Plaatselijk Nieuws. Raad van Schagen. Zaterdag 30 Juni 1934. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9507 Moeder van drie kinderen terechtgesteld. Zaro Agha overleden. Angstig oogenblik. Vergadering van don Raad op Vrijdag 29 Juni 1931, des avonds kwart over zeven uur. Voorzitter de heer J. Cornelissen, burgemeester, secretaris de lieer A. C. Roggeveen. Afwezig de hoeren Van Nuland en Van Erp, de laatste met kennisgeving. Mcdedeelingen. Door den Voorzitter wordt medegedeeld: 1. I)o scheidsgerechten krachtens do ambtenaren en werkliedenrcglemcnten dezer gemeente zijn thans samengesteld. 2. De slechte plekken in het Noord hij de garage van Boontjes zullen hersteld worden, wanneer deze straat een algehcele herstelling ondergaat. 3. Ten aanzien van het aanschaffen van een vuil nisauto zijn door II. en \V. reeds stappen gedaan. 4. Wat betreft het te vroeg aanvoeren van vee op de markt, deze aangelegenheid zal in het aanstaan ie najaar, wanneer het noodig mocht blijken, onder de oogen worden gezien. Ingekomen stukken. Ged. Staten keurden goed het raadsbesluit tot ver koop van bouwterrein (aan H. do Nijs), zij verdaagden de beslissing over besluiten mt aankoop van grond en water (van wed. Joh. Govers) en lot het verstrekken van kasgeld aan de Handeldrijvende en Industriëele Middenstandsvcrceniging. Ontvangen werd verslag van de vergadering van 2 Juni 1.1. van de Commissie van Uitvoering Vlcesch- keuringsdienst, kring Barsingerhorn; het jaarverslag 1933 van de Woningbouwvereniging „Schagen"; pro ces-verbaal van opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvanger op 21 Juni 1931; bericht van het P.E.N. flat goedkeuring wordt gehecht aan de tij delijke tariefsverlaging; jaarverslag 1933 Landbouw- huishoudschool; alsvoren van de Vakteckenschool. Het bestuur van den Polder Schagen berichtte dat het zich tot dc beheerders van het Werkfonds 1931 zal wenden voor een bijdrage in de kosten van vev- heteringen van verschillende wegen in den Polder. Zulks naar aanleiding van het schrijven van B. er: W. waarin het Polderbestuur in overweging werd ge ven dit te doen. B. en W. hadden zich ook gericht tot polder Burg- horn, maar hiervan was nog geen antwoord ontvan gen. Al deze stukken worden \oor kennisgeving aange nomen. De bedrijven. Van het Centraal-bureau voor verificatie waren in gekomen de rapporten over de jaarrekeningen 1933 der lichtbedrijven en eierveiling. De rekening van liet gasbedrijf sluit met een batig saldo van f 2024.84. Dc afschrijvingen hadden plaats tot een totaalbedrag van f6052.17 (de aflossin gen bedroegen f1550). Van het winstsaldo 1932 ad 5528.30, werd f2528.30 toegevoegd aan het Vernieu wingsfonds, waardoor dit fonds reeds is gestegen tot f 6^2 l.ni. De rekening van het e 1 e ct r i c i t e i t s h e d r ij f «luit met een voordeelig saldo van f 2950.211,-»- Do af schrijvingen bedroegen over 1933 f 1SS7.19. terwijl de aflossingen f1510.— beliepen. Het nadeelig saldo over het boekjaar 1032 ad 11653.58 werd afgeboekt ten laste van het Vernieuwingsfonds. Bovendien werd aan de gemeente uit dit fonds uitgekeerd een bedrag groot f0900.Door deze muiaties komt het Vernieu wingsfonds thans met f 12.605.26 op de balans voor. B. en W. stellen voor de winsten respectievelijk be dragende f2021.81 en f2950.21, te storten in de ver nieuwingsfondsen der bedrijven. Allen voor. De rekening van de Eierveiling sluit met een nadeelig saldo van f5.21. Op den nieuwen bouw werd een bedrag gelijk aan dat der aflossing ad f 100.af