Uit liet Parlement. Raad Callantsoog. TWEEDE KAMER AANVAARDT Verkeersfonds en Doode hand-belasting Eerste Kamer neemt het millioenen- plan aan. In werking tredende wetsontwerpen. Zware explosie in Amerikaansche dynamietfabriek. RADIOREDE VAN ROOSEVELT. Het program voor de naasle toekomst. DE SALARISKORTINGEN TE ENKHUIZEN. Stellage ingestort Relletjes te Amsterdam. RIJWIELBELASTING WORDT NIET VERHOOGD. Ons Parlement heeft een drukke weck achter den rug. Na ©en druk debat over het veel besproken vraagstuk der vereenvoudigde spelling, waarbij mi nister Marchant de meerderheid der Kamer in zijn compromis-voorst el tegenover zich vond. werden het Verkeersfonds en de Doode hand belasting aange sneden. Hierbij is het den ministers Kalff en Oud beter vergaan, want ofschoon zoowel tegen het cene als tegen het andere ontwerp ernstige oppositie be stond, hebben zij den aanvallers het hoofd weten te bieden. Bij het eerstgenoemde ontwerp was ook fi nanciën betrokken, zoodat daar mr. Oud zijn collega heeft kunnen bijstaan. Dat dit hot geval was, be hoeft geen verbazing te wekken, want dit ontwerp- Verkeersfonds beteekende weinig minder dan een nieuwe belastingheffing. De negen millioen, welke de ministers uit de verzwaring van de motorrijtui- Knbelasting (ex-wegenbelasting) en van de rijwicl- lasting hoopten te halen, zijn echter tot 7.5 milli oen gulden teruggebracht. Het door den heer Hlemstra verdedigde amen dement-Drop immers, dat tegen de verhooging van de rijwielbelasting van f 2.50 tot f 3 gericht was, is, ondanks het verzet van minister Oud, met 54 tegen 27 stemmen aangenomen. Het verschil van 50 cent lijkt gering, maar bij een gezin van eenige personen, die allen fietsen, maakt het zich toch reeds voelbaar. Ook heeft de heer Hiemstra gelijk, als hij uitroept, dat niet bovenal de rijwielen de wegen duur ninken. De minister van financiën echter zag de anderhalve millioen gulden, waarom 't hier gang, niet gaarne prijsgegeven en be riep zirh erop, «lat wij circa tien jaren geleden on der minder zorgwekkende omstandigheden, ook reeds een rijwielbelasting van f 3 gekend hebben. Het wctsontwerp-Verkeersfonds wordt daarop bij zitten en opstaan goedgekeurd. De behandeling van de belasting op het vermo gen van goederen in de Doode hand, die op 20 Juni geschorst moest worden wegens de amendementen- Butgers van Rozenburg en Schouten, is Donderdag middag geëindigd met aanvaarding van de wet. Ondanks de verdediging van jhr. de Geer, die een scherpe repliek van dr. van den Tempel uitlokte, verwierp «Ie Kamer het aincudonieni Ruigers, dat het kerkelijk vermogen van de belasting wilde vrij stellen, met 27 tegen 54 stemmen. Het plan zestig millioen on het Land- boa w-Crisisfonds. Aan de andere zijde van het Binnenhof ver dedigde minister Colijn in de Eerste Kamer met een lange rede, waarin hij nogmaals zijn stand punt ten aanzien van do crisis en de daarmee samenhangende vraagstukken heeft ontvouwd, het 60-M i 11 i o c n p 1 a n, dat do Kamer z.h.s. heeft aanvaard. De minister heeft nog eens gezegd, dat het kabinet zich verklaart tegen devaluatie en schrapping van hypotheek schulden op landelijke eigendommen. Tegen die gedwongen veilingen heeft mr. Janssen bezwaren ingebracht. De Minister meende, dat de Limburgschc afgevaardigde die bezwaren overschat te. De heer Ruijter heeft een uitvoerig betoog gehou den. Hij constateerde, dat o.a. de varkenspolitiek mislukt was, niet door de centrale, manr door de internationale verhoudingen. Zijn wcnsch tot ver hooging van do monopolieheffingen zag «Ir katho lieke afgevaardigde niet opeens ingewilligd, maar de Minister voelde persoonlijk wel voor nauw con tact met de organisaties. De begrooting is aanvaard z.h.s. Het wachten is op den nieuwen Minister, die op agrarisch terrein al leen reeds een geweldige taak staat te wachten. WIJZIGING MOTOR- EN RIJWIELREGLEMENT. Nleawe bepalingen treden 16 Jall in werking. Het tijdstip van inwerkingtreding van het Konin klijk Besluit van 24 Maart 1934 (Stsbl. no. 125) tot nadere wijziging van het Motor- en Rijwielreglement is bepaald op 16 Juli 1934. STEUN AAN NOODLIJDENDE GEMEENTEN. De wet van den 22sten December 1933 (Stbld. 