Hevige SNI1W0ND IN DEN VINGER KLOOSTERBALSEM Loos alarm op Terschelling. Geruchten omtrent noodlanding ol neer» storten van Duitsche vliegboot. West-Terschelling. 2S Juni. Donderdagavond werd te West-Terschelling bericht ontvangen van bewoners van Hoorn op Terschelling, dat te onge veer zes uur in den namiddag een vrij groote Duit sche vliegboot lang over Hoorn was gevlogen en even later ter horigtc van strandpaal 27 aan het Noordcr- strand op eigenaardige wijze omlaag was gegaan, zoo dat het vermoeden bestond, dat het vliegtuig op of nabij het strand een noodlanding had gemaakt, mis schien zelfs wel neergestort. Te Wrst-Terschelling had men Inderdaad te onge veer vijf uur zwaar motor-geronk gehoord, doch ten gevolge van den mist had men geen vliegtuig kun nen waarnemen. Te ongeveer half zes was echter een vrij groote watervliegtuig over het dorp gevlogen, waarop men duidelijk het hakenkruis had kunnen zien. zoodat men zekerheid had, dat het toestel van Duitsche nationaliteit was. Toen dan ook de mededeeling uit Hoorn kwam, achtte do kustwacht het raadzaam een onderzoek in te stellen, waartoe de opzichter van de kustverlich- ting. de heer W. Stobbe, vergezeld van nog eenige an dere personen, tegen 9 uur 's avonds vertrok. Ge makkelijk was zijn taak nlot. De door de bewoners van Hoorn aangeduide plaats ligt op een afstand van ongeveer 30 K.M van West-Terschelling op een der meest afgelegen gedeelten van het NoorderstTand. Van West-Terschelling kan men per auto slechts ko men tot Oostcrend. Vandaar loopt naar de omgeving van strandpaal 27 slechts een onberijdbaar voetpad door de duinen en langs de kust. Dit gedeelte van den weg hebben de heer Stobbe en zijn begeleiders dan ook te paard moeten afleggen. Zij hebben een groot gedeelte van het strand afgezocht, echter zonder ecnig spoor van een gebald of verongelukt vlieg tuig et vinden, en tegen half twee in den nacht wa ren zij te West-Terschelling terug. In het. dorp deden inmiddels weer andere geruchten de ronde. nl. dat 's middags een drietal Lithausche vliegtuigen boven het eiland zouden zijn geweest en dat. het vermiste vliegtuig een dezer Lithausche machines zou zijn. Inmiddels heeft bij de kustwacht de meening post gevat, dat de bewoners van Hoorn loos alarm hebben gemaakt. Bij den mist, die in den namiddag boven het eiland en boven de zee heeft gehangen, is het mo gelijk, dat het verdwijnen van het vliegtuig in een laag hoven zee hangende mistbank bij de bewoners den indruk heeft gewekt, dat het vliegtuig plotseling achter de duinen of in zee verdween. Moeder de vrouw op militaire inspectie Haar man had het vergeten. Deze week was er inspectie voor de militairen te Kerkrade. De oud gedienden moesten met hun wapen uitrusting ter keuring komen of nog alles netjes in orde was. Tegen één uur ontbrak nog een der opgeroepen oud- landverdedigers op het appèl. Wat te doen? Met vriendelijke medewerking van den lokaalhouder werd zijn huis telefonisch opgeroe pen: Moeder de vrouw antwoordt, dat haar man het vergeten heeft en vraagt of zij ter inspectie mocht komen. Accoord! Tegen half twee verschijnt 'smans gedien stige wederhelft, gewapend met een waschmand, waarin de uitrusting van haar ergeetachtigen man. Alles werd na onderzoek in orde bevonden en d<? vrouw verdween weer met de waschmand de deur uit - tr We leven gelukkig in het vrije, gemoedelijke Néder- land, besluit de „Msb." dit bericht. Spelen met lucifers. Meisje ernstig verbrand. Eenige kinderen van den heer R. aan het Schuiten- diep