geschreven. De opbrengst der veilloonen liep wederom terug en bedroeg slechts f 2476.18. B. en W. stellen voor het nadeelig saldo ad f5.2l te brengen ten laste van de gewone middelen der ge meente. Allen voor. Overname van rloleering. Ingekomen is een adres van eigenaren van de pcr- ceelen gelegen aan den Stationsweg, om het riool ach ter hunne perccclen gelegen, door de gemeente over te nemen. B. en W. stellen voor aan liet verlangen van adres santen te voldoen en het riool in eigendom en beheer over te nemen. De geregelde reiniging van het riool laat thans te wenschen over en al moge het waar zijn, dat aan do overname voor de gemeente kosten zijn verbonden, het college is niettemin van oordeel, dat deze kosten in 't belang der volksgezondheid al leszins verdedigbaar moeten worden geacht. Allen voor. Pensioensverhaal. Van het Bestuur van den Ned. Bond van personeel in Overheidsdienst in het verzoek ingekomen om de heffing van SVo premie op dc salarissen en loonen van het personeel in dienst der gemeente niet te doen ingaan op 1 Januari 1931 doch op 1 April 1934, omdat Inmiddels een besluit is genomen tot heffing van pre mie op de salarissen van Burgemeester, Secretaris en Ontvanger, ingaande 1 April 1931. Burgemeester en Wethouders stellen voor, gelet op de circulaire van Gedeputeerde Staten d.d. 25 April j.1., nr. 67, betreffende jaarwedden van Burgemeesters, Secretarissen en Ontvangers, ook voor de overige ge meenteambtenaren en werklieden 't pensioensverhaal te doen ingaan op 1 April j.1. en het tot dien datum gestorte bedrag terug te betalen. Hierbij wordt opge merkt, dat het college reeds vóór bovenvermeld adres was ingekomen besloten had, dit voorstel aan den Raad te doen. Allen voor. Door den heer M. Th. Kaptein wordt verzocht om een gedeelte straat, liggende voor zijn perceel in de Roosstraat, groot ongeveer 100 M2., aan de gemeente over te doen. B. en \V. stellen voor bedoeld tcrrcintje voor de ge meente in eigendom te aanvaarden. Allen voor. Wijziging begrooting 1934. Van Ged. Staten was ingekomen een nota van op merkingen ten aanzien van de begrooting 1931 O.a. worde verzocht met dc- ramingen pensioensbijdrage rekening te houden met de bekende circulaire van 25 April. Alle inkomsten, welke door slooping van de oude openbare school en door verkoop van oude materialen worden verkregen, dienen ten bate van den kapitaal- dienst te worden gebracht. De geraamde f3000 kan worden aangewend voor buitengewone aflossing op de geldleening van f 160.CO0, aangegaan voor de nieu we openbare school. In verband met de gemaakte opmerkingen en de thans bekende gegevens stellen B. en W. voor: de bijdrage van het rijk in de kosten van werkver schaffing aan werkloozen te verhoogen van f237.50 tot f2041.95; de bijdrage van het rijk in de kosten van steun verlening aan crisiswerkloozen te verlagen van f 1250 tot f385.83; als nieuwe posten aan de begrooting toe te voe gen: terugontvangst van de Ned. Heidemaatschappij van kosten van rentezegels voor werkloozen f350; bijdrage van afnemers van bagger (baggerregeling) f1200. Voorts: kosten van werkverschaffing aan werkloo zen, door of vanwege dt gemeente ondernomen: a. loonen e.a. waarin het rijk bijdraagt te verhoo gen van f 1000 tot f 1000. De uitgaven over 1931 heb ben lot heden bedragen f2817.69, waarop echter in mindering komen de bijdragen van de afnemers van don bagger. Een raming van f4000 voor het geheelc jaar achten B. en W. voldoende. Kosten van werkverschaffing door of vanwege het Rijk ondernomen: de