Een uitbreker van Oelsnitz gearresteerd Zóóveel regen gevallen in Engeland. ENGELAND WAPENT ZICH. Werkloosheid in Amerika dalende. De aanvaring bij Lorient Smokkelauto aangehouden. Paniek in de New Yorksche Metro. Bom ontploft m een vliegmachine. De overstroomingen in Britsch-Indië. Onrast in Noord-Afrika? Waarnaar men luistert naire gezindheid eervol ontslag kan worden verleend. Spr. vraaut zich af of het wel goed is in zoo'n geval eervol ontslag te verleenen en of het niet heter is in een dergelijk geval eenvoudig te spreken van het ver leenen van oni.slag. Spr. meent dat anders aan zoo'n vriendelijken vriend te veel eer wordt bewezen. In artikej 52e wordt vermeld, dat met de vrouwelijke ambtenaar, die in het huwelijk treedt, wordt gelijk gesteld de vrouwelijke ambtenaar, die in concubinaat gaat leven. Spr. vindt het netor onderscheid te maken tusschen het wettelijk huwelijken het in concubinaat leven en zou daarom het in concubinaat leven afzon derlijk willen noemen. De Voorzitter wijst er op dat het niet de bedoeling Is oordeel uit te spreken over twee daden. Voor onzen dienst zijn beide gevallen hetzelfde, ze worden op ge lijke wijze behandeld. Wat betreft het verleenen van ontslag wegens re- volutionnaire gezindheid, de betrokken ambtenaar kaa t.a.v. onzen dienst niets misdaan hebben, maar om een maatschappelijke daad die de regecring niet toelaatbaar acht, niet te handhaven zijn. Voor ons waterschap is er dan geen enkel bezwaar om het ontslag niet eervol te verleenen. Wij willen dien „vriendelijken vriend", zooals dc heer Klaver hem noemt, dan ook vriendelijk behandelen. Na eenig debat tusschen don Voorzitter en den heer Klaver, verklaart de heer Klaver zich bij de gedachte van den Voorzitter neer te ieggen, wetende dat het bij den Voorzitter in veilige handen is. Wat het wet telijk huwelijk en het in concubinaat leven betreft, de afstand tusschen heide is zoo groot, dat spr. er prijs op stelt beide gevallen afzonderlijk in het reglement te noemen en niet in één zin. Het voorstel-KIaver wordt niet ondersteund en komt dus niet in stemming. Conform dc voordracht wordt zonder hoofdelijke stemming besloten. Reorganisatie van den technischen dienst Reeds eerder hadden Dijkgraaf en Hoogheemraden medegedeeld, dat in verband met de afsluiting van de voormalige Zuiderzee, een reorganisatie van den technischen dienst wenschelijk was en was bereids aan den technisch ambtenaar L. J. Louwers, we gens voorgenomen opheffing van zijn betrekking, eervol ontslag verleend en het district Enkhuizen voorloopig ondergebracht b'ij het district Hoorn. Het is gebleken, dat deze toestand zonder bezwaar kan worden bestendigd, zoodat wordt voorgesteld de betrekking van technisch ambtenaar te Andijk blij vend op te heffen door bet aantal technische amb tenaren in vasten dienst te brengen van 6 op 5, Mede in verband met de uitvoering van de aan het Hoogheemraadschap opgedragen taak met be trekking tot het wegenbeheer, is het verder wen schelijk aan een tweetal technische ambtenaren, nl. die te Edam en te Monnikendam, meer centraal ge legen standplaatsen aan te wijzen en wel respectie velijk Alkmaar en Purmerend. T.a.v. de dienstwoningen doen Dijkgraaf en Hoog heemraden een regeling aan de hand, o.m. om voor het gemis van een dienstwoning te Purmerend een vergoeding to geven van f200, de dienstwoningen te Edam en Monnikendam te verkoopen. In de voordracht worden genoemd de jaarwedden en vestigt de heer Barendregt de aandacht op het loon van den timmerman Burger f33.