te Groningen speelden gistermiddag, toen zij al leen thuis waren, met lucifers. De kleeren van het fvjarige dochtertje Wilhelmina raakten hierbij in brand. De voorbijgangers, die op het gegil toesnelden, hluschten de vlammen, maar het meisje had zulke hevige brandwonden aan het bovenlijf gekregen, dat men voor haar leven vreest. Zij is in ernstigen toe stand naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht De muiterij op „De Zeven Provinciën" Multersgroep naar Holland tarnd- Aneta seint uit Soerabaja: Het Soer. Hbl. verneemt, dat de muitersgroep van De Zeven Provinciën, bestaande uit den korporaal machinist B. en 27 anderen, per m.s. Christiaan Huy- gens. dat 4 Juli a.s. naar Amsterdam vertrekt, naar Nederland zal worden overgebracht. De gevangenen zullen Woensdagochtend te Tandjong-Priok embar- keeren. De bewaking tijdens de zeereis zal geschieden door een detachement mariniers, dat repatrieert, ter sterk te van 30 man, onder leiding van kapitein Lugt. aan wien is toegevoegd de luit.-vlieger J. P. Backer en de luitenant ter zee tweed klasse P. G. J. Snippe. Er zijn in het 4e-klasse-verblijf cellen gebouwd, elke cel is bestemd voor 4 gevangenen. Alleen B. zal een afzonderlijke cel krijgen. De strengste maatrege len zijn genomen om te verhinderen dat de veroor deelden contact met de bemanning krijgen. Slachtoffers van de hittegolf in Italië. Rome: In geheel Italië is de hitte zeer toegeno men. Te Napels zijn twee personen aan zonnesteek overleden. Talrijke ongevallen vinden bij het baden plaats. In het Albaner Meer is dezer dagen een jong priester verdronken. DE SMOKKELARIJ VAN BROWNINGS EN PATRONEN. De te Utrecht door de politie in beslag genomen auto, waarmede brownings en patronen ons land wa ren binnengesmokkeld, behoorde aan den Duitscher K te Bothop, een dor inzittenden, die echter mot het oog op het rijbewijs de auto gestald had ten name van den 19-jarigen Nederlander uit Hilversum. Deze is. nada: proces verbaal tegen hem was opgemaakt, vrijgelaten. De twee Duitschers zijn vastgehouden. DE GEHEIMZINNIGE DILUNOER St. Paul: Het Dillinger-mysterie is nog steeds niet opgelost. De Woensdag gearresteerde gangster Albert Reilly, die lid is geweest van de Dillingor-bende en is beschuldigd van het verleenenvan onderdak aan Dil- ünger, heeft bij het politieverhoor verklaard, dat Dil linger hij zijn laatsten bankoverval door de bankwach ters ernstig is gewond cn later aan zijn verwondingen is overleden. Ongeveer tegelijkertijd is het bericht binnengeko men, dat Dillinger Dinsdag in het stadion te Chicago een basseballwedstrijd heeft bijgewoond. Bloedige stakingsonlusten te Milwaukee. Na acht uur traangas, en knuppel offensief is de politie meester van den toestand. V.D. verneemt uit Milwaukee: Ter gelegenheid van een betooging van stakende tramwegarbeiders ^is het tot ernstige excessen en bloedige gevechten gekomen. Twintig duizend sta- kepde tramconducteurs en hun aanhang wierpen steenen naar de door werkwilligen bestuurde tram» en sloegen met knuppels los op de stakingbrekers. Twee honderd politiebeambten moesten er aan te pas komen. Met traangas en gummiknuppels was do politie na acht uren den toestand meester. Twintig personen, w.o. zeven politiebeambten, moesten, ernstig gewond, naar het ziekenhuis wor den overgfbra<ht Vijf tramwagens werden geheel vernibld, ver scheidene andere wagens werden ernstig beschadigd. Het geheel tramverkeer ligt stil. Acht en vijftig per sonen zijn gearresteerd. Granaat tijdens vervoer