loonen waarin het Rijk bijdraagt te verhoogen van f3510 tot f 87(0. De uitgaven bedroegen over 1933 f 7732.39. Post: Steun aan werkloozen: a. waarin het Rijk bijdraagt te verlagen van f 5000 tot f 2000. b. waarin het Rijk niet bijdraagt te handhaven op f 1000. Omtrent de raming: 80 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting, doelen B. en W. mede. dat betreffende het in het dienstjaar eindigende be lastingjaar, de Inspecteur der Directe belastingen de zuivere opbrengst dezer belasting over het belasting jaar 1933—1934 raamt op f 19400. De opbrengst was geraamd bij de begrooting op f14800. Het verschil ad f 4600 zal ten goede komen aan den dienst 1931. Allen voor. De marktstalletjes. Van B. Koopman en andere marktkooplieden is een adres ingekomen, waarin verzocht wordt de marktgelden zoodanig te willen wijzigen, dat in het vervolg niet meer betaald zal moeten worden, dan voor de laatste wijziging het geval was. B. en \V. deelcn den Raad mede, dat de meenin gen in hun college omtrent de ondervverpelijke aan gelegenheid van voldoende bekendheid moeten wor den geacht. Dc meerderheid kan ook thans geen termen vin den voor te stellen op het verzoek in te gaan. Do heer Buiskool wil op het verzoek wel ingaan. Spr. zal, daar het juist vorig maal uitvoerig is be sproken er niets ineer over zeggen. I)e heer Schoorl wil dit punt behandelen in het raam der a s. begrooting. I)e heer De Veer is het hiermee volkomen eens. Nieuwe gezichtspunten zijn er niet en spr. acht het daarom niet gcwenscht dat de Raad nu reeds weer over deze zaak een nieuwe beslissing neemt. Do heer Bakker wil er op wijzen dat het een wer kelijk nadeel voor dc gemeente is te noemen, als er geen water in den wijn wordt gedaan. Wekelijks komt er in de gemeentekas pl.m. f25.minder in en indien die enkele kooplieden die nu nog op dc markt komen ook zullen wegblijven, zal het wekelijksch verlies nog grooter worden. En daarenboven verloopt de markt. Het is ook oen belang voor de zakenmcnschen. liet gaat natuurlijk niet. om ieder zijn «zin to geven. Maar' men moet niet uit het oog verliezen, dat de onjuist heid is geboren uit de onzuivere heffingen. Indien voorheen naar de gebruikte oppervlakten staangeld was geheven, dan was alles beter tot zijn recht geko men. Nu krijgt men wellicht verhooging van de marktgelden niet alleen, maar ook zal worden betaald naar de werkelijke oppervlakte. Dus feitelijk dub bele verhooging. Als men werkelijk dc gemeentebelan gen wil voorstaan en de belangen der gemeentenaren en adressanten, dan moet het marktgeld worden ge steld op 60 cent por M2. en moet dc volle ruimte wor den betaald. Dan alleen worden ieders belangen ge diend. Mr. Buiskool is het met den heer Bakker eens en niet met den heer De Veer. Er zijn wel degelijk nieu we gezichtspunten gekomen. Het gat in dc begrooting wordt steeds grooter als de menschen voet bij stuk houden. Het gaat niet aan deze quaestie uit to stellen tot de volgende begrooting. Dat duurt nog on geveer een half jaar. Spreker is genegen zijn voorstel te laten vallen om het voorstel van den heer Bak ker te steunen. De heer Orsel wil zijn eerst ingenomen standpunt handhaven. Spreker is het met den heer Bakker eens en zal aan diens voorstel zijn stem geven. De heer Stam vindt een groote markt een alge meen belang. Wat nu geheven zal worden, als B. en W. hun zin krijgen, is voor de betrokkenen zeker niet te betalen. Spreker vindt dc oude verordening vol doende. De heer Bakker had ook liever de zaak gelaten zoo als