715) tot steun aan noodlijdende gemeenten zal in werking treden met ingang van den Isten Juli. WIJZIGING LANDBOUW-CRISISWET. Op 10 Juli in de Tweede Kamer. Het wetsontwerp tot wijziging van de Landbouw- crisiswet 1933 en tot intrekking van dc Tarwewet, de Crisis-Zuivclwet en de Crisis Varkenswet is in de Tweede Kamer aan de orde gesteld tegen 10 Juli des middags 1 uur. De spreektijd in eersten termijn is bepaald op 15 minuten per spreker. Elf dooden, talrijke gewonden. Washington. In Olympia in den staat Washing ton is in een dynamietfabriek een hevige ontplof fing ontstaan. Elf personen werden gedood, waaron der een vrouw en een kind. Verder kregen talrijke personen min of meer ernstige verwondingen. Vijf gewonden moesten in een ziekenhuis worden op genomen. W'ashingtou. In een radiorede heeft Presi dent Roosevelt Donderdagavond een program uiteengezet voor de naaste toekomst, welk pro gram 3 punten omvat Tevens oefende Roosevelt scherpe crltiek uit op de door voorstanders van Fascisme of Communisme op de New Deal uit geoefende crltiek. Deze radiorede was de vijfde van zijn zgn. Fireside Chats. De President sprak de hoop uit, dat hij er met medewerking van het Congres in zou slagen, economische be staanszekerheid te scheppen voor de Amerikaan sche mannen, vrouwen en kinderen, de hulp bronnen van land en water in de Vereenfgde Staten tot ontwikkeling te brengen en de sociale verzekering verwerkelijken. „Alles wat wij te doen hebben is aldus de Pre sident de historische tradities van het Amerikaau- scho volk na te komen. Andere volkeren mogen de democratie opofferen ten hehoevc van de voorbij gaande prikkeling van oude in discrediet gevallen autocratieën, wij herstellen het vertrouwen en het welzijn onder de heerschappij van het volk zelve". Verder zeido Roosevelt: „Dc bestaanszekerheid der Amerikaansche bevolking maakt noodig dat betere voorzieningen worden getroffen voor de huisvesting, in welk verband Donderdag de nieuwe wet op de huisvesting is onderteekend" I)e hulpbronnen van land en water zullen tot ont wikkeling worden gebracht, teneinde tegemoet te komen aan de behoefte der stedelingen en regee- ringsinstellingen zullen zorgdragen voor de voorzie- 62-JARIGE AMSTERDAMMER VERSTIJFD DOOR RHEUMATISCHE PIJNEN. Loopt na weer „als de beste". „Ik ben op het oogenblik 62 jaar oud en leed al sinds lange jaren aan rheumatiek in do beenen, die hoe langer hoe erger werd Ten slotte was het zoo ernstig, dat ik vanaf mijn 60e tot voor kort als het ware verlamd te bed moest blijven. Daar ik zeer levenslustig ben, werd alles geprobeerd, doch niets hielp. Eindelijk kwam op raad van een kennis, die goed succes beeft gehad met uw middel, ook Kru- schen Salts aan de beurt en zie, 3 maanden reeds nadat ik begonnen was Kruschen Salts te gebrui ken, kon ik in dc kamer loopeu met een stok, cn daarna ging het zicndcrwijze vooruit. Tegenwoordig maak ik eiken dag een ochtendwandelingetje door de Amstellaan cn als de beste hoorl En dit alles schrijf ik uitsluitend toe aan Kruschen. Dank, dank, dank ervoor! S. Z. te A. De oorzaak van rheumatiek is een teveel aan uri nezuur in het lichaam, hetgeen ontstaan is door te trage werking der inwendige organen (O.a. ingewan den en nieren). En indien deze organen niet beter gaan werken, hoopt dit kwaadaardig urinezuur en andere afvalstoffen, die uw gezondheid kunnen be- nadeelen, zich steeds meer in uw lichaam op. De zes verschillende zouten in Kruschen nu. sporen deze afvoerorganen tot betere werking aan, zöó dat alle opgehoopte schadelijke afvalstoffen uit het lichaam verwijderd worden. De pijnen worden nu gestild, gezwellen slinken, verstijfde ledematen worden weer lenig. Daarna zal „de kleine dagelijksche dosis" U inwendig schoon houden, vrij van afvalstoffen, over tollig urinezuur en dus ook vrij van rheumatiek. