De Brabantsche Brief I VO ROL Haar schuld betaald van Drê. Zaterdag 23 Juni 1934. SCHAGER COURANT. Vijfde blad. No. 9503 „Een keten van vuur". In het hol van den leeuw. Ulvenhout, 19 Juni 1934. Menier, As 't juilie toch 't zelfste is", had den Blaauwe nog verzonnen, allegaar om t spul met den Fielp nog luisterrijker to maken: „komen guilie dun Zondag allemaal naar de late Mis, dan gerokt ie nog veul meer onder den indruk, dieen papzak. Me gaan dan Tliee z'n allen in zijn wijk zitten, waar hij de centen ophaalt mee z'n schepnetje, zoow-dat-ie heel de „uldigingscommis- sioaantreft in plechtige samenkomst". „Ik stuur heel de herdenkingskomiteit". riep d n Joep geestdriftig, waant hij. dn Snot piek, had al zóóveul van d n Fielp te verduren g'a.J, dat 'm niks te veul was, om er den bakker s vicrkaant teugen- aun te laten botsen. Ok had ie Krist Stoffers, d n kuster. nog even in d'nen erm genomen en gezegd, dat „om 'n intieme reden, die nie aan de groote klok hoefde te han gen, 'n stuk of twintig kameraads Zondag in de zelfde Mis zouwen komen; of zo dus bij mekaren kosten zitten." „Ze zitten op 'r eigen achterwerk", had d'n Krist gezeed: „maar toen d'n Joep 'm 'n paar kwartjes had gegeven om 'n kèèrskc op te steken veur 't onbe kende goeie doel, toen zou d'n Krist „wel 's zien- of ie nie 'n paar baanden reseleveeren kon", had ie beloofd. Zoow zaten Zondagmergen om tien uur twee rijen staampvol, mee „uldigers"Drie waren er bij mee 'non hoogen hoed, die ze zuinig en erg in t oogval lend boven op 't buankske-veur-de-kerkboeken luid den geleed. D'n mijnen was er ok bij maar 'k had 'm uitgeleend aan den Snotpiek, die as „oud-ser geant van Fielp Beekers, soldaat-bakker'', vandaag 't eeremetaal zou uitreiken. 't Was allemaal zoo opvallend-netjes verzurgd 'n begrafenis was er 'n boerenbruiloft bij! Zelfs me- nier Pastoor kost nie nalaten, onder zijnen preek ,'n paar keeren te speuren naar die twee rijen zwart- gekleed tiepen met de drie hooge zijen. D'n braven mensch begreep er natuurlijk gin bai van. 't Had er veul van weg, of die twee rijen, op eigen houtje aan menier Pastoor z'n Mis, 'n intentie zaten te ge ven, waar ie niks van wist. Zoow iets as da mopke van d'n „slimmen" Mozes die. met 't water van Saar naar den dokter moest, maar uit 't oogpunt van algcmeene hygiëne veur 'ééncn prijs, 't water van 't heclc huishouwen in één 'flesch dee en zoo ter onderzoek bij den doktor jbrocht. Toen dieën mensch niks vinden kost, kwam .Mozes zegevierend thuis, mee de bodschap: „Saar jij ben gesond, ik ben gesond, en al onze zeven kinder tjes benne gesond, voor één geldt" Toen d'n preek gedaan was, en de collectanten mee dr bellend kerkezakskc de rijen afgongen, wieren 'r in mijn baank zeuven kokkerds gesnoten. Achter me was 't al sjuust zóo gesteld 't Leek wel een réveille. Daar kwam d'n Fielp aan. Vanzelfs in 't zwart, tot-en-met z'n haanden toe. Hij wist van niks. En as ie bij ons gezelschap kwam, dan verschoot ie effe. 