—, den wegwer ker Bellis f30.—. den wegwerker de Ruijg met een jaarwedde \4n f 1GOO.en op de f50.vergoeding voor gebruik van eigen rijwiel. Spr. vraagt of die loo nen in overeenstemming zijn met de gedachte neerge legd in het rapport der commissie-Schouten, nJ. dat de loonen in overeenstemming dienen te zijn met het plaatselijk loon en den levensstandaard. Het lijkt spr. toe dat genoemde loonen nogal hoog zijn. De Voorzitter vestigt er de aandacht op, dat bij de oprichting van ons waterschap de ambtenaren zijn overgenomen van de toen opgeheven waterschappen. De overname had plaats naar de salarissen die toen goiden. Langzamerhand hebben we wel een inkrim ping van het aantal personen, dat was overgenomen gekregen en het ligt in dc bedoeling ons aan de ver mindering te houden. Als straks besloten wordt tot verlaging van de salarissen, zal dat ook betrekking hebben op deze menschen. De heer Ringers meent ook dat een loon van f 33. voor den timmerman 25 h 30 boven het gewone loon is. Na de overname van het personeel zijn de loonen verminderd. De Voorzitter denkt dat de stadswerklieden ook wel hooger salaris hebben dan de collega's in het vrije bedrijf. De heer Ringers beaamt dit. maar zegt dat we er ook achter heen zitten dit te veranderen, maar ze wil len er nog niet aan. De heer Van der Sluijs acht een vergoeding van i 50.— voor een fiets te hoog. De Voorzitter wijst er op, dat het hier betreft een gewoon neerleggen van den toestand. Met ambtena- renorganisaties is geen overleg gepleegd en het is dus moeilijk om in de salarieering verandering te bren gen. Zonder hoofdelijke stemming wordt overeenkomstig het voorstel besloten. De salarissen. Na uitvoerige motiveering (zie ons nummer van 19 Juni 1.1.) stellen D. en H. voor op de salarissen van de ambtenaren een korting van 10 toe te passen, zijnde het wettelijk persioensverhaal. Waar thans op het salaris van den Dijkgraaf de zelfde korting wordt toegepast als op de salarissen der ambtenaren, stellen zij voor dienovereenkomstig het salaris van den Dijkgraaf te verlagen met 10 en mitsdien te brengen van f6.000.per jaar op 15.400,per jaar. In overeenstemming met de verhoogde korting op de salarissen van de ambtenaren en het verlaagde '>1|laris van den Dijkgraaf, stellen zij ten slotte voiic de salarissen der Hoogheemraden te verlagen mefVö en mitsdien te brengen van f 1.500,— per jaar of*f 1.275,— per jaar. De gematigde -alarisregeling te doen ingaan op denzelfden' rïo'nm als waarop d> wijziging van de Pensior-nw© 1022 van kracht zal worden, t.w. op 1 Juli 1834. Zonder di*W;uss'e a^us besloten. Bij het vcvdre,cl tot wijziging en aanvulling van de begrooting flenst 1934, vraagt de heer Lakenman of het wel vejj antwoord is den dijk hij Enkhuizen af te graven. De/3Rfs.lu'tc*ijk heeft nog geen examen gedaan en de vhlAS r'.ist dus of het wel juist is reeds te be ginnen j^et het afgraven van de oude dijkslichamen. De YmJorzitter zegt, dat in den tijd van de wa tersnood gebleken is dat op het overstroomde land het wpff-Jr niet hooger kwam dan 1 meter plus. De dijk ,-rdt afgegraven tot 4 meter plus, terwijl door de provincie de dijk tusschen Venhuizen en Enkhui zen tot 3 meter plus wordt efgegraven en de provin cie dit toch ook wel na ernstige overweging zal heb ben gedaan. De heer Pijper vraagt, om dezelfde reden of het wel verantwoord is een deel van de glooiing van de dij ken van de Vier Noorder Koggen weg te nemen. De Voorzitter wijst, er op dat deze dijk in tweed" instantie komt, dat de glooiing tot 2 meter plus blijft liggen en dat dus naar het oordeel van het Dag. Be stuur geen gevaar te duchten valt. De heer Barendregt wijst er op dat ook de heeren van den Prov. Waterstaat kunnen falen. Spr. herin nert er aan hoe voor de overstrooming Waterland zijn dijk wilde herstellen, maar de Prov. Waterstaat de daarvoor uitgetrokken bedragen van de begrooting afvoerden, omdat de herstelling niet noodig werd ge acht. I)e Voorzitter denkt dat de Prov. Waterstaat dat «v>K niet vergeten zal zijn. Spr. herhaalt dat de voor- Juigheid ten volle zal worden betracht. »a eenige discussie wordt het voorstel aangenomen. y. pro De rekening over 1933. Do gewone dienst sluit met een batig slot van f 141.939.46 en de buitengewone dienst met een batig slot van f29.42G.ll, terwijl de dienst van de wegen en daarbü behoorende kunstwerken overgenomen van andere lichamen, zoowel gewoon als buitenge woon In ontvangsten en uitgaven in evenwicht sluit. Ten einde de noodige stabiliteit in het financieel beheer te bevorderen, komt het D. en H gewenscht voor van het batig slot van den gewonen dienst 1933 een bedrag van f 34.500.— over te schrijven op den dienst 1934, welk bedrag daardoor kan strekken tot versterking van het ten bate van den dienst 1936 komende saldo van 1934. Het restant van het batig slot van den gewonen dienst 1933, tot een bedrag van f 107 439,46 dan te verantwoorden op den gewonen dienst 1935. Namens de commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren C. de Boer Jz., H. Klaver, Jb. Jimmink en J. Best Nz., brengt de heer C. de Boer rapport qit, daarbij wederom wijzende op de uitstekende con trole die er bestaat, zijn genoegen uitsprekende over de uitvoerige toelichting. Geheimen bleken er niet te bestaan, de gevraagde inlichtingen werden tot volle tevredenheid verstrekt, zelfs enkele ondeugende vra gen, die werden gesteld, naar genoegen beantwoord. O.a. wer op de vraag, of nu de oorspronkelijke Zui derzeedijk binnendijk was geworden, de randge meenten niet voor een verminderde bijdrage in aan merking kwamen, geantwoord, dat deze zaak in ge dachte wordt, gehouden. De commissie acht de finan- tieele toestand van het waterschap kerngezond en vertrouwt dat de verlaging van lasten, die jaarlijks 7 bedraagt, ook voor volgend jaar zal zijn te handhaven. Geadviseerd wordt de rekening onver anderd vast te stellen. Overeenkomstig dit advies wordt besloten. Dijkgraaf en Hoogheemraden stellen voor alsnog van de bannen Landsmeer en Purmerland te koo- pen en in eigendom te aanvaarden de respectieve lijk tot den Ilper en Purmerlander rijweg behooren de bruggen en overige kunstwerken. Aldus wordt besloten. Hierna volgt sluiting. Een tweede doodgeschoten. Plauen. (VD.) De Maandagavond uit de ge vangenis van Oelsnitz ontsnapte communist Ostmar die daarbij een inspecteur van de gevangenis ge worgd