het was, maar dat kan nu niet. Daarom wil spre ker water bij den wijn doen en één dubbeltje er per M2. bij doen. Voorzitter merkt dan op, dat hij geen prae-advies heeft, doen stellen. Men kent sprekers meening wel. Het is jammer te noemen voor den middenstand en de gemeente, want de nieuwe verordening zal zeker maken dat de markt den hals wordt omgedraaid. Maar wel is Voorzitter het met de wethouders eens. dat liet toch maar niet aangaat, om elke vergadering steeds maar weer met hetzelfde verzoek te komen. Deze quaestie komt elk jaar weer te berde en spreker noemt het niet in het belang van den Raad, dat de zaak zoo «verloopt. Wethouder De Vries wil na de uiteenzettingen van verschillende leden van den Raad wel verklaren, dat de meerderheid van B. en W. haar zelfde standpunt blijft innemen. Dat steeds wijzigen doet geen goed aan het prestige van den Raad. Spreker zou het be treuren als op het eens ingenomen besluit zou wor den teruggekomen. Mr. Buiskool kan het met den heer De Vries niet eens zijn. Het betreft hier een voorstel, een verzoek, van buiten af. Het prestige van den Raad komt dan ook niet het minst in het gedrang. Hier deden belang hebbenden een verzoek en het gaat dan toch niet aan om doodleuk te zeggen: We nemen er geen notitie van. De heer Klaver, die de vorige maal heeft tegen ge stemd is nu ook wel genegen water bij den wijn te doen, maar kan er niet in meegaan, dat de prijs zal worden gebracht op 60 cent per M2. Spreker wil het op 75 cent gesteld zien. Men mag niet vergeten dat de winkelstand van Schagen ook hooge belastingen moet betalen. Het is dan ook billijk, dat de kooplieden, die op den hesten dag. den marktdag, naar hier komen, betalen naar alle billijkheid. De kooplui verkoopen uitsluitend contant ook een voordeel terwijl de zakenman vaak moet borgen. De heer Schoorl is van opinie, dat deze quaestie moet rusten tot de volgende begrooting. Het is niet een zaak van negeeren van een adres, maar spreker acht do behandeling dan heter op haar plaats. Spr. handhaaft zijn eens ingenomen standpunt. De dikke woorden: Nu is Schagen niets moor, tolt spreker niet. Dat hel Donderdags stil is, zit niet in de afwezigheid van die kooplieden. Schagen heeft een veemarkt en nu de veehouders en landbouwers het druk hebben in de bedrijven, schiet het er wel eens bij in om ter markt tc gaan. De heer Bakker wil daartegen protesteeren. Schagcr zakenlieden hebben zelf verklaard, dat het erg stil is en ze schrijven liet wel toe aan de afwezigheid van dc stalletjesmarkt. Dc markt, hier bedoeld, is een at tractie, die vele menschen trekt en dat dc meeste Schager zakenmcnschen zeggen: Hadden we de markt maar terug, zegt genoeg. Als het marktgeld wordt ge steld op 60 cent, zal de Raad in zijn prestige niets in boeten. Men heeft zich gewoon vergist. Er is geld noodig, terwijl men per week ongeveer f25.laat wegvloeien. Spreker noemt dat spelen met vuur. Schagen zal ook nu weer zijn. hot hinkende paard dat achteraan komt en als het te laat is en de markt is voor Scha gen vxerloren. dan zal men zeker weer beginnen. Spr. raadt den heer Klaver aan zijn idéé tc laten varen en niet meer te willen geheven zien dan 60 ct. De heer De Veer wil met het voorstel Klaver mee gaan. De middenstand zit ook op hooge lasten en 't is dan ook tegenover deze categorie van inwoners billijk, dat de marktkooplieden goed betalen. Spr. noemt 75 cent billijk. Mr. Buiskool spijt het, dat do heer De Veer de wijn niet nog meer verdunnen wil en hoopt dat ook de heer De Veer met het voorstel, 60 cent per M2., zal meegaan. De heer Bakker houdt zich er van overtuigd, dat, indien per .