ontploft. Vier dood en, drie zwaargewonden. Venetië: Tijdens het transport van munitie, die voor industriecle doeleinden gebruikt wordt, is te Porto di Marghera een granaat geëxplodeerd. Vier ar beiders werden gedood en drie ernstig gewond. WEER TWEE DOODEN IN DE NELSON-SCHACHT. Bruex (Tsjecho-Slowakije)Donderdagmiddag zijn zeven mijnwerkers afgedaald ip de gedeeltelijk weer geopende Nelsonschacht, waarin begin Januari 142 menschen door een ontploffing om het leven zijn gekomen. Door een instorting werden de voorman en een der andere mijnwerkers getroffen. Zij werden door een reddingsbrigade naar boven gebracht, doch het mocht den dokters niet gelukken, de levensgeesten weer op te wekken. BLOEDT VERSCHRIKKELIJK Varband met K100STERBAISEM «aaaest da aroad la 34 uur mAls moeder oen een groot geztn, had ik het ongeluk mij bij 't brood snijden een flinke jaap in den wijsvinger te geoen- Het bloedde uerschrikkelük. Een oan mijn kinderen bracht dadelijk den Kloosterbalsemdie in mijn huisgezin iet kinderen telkens oen pas komt Na een doekje met dezen geneeskrach- ttgen balsem op mijn oinger te hebben gedaan, hield net bloeden dadelijk op en de hevige wond was tot mijn ver~ T bazing in 2A uur geheel geheeld en toliMl genezen." B D ,t AKKEP'S „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bfj brand-en snij wonden Ook ongeëvenaard als wrljfmlddel bQ Rheumatiek, spit en pijnlijke spieren Overal per pot v. 20 gr. f 0.60 ea 50 gr. f 1.— Bovengenoemde prijs wordt verhoogd met bijslag voor omzetbelasting. u,t de OMGEVING OUDE NIEDORP Zwembad. Op Donderdagavond j.1. had ten lokale van den heer Feijs, onder presidium van het voorloopig comité tot verbetering van het zwembad, de oprichting plaats van een zwemvereeniging te Oude Niedorp. Voorzitter de heer F. Leek. Aanwezig zijn 12 leden. De Voorzitter opent de vergadering en zegt, dat ffeeds een paar jaar geleden plannen werden beraamd om een zwemvereeniging op te richten. Daarvan is echter tot heden niets gekomen. Grootendeels was dit wel te wijten aan het feit, dat er niet een voldoend aantal zwemmers waren. Dit aantal is echter onder leiding van den heer Blanken sterk toegenomen. Daar na heeft de Voorzitter zich In verbinding gesteld met den Voorzitter van de vereeniging „Plaatselijk Be lang", die gaarne bereid werd gevonden om zijn me dewerking tot oprichting van een zwemvereeniging te steunen. Bij de behandeling in de vergadering van Plaatse lijk Belang bleken echter nog verschillende bezwaren verbonden aan de uitvoering van het plan. Men heeft daarna iemand laten baggeren op de plaats, waar men van plan was om het zwembad aan te leggen. Het plan, door den heer Leek opgemaakt, werd door Burgemeester en Wethouders goedgekeurd. Ook van de IJsclub, op wiens terrein het zwembad zal ko men, en van de Geestmerambacht werd goedkeuring ontyangen, terwijl tevens het geld, voor dc uitvoering van het plan benoodigd kan worden geleend. 35 per sonen gaven reeds den wensch te kennen, lid te wil len worden. De Voorzitter zegt, dat er thans geen be zwaren meer zijn om een zwemvereeniging op te rich ten en vraagt of iemand der aanwezigen bezwaren heeft tegen dc oprichting daarvan, hetwelk niet het geval blijkt te zijn. De kosten worden begroot op f300.—. Jaarlijks zal een bedrag van f45.