'n Haalf minuutje wel bleef ie stijf, as 'non paal. staan. Maar wij zaten verdiept in onzen boek en gunden 'm gin enkel oogopslagske. Hij douwde Jmijn 's „per ongeluk'' met z'n kerkzakskc teugen mijnen erm, maar 'k had t haart nie, da'k keek. .'t Was al erg genogt. Bij den Blaauwe deed ie toen 't zelfste. Maar die, die bleef ok steuvig deur- bidden, alleen douwde-n-io mee veul lawijt 't rinkelende zakske opzij, net of ie nie gestoord wenschte te worren. Efkens keek ik op, van 'l la- wijt. En toen zag ik, op d n Fielp z'nen rooien, ge spannen dikkop de verzoeking staan, om d'n Blaau we 't zakske koperen centen op zijnen kop te mep pen, liefst nie zoo erg zachtjes! Maar hij dee 't aan- ders, d'n Fielp. Hij schoof met 't trugkomen in de baank, omdat ie er zoogenoind nie goed bij kost en ging toen mee z'n driehonderdpond gewicht boven op d'n Ti est z'n voeten staan. In stilte wier daar 'n drama afgewerkt, genogt om *nen heelen Zondag van eieren te maken. Afijn. Veur de rest verliep alles natuurlijk heel netjes, zoow as 't heurt, en den hakker was nouw meer dan voldoende veurbcreid en bewerkt, om 's steuvig ge decoreerd te worren, mee 't kruske uit den bojem van den Ticst z'n ouwe melkkan. As de kerk uitgong, stonden wij op 't plein te wachten. De drie hooge hooien veurop. Da waren d'n Blaauwe. d'n Joep en d'n onderkapelmeester van de Ilerremonie. As d'n Fielp buiten kwam, dan riep d'n Blaauwe: „Laank zal d'n papzak leven .hieppieppiep „Hoerah!" riepen wij, tot driekeer toe. D'n Fielp liep nie, neeë, hij schreed naar ons toe! En ik beloof oew, amico. as die driehonderd pond gaan „schrijden" da-d-et dan 'n kompleete zweef- demonstratie is! D'n Blaauwe zee: „Fielp, ge begrept er natuurlijk alles van D'n Fielp knikte, waant da Blaauwe beest wacht te daarop. „Nouw dan," zee d'n Blaauwe. z'n haand uitste kende: „mag ik dan d'n eerste zijn. Fielp „Daank oew, daank oew Blaauwe," viel d'n Fielp ertusschon. En as ge in de kerk nog 's boven op m'n pooten gaat staan, dan zal 'k oew 'nen trap in oew lenden geven, da ge 't nie meer navertelt, olifaant van Sarrnsani!" „Daank oew, daank oew," bedaankte d'n Fielp al meer deur. terwijl d'n Blaauwe 'm de haand schud de. „De eer is aanders heeleganr aan miin." zee d'n Tiest: „maar in ieder geval: ók bcdaankt!" Daarop ging d'n bakker uit z'n eigen 't rijke af en ze gaven 'm allemaal 'n haand. Da ze 'm nie feliciteerden, daar had ie gin erg in. En wij stonden op 't staandpunt. waarom zouwde as vrinden onder mekaar, malkander nouw en dan nie 's do haand drukken? „En nouw vroeg ie. toen we 'm allemaal 'n haand gegeven hadden en zo'n bietje besluiteloos bleven staan. (Da was. tusschen 2 hokskes. de af spraak van den Tiest. „Hij mot zelf 't feest mAken," had d'n Tiest gezeed). ,As me nouw eerst 's naar de bakkerij gongen," stelde n-ie veur: „dan zal ik 'n paar krukskes leeg maken veur jullie, jongens!" „Ja, maarr twijfelde d'n Blaauwe: „hedde wel voor zooveul monsehen in huis?" ..'k Hel» er op gerekend, horre!" viel d'n bakker deur de mand: „Kom maar mee!" „Dan kunde meteen oven oowen hoogen hoed opzetten," stelde d'n Joep veur, terwijl ie d'n mijnen opwreef. „Da s de hcdoelink Sno Joep!" zee d'n bakker overtuigend. Fieln veurop. zoo gingen we naar zijn gedoeike. „Blijf maar!" zoo riep ie teugen z'n Kee: „ik ben 't maar". „Mee nog „mnar" twintig annderen." vulde d'n Tiest aan: „de rest komt over 'n haalf uurke." Geert van Dijk, d'n onderkapelmeester. wierd er toen stiekum op uitgestuurd om 'n stuk of tien muzt- knanten op te scharrelen, „maar veural de Tnrksehe trom. Geert," fluisterde