friesche millioenen. KERMESSE d'ETE op het terrein Avontuur op het IJsselmeer. VARIA. Holland Friesland één Groot Nationaal Muziek= Concours te Hippolytushoef SCHAGER ROOSJES De strijd om een erfenis ontbrand. Een rumoerige avond in Amsterdam- Oost Marktberichten. zij p e ST. MAARTENSBRUG. Dinsdag, 19 Juni maakten de kinderen der hoogste klassen hun jaarlijkse)» schoolreisje. Langs Alk maar en Beverwijk werd gereden naar 't Kopje van Blocmendaal waar genoten werd van het verrukke lijk vergezicht hij prachtig helder weer. Hier werd tevens van de gelegenheid gebruik gemaakt om aan de kinderen cenige versnaperingen uit te deelen, alsmede het eerste broodje. Van hier reden we door Haarlem naar Amsterdam, waar als hoofddoel van de reis een bezoek aan Artis gold. Daar het tegen twaalven liep, konden we juist het voederen der zeeleeuwen meemaken, wat voor klein en groot stoers weer even interessant is. Veel bekijks hadden ook de apen, doch in 't bijzonder wel de chimpansee Tommy. Deze hield juist zijn middagwandelingetje aan de hand van zijn oppasser in het daarvoor be stemde gazon. Bijzonder mooi en leerzaam waren het aquarium en het Zoölogisch Museum met het diorama van Heymans. Öp een apart terrein waren nog ondergebracht verscheidene jonge dieren, zooals lammeren, kalve ren, geitjes, varkenstjes, waarmee de kinderen zich mochten vermaken. Hiertoe werden de bezoekers binnen de omheining gelaten. Vervolgens werd nog ereden langs Schip hol, waar de kinderen met belangstelling verschil lende vliegtuigen („kistjes") zagen nnnkomen en vertrekken. Inmiddels was het 6 uur geworden, zoodat de terugreis moest worden aanvaard In Bergen werd nog een genoegelijk uurtje doorgebracht in den mooien speeltuin van Bruin. Door den daar aanwezigen fotograaf werd nog een foto van de groep genomen, waarna het onder vroo- lijk gezang huiswaarts ging. In de beste stemming arriveerden we ongeveer half tien op ons dorp. Wij willen dit verslag niet eindigen zonder een woord van hartelijken dank te brengen aan allen die aan het welslagen van dit feest hebben medegewerkt. harenkarspel Op 1 Juli e.k. herdenkt de brievenbesteller, de heer A. Prins alhier, den dag flat hij voor 25 jaar geleden nis zoodanig in deze gemeente is aangesteld. Daar de heer Prins zich tegenover de burgerij al tijd hulpvaardig heeft betoond, zal het hem zeker dien dag niet aan belangstelling ontbreken. r a n s i v o e r h n r n In de op 10 Juni 1934 gehouden vergadering van de commissie voor steunverlcening uit het Plaatse lijk Nationaal Crisiscomité alhier, is besloten tot September van dit jaar geen hulp meer te verleenen teneinde de komende wintermaanden over voldoende middelen te kunnen beschikken. w f r 1 v c v n DEN OEVER. Adres. Door de bewoners van den Molgerdijk te Den Oever is tot den Raad der Gemeente Wieringen het verzoek gericht te willen besluiten tot dempnig van de voor hunne woningen, aan den weg gelegen half droge slooten. In het adres wordt erop gewezen flat deze slooten zijn geworden tot een haard van insec- ten-hroeiplaats n door de riolen, welke hierop uit monden, terwijl de eruit opstijgende stank somwijlen niet. is te verdragen. Bovendien Üeren er de ratten, die zich niet ontzien de huizen binnen te dringen, welig. De toestand ter plaatse is ons hekend en wij mee- ncn, vooral met het oog op de volksgezondheid, dat vcrltetering krachtig dient te worden ondersteund. Bij verdwijning dezer onsmakelijke putten zal ook het uiterlijk dor omgeving erbij winnen. alkmaar Knaapje verdronken. Gister is te Alkmaar het 5-jarig zoontje van den heer J. Tessolaar, wonende aan de Kanaalkade, in het Noord-Hollandsch Kanaal verdronken. anna p atj t ow n a Schoolfeest. Het schoolfeest van de kinderen der O. L. scholen van Kleine Sluis, Breezand en Oostpolder en van