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten f0.9o en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Stralende gezondheid voor één cent per dag Let op dat op het étiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt (Adv.) Vergadering van den Raad op Vrijdag 29 Juni 1934, des morgens 10 uur. Voorzitter de heer Mr. D. Brecbaart Kz., burge meester, tevens secretaris. Alle leden zijn aanwezig. Na opening volgt vaststelling der notulen. Mededeelingen. Bij de opname van kas en boeken van den gemeen te-ontvanger bleken deze met elkaar in overeenstem ming te zijn. T.a.v. de postverbindingen wordt medegedeeld, dat B. en W. zich tot de directie van de posterijen had den gewend over de slecht? postverbinding. Zij had den er op aangedrongen dat een postzak des winters te 16.10 uur en des zomers te 18.10 uur met :1e auto bus Den HelderCallantsoog—Schagen werd meege geven en ook vanaf Schagen een postverbinding zou kunnen plaats vinden en dan des avonds gelegenheid te geven poststukken van het poststation af te halen. Als antwoord op dit schrijven werd medegedeeld, dat aan dit verzoek zal worden voldaan en dat vanaf Maandag a.s. des middags van 6.45 tot 7 uur gelegen held zal bestaan poststukken af te halen. Diverse ingekomen stukken worden voor kennisge ving aangenomen. God. Staten konden zich niet vereenigen met de legesverordening wat betreft, dc leges voor de karn- peervergunningen, omdat het. bedrag der rechten niet afhankelijk dient te zijn van den duur van de ver gunning. B. en W. heeft die opmerking van Ged. Sta ten zeer betreurd, omdat Ged. Staten wel goed vonden de leges voor ventvergunningen en daarvoor ook naar gelang van den tijd verschillende tarieven zijn vast gesteld. B. en W. willen daarom eerst nog eens met Ged. Staten over deze aangelegenheid correspondee- ren. Wordt goedgevonden. Door den Commissaris der Koningin is tegen 1 Juli a.s. aan den gemeenteveldwachter G. Baken eervol ontslag verleend. De Voorzitter dankt den heer Baken voor hetgeen deze in ruim 13 jaren als gemeenteveldwachter voor de gemeente heeft gedaan. Het ligt in de bedoeling straks na de openbare vergadering min of meer offi eicel afscheid van den heer Baken te nemen. In zijn geest zal dit echter zoo sober mogelijk geschieden. De kosten voor onze gemeente in den dienst van den Gemecnschappelijken Schoolartsendicnst over 1933, be droegen f G7.18. Do dienst voldoet goed en de medewer king van de ouders der schoolgaande kinderen is zeer bevredigend. Gunstig wordt beschikt op een drietal verzoeken om ontheffing van hondenbelasting. Een verzoek om als lid toe te treden tot het De partement Den Helder en omstreken van do Ned Maatschappij voor Handel en Nijverheid, wordt aan gehouden tot de volgende vergadering. Door B. en W. wordt voorgesteld het doen verbete ren van den z.g. „Nieuwe Weg" door den polder 't Hoekje en voor dit doel te zijner tijd een gcldleo ning nan tc gaan bij dc Bank voor Nederlandsche ge meenten. Van de N.V. Geruischloozc weg was een aanbie ding voor do verbetering ingekomen. De kosten zou- ning In een gezonde en passende bescherming tegen de wisselvalligheden des levens. Omtrent de werkzaamhe«len van het Congres In «le afgeloopen zittingsperiode zeide Roosevelt, dat de belangrijkste maatregel, die was. welke het mone taire systeem reorganiseerde, uitbreidde en recht vaardiger maakte. Het program van de New Deal volgt drie richtlij nen, nl. steun, herstel en hervorming. RIJK CONTRA GEMEENTE. Dezer dagen hebben we gemeld, dat dc Enkhuizer Raad hij de behandeling der begrooting 1934 besloot, na aftrek van (500.