had en vervolgens twee medegevangenen be vrijd had, is gisteren in do nabijheid van Markneu- kirchcn op een graanakker gevonden en gearresteerd Bij hem bevond zich de met hem gevluchte Gebhardt Deze ontkwam, terwijl men bezig was Ottmar te boeien. Zwaar geboeid- werd Ottmar naar Plauen overgebracht. Na hun ontsnapping uit de gevange nis waren de drie gevangenen spoedig uiteen ge gaan. Schroeter was ln de richting Boesenbrun ge vlucht Den geheelen nacht werd gepatrouilleerd. Woensdagmorgen tegen 4 uur werd Gebhardt bij Erl- bach opgespoord. Een herbergier daar zag hem en riep hem aan toen hij merkte, dat hij geen schoe nen en geen hoofdbedekking had. Toen Gebhardt niet bleef staan, loste dc herbergier twee schoten op hem. Het tweede schot trof den vluchteling in de linkerdij. Gebhardt is tengevolge van bloedverlies overleden. Zijn lijk is naar Erlbach overgebracht. De derde vluchteling is nog niet gepakt En nog niet genoeg, zoodat de bewoners nog zeer zuinig met het water moeten doen. Londen. Tengevolge van de zware regenstormen is de hoeveelheid water, die door de Thames stroomt gisteren gestegen van 170 millioen gallons tot 400 millioen gallons. Do minister voor de gezondheid verklaarde evenwel, dat de gevallen regen nog on voldoende was om invloed te hebben op de alge- meenen toestand en dat even groote zuinigheid met water betracht moet worden. Belangrijke mededeellngen te verwachten. Londen. (V.D.). De „Mornlng Post" verklaart, dat het Britsche Kabinet thans definitief besloten heeft een politiek van uitbreiding der bewapening te voeren en dat binnenkort een belangrijke mede- deeling daaromtrent verwacht kan worden. De politieke correspondent van het blad schrijft: Het ministerie van luchtvaart bereidt op het oogen- blik een plan voor, dat de Britsche luchtstrijd krachten zal brengen op de sterkte van de grootste luchtstrijdmacht binnen „slagwijdte" van Groot- Brittanië. Het is reeds bekend, dat de Britsche ver tegenwoordiger bij de Engelsch-Amerikaansche be sprekingen ter voorbereiding van de vlootconferen- tie van 1935 den Amerikaanschen vertegenwoordigers heeft aangekondigd dat bij de bijeenkomst van de conferentie een belangrijke versterking van de Brit sche zeemacht zal worden voorgesteld. Onder andere zal een verhooging geëischt worden van de Britsche kruistersterkte van 50 tot 70 vaartuigen. In wei-inge lichte kringen wint intusschen de opvatting meer en meer terrein dat het tengevolge van de groote mee- ningsverschillen tusschen de deelnemers onmogelijk zal blijken de conferentie het volgende jaar te doen plaats vinden. Wanneer de vlootconferentie inder daad het volgende jaar mocht worden opgegeven, of voor onbepaalden tijd worden uitgesteld, zou de regeering een nog grootere uitbreiding van de zee- strijdkrachten eischen dan thans overwogen wordt. Doch de nood stijgt steeds hooger. Washington. Ondanks het feit, dat er een lang zame afneming in de werkloosheid te constateeren valt, is toch de nood der werkeloozen accuter dan een jaar geleden, aldus een verklaring van den voorzit ter van de Amerikaansche Federatie van den Ar beid, William Green, die tevens verklaarde, dat hij berekend had, dat er op 1 Juni nog 10.267.000 werke loozen waren in de Vereenigde Staten. Het aantal dooden bij zes gebleven. Parijs, (VD.) De