de r.k. school aan de Spoorbuurt, is in al de geledin- gen, waarin het. gevierd is, weer goed geslaagd. Het was het gewone feest, zooals dat de lnatste jaren aan de kinderen werd bereid en waarover we dus niet behoeven uit te weiden, door op te sommen, wat de jongstcn in Huisduinen en Den Helder, de oude ion in Amsterdam cn de groote middelgroep in Schoorl enz. hebben genoten. Was fijn voor allen. De kleinen van de bewaarschool waren ook weer niet vergeten en hadden dus. zooals dit reeds tot gewoonte is geworden, tegelijkertijd met de „grooten" een feestje. hefrhucow aard Op het kantje af. Woensdagmorgen geraakte een kind van den heer van Stralen aan den Janglijnisweg te water. Door aanwending van kunstmatige ademhaling en gebruik van het zuurstofapparaat gelukte het den geneesheer na langen tijd het reeds als verloren gewaande leven weder op te wokken. Een leelljk ongeluk. Do kermisreiziger van Veen, die alhier op een rijwiel reed, sloeg, doordat zijn hond tusschen de spaken van zijn fijwiel raakte over den kop en brak daarbij een arm. Onze driedaagsche kermis behoort weer tot het verleden, en we mogen gerust zeggen, met een prachtig verloop. Het weer was schitterend, soms wel eens wat te warm, aan de bezweete hoofden van de danslustigcn te zien. Maandagavond gaf de tooneclvereeniging „Harmonie" een uitvoering in de tooneelznal van enfé „De Zwaan" en we mogen con- stateeren, met groot succes. Opgevoerd werd „Tropcnadel" blijspel in 3 bedrij ven van Van Wcrmeskerkcn. Zonder uitzondering te maken, moeten wij zeggen dat alle medespelenden hun beste beentje hebben voorgezet, en mochten na elk bedrijf een hartelijk applaus in ontvangst ne men, wat bij het slot wel een ovatie geleek. De pau zen werden gevuld met muziek van de Sonnv-Bnnd, welke hoeren zich ook van hun beste zijde lieten zien, en die drie dagen lang hun vroolijke dansmu ziek lieten hooren en er heel best de vereischte ker- misstemming in wisten te houden. w1er1ncervefr Auto over den kop geslagen. Slootdorp, 20 Juni 193i. Gistermorgen is in een bocht van den weg tusschen Slootdorp en De TTnu- kes een luxe auto. komende uit de richting Wierin gen, hij het passeeren van een wielrijder, over den kop geslagen. Behoudens enkele lichte verwondin gen, kwamen de inzittenden met den schrik vrij. zoo- dat dit ongeval behalve eenige materieele schade nogal goed aflien. Nadat de auto met vereende krach ten weer overeind was gezet, kon de reis op eigen kracht worden voortgezet. w1erjncfrw 4 art) Aan den verslaggever Is een onTuiste opgave ver strekt nnngaande «Ie personen die waren benoemd in de commissie van onderzoek der rekening 1934. van de N.V. Spoor-tram-weg Van Ewijcksluis—Srhagen. De volgende heeren waren benoemd: tot leden de heeren G. J. Lovink te Anna Paulowna, G. G. Log gers te Barsingerhorn en P. Visser Az. te Wieringer- waard en tot pl.v. leden de heeren P .T. Blaauboer en Jb. Bakker .Tz. te Wieringerwanrd en C. Rozel- man Dz. te Anna Paulowna. Dat goed afliep. De twee vermiste Am- sterdamsche jongens veilig teruggekeerd. Gister vermoedde men, dat op het IJsselmeer een boot, waarin zich de twee gebroeders Pommerel uit Amsterdam bevonden, door het omslaan van hun boot waren verdronken. Het blijkt echter, dat alles goed is afeeloopen. De twee jongens zijn weer veilig in hun ouderlijke wo ning teruggekeerd. 