werd gestaakt, tegen de 14 millioen stuks heeft bedragen, zooals wij reeds eenigc malen hebben gemeld. Op 28 April waren in totaal 115.781 stuks rundvee door de Centrale aangekocht en opgeruimd. Teneinde de kosten dezer opruiming en inblikke- rij te bestrijden heeft het publiek in totaal (17 Oct. 28 April) aan crisis-accijns op het eigen en inge voerde rundvleesch opgebracht een som van f 7.874.635. Desniettemin is er een netto-verlies ont staan van f 5.837.482, waarbij dan nog de onverkoch te blikken vleesch op volle waarde (30 cent per stuk) zijn gewaardeerd! Er „zit" dus nog een voorraad blikvleesch van 13 a 14 milioen kilo met een boek waarde van 4 millioen gulden. Aannemende, dat deze voorraad eens geheel en tegen vollen prijs zou worden gekocht, dan moet 't verlies der opruiming, n.1. een kleine zes millioen gulden, weggewerkt door bestendiging van den cri- sesaccijns op inlandsch en ingevoerd rundvleesch, die per week gemiddeld f 230.000 (n.1 f 218.000 op het binnenland voor binnenlandsche consumptie ge slachte runvleesch en f 12.000 op het ingevoerde vleesch: de halve heffing op het blikvleesch zélf tolt. natuurlijk niet mee, omdat het slachten is stopge zet). Een eenvoudige rekensom leert, dat men 26 weken noodig zal hebben, om de zes millioen „strno" weg te werken. Doeh in verhand me» de zeer be- trekklijke verkoopbaarheid der 14 millioen bussen vleesch, rente-verlies e.d. mag men den totalen af- lossingstermijn wel op zeven maanden stellen, waar van thans één achter den rug is, sedert de plotse linge stopzetting der afslachting. Op 115.000 stuks opgeruimde koeien is nu een verlies geleden van rond zes millioen gulden; had men dus het heele programma tot het eind toe af gewerkt, dan zou het tekort zijn opgcloopen tot on geveer 10 A 11 millioen gulden en de onverkoopbare hoeveelheid blikvleesch zou in dat geval gezien het zeer sterk verminderde verbruik, zijn aangegroeid tot een fantastischcn berg. In elk geval is het duidelijk, dat het publiek van heden af nog op zijn minst een half jaar lang den vollen crisisrundvleesch-acéljns (20 der waarde van het slachtdier) zal moeten blijven betalen of wat óók mogelijk zou zijn één jaar lang den hal ven accijns. En dan te bedenken, dat deze wijze van opruiming weinig resultaat heeft gehad ten aanzien van het doel, n.1. inkrimping der melk productie. Hoevele dieren, die anders voor den dood zouden zijn weggegaan, zijn in den achter ons lig- genden tijd weer gedekt, om als drachtig beest hij de Centrale te kunnen worden ingeleverd? De nieu we directeur der Rundveecentrnle. de rijksveeteelt- consulent De Jong. vindt hij zijn aankomst wel een zeer desolate kaspositie! Resumeerende kan men dus zeggen, dat voor het opruimen van 115.000 stuks rundvee aan accijns is opgebracht een bedrag van f 8 millioen, waarna nog een ongedekt verlies overbleef van f 6 millioen. dus in totaal f 12 millioen. Per beest hebben de kosten van het opruimen (koopen, vervoeren, slachten, in blikken enz.) dus bedragen f 120, dat is dus iets minder dan per beest aan de boeren is betaald door de centrale. Men kans dus vrijwel zeggen, dat door deze wijze van geforceerde veestapel-inkrimping „een koe op een koe is gekomen". Met andere wóór den, wanneer men de koeien voor ongeveer twee rijksdaalders van de boeren had gekocht en er wa re géén crisis-rund vleesch accijns geheven, dan zou de Centrale er precies zijn „uitgesprongen". Dat deze wijze van veestapel-opruiming dus een geweldig du re is geweest en zeer terecht door dr. Colijn nog bij tijds is stopgezet, is meer dan duidelijk. Daartegen over staat, dat aan behoeftige landgenooten zeer goedkoop rundvleesch ter beschikking werd gesteld, maar van die beschikbaarstelling is slechts ma tig gebruik gemankt. Immers, twee derde deel van het bereide blikvleesch ligt nog onverkocht! En wat het resultaat van dezen ontzettend kostbaren maat regel voor de melkproductie-inkrimping betreft, wij merkten reeds op, dat dit vrijwel nihil is. omdat voor een groot doel inferieure en oude beesten zijn ingeleverd door de hoeren, zooals trouwens verklaar baar is. Maar daardoor is de „inkrimpingswaarde" van die 115.000 beesten dan ook niet evenredig aan hun aantal. Dit dan is de sombere balans der on zalige inblikkerij. Barometerstand op Donderdagmorgen 8 u.: 7G3 m.M. Vooruitzichten: Goed weer, behoudens een enkele