d'n Blaauwe: „èn den tam boer. veur den roffel, as d'n Joep da gekkenhuis dikkereert!" „Ze zijn al gewaarschouwd," zee d'n Geert: „over 'n dik kwatierke is de bende present." D'n Fielp schonk al in. En nie zoow krenterig! Na z'n vijfde vroeg ie: „wanneer zouwen „ze" ko men. Joep?" „Mokte gij oew eigen gin zurgen. Fielp.' aant- woordde d'n Blaauwe: „gij hoeft vandaag niks aan ders te doen .dan in te schenken, proost!" Ineens, buiten de bakkerij, klonk 'nen fanfare! „Karjuu, daar zijn „ze", schrok d'n bakker. Meugen „ze" binnen. Fielp?" vroeg da blaauw zwijn. „Mengen ze binnen, meugen ze binnen, schiet op en lot ze binnen, sodemerakol," kwekte d'n Fielp zenuwachtig. Ik gaf 'm gaauw zijnen hoogen hoed, hij schoot ondertusschcn z'nen zwarten jas weer aan, en as de deur openging, dan jasten de muzikaanten eróp, of T'lvenhout ten oorlog moest. „ï.nang zal ie leven." was nie van de locht. D'n Fielp schonk, dronk, wier zat. srhonk, felici teerde ons en wij hum weer, 't wier 'n feest, neeë, 't wier iets hezonders! D'n Blaauwe keek mijn 's aan, of ie zeggen wouw: „Is ie goed. Dré?" Daar kwam menier pastoor Fielp zijnen erft op. Ik stotte d'n Tiest aan. „As me da goed behaandclen". smneste d'n Blaau we, „dan komt er d'n bakker nooit achter, dat ie van daag vernukt wordt; wacht effekes!" D'n Blaauwe schoot naar buiten, kwam 'n paar tel len later mee ons pastorke binnen. Hij mokte plots, zette 'nen stoel naast d'n dieên van 't feestverken en kondigde aan: „l'ielp, meneer pastoor komt-d-oew feliciteeren!!" klaard. „Wat zou je er van denken, als wij dan 's middags naar de Dents de Loup gingen, en daar na een klein feestelijk dinertje hadden in Gloria? Wil je? Heb nu eens niet een aanval van gezond verstand, die je „nee" laat zeggen!" Zijn oogen smeekten haar v rooi ijk. Het waren zeer bekoorlijke oogen, van een heel fijne kleur, die niet grijs was en niet violet, maar van beide een beetje, en overschaduwd door buitengewoon lange wimpers, die ze een bijna vrouwelijke zachtheid ver leenden. Men had een vinnige, oude hertog, die de wereld kende, eens hooren opmerken, dat de oogen van Tony Brabozzon hem zijn hecle leven in en uit de zorgen zouden brengen. Ann glimlachte. „Dat is een goed plan, Tony," antwoordde ze. „Ik zeg er geen neen op. En als je erg lief bent, gaan we daarna naar de Kursaal en mag je een beetje ban de speltafel zitten." Ann vond, dat de teugels niet te strak aangetrokken moesten worden. Ze was er absoluut zeker van, dat als Tony's liefde voor het spel te vroeg aan banden werd gelegd, deze later nog veel heftiger zou uitbreken, wanneer hij mis schien ergens was waar hij in ernstiger financieele moeilijkheden zou kunnen komen dan hier in Mon- trichcux mogelijk was. Ze keek op haar polshorloge en maakte, toen ze zag, dat de tijd vlugger voorbij was gedaan dan ze gedacht had, aanstalten haar handschoenen op te nemen. „Ik denk, dat het tijd wordt, dat ik weer eens naar Villa Mon Rève terugga", zei ze voorzichtig, protest van zijn kant vrcezend. Maar nu Tony zelf schikkingen had getroffen voor den volgenden dag, berustte hij er gewillig in. Samen liepen ze de vroolijke straat af en bij het hek van de villa nam hij afscheid. „Ik denk. dat ik nu nog even naar de club ga om een robbertje te spelen", gaf hij