scheepsbotsing in den haven van Lorient heeft behalve de reeds gemelde zes dooden en zes gewonden geen verdere slachtoffers meer geëischt Een van de schepen is bij de botsing onbeschadigd gebleven, terwijl de ander lek sloeg, zoodat het water naar binnen begon te stroomen. Hierop heeft de kapitein het schip op het strand gezet Bij de dooden en gewonden betreft het arbei ders, die op weg waren naar huis. Partij wapens, munitie en sigarettenpa pier in beslag genomen. Gisternacht te omstreeks 12 uur heeft de Utrecht- sche politie een mooie slag geslagen. Op dat uur werd namelijk door eenige rechercheurs en inspec teurs op den Pelmolenwcg een Studebaker aange houden, afkomstig uit Noord-Holland, die bij onder zoek bleek te bevatten 50 brownings en 1250 scherpe patronen, die ons land waren binnengesmokkeld. De inzittenden van de auto waren twee Duitschers, waarvan één in het bezit was van een valsche pas. De ander bleek een inwoner van Hilversum te zijn. Bij nadere inspectie van den wagen werden on der de kussens en in de dickey-seat verstopt tien duizend boekjes sigarettenpapier gevonden. Alles werd in beslag genomen, terwijl de verdachten wer den aangehouden. De politie zet haar nasporingen voort Door straatjongens veroorzaakt. Tien zwaar gewonden. New York. (V.D.). In de New Yorksche Metro is Dinsdag door een straatjongensstreek een ontzag gelijke paniek ontstaan in den loop waarvan tien personen ernstig gewond werden. De New Yorksche straatjeugd heeft reeds vele jaren de sport met lange metalen draden, waaraan zij een stuk kauw- gummi bevestigt waarmede dan in de ventilatiega- ten van de Metro naar verloren geldstukken ge- vischt wordt. Dinsdag nu raakte een dergelijk stuk draad, dat door een straatjongen op de rails was geworpen, in de wielen van een naderende expresse- trein. Er ontstond onmiddellijk kortsluiting en met een plotselinge ruk bleef de op maximum snelheid rijdende trein staan. De ongeveer 600 inzittenden die in bijna geheel donker, dat slechts door blauws lichtflitsen doorschoten werd, bleven zitten en dis omhuld werden door een bijtende geel-zwarte rook raakten in een vreeselijke paniek. De in doodsangst verkeerende brullende menigte stormde door de wa gons heen en weer, sloeg de ruiten in en trachtts de deuren open te breken. Vele personen, vooral vrouwen en kinderen, werden ondgr den voet ge- loopen. Eerst na geruimen tijd kon de orde weer hersteld worden. Twee doodss. Hslngklng, V.D.r Dinsdag is een bom ont ploft in een vliegtuig, waarin twee Japansche onder officieren een vlucht maakten. Het vliegtuig behoor de tot het luchtstrijdcorps van Hsingking. De beide onder-officieren zijn gedood. Voor millioenen schade aangericht. Calcutta, 27 Juni (V.D.): Volgens een Dins dag opgestelde raming bedraagt dc schade, die in Assam door de overstroomingen is aangericht aan huizen en eigendommen omstreeks 3 millioen dollar. De schade die aan de oogst is toegebracht, bedraagt nog verscheidene millioenen meer. Het gist onder de inboorlingen. P a r ij s, V.D.: De residenten-generaal van Al giers en Tunis zijn in Frankrijk aangekomen. De com munistische „Humanité" beweert, dat zij met de Fran- sche regeering contact zullen zoeken in verband met de krachtige revolutionnaire strooming onder de in boorlingen-bevolking. In