regenbui. Temperatuur: 13 gr. C. is 55 gr. F. Fa. Gebr. ROTGANS Gedipl. Opticien, Schagen HOOGZIJDE E 103. Een langdurig en welgemeend applaus onderstreep te de gesproken woorden. Mevr. Jacqueline Royaards dankte het comité en de aanwezigen voor do hulde haar gebracht, den wensch uitsprekend, dat vooral in deze donkere tijden het Nederlandsche volk steun zou verleenen aan de kunst. Deze avond was mooi en genotvol. Het Nieuw- Schouwtooneel kan er met genoegen op terug zien. Wij voegen hieraan nog even toe. dat de zilveren vaas geleverd was duor het Magazijn Van Geelen, terwijl de bloemenhulde door Kruils Bloemenhan del was verzorgd. DONDERDAG^ JUNL V. c. JTB. Anna Paulowna, nam. 8 ii^pr Bijeenkomst ZONDAG 24 JUNL NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, voorm. 10 uur, de Weleerw. Heer Wcsthoff, Cand. tot den Heil. Dienst te Den Haag. Oosterland, voorm. 10uur, Ds. Van Beek. Barsingerhorn, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Burgerhnig. geen dienst. C.allantsoog, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Petten, voorm. 10V(> uur. Ds. M. van Wichen. Schagerbrug, zie Oudesluis. Valkkoog, voorm. lOVé uur, Ds. Tinholt Aartswoud, geen dienst. Groet, geen dienst. Schoorl, voorm. 8V6 uur, Ds. Roeke. Vroegpreek. Noordscharwoude, voorin. 10V? uur. Ds. Boeke. Oud karspel, voorm. 10Vz uur. Ds. Van Dijk. Anna Panlowna. voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Nieuwe Niedorp. nam. 7'uur. Ds. Van Diik. Huisduinen, nnm. 7 uur. Ds. M. van Wichen. Hoogwoud, nam. 8 uur, Ds. Reddingius. Dirkshorn, voorm. 10Y2 uur, Ds. de Leeuw. Onder werp: Gezag. Nieuwe. Niedorp. nam. 8 uur, Ds. de Leeuw. Onder werp: Wat blijft. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn, geen dienst. Rurgervlotbrug, voorm. HRA uur, Ds. R. v. d. Veen. Nieuwe Niedorp. voorm. iQVi uur. Ds. Haan*. Hippolytushoef, voorm. 10* k uur. Ds. H. W. Meihuizen EVANGELISATIE. Schagen, voorm. 10Vz uur, do heer v. d. Kaaij, van Amsterdam. Nam. 5Vfc uur. Ds. Warncrs. van Alkmaar. Brcezand. voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 31/? uur, de heer Boon. Hippolytushoef. voorm. 10 uur. de heer O. Deen. THE STAR OF HOPE MISSTON. Jullanadorp, voorm. 10 uur, de heer Ph. Looij. van Rijsoord. Nam. 7Vo uur, de heer T/>oii. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Winkel (t.o. 't Raadhuis), nam. 6.45 uur, Ds. Ruijs. t a v n v i) 11 k Dezer dagen zijn vanwege den Provincialen Wa terstaat weer besprekingen gevoerd met do eige naars van vaste goederen, die de provincie noodig heeft voor den aanleg van het kanaal Huigcndijk Oudkarspel. Hun is meegedeeld, dat de pcrceelen ongeveer Mei van het volgend jaar zullen moeten worden ontruimd. Met sommigen is roods overecen- stemming verkregen ten aanzien van den prijs van overname, bij anderen zullen nog verdere bespre kingen worden gehouden. NOORDSCHARWOUDE. Het schoolfeest der O. L. school zal zeer waarschijn lijk a.s. Zaterdag plaats vinden. Op de lijsten is vol doende geteekend om weer een mooi reisje te kunnen maken. De reis naar Texel gnat niet door daar dit te riskant en te duur is. De jongste klassen gaan naar Schoorl, Bergen (de Bedriegertjes) en naar Castricum aan Zee. De oudsten gaan naar den Haag en Scheveningen, en zal o.m. het panorama van Mesdag en het Vredespaleis liezocht worden. Het vervoor geschiedt met autobussen en is opgedragen aan de N.V. II.A.B.O. k 0 e n P 4 S JULIANADORP. Schoolfeest O. L. school L Dinsdag 19 Juni was de dag voor het schoolfeest der vier hoogste klassen van school I. 's Morgens half acht stonden 4 autobussen hij de school klaar en spoedig waren de ruim 100 kinderen ingestapt, de geleiders zochten zich een plaatsje, do proviand werd niet vergeten en voort ging het naar IJmuiden. Hier werd eerst het Badhotel List bezocht, waarna met een motorboot een tocht door de havens gemaakt werd, langs liet Hoogovenbedrijf, de groote zeesluizen, de vischhallen en de vele opgelegde trawlers. Nadat de inwendige mensch versterkt was, zoo'n watertochtje geeft honger, ging het terug naar Ber gen en Schoorl, waar de tijd doorgebracht werd met spelen en ravotten in het zand. Daar het weer er niet beter op werd, werd om zeven uur de terugreis van Schoorl aanvaard en kwamen allen behouden weer terug, hoogst voldaan over het mooie uitstapje.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2