\12. 60 cent wordt geheven en de hand wordt gehouden aan de maten, de gemeente meer zal ontvangen dan toen de oude verordening (geldig was. Daarop wordt tot stemming overgegaan. Het voorstel van B. en W. op het verzoek af wijzend te beschikken wordt verworpen, met 63 stemmen. Voor stemden de heeren Blaauboer, De Vries en Schoorl. Het voorstel van den heer Klaver, om 75 cent per M2. te heffen, wordt eveneens verworpen en wel met 7 stemmen tegen en 2 voor. Voor stemden de heeren Klaver en De Veer. Het voorstel van den heer Bakker heffing van 60 ct. per M2. valt met 5i stemmen. Vóór stem den de heeren Bakker. Orsel, Buiskool en Stam. Zoodat over deze quaestie nog geen beslissing is genomenl Geldleeningen. B. en W. stellen voor, gelet op het besluit van 18 November 1932. tot het aangaan van een geldleening groot f 10.000, ten behoeve van de stichting van een school voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs, overwegende, dat uit de afrekening van het school bestuur is gebleken, dat de totale stichtingskosten hebben bedrag f50530.96, zijnde f 10530.96 meer dan het voor de stichting geleende bedrag, te besluiten voor rekening der^gomeente oen geldleening te slui ten tot een bedrag van f 10.000 a pari tegen een rente van 434 De N.V. Maatschappij voor Gemcente- crediet is bereid deze geldleening te verstrekken. Voorts stellen B. en W. voor tot dekking van de kosten verbonden aan de bestrating van het Toren plein en de demping van een gedeelte van de I.oet- sloot een geldleening te sluiten van f5000 h pari, ren tende 434 De N.V. Maatschappij voor Gemeentc- crcdiet verklaarde zich bereid deze geldleening te verstrekken. De heer Bakker wenscht over de leening ten be hoeve van den houw der Christelijke school wel een en ander te zeggen en wil er zijn leedwezen over uit spreken, dat voor die Chr. Schoolvcrceniging 10.500 gulden moet worden geleend. De begrooting wordt nu NOG EENS DE DONDERDAGSCHE MARKT. Het is nu ongeveer een maand geleden, dat eeni- ge Donderdagsche standwerkers onzer markt be sloten, hun verkoop voort te zetten in een leeg staand winkelpand aan de Laan. Een én ander was een protest tegen het verhoogde marktgeld. Doch ook de verkoop in bedoeld pand schijnt niet naar wensch te gaan. Het is niet altijd pais en vreè tusschen de verkoopers en er valt nog wel eens een hartig woordje. Zoo verkoopen in dezelfde winkelruimte twee sigarenhandelaren hun waar en 't bekende gezegde: „elkaar een vlieg afvangen" moet ook daar van toe passing zijn. Bovendien is de heeren aangezegd, dat er in dat pand geen tabaksvergunning is. Wanneer dat wordt verkregen, zal één der kooplieden moeten inpak ken, want twee tabaksvergunningen in één panrl mag niet worden verleend en één vergunning voor twee verkoopers wordt niet verleend. Alzoo niets dan narigheid! OPENBARE VERKOOPING. Ten overstaan van Notaris J. Koomen te Wierin- gerwaard, had Donderdagmiddag in „Cérès" de open bare verkooping plaats van: lo. De boerderij „Zandwijk" aan den Ruige weg te Zijpe. nabij Keinsmerbrug, met arbeiderswoning, enz., groot ongeveer 12.09.86 H.A. 2o. De waschfabriek „De Lelie" te Schagen mot. garage en grond, groot 6.76 Aren'en machinerieën werktuigen en gereedschappen. De uitslag was, dat de boerderij „Zandwijk", met arbeiderswoning enz., voor f 12.291.16 werd gekocht door J. Jimmink Jbz., Ruigcweg; de waschfabriek „De Lelie" .benevens de machinerieën, werden