— voor rente en aflossing zijn te betalen. De heer Blanken adviseert om voorloopig voorzich tig te handelen, opdat niet de begrootingspost wordt overschreden. Wanneer alles goed gaat kunnen lang zamerhand verbeteringen worden aangebracht. De heer Feijs vraagt of het de bedoeling is, dat al leen personen uit de kom van Oude Niedorp zullen worden gevraagd om lid te worden. De Voorzitter zegt. dat ook reclame zal worden gemaakt voor Zijdewind, 'tVeld enz. Hierna vindt do bestuursverkiezing plaats. (Mevr- Doorn komt ter vergadering). Het bestuur zal bestaan uit 5 personen. Op voorstel van den heer Buddendorf wordt bepaald, dat ook een dame deel zal uitmaken van hot. bestuur. Gekozen worden do hoeren F. Loek. H. Blanken, J. Doorn en J. Biersteker, welke beeren hun benoeming aannemen. Als vrouwelijk lid wordt gekozen mej. H. Mallet Aangezien deze dame niet aanwezig is, zal zij nader worden gevraagd of zij deze benoeming aanneemt De Voorzitter zegt, dat de taak van het voorloopig comité thans is beëindigd. Door den Voorzitter wordt toegelicht, dat het plan is om 7 kleedkamers te bou wen. Deze kleedkamers zullen worden verlengd met een rietmat, waarachter men zich zal kunnen ont- kleeden, wanneer de hokjes allemaal bezet zijn Voor de kleedkamers wordt een vloer gemaakt ter breedte van iy2 Meter. Dit bassin zal worden verdeeld in twen bassins resp. ter diepte van 40 en 110 c.M. Dc bassins zullen van elkander worden gescheiden door een drij vende balk. Het bestuur zal later een reglement vaststellen. Overeenkomstig het voorstel van den Voorzitter wordt besloten in het reglement op te nemen, dat kinderen beneden den leeftijd van 8 jaren niet zonder geleide mogen zwemmen. Goedgevonden wordt dat de benoodigde f300.— wordt geleend bij de Boerenleenbank te Nieuwe Nie- dorp. Na ampele bespreking wordt vervolgens de volgena-j contributieregeling vastgesteld: Voor personen bene den den leeftijd van 14 jaren f 0.50 per jaar; voor per sonen van 14 tot 17 jaren 80 cl. per jaar; voor personen ouder dan 17 jaren f 1.25 per jaar. Voor een echtpaar zal de contributie bedragen f 2.terwijl voor de kin deren die den leerplichtigen leeftijd nog niet hebben bereikt, geen contributie zal zijn te betalen. Overeenkomstig het voorstel van den heer Budden dorf wordt besloten, dat alleen de leden van het zwembad gebruik zullen kunnen maken. Een uitzon dering zal echter worden gemaakt voor logé s. De logé's beneden 14 jaar zullen moeten betalen 10 cent per bad, terwijl logé's ouder dan 14 jaren zullen heb ben te betalen 15 ct per bad. Voorts wordt besloten, dat de opening van het zwembad zal plaats hebben op Zondagnamiddag 15 Juli a.s. Bij de rondvraag zegt de heer Kriller het op prijs te zullen stellen, wanneer de opening werd opge luisterd door een paar nummers muziek, gegeven door het Fanfarecorps te Oude Niedorp. Aan de opening zal zoo mogelijk een wedstrijd wor den verbonden. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. BARSINGERHORN KOLHORN. Woensdag JL hield do afd. van den B. v. S. te Kol- horn weer haar jaarlijksch autoritje, hetwelk ging langzaam door Schagen, Dirkshorn, Warmenhuizen, Schoorl en Bergen, Egmond en het Woud over Castricum naar de groote zeesluis te IJmuiden, wel ke aan de Noordzijde van het Noordzeekanaal ligt, zoodat zij de terreinen van de papierfabriek en het hoogovenbedrijf moesten passeeren. Gaf dit alreeds indruk op alle oudjes, dit'was niet minder toen zij het overzicht kregen van den grooten sluisbouw te IJmuiden. Over de Velserpont ging het verder naar Parkhotel te Velserbeek, waar het 12 uurtje werd ge bezigd. Verder ging de reis door Haarlem naar Heem stede, waar de wielerbaan van een oud-plaatsgenoot der oudjes, den heer D. Jongejan, werd bezocht. Het