te kennen, „voor ik als een lieve, kleine jongen naar huis ga." „Speel niet te hoog", waarschuwde Ann hem, goed gehumeurd. Ze hoorde wrok in zijn stem en ging het huis bin nen, terwijl ze peinsde over de merkwaardige kort zichtigheid, die oudere menschen aan den dag leg den bij de opvoeding hunner pleegkinderen. „Ja, da's te zeggen", zee menier pastoor: „Ik kwam oew 's vragen, Fielp „Leve menier pastoor!" kwekte d'n Blaauwe. De muziek zette weer in, 't was 'n geweld as 't leste oordcel. As 't. klaar was, spietste d'n bakker: „menier pastoor, 't is veur mijn 'n groote heer, da gij mijn verheert mee oew bezoek. „Artelijk, artelijk daank, veur oew felicitatie en da ge 'r nog iaank getuige van meugt zijn!" Ons goeie, ouwe pastorke kost er nie tusschen ko men. Eindelijk vroeg ie: waren juilie daarom van den mergen allemaal in de Hoogmis?" Wij knikten. „Had da maar gezeed, mannen! Dan hadden we 'r 'n intentie aan kunnen vastknoopen", zce-t ie spijtig. „Kon nie meer menier pastoor zee "d'n Tiest. „Kon nie meer? Daar is mijn niks gevraagd?" ,De meid zee. we waren te laat, d'n agxda sting vol", loog d'n Blaauwe straal. Nouw, onder ons gezeed en gezwegen, amico, da-d- ouwe verken mokt d'n dienst uit, dus menier pastoor zweeg. ,,'k Neem den wil veur de daad", kwekte d'n Fielp: „drinken juilie nog maar s uit»" Menier pastoor volstond mee 'n taske koffie. Toen ging ie weg. Z'n bodschap, daar kwam ie nog wel 's veur terug. „Die is nuwsgierig geworren, Dró", zee d'n Joep: „nadat ie ons van den mergen daar zoow plechtig hee zien zitten!" ,,'t Zouw me niks verwonderen, of den burgemeester kwam ok", zee d'n Fielp, die de weareld weer as 'nen oliekoek bekijken ging. „Mijn wèl", zee d'n Tiest. „Da zèg ik toch streed d'n bakker. „Mooi zoo", vertelde d'n Blaauwe. „Hij is nouw sjuust voldoende ge olied veur de dikkeratie. Gaauw, aanders is 't te laat!" (D'n bakker wordt na 't zóóveulste altij weer nuch ter, ziede). D'n roffel gong, gong! Endigde mee 'nen slag op de Turkschc trom, dat d'n Fielp opsprong. Waarvan d'n Joep gebruik mokte, om 'nen grooten brief uit z'nen binnenzak te trekken, met 'nen kollesalen lak erop, tcugenover d'n Fielp song staan, om dieën bricl veur te lezen. Geredigeerd deur Minister den Blaau we» D'n Joep begon: „Koppraal Beekers!" (Fielp sa lueerde aan z'n hoogen hoed). „Koppraal-bakker Beekers. Het heeft Ons behaagd, u te onderscheiden met het eeremetaal genaamd, „de B.M." „Wa-d-is da?" vroeg d'n Fielp nuuwsgierig. „Bojem van de Melkkan", zee d'n Tiest. Maar den Fielp geleufde 't nie. „Genaamd: de B.M. voor uwe vele en nut tige diensten den Lande bewezen, met het bakken van brood en aanverwanten, in Mobilisatie- en andere leutige tijen. Ik hecht u hierbij het kruis op uw borst en spreek namens het Leger van Vrinden de hoop uit, dat dit kruis u nog laang moge versieren. De opperbevelhebber is verhinderd vandaag naar Ulven hout te komen, in verband met den verjaardag van den koning van Turkije, weshalve ik de eer heb, als uwen meerdere, koppraal-bakker Beekers, u koppraal dit „hcerenmetaal" op de borst te „echten". „Keecc!" riep d'n Fielp naar z'n wijf: „kom toch 's gaauw kijken!" D'n Joep stak 't étwicke weer in zijnen zak, 't is z'n eigen dooske, zoow as ge wit van zijn mobilisatie kruis, en feliciteerde d'n bakker toen nog 's persoon lijk! Erbij voegende: „da den Fielp z'n voorzitterschap van de Ulvenhoutsche mobilisatiehcrdcnkingskomiteit wel nie vrimd was, aan deze onderscheiding, daar z'n brood toch eigenlijk nie om te frèten is!" Amico. 