de meeste Noord-Afrikaan- sche steden zou het gisten tegen dc Fransche over- heersching. In den laatsten tijd zouden 60 duizend personen hebben deelgenomen aan protest-demonstra ties. HOOFDSTAD DER OUDE PARTHEN ONTDEKT. Moskou. V.D.: Russische archeologen zijn erin geslaagd de hoofdstad te ontdekken van het oude boogschuttersvolk der Pathen. die de Roraeinsche legers zooveel moeilijkheden berokkend hebben. Er bestaan thans plannen om deze hoofdstad Nessa, die eeuwenlang bedolven gelegen heeft, weer bloot te leg gen. VOOR VRIJDAG 29 JUNL HILVERSUM f301.5 M.) VARA: 3.00 Gramefoonmuziek; V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding; Y.A.R.A.: 10.15 Vara-orkest; 10.45 Voordracht; 11.00 Vara-orkest; 11.20 W. H. Vliegen, herh. lezing van Woensdag 27 Juni, op gr.pl. „Demo cratie in het staatsleven"; 11.40 Vara-orkest; A.V.- R.O.: 12.00 Omroeporkest; 2.30 Knipcursus; 3.00 Ho tel Atlanta te Rotterdam, clameskapel; V.A.R.A.: 4.00 Gramofoonplaten; 4.30 Strijkensemble met orgel; 5.30 De Flierefluiters; 6.30 Blaasensemble met orgel; 6.45 II. Bouma, voorz. v.d. bond van. Soc. Dem. Studen tenclubs; 6.55 Gramofoonmuziek; 7.00 Varaorkest; 7.30 Democratie in het levensbedrijf, F. Meurs; 7.50 Gramofoonmuziek;V.P.R.O.: 8.00 Causerie door Ds. J. v. d. Burgh; Kurhaus-concert; lezing door prof. R. Casimir; Vrijz. Godsd. Persbur. Vaz Dias; 10.30 Herdenkingsjaar v.h. Ned. Bijbelgenootschap; 11.00 V.A.R.A.: Orgelspel; 11.30 Gramofoonmuziek. HUIZEN (1875 M.) K.R.O.: Morgen concert; 10.00 Gramofoonmuziek; 10.30 Muziekultzending; 11.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Voor zieken en ouden van dagen; 12.00 Politieber.; 12.15 Concert; 2.00 Gramofoonmuziek; 2.30 Zangreci tal; 2.45 Recital op 2 vleugels; 3.00 Gramofoonmu ziek; 3.15 Zang; 3.30 Recital op 2 vleugels; 3.45 Voor drachten: 4.00 Rustpoos; 4.15 Gramofoonmuziek: 4.30 Voordrachten; 4.45 Gram.muz.; 5.00 „Van welke bloe men maken wij het mooiste bouquet? door J. W. F. Rens; 5.20 Gramofoonmuziek; 6.00 K.R.O.-Bovs; 6.45 Gramofoonmuziek; 7.00 Pol.ber.; 7.15 Causerie; 7.35 Gramofoonmuziek; 7.40 Pianorecital; 8.00 K.R.O.or- kest; 10.00 Gramofoonmuziek; 10.15 K.R.O.-boys; 11.00 Gramofoonmuziek. LUXEMBURG (1304 M 7.00 Cabaret; 7.40 Accordeonspel: 7.50 Zang; 8.40 Gramofoonplaten; 9.00 Concert; 9.30 Concert; 9.45 Gala-avond; BRUSSEL (484 M.) 1.30 Concert; 6.35 Gramofoonmuziek; 8.20 Orkest; £L35 Concert; 10.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (322 M.) 1.30 Gramofoonmuziek; 5.20 Concert; 8.20 Concert; 10.00 Zang; 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M 8.50 Strijkkwartet; 10.35 Concert; 11.20 Dansorkest; BERLIJN (357 M 6.50 Bariton, zang; 9.20 Gramofoonmuziek: 10.50 Omroeporkest, KEULEN (456 M.) 5.40 Koorzang; 7.50 Gramofoonmuziek; 9.20 Volks liederen; 11.20 Strijkkwartet; DAVENTRY (1500 M.) 12.50 Dansorkest; 2.20 Concert; 4.50 Orkest; 8.20 Orkest; 9.40 Orkest; 11.10 Harry Roy en zijn band. PARIJS (Poste Pnrislen) 313 M. 7.18 Gramofoonmuziek; 7.45 Idem; 8.30 Omroeperk. PARIJS RADIO (1796 M.) 750 Gramofoonmuziek; 850 Idem; 9.05 Operette; 10.50 Dansmuziek. MILAAN f369 M.) 6.15 Gramofoonmuziek; 9.05 Concert; 10.30 Dans muziek. ROME (421 M.) 550 Concert; 6.15 Gramofoonmuziek; 9.05 Opera. WEENEN (507 M 4.20 Piano-trio; 7.50 Concert; 10.50 Concert; 