7ii waren gisteren onder Pam pus teruggekomen. Het mer van hun boot was ge broken, zoodat deze onbestuurbaar ronddobberde. De boot sloeg tegen een krib en de iongens wisten hun vaartuig over de dam heen in stil water te brengen Zelf trachtten zij door hun scheepsroeper de aandacht van voorbijvarende schepen te trekken, wat echter niet gelukte. Daar het eiland niet telefonisch met de stad is verhonden, konden zij geen bericht naar Amster dam sturen, zoodat hun familie in doodelijke ongerust beid verkeerde. Do nacht hebben zij doorgebracht aan den dijk. Gistermorgen voer er een sehip voorhij. dat zij konden praaien. De schipper bracht het tweetal naar Muiden, vanwaar zij per tram naar hun woning terugkeerden. Tenslotte is dus dit onaangename avontuur nog goed voor de beide jongelui afgcloo- pen. NEDERLANDER IN TURKIJE GEARRESTEERD. Hij zou de nationale gevoelens hebben gekrenkt. Stamboel: De Nederlander Henk Goemans. assistent-directeur van de American Match Monopoly Company is door de Turksche politie gearresteerd, on der beschuldiging de Turksche nationale gevoelens te hebben gekrenkt. DE CALIFORNISCHE REGENMAKER. De boeren van Alberta, in Cali- fomié, wachtten op regen, tot wan hopig wordens toe. Toen kwam er, in hun nood, een man tot hen, die hun regen beloofde. Hij was geen profeet( maar een doodgewone man, wiens naam Hatfield was. Maar, slechts op het eerste gezicht scheen hij gewoon; als men met hem sprak en naar zijn woorden luisterde, dan had men met een gehoel ander mcnsch te doen. Want deze man kon den regen uit het uitspansel lokken! Dat beweerde hij tenmln ste. Geen wonder dus, dat do boe ren hem om den hals vielen. Maar voor niemendal wilde de geheimzinnige man het niet loten regenen. Om zich de diensten van den regenmaker te verzekeren, za melde dus do boeren van Alberta, die op regen wachtten, ongeveer 10.000 dollar bijeen en sloten met Hatfield een overeenkomst, waarbij doze zich verplichtte regen in nor male hoeveelheden te verschaffen, terwijl de boeren op zich namen om voor eiken centimeter regen, die In de komende drie maanden boven het normaio viel, eenige duizenden dollars te betalen, een en een tot het maximumbedrag der bijeen gebrachte 10.000 dollar. Het contract werd door beide partijen ondertee kend. Daarmee in zijn zak begaf Hattield zich naar een eenzame plek aan de zee en bouwde zich daar een hut. Hatfield had de eer ste regenbui binnen zes weken ge garandeerd. De boeren wachtten in koortsachtige spanning. F.n zie: de man in de hut had niet te veel be loofd. Reeds den derden dag viel de regen in stroomen op het dorstend aardrijk neder.' Daarna regende het vaker en na drie maanden kon Hat field met 10000 dollar Alberta ver laten. Niemand kan zeggen of hij in zijn hut zat en zelf maar stilletjes op den regen wachtte. De boeren hebben hun hemelwater en de re- gonmaker zijn dollars. Maar zouden de boeren ook zónder Hatfield hun regen gekregen hebben. Wie zal het bestaan, die vraag te beantwoor den? VAN DEN KLEINEN EMIL JANNINGS. Van den bekenden Duitschen too neclspeler F.mil Jannings, die ook door zijn prachtig spel voor de film beroemd Is over de geheele wereld, wordt het volgende verteld: Bad Wildungen, vele jaren gele den. In den schouwburg van het Kurhaus wisselen dagelijks de troe pen, dagelijks de programma's. Soms, als een bijzonder gebeuren, speelt het Duitsch gezelschap, klein, arm en met bescheiden mid delen. Soms, op enkele dagen, Is er wat publiek in de zaal. En te midden van de acteurs is ook Emi! Jannings, de directeur. Maar daar moest geld bij. Directeur Jannings leeft in voortdurende zorgen, hoe bij gages en andere kosten kan be talen. En de strijd om het bestaan dreigt meer en meer. En de zoe kende oogen van den directeur kij ken al bezorgder na ar de leege loges. Alsof hij van daar hulp ver wacht. Op een avond beginnen zij te schitteren, toen ze naar een loge koken. Daar zit een officier, zijn uniform met ridderorders behan gen. Wie is het? De Russische grootvorst Nicolai Nicolaijewitsj En naast hem zit een burger. In de pauze informeert Jannings naar den persoon, die bij den grootvorst zit En hij wordt gewaar, dat de burger niemand minder is dan de beroemde Russische hoftooneelspe- ler Alexander Murski, die, na