bestuur had contact gezocht met J. als oud-plaatsge noot, om een kijkje te nemen, doch op een zoo har telijk, goed voorbereide en deelnemende ontvangst als hun hier te beurt viel, had bestuur noch oudjes op kunnen rekenen. De keurige nieuw gebouwde consumptietent was ingericht tot feestdisch voor on ze oudjes en werd hun door de gezamenlijke belang- nebbenden der wielerbaan een gratis kopje thee ge offreerd als blijk van vriendschap en waardeering onzer oudjes. Ook werden de oudjes nog verrast, toen bij het bezichtigen van de nieuwgebouwde en mooi afgewerkte wielerbaan hun werd meegedeeld, dat een kleine wedstrijd zou worden gehouden alleen ter eer van het aanwezig zijn der ouden van dagen, die zulks nog nooit hadden gezien en waar zoo van werd genoten, dat door de aanwezigen als prijs voor den winnay een beker werd toegezegd. De heeren onder nemers en belanghebbenden komt een woord van vriendelijken dank toe, wat ook zeer zeker door allen zal zijn gedacht, toen zij onder een hartelijk afscheid aan de belanghebbenden der Heemsteedsche Wieler baan, het terrein verlieten, om de reis te vervolgen naar Zandvoort, waar van strand en zee vanuit het strandpaviljoen werd genoten. Hierna werd de terug reis via Bloemendaal, Velsen en Alkmaar en Heer- hugowaard weer aanvaard. Onder vrij gunstige weers gesteldheid van dien dag kan dit reisje voor onze oudjes weer als goed geslaagd worden beschouwd, want zij hebben weer genoten dien dag. Het bestuur is ook vol lof en dankbaarheid jegens hen die ze in staat stelde om weer een reisje aan de ouden van dagen van Kolhorn te kunnen aanbieden en hoopt met de hulp van allen die meegevoelen met ouder dom en grijsheid en hen graag één dag per jaar te kunnen doen genieten, dit nog vele jaren te kunnen herhalen. Raad Barsingerhorn. In ons nummer van Donderdag 6taat ln het ver slag van de zitting van Woensdag van den Ge meenteraad van Barsingerhorn het een cn ander ver meld over wat de heer Burger heeft gezegd over de aanhangig gestelde wijzigingen der bcgrooting. Waar het verslag daarover niet in alle opzichten duidelijk was, laten wij hieronder woordelijk volgen wat de heer Burger heeft gezegd: Mijnheer de Voorzitter! Waar wij heden voor de keus zijn gesteld om tot aanneming der gewijzigde Gemeentebegrooting over te gaan, is het wel met een wrevelig gevoel dat ik mijn stem hier voor uitbreng. Dc eerste gemeentebegrooting, die wij in November in de begrootingscomniissie al behandeld hadden, was ook al heel sober gesteld, wat bezuinigd worden kon, was gedaan. En nu hebben wij' moeten schrappen wat wij zoo gaarne op onze begrooting hadden gehouden. Want wordt aan de oischen van bovenaf niet vol daan, dan staat de stok achter dc deur, en het rijk gaat onze gemeente onder curatèle stellen, of neemt zelf het gemeentelijk beheer in handen. De voornaamste factor tot het niet sluitend krij gen onzer begrooting, berust in de enorme offers die de werkverschaffing aan onze gemeente oplegt. En wel door de schriele uitkecring, die het Rijk betaalt, een uitkeering, die veel lager gesteld is als tevoren. Het is wel eigenaardig, dat de werkver schaffing, die in Wieringermeer geschiedt, wat eigen lijk een nationaal werk is en gezien dc geringe kos ten, die de Cultuurmaatschappij bijdraagt, ik meen wel van ongeveer 15 procent, en dan de sobere uit keering van het Rijk, voor dit werk dat toch als pro ductief moet worden beschouwd. Dan komt de vraag hier naar voren: moeten wij met onze gemeentelijke inkomsten de Wieringermeer