12.20 Dansmuziek. WARSCHAU (1345 M.) 5.20 Concert; 6.35 Concert; 7.32 Omroepsymphonie- orkest; 10.50 Gramofoonmuziek; 1155 Dansmuziek. BEROMUNSTER (540 M.) 4.20 Omroeporkest; 550 Gramofoonmuziek; 5.30 Concert; 6.20 Gramofoonmuziek; 9.40 Vaderlands-lief des- en trekliederen. VOOR ZATERDAG 30 JUNL HILVERSUM (301.5 M V.A.R.A.: 8.00 Gramofoonmuziek; 9.00 Varaensom- ble; V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding; V.A.R.A.: 10.15 Voor de arb. in de continubedr.; 11.30 Paloisklokkon, bespeeld door Ferd. Timmermans; 12.00 De Noten krakers; 12.30 Gramofoonmuziek: 12.45 De Notenkra kers; 1.15 Gramofoonmuziek; 1.30 De Notenkrakers: 2 00 Verz. zender; 2.15 Gramofoonmuziek; 3.00 Strij ders van worheen, door Dr. W. v. Rnvensteijn: 320 GramofooniV 350 Orgelspel; 4.00 Filmkwartier tje; 4.15 Int, i?|?5%en, pianospel; 4.45 Voor de kinde ren; 5.00 Operette; 5.40 Letterkundig overzicht; 5.58 Verst, zender: 6.00 Gramofoonmuziek; 6.30 Friesche uitzending; 7.15 Zangkoor „Kunst en Strijd"; 8.00 S.O.S.-ber.; 8.03 Een muzikaal niemendalletje van Nico de Boer; 8.57 Vara-liederen; 9.10 Gramofoonpla ten; 950 Voor een dubbeltje wereldsensatie (gruwel- 'iederen) m.m.v. Vara-tooneel10.00 Oudekerkstoren 'Hokken te Amste: lam. besnoeid door Staf Ne.es; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Vaz Dias; 10.40 Orgelspel; 11.00 Nelson-schlagers; 11.20 Gramofoonplaten. HUIZEN (1875 M.) K.R.O.; 8.00 Morgenconcert: 10.00 Gramofoonmuz.; 10.30 Uitz. voor fabr.; 11.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsd. halfuurtje; 12.00 Politieber.; 12.15 Russisch ensemble; 2.00 Voor de rijpere jeugd; 2.30 Kinderuur tje; 4.00 Verz. zender; 4.15 K.R.O.-orkest; 5.00 Zwem- cursus; 550 Gramofoonmuziek; 5.30 Esperantonieuws 5.45 K.R.O.-orkest; 6.20 Journalistiek Weekoverzicht; 6.45 Gramofoonmuziek; 7.00 Pol.-ber.; 7.15 Causerie door Prof. M. J. IJdema; 7.35 Gramofoonmuziek; 8.00 K.R.O.-Boys; 850 Vaz Dias;; 8.35 Voordracht: 8.50 Zangrecital; 9.05 K.R.O.-Boys; 9.30 „Het eenzame huis", tooneelstuk; 10.15 Leon Du val; 1055 Voor dracht; 10.50 K.R.O.-Boys; 11.15 Gramofoonmuziek. LUXEMBURG (1304 M.) 7.00 Concert; 750 Idem: 8.00 Zang; 8.40 Concert; 9.05 Concert; 9.30 Omroeporkest; 11.00 Dansmuziek. BRUSSEL (484 M l 12.20 Concert; 5.20 Idem; 6.35 Kamermuziek; 11.50 Dansmuziek. BRUSSEL (322 M.) 12.17 Gramofoonmuziek; 650 Concert: 8.20 Orkest; 10.30 Orkest, KALUNDBORG (1261 M.) 8.20 Zang; 950 Radiobal. BERLIJN (357 M.) 4.20 Gev. progr.; 6.40 Pop. muziek; 8.30 „Der Carne- val in Rom" van Johann Strauss; HAMBURG (332 M.) 4.20 Omroeporkest. 6.20 Zang; 11.20 Dansorkest. 750 Opera; 1150 Dansmuziek. KEULEN (456 M.) DAVENTRY (1500 M.) 12.20 Orkest; 3.50 Idem: 7.50 Gramofoonmuziek: 850 Variété-programma; 11.05 Dansorkest; PARIJS (Poste Par(sien) 313 M. 7.15 Gramofoonmuziek; 8.40 Concert; 9.25 Dans orkest PARIJS-RADIO (1796 M.) 15.20 Orkest; 8.20 Concert; MILAAN (369 M.) 550 Concert; 6.15 Gramofoonmuziek; 9.05 Opera. ROME (421 M.) 550 Concert; 6.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Dans muziek. WEENEN (507 M.) 4.45 Concert; 5.50 Gramofoonmuziek; 10.45 Zigeu- 'ermuziek; 1250 Idem. WARSCHAU (1345 M.) 5.45 Concert; 6.35 Vioolrecital; 9.05 Opera. BEROMUNSTER (540 M) 6.20 Dansen; 7.40 Viool; 10.35 Dansmuziek.

Schager Courant | 1934 | | pagina 7