hij de slotcombinatie op f 5061 opgehouden door den hypo theekhouder, den heer II. v. d. Woude, Wieringer- waard. MARKTOVERZICHT. De beste kwaliteit koe kwam op 30 ct. neer. Zware koeien waren er nu juist niet aangevoerd; de duur ste werd f220 voor besteed. De slager vertelde dat de verkoopers wat hoog vroegen, daar hadden zij di rect niet veel zin in, dus de handel was wel wat trekkend. De handel in kalfkoeien was goed, in gel de koeien stug. Pinken werden ook niet wild ver kocht. Voor graskalveren worden al heel lage prijzen be steed; aardige kalveren zag men verkoopen voor f 12 per stuk, handel stug. De nuchtere kalveren wer den duur verkocht, handel vlug. Men zag kalveren, phm. 3 weken oud, voor 19 22 gld. verkoopen, ge wone nuchtere kalveren tot 12 gld. De handel in oude slachtschapen was vlug en 16 —20 gld. In vette schapen was vlugger handel; deze wilden ze wel koopen. Lammeren voor de slacht 1013 gld., handel vlug, voor de weide 510 gld., handel goed. Dus de handel in wolvee was over het geheel best te noemen. Vette varkens prijshoudend, handel goed. In big gen en schrammen was het ook beter, handel iets duurder. Kippen enzgeen noteering. NOG MEER OP Z'N GEWETEN. Eenigen tijd geleden maakten wij melding, van dc arrestatie van onzen plaatsgenoot S. L., die te Den Helder een aantal rijwielen had gestolen. L. werd la ter. na verhoor, weder op vrije voeten gesteld. Naar we thans vernemen, vond de Hcldersche re cherche aanleiding om Zondag jl. L. weder in arrest te stellen. Gebleken is. dat hij wederom zich aan rij wieldiefstal had sehuldig gemaakt. Uit het onderzoek is gebleken, dat hij elf fietsen had ontvreemd. L. be vindt zich nog steeds in arrest. met 1/5 overschreden en dat is wel wat al te kras. De Christelijken hebben steeds den mond vol van be zuinigen en soberheid, maar hun da.len zijn met al dat geroep in flagranten strijd. Als men in dezen droevigen tijd een gebouw sticht, waarvan de kosten met f 10.000 ruim de begrooting dier kosten over schrijden, dan is dat spreker wil zich nu maar heel zacht uitdrukken zéér, zéér nonchalant, 't I? al begonnen bij den grondaankoop. Toen werd er al wat gemarchandeerd. Was dat begin al treurig, het einde van de historie is héél droevig te noemen, t Is wol heel gemakkelijk. De gemeenschap moet de kosten voor de Christelijke school betalen, al heb ben ze er niets mee te maken en er niet 't minste belang bij. Daarom wil spr. er openlijk zijn afkeu ring over uitspreken. Spr. weet wel dat er. helaas, niets aan te doen is, maar zijn stem zal hij er toch niet aan geven. De heer Orsel is het met den vorigen spreker eens. 't Is wel droevig en het lijkt dan ook nergens op. De heer Bakker betwijfelt of dit wel door den beugel kan. Van hooger hand wordt op alles bezui nigd en beknibbeld, maar hier wordt de rekening maar aan de gemeente Schagen gezonden en „Sij- men moet betalen". De heer Orsel noemt het smijten met geld. Spr. was bij de opheffing van de openbare school tc Valkkoog. Dat was een in-droevige plechtigheid. De kindere»: verlieten schreiend het schoolgebouw, de ouderen huilden, 't Was hartroerend. Daar heft men eer schooltje op, omdat er bezuinigd moet worden. De kinderen moeten straks in weer en wind kilometerr ver loopen. enz. enz. Hier moet er maar eventjes flO.SQfcbij betaald worden, 't Is wel treurig! He^oorstel van B. en W. wordt dan aangenomen met 72 stemmen. Tegen de heeren Orsel en Bakker. Met algemeene stemmen wordt dan besloten tot het aangaan van oen geld'eening groot f5000 pari, tot