'k mot er 'nen keer gaan afscheien. Laat ik oew ditte nog vertellen: we hebben den heelen Zon dag gefeest. Feest, tractaties en muziek. D'n Fielp is drie keer nuchter gewist! Hij is nóg overtuigd van de echtheid, van z'n dikkeratie en lopt mee plannen rond, om 't kruske in 't klein te laten namaken, om 't dan alle dag te kunnen dingen ,,'t Hee me veul centen gekost", zee-t-ie gisteren teu gen me: „Vernolic, da-d-hebben juilie gezopen! Maar 't was 'n aarig feest, ee, Dré? Jammer, da-d-et sjuust samenviel mee den verjaardag van dieën lammessen Turkschen koning!" „En zoo op tijd", zee ik: „we hadden in langen tijd ok niks g'ad, niewaar?" De „ontgoocheling" zullen we nader vaststellen, hee d'n Blaauwe verzekerd. Vol. Veul groeten van Trui en as altij g'n horke minder van ocwen toet a voe DRé. Peïledeciandsche Jajidjmta. I DOOS 20 CT -TUBE 40 en 60 CT. HOOFDSTUK II. De Brabazons van Lorne. „Ann is het beste meisje, dat Tony ooit zou kun nen krijgen, wees daar dus in 's hemelsnaam tevre den mee en ga nu je hersens niet suf zitten denken, door te probccren haar met een ander te laten trou wen. Een huwelijk tot stand brengen is geen man nenwerk. Een meisje van twaalf zou hierin den knapstcn man nog te slim af zijn." Lady Susan vuurde, zooals haar gewoonte was, haar opmerkingen af met de kracht en de nauwkeu righeid van een machinegeweer. Haar gedachten en de uitdrukking daarvan waren altijd zeer beslist. De man, tot wien ze sprak, stond met zijn rug naar de openslaande deuren van den mooien salon, die uitzicht gaven op het blauwe water van het Meer van Genève, dat vredig kabbelde tegen de steenen kanten van de „Quai" beneden. Hij was een groote, streng-uitziende oude man, met driftige, blauwe oogen en een aristocratische» krommen neus, die uit stak boven een borstelige grijze snor. „Iemand van de oude school" stond op hem te lezen, iemand van de „autocratische, oude school, die geloofde, dat „een man de haas moest zijn in zijn eigen huis." Daarom, hoewel hij dat nooit toegegeven zou heb ben, oefende Sir Philip een soort van door hooger hand opgelegde dictatorschap uit over ziel en li chaam van de verschillende leden van zijn huishou ding, hetgeen zelfs het recht insloot om hun leven voor hen te bepalen en in te richten, zonder rekening te houden met hun persoonlijke wenschen en smaak. Daarom was het vreemd, dat zijn beste vriendin en vertrouwde, de vrouw, die hij dertig jaar geleden getrouwd zou hebben, als ze hem maar had willen hebben. Lady Susan was, die in haar kijk op de we reld even modern was als hij ouderwctsch. Ze was een groote, krachtig-gebouwde vrouw. Haar fijngevormd hoofd werd bekroond door weelderig grijs haar, dat heel eenvoudig, laag in den nek bij- eengeknoopt was en zeer aantrekkelijk contrasteer de met haar zkarte, gebogen wenkbrauwen en gees tige, donkere oogen. Die zelfde oogen keken nu met een vroolijke, spottende uitdrukking naar Sir Phi- Hpj. „Bovendien", ging ze verder, „zou Anna, als ze eenmaal met hem getrouwd was, niet half zooveel vat op hem