de revolutie in Rusland, het land ver liet en gastvoorstellingen in Europa gaf. Jannings dacht aan zijn perso neel en Jannings dacht aan zijn eigen kuntenaarsplannen en Jan nings ging moedig in de loge van den grootvorst. Men weet niet, wat daar werd gesproken, men weet niet, of het groote honorarium, dat Murski overal werd uitbetaald, dit maal niet achterwege bleef, men weet, dat Alexander Murski voor zijn Duitsche collega's in de bres sprong en dat het aanplakbiljet aan het verbaasde publiek bekend maakte, dat de beroemde Russi sche tooneelspeler een enkele maal bij het gezelschap zou optreden. Het theater was uitverkocht. Do directie-Jannings was gered. Nu kan het geschieden, dat twee grooten, Murski en Jannings, el kaar lachend de hand reiken en denken aan vroegere tijden. Zondag 23 Juni en Zondagl Juli naar Wieringen 1ste klas Holiandsche en Friesche corpsen. Muzikale Marsch-wed- slrijden vooraf. Aanvang 12 uur. Te k-« p: JONGE FOXTERRIERS, van beslist goede afkomst, bij J. KEPPEL, Lotweg, Anna Paulowna. Biedt zich aan: Gevorderd LEERLING MONTEUR, Adres: letter L, PEER EB' HJM's Adv. Bureau, Wieringerwaard. EEN NETTE WASCH AAN HUIS gevraagd. Brieven letter M, aan PEEREBOOMs Adv. Bureau, Wie ringerwaard. Was Oene van Teyen toerekeningsvatbaar toen hij zijn testament maakte? „Een millioenen-erfenis"! Het is het stramien voor veler droonien en verlangens, die gedoemd zijn on vervuld te blijven, omdat de groote erfenissen ge meenlijk op zich plegen te la ♦en wachten. Zoo nu en dan duiken verhalen op meestal speelt de historie in verre landen over erfenissen van fantastische bedragen, die aan niet rechthebben den zouden zijn uitgekeerd. Wo lezen dan bijzonder heden, die een schrijver van detective-verhalen doet watertanden en de oorsprong van deze geschiedenis sen gaan meestal terug tot het grijs verleden. Friesche millioenen. Thans is in Nederland weer een dergelijke ge schiedenis over een millioenen erfenis opgedoken, doch do dag waarop de steenrijke erflater ten grave daalde in het rustige Friesche Beetsterzwaag ligt nog niet zoo ver achter ons. Bejaarde mensehen in het plaatsje herinneren zich nog hoe in 1806 do oude zonderlinge Oene van Teyen stierf. Oene was fabelachtig rijk, stokoud en méér dan zonderling. Waarschijnlijk zouden we tegenwoordig van „zwakzinnig" praten en een psychiator zou als 't hen» gelukte een gesprek met Oene te voeren hoofdschuddend en bedenkelijk kijkend heengaan De dorpelingen wezen Oene, als attractie bij vreemde lingen-bezoek aan met veelzeggende woorden: „Kick, das gekke Oene'. Dat aanwijzen gebeurde niet dik wijls en daarom bleef 't ook een attractie. Oene nl. vertoonde zich slechts voor de vensters van zijn bc- huizinge. Op straat liet hij zich slechts zien in ge zelschap van twee „oppassers", die voor strenge isolatie zorgden Tegenvallers Toen Oene eenmaal het tijdelijke met het eeuwige had verwisseld, kwamen de vermeende erfgenamen, neven cn nichten, ooms en tantes en alles wat maar aan den rijken Oene geparenteerd was, bijeen. He laas, voor de familie zou de hoop schielijk in rook vergaan. Oeno had nl. zijn familie onterfd. Stilzwij gend zullen we de tooneelen bij het openen van het testament voorbijgaan. Er zijn onverkwikkelijke too neelen op dit aarsche tranendal genoeg. Het wonderlijke was, dat tot vrijwel universeel erfgenaam was benoemd de dokter, die Oene had behandeld en de laatste jaren bij den ouden heer de deur plat had geloopen. Geruchten. Al heel gauw gingen hardnekkige geruchten in Beetsterzwaag dat de zaak niet heelemaal in orde was, on vooral nu het ging om vele millioenen maakte de publieke belangstelling zich met graagto van dit zonderlinge testament meester. Er werd ge fluisterd. dat zijn naaste omgeving, de dokter en de notaris, alle mogelijke invloed