productief maken, waar dit als hierboven reeds ge zegd een nationaal werk is? Dan behoorde ook de gansche gemeenschap daar voor te zorgen, maar wen tel de last niet af op onze gemeente door de veel te schriele bijdrage. Dan is er ook nog een andere factor of argument, om onze gemeentelijke uitgaven te steunen, en te verminderen. En wel deze, dat op het oogenblik zoo wat een 30-tal Zeeuwsche arbeiders bij verschillende landbouwers zijn te werk gesteld. Dit is ook een oigenaardig verschijnsel, daar werken op het oogen blik een kleine 40 arbeiders ongeveer in de werk verschaffing, en loopen nog een aantal in de steun regeling. Wanneet de boeren zoo de algemeene term hier luidt, deze arbeiders betrokken hadden van de gemeentelijke arbeidsbeurs, dit ter verduidelijking der heeren werkgevers, omdat je op de arbeidsbe middeling moet zijn ingeschreven, om in aanmerking te komen voor de steunregeling enz. Welk een verlichting had dit voor onze gemeente lijke uitgaven geweest; de heeren zuilen misschien het totaal bedrag wel hooren, ik meen wei van onge veer f 35000, dat het dit jaar vraagt het komt mis schien wel op tweederde der totale begrooting. Ik geloof niet dat wij dan met een niet-sluitcnde begrooting en tot een andere wijziging daarvan be hoeven over te gaan en te tobben om hem sluitend te krijgen. Want ik herinner mij het gezegde van den vorigen vertrokken wethouder: het is gemakke lijker een kruiswoordenraadsel op te lossen, dan op het oogenblik een gemeentebegrooting te maken en sluitend te krijgen. Waren de arbeiders dit jaar uif onze eigen gemeente betrokken, misschien hadden wij de verhooging van opcenten op de personeele be lasting achterwege kunnen laten. Ik hoop dat de heeren werkgevers datgene zullen doen, om de arbeiders voor hun bedrijf uit onze ge meente te betrekken, dan helpen zij mede om onze gemeentelijke uitgaven te bestrijden, en verrichten een daad van solidairiteit of gemeenschapsgevoel. Ziehier, mijnheer de Voorzitter, datgene wat ik' hier wenschte naar voren te brengen en onze stem te motiveeren voor deze gewijzigde gemeentebegroo ting. HEER HU 0 0 WAARD Vergadering van de Vereeniging tot bevordering van Getrouw Schoolbezoek op Donderdag 28 Juni, in het café van den heer A. Rus. Aanwezig 14 leden, waarvan de heer A. Kooij als waarnemend voorzitter fungeert. Er is bericht ingekomen van den voorzitter, den heer W. v. Slooten, dat hij wegens vertrek als li< bedanken moest. Mej. Teerink heeft ook wegens ver trek bedankt. Bij de gehouden stemming wordt de heer v. d. Meer bij meerderheid van stemmen als voorzitter gekozen, welke functie door hem direct wordt aan vaardt. De heer Post maakt de opmerking dat de heeren welke lid wenschten te worden, tegen een contribu tie van 50 cent hadden nieegestemd, dus als lid wer den beschouwd, en stelde voor dc contributie voor alle ledei op 50 cent te bepalen of desnoods op 25 ct. Na eenig over en weer gepraat werd met algemeene stemmen besloten om voor 1935 de contributne te stellen op 50 cent met uitzondering van 5 leden, wel ke voor 1934 ook 50 cent hadden tc betalen. Rekening en verantwoording over het jaar 1933. Ontvangsten f314.62, uitgaven f280.42, saldo f34.20. Op een vraag van een der leden wordt geantwoord dat ieder district zijn eigen bestuursleden kiest en de Alg. Vergadering het dagelijksch bestuur. Mevr. KooijKreijgcr had liever stemming. De notulen worden nu gelezen en goedgekeurd. Voorzitter vraagt, of de vergadering er mee ac coord kan gaan dat de afgetreden voorzitter