hebben, laat ik je dat zeggen." „Uit het hart van Duitschland, van den Broeken, is in den nacht van Woensdag op Donderdag door het ontsteken van groote houthoopen het sein ge geven voor een over zes graden loopende keten van vuren die zich aan de uiterste grenzen des rijks, naar het noorden en zuiden, naar het oosten en westen, op de bergen uitstrekten.'' Aldus meldde Donderdagnacht het Duitsche Nieuwsbureau in een telegram, gedateerd „Op den Broeken". „Duizenden volksgenooten", zoo gaat het tele gram verder, „waren naar den Broeken gesneld om de plechtige daad der ontsteking bij te wonen." Te gen 10 uur arriveerde de leider van het Arbeids front, dr. Ley. „Van de Noordzee, uit het zuiden, uit Oost-Prui sen en uit het westen kwamen S.A.-leiders en stoot troepen van „Voikstum en Vaterland". Nadat een spreker voor de aanwezigen had uiteen gezet, wat de doeleinden zijn der Duitsche jeugd zeide dr. Ley o.m.: „Jongemannen, laat het vuur op laaien, opdat de vlammen van berg tot berg door het Duitsche rijk snellen opdat zij getuigen van den wil van ons geheele volk". Daarop werden de fakkels op den houthoop geworpen, „die terstond daarop tot een machtige vlam oplaaide onder het bruisende gejubel der menigte", waarna Ley nogmaals het woord voerde. WOLKBREUKEN EN OVERSTROOMINGEN IN TUNIS. Volgens berichten uit Tunis in Noord Afrika heb ben wolkbreuken aldaar groote overstroomingen veroorzaakt. Verscheidene inboorlingen zijn om het leven gekomen of zwaar gewond. De materieele schade is groot. Een inboorlinge is levend verbrand, toen de bliksem in haar stroohut insloeg en deze iu brand vloog. DOLLE WOLF IN ROEMEENSCH DORP. Veroorzaakt paniek. Boekarest. In een Roemeensch dorp heeft een dolle wolf een paniek onder de bevolking veroor zaakt. Het razende dier heeft in één nacht niet min der dan 40 varkens en 50 stuks ander vee gedood. De boeren, die door schrik bevangen waren, durf den niets ondernemen, zoolang het nacht was. Eerst toen de dag was aangebroken, organiseerden zij een drijfjacht, waarbij het gelukte den wolf te dooden. Vogelnest in den zak van een vogelver schrikker. Dat ook de vogeltjes met hun tijd meegaan kan men in den tuin van den heer G. in Palcmig constateeren, aldus het „Limb. Dagblad". Deze heer nj. heeft in zijn tuin een vogelverschrikker geplaatst, natuurlijn met de bedoeling de vogels uit de buurt te houden. Een roodborstje echter heeft het „lef gehad niet alleen eens met den vreemden „mijnheer" kennis te maken, maar ook zich te huisvesten in een der zakken van den vogelverschrikker en daar een nestje te bouwen, waarin vervolgens eitjes gelegd werden, waaruit dezer dagen vijf kleine roodborstjes te voor schijn zijn gekomen. En of nu mijnheer de vogel verschrikker al met zijn armen slaat, het roodborstje gaat kalm z'n gang met het voeren der jongen! Men ziet dus hoe ook de vogels zich niet meer met „ouderwetsche dingen" bezig houden, hun geloof hier in verloren hebben en met hun tijd zijn meegegaan. VIJFTIG MILUOEN HALVE CENTEN. In de tweede helft van deze maand werd uit Neder land naar Indië weer een zending van halve centen tot een bedrag van twintig duizend gld. verwacht. In totaal is hiermede dan, naar wij in het Bat. Nbl. lezen, in omloop gebracht twee en een halve ton of 50 millioen halve