— op salarissen en loonen van ambtenaren en werklieden, een korting toe te passen van 15 hoewel hij de behandeling van het georgani seerd overleg alle bondsvertegenwoordlgers tegen stemden. Van dit raadsbesluit gingen verschillende bonden, o.a. ook de Ned. Bond van Gemeenteambte naren, in beroep. De minister van binnenlandsche zaken heeft toen een schrijven gestuurd, om de korting op de salarissen terug te brengen van 15 op iy2 en 10 Dit aanschrijven heeft de Enkhuizer Raad Donder dagavond behandeld. De Raad wenschto in tc gaan op het voorstel van B. en W. om zich naar het voorschrift van den Minister te voegen. Aangenomen werd een motie-Vis (A.R.), waarin den Minister verzocht werd de salariskorting ad 15 te handhaven en wel op deze gronden: De Raad heeft de, door den Minister mede in overweging genomen imperatief gestelde verhooging van het pensioenverhaal door een overeenkomstige vermindering van de tijde lijke korting gecompenseerd, door de verminderde salariskorting alleen voor het secretarie-personeel zou deze groep onbillijk worden bevoorrecht bo ven het overig gemeentepersoneel, tegen 1 Jan. 1935 is door B. en W. een algeheele salarisher ziening in uitzicht gesteld. Twee dooden, vier zwaargewonden. Keulen: Donderdag is in een fabriekshal van de Deutz-Humboldt Fabriek in Koeln-Kalk, een ern stig ongeluk gebeurd. Een schildersfirma had daar een ongeveer tien meter hooge stellage opgericht. Juist toen men de laatste hand aan dc stellage wilde leggen, stortte plotseling een balk neer, tengevolge waarvan het geheele bouwsel naar beneden kwam. Vijf schilders en bouwknechts stortten in de diepte. Twee hunner waren op slag dood. De drie anderen werden zwaar gewond. Een in de nabijheid staande arbeider werd door een balk aan het hoofd getroffen en eveneens zwaar gewond. Alle vier de gewonden verkeeren in levensgevaar. Een zesde op de stellage staande arbeider kon op het laatste moment een ijze ren haak grijpen, zoodat hij kon blijven hangen. Na eenigeu tijd is men erin geslaagd hem uit zijn ge vaarlijke positie te bevrijden. VERHOOGING MELKPRIJS TE AMSTERDAM. Amsterdam, 29 Juni. In verband met dc verhoo ging van den inkoopprijs van dc melk heeft de Ge organiseerde Amstenïamsche Melkhandel besloten de verkoopprijzen der melk met ingang van Zondag 1 Juli a.s. met 1 cent per liter te verhoogen. den bedragen f3230.— of gerekend op een minder zwaar verkeer f 1530.Aan rente en aflossing zouden per jaar de kosten bedragen f361.50, of bij lichtere uitvoering f 387. Dc gemiddelde kosten in de laatste 3 jaren bedroe gen per jaar f329.53. De beste uitvoering zal dus per jaar slechts f30.— meer bedragen dan het onder houd zooals het de laatste jaren geschiedde en B. en W. stellen dan ook voor tot de beste uitvoering te be sluiten. Na eenige bespreking wordt conform het voorstel van B. en W. besloten, tegen stemde de heer Vries, omdat deze eerst nog eens een opgaaf van kosten van het bestuur van den Polder Koegras verlangde. Mededeeling wordt gedaan van de ministerieele aanschrijvingen en de adressen van vakorganisaties betreffende de jaarwedden van het personeel der ge meente. Van den Minister was bericht ingekomen dat de salarissen in deze gemeente niet verlaagd behoefden te worden, omdat ze niet boven het rijkspeil uitgaan. In verband met het noodzakelijke pensioensverhaal ad 10 zouden de salarissen dus met 10 verhoog! dienen te worden. De gemeente kost deze regeling niets. Door een der organisaties werd er bovendien nog op aangedrongen de jaarwedde van den ambte naar ter secretarie te verhoogen. Door den Commissaris der Koningin werd mede gedeeld, dat naar het oordeel van den Minister van Binnenlandsche Zaken thans gebroken dient te wor den met het stelsel van tijdelijke kortingen en ver zocht wordt de jaarwedde van den gemeenteveld wachter nader te regelen. Het salaris van den gemeenteveldwachter in onze gemeente echter is lager dan het minimumsalaris, door den Minister als norm genoemd. De heer Vries beschouwt het pensioensverhaal niet als een korting op het salaris, want het bcteekent een reserve voor den ouderdom. De Voorzitter merkt op, dat als het