op zijn gedragingen en zijn zaken had uitgeoefend, en zij zouden hun in vloed ook hebben gebruikt, ten opzichte van het tes tament De wettige erfgenamen lieten het er niet bij zit ten, hun doel was nietigheid van het testament te vei krijgen, daar h.i. Oene niet in staat was zijn na latenschap te regelen, daar hij ontoerekeningsvat baar was. De pogingen, die vroeger door enkele nakomelin gen afzonderlijk werden ondernomen, leden schip breuk. Thans hebben zij echter de handen ineen geslagen. De nakomelingschap van den ouden zonderling is over het geheele land verspreid, doch zij hebben een „Oene van Teyen"-verceniging opgericht om door gezamen lijke actie nietigheid van het testament te verkrij gen. Reeds vroeger was men erin geslaagd een groot aan tal getuigenverklaringen tc verzamelen waaruit zou blijken, dat Oene op z'n minst genomen een groote zonderling was. Zoo vertelt voormalig dienstpersoneel b.v. dat hij buitengewoon schuw en bang was. Her haaldelijk verborg Hij zich in het kippenhok en met veel moeite gelukte het dan hem er uit te halen. Dagvaardingen gaan in zee. Wat hot juridisch gedeelte van deze millioer.enzaak betreft, vernemen wij, dat de zaak thans zoover ge vorderd is, dat spoedig de uitzending der dagvaardin gen verwacht mag worden. Het proces zal worden be handeld voor de arr. rechtbank te Leeuwarden. Vooral in Friesland, waar het grootste deel van de vermeende erfgenamen woont, ziet men in breede kringen de ontwikkeling van deze interessante rechts kwestie met spanning tegemoet. Tal van schermutselingen tusschen politie en anti-iascisten. Het Is Dinsdagavond in de Indische Buurt te Am sterdam en in het aangrenzende gedeelte van de voor malige Watergraafsmeer tijdens een vergadering der N.S.B.'ers, waarvoor nogal propaganda gemaakt was. rumoerig toegegaan. Het is op verschillende plaatsen tot schermutselin gen gekomen, waarbij ook eenige politiemannen niet ernstige kwetsuren hebben opgeloopen. Toen een detachement agenten togen half tien ln de Celobesstraat een groep betoogers verspreidde, werd er uit de menigte met een licsch naar de po litie gegooid. Een agent werd door de flesch zoo lanie geraakt, dat zijn pols gekneusd werd. Hij trok zijn revolver, doch behoefde van het wapen geen v 'truik tc maken. Een uur later, tegen half elf, werd bij het ver spreiden van een groep betoogers in de Sumatrn- straat een agent met een scherp voorwerp aan de rechterhand bij de pols zoodanig gewond, dat hij zich naar het Burgerziekenhuis moest begeven orr. verbonden te worden. De agent kon zich vervolgens naar huis begeven. Bij dezelfde schermutseling werd een andere agent van politie zoodanig door een be toogor hij de hand gegrepen, dat zijn linker wijsvin ger gekneusd werd. In do Cclqbcsstraat nabij do Vnlentijnknde hadden de betoogers de straat opgebroken en dreigden zij de politie met steencn. Toen eenige ruiters een der tigtal personen op de Valentijnkarte uiteen wilden drijven, vluchtten deze over de houten hulnhrug naar den Ooster-Ringdijk. Van de hulpbrug af wier pen zij nog met steenen naar de ruiters. F,en der stcenen verbrijzelde een ruit van een aan de Va'en- tijnkade staande woning. Een politie-roitei* trok hierop zijn revolver en ioste oen schot, dat vermoe delijk geen doel hoeft getroffen. Groepen demonstranten en opgeschoten iongens doorkruisten in verschillende richtingen de T"-,t'-''he Buurt en herhaaldelijk moest de politie optreden. Na afloop der vergadering werden de N.c n onder sterk politic-geleide naar hun Ktinghuis In rle Pythngofasstraat gebracht, vanwaar zii. s ('oor politie begeleid, en gevolgd door anti-fe'r:9««n, in groepen naar hun woonplaatsen werden geVseht. Tegen twaalf uur moesten op de Linnaonskarie nog maals groepen anti-fascisten met de gummistok uit eengedreven