centen. „Denk je van niet?" „Ik ben er zeker van. Een man wil bepreekt en op gevoed worden door de vrouw waarmee hij wil trou wen, maar na het huwelijk heeft hij daar spoedig genoeg van." De oude man wierp haar van onder een paar ruige wenkbrauwen een vluggen blik toe. „Hoe weet jij dat?" vroeg hij grof. „Je bent niet eens getrouwd." Lady Susan knikte. „Juist daarom". „Bedoel je bedoel je..." begon hij heftig, maar toen hij haar rustige, geestige oogen ontmoette, zweeg hij. Toen zette hij echter zijn monocle in een van zijn strenge, oude oogen en keek haar aan als van achter een barricade. „Wil je daarmee zeggen, dat dit de reden is, waarom je weigerde met mij te trouwen?" Ze lachte even. „Ik denk van wel. Ik wil niet afgesnauwd wor den en onderworpen zijn, zooals je de arme Virginia afsnauwde en zooals je. dat ook Tony zou doen, als hij niet heel wat van het Brabazonsche duiveltje in zich had zitten. Je bent een echter bullebak, weet je." „Ik zou voor jou geen bullebak geweest zijn." Er klonk iets erg verdrietigs in zijn stem, en voor een oogenblik werd het knappe, trotsche gelaat heel zacht. „Ik zou voor jou geen bullebak geweest zijn, Susan." „Ja, dat zou je wél. Je zou er niets aan hebben kunnen doen. Je zou mijn lieve, kleine Ann willen bevelen te trouwen met Tony, als je durfde, jij monster." De strenge mond onder de korte snor verzachtte zich tot een onwilligen glimlach. „Dat geloof ik ook" gaf hij toe. „Maar verduiveld, Susan, het zou den jongen toch kalmeeren, als hij getrouwd was. Hij heeft een vrouw noodig om voor hem te zorgen." „Om voor hem te zorgen?" vroeg ze op een beetje ironische toon. „Ja, juist," zei hij nijdic. „Daarvoor daarvoor is een vrouw, verdorie! Of soms niet?" „O, neen". Ze schudde treurig haar hoofd. „Dat idee is allang dood als een pier. Verouderd Philip... en erg ook." Hij keek haar woedend aan. FEUILLETON. door MARGARET PEDLER. 4. Er zou echter niets mee gewonnen zijn indien ze Tony haar gedachten meedeelde en dus antwoord de ze hem zeer afkeurend: „Dat is geen onzin. Je hebt toch je allereerste ver plichtingen tegenover Lorne en de pachters. Een landheer is een even nuttig lid van de maatschap pij als een goed architect." „O, als ik daar werkelijk de leiding had, zou het heel wat anders zijn", gaf Tony toe. „Maar dat is nu niet zoo. Hij heslist alles en geeft alle bevelen, zonder mij te raadplegen. Ik heb er alleen maar op te letten, dat zijn hevelen worden uitgevoerd en moot oen beetje met hem rondloopen en voor de pachters op mijn verjaardag den edelen jongen erf genaam uithangen. Het maakt me ziek!" eindigde hij heftig. „Nu, sta jezelf dan niet in het licht," raadde Ann. „Of wel: twist niet met Sir Philip. Hij is de kwaad ste nog niet. op zijn manier." „O, werkelijk?" zei hij nijdig. „Probeer jij hef dan maar eens bij hem uit to houden. God zij dank heb ik morgen een dag „vrij". Hij steekt met de middag- boot over naar Evian. De St. Keiiers gezegend zij hun naam hebben hem voor het diner uitgenoo- digd, om er do een of andere Russische prinses te ontmoeten." „Lady Susan gaat ook. Zij blijft er 's nachts logee- ren. Sir Philip ook?" „Ja. Zo kunnen dien nacht niet meer terug. Dat is fijn, Ann." Tony's gelaat was aanmerkelijk opge

Schager Courant | 1934 | | pagina 17