pensioensver haal eerder was toegepast, de salarissen hooger zou den zijn. B. en W. stellen voor, nog geen beslissing te nemen, eerst dienen de organisaties te worden gehoord en bovendien meenen B. en W. dat de di verse salarissen nader onder de oogen gezien moeten worden. Het komt B. en W. b.v. voor dat het sala ris van de schoolschoonmaakster. naar verhouding tot de salarissen die in Den Helder worden gege ven. hier te hoog geacht inoet worden. B. en W. willen dus een geheel nieuwe regeling van de sala rissen samenstellen en deze aan de leden toezenden. Waar de Voorzitter schetst de vele secretariewerk zaamheden en daarbij ter vergelijking een andere ge meente wordt genoemd, meent de heer Vries, dat als men goed kan praten, alles wel recht gepraat kan worden, maar de heeren zouden Nvel eens anders praten als ze eens van 's morgens 4 tot 's avonds 8 uur hooiden. De heer lvoogcr oordeelt, dat de salarissen bij de vaststelling van de begrooting onder de oogen ge zien dienen te worden. Nu gaat het alleen over de vraag of voor het pensioensverhaal vergoeding zal worden gegeven. De Voorzitter vindt het practischer om nu meteen de salarissen op het peil te brengen, dat we voor 1935 gewi-nscht oordeelen. De heer Kooger denkt dat er in geen geval sprake zal zijn van verhooging van het salaris van den amb tenaar ter secretarie. Het is nog niet lang geleden dat hij hier is gekomen op een salaris van f 000 en daar na heeft hij nog een verhooging van f50 gehad. B. en W. zullen den raadsleden eèn schriftelijke DE STAKINGSONLUSTEN IN MILWAUKEE. Milwaukec. Ondanks uitgebreide maatregelen van de politie is hot in Milwaukce wederom geko men tot ernstige onlusten in verband met de tram- staking. In den nacht op Vrijdag hielden ongeveer 5000 stakers luidruchtige behjogingen en trachtten de centrale van de trammaatschappij Te bestormen. Het gelukte hun tenslotte ook gedurende cenigen tijd het gebouw binnen tc dringen, waaruit zij ech ter na verbitterden strijd en roet behulp van water cn traangas weer werden verdreven. Bij deze uovech ten, welke zich ook uitbreidde tot de omgeving van Milwaukce, is een jongeman gedood. AUTO IN KANAAL GEREDEN. 5 personen verdronken. Parijs. Bij Vervins in Noord Frankrijk, is in het donker een auto met zeven inzittenden, in een ka naal gereden. Slechts twee personen konden worden gered. Dc overigen verdronken. Ingezonden stukken Amsterdam, 27 Juni. Geachte-Redactie, Als oud-plaatsgenoot en getrouw lezer der „Scha- ger Courant" verzoek ik U beleefd mij eenige plaats ruimte in Uw blad te willen verstrekken. Met verwondering las ik in Uw blad van Dinsdag 26 dezer het verslag betreffende de vergadering van dc N.S.B. te Amsterdam, in het Gebouw ..Bellevuc' welk verslag blijkens mijn eigen waarnemingen, op enkele kleine uitzonderingen na. geheel onjuist is. Onder dc ongeveer 1300 aanwezigen bevonden zich een honderd lieden, die inderdaad tijdens de verga dering trachtten onrust te verwekken. Toen hun ten slotte werd eelast de zaal te verlaten, bleken zij daar toe goedschiks niet bereid tc ziin en werden zij met behulp der Politie buiten de deur gezet. Zij verzetten zich hiertegen niet alleen met woorden, doch ook daadwerkelijk met stoelen, die zij losrukten, waar van er dan ook eenigen sneuvelden. Bij het handge meen, dat toen achter in de zaal ontstond, zijn wer kelijk eenige harde klappen gevallen. Van een algemeene vechtpartij was echter geen sprake: de met uitzondering van vorenbedoelde ver wijderden uit rustige middenstanders on arbeiders bestaande vergadering bleef op verzoek van den Voorzitter zooveel mogelijk kalm op haar plaats zitten en wachtte tot de politie haar taak vervuld had. Hoe Uw verslaggever kan schrijven, dat de zaal schoongeveegd werd, is mij een raadsel, want toen de druktemakers verwijderd waren, ging de verga dering zonder meer door. En ik vraag mij verder af: „Waar heeft Uw verslaggever dat troostelooze beeld te zien