dekking van de kosten, verbonden aan dc be strating van Torenplein en demping van een dcc! van dc Loetsloot. Wat de straatbelasting zal opbrengen! Ter vaststelling werd aangeboden het kohier hon denbelasting. dienst 1931. tot een bedrag van f858.50 en het kohier straatbelasting 1934 tot een bedrag van f 1730.64. Zonder bemerking vastgesteld. Het resultaat van het geneeskundig on derzoek? Bij de rondvraag stelt de heer Bakker de vraag, hoe het geneeskundig onderzoek van den gasdirec- teur er voor staat, of er al iets bekend is. De Voorzitter zegt. daarover nog geen inlichtingen te kunnen geven; wij zijn ook in spanning, zegt spr. De heer Bakker zegt, dat het zoo lang duurt. De Voorzitter zegt dat dit moeilijk is te beoor- declen. De heer Mr. Buiskool: Er kunnen complicaties zijn. De heer De Vries vindt het toch ook verschrikke lijk. dat deze zaak zoo lang hangt. De heer Mr. Buiskool: Ik vind het normaal! De Voorzitter zegt, niet veel in het openbaar er over te willen zeggen, maar spr. denkt, dat er nog een on derzoek moet plaats hebben of aan den gang is. Hierna volgt sluiting. Belangrijk bericht voor de Dames De eerste maatcorsetten zijn tot groote voldoening der cliënten afgeleverd. A.s. Woensdag 1 Juli houdt een le klasse Corset- specialiste wederom zitting van 10.30 tot 17.30 uur en kunt u haar deskundig advies gratis inwinnen. Komt u dan eens een Kalasiris Corset passen? Wendt u om inlichtingen tot Fa. G. DE WAARD. Hoogzijde C 6, Schagen. (Adv.) MIDDELBARE LANDBOUWSCHOOL. Belangstellenden verwijzen wij naar de adverten tie, voorkomende in dit blad over de toelating van leerlingen tot de Middelbare Landbouwschool te Gro ningen. Wegens moord op haar echtgenoot. Reuter meldt uit. New York: Gisteravond om 11 uur is Anna Antonia op de elec- trische stoel in de Sing-Sing gevangenis terechtge steld. De gouverneur van de staat, Lehman, heeft geen gebruik gemaakt van zijn recht tot het verleenen van gratie. Anna Antonia, die moeder van drie kinderen is, was ter dood veroordeeld, wegens moord op haar echtge noot om de verzekeringsgelden in handen te krijgen. Na haar werden haar twee medeplichtigen, aan wie zij S00 dollars had beloofd, terechtgesteld. Hij bereikte den gezegenden ouderdom van 159 jaar. Istamboel, 29 Juni. (R.O.) De oudste man ter wereld de Turk Zaro Agha, is overleden. Zaro Agha werd volgens beweerde officieele beves tiging in 1775 geboren. Hij is twaalf maal gehuwd ge weest en heeft in totaal zes en dertig kinderen ge had. Het laatste kind, een dochter, werd, naar be weerd wordt, geboren toen hij negentig jaar oud was. Een zoon van hem stierf in 1900 in den ouderdom van 101 jaren. Zijn eigen vader zou 112 jaar oud zijn geworden. Zelf huwde hij zijn laatste vrouw op 152 jarigen leeftijd. In den afgrond gezakt Vrouw hing boven 12 meter diepen put. In de Aduardersteeg te Groningen had gister een ongeval plaats, dat ernstige gevolgen had kunnen hebben. Toen een bewoonster haar huis verliet, voel de zij voor de deur plotseling den grond onder haar voeten wegzinken. Zij voelde zich wegzinken, doch breidde direct dc armen wijd uit, om zich zoo mogelijk aan den grond vast te houden. Zoo bleef zij hangen en kon door toegeschoten hulp spoedig uit haar ne telige positie verlost worden. Bij onderzoek bleek dat zij aan een groot gevaar ontsnapt was. Want. door het wegspoelen van zand was een vroeger dichtgegooie put weer opengespoeld. De put had nu een diepte van 12 Meter cn was bij kans iy2 M. breed.

Schager Courant | 1934 | | pagina 9