worden. Tijdens de schermutselingen op do Valanliin^a-'e en den Ooster-Ringdijk hoorde een politie r»m>nt ln burger, die een vrijen avond hart en met ziin vww een wandeling rondom den polder had gemaa1'* ^at een betooger tegenover een politie-niiter de woor den „moordenaar" en „bHasting-opotov" gebruikte. De agent in burger, die hierin heleedig'ng van e~n ambtenaar in functie meende te zien. bieb' ''en aan en gaf hem aan de dienstdoende politie over. die hem naar het bureau Linnaeusstraat breekt waar proces-verbaal tegen hem werd ongemaakt HOOFDCONDUCTEUR ONDER DEN TREIN. Aan de gevolgen overleden We meldden reeds dat een conducteur bij het uit stappen uit den trein aan het station Kruinjnqrn— Icrseke het ongeluk had te vallen, waarbij hem bei de boenen werden afgereden. Nader vernemen we, dat de ongelukkige tijdens het vervoer naar het ziekenhuis te Goes is overleden. Het was de hoofd- conducteur Davidse, woonachtig te Venlo, gehuwd en vader van twee kinderen. SCHAGEN. 21 Juni. 4 paarden f 100200. 7 geldekoeien, mag. f 100-135, 50 idem, vette f160235, 6 kalf koeien f 13A- 175. 10 graskalveren f 1016. 91 nuchtere kalveren f6 12, 103 schapen, vette f 1216, 155 lammeren f5—12, 5 bokken cn geiten f412. 6 varkens mag. f 12 15, 16 idem, vette, per kg. f030—0.32. 60 biggen f7—10. EIERVEILING SCHAGEN, 21 Juni. Aangevoerd waren 156 partijen, 100.000 stuks kip eieren, 38 part. 400 eendeieren. Prijs kipeieren f 2.10 —2.50, eendeieren f 2.20—2.30, 10 kalkoeneieren f 5.50. De veiling duurt voort. Voor een volledig over zicht verwijzen we naar ons blad van Zaterdag a.s. BROEK OP LANGEN DIJK, 21 Juni. Aangevoerd: 270.000 Kg. Schotsche muizen f 4 5.90, drielingen i 2.20i; 4200 bos wortelen f 1.00 —2.90. NOORDSCHARWOUDE. 21 Juni. Schotsche muizen f45.00, voor export f 1.70—2.30, drielingen f2.25—3.10, Tuinboonen f2.50. Aanvoer: 133500 kg. aardappelen. 85 Kg. tuinboonen. AMSTERDAM, 20 Juni. Veemarkt. Aangevoerd: 2 wagons geslachte runderen uit De ncmarken. 381 vette kalveren: le kw. 4046 ct., 2e kw. 3440 ct., 3c kw. 2S34 ct., per Kg. levend gewicht;.38 nuch tere kalveren f 3—5; 322 varkens, vleeschvarkcns 90—110 Kg., 35—30 ct., zware 3435 ct., vette 33—34 ct. per Kg. slachtgewicht. Overzicht: Vette kalveren flinke aanvoer, willige handel en prijzen hooger. Varkens korte aanvoer en weinig handel, prijshoudend. ALKMAAR, 20 Juni 1934. Aardappelen f 2.506.10 per 10 Kg., aardbeien 29 —62 ct. per slof, andijvie f 0.70—2.90 per 100 stuks, doperwten f 47 per 100 pond, druiven t 40 per 100 pond, kropsla f 0.50—2.10, komkommers t 25.50, meloenen f 33, per 100 stuks; peulen f i—S per 100 pond, rabarber f 1.504 per 100 bos, selderie f 1—1.90 per 100 bos, spinazie 5284 ct. per bak. snijhooncn f 1522 per 100 pond, dubbele sperciebooncn f 10—23, tuinboonen f 1.50—2.50, per 100 pond; uien f 4.10 p. 100 bos, wortelen f 3—6.50 per 100 bos WARMENHUIZEN, 20 Juni. Aangevoerd: 21550 Kg. Schotsche muizen f 45.50, drielingen f 2.503.60. MF.DEMBLIK, 20 Juni. Schotsche muizen f 2.20—2.35, kleine f 1.25—1.65, ronde aardappelen f 3.653.70, id. kleine f 1.85—1.90. per 50 Kg. WINKEL, 20 Juni. Kruisbessen f 12, aardbeziën f 5l i, peulen f 6—7, aardappelen f 2.50—2.80, per 100 pond, bloem!.ooi f 2 -5, kropsla f 1—2 per 100 stuks, wortelen f 4—6 per 100 bos. AMSTERDAM. 20 Juni. Andijker muizen f 77.60, id. kleine f 5.70 -5.60, Lnpgedijker Muizen f 77.60. Riiper Muizen f 7 7.60, Westl. Muizen f 7.40—8, id. kleine f 5.806.40, nieu we Malta f 11.5012 per 100 Kg. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Francisca, dochter van Arie Spel en Franroise Veenstra; Tennis Cornelis, zoon van Dirk Muntjewerf en Gerda van Velzen. POLITIE. Verloren: een kort manteltje: een voetbalkoffer; een bandtasch. Gevonden: een bakpak. v

Schager Courant | 1934 | | pagina 3