gekregen?" In het verslag staat woordelijk: „Toen wij later een kijkje in de zaal van „Bclle- vue" gingen nemen, was 't wel een troosteloos beeld, dat wij te zien kregen. Letterlijk geen tafel, geen stoel, geen ruit was heel gebleven. De schade is zeer aanzienlijk." Laat ik U dan zeggen, dat er niet één tafel en niet één ruit gebroken is en de „aanzienlijke" schade zich beperkt tot 10 (zegge cn schrijve tien) van de 1300 stoelen. Hieraan kan ik nog toevoegen, dat de vergadering tot nfi half twaalf heeft voortgeduurd, zonder dat verder één wanklank is gehoord, waarna de ruim duizend toen nog aanwezige bezoekers, dank zij rle voortreffelijke politiemaatregelen, rustig naar huis konden gaan. Ik meen goed te doen U hierop te wijzen, daar het niet aangaat, dat Uwen lezers dergelijke onjuiste en schromelijk overdreven berichten worden voorge legd: zij hebben recht op een waarheidsgetrouw ver slag, zonder meer. Onder dankzegging voor Uwe gastvrijheid, verblijf ik met beleefde groeten, Hoogachtend, JOH. M. v. TWUÏJVF.R. beschouwing doen toekomen, en ook de vaststelling der veldwachtersverordening wordt tot de volgende vergadering aangehouden. B. en W. stellen voor tot het vaststellen van de jaarwedde van den agent der arbeidsbemiddeling enz., op f 100 met ingang van 1 Januiri 1934 en tot vaststelling van diens pensioensgrondslag dienover eenkomstig. Goedgevonden Besloten wordt tot wijziging van de gemeentebc- grooting, dienst 1933 cn 1934. Op diens verzoek wordt aan den heer G. Baken eervol ontslag verleend als gemeentebode. Tevens wordt eervol ontslag verleend, eveneens op haar verzoek, aan Mevr. C. A. Wallcr Zeper—van der Linden, als onderwijzeres van bijstand aan dc O. L. school, met ingang van 1 Juli a.s. Benoeming. Volgt de benoeming van een onderwijzeres van bij stand aan de O. L. school. De voordracht van B. en W. luidt: 1. Mej. C. List te Alkmaar (thans tijdelijk), 2. Mej. E. Stoel te Ysselmonde. 3. Mej. G. H. W. Noordijk te Schiedam. De raad ging in comité. Na heropening wordt Mej. List met algemeene stemmen benoemd. Bij de rondvraag informeert de heer Kruit nog eens naar de berekening van do verbetering van den weg, door het Hoogheemraadschap. De Voorzitter spreekt ook zijn verwondering uit dat die opgave nog niet is ingekomen. Spr. zal er op aandringen, dat die opgave wordt verstrekt. De heer Vries dringt aan op verbetering van de afsluiting van het gedeelte der kerk, dat voor lijken- huisje wordt gebruikt. De Voorzitter deelt mede, dat aan deze zaak aan dacht wordt geschonken. Hierna sluiting. AFSCHEID. Na afloop van de openbare vergadering wordt af scheid genomen van den heer G. Baken, als go- meentebode, die daartoe met zijn echtgenoote in dc raadszaal verschijnt. Door den Voorzitter wordt in hartelijke bewoor dingen hulde en dank gebracht aan dezen scheiden den ambtenaar, voor de wijze waarop hij zijn taak steeds vervulde en voor de prettige samenwerking. De heer Baken trad steeds zeer tactisch op en zorg de voor een voorbeeldige orde in de gemeente. Zijn werkzaamheden zijn oorzaak geweest dat hij kreeg een groote liefde voor de natuur en daarom heeft de gemeente besloten den heer Baken te moeten aan bieden 2 standaardwerken, n.1. Geïllustreerde school- flora van Nederland en Het Vogeljaar. Spr. hoopt dat de heer Baken door die werken nog vele prettige uurtjes zal beleven: Bovendien biedt spr. eveneens van hartelijke woorden vergezeld, namens den heer Brussaard en spr. een zilveren sigarettenkoker aan. Namens alle aanwezigen wenscht spr. don heer Ba ken toe een prettige levensherfst en biedt tevens zijn echtgenoote de beste wenschen aan. De heer Baken dankt voor de hartelijke woorden, die door den Burgemeester worden gesproken voe- de mooie geschenken on voor aller aanwezigheid. Do heer Vries denkt dat de woorden, die zijn sproken, zeker door alle gemeentenaren zullen wor den beaamd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 11