benoemd wordt tot eerelid, waartoe onder applaus wordt be sloten. Werd overgegaan tot regeling schoolfeest 1934. De vraag werd gesteld, hoe staat het met de financiën. Er was beschikbaar f243.85 en er zijn 134 kinderen. Verschillende heeren kwamen met voorstellen en deze werden lang en breed besproken, met als slot dat het voorstel van den heer Sfekelbos werd aange nomen en de reis zal zijn, door de Wieringermeer naar den afsluitdijk, de Kooij, Kamperduin, Bergen, Alkmaar, Heerhugowaard. Op voorstel van den heer Hartog wordt besloten om alle consumptie uit de gemeente to betrekken. Verschillende autobusdiensten zullen worden aan geschreven over vervoerkosten, terwijl besloten wordt pl.m. 50 cent per kind voor consumptie uit te trekken. De datum van het schoolfeest werd vastge steld op 18 Juli. LANGEND IJ K Zooals «enigen tijd geleden bekend werd gemaakt in verband met de aanvoerregeling vau vroege aard appelen. mochten de eigenheimers niet worden ge rooid. Thans werd ons echter medegedeeld, dat «lo eigenheimers wel mogen worden aangevoerd, terwijl voor deze aanvoeren dezelfde bepalingen, wat betreft rooivergunning enz. gelden als voor de vroege aard appelen. De maten der eigenheimers zijn vastgesteld op de geldende maat van de Schotsche muizen, n.1. drie lingen van 28—35 m.M. en de gewone boven de 35 m.M. Evenals van de schotsche muizen mogen de kleinen niet worden geveild. De minimumprijs voor eigenheimers bedraagt f 4.— per 100 K.G., die der drielingen f2.25, terwijl de hef fing f 1.40 zal zijn. Ongetwijfeld zal het feit, dat de vraag uit het bin nenland tamelijk groot is, aanleiding zijn, dat men met het rooien der eigenheimers mag beginnen. Dc schotsche muizen gaan op het oogenblik zeer vlug weg en de prijzen zijn in vergelijking tot die van verleden jaar heel goed, hoewel de opbrengst per snees niet meevalt, bij verscheidene bouwers. Doch met de thans geldende prijzen is het financieele resultaat heel wat beter dan verleden jaar. Wij herinneren er slechis aan, dat toen alleen in Noordholland niet minder dan 4300 spoorwagens naar de mestvaalt zijn gebracht. De Alg. Ned. Geheelonthoudersbond vergaderde ten huize van den heer P. Ton te Oudkarspel. Werd besloten mede te werken aan de meeting te Zaandam, uitgaande van de I.O.G.T. en A.N.G.O.B. Daarna werd de beschrijvingsbrief behandeld van de Alg. Vergadering welke gehouden wordt op 21 en 22 Juli te Deventer. Daar de reiskosten groot zijn, werd besloten om één afgevaardigde te benoemen. Als afgevaardigde werd gekozen de heer P. dc Jong, als plaatsvervanger de heer Jb. Schuit. Een nieuw lid en een lezer kon geboekt worden. De volgende vergadering zal worden gehouden bij mej. Engel tc Broek op Langendijk. NOORDSCHARWOUDE. Dezer dagen kwam de dochter van den heer D. BI. alhier bij hare huiselijke bezigheden zoodanig te vei len, dat zij haar arm brak. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Te Amsterdam zijn geslaagd voor het examen Espe ranto-A: mevr. L. M. Groenhart-Van Thiel en mej. A. Reuvers alhier, beiden leerlingen van den h?er K. Roggeveen te Schagen. Het paard van den heer S. de Vet te Langendijk, gespannen voor een dresseerkar, kwam op de brug over de Veersloot alhier te vallen, waardoor de beide stokken braken. De voerman en een passagier, bene vens een kalf, vielen uit de kar. Het aard rende met de losse kar voort den Voorpoldcr in, totdat een boom een einde aan den tocht maakte. Persoonlijke